Μετάβαση σε περιεχόμενο

αχ αυτά τα κιλά Νο2...


Recommended Posts

κοριτσια ετσι σας θελω δυναμικες μια χαρα τα πατε ολες!!!

μια παρατηρησουλα να κανω στην Αλινα μας,να τρως δεκατιανο και απογευματινο να μην παραλειπεις γευματα για να ενεργοποιηθει ο μεταβολισμος σου,ενα φρουτο κατι ελαφρυ ακομα και μια σειρουλα σοκολατα οταν εχεις υπογλυκαιμιες και μειωμενη ποσοτητα το μεσημερι εγω ετσι βοηθηθηκα και εχασα

Βαρβαρουλα αψογη!!!!!

Αννα Μαρια εισαι εγκυος σου συγχωρουνται καποιες μικρες ατασταλιες μια χαρα ειναι η διατροφη σου,που να εβλεπες τι ετρωγα εγω :oops::oops::lol::lol:

εγω δεν γραφω τα σημερινα μου γιατι το απογευμα καταβροχθισα ενα κομματι σοκολατοπιτα :oops::oops: μη με κραξετε κιολας :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 598
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

κατερινακι καιρο ειχα να σε δω...εχεις δικιο αλλα πραγματικα δεν κατεβαινει κατι.τυχαν και πολλα μαζεμενα αυτες τις μερες και το στομαχι σχετικα κομπος.ασε που εγω γενικοτερα με τα γλυκα εχω θεμα και την φετα τα αλλα τα κοντρολαρω. αλλα ναι ναι εχεις δικο πρεπει να βαλω και ενδιαμεσα.

σημερα επρεπε να σε ειχα να γελασεις...πηγαμε σ.μαρκετ με τον αντρα και του λεω αχ και να παιρνα ενα hippo γλυκακι,παρε λεει.απαπαπα λεω το βαζει στο καροτσι.βγαλτο τωρα λεω.κατεβαινουμε κατω στο ταμειο και την ωρα που αδειαζα τα πραγματα μου λεει με καμαρι :τι σου χω εγω??και το εμφανιζει παλι!!5 φορες του πα να το βγαλει αμεσως.μας κοιταζαν οι αλλοι γυρω και γελαγαν.τελικα νικησα!!!πηρα μονο κατι αποξηραμενα συκα.ετσι για το τσακιρ κεφι!!!

Τα σημερινα μου λοιπον...ελειπα πολλες ωρες οποτε ηταν λιγο λιγα!!

ΠΡΩΙ:καφε

ΜΕΣΗΜΕΡΙ:μισο πιατο φακες

ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ:μισο τοστ

ΒΡΑΔΥΝΟ:γιαουρτι δημητριακα και μηλο

ΠΡΟ ΥΠΝΟΥ:μπανανα

εσεις οι εγκυουλες να μην αισθανεσται τυψεις ... ουτε τωρα ουτε στον θηλασμο μετα.εχετε καιρο μετα να επανελθετε.

ΥΓ:κατερινα την σοκαλοτοπιτα ειδες δεν την σχολιασα..... :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπα, δε νιώθω τύψεις που έφαγα ένα γλυκό παραπάνω (που σιγά τι έφαγα πια...!). Απλά χτες νιώθω ότι δεν έφαγα σωστά, έτρωγα όλο χαζομάρες και δεν έφαγα, π.χ. φρούτο... Δηλαδή και να ήθελα, δε γινόταν να φάω, γιατί δεν είχαμε στο σπίτι!

Αλίνα, θέαμα γίνατε στο σούπερ μάρκετ!!! :lol: Χωρίς πλάκα, όμως, είναι άσχημο να μην σε υποστηρίζει ο άντρας σου... Είναι αρκετά δύσκολο να προσπαθείς να χάσεις κιλά.

Κατερίνα, τη σοκολατόπιτα την αφήνω κι εγώ ασχολίαστη... :P Πάντως, δεν είμαι και πολύ φαν της σοκολάτας. Να ανοίξω μια σοκολάτα και να τη φάω ολόκληρη, έχω πολλά χρόνια. Μπορεί να φάω νουτέλα με το κουταλάκι, αλλά έχει τη γεύση του φουντουκιού, κι αυτό το κρεμώδες που μ' αρέσει. Και χτες που έφαγα τα δύο κομματάκια σοκολάτα, από λαιμαργία τα έφαγα, κι επειδή μου αρέσει η συγκεκριμένη σοκολάτα που έχει μέσα σταφίδες και δένουν υπέροχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θεαμα αννα μαρια μου!!αχ τι θα τον κανω??και δεν κανει διαιτα και δεν βοηθαει!!

