Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ,ΜΑΡΤΙΟΥ,ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011 ΕΛΑΤΕ ΝΤ ΛΕΜΕ Ν6


Recommended Posts

Καλημερα κοριτσακια μου!

Τι κανετε?

Χθες τελικα μειναμε ολες αυπνες! Εγω ξυπνησα στης τρεις για πιπι και στις πεντε μιση καταφερα να κοιμηθω..χαλια η νυχτα μου.. Ειχα καουρες, στο καπακι ενιωθα και κατι τρελες πεινες, δεν βολευομουν σε καμια σταση για νανι και ειχε και τρομερη ζεστη και φυσικα δεν τολμουσα να μειωσω την θερμοκρασια στο κληματιστικο γιατι πονουσε ακομα ο λαιμος μου..

Girl, με το καλο κοριτσι μου το απογευμα. Ολα καλα θα πανε!α, για προδερμ εχει στον ορφανιδη και υγρο και σκονη..για να ειμαι ειλικρινης εδω δεν εχει αλλη μαρκα για παιδικα. Εχει και το planet αλλ οχι για μωρα..ουτε αρκαδι φυσικα εχει..

Αναστασακι, μαγειρευει η πεθερουλα σημερα?!τυχερη!εμενα πεντε χρονια μου μαγειρευει αλλα οχι φαγητο, χα χα!!

Νασια μου, εξαρταται πως της κανεις τις φακες.. Εμενα με ντοματα μου φαινονται πολυ βαριες...

Δωρακι μου καλο, στεναχωριεμαι που βαζουν φωτια για να κανουν οικοπεδα αλλα εγω προσωπικα και κυριολεκτικα και μεταφορικα την φωτια δεν την φοβαμαι..

Μυριαμακι μου, τελειωσατε?κουραστικες πολυ κουκλιτσα μου..

Τι αλλο, δεν θυμαμαι..

Αα, βρε κοριτσια, τι φορμα εξοδου ειναι αυτη που λετε?πως μου ξεφυγε αυτο?

Για πετσετες εγω εχω δυο που μου εφερε η μαμα μου απο αυτες που ειναι με το τριγωνακκ που βαζεις το κεφαλακι του μωρου, λεω να παρω ακομα τρεις. Μονο τετοιες θελουμε δλδ?οι κανονικες δεν κανουν?

Απο σεντονακια ποσα θελουμε βρε κοριστια?

Σελτεδακια, εχω τρια, ποσα να παρω ακομα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 926
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

KALHMERA KORITSIA MOU!!!!!!!!!!!!!SHMERA EYTIXWS EXEI ELAXISTH DROSOULA PROS TO PARWN...EXTHES TO VRADY HTAN POLY WRAIA FYSAGE ENA DROSERO AERAKI ALLO PRAGMA.....MAKARI A SYNEXISEI ETSI....AX MOU EXEI LEIPSEI TOSO POLY AYTH H DROSOULA TOU FTHINOPOROU...ANYPOMONW NA THN NIOSW PALI!!!!!!!!

NIAKI MOU MHN ANXONESE KORITSAKI MOU ANOIGEI H LEKANH GIAYTO EXEIS TA PONAKIA....KAI EGW EIXA.....AMA OMWS ANHSHXEIS EGW LEW NA PAS NA KANEIS ENAN YPERHXO AYTES TIS MERES GIA NA HREMHSEIS....TA MWRAKIA SOU THA EINAI MIA XARA!!!!!!!!!!!!!!AFOU SOU KANOUN KAI XAROULES MHN SKAS :P:P:P:P

KORITSIA ESEIS POU GENATE XEIMWNA YPARXOUN KAI AYTA TA VELOUDINA FORMAKIA PISTEVW PWS ME TO ESWROUXAKI TOUS APO KATW ME TO VELOUDINO FORMAKI APO PANW KAI ME MIA KOUVERTOULA MIA XARA THA EINAI....MHN SKASOUN KIOLAS TA MIKROULIA :D:D:D:D OUTOS H ALLWS POSH DIADROMH THA KANETE MEXRI TO AMAXI????

