Μετάβαση σε περιεχόμενο

αχ αυτά τα κιλά Νο2...


Recommended Posts

καλημερα κουκλες

Μαρινακι να μπαινεις να μας γραφεις τι τρως,ειδες τι μαγευτικη στιγμη οταν ακους την καρδουλα για πρωτη φορα;;κατσε να το καταλαβεις κιολας να δεις τι θα παθεις!!! :D τρια κιλα κιολας εεε :? και εγω ετσι τα επαιρνα μπαμ μπαμ στους τρεις μηνες επαιρνα ηδη 5 κιλα .αφου πηρες ηδη τρια δεν νομιζω να παρεις μονο 10-12 πολυ δυσκολο το κοβω,προσπαθησε να τρως πολλα λαχανικα και φρουτα και να μην τρως γλυκα,μειωσε το ψωμι και μην παραλειπεις γευματα

Αλινα και εγω θελω να φαω κι αλλη σοκολατα αλλα αφου θελω να διατηρησω τα κιλα μου πρεπει να σταματησω εκει αλλιως θα τα ξαναβαλω και δεν θελω,εκανα τοσο κοπο να τα χασω και μαρεσει που μπαινω στα στενα μου παντελονια δεν θελω να τρωγομαι με τον εαυτο μου ,πολυ καλα τα πηγες χθες!!!δεν μας ειπες τι μεζεδακια θα κανεις για τα γενεθλια του Δημητρακη

Αννα Μαρια υποκλυκαιμιες βλεπω ειχες χθες :lol::lol: μια χαρα εισαι φτου φτου!!!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 598
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μαρίνα, είμαι στα +9. Κι εγώ 10-12 περιμένω να πάρω, αλλά δεν είχα πάρει καθόλου μα καθόλου κιλά στο πρώτο τρίμηνο.

Κατερίνα, προσπαθώ να μην τρώω κάθε μέρα γλυκό, αλλά δυστυχώς ένα γλυκάκι το θέλω... :( Πάντως, δεν τρώω τρελές ποσότητες. Ένα εκλαιράκι, λίγο γλυκό του κουταλιού, λίγη νουτέλα δε νομίζω να μου κάνουν κακό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

katerina δεν ξερω τι θα γινει με τα γεννεθλια του δημητρακου μου.ζω απιστευτες στιγμες αγχους και αγωνιας απο τις 6 το απογευμα.χαθηκε ο παππους μου.δεν πεθανε απλα χαθηκε!εφερε την γιαγια μου για επισκεψη και πηγε να παρκαρει.αυτο ηταν...απο εκει και περα τιποτα!εκαβ,αστυνομια,νοσοκομεια τιποτα ακομα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αμαν ρε Αλινακι που να πηγε ο ανθρωπος;;ειχε καποιο προβλημα υγειας;;;τι να εγινε;;ευχομαι να πανε ολα καλα, να ειναι καλα ο παπους σου και να γυρισει συντομα σπιτι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σε ευχαριστω κατερινακι πραγματικα.μακαρι να ξερα τουλαχιστον τι εχει γινει!αυτη η αγνοια με τρελαινει και μου βαζει πολλα σεναρια στο μυαλο μου!ειμαι μονη με τον μικρο και τωρα μου βγαινει ολη η ενταση...μπροστα στην γιαγια δεν μπορουσα να πω τιποτα!ευτηχως τουλαχιστον κοιμηθηκε και το αγγελακι.σορυ μωρε που σας ψυχοπλακωσα νυχτιατικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω πω, Αλίνα, τα 'παιξα τώρα....

Χάθηκε με το αμάξι ή το αμάξι το βρήκατε;

Μακάρι να βρεθεί γρήγορα ο άνθρωπος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Alina mou..euxomai na ton vreite...! :roll:

loipon koritsia ta simerina mou..

prwino:1 feta pswmi megalh me meli kai vitam +1 potiri gala

progeuma:1 mpanana

mesimeriano:1 piato xilopites me kefalotiri

apogeumatino:2 koulourakia +stafylia+karpouzi

vradino:4 mikra tiropitakia kourou(Spitika) + miso rodi

auta!! :D:D:D

kalhnyxta koritsoudia mou

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

με το αυτοκινητο Αννα Μαρια μου.να παρκαρει πηγε βολτα στο τετραγωνο.για ακομα μια φορα στο εκαβ δε γνωριζουν κατι αλλα απεργουν κι ολας οποτε δεν τα εχουν περασει ολα τα περιστατικα.......αχ ρε ελλαδαρα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera!!

