Μετάβαση σε περιεχόμενο

αχ αυτά τα κιλά Νο2...


Recommended Posts

Γειά σας.

Τα χτεσινά μου:

Πρωινό: Ένα νες σκέτο χωρίς γάλα και ένα τοστ με μαύρο ψωμί και τυρί.

Δεκατιανό: Τίποτα.

Μεσημεριανό: Μία τσιπούρα ψητή με λαχανικά (καρότο-κρεμμύδι-πιπεριά) και φασολάκια στον ατμό με σκορδολαδολέμονο.

Απογευματινό: Ελάχιστο γλυκό σταφύλι.

Σταφύλι.

Βραδινό: Λίγο κοτόπουλο κατσαρόλας με πατάτες (1/4 μερίδας) και 2 μικρά κομμάτια πίτσα.

Ένα ποτήρι γάλα.

Πολλά τρώω τον τελευταίο καιρό...

:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 598
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σας κοριτσια.

Αννα Μαρια οντως σαν να το εριξες στο φαγητο τελευταια! :P

Να σας γραψω κι εγω τα δικα μου λετε?εμενα μια απελπισια ειναι το φαγητο μου

Πρωινο

1 φλυτζ γαλα,1 φετα ψωμι,1κομματακι τυρι

Δεκατιανο

1 φρουτο

Μεσημεριανο

2 φλυτζ φακη,1 φετα ψωμι,1 σαλατα,3 κομματακια τυρι

Ενδιαμεσο

1 φρουτο

Βραδινο

1 μπιφτεκι μικρο,σαλατα,1 φλυτζ μακαρονια,1 φετα ψωμι

Προ υπνου

1 φλυτζ γαλα,1 χουφτα δημητριακα ολικης!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θελω να γινω μαμα ξεχαστηκα χτες και δεν σου ειπα απο που βγαινει το ονομα μου.απο ενα κοριτσακι που ηταν στις κουνιες και ακουσε η μητερα μου να το φωναζουν ετσι!!!παρολα αυτα με βαπτισαν Αθηνα-Αγγελικη και κοψε-ραψε το δικαιολογησε!!

Αχ κοριτσια ...χτες υποσχεθηκα οτι σημερα θα γραψω και πρεπει να κρατησω την υποσχεση μου ε???

Λοιπον ξεκινω...βαθια ανασουλα και......:

πρωι:καφε (2 ζαχαρη) και τοστ με τυρακι

μεσημερι: γιουβετσακι + φετα + αγγουρακι (μην τολμησετε να μου πειτε μονο κοριτσια να κοψω φετα, θα γινετε εχθροι μου!!)

απογευματινο:παγωτο (μετανιωσα πικρα.ποναει τοοοοοοσο πολυ ο λαιμος μου!!)

το βραδυνο τελος: 5-6 κοματια πιτσα με την λεπτη την ζυμη ομως (εδω δεν φταιω εγω εξολοκληρου, ο αντρας μου φταιει!!)

αυτααααααααααα!!μια μια να βαρατε

κιλα 79 στοχος 56?????!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σας,τα χθεσινα μου...εκανα ενα μικροπαρτυ χθες αλλα εγκυος γυναικα ειμαι ζηλευω....

πρωινο

1 φλυτζ γαλα,1 κουλουρι ολικης

δεκατιανο

1 μπανανα

μεσημεριανο

σολωμο με σαλατα μαρουλι και 1 φετα ψωμι

απογευματινο

1 μπανανα

βραδινο

1 τσιπουρα ΟΛΟΚΛΗΡΗ,σαλατα,1 φετα ψωμι μαυρο

προ υπνου

1φλυτζ γαλα,1 χουφτα δημητριακα ολικης

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχχχ ρε Αλινακι θα σε μαλωσω :o:lol::lol: κι εγω αν φαω 5 κομματια πιτσα,παγωτα και αλλα διαφορα λογικο ειναι να μην μπορω χασω κιλα και θα παχυνω κιολας ,αν θελεις πραγματικα να χασεις πρεπει να μειωσεις τις ποσοτητες ,τα πολλα λιπαρα και να κανεις τρια μικρα γευματα και δυο υγιεινα σνακ,αλλιως δεν γινεται τιποτα,πρεπει να κλεισει το στομαχι και ρυθμιστει ο μεταβολισμος για να δεις αποτελεσματα,ποσο υψος εχεις;;;