EGW THA FTIAXW SHMERA THN VALITSA MOU EPITELOUS GIATI AYRIO THA FYGOUME GIA 1 EVDOMADA STO EKSOXIKO.....TA PIO APARETITA THA VALW KAI META OTI XREIASTW THA MOU TO FEROUN STO MEEYTIRIO OI DIKOI MOU.....AXXXXXX APO THN MIA ANYPOMONW TOSO POLY KAI APO THN ALLH ANXONOMAI GIA TOO POTE THA ERTHEI H MERA........PWPW DEN TO MPORW KATHOLOU KALYTERA NA HXERA OTI THN TADE MERA MPAINW KAI GENAW PARA AYTO....GIA NA DOUME....LETE NA MAS GYRISEI PISW O MPEMPIS??????? :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

EVAKI MOU OLA OK ME TIS ENESEIS ANTE MIA XARA THA EINAI TA PENOVMONAKIA THS MIKROULAS SOU!!!!!!ANTE ME TO KALO NA MPEIS STON MHNA SOU VREEEEEEEE!!!!!!!!KONTEVOUMEEEEEEE ANTEEEEEEEEEEEEEEE!!!!!!!!!!!!!!!

GIRL MOU ME TO KALO SHMERA H B-EPIPEDOUUUUUUUU OLA NA PANE TELEIA!!!!THA PERIMENOUME NEA SOU!!!!!!!!

PWPW PWS VARIEMAI NA FTIAXNW VALITSA GIA TIS DIAKOPES TWRA.....ENTOMETAXY EXW 3-4 SYGEKRIMENA ROUXA POU FORAW KAI EIMAI ANETA KAI DEN EXW TIPOTE ALLO NA PARW....TI THA KANW.....????????? :?:?:?:shock::shock::shock::shock:

AGGELIKI MOU KSEKINA NA PLENEIS TA ROUXALAKIA DEN THA PATHOUN TIPOTA STO SYRTARI EIDIKA ESY POU THA VALEIS KAI THIKES....AKOU POU SOU LEW GIATI ARGOTERA DEN THA EXEIS KAI POLLES DYNAMHS!!!!!!1 ;);););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νια μου, καλως ηρθες πισω στην παρεα!δεν πιστευω κι εγω να ειναι κατι ανησυχητικο. Ανοιγει η λεκανη, δεχομαστε τοσο βαρος και επιπλεον δεν υπαρχει μερα που να μην γινονται αλλαγες στο σωμα μας... Αφου τα μωρακια σου ολη μερα χορευουν αυτο νομιζω ειναι καλο!

Χριστινα μου, με τρομαζεις!ποσο πιο κατω θα πανε οι αντοχες μου?

Δωρα μου, υπαρχουν τοσο καλοι ανθρωποι σε αυτον τον κοσμο!σα δε ντρεπονται λεω εγω!ελεος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελική μου η φόρμα εξόδου είναι σαν μπουφάν αλλά μονοκόμματο μέχρι τα ποδαράκια για να μην κρυώνει το μικράκι σου....εγώ που γέννησα την κόρη μου Δεκέμβριο είχα πάρει αλλά τώρα δεν νομίζω να μου χρειαστεί, πιστεύω ότι θα έχει ακόμα ζέστη τον Οκτώβριο που θα γεννήσω!!!! Αργότερα που θα κρυώσει ο καιρός έχω της κόρης μου να χρησιμοποιήσω πάλι...εκτός να μου φέρουν κανένα δώρο....

Από πετσετούλες μπάνιου μπορείς να χρησιμοποιήσεις και τις κανονικές, δεν είναι ανάγκη να έχεις μόνο αυτές με την κουκούλα, κι εγώ με κουκούλα έχω μόνο δύο, μία με ένα παπάκι κίτρινη και μία ροζ με ένα κουνελάκι και έχω 2-3 κανονικές με Barbie που μου τις έκαναν δώρο....Σελτεδάκια πάρε αρκετά, θα σου χρειαστούν!!!

Σεντονάκια νομίζω 4-5 είναι αρκετά για αρχή....μην αγχώνεσαι τόσο με τις αγορές, πάρε τα βασικά και σιγά σιγά θα δείς τί χρειάζεσαι!!! Θα σου φέρουν και πολλά δώρα.....

Δωρα μου, υπαρχουν τοσο καλοι ανθρωποι σε αυτον τον κοσμο!σα δε ντρεπονται λεω εγω!ελεος!