ma kala den exei vrethei akoma apo exthes???ti tha kanete tora??

makari na einai kala o antropos kai na vrethei oso pio syntoma ginete..

ego den tha po ti efaga extes giati shmera evala myalo molis zygystika eimai syn 800 gr

kataramenh peina..

katerina prepei na akoloythiso th symvoylh soy na troo pio ligo

prepei na ksana ksypnhsei o metabolismos moy

ti kala poy ta phgaina kai ta skatosa apo tote me tis diakopes.

h koilia moy exei vgei sth fora pali san gkastromenh eimai..

alina na soy zhsei o dhmhtrakis soy kai emeis etsi tha ton vaftisoyme me to kalo.

marina kalos itrhes sth parea me to zouzounaki soy!

na tros ygieina mh valeis 20 kila kai meta trexeis pare paradeigma apo thn anna maria.

kai otan tros mhn ksaploneis kateythian..

pos niotheis poy tha gineis manoylla??

ayta apo mena

alina perimenoyme nea apoto pappoylh soy

filia se oles

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Αλίνα, περιμένουμε νέα απ' τον παππού. Μακάρι να τον έχετε ήδη βρει!

Βαρβάρα, άντε, σε περιμένουμε ν' αρχίσεις δυναμικά!

Τα χτεσινά μου:

Πρωινό: Ένα νες σκέτο χωρίς γάλα και ένα τοστ με μαύρο ψωμί και τυρί.

Δεκατιανό: Τίποτα.

Μεσημεριανό: Ένα πιάτο φασολάδα και ένα μικρό κομμάτι φέτα.

Απογευματινό: Ένα σάντουιτς με μαύρο ψωμί, βιτάμ, μέλι και τυρί.

Ένα ακτινίδιο.

Βραδινό: Ένα πιάτο κριθαράκι με λαχανικά + γιαούρτι.

Ένα ποτήρι γάλα.

Ε; Δεν μπορείτε να πείτε! Άψογη χτες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα, να σας πω κι εγω τι εκανα χθες

Πρωινο

μαυρο ψωμι με τυρι,βιταμ και 1 φλυτζ γαλα

δεκατιανο

1 μπανανα

μεσημεριανο

3 γεμιστα με 1 φετα ψωμια και σαλατα καροτο

ενδιαμεσο

1 ροδακινο

βραδινο

3 γεμιστα με τυρι,1 φετα ψωμι και σαλατα

προ υπνου

1 φλυτζ γαλα με δημητριακα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία, μια χαρά σε βλέπω!

Αλίνα, είχαμε κανένα νέο απ' τον παππού;

Οι υπόλοιπες πού είστε;

Τι έφαγα χτες:

Πρωινό: Ένα νες σκέτο χωρίς γάλα και ένα τοστ με μαύρο ψωμί και τυρί.

Δεκατιανό: Τίποτα.

Μεσημεριανό: Ένα μικρό σνίτσελ στο φούρνο + πιλάφι με φασόλια + γιαούρτι.

Απογευματινό: Λίγο γλυκό σταφύλι.

Σταφύλι.

Βραδινό: Μια κυπριακή πίτα με σουβλάκι κοτόπουλο (σουβλάκι κοτόπουλο, όχι όλη την πίτα, κρεμμύδι, ταχίνι, πατάτες).

Ένα ποτήρι γάλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera

mpravo anna maria.

elpizo na xathike gia kalo h alina,

anastasia bravo kai se sena..

extes efaga san an8ropos epiteloys

gala me fitnes

1 portokali

kreas me patates kokkinisto (metrio piato) kai laxanosalata

1 mhlo

gala me fitness

kalh arxh e?

ante makri na synexiso..