Αννα Μαρια λογικο ειναι να τρως λιγο παραπανω τωρα, αν και εγω μια χαρα σε βλεπω,τωρα πια παιρνει βαρος το μωρ,ποσα κιλα πηρες;;;

Αναστασια κι εσυ μια χαρα τα πας,μπραβο σου που κρατιεσαι

Βαρβαρα που εισαι;;;δεν πιστευω να ετρωγες παλι;; :lol::lol:

δεν γραφω τα χθεσινα μου γιατι εφαγα αρκετα το μεσημερι και ουτε θυμαμαι καν ποσο :oops::oops::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mωρε ΚΑ1 μη με μαλωνεις... ολη μερα μεσα στο σπιτι τα λαχταρησα η γυναικα!!θα προσπαθησω το υποσχομαι γιατι ερχεται και χειμωνας και σιγουρα δεν θελω να παρω κι αλλα!!!το ονομα σου πες μου γιατι δεν θυμαμαι αν το διαβασα. κατι σε κατερινα να υποθεσω??

Χτες παντως δεν εφαγα τοσο πολυ.

Πρωι:καφε + τοστ με τυρι

Μεσημερι: φασολαδα + φετα + παξιμαδι

απογευμα:mars (οτι και να πεις εχεις τα δικια σου!!σημερα αποχη απο γλυκα!)

βραδυ:ενα βραστο καλαμποκακι

το υψος (καθοτι και ψηλη κοπελα) ειναι 1.64

Να σε ρωτησω ΚΑ1 μου, αυτα τα μεζουρακια με την ηλικια των μικρων σου πως τα εβαλες??

Τι λες ...θα πας και για την κορη ή τερματισες???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλινα να τρως και σοκολατες, απο οτι βλεπω κι εδυ λατρης σαν κι εμενα αλλα με μετρο και εγω τρωω καθε μερα αλλα δυο σειρουλες,ανετα θα την καταβροχθιζα ολοκληρη αλλα μετα θα το μετανιωσω γιαυτο και κρατιεμαι,Κατερινα με λενε και αν μου ελεγε καποιος οτι το τεταρτο θα ηταν κοριτσι θα εκανα μια προσπαθεια αλλα παλι λεω δυσκολους καιρους ζουμε καλα ειμαστε μεχρι εδω, αστο καλυτερα μας βλεπω να μην εχουμε να φαμε στο τελος,για τα τικερακια σου το εγραψα και σε ενα ποστ που ρωτησες αλλα για να μην ψαχνεις θα πας στη διευθυνση που θες π.χ lilypie.com θα φτιαξεις το τικερ σου συμφωνα με τις οδηγιες,θα κανεις αντιγραφη τον κωδικο που λεει bbcode και θα το κανεις επικολληση στον πινακα ελεγχου στο προφιλ σου που λεει υπογραφη θα ξετσεκαρεις τα τρια ν στα τετραγωνακι και θα κανεις υποβολη αν δυσκολευτεις ξανα πες μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑ1 συγνωμη αλλα δεν ξερω το ονομα σου.Θελοντας και μη τρωω ετσι γιατι εχω ζαχαρο εγκυμοσυνης, αλλιως θα σου ελεγα εγω τι θα εκανα.κωλοτουμπες μεσα στο καταιφι!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Αλίνα, καλά τα πήγες, αν εξαιρέσουμε την πίτσα και τη σοκολάτα! Θα μπορούσες να φας ένα-δύο κομμάτια πίτσα. Τα πεντέξι δε βοηθάνε καθόλου! Όσο για τη σοκολάτα, φάε τη μισή, ας πούμε, ή προτίμα ένα φρούτο! Κι εγώ πριν μείνω έγκυος έκανα διατροφή υποτίθεται για να χάσω τα κιλά που είχα βάλει στην προηγούμενη εγκυμοσύνη που είχε κρατήσει μόνο δύο μήνες. Πριν αρχίσω έτρωγα φαγητό το βράδι (και αργά, μάλιστα, γιατί γυρνούσα μετά τις δέκα σπίτι), έτρωγα και γλυκό σχεδόν καθημερινά, ε, πώς να μη βάζω; Μετά προσπάθησα να τα μειώσω, αλλά μόνο όταν έκοψα τελείως τα γλυκά και το βράδι έτρωγα τοστ ή σαλάτα (χορταστική σαλάτα, με κοτόπουλο ή αβγό και τυρί ή τόνο) άρχισα να βλέπω αποτέλεσμα. Φυσικά η διατροφή έμεινε στη μέση, γιατί με πρόλαβε ο μικρός!