αυριο θα ζυγιστω....

ποσα κιλακια εχεις παρει αννα μαρια?να ξερεις οτι κανα 7-8 θα φυγει με την γεννα.

παω για την μπανανουλα και νανιιιιιι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχω πάρει καμιά δεκαριά νομίζω. Έχω και περίπου δύο εβδομάδες να ζυγιστώ (γιατί άραγε; :P). Αλλά πιστεύω ότι όλα πήγαν στην κοιλιά. Δε βλέπω να έχω πάρει κιλά πουθενά αλλού... Μπορεί να είναι και η ιδέα μου, βέβαια. Δεν έχω και καθόλου πρήξιμο, ευτυχώς, αν και, το πρήξιμο φεύγει αμέσως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γράφω και τα χτεσινά μου:

Πρωινό: Ένα νες σκέτο χωρίς γάλα και ένα τοστ με μαύρο ψωμί και τυρί.

Δεκατιανό: Τίποτα.

Μεσημεριανό: Ένα πιάτο αρακά με πατάτες + γιαούρτι.

Απογευματινό: Τρία πουράκια Caprice.

Ένα μικρό ρόδι.

Βραδινό: Μισή μερίδα αρακά με γιαούρτι.

Ένα τοστ με μαύρο ψωμί, τυρί και λούντζα.

Ένα ποτήρι γάλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αννα μαρια μην το συζητησας καθολου εχεις παρει πολυ λιγα κιλακια.μπραβο σου!!!!!

εχω ευχαριστα κοριτσια...εχaσα κι αλλο λιγο!! 76 απο 79!!! 3 κιλακια μεσα σε 2 εβδομαδες που μιλαμε παρεα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια ερωτηση:πως μπορω να ανοιξω νεο θεμα;;ειμαι λιγο ασχετη!!θελω να μαθω για μια παιδιατρο αν την γνωριζει καμια γιατι ψαχνομαστε.λεγεται Δουλγεράκη Αικατερίνη στο Ελληνικό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κορμαρες

Αλινακι μπραβο σου,τρια κιλα;;; :o:o πολυ καλα τα πηγες συνεχισε ετσι αλλα σου το ξαναειπα πολλα μικρα γευματα,φρουτα και λαχανικα οσα μπορεις,ειδες που στα λεγα ο αντρας σου σε θελει ζουμερη αστον να τρωει αυτος τα χιπο και εσυ συνεχισε δυναμικα ,για να ανοιξεις νεο θεμα θα μπεις στην κατηγορια που θελεις πρωτα,αφου θελεις για παιδιατρο εδω που ειμαστε δηλαδη <<θεματα υγειας-ιατρικα>>και πανω αριστερα λεει νεο θεμα το ανοιγεις γραφεις τον τιτλο που θες και μετα γραφεις,πιστευω να βοηθησα ευκολο ειναι αν δυσκολευτεις πες μας παλι

Αννα Μαρια η σοκολατοπιτα εχει μια κουπα φουντουκια δεν το προσεξες μαλλον,ειπες οτι σου αρεσει η νουτελα γιαυτο το λεω,αν ξαναδεις τη συνταγη οι τελευταιες φωτο ειναι οι δικιες μου, σας επρηξα με την σοκολατοπιτα,και να μην εχεις τυψεις καθολου αν φας ενα γλυκακι ή αν δεν φας μια μερα φρουτο δεν εγινε και τιποτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλίνα, όπως σου τα λέει η Κατερίνα είναι!

Κατερίνα, τα πρόσεξα τα φουντούκια στη συνταγή, αλλά τα ξέχασα αυτόματα! Άσε, άσε, είμαι πολύ αφηρημένη αυτόν τον καιρό... Είναι χαρακτηριστικό των τελευταίων μηνών της εγκυμοσύνης, έχει και όνομα, ένα λατινικό, αλλά ΦΥΣΙΚΑ δεν το θυμάμαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινακι σε ευχαριστω πολυ για τα φωτα σου!!!οπως ειδες καταφερα και εβαλα θεματακι.αντε να δουμε τωρα...