Κι εγώ αυτό λέω......να 'ταν η ζήλια ψώρα, θα βρώμαγε όλη η χώρα!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Titinaki φτιάξε τη βαλιτσούλα σου να είσαι έτοιμη γιατί από δω και πέρα

ο μπεμπάκος είναι έτοιμος να κάνει εμφάνιση!!

Αγγελικούλα πολύ καλοί άνθρωποι, τι να σου λέω!!Άσε που άλλα λένε

μπροστά σου άλλα από πίσω...........Τα γνωστά δηλαδή.........

Και εσύ ξαγρύπνησες παιδί μου;

Λέω να αρχίσω και εγώ το πλύσιμο σιγά σιγά!!

Νασιούλα κλείνω τα αυτιά μου και το ρίχνω στην τρελή για να μην τα πάρω

άσχημα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ααααααα εχθές παρήγγειλα και το mei tai μου......με Hello Kitty φυσικά!!!!!! Θα μου το στείλουν τέλος Αυγούστου όμως γιατί τώρα όλοι λείπουν σε διακοπές!!!!

Νασιούλα κλείνω τα αυτιά μου και το ρίχνω στην τρελή για να μην τα πάρω

άσχημα!!

Άντε καλέ που θα τα πάρεις.....σιγά μην τους κάνεις τη χάρη να σου χώνονται στην μούρη τώρα που διανύεις την καλύτερη περίοδο της ζωής σου!!!!!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ααααααα εχθές παρήγγειλα και το mei tai μου......με Hello Kitty φυσικά!!!!!! Θα μου το στείλουν τέλος Αυγούστου όμως γιατί τώρα όλοι λείπουν σε διακοπές!!!!

Άντε καλέ που θα τα πάρεις.....σιγά μην τους κάνεις τη χάρη να σου χώνονται στην μούρη τώρα που διανύεις την καλύτερη περίοδο της ζωής σου!!!!!! :lol::lol:[/quote:163ln23t]

Α και εγώ σκέφτομαι να το παραγγείλω αυτές τις μέρες!!Από το αστεράκι το παρήγγειλες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νασια μου, τα σελτεδακια πως τα πλενουμε? σε ποσους βαθμους?δεν θα κολλησει αυτο το πλαστικο απο κατω?και βασικα που θα βαλω σελτεδακια εκτος απο την αλλαξιερα και το πορτ μπεμπε?και στην τελικη λερωνονυν τα ρουχαλακια τους και σεντονακια τοσο συχνα?αφου φορανε πανες!ποσα σελτεδακια θελω δλδ?

Χριστινακι, θα παρω τις πετσετες και τα σεντονια αυτες τις μερες κι απο τριτη ξεκιναω τα πλυσιματα. Αρχες σεπτεμβρη, λεω να φτιαξω βαλιτσα.

Πολυ ομορφο το φορμακι εξοδου!αυτα ειναι μονο για νεογεννητα? πχ εμενα θα τελος σεπτεμβρη με αρχες οκτωβρη οποτε δεν θα το θελω αλλα για πιο μετα πχ δεκεβρη υπαρχει σε μεγαλυτερο να παρω?

Ααα, κοριτσια υπνοσακο εσεις πηρατε?διαβασα οτι δεν χρησηπομοιουμε παμπλωμα μεχρι να κλεισει τον πρωτο χρονο και αναρωτιωμουν αν ειναι αρκετες αυτες οι λεπτες κουβερτουλες για χειμωνα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι από το Αστεράκι το παρήγγειλα.....την επόμενη με πήραν τηλέφωνο να με ενημερώσουν ότι θα το παραλάβω τέλος Αυγούστου επειδή ζήτησα να μου τυπώσουν την hello kitty σε σιδερότυπο και το τυπογραφείο που τα κάνει αυτά είναι σε διακοπές. Έτσι κι αλλιώς δεν βιάζομαι ακόμα οπότε δεν με πειράζει.....τσούζει λίγο η τιμή γιατί θα μου βγεί 90 ευρώ με το σιδερότυπο (το συγκεκριμένο που ζήτησα δηλαδή γιατί κοστίζει λίγο περισσότερο από τα απλά) και την αντικαταβολή αλλά δεν βαριέσαι...χαλάλι για το κοριτσάκι μου!!!!!