Κατερίνα, τώρα είμαι στα +8-9. Δε ζυγίζομαι συχνά γιατί αγχώνομαι! Αν και, δε νομίζω να έχω πρόβλημα μετά, γιατί δε βλέπω να έχω πάρει πουθενά. Όλα τα κιλά στην κοιλιά είναι!

Αναστασία, μια χαρά σε βλέπω! Και την ολόκληρη τσιπούρα δεν τη λες και αμαρτία!

Γράφω τα χτεσινά μου:

Πρωινό: Ένα τοστ με μαύρο ψωμί και τυρί και ένα νες σκέτο χωρίς γάλα.

Δεκατιανό: Τίποτα.

Μεσημεριανό: Ένάμιση μπιφτέκι χοιρινό (δυστυχώς τηγανιτό...), ραβιόλες (κυπριακά ραβιόλια με γέμιση χαλούμι και μυζήθρα) και λίγα φασολάκια στον ατμό με σκορδολαδολέμονο.

Απογευματινό: Ένα εκλαιράκι-μπουκιά.

Λίγο σταφύλι.

Βραδινό: Ένα τοστ με μαύρο ψωμί, τυρί και λούντζα και λίγα φασολάκια.

Ένα ποτήρι γάλα.

Φαίνονται πολλά, αλλά δεν είναι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινακι σε ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες, θα το ψαξω μετα γιατι τωρα ξυπνησε το αγγελουδι μου!!Οσο για ποσοτητα κλπ εχεις τα δικια σου θελω να γινω μανουλα , πες μου το ονομα σου ομως γιατι αυτο ειναι μεγαλητερο σε γραψιμο απο το δικο μου!!! Ειδες την απαντηση, αν και καθυστερημενη για το ονομα μου ε??δεν σε ξεχασα.

τωρα για πειτε.σημερα καφε μονο και το μεσημερι μισο ψαρι και λιγα χορτα. μετα μια μπανανα.

γλυκο στο σπιτι δεν υπαρχει. αλλα σιγουρα το βραδυ θα λυσαξω της πεινας!!!να την βγαλω με καμμια χωριατικη ε τι λετε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ραμόνα, πού χάθηκες;

Αλίνα, ναι, την είδα την απάντηση, φοβερή η μαμά σου! Εδώ μου λέγανε για ένα κοριτσάκι που ήθελε η μάνα του ντε και καλά να το φωνάζουν Νεφέλη, χτυπιούνταν οι γιαγιάδες για να βγουν τα δικά τους ονόματα και τελικά το βγάλανε Νεκταρία-Ελένη (τα ονόματα των γιαγιάδων), το κόψανε και το κάνανε Νεφέλη!!!