Τα σημερινα μου λοιπον:

ΠΡωΙ: καφες + ψμι με μελι

ΜΕΣΗΜΕΡΙ: σπανακορυζο + φετα + παξιμαδια

ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ: εκλεψα λιγες μπουκιτσες απο το τοστ του δημητρακου μου!!

ΒΡΑΔΥΝΟ: γιαουρτι+μηλο+δημητριακα

Ειδατε εβαλα και ενα ενδιαμεσο!!

Αχ παλι με καλουδια γυρισες ο αντρουλης μου σημερα..αντε να δω ποσο θα αντιστεκομαι!!Τι ζουμερη Κατερινα τοφαλο με θελει!!!χαχα :lol:

Αννα Μαρια και κατερινα δεν ανατρεχω καν να δω τι λεγατε για σοκολατοπιτες!!!!!απαπαπαπαπππαπα

καληνυχτα ομορφες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Αλίνα, μια χαρά σε βλέπω!

Τι έφαγα χτες:

Πρωινό: Ένα νες σκέτο χωρίς γάλα και ένα τοστ με μαύρο ψωμί και τυρί.

Δεκατιανό: Τίποτα.

Μεσημεριανό: Λίγο κοτόπουλο στήθος ψητό με πατάτες + σαλάτα μαρούλι.

Απογευματινό: Δύο κομματάκια σοκολάτα.

Ένα ρόδι.

Βραδινό: Ένα σάντουιτς με μαύρο ψωμί, κοτόπουλο, τυρί, μαρούλι, ρόκα και 3 πατάτες φούρνου.

Ένα ποτήρι γάλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σημερα αννα μαρια τα εκανα λιγο θαλασσα.... εφαγα πατατουλες τηγανιτες...μιαμι..τι ωραιες που ειναι!!!!

τα υπολοιπα μετα!!!ολα μαζι!!

ειχα συνηθισει που μπαιναμε τις ιδιες ωρες πανω κατω και απο εχτες ανυσηχησα,,,,λεω που ειναι αυτο το κοριτσι???πλησιαζουν και οι μερες σου και με μπερδεψες :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχα, όχι βρε, έχω καιρό ακόμα!

Με τις τηγανιτές πατάτες μπορείς να κάνεις το εξής: 1. Να μη φτιάχνεις. 2. Αν θες ντε και καλά, κόψε τις σε ροδέλες, άπλωσε μια λαδόκολλα σ' ένα ταψί, άπλωσέ τις πάνω, ράντισε με ελαιόλαδο, αλάτι, ρίγανη, ή ό,τι άλλο βάζεις και ψήσε σε δυνατό φούρνο. Γίνονται ακριβώς όπως οι τηγανιτές και είναι πολύ πιο υγιεινές. Αφού μια φορά που τις είχα φτιάξει, ο άντρας μου χαμπάρι δεν πήρε ότι δεν είναι στο τηγάνι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οκ θα το δοκιμασω.

πωπω νιωθω πολυ φουσκωμενη ..σαν και εσενα ενα πραμα!!!χαχαχα!!

να σου πω...το βραδυ σε αφηνει να κοιμηθεις ή χαλαει τον κοσμο με τις κλωτσιες ο Αντρικως??? λενε οτι η συμπεριφορα του παιδιου μεσα στην κοιλια ειναι η ιδια με αυτην που προκειται να εχει οταν γεννηθει. εμεις τουλαχιστον το επιβεβαιωσαμε. ματι δεν εκλεισα το βραδυ ουτε στην εγκυμοσυνη ουτε και μετα την γεννα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κρυο κρυο κρυο....

λοιπον ξεκινω γιατι εχω να γραψω πολλα:

ΠΡΩΙ: καφε + ψωμι με μελι

ΜΕΣΗΜΕΡΙ: πανε φιλετο κοτοπουλο στο φουρνο + σαλατα με βραστα κολοκυθια και καροτα+ πατατουλες τηγανιτουλες (πειτε μου οτι το προσπερασατε αυτο!!!) +1 παξιμαδακι + φετα =εφαγα τον αμπακο!!!

