Μετάβαση σε περιεχόμενο

αχ αυτά τα κιλά Νο2...


Recommended Posts

βαρβαρουλα μου καλα κανεις και τρως γλυκακι ..μην ακους εμενα την ζηλιαρα!!πολυ μου αρεσε το μπιμπ!!!!δευτερες λενε τα κοριτσια απο οσο θυμαμαι.εγω ζυγιστηκα και ξενερωσα...76 ακομα!!!

αννα μαρια μου μια χαρα σε βρισκω οπως παντα!!

αυτο το κεκακι ακομα να τελειωσει????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 598
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ε οχιιιιιιιι!!και τι καλο θα αγορασουμε τωρα????? :lol:

αχ εγω παλι σημερα παρασυρθηκα και εφαγα μερικα σπιτικα μπισκοτακια...

τα σημερινα μου λοιπον!:

καφε+2 φετες τοστ με μαρμελαδιτσα

μεσημερι:4 κοτομπουκιες +χορτα + φετα

μετα φαγητου:μπισκοτακια + καφε

τσαι

απογευμα:μαρουλοσαλατα

βραδυ 1:μιση μπανανα

βραδυ 2:2παξιμαδακια + γραβιερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν το αγόρασα βρε το κέικ, το έφτιαξα!

Τώρα δε νομίζω να φτιάξω κάτι, αν και, ο άντρας μου ζητάει κέικ σοκολάτας με γλάσο σοκολάτας! Μέσα στο καλοκαίρι είχε φτιάξει αυτός ένα τέτοιο και το είχε κάνει τέλειο. Ελπίζω να το φτιάξει και τώρα!

Εσένα μια χαρά σε βλέπω. Εξαρτάται, βέβαια, από τα πόσα ήταν τα μπισκοτάκια που έφαγες. Ένα-δύο ή καμιά δεκαπενταριά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δοκιμασα κι απο τις αλλες γευσεις γιατι ο ανδρας μου εκανε επιδρομη στο βαζο!!οποτε επρεπε να δρασω!!5 μικρουλια μικροσκοπικα αθωα μπικοτακια......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πόσο μικρούλικα; Μικρούλικα στο μέγεθος του δίευρου ή μικρούλικα στο μέγεθος ενός κεφαλιού τυρί;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλίνα, δεν απαντάς βλέπω...

Λοιπόν, γράφω τα χτεσινά μου:

Πρωινό: Ένα νες σκέτο χωρίς γάλα και ένα τοστ με χωριάτικο ψωμί και τυρί.

Δεκατιανό: Τίποτα.

Μεσημεριανό: Μια φέτα χωριάτικο ψωμί με τυρί (περιμένοντας να γίνει το φαγητό).

Ένα πιάτο πατάτες γιαχνί στο φούρνο με γιαούρτι.

Απογευματινό: Δύο γεμιστά μπισκότα.

Ένα ρόδι.

Βραδινό: Ένα πιάτο πατάτες γιαχνί με φέτα.

Μια κούπα ζεστό γάλα με λίγο μέλι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πο πο αννα μαρια τι μου θυμηςες με το ζεςτο γαλα

ποτε μου δεν ειχα πιει μεχρι που γεννηςα κ μεςα ςτο πρωινο μου μου φερναν και γαλα ζεςτο ςτο μεαιυτηριο και βουταγα το κεικ μεςα αχ το τι ετρογα τοτε αφηςτε καλυτερα..πολυ φαι..

εχτες τα πηγα χαλιαα ημουν ολη μερα εξω κ οταν φευγω ξεφευγω

το πρωι τυροπιτα

μεςιμερι ενα ςουβλακι

το βραδυ κοφτο μακαρονακι ςουπα

αυτααα.φιλια κοριτςια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βαρβάρα, δεν τα πήγες και τόσο χάλια! Απλά αυτά που έφαγες είναι κάπως παχυντικά και κυρίως όχι υγιεινά.