Άννα-Μαρία με λένε.

Το πρωί καλύτερα να τρως κάτι, ένα τοστάκι, ψωμί ή φρυγανιές με μέλι ή μαρμελάδα, δημητριακά, όχι μόνο καφέ. Η χωριάτικη μια χαρά μου ακούγεται, αν και τώρα έχει αρχίσει να περνάει η εποχή της...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αννα-μαρια μου τελικα εφαγα και απογευματινο γιατι μ εκοψε!!!ενα γιαουρτι με δημητοριακα και μηλο.μην νομιζετε ομως οτι δεν θα την φαω και την σαλατουλα μετα!!οσο για το πρωινο εχεις δικιο.και η διαιτολογος που χαμε παει με τον αντρα μου ηθελε να μην παραλειπουμε γευμα.ηθελε πολλα ομως και ακομα μας περιμενει!!!

οσο για την μητερα μου περασε πολλα με το ονομα μου.φαγωθηκαν οι γιαγιαδες να παρω το ονομα τους και μετα σφακτηκαν για το ποιο θα ακουστει πρωτο!!!οποτε και εγω μαζι της...αλινα και παλι αλινα!!!αλλα γιορταζω το αγγελικη ετσι για να παιρνουμε κ κανα δωρακι!!!

η φαση ειναι οτι και την μητερα μου και την πεθερα μου την λενε ουρανια (ομορφια ε??) και οταν ημουν εγκυος τους ειχα πει να το ξεχασουν!!!εκει να δεις νευρα!!ευτηχως καναμε το αγορακι μας και γλιτωσαμε!!εσυ τι ονομα σκεφτεσαι με το καλο??

ουφ τα πα ολα η πολυλογου!!!!σας αφηνω παλι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλίνα, μια χαρά το απογευματινό σου! Μην αισθάνεσαι τύψεις, πολύ καλά έκανες και έφαγες αυτά που έφαγες. Γιαουρτάκι με δημητριακά και φρούτο είναι ό,τι καλύτερο. Και νομίζω δεν ενδείκνυται να μένουμε πολλές ώρες νηστικές.

Όσο για τη διαιτολόγο, είναι πολλές/οι που πιέζουν πολύ και φωνάζουν κιόλας! Ένας συνάδελφός μου είχε πάει σε μία, πολύ γνωστή στη Λάρνακα. Δηλαδή η γυναίκα του τον πήγε, ο άνθρωπος μια χαρά είναι, κανονικός προς αδύνατος! Εφάρμοσε τη δίαιτα που του έγραψε, αλλά το βράδι έτρωγε περισσότερα φρούτα απ' όσα επιτρεπόταν. Στην επόμενη επίσκεψη, του έβαλε τις φωνές, και φυσικά ο άνθρωπος δεν ξαναπήγε! Δεν είναι εύκολο να βρεις διαιτολόγο, αλλά και δίαιτα που να σου ταιριάζει!

Ουρανία ε; Εντάξει, δεν είναι κι άσχημο, έχω ακούσει χειρότερα! Θα μπορούσατε να το κάνετε Ράνια, π.χ. Αλλά αφού δε χρειάστηκε, καλύτερα! Για δεύτερο σκέφτεστε;