ΑΠΟΓΕΥΜΑ:καφε + λιγο τοστ απο τον δημητρη

ΒΡΑΔΥΝΟ: γιαουρτι+δημητριακα+μηλο (σταθερη αξια!!)

μην με μαλωσετε πολυ... καληνυχτα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλα βρε, πώς κάνεις έτσι; Μια χαρά σε βρίσκω. Οκ, έφαγες λίγο περισσότερο το μεσημέρι, αλλά δεν ξέφυγες και πολύ!

Μην αγχώνεσαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια, ομοιοπαθούσα και γω. Θα προσπαθώ να γράφω ό, τι τρώω (ό,τι θυμάμαι δηλαδή, καμιά φορά είναι τόσα πολλά). Εγώ γενικώς έτρωγα πολύ υγιεινά, πρόσεχα πολύ, γυμναζόμουν πολύ. Βέβαια όταν έκανα γουρουνιά...την έκανα για τα καλά. Όλοι απορούσαν πώς έτρωγα τόσο πολύ και δεν πάχαινα πολύ. Το μυστικό ήταν η έντονη γυμναστική (αερόβια και βάρη) και το γεγονός ότι τις μισές μέρες πρόσεχα, ενώ τις άλλες μισές έτρωγα σαν αρκούδα. Δυστυχώς δεν μπορώ να υιοθετήσω το "παν μέτρον άριστον", οπότε όταν πω να φάω πίτσα και γλυκά (τα αγαπημένα μου), τρώω 1 γίγας στην καθισιά, συνεχίζω με γλυκιά κρέπα και ξανασυνεχίζω με συνδυασμούς γλυκών (τσιζ ΄κέικ, κρεπ μπρουλέ, προφιτερόλ, σιροπιαστά με μερέντα, πουράκια caprice). Έχω και 1 απάντηση όταν όλοι μου λενε ότι κάνω υπερβολές και ότι αν θέλω πίτσα ή γλυκό, να φάω 1 κομματάκι "δε λερώνω τα δόντια μου για 1 κομμάτι πίτσα ή 1 κομμάτι σοκολάτα".

Αυτά ισχύουν σε γενικές γραμμές. Στις 21 Αυγούστου (2011), ημερομηνία τελευταίας περιόδου, ζύγιζα 48 κιλά (είχα πέσει γιατί παντρεύτηκα 3 Σεπτέμβρη και είχα τρεχάματα με το γάμο). Η σύλληψη έγινε απ' ότι υπολογίζουμε 14-15 Σεπτέμβρη (είχα κύκλο 40 ημερών αυτή τη φορά λόγω άγχους γάμου και ταλαιπωρίας), όπου ήμασταν διακοπές και ζύγιζα περίπου 52 κιλά. Φυσιολογικό γιατί ήμασταν ήδη 10 μέρες διακοπές, ξεκούραση, φαί, 1 κιλό παγωτό τη μέρα, δε θέλει πολύ για να μπουν. Ζυγίζομαι 15 Οκτώβρη, 57. Ο γιατρός με έχει κράξει άσχημα, φώναζε πολύ. Αφήστε που με ζυγίζει παντα με παπούτσια και με αδικεί. Εγώ βέβαια δε λαμβάνω υπόψιν τα κιλά που γράφει στην καρτέλα, αλλά τη δική μου ζυγαριά (πρωί ζύγισμα χωρίς ρούχα). Είμαι 8w+2d, πολύ νωρίς ακόμη για να πάρω τόσα κιλά. Αλλά τώρα χωρίς γυμναστήριο και χωρίς δραστηριότητα το μυαλό μου είναι συνέχεια στο φαί. Άσε που τώρα έχω καλή δικαιολογία για να τρώω ..."έγκυος". Ο γιατρός βέβαια διαφωνεί και μαλώνει.

Επειδή λοιπόν αύριο το πρωί (σε 9 ώρες δηλαδή) πάω για υπέρηχο, σήμερα έκανα σωστή διατροφή( πρώτη μέρα και πιθανότατα τελευταία) για να με ζυγίσει αύριο και να μην έχω βάλει. Σκέφτηκα επίσης η πονηρή να τρώω όσο και ό,τι θέλω και να προσέχω απλά λίγες μέρες πριν την κάθε επίσκεψη!