Αγγειλική το φορμάκι εξόδου είναι αυτό ακριβώς που σου έδειξε η Τιτίνα!!! Εγώ και τα σελτεδάκια στο πλυντήριο στους 40 βαθμούς τα έπλενα (ακόμα και τώρα χρησιμοποιώ δηλαδή για να αλλάξω την κόρη μου γιατί δεν είχα αλλαξιέρα), ίσως από τα πολλά πλυσίματα να σπάσει το πλαστικό από κάτω εξαρτάται από την ποιότητα.....εγώ έχω δύο που δεν έπαθαν τίποτα απολύτως ακόμα και με 1000 πλυσίματα (που λέει ο λόγος) ενώ κάτι άλλα που είχα ψιλοχάλασαν.....Σελτεδάκια εγώ είχα πάρει 5-6 γιατί κάθε φορά που την άλλαζα πασαλειβόταν! Υπνόσακους μου είχαν φέρει δύο και δεν χρησιμοποίησα κανέναν......κρίμα γιατί ήταν πολύ όμορφοι αλλά δεν μας βόλεψαν....

Τιτινάκι μου είπαν ότι μπορώ να βάλω και νεογέννητο.....αν όχι δεν πειράζει, θα το χρησιμοποιήσω μετά τις 40 μέρες! Τα ίδια μου έλεγαν και για το καθισματάκι αυτοκινήτου όταν γέννησα την κόρη μου, ότι δεν κάνει να την βάλω νεογέννητη και τελικά ήταν μπαρούφα!!!! Κοντεύεις ε???? Να προσέχεις τώρα γιατί κάθε μέρα μπορεί να είναι η μέρα που θα γεννήσεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

TA SELTEDAKI EGW TA EPLINA KANONIKA ME TA YPOLOIPA STOUS 40 VATHMOUS DEN EPATHAN TIPOTA.....KAI TA SIDERWSA KIOLAS....APO THN PANW PLEYRA MONO VEVAIA OXI APO THN MERIA TOU PLASTIKOU!!!!!!!EGW THA VALW SIGOURA STHN ALLAXIERA KAI TA YPOLOIPA VLEPOUME.....

FORMAKIA EXODOU EXEI KAI GIA PIO MEGALA MWRAKIA MHN ANXONESE THA VREIS.....OUTOS EH ALLWS AYTA EINAI MEGALOUTSIKA...

OSO GIA TON YPNOSAKO EINAI POLY XRHSHMOS NA TON EXEIS ANTI NA SKEPAZEI TO MWRO KAI NA EXEIS TO ANXOS MHN KSESKEPASTEI STON YPNO TOU TO VAZEIS EKEI MESA KAI EISAI MIA XARA!!!!

EGW EXW PAREI APO TA IKEA AYTON...

http://www.ikea.gr/DefaultM.aspx?page=p ... w&iID=7335

post-11182-13873937512598_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

NAI ONTWS NASIA MOU KONTEVW POLY...SE 2 EVDOMADES TO POLY PISTEVW THA EXW GENISEI....ALLA O MPEMPIS XEREI KALYTERA APO OLOUS MAS POTE THA VGEI!!!!!!!!!!!

EGW TO SLING MOU TO EIXA PAREI 85 EURO...XALALI MOU ARESEI PARA POLY KAI EYXOMAI NA TO VOLEYTOUME KAI OI DYO MAS GIATI TRELENOMAI OTAN VLEPW MAMADES ME MARSIPO!!!!!!!!! :D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστινακι ωρσιο ειναι.. Μου αρεσει αυτο το χρωματακι.. Δεν ηξερα οτι εχουν και τετοια στο ικεα..