Εμείς λέμε για "Ανδρέας" που είναι ο πατέρας μου, αφού τα πεθερικά έχουν ακούσει και τα δύο το όνομά τους και δεν έχουν κανένα πρόβλημα. Τι "λέμε" δηλαδή, αφού ήδη τον φωνάζουμε Ανδρέα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο αντρας μου θελει σαν τρελος!!!εγω να σου πω την αληθεια μου ειχα μια φοβια απο μικρη (ειχα δει γεννα στην εκπαιδευτικη ζωνη) και παροτι γεννησα και με ΦΤ μου μεινε ακομα και τωρα!!Βεβαια τωρα θελω για τον μικρο μου να εχει παρεουλα αλλα και για μας να ξαναζησουμε αυτη την εμπειρια και κυριως εγω να το νιωθω στην κοιλιτσα μου (κοιλιτσα, τελοσπαντων!!) αλλα ηρθε και αυτη η κριση ρε παιδια και μας αποδεκατησε!!ειμαι και ανεργη οποτε πολυ δυσκολα τα πραγματα.καναμε μια συζητηση προσφατα αλλα ειπαμε να περασει κι ο χειμωνας και το ξανασυζηταμε.καλα να μαστε και οτι ειναι να ερθει θα ερθει!!ασε που θελω να αδυνατισω κι ολας γιατι η μεση μου εχει ενα ιστορικο και λιγο το βαρος λιγο ολα υποφερω!!

Ανδρεας ε?ομορφο!!και για αγορακι και για κοριτσακι.αχ τι καλα!!!γερό να ειναι και καλοτυχο! πως αισθανεσαι που πλησιαζει ο καιρος?????μετρας μερες ε????η πιο γλυκια αναμονη!!εγω ειχα φυγει απο τον γυναικολογο και το βραδυ με πιασαν οι πονοι.η πλακα ειναι οτι μου χε πει ακομα εχω 2εβδομαδες γεματες και ολο το βραδυ επινα χαμομηλια γιατι νομιζα οτι κρυωσα και ποναω!!! μεχρι και buscopan ηπια.αλλα surpise!!!ο μιμητρακος μου εκανε εμφανιση!!2μιση ωρες του πηρε!!αααααααααααααχ 2χονια σχεδον περασαν δεν θα ξεχασω ποτε οταν γεννηθηκε και τον πηρα αγκαλιτσα πως σηκωσε το βλεμα του και με καρφωσε στα ματια.λες και 9μηνες περιμενε και αυτο αυτη τη στιγμη.να με δει!!αχ συγκινηθηκα...

παω για εκεινη την σαλατουλα...σνιφ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εννοειται και ειναι λογικο!δεν χρειαζεται ομως να αγχωνεσαι πιστεψεμε.το ενστικτο σου ως μανουλα θα σε βοηθησει.οπως ελεγε και η μαια μου οτι και να κανεις να νιωθεις ομορφα και σιγουρη,ακομα και αν βαζεις το μπεμπιλινο στραβα εσυ θα του λες τι ομορφα που σε εντυσε η μανουλα!!να επιβραβευεις τον εαυτο σου και να θυμασαι οτι εισαι ολος του ο κοσμος!!!!αγαπη και φροντιδα θελει τιποτα παραπανω τιποτα παρακατω για να ειναι χαρουμενο και πληρες!κακομαθε το τωρα δεν πειραζει.θα του ναι δυσκολο να σε αποχωριστει τωρα που βγαινει απ την κοιλιτσα σου οποτε μην του στερησεις την αγκαλιτσα!ειμαι σιγουρη οτι θα τα πας περιφημα.μονο και μονο που ανησυχεις δειχνει οτι θα προσπαθησεις για το καλητερο!!!και θα στο ανταποδωσει...με ενα βλεμα,ενα χαμογελο,θα σε χαιδεψει, θα σου σφιξει το χερι,μοναδικες στιγμες.ολα θα πανε καλα!!!

εγω ειχα ζητησει αποκλειστικο θηλασμο στο νοσοκομειο που σημαινει οτι στο φερνουν καθε 2ωρες μπορει και πιο συντομα.δεν κοιμηθηκα στο νοσοκομειο και ολοι λεγαν οτι θα εξαντληθω αλλα αξιζε τον κοπο.ειδικα οι πρωτες μερες ειναι δυσκολες και γι αυτο να συνηθισει τον εξω κοσμο.το πρωτο βραδυ που γεννησα δεν τον εδωσα καθολου γιατι μου φανηκε περιεργη η ανασουλα του.τον κραταγα ολο το βραδυ αγκαλια και αποκοιμηθηκαμε μαζι.δεν σκεφτηκα καν πως και τι...ολα γινονται αυτοματα!!θα δεις!!!

