Μετάβαση σε περιεχόμενο

πιο δυσκολος ο 3ος τοκετος;;;;εμπειριες!!!!!


Recommended Posts

αν και ειναι ακομα νωρις...τη πεμπτη που εκανα τη β επιπεδου μιλαγαμε με τη γιατρο και μου ειπε οτι ο τριτος τοκετος ειναι περιεργος...δηλαδη η θα κανεις πολλες ωρες η θα γεννησεις αμεσως...

τι εμπειριες εχετε;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αγχωνεσαι γιωτου μου???????????? :D:D:D:D:D μια χαρα θα πανε ολα βρε!!!!!!!!!ευκολα θα βγει η μπουμπουκα-ταλιμπανιτσα!!!!!!!!!!! ;);););););) τι κανεις εσυ?????χαθηκαμε...... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιωτακι μου το εχω ακουσει και εγω αυτο οτι ο τριτος τοκετος μπορει να ειναι περιεργος,σε εμενα το μονο περιεργο θα ελεγα ηταν οτι ο Δημητρακης ενω εκλεινα και την 40η βδομαδα δεν ηθελε να βγει,ηταν λιγο ψηλα αλλα ο τραχηλος μου πολυ μαλακος, ενω στους αλλους δυο ξεκινησα με πονους στον τριτο τιποτα,ετσι πηρα τα μπογαλακια μου και πηγα στην κλινικη,καλημερα ηρθα να γεννησω τους λεω μεσα στην τρελη χαρα αφου δεν ειχα κανενα συμπτωμα εναρξης τοκετου και καθολου πονακια,ετσι και με ετοιμασαν μου κανανε προκληση τοκετου,στις 11 το πρωι μου εσπασε ο γιατρος μου τα νερα,στις 12 ξεκινησαν τα πρωτα πονακια και στις 2 παρα δεκα γεννησα,ολα μια χαρα και πολυ ευκολα το μονο δυσκολο ηταν οτι ειχα πιο δυνατους πονους γιατι ηταν τεχνητοι βλεπειςκαι επειδη εχω βιωσει και τους φυσικους μπορω να πω οτι ειναι πολυ πιο δυνατοι και εξαντλητικοι, κατα τα αλλα ολα μια χαρα και χωρις επισκληριδιο κιολας γεννησα τον Δημητρακη μου και ολα καλα,να μην αγχωνεσαι καθολου ολα θα πανε μια χαρα μην ακους τι λεει ο ενας και ο αλλος,φιλακια στα ταλιμπανακια σου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατερινιω ευχαριστω πολυ...μακαρι ολα να κυλησουν ομαλα....

ευακι εγω απο οκτωμβρη μεχρι και να γεννησω θα ειμαι αθηνα....πιστευω καπου να σε πετυχω ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...