filia se oles

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλησπερα!!!το τι τρωω δεν θα σας το πω γιαti ειναι ελαχιστα!!σιγουρα παντως οχι γλυκα.ακομα δεν εχουμε κανενα νεο.σας ευχαριστω παρα πολυ για το ενδιαφερον σας.ακομα και αν δεν γνωριζομαστε σιγουρα κερδισατε μια θεση στην καρδια μου και την εκτιμηση μου!!απο χτες τρεχω σε ασφαλεια και κατι γραφειοξρατικα και απο σημερα μεσω της silver alert θα κοινοποιηθει μεσω τηλεορασεις , ιντερνετ, αφισας κλπ. τι να πω δεν ξερω...περασαμε 2 μερες ασχημες . και φανταστειτε οτι εχω παρει και την γιαγια σπιτι (με παρκινσον), ο γιος της (πατερας μου) δεν εχουν επαφες και το ζω μοναχουλα!!τα γεννεθλιακια του μικρου μου ομως σημερα μου δωσαν χαρα!!ξεφυγα λιγο και την κυριακη θα παω την γιαγια για μερα στα πεθερικα μου να κανουμε το παιδικο παρτυ.δεν θελω ολο αυτο νε εχει αντικτυπο στον μικρο.περυσι ηταν αρρωστουλης και δεν γιορτασαμε , φετος το αξιζει.και εκεινος και εμεις.θα το θελε και ο παππους!!σας γλυκοφιλω...σας ευχαριστω πολυ πολυ για τις ευχουλες σας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλίνα, να σας ζήσει ο Δημητράκης!

Εύχομαι να βρεθεί γρήγορα ο παππούς... Καλά πού μπορεί να πήγε; Δεν τον έχει δει κανείς; Γνωστοί, φίλοι, συγγενείς, τίποτα; Έχει αλτσχάιμερ; Μακάρι να τον βρείτε γρήγορα και να είναι καλά ο άνθρωπος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια

αχ ρε Αλινακι πολυ στεναχωρεθηκα με τον παππου σου,τι μπορει να εγινε και δεν εχετε νεα του τοσες μερες,τι να πω μακαρι να ειναι καλα ο ανθρωπος και να βρεθει συντομα

χρονια πολλα στον Δημητρακη πολυχρονο [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] και γερο να ειναι το μαναρακι σου,να τον δεις οπως ποθεις!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera

alina na xeresai ton gioka soy na soy zhsei kopela mou

makari na vrethei o pappoys soy einai adianohto ayto poy sas symvainei akoma kai meis den mporoyme na to pistepsoyme kante ypomonh kai makari na einai kala opoy kai an einai..

ego ta phga kala kai exthes

proi gala me dhhmhtriaka

progeyma 1 portokali

mesimeri 2 mparmpoynia kai 2 rodeles kalamarakia kai ntomata

apogeymai miso pothri xymo fysiko anameikto

vradu gala me dhmhtriaka..

epesa kateythian sta 2.100

re koritsia ta xano toso eykola krima poy th xalao synexeia

eimai aparadekth.

ta filia moy se oles

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλίνα, μακάρι να τον βρείτε γρήγορα τον παππού.

Βαρβάρα, είδες, μια χαρά τα πας! Προσπάθησε να κρατηθείς!

Τι έφαγα χτες:

Πρωινό: Ένα νες σκέτο χωρίς γάλα και ένα τοστ με μαύρο ψωμί και τυρί.

Δεκατιανό: Τρία κομμάτια σουβλάκι κοτόπουλο από την προηγούμενη μέρα (περιμένοντας να γίνει το φαγητό).

Μεσημεριανό: Ένα πιάτο μακαρόνια με κόκκινη σάλτσα και φέτα.

Απογευματινό: Λίγο γλυκό κεράσι.

Βραδινό: Το ίδιο με το μεσημεριανό.

Ένα ακτινίδιο.

Πιο αργά: (για να πάρω την αντιβίωση) Δύο φέτες μαύρο ψωμί με νουτέλα και ένα ποτήρι γάλα.

Ουφ, μ' αυτήν την αντιβίωση θα μπαίνουν τα κιλά για πλάκα... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βαρβαρουλα αν συνεχισεις ετσι θα χασεις κι αλλα,αλλα μετα θελει προσπαθεια να τα κρατησεις πρεπει να τρως λιγο παλι γιατι αν ξεφυγεις ξαναμπαινουν,κι εγω με νυχια και με δοντια κραταω τον εαυτο μου να μην τσιμπολογαω,ξερεις καμια φορα αφηνουν τα παιδια καμια μπουκια και τα τρωω εγω,βασικα ειναι ενας συνεχης αγωνας για να διατηρεις το βαρος σου αν αφεθεις αστα.......