Το σημερινό μου διαιτολόγιο:

8:00 δύο ακτινίδια και 3 δαμάσκηνα αποξηραμένα

11:00 ένα γιαούρτι 2% με δημητριακά και 1 κουταλιά λιναρόσπορο

14:00 φακές, σαλάτα μεγάλη, κριτσίνια

18:00 δύο ακτινίδια, μία μπανάνα

22:00 ένα γιαούρτι 2% με δημητριακά.

Είναι πολύ καλό πρόγραμμα, αλλά πώς να το τηρώ συνέχεια? Εμένα οι κρίσεις με πιάνουν το βράδυ. Αχ αυτά τα caprice..

Συγνώμη αν σας κούρασα, αλλά όπως θα καταλάβατε από την ώρα είμαι από τις άτυχες που υποφέρουν από αϋπνίες με την εγκυμοσύνη...ώρα για dvd μου φαίνεται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tsarli*, είναι λογικό να έχεις βάλει αρκετά κιλά με τις τρελές ποσότητες που μας γράφεις!

Εγώ στάθηκα τυχερή, γιατί δεν μπορούσα να φάω σχεδόν τίποτα τους πρώτους τρεισήμισι μήνες και κυρίως το βράδι! Αντίθετα, στην πρώτη εγκυμοσύνη, που κράτησε μόνο δύο μήνες, έβαλα περίπου δύο κιλά ή και περισσότερο, επειδή δεν είχα καθόλου αναγούλες και μου είχε ανοίξει τρομερά η όρεξη. Στα έγραψα και στο άλλο ποστ.

Τώρα να τρως ανεξέλεγκτα όλες τις μέρες εκτός από τις μέρες πριν το γιατρό δεν είναι και πολύ καλή ιδέα. Δεν είναι μόνο τα κιλά. Είναι και το λεύκωμα, είναι ο διαβήτης κύησης, πράγμα που σημαίνει ότι στην πρώτη περίπτωση θα πρέπει να απέχεις από οτιδήποτε έχει αλάτι και στη δεύτερη από οτιδήποτε έχει ζάχαρη, και δεν είναι καθόλου εύκολο, αφού ακόμα και το ψάρι έχει ζάχαρη!

Δε χρειάζεται να είσαι των άκρων, π.χ. είτε δεκαπέντε πίτσες και είκοσι κρέπες (:P), είτε μόνο φρούτα και γιαούρτια! Φάε τοστ, σάντουιτς, φάε κρεατάκι, τροφές που θα σε χορτάσουν. Γιατί τώρα το γιαουρτάκι τι να σου κάνει; Φάε και το γλυκάκι σου αν το θέλεις, και την πίτσα σου, αλλά με μέτρο. Μη φας ένα κομμάτι πίτσα (εγώ δε χορταίνω με ένα κομμάτι), αλλά μη φας και ολόκληρη την πίτσα!

Γράφω κι εγώ τα χτεσινά μου:

Πρωινό: Ένα νες σκέτο χωρίς γάλα και ένα τοστ με μαύρο ψωμί και τυρί.

Δεκατιανό: Δύο πουράκια Caprice (ουπς).

Μεσημεριανό: Ένα μπιφτέκι χοιρινό τηγανιτό + πιλάφι με ντομάτα και λαχανικά + γιαούρτι + αρκετή σαλάτα μαρούλι-ρόκα.

Απογευματινό: Ένα κομματάκι γλυκό κουταλιού περγαμόντο.

Βραδινό: Μία μικρή μερίδα πιλάφι + γιαούρτι.

Λίγο ρόδι.

Ένα ποτήρι γάλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

hello girls!!!

