Μετάβαση σε περιεχόμενο

αχ αυτά τα κιλά Νο2...


Recommended Posts

Βαρβάρα, κι εγώ απορώ πού τα έβαλες όλα αυτά! Αφού εγώ που τα διάβασα βαρυστομάχιασα!!!

Δεν ήξερα τη μακαρονάδα βιλιάκα! Εμένα η αγαπημένη μου είναι η μπολονέζ! Γιάμ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 598
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

κοριτσαρες τι κανετε??πολυ πολυ τρεξιμο σημερα και χτες ειχα κοσμο γι αυτο δεν εγραψα ...οχι οτι ετρωγα ολημερις!!!

βαρβαρουλα τα ζηλεψα πολυ τα μπισκοτακια με επικαλυψη απο τα μαξ περυ.ειναι τα αγαπημενα μου!!στο τσακι ειμαι να πω στον αντρα μου να φερει καθως θα ρχεται απο την δουλεια!!εισαι κακια επιρροη!!

τα χτεσινα μου :

καφε +ψωμι με μαρμελαδιτσα

μιση μπανανα

παξιμαδι +γραβιερα

μπριζολες +πατατες φουρνου, τζατζικακι και χωριατικη (κολαση οι μπριζολες!!εβαλα 20 λεπτα πριν τις βγαλω μια στρωση κρεμμυδι και ντοματα και ηταν μουρλια)

καφε

αποξηραμενα συκα

κολοκυθακια βραστα +φετα

ουφ προλαβα να τα γραψω..παω να αλλαξω δημητρη..οχι δεν θα παρω εναν πιο ησυχο...αλλα εναν πιο καθαρο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

gεια σας κορίτσια!!!!

τι κάνετε?

χάθηκα αλλά δεν έτρωγα πολύ!!! :lol::lol::lol:

το σάββατο χταποδάκι με κοφτό μακαρονάκι

την κυριακή κουνελάκι (το καημένο...) με πατάτες στον φούρνο

και σήμερα το ίδιο!!!!

από κιλά είμαι στα ίδια και σήμερα έκανα και υπέρηχο!! όλα είναι μια χαρά και είμαι σχεδόν 10 εβδομάδων!!!

Αναστασία με πέθανες με αυτά που έφαγες!!! (τον συνδυασμό....) τα διάβασα και μου ήρθε εμένα αναγούλα πόσο μάλλον εσένα!!!!!!! :lol::lol::lol::lol:

φιλάκια πολλά πολλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ααα καλέ δεν έγραψα τα σημερινά μου

-1 πολύ μικρό κομμάτι σπιτική μηλόπιτα

-1 ζεστη σοκολάτα χωρίς ζάχαρη

-1 μικρό -πολυ μικρό- πιάτο κουνελάκι με πατάτες

-ένα τοστ τυρί γαλοπούλα

-2 στρογγυλά ψωμάκια με 1 λουκάνικο βουβαλίσιο....

-κάτι μισά από φρούτα της μπέμπας

δεν ξέρω αν σας φαίνονται πολλά αλλά κορίτσια δεν είναι!! έχω πεθάνει της πείνας...μάλλον το ότι ήταν πολύ μικρή η μερίδα του μεσημεριανού (λόγω του ότι ανακατευόμουν), δεν μπόρεσα να χορτάσω καθόλου.......... :?:?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aλίνα, με πέθανες με το σχόλιο για το άλλαγμα του Δημήτρη!

Έλενα, δεν είναι πολλά. Με το βουβαλίσιο λουκάνικο με έστειλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σαμανθα εγω αναγουλιασα με το χταποδακι και το κοφτο μακαρονακι!!ειναι το μοναδικο φαγητο, που μια που το δοκιμασα, μια που το εξηγαγα!!καταλαβες τι εννοω ε???και οχι μονο αυτο μου χει κατσει μεγαλη εβδομαδα να ταξιδευω με αεροπλανο και οταν σερβιραν το φαγητο και ανοιγε ενας ενας τα αλουμινενια αυτα μπωλακια και εσκασε η μυρωδια δεν ηξερα απο που να φυγω και που να χωθω!!καποιος μου εκανε πλακα δεν εξηγειται αλλιως!!!γενικα αντιπαθω συδυασμο ντοματας με ψαρικα και πουλερικα...