Το ζεστό γάλα δε μ'αρέσει πολύ και δεν μπορώ με τίποτα να το πιώ πρωί. Μόνο βράδι πίνω γάλα και το προτιμώ κρύο. Αλλά τώρα, κάνει λίγο κρύο και αναγκαστικά, το ζεσταίνω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsoudia mouu ti kanete????

na sas pw kai egw ta xthesina mou...

prwino:1 feta keik

mesimeriano:1 piato rizi+1 feta tiri aspro

apogeumatino:1 rodi+aktinidio

vradino:1 feta keik

auta...!!!

arxisa na trww pio ygieina pleon...mpas kai kratithw sta idia kila...h' akoma kai na xasw grammariakia...

alla to kiriotero melima mou einai na diatirithw sta idia!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βαρβαρουλα μου καλα κανεις και τρως γλυκακι ..μην ακους εμενα την ζηλιαρα!!πολυ μου αρεσε το μπιμπ!!!!δευτερες λενε τα κοριτσια απο οσο θυμαμαι.εγω ζυγιστηκα και ξενερωσα...76 ακομα!!!

Αλινα αν δεν ακολουθησεις συγκεκριμενο προγραμμα σου τα εχω πει μην γινομαι και βαρετη κιολας αποτελεσμα δεν θα δεις....................πρεπει να ενεργοποιηθει ο μεταβολισμος σου αλλιως δεν γινεται τιποτα ρε κοριτσι

Βαρβαρα κι εγω το θελω το γλυκο καθημερινα δεν μπορω αν δεν φαω κατι γλυκο εχω εντονη υπογλυκαιμια αλλα προσπαθω να τρωω λιγο

Αννα Μαρια εγω παλι το προτιμω ζεστο το γαλα,αν και πριν να μεινω εγκυος στον πρωτο ουτε να το δω δεν ηθελα τωρα μου εχει γινει απαραιτητο καθε πρωι με τα δημητριακα γιατι αλλιως εχω αλλο προβλημα

Μαρινα καλο στον εαυτο σου και στο μπεμπακι θα κανεις αν τρως υγιεινα αλλα μην περιμενεις να χασεις γραμμαρια στην εγκυμοσνη ειναι λιγο αδυνατον

και τα σημερινα μου:

πρωι:γαλα με δημητριακα,καφες

δεκατιανο:μισο κοματι στρουντελ μηλου

μεσημερι:μια μικρη μεριδα μπριαμ,μια φετα ψωμι,μαρουλι-ροκα-σπανακι-ροδι-καρυδια με δως μελι βαλσαμικο-μουσταρδα

απογευμα:ενα σοκολατακι,καφες

βραδυ:ενα μηλο,πεντε φουντουκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λες κατα βαθος να μην θελω να χασω κατερινα μου????δυσκολευομαι απλα μωρε. :( ημουν πολυ ελευθερη 3 χρονια τωρα και θα μπω σιγα σιγα στην λογικη.ενταξει δεν θελω να πιεστω και πολυ και ξενερωση η ζωη μου!!εχω και τον χρηστο με τα καλουδια του.βεβαια τωρα τελευταια τα τρωει στο δρομο απο το σ.μαρκετ για το σπιτι.τα βλεπω στην αποδειξη μετα!!! :lol:

τα σημερινα μου λοιπον...

πρωϊ:καφε

δεκατιανο:γιαουρτι +μηλο

μεσημεριανο:μαρουλοσαλατα + 4 κεφτεδακια

απογευμα:2 συκα

τσαι

βραδυ:γιαουρτι και μηλο

καληνυχτα μικρες μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να προσθεσουμε στα χτεσινα και μια μαρουλοσαλατα γιατι με επιασε το στομαχι απο τα παυσιπονα και εφαγα σαλατουλα.... μην το πειτε στην κατερινα!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από εμένα!!

τα χθεσινά μου:

-2 μικρές φέτες σπιτικό ζυμωτό ψωμί +λίγο βιτάμ + σπιτική μαρμελάδα σύκο

-1 ψητή τσιπούρα αλανιάρα :lol::lol::lol: + 1 μικρή φέτα σπιτικό ψωμί

-1 τοστ τυρί γαλοπούλα

-1 μήλο

-1 μεγάλη φέτα σπιτικο ψωμί + 5-6 ελιές

όπως καταλαβαίνετε χθες βγήκε το ζυμωτό ψωμί από τον φούρνο :lol::lol::lol: και ανακάλυψα ότι ΔΕΝ παχαίνει καθόλου....καμία σχέση με το ψωμί του εμπορίου....

είμαι -1 στα κιλά!!!!!!! (γύρω στα 50κιλά) και σε 2 εβδομάδες κλείνω το 1ο τρίμηνο!!!