ANNA MARIA eisai to protypo mas... :lol:

tsarli kalws irthes...egw eimai 10 evdomadwn kai eimai idi sta +3!!!opote sxedon omoiopathousa!alla oxi den trww tetoies posothtes!xwria pou mou apagorepse o giatros pitses-saltses ktlp kai trww pio liga!

gia pame ta xthesina mas...wra na friksetee!! :P

loipon...

prwino:1 feta pswmi me merenta+1 tsagaki

progeuma:1 mpanana

mesimeriano:miso piato kritharaki me 1 feta tiri

apogeymatino:7-8 kastana vrasta

vradino:2 pita souvlaki!!!!!!!!!!!!!! :o:o:o toulaxiston efaga souvlaki kai oxi gyro!

alla koritsia...TO METANIWSA!!!eixa mia dipsa kai kati kaoures olo to vrady den mporoysa na isixasw me tipota!!alla ALITHEIA peinousa polyyy kai to laxtarisa kai to 2o santouits!! :lol::evil:

pws sas fenontai???polla????????

pantws eutyxwss den evala alla!!!eimai 75 akoma!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μωρουδένια, δεν είναι και τόσο τραγικά τα πράγματα! Μια χαρά έφαγες! Δύο σουβλάκια δεν είναι πολλά, απλά πρόσεχε λίγο το βράδι, για να μην έχεις αυτά που περιγράφεις. Καλά, εγώ τους πρώτους τρεισήμισι μήνες το βράδι μπορούσα να φάω ΜΟΝΟ ψωμοτύρι! Το ίδιο και το πρωί! Ουσιαστικά, έτρωγα το μεσημέρι, και τότε πάλι όχι ό,τι να 'ναι γιατί δεν μπορούσα να φάω και πολλά πράγματα, απόγευμα με το ζόρι λίγο φρούτο, και το βράδι ψωμοτύρι!

Αλλά είναι λογικό να πεινάς πάρα πολύ το βράδι, αφού μεσημεριανό ουσιαστικά δε έφαγες, τσίμπησες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, από σήμερα μπορώ να τρώω ανενόχλητα ό, τι θέλω...το λέω αυτό για να γελάσω, γιατί αλλιώς θα με πάρει από κάτω. Πήγαμε σήμερα για καρδούλα, με ζύγισε κι όλας, 56, αλλά δυστυχώς παλίνδρομη ή μύλη κύηση. Πάμε για απόξεση. Μ' αρέσει που ανησυχούσα για τα κιλά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Τι πιο καλή βαλίτσα σκέφτεσαι να κανείς εσυ κορίτσι των διακοπών για τώρα είναι ότι πρέπει 😊 που σκέφτεστε να πάτε διακοπές ; και εγω μαιευτηρίου δεν έχω κάνει μόνο παραγγελία έχω κάνει περιμένω να έρθουν τα πράγματα και αυτά γιατί τα παρήγγειλε ο αντρας μου αυτός θέλει να είμαστε έτοιμοι για κάθε ενδεχόμενο μας είπε και η μαία για γεννά στις 38 εβδ και κάπως το έχω δέσει κόμπο τώρα εγω ότι 9-10 Αυγούστου να με βάλει για γεννά 😂  και εγω 40 εβδ + 2 γέννησα το πρώτο είχα ετοιμάσει τζαντα και είχα βαρεθεί να την βλέπω μέσα στην ντουλάπα 😂
    • Κι εγω αυτο που πήρα! Νομιζω θα βολέψει και για πιο μετα☺️
    • Ναι αυτά λέω κι εγώ! Λέω να πάρω ένα τέτοιο! Εγώ έχω λίκνο από μια φίλη μου, οπότε σκέφτομαι πόσο θα κοιμηθεί στην κούνια αν πάρω την κλασική; Ενώ το άλλο αξιοποιείται για κάποια χρονακια 
    • Πιστεύω έχεις περιθώριο ακόμα να γυρίσει..Μια γνωστή μου όταν πήγε να γεννήσει κ λίγο πριν το πάρουν με καισαρική γτ ηταν ανάποδα, γύρισε τελευταία στιγμή μόνο του και γέννησε φυσιολογικά κ όλα καλά.. Όσο για τις συσπασεις ρώτησα χθες τη γιατρό κ μου ειπε ότι θα τις καταλάβω αν είναι γιατί θα έχω πονακια..Όχι ότι με κατατοπισε αλλά αυτό μου είπε..
    • Κι εγώ έχω δει αυτα  που βγαίνουν τα κάγκελα ,γίνεται κρεβατάκι και κοιμάται εκεί ως 6 χρονών..Μου φαίνεται θα βολεύει καλύτερα..τέτοιο σκέφτομαι να πάρω 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...