δινω ψηφο εμπιστοσυνης στην σπιτικη μηλοπιτα ομως...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εμένα το χταποδάκι με κοφτό μακαρονάκι δεν είναι από τα αγαπημένα μου φαγητά. Θα το φάω, αλλά δεν τρελαίνομαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχα κορίτσια και εγώ όταν το έγραφα με έπιασε αναγούλα!!!!!!!!!!!!!!!!!! 8-):lol::lol::lol::lol::lol:

αλλά εκείνη την ώρα φρέσκο και ελαφρύ όπως το φτιάχνει η μαμά μου ήταν τέλειο!!!!!!!!!!!!!!

τα βουβαλίσια λουκάνικα τα παίρνει ο πατέρας μου από ένα μαγαζί gourmet που έχει ανοίξει εδώ κοντά αλλά ήταν πάρα πολύ καυτερά...........δεν μπορώ να πω ότι τα απόλαυσα!!!!!!!!

αααα να σημειώσω (Άννα Μαρία..............) ότι σε αντίθεση με την 1η εγκυμοσύνη μου που κόντευα να σκάσω απο την δυσκοιλιότητα......................αυτή τη φορά έχω το αντίθετο πρόβλημα....................3-4 φορές στην τουαλέτα σήμερα (σορρυ για την περιγραφήηηηηηηηηηηηηηηη) που να μείνει φαγητό στο στομάχι!!!!!!! όπως και να έχει καλύτερα από την δυσκοιλιότητα την οποία απεχθάνομαι ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ!!!!!!!!!!!!ο χειρότερός μου εφιαλτης είναι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ουφ, εγώ αυτές τις μέρες έχω δυσκοιλιότητα. Πηγαίνω κάθε μέρα δηλαδή, αλλά λίγα βγαίνουν, πολλά μένουν. :P (σόρι κι εγώ για την περιγραφή).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

για να δουμε ποια θα μαλωσω σημερα;;;; :o:o:lol::lol:

και ο κληρος πεφτει στη Βαρβαρααααα!!καλα ρε συ τι ειναι αυτα που τρως ;;;κανε λιγο κρατει :o:o λογικο ειναι να μην μπορεις να χασεις μαυτα που τρως ρε κοριτσι μου,ο μπεμπουλης σου ειναι γλυκας να σου ζησει!!!

Αλινακι μια χαρα τα πας !!!εγω παλι τρελενομαι για μακαρονακι με χταποδι μιαααμμμ!!!

Αννα Μαρια συνεχιζει η δυσκοιλιοτητα,δημητριακα,βρωμη δοκιμασες;;;εγω μαυτα σωθηκα με πιανει ακομα και τωρα μερικες φορες

Σαμανθα τυχερη εισαι που δεν εχεις δυσκοιλιοτητα εγω υπεφερα και στις τρεις μου εγκυμοσυνες και ακομα και τωρα μερικες φορες χαλια......

και να γραψω και εγω μια αναφορα

πρωι:γαλα με δημητριακα,καφες

δεκατιανο:ενα μπισκοτο

μεσημερι:ενα πιατο βραστο(κρεατοσουπα),μια φετα ψωμι,μπροκολο,ντοματοσαλατα

απογευμα:μισο κομματι σοκολατοπιτα(κρατηθηκα και δεν το εφαγα ολο)καφες

βραδυ:γιαουρτι με δημητριακα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα, δεν έχω συνέχεια δυσκοιλιότητα. Με πιάνει κατά καιρούς, και τώρα περνάω μια τέτοια φάση. Μια χαρά η διατροφή σου! Άμα είχες και ολόκληρο κομμάτι σοκολατόπιτα και κρατήθηκες κι έφαγες μόνο το μισό! Μια χαρά είσαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να παρακαλας αννα μαρια οταν σε πιασουν οι πονοι και σπασουν τα νερα να πας τουαλετα γιατι αλλιως κλυσμα!!εγω ημουν τυχερη...πριν γεννησω πηγα 4 φορες τουαλετα (!!!με το συμπαθιο κι ολας!!) και το γλιτωσα το ατιμο!!παρατριχα να γεννησω στην λεκανη πανω!!!!μαλλον κατι θα πιεζε ο κυριος εκει και βοηθησε!!!