Νασια μου, τι διαφορε εχει το μει ται απο τα σλιγκ?εγω ελεγα να παρω οταν γεννησω κατι τετοιο αλλα διαβασα οτι καποιοι τυποι δεΝ ειναι και τοσο βολικοι, εΙδικα αυτο που κρεμονται τα ποδαρακια του μωρου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελική μου οπτικά έχουν διαφορές αλλά δεν ξέρω να σου πώ ακριβώς.....αν κάνεις κλίκ από κάτω εκεί που είναι το διαφημιστικό για το Αστεράκι θα δείς κάποια σχέδια, πάντως και στο mei tai που παρήγγειλα εγώ δεν θα κρέμονται έξω τα ποδαράκια του μωρού.......πάντως τους είπα ότι πρόκειται για νεογέννητο.....συγκεκριμένα για αγέννητο ακόμα :lol:

Μακάρι να τα ευχαριστηθούνε τα μωράκια μας Τιτινάκι μου.......ο δικός σου έρχεταιιιιιιιιιιιιι!!!!!! Κι εμένα μ'αρέσει πολύ που βλέπω έξω μαμάδες με μάρσιπο.....εγώ το ήθελα περισσότερο για πρακτικούς λόγους, επειδή έχω κι άλλο παιδάκι θα χρειάζομαι ελεύθερα χέρια για να τα προλαβαίνω όλα χαχαχα σαν τη Θεά Κάλλι ένα πράγμα (που είχε πολλά χέρια!!!!!!!!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τώρα που το ξανακοίταξα.....ναι γράφει συγκεκριμένα ότι το mei tai είναι ιδανικό και για νεογέννητα, οπότε είμαστε ΟΚ!!!! Είμαι σίγουρη ότι θα ζηλεύει και η Μαρία μου και θα θέλει να την φορτώνω στην πλάτη μου :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

NAI AGGELIKH MOU AMA PAS STHN SELIDA TOU ASTERAKI SLINGS THA DIAVASEIS KAI TIS DIAFORES TOUS KAI ETSI THA MPORESEIS NA DIALEKSEIS AYTO POU SOU ARESEI KAI THA SE VOLEPSEI PIO POLY....

http://www.babywearing.gr/ MPES EDW KAI DES EXEI GIA KATHE ENA MARSIPO KSEXWRISTA!!!!!!!

ONTWS THA ZHLEPSEI KAI TO MARAKI SOU AMA TON DEI :)))))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε; Πως τα πάνε οι κοιλίτσες σας; Δεν γράφω συχνά αλλά σας διαβάζω σε καθημερινή βάση! :) Δεν ξέρω τι να πρωτοσχολιάσω!

Ο καιρός που δρόσισε τις τελευταίες μέρες εμένα μου έχει κάνει πολύ καλό κορίτσια. Κοιμάμαι όλο το βράδυ χωρίς να σηκωθώ καθόλου :shock: Βέβαια το πρωί νομίζω ότι θα σκάσει η φούσκα μου αλλά το βράδυ με την δροσιά κοιμάμαι τόσο βαριά που δεν καταλαβαίνω τίποτα.

Στις 23/08 έχουμε το Β-Επιπέδου (πάντα τελευταία μετά από όλες σας εγώ :D) και σκέφτομαι μόλις επιβεβαιώσουμε το φύλο να κάνουμε και τις πρώτες αγορές μας. Θα είναι λίγο νωρίς αλλά σκέφτομαι ότι είναι κρίμα να τα πάρουμε μετά που θα έχουν τελειώσει οι εκπτώσεις. Βλέπωντας από το internet κατέληξα στο καρότσι της peg perego το uno. Βέβαια θα πάω να το δω και από κοντά να δω αν μου αρέσει. Κρεβάτι, συρταρίερα θα δω από κοντά. Όσο για ρουχάκια σεντονάκια κτλ. θα δω τι θα μου δώσουν από τα ανηψάκια μου και τα υπόλοιπα θα πάρω μόνο λίγα για τον πρώτο καιρό. Αφού θα γεννήσω Δεκέμβριο μετά σε ένα μήνα θα έχει πάλι εκπτώσεις οπότε μόλις σαραντίσω θα πάρω ότι άλλο χρειαστώ τότε. Αλήθεια για τον πρώτο μήνα τι μέγεθος πήρατε; Εμείς είμαστε και οι δύο αρκετά ψηλοί και νομίζω ότι και η μικρή θα είναι εύσωμο παιδάκι. Το νούμερο από 0-1 μου φαίνεται λίγο μικρό, αλλά στο 0-3 σίγουρα θα επιπλέει.

