Μετάβαση σε περιεχόμενο

grigora mia symvouli!!!!!


Recommended Posts

koritsia....grafw giati apla thelw na mou bgalete tin idea apo to myalo giati den tin palebw allo!!!!

akouste loipon!!!!!!!

tin kyriaki perimena periodo to sabbato ksekinisan oi frixtoi ponoi,lew erxete mias k i periodos mou kymainetai apo tis 25 mexri tis 28 meres!!kyriaki itan i 26i!!loipon me pianoun aftoi oi ponoi k pira fantasteite 4 paysipona!eprepe na kataferw na doulepsw!!!meta arxise na ponaei poly to stomaxi mou k den pira alla xapia alla den eixa k ponous!!periodos den irthe telika to sabbato!tin kyriaki xwris ponous eixa elaxista kafe ygra!egw meta ti pallindromi exw stin arxi sxedon mabra ygra k einai thema wrwn na erthei to kanoniko to aima!kafe ygra loipon k meta tipota!simera kati elafra ponakia si koilia k ti mesi alla periodos pouthena bre koritsia!i serbieta mou einai kataspri!na sas pw pws exw kanei 3 ekswsomatikes giati o antras mou exei azwospermia k prosfata ksekinise therapeia me omoipathitiki!!!k edw thelw na me boithisete!!!!sas iketebw!!!den to mporw afto!prwti fora mou symbainei!!den yparxei pithanotita egkymosinis alla simera kanw fasina sto spiti k fobamai na metakinisw ta epipla!!!kserw pws den eimai alla lew an mia sto ekatommyrio???thelw na me boithisete!!!!!sygnwmi gia to poly megalo keimeno alla ithela na sas perigrapsw leptomerws tin katastasi!!!kathysixaste me koritsia!!!!!sas parakalw!!!to exw poly anagi!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ,ΙΣΩΣ Κ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΥΛΑ....ΚΑΝΕ ΕΝΑ ΤΕΣΤΑΚΙ Κ ΜΙΝ ΣΗΚΩΝΕΙΣ ΒΑΡΟΣ Κ ΜΙΝ ΠΑΡΕΙΣ ΑΛΛΑ ΠΑΥΣΙΠΟΝΑ.

Κ ΓΩ ΟΤΑΝ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΕΙΧΑ ΠΟΝΟΥΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ Κ Η ΜΕΣΗ ΠΟΝΟΥΣΕ Κ ΚΡΑΜΠΕΣ ΕΙΧΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΟΤΕ Κ ΔΕΚΑΤΑ ΜΕΧΡΙ 37,3.

ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΥΛΑ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιατι δεν κανεις ενα τεστακι να σου λυθει η απορια???

εγω παντως οταν εμεινα εγκυος ειχα πονακια πολλα σαν περιοδου απο μια βδομαδα πριν την περιοδο που περιμενα και εκανα τεστ και βγηκε θετικο!!!

κανε τεστ να σαι σιγουρη!!θαυματα γινοντε!!

σου ευχομαι να εχεις ενα σπορακι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μην ανυσηχεις και μην αγχωνεσαι για αρχη :)

και ναι μπορει να υπαρχει πιθανοτητα γιατι οχι?!!!!!!!! μην κανεις φασινα καλυτερα :) γιατι δεν κανεις ενα τεστ να σου φυγει?? η μια χοριακη??? αλλα και να μην εισαι μην το βαζεις κατω και μην ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ειμαι σιγουρη οτι θα τα καταφερετε ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

fobamai na kanw test!!!kserw pws den eimai!!!thermokrasia molis metrisa k edeikse 36,6!!!tha erthei eimai sigouri!alla na me padebei....k gyrizoun ola sto kefali mou!!!!symptwmata egymosinis den exw(pws tha mporousa??)mono afta ta kafe gmt!kserw pws ginonte thaymata alla ti ekana gia na to aksizw????den mporei bre koritsia!!!exw sikwsei tosa polla bari logw douleias pou den mporei!!!!!fobamai na kanw test!!!exw dei polla arnitika!!!sas efxaristw mesa apo ti kardia mou!!!!sas efxaristw!!!ston antra mou den exw pei tipota giati tzampa tha parei elpides!ouuffff!!!!tha skasw!!!!mou kanei poly kalo pou apantate!!!!!!!efxaristwwwww!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