κατερινακι τι κανεις???σουπιτσα ε??μιαμιι...δεν αρεσει στον αντρα μου μωρε, αλλα που θα παει θα φτιαξω για μενα και δημητρη!!

βαλτε αντ1 μπλακ αουτ!!πολυ γελιο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχα, Αλίνα, μη σου πω ότι το περιμένω πώς και πώς το κλύσμα, για να ξαλαφρώσω τελείως επιτέλους! Γιατί κάθε φορά που πηγαίνω, αισθάνομαι ότι κάτι έχει μείνει... :P

Κι εγώ σουπίτσα θα κάνω αύριο, μοσχαράκι με λαχανικά. Θα κάνει ο άντρας μου μια επέμβαση στο δόντι, οπότε ευκαιρία είναι! Μας αρέσουν οι σούπες, αυτός ειδικά είναι πολύ σουπάς! :lol:

Ρε κορίτσια, να σας ρωτήσω κιόλας, πήραμε το μοσχαράκι σήμερα το απόγευμα, και μια και θα το μαγειρέψω αύριο, δεν το έβαλα κατάψυξη, το άφησα κάτω στο ψυγείο. Δε νομίζω να πάθει τίποτα ε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλινα εδω κανουν ουτως ή αλλως κλυσμα για να ειμαστε και σιγουρες δεν ξερεις τι γινεται καμια φορα :oops::oops::!:

ωραιοτατη ηταν η σουπιτσα μας,γιατι δεν την τρωει ο αντρουλης σου;;

Αννα Μαρια δεν παθαινει τιποτα εξαλλου και κατεψυγμενο να ηταν τωρα δεν θα το εβγαζες;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τώρα θα το έβγαζα, αλλά το κατεψυγμένο θα κρατούσε για ώρες τη θερμοκρασία της κατάψυξης. Αλλά φαντάζομαι δε θα πάθει τίποτα, άλλωστε και ο χασάπης δεν τα έχει στην κατάψυξη.

Το καλοκαίρι πάντως, τα κρέατα τα βγάζαμε το πρωί της μέρας που θα τα μαγειρεύαμε και μη φανταστείς και πολύ νωρίς. Μια φορά βγάλαμε μπριζόλες στις δέκα το πρωί, ήταν κόκκαλο, και μέχρι τις δώδεκα είχαν ξεπαγώσει τελείως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οχι δεν παθαινει τιποτα και 2 μερες να τα εχεις στο ψυγειο παλι κρατανε, μην φοβασαι.αν παλι θες μαγειρεψε και στειλε προς τα εδω!!!μιαμι!!

κατερινακι εγω δεν ηθελα με την καμμια κλυσμα!!αφου ειχα ρωτησει και την μαια στον 8 μηνα σε ποια περιπτωση μπορω να το αποφυγω και μου χε πει "ε τι να σου πω....αν πριν γεννησεις ξεκ...λωθεις στο χεσ...μο!!μονο τοτε" και ετσι και εγινε!!οταν συναντηθηκαμε στο νοσκομειο μονο αυτο καταφερα να της πω απο τους πονους!!

ωραια φωτο με τον μιμητρακο σου!!αληθεια το ονομα τουι το λεει??ο δικος μου αυτοαποκαλειται ΠΙΤΗΤΗΣ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχαχαχαχα, Αλίνα, ωραία το έθεσε η μαία!!!

Εμένα δε με πειράζει, παρ' όλο που δεν έχω ξανακάνει ποτέ μου κλύσμα. Δε φαντάζομαι να είναι χειρότερο απ' τη γέννα!

Ούτε με πειράζει να με ξυρίσουν οι νοσοκόμες, το θεωρώ μέρος της διαδικασίας.

Επισκληρίδιο έκανες ή γέννησες χωρίς αναισθησία; Επειδή λες για πόνους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντε τωρα που σας ανοιξα και την ορεξη να σας πω κ τι εφαγα!!!