Teddy να τους πεις να λένε και ευχαριστώ που κάθισες τόσο καιρό και δεν πήρες καμιά επαπειλούμενη από την αρχή. Και εγώ δημόσιο είμαι και τελειώνει η επαπειλούμενη άδεια μου τώρα τέλη Αυγούστου και δε ξέρω τι να κάνω, να πάω για 1,5 μήνα ή να καθίσω μέχρι το τέλος. Τους πρώτους μήνες ήμουνα σε πλήρη ακινησία και δε μπορούσα να πάω. Τώρα νιώθω πολύ καλύτερα αλλά φοβάμαι μικρόβια ιώσεις κτλ. που τώρα Σεπτέμβριο Οκτώβριο θα είναι σε έξαρση. Έχουμε και πολύ κόσμο καθημερινά.

Άννα Μαρία με το κίτρινο πάει πολύ και το λαδί ή πράσσινο ανοιχτό για κουρτίνα που εμένα μου κάνει πιο παιδικό από το καφέ. Πήρες και λαδί σεντονάκια που θα ταιριάζουν!

Να ρωτήσω και κάτι ακόμα. Εγώ θα γεννήσω στο νοσοκομείο διπλανής πόλης που είναι 45 λεπτά απόσταση. Το μωρό φεύγοντας να το βάλω στη καλαθούνα ή στο καρεκλάκι αυτοκινήτου; Είναι σχετικά μεγάλη η απόσταση μέσω Εγνατίας.

Νία δεν είναι τίποτα τα πονάκια μην ανησυχείς και η νύφη μου που ήταν έγκυος σε δίδυμα είχε συνεχως κάτι τέτοια.

Girl με το καλό η Β-Επιπέδου!!! Σε ακολουθώ μετά και έγώ!

Αργότερα ίσως πάρω και εγώ sling αλλά τώρα στην αρχή νομίζω δε θα το χρειαστώ.

Φιλιά πολλά σε όλα τα υπόλοιπα κορίτσια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστινακι, η κοιλιτσα εχει γινει πολυ μυτερη..λες να ξεκινησε να κατεβαινει ο μπεμπαρος??

Καλα δεν το συζητω, η τζαμποσακουλα στο φοντο ειναι μαστ σε καθε σπιτι!

Ετσι οπως τα βλεπω, το μει ται φαινεται πιο βολικο...θα μπω μετΑ να δω λεπτομερειες.οκ με πεισατε!θα παρω κι εγω ενα μει ται ( η νεα λεξη της ημερας στην μαμαδογλωσσα που μαθαινω τον τελευταιο καιρο!