Αννα Μαρια μια χαρα εισαι, ελα δεν εβαλες πολλα κιλα και δεν θα δυσκολευτεις καθολου να τα χασεις μολις γυρισεις απο την κλινικη θα εισαι στιλακι και παλι,συνηθως 6 με 7 κιλα χανονται κατευθειαν μετα τη γεννα,αντιβιωση παιρνεις για το ουρεοπλασμα παλι;;;

και τα δικα μου χθεσινα:

πρωι:γαλα με δημητριακα

δεκατιανο:καφες,ενα μπισκοτο

μεσημερι:μια μικρη μεριδα φασολακια,μια φετα ψωμι,αγγουροντοματα, ενα κομματακι φετα

απογευμα:ενα μικρο κομματι μπισκοτο σπιτικο(τυπου twix)

βραδυ:ενα μηλο,γιαουρτι με δημητριακα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα, τα έγραψα και στο "καφέ" μας, παίρνω αντιβίωση για ουρεόπλασμα και στρεπτόκοκκο. Το δεύτερο μικρόβιο είναι το επικίνδυνο και μπορεί να μολύνει το μωρό στον τοκετό. Σιγά μη φύγει, αφού τόσους μήνες δεν έφυγε, γι' αυτό θα μου χορηγήσουν ενδοφλέβια αντιβίωση στον τοκετό και ίσως να χρειαστεί καισαρική.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Τα χτεσινά μου:

Πρωινό: Ένα νες σκέτο χωρίς γάλα και ένα τοστ με μαύρο ψωμί και τυρί.

Δεκατιανό: Τίποτα.

Μεσημεριανό: Ένα μπιφτέκι και κάτι τηγανιτό + ρύζι με φασόλια + γιαούρτι + σαλάτα ντομάτα-πιπεριά-φέτα.

Απογευματινό: Ένα μεγάλο ποτήρι φρέσκο χυμό μήλου.

Βραδινό: Ένα τοστ με χωριάτικο ψωμί, τυρί, φέτα και λούντζα.

Ένα σάντουιτς με μαύρο ψωμί, βιτάμ, μέλι και τυρί + ένα ποτήρι γάλα (για να πάρω την αντιβίωση).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι κανετε??σας ελειψα?βρεθηκε ο παππους!!τον βρηκε η αστυνομια,ειπε οτι ειναι καλα και θελει να ζησει μονος του!!απ οτι εμαθα γμαλλον γυρισε στην πρωην γυναικα του!!μετα απο 20 χρονια ε την γιαγια μου αποφασισε να κανει ολο αυτο απλα για να την εγκαταλειψει!!εχω σοκαριστει κοριτσια!!ποσο λιγο τελικα ξερει ο ενας τον αλλον!!!τεσπα...τωρα ξεκινανε τα αγγουρια γιατι η γιαγια δεν μπορει να περπατησει καλα οποτε να δουμε που θα μενει (κι ο κληρος πεφτει....!!).

σημερα γιορτασα τα γεννεθλιακια του παιδιου μου επιτελους!!!ηταν τελεια!!φεραμε και μια κοπελα για να τα ψυχαγωγησει και νομιζω ηταν οτι το καλητερο εχουμε κανει.τα απασχολουσε με παιχνιδια και τραγουδακια και ολοι μας χαλαρωσαμε και χαζευαμε!!απο φαγακια ειχα για τα μικρουλια φτιαξει κρεμουλες βανιλια και μπισκοτου για οσα δεν τρωνε τουρτα και μπισκοτακια και ατομικους χυμουληδες.οι υπολοιποι κεφτεδακια,κοτομπουκιτσες,τυροπιτακια,μπομπα,πατατακια και κρακερακια.εκτος τουρτας ειχα σπιτικα τρουφακια (ευκολο και γρηγορο).

εγω κοριτσια απο ολα αυτα εφαγα μισο κομματι τουρτιτσα και τιποτις αλλο.η διαθεση ειναι ακομα τοσο χαλια να την πω?? που δεν κατεβαινουν και πολλα.τουλαχιστον μπορει να χασω κανα γραμμαριο ε???

Αννα μαρια μου τωρα διαβασα για την αντιβιωσουλα και τα παρελκομενα...ευχομαι ολα να πανε καλα.εχει και τα καλα της η καισαρικη απ οτι ακουω.να μην ανησυχεις καθολου.σημασια εχει να ειστε εσεις καλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλίνα ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΕΙΣ!!!!!!!!!!!!!!!!! Έκανε όλο αυτό το σκηνικό απλά για να εγκαταλείψει τη γιαγιά σου;;;;;;; Πόσων χρονών είναι;;;; Απίστευτο μου φαίνεται!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...