πέρυσι ξεκίνησα την εγκυμοσύνη 2 κιλά παραπάνω (53) και στον 4ο μήνα είχα πάρει και 1-1.5....άρα συνολικά είμαι περίπου μείον 4!!!!!!!! παίρνω πολύ θάρρος που δεν έχω παχύνει ακόμα...γιατί είναι δύσκολο μόλις να έχω αδυνατίσει να πρέπει να παχύνω ξανά!!!!!!

σας φιλώωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλενα, σε ζηλεύω!!!

Αλίνα, η μαρουλοσαλάτα δεν παχαίνει, εκτός κι αν της έβαλες ντρέσινγκ με μαγιονέζα και τέτοια!

Τα χτεσινά μου:

Πρωινό: Ένα νες σκέτο χωρίς γάλα και ένα τοστ με μαύρο ψωμί και τυρί.

Δεκατιανό: Τίποτα.

Μεσημεριανό: Ένα μπιφτέκι χοιρινό τηγανιτό σε λίγο ελαιόλαδο + αρακάς με καρότα + γιαούρτι.

Απογευματινό: Μία μπανάνα.

Μια φέτα μελόπιτα.

Βραδινό: Λίγες πατάτες γιαχνί φούρνου + ένα αβγό βραστό + λίγη φέτα + σαλάτα μαρούλι-ρόκα.

Μια κούπα ζεστό γάλα με λίγο μέλι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άννα Μαρία γιατί ζηλεύεις? Μπήπως επειδή είσαι 2 κόκκαλα και μια κοιλιά???????? :lol::lol::lol:

η μήπως για το ζυμωτό ψωμί? Αυτό ναι πράγματι!! Έίναι τέλειο!!!!! :lol::lol::lol:

σήμερα το μενού έχει κουνελάκι κοκκινιστό με ρυζάκι και λίγο γιαούρτι !!

μιαμ μιαμ!!

θα γράψω το βράδυ τα βραδυνά μου :D:D:D

kissesssssss

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όταν λες ζυμωτό ψωμί, εννοείς αυτό το ξινούτσικο με το προζύμι; Αν ναι, τότε ζηλεύω και γι' αυτό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όταν λες ζυμωτό ψωμί, εννοείς αυτό το ξινούτσικο με το προζύμι; Αν ναι, τότε ζηλεύω και γι' αυτό!!!

ναι ναι! κλασσικό ζυμωτό ψωμί!!!!! που χρησιμοποιείς λίγο από αυτό που περίσεψε από την προηγούμενη φορά....ειναι τέλειο και δεν παχαίνει καθώς δεν έχει καθόλου διογκωτικά...

έχουν πάρει οι γονείς μου μηχανή ζυμώματος και φτιάχνουν συνέχεια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιάααααααααααααααααααμ !!!!!!!!!!!!!!!!! Το λατρεύωωωωωωωωωωωωωω!!!!!!!!!!!! Έχουμε κι εμείς μηχανή ζυμώματος, αλλά όποτε φτιάχναμε δεν το τρώγαμε τόσο ψωμί δύο άτομα, και σταματήσαμε να φτιάχνουμε. Βασικά δεν ήταν μηχανή ζυμώματος, ήταν αρτοπαρασκευαστής, αυτό που το ζυμώνει και το ψήνει, και ήταν σαφής η δόση, δε γινόταν να φτιάξουμε μικρότερο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

o αρτοπαρακσευαστής το φτιάχνει αφράτο όμως ή όχι?

αυτό που σου λέω εγώ είναι αρκετά 'πυκνό' στην υφή...

λοιπόν για αυτό το ψωμί που λέω εγώ: μπορείς να φτιαχνεις όσο θέλεις και μετά να το βάζεις όσο είναι ακόμα φρέσκο, στον καταψύκτη (εάν έχεις) ή εναλλακτικά σε καλή κατάψυξη, τυλιγμένο σε σακουλάκια τροφίμων. Και το ξεπαγώνεις από το προηγουμενο βράδυ για την επόμενη ημέρα... Έτσι, έχεις για 1-2 μήνες ψωμί....αυτό ίσως να εφαρμόζεται και στο ψωμί που φτιάχνει ο αρτοπαρασκευαστής.