Μου αρεσει η ιδεα να εχω συνεχεια πανω μου το μωρο μου!καλα ρε κοριτσια, στα μαγαζια δεν εχει τετοια?πρεπει να παραγειλω απο ιντερνετ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • @Mpourmpouloμου ήρθε επιτέλους!!! Άντε να ηρεμήσεις και να ξεκινήσεις την καινούρια σου προσπάθεια!!   @ΛΕΥΚΗ μου έκανες χοριακη;;;   
    • Κορίτσι μου καλά έκανες και μίλησες με το γιατρό σου αφού σε απασχολούσε τόσο πολύ. Χαίρομαι που ηρεμήσες για την ώρα και να απολαύσεις το γεγονός ότι δεν έχεις πολλά έντονα συμπτώματα ❤️ πλησιάζει και το πρώτο ραντεβού σου, και με τέτοια χοριακή εκτός από σάκο μπορεί να δείτε και λεκιθικο πιστεύω! Όλα βαίνουν όπως θα πρεπε μέχρι στιγμής οπότε ζήστε το ✨ ένα βήμα τη φορά 🥰
    • Καλησπέρα κορίτσια! Πως τα πατε με τη ζέστη; Χθες οπως εγραψα και πιο πάνω, τα συμπτώματα με άφησαν... Κατα το απόγευμα αργουτσικα, με εζωσαν τα φίδια πως παει το εχασα το μωράκι. Πηρα τηλ τον γιατρό μου. Μου ειπε πως γι αρχή δεν αγχωνόμαστε γιατί ειναι κατι που συμβαίνει πολύ συχνά στη βδομάδα που βρίσκομαι εγώ αλλα μου λεει , επειδή και να πάω να με δει, ο υπέρηχος στις 5+4 δεν πρόκειται να δείξει κάτι περα απο τον σάκο, οποτε μου πρότεινε, να κάνω χοριακη.  Εγω του λεω θα είναι αξιόπιστη όμως; Γιατι απο 2000 και πανω και ειδικα απο 6000 και πάνω δεν αυξάνεται ανα 48ωρες αλλα ανα 4 ημέρες περίπου. Μου ειπε πως θα φανει διπλασιασμός. Οταν το κλεισαμε βέβαια ημουν αποφασισμένη να μην παω γιατι πιο πολυ θα με μπερδευε και θα με αγχωνε.. Εν πάση περιπτώσει, το πρωί που ξύπνησα ημουν ακόμα "καλύτερα" 😱😱 λεω παει... Αυτό ήταν. Οπότε με μιση καρδια πηγα για χοριακη. Σε ολη τη διαδρομή (15λ περπάτημα), περαν απ οτι δεν κουραζομουν καθόλου, ενω μεχρι και χθες τουλάχιστον μου ειχε μεινει εστω μια κουραση να ελπίζω, δεν ειχα ουτε αυτο. Οπότε σχεδόν έκλαιγα απο τη σιγουριά μου. Για να μην μακρηγορώ, βγηκαν τα αποτελέσματα και δοξα τω Θεω, απο 1100 που ειχα την Πέμπτη που μας πέρασε, σήμερα εχω 9200. Διπλασιασμο νταν μεσα σε 3 48ωρα!! Δεν θα κανω αλλη, γιατι μου ειπε να κάνω 2 μεσα σε ενα 48ωρο , αλλά νομίζω η σύγκριση με την χοριακη της Πέμπτης που ειναι ακριβως 3  48ωρα αρκεί. Ειμαι πολυ χαρούμενη και ανακουφισμένη. Ελπιζω να μην χαίρομαι τσάμπα και όντως να είναι καλή η τιμη της, γιατι αν κρίνουμε και απο το γεγονός πως απο 6000 και πανω θελω καπου στις 4 ημέρες, θεωρώ πως ειναι καλή τιμή.
    • οχι σαν περιόδου... είναι ενοχλητικός πονος ..οταν καθομαι ή ξαπλώνω ανάσκελα δεν με πονάει... όταν σηκώνομαι ή πάω να γυρίσω απο την δεξιά πλευρά τότε με πονάει...θα μιλήσω το απόγευμα με τη γιατρό...σηκωσα λίγο βαρος προχθές...δεν ξέρω αν παίζει ρόλο και αυτό 🤷 σημερα περιμένω και την συρταριέρα...θα εχω δουλειά 🤦
    • Πολύ όμροφα νέα κορίτσι μου!! τι όμορφο συναίσθημα αυτό που περιγράφεις 💖 κι εγώ έκλεισα για 18/06 που θα έχω κλείσει τη 10η εβ να το δω το γλυκάκι για να ηρεμήσω! αυχενική έχω κλείσει 1/07! Αυτό που λες, άντε να φτάσουμε στο τέλος του τριμήνου για να απολαύσουμε έτσι το καλοκαιράκι 🙏 εύχομαι τα καλύτερα σε όλες μας ☘️💖 περιέργο πάντως αυτό με την ούρηση, δε το χω ξανακούσει κι εγώ να σου πω την αλήθεια! Πάντως εμένα τα συμπτώματα έρχονται και φεύγουν. Κυρίως έχω παρατηρήσει ότι νιώθω απίστευτη δυσφορία και κούραση όταν είμαι σε εξωτερικές δουλειές και πάντα κάνω εμετό μετά από τέτοιες εξορμήσεις γιατί με προκαλούν οι διάφορες μυρωδιές απ τα μέσα, τον κόσμο, κτλ. Ευτυχώς η δουλειά μου είναι κατα βάση απ το σπίτι, οπότε όσο είμαι μέσα είμαι σχετικά καλά. Νιώθω ότι κουράζομαι απίστευτα όταν έχω πολλά μιτιγκ ή παρουσιάσεις που χρειάζεται να μιλάω εγώ κυρίως, όπου μου κόβοται συνήθως η ανάσα ένα πράμα. Κι όλοι με ρωτάνε αν είμαι καλά, και λέω ότι είναι εποχικές αλλεργίες 😅 όπως σας είπα το μόνιμο σύμπτωμα είναι το στήθος - όλα τα άλλα είναι σχετικά σε μένα τλχ. 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...