παρε βαθιες ανασουλες και απολαυσε το!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λες να μου βγουν όλα αυτά αυτόματα; Δύσκολο μου φαίνεται... Νομίζω ότι όλα θα τα αναλύω και θα τα σκέφτομαι χίλιες φορές και θα κάνω πάντα το λάθος...

Δεν ξέρω αν έχω μητρικό ένστικτο, θα το μάθουμε σε λίγες βδομάδες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε τι ειναι αυτα που λες!!!χαχαχα!!!μονο και μονο το ονοματακι που εχεις εδω "θελω να γινω μαμα" λεει πολλα για σενα και πως θα εισαι. η επιθυμια σου και μονο να γινεις μανουλα σημαινει οτι θα κανεις και τα παντα για αυτο.δεν θελω ητοπαθειες τωρα.σε χρειαζεται και εσυ θα εισαι εκει σωστη ή και λαθος και θα κανεις οτι νομιζεις καλητερο για το παιδακι σου.αλλωστε καμια δεν γενηθηκε με μαστερ σε αυτο τον τομεα!ολα ερχονται με τον καιρο,και τα λαθη για εμας ειναι!!και αν κανεις κατι λαθος την επομενη θα το διορθωσεις.θα ρωτα,, θα εχεις βοηθεια απο συγγενεις και φιλουςαπο τον παιδιατρο και εμεις εδω ειμαστε και ο μικρουλης σου πανω απο ολα.γιατι καθε παιδακι ειναι μοναδικο.εκεινο θα σε κατευθυνει.

μην αφησεις το αγχος σου να σε καταβαλει ε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το παρατσούκλι μου το έβαλα σε μια στιγμή συναισθηματικής φόρτισης. Μετά προσπάθησα απεγνωσμένα να το αλλάξω, αλλά όπως φαίνεται, το παρατσούκλι είναι το μόνο που δεν μπορεί να αλλάξει από τα στοιχεία μας...

Φαντάζομαι θα είμαι φρικαρισμένη και αγχωμένη τον πρώτο καιρό και μετά σιγά-σιγά θα εγκλιματιστώ! Πάντως, και μάστερ να έχεις στο θέμα, και διδακτορικό, και στο πανεπιστήμιο να διδάσκεις γι' αυτό, αν δεν το ζήσεις, δεν μπορείς να ξέρεις τίποτα. Στη θεωρία όλα καλά και εύκολα. Στην πράξη είναι τα δύσκολα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ετσι..και τα δυσκολα για εμας ειναι!!!ολα τελεια θα ναι.να μας γραφεις και οταν γεννησεις οτι χρειαζεσαι.οσο να ναι οι φρεσκιες μανουλες ξερουν πολλα παραπανω απ τις μαναδες μας!!πολλα εχουν αλλαξει απο τοτε τωρα.

φαντασου εγω που ειχα φοβο με την γεννα τι ητα εφαγα!!αλλα μολις εμεινα εγκυος λεω τερμα οι αηδιες και τα αγχη και αυτο ηταν!μετα το ξανασκεφτηκα τις τελευταιες μερες αλλα δεν προλαβα να το αναλυσω!!!παντα μπαινει αυτη η ψυχουλα μπροστα και ολα τα αλλα εξανεμιζονται!!

θετικη σκεψη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Βρε κορίτσια μπράβο που έχετε ετοιμάσει τόσα πράγματα κ την τσάντα μαιευτηριου. Εμένα μου φαίνεται πάρα πολύ νωρίς ακόμα, σήμερα είμαι 31 εβδομάδες ακριβώς. Ίσως είναι που κ την πρώτη την γέννησα 40+2. Εγώ προς το παρόν σκέφτομαι μόνο την τσάντα διακοπών