καφε

μινι τυροπιτακι

6-7 κεφτεδακια φουρνου +πατατες αλα αννν-μαρια + χορτα + φετα +τζατζικι

συκα αποξηραμενα

λιγα κολοκυθακια βραστα +φεεεεετα

1μηλο

αυριο θα ζυγιστω γιατι νομιζω οτι κατι κανω λαθος και να δεις που θα παρω στο τελος!!

αννα μαρια τελικα το ξυρισμα δεν ηταν τιποτα!!εχουν κατι ξυραφια γιγας και με μια κινηση ..... βελουδο!!

η αληθεια ειναι οτι ειχα πονους απο την ωρα που εφτασα σπιτι μετα την επισκεψη στον γιατρο αλλα επειδη ειχαμε πει οτι εχω 17μερες μπροστα υπεθεσα οτι απλα κατι αλλο θα ναι.μαλιστα πλακωθηκα στα μπουσκοπαν και στα χαμομηλια και στις επισκεψεις στην τουαλετα!!!!ετσι πηγε ολη η βραδυα....απο τις 8 το απογευμα μεχρι τις 5 τα ξημερωματα!!αρχισα να φρικαρω (καιρος ηταν κοπελια!!) και δευτερολεπτα πιο πριν ειχα ξυπνησει τον αντρα μου γιατι νομιζα οτι κατι δεν πηγαινε καλα και πλουφ....σπασαν τα νερα!!εφυγα για νοσοκομειο με πονους ανα 1-1μιση λεπτο.οριακα νομιζω.τελικα καναν επισκληριδιο γιατι επεφταν οι σφιγμοι του μικρου κ φοβηθηκαν οτι θα παμε για καισαρικη.βεβαια ή δεν μ επιασε ή καναν μικρη δοση γιατι αν εξαιρεσεις τα πρωτα λεπτα ανακουφισης μετα τα ειδα ολα!!δεν ξερω εγω ποναγα!!!η ολη διαδικασια κρατησε 2μιση ωρες και οπως ολοι μου λενε ...πρωτη παιδι???μη το πεις ουτε του παππα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Αλίνα, μια χαρά χτες!

Άντε βρε, έκανες επισκληρίδιο και πονούσες; Και την πλήρωσες από πάνω; Απαπαπαπα!

Τι έφαγα χτες:

Πρωινό: Ένα νες σκέτο χωρίς γάλα και ένα τοστ με μαύρο ψωμί και τυρί.

Δεκατιανό: Τίποτα.

Μεσημεριανό: Ένα πιάτο πένες με κόκκινη σάλτσα με λαχανικά και τριμμένη ξερή μυζήθρα.

Απογευματινό: Ένα κομμάτι κέικ.

Ένα ρόδι.

Βραδινό: Ένα πιάτο πένες με σάλτσα και φέτα.

Ένα πολύ μικρό κομμάτι κέικ και ένα ποτήρι γάλα.

Το κέικ το βράδι τι το ήθελα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια ςας

εςεις καλα τα πατε εγω παλι ντροπη και αιςχος :o:o:o

κατερινα μου ςε ευχαριτο και για το μπεμπη και για το κραξιμο

αλινα προτεινω να μην διαβαςεις τι εφαγα εχτες

πρωι

γαλα με δημητριακα

προγευμα τιποτα

μεςιμερι κοτοπουλο ςτο φουρνο κουνουπιδι πατατα βραςτη κ μια φετα ψωμι μαυρο

απογευμα μπικοτα (μαχ περρυ) εφαγα αρκετα

βραδυ γαλα με φιτνεςς

πιο μετα φαντατικα ενα ςουβλακι αλλα μονο το φαντατικα

αντε τα φιλια μουυυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βαρβαρα θα σε εβριζα ασχημα για τα μπισκοτα μαξ περυ αλλα....μου φερε μια φιλη σπιτικα μπισκοτακια οποτε σε συγχωρω!!! :oops:

αννα μαρια...τελειωνε πια με αυτο το κεικ ...πλησιαζουν οι μερες να γεννησεις και σε βλεπω να το παιρνεις με ταπερακι στο νοσοκομειο!!