fobamai na kanw test!!!kserw pws den eimai!!!thermokrasia molis metrisa k edeikse 36,6!!!tha erthei eimai sigouri!alla na me padebei....k gyrizoun ola sto kefali mou!!!!symptwmata egymosinis den exw(pws tha mporousa??)mono afta ta kafe gmt!kserw pws ginonte thaymata alla ti ekana gia na to aksizw????den mporei bre koritsia!!!exw sikwsei tosa polla bari logw douleias pou den mporei!!!!!fobamai na kanw test!!!exw dei polla arnitika!!!sas efxaristw mesa apo ti kardia mou!!!!sas efxaristw!!!ston antra mou den exw pei tipota giati tzampa tha parei elpides!ouuffff!!!!tha skasw!!!!mou kanei poly kalo pou apantate!!!!!!!efxaristwwwww!!!!

kopela mou na sou pw...giati fovasai???den katalaava??kalytera den einai na kaneis ena test na isixaseis???apo to na skas etsi??? :roll::roll::roll::roll:

mono pou diavasa to keimeno sou agxwthika :shock::shock:

iremise mhn patheis kai tipotaaa

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακι μου, μακαρι να εισαι εγκυος!ξερεις, το εκπληκτικοτερο πραγμα με τα θαυματα εινΙ οτι καποια στιγμη συμβαινουν!

Κανε ενα τεστακι και θα δεις!και αρνητικο να ειναι που δεν το ευχομαι, σιγουρα καποιο απο τα επομενα θα ειναι θετικο!

Οσο για τα παυσιπονα, δεν φανταζομαι να βλαψουν σε περιπτωση εγκυμοσυνης!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην απογοητευεσαι!θα ειναι το επομενο! Εγω σε αυτην την εγκυμοσυνη, ειδα κανονικα περιοδο, απογοητευτηκα, αναψα και τσιγαρο και συνεχισα να καπνιζω κανονικα και επειδη σταματησε στις δυο μερες η περιοδος, εΚανα στην τυχη ενα τεστ και ηταν θετικο... Και φαντασου οτι οταν μου ηρθε η περιοδος εκεινο το απογευμα και ειπα οτι οκ δεν ειμαι εγκυος την επομενη μερα εκανα γενικη στο σπιτι μετακινουσα επιπλα και σκαρφαλωνα στα τραπεζια να κρεμασω κουρτινες..

Ευχομαι ολοψυχα καποιο σπο τα επομενα τεστακια να ειναι θετικο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ouufff!!!piga sto super market na parw ena!!!den ta ebriska!!!!!pira alla den mou erxete na ourisw :shock: den eimai kala!!!!les k exw parkinson eimai!!! :?

exoun ta super market test egkimosinis??? :?:?:? den peirazei kopela mou...tha erthei kai gia essas