τώρα με την κρίση & την επερχόμενη χρεοκοπία θα μας χρειαστεί :lol::lol::lol: έχει να πέσει ζυμωμααααααααααααααααααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπα, το ψωμί του αρτοπαρασκευαστή ήταν συγκεκριμένο και με συγκεκριμένα υλικά. Καμία σχέση με το ζυμωτό με προζύμι. Αυτό είχε μαγιά μέσα, δεν συγκρίνεται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλέ, πού εξαφανιστήκατε όλες;

Αλίνα, πολύ ύποπτη η εξαφάνισή σου... Τι έτρωγες πάλι;;;

Γράφω τα χτεσινά μου:

Πρωινό: Ένα νες σκέτο χωρίς γάλα και ένα τοστ με μαύρο ψωμί και τυρί.

Δεκατιανό: Τίποτα.

Μεσημεριανό: Ένα πιάτο σπανακόρυζο με γιαούρτι.

Απογευματινό: Μια φέτα μελόπιτα.

Βραδινό: Μισή τυρόπιτα (τρία κομματάκια) + ένα αβγό βραστό + μαρουλοσαλάτα.

Μια μπανάνα.

Μια κούπα ζεστό γάλα με λίγο μέλι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχα!!οχι αννα μαρια μου, λιτα την την βγαζω μην φοβασαι αν και μου σπασατε την μυτη με την συζητηση για τα ζυμωτα ψωμακια!!χτες ειχα κοσμο και σημερα πολλα τρεξιματα και μια ημικρανια παλι και τον δημητρη μαλλον να αρρωσταινει!!την περιοδο να μου χτυπαει την πορτα και την επιθυμια για σοκολατα στα υψη!!!

θα σας πω τα χτεσινα μου:

καφε

ψωμι+μελι

μπανανα

κρεας γιαχνι με πατατες + φετα (πρωτη φορα το εφτιαξα..μιαμι!!)

τσαι

γιαουρτ με μηλο

μαρουλοσαλατα με ξυδακι (δεν βαζω ντρεσινκ κλπ μονο ο αντρας μου τα κανει αυτα!!και το πιο διαιτητικο γευμα το κανει πλεον παχυντικο!!)

εγω λυσσαξει της πεινας.δεν εφαγα καλα το μεσημερι,προσεξτε λοιπον τι θα γραψετε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοροτσια...τα χθεσινα μου

πρωι...ενα φλυτζανι τσαι

δεκατιανο....1 μπολακι τραχανα

μεσημεριανο.... 2 αυγα ομελετα,1 μικρο λουκανικο,φετα,ντοματοσαλατα,1 φετα ψωμι

ενδιαμεσο....1 φλυτζανι τσαι με μια κουταλια μελι

βραδινο....1 μεριδα μακαρονια με τυρι

Πολυ τα φρουτα εχω ξεχασει τελευταια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα Μαρια στο μυαλο μου εισαι μαλλον,εχω βαλει να κανω προζυμι και αυτες τις μερες θα φτιαξω ζυμωτο ψωμι με προζυμι και ειμαστε και μακρια να σου στειλω :o:o

Αλινακι αλοιμονο γιατι να σε μαλωσω για την μαρουλοσαλατα η βοσκη :lol::lol: επιτρεπεται ή μαλλον ειναι απαραιτητη για να χασεις κιλα,φαε οση πρασιναδα θελεις,οταν εχασα κιλα ετρωγα καθε βραδυ μαρουλοσαλατα με διαφορα μεσα και με βοηθησε πολυ,με μια κουταλια λαδι ομως εε ;);)

Αναστασια τωρα προσεξα οτι εισαι απο τη Βεροια κοντα ειμαστε μιση ωρα δρομο,μια χαρα τα πας αλλα οπως ειπες και μονη σου φρουτακια να τρως,ποσα κιλα εβαλες;;;

Βαρβαρα παλι τρως;;;;δεν τελειωσανε ακομα αυτα μπισκοτα;;;

και τι εφαγα σημερα:

πρωι:γαλα με δημητριακα

δεκατιανο:καφες,μισο κομματι σπιτικη πιτσα

μεσημερι:μισο πιατο ψαροσουπα,λιγο γαυρο κι σαρδελα τηγανητο,σαλατα μαρουλι και φρεσκο κρεμμυδακι,μια μικρη γωνιτσα ζυμωτο ψωμακι της πεθερας μου

απογευμα:ενα σοκολατακι

βραδυ:ενα τοστ,διαφορα φρουτα αλλα οχι ολοκληρα(μπανανα,μηλο,μανταρινι,αχλαδι)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...