τα σημερινα μου λοιπον:

καφε + ψωμι με μαρμελαδιτσα

κεφτεδακια φουρνου + χορτα +φετα+τζατζικι

μπισκοτακια 2

τσαι

γιαουρτι + 1 μηλο

φιλακια πολλααααα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα

αλινα τι να κανουμε αδυναμιες ειναι αυτες

εχτες

παλι εκανα μπιπ το απογευμα (γλυκακι εννοω)

γαλα με φιτνεςς

ενα πορτοκαλι

μπαμιες με κοτοπουλο κ κουνουπιδι κ μια φετα ψωμι μαυρο

απογευμα μπικοτα παλι μετα ομολογω πως πεταξα το κουτι ειχε μεςα καμμια δεκαρια

γαλα με φιτνεςςε

αυτα κοριτςια μια φορα τη βδομαδα πρεπει να ζυγιζομαςτε καθε ποτε θελετε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Κορίτσια, αν θέλετε να φάτε γλυκό μην πιέζετε υπερβολικά τον εαυτό σας και φάτε το! Αλλά προσπαθήστε να το περιορίσετε στη μία φορά την εβδομάδα!

Τι έφαγα χτες:

Πρωινό: Ένα νες σκέτο χωρίς γάλα και ένα τοστ με μαύρο ψωμί και τυρί.

Δεκατιανό: Μαντέψτε: ένα κομμάτι κέικ.

Μεσημεριανό: Ενάμιση πιάτο κρεατοχορτόσουπα.

Δεκατιανό: 4 κεράσια + 1 νεραντζάκι γλυκό κουταλιού.

Ένα ρόδι.

Βραδινό: Ένα μικρό μπολ σούπα.

Ένα αβγό βραστό + μια φέτα χωριάτικο ψωμί με τυρί + ένα κομμάτι φέτα.

Ένα ποτήρι γάλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Τι πιο καλή βαλίτσα σκέφτεσαι να κανείς εσυ κορίτσι των διακοπών για τώρα είναι ότι πρέπει 😊 που σκέφτεστε να πάτε διακοπές ; και εγω μαιευτηρίου δεν έχω κάνει μόνο παραγγελία έχω κάνει περιμένω να έρθουν τα πράγματα και αυτά γιατί τα παρήγγειλε ο αντρας μου αυτός θέλει να είμαστε έτοιμοι για κάθε ενδεχόμενο μας είπε και η μαία για γεννά στις 38 εβδ και κάπως το έχω δέσει κόμπο τώρα εγω ότι 9-10 Αυγούστου να με βάλει για γεννά 😂  και εγω 40 εβδ + 2 γέννησα το πρώτο είχα ετοιμάσει τζαντα και είχα βαρεθεί να την βλέπω μέσα στην ντουλάπα 😂
    • Κι εγω αυτο που πήρα! Νομιζω θα βολέψει και για πιο μετα☺️
    • Ναι αυτά λέω κι εγώ! Λέω να πάρω ένα τέτοιο! Εγώ έχω λίκνο από μια φίλη μου, οπότε σκέφτομαι πόσο θα κοιμηθεί στην κούνια αν πάρω την κλασική; Ενώ το άλλο αξιοποιείται για κάποια χρονακια 
    • Πιστεύω έχεις περιθώριο ακόμα να γυρίσει..Μια γνωστή μου όταν πήγε να γεννήσει κ λίγο πριν το πάρουν με καισαρική γτ ηταν ανάποδα, γύρισε τελευταία στιγμή μόνο του και γέννησε φυσιολογικά κ όλα καλά.. Όσο για τις συσπασεις ρώτησα χθες τη γιατρό κ μου ειπε ότι θα τις καταλάβω αν είναι γιατί θα έχω πονακια..Όχι ότι με κατατοπισε αλλά αυτό μου είπε..
    • Κι εγώ έχω δει αυτα  που βγαίνουν τα κάγκελα ,γίνεται κρεβατάκι και κοιμάται εκεί ως 6 χρονών..Μου φαίνεται θα βολεύει καλύτερα..τέτοιο σκέφτομαι να πάρω 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...