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ηξερα οτι τα σουπερ μαρκετ πουλανε τεστ,αλλα ευχομαι στην περιπτωση σου να μην ειναι της εμπιστοσυνης. Με οποιο τροπο κι αν γινει να πιστευεις οτι μωρακι θα κανεις. Ειχαμε το ιδιο προβλημα (αζωοσπερμια). Η τριτη μας προσπαθεια ηταν η τυχερη! Μπορει να παιδευτεις λιγο ακομη, αλλα θα γινει. Και που ξερεις μπορει και να ερχεται...Καλη δυναμη σε ο,τι και αν κανετε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ πααααρα πολύ!!! Το μόνο σίγουρο είναι πως μέχρι να έρθει(γιατί θα έρθει)θα λαλησω!αυτό είναι εγγύηση!!εχθές το βράδυ λοιπόν μπαίνω στο αμάξι κ λέω α ήρθε!φτάνω στο σπίτι,μπαίνω στο μπάνιο....ένας καφές λεκες κ μέχρι τώρα τίποτα !!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Cuandaki mou.... Το σκέφτηκα αλλά σήμερα είναι η 28η μέρα του κύκλου ! Έχει έρθει μια δυο φορές αυτή τη μέρα γ αυτό λέω να περιμένω !!!έτσι κ αλλιώς οι πιθανότητες είναι 1 στις 1000000 να είμαι εγγυος!υπομονή μέχρι τη Πέμπτη κ Παρασκευή πάω απευθείας στον γυναικολογο μου!αν δεν έχει έρθει μέχρι τότε ίσως να κάνω άλλο ένα τεστ φαρμακείου την Πέμπτη!!!!! :roll::?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΖΑΝΟΛΙΝΟ ΜΟΥ Κ ΓΩ ΟΤΑΝ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΤΕΣΤ ΗΤΑΝ ΑΡΝΗΤΙΙΚΟ Κ ΜΟΛΙΣ ΕΚΑΝΑ ΧΩΡΙΑΚΗ ΤΙΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ ΗΤΑΝ ΘΕΤΙΚΗ!!!!!!!

Κ ΣΕ ΣΕΝΑ ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΙΑ ΘΕΤΙΚΗ ΧΩΡΙΑΚΗ....ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΕΑ ΣΟΥ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ακόμα τίποτα!περνάνε οι μέρες κ μειωνοντε οι πόνοι περιόδου!αρχίζουν να με πιάνουν τα νεύρα μου γιατί πρόσφατα σταμάτησα τα χάπια για το θυροειδη!!!δε ξέρω τι μου γίνετε με λίγα λόγια κ φορτωνω!!!μα πως είναι δυνατόν να είμαι έγκυος με φυσιολογική σύλληψη;;;;αύριο κ ολας πάω στον γυναικολογο να κάνουμε μια χοριακι κ έναν υπέροχο!θα σας κρατάω ενημερες!!!φιλακιααας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Cuando μου μόνο ένα θαύμα μπορεί να φέρει θετικά αποτελέσματα!!!επειδή αύριο θα πάω στο γιατρό θα κάνω τώρα ένα ακόμα τεστ κ ότι κ να βγάλει αύριο σίγουρα θα ξέρω!!!!η καρδιά μου χτυπάει σαν τρελή!!!!σας ευχαριστώ πολυ που είστε δίπλα μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχομαι να μας φερεις καλα νεα. Δε θελω να σου δινες φρουδες ελπιδες, αλλα και μια γνωστη μου οταν εκανε το τεστ δε φανηκε τιποτα γιατι ηταν πολυ νωρις. Ακομα και χοριακη που εκανε δεν εδειξε τιποτα. Ο γιατρος της της ειπε οτι δεν ηταν εγκυος. Και ομως ηταν!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ax xelidonakia mou ti wraia pou tha itaneee!!!ekana k simera to mesimeri ENA k afto arnitiki.alla den eimai sigouri an to ekana swsta!!!isws argei APO tin kourasi k to anxos pou eixa afto to Mina alla ola irthan kanonika mono i periodos eleipe...eimai poly mperdemeni bre koritsia!Eipame telika me Ton kalo mou na perimenoume mexri abrio brady k paraskebi pou einai i 6i mera kathysteriseis tha paw StO giatro!!!!exei tyxei se SAS re koritsiA na argisei toso poly k Meta na erthei?????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Tι να πω jannolino μου,και σε εμενα συμβαινει κανα δυο φορες το χρονο να εχω καθυστεριση καμια εβδομαδα και μετα μου ερχοταν η κυρια...Το Πασχα τωρα ειχα καθυστεριση 10 μερες ....και εκανα τη χοριακη για να ηρεμισω :roll: Καλα θα κανεις να σε δει ο γιατρος σου αν δεν εμφανιστει και εχεις σταθερο κυκλο ,μετα και απο τα αρνητικα τεστ, αλλα ελπιζω να εχει γινει ενα θαυμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ποτέ μη λες ποτέ jannolino! Εδώ στο mammy βλέπουμε τέτοια θαύματα καθημερινά! Ελπίζω να μην είναι μια απλή καθυστέρηση και να μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα σύντομα! Καλή επιτυχία κοριτσάκι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια μου καλημέρα και καλή εβδομάδα! Εγώ βρυκολακιασα χθες το βράδυ! 🤣 Στις 5 κοιμήθηκα!  @Elk όλα να πάνε καλά με τον γιατρό και σε σένα! Θα τον ρωτήσεις και για το πότε θεωρεί ότι πρέπει να γίνει η καισαρική λογικά! Εγώ για φωλιά είδα από εκεί που λες και από jukki. Θα δω πού θα καταλήξω! @Χρύσακι τέλεια που θα πας και νωρίτερα, να σου φύγει η αγωνία! 
    • Σπέρμα έχετε ελέγξει?  Πιστεύω πως το θέμα σας είναι είτε κακής ποιότητας ωαρίων, είτε σπέρματος.. Το λέω γιατί δεν είναι μόνο η δυσκολία σύλληψης αλλά και οι παλίνδρομες και η βιοχημική που υποδηλώνουν κάποιο θέμα... Εφόσον έχεις καλές ορμονολογικές, σταθερό κύκλο, κάνεις ωορρηξίαμ έκανες σαλπιγγογραφία, τότε συνήθως μιλάμε για θέμα στην ποιότητα στο σπέρμα ή στα ωάρια.  Τα ωάρια δεν μπορείς να τα ελέγξεις,  μόνο εκ του αποτελέσματος.. Αλλά το σπέρμα είναι εύκολο. Και με μερικές βιταμίνες μπορείς να λύσεις το πρόβλημα. ή επίσης αν πχ υπάρχει θέμα στην κινητικότητα τότε με μια απλή σπερματέγχυση το λύνεις γρήγορα.. Ξέρω πως δεν θέλεις να μπεις σε περαιτέρω διαδικασίες, αλλά γνώμη μου είναι, εφόσον είναι να το προσπαθείς κάνε ένα μπαμ δυνατά και γερά, προσπάθησε το και με διαφορετικό τρόπο και αν δεν κάτσει οκ το αφήνεις. Εφόσον το θέλεις τοσο πολύ δικαιούσαι να το προσπαθήσεις και πιο εντατικά.. Και ας είναι και για 3ο.. τι σημασία έχει εφόσον το θέλεις τοσο πολύ! Για  εξετάσεις σπέρματος (με κατακερματισμό μαζί) αν μένεις θεσσαλονίκη να πας στην Λυμπέρη (https://spermogene.com/team-member/στεφανία-λυμπέρη/ πραγματικά θα σε βοηθήσει και θα σου πει τι να κάνεις.. Επίσης να ξέρεις πως δεν χρειάζεται να έρθει και ο άντρας σου μαζί.. Μπορείς απλά να πας το σπέρμα από το σπίτι μέσα σε ουροσυλλέκτη  μέσα σε 45λεπτά με 1 ώρα..  (Εγώ έτσι είχα κάνει) Από εκεί θα ξεκινούσα στη θέση σου..  Καλή επιτυχία εύχομαι!  
    • Περιμένουμε να μας πεις! Τελική ευθεία νομίζω πως έχουμε μπει κορίτσια μου όλες!!! Καλημέρα και καλή εβδομάδα να έχουμε!
    • Καλημέρα κορίτσια!  Κι εγώ το νιώθω από πολύ νωρίς το μωρό, από αρχές της 16ης εβδομάδας! Είναι ανακουφιστικο, ειδικά άμα σε βάζει ο γιατρός μια φορά το μήνα για υπέρηχο. Στη πρώτη μου εγκυμοσύνη είχα κλείσει τις 22 εβδομάδες και δεν το είχα νιώσει καθόλου! Είχε να κάνει η θέση του πλακούντα πολύ που ήταν πρόσθιος. Τώρα είναι οπίσθιος και δεν απορροφάει τις κλωτσιές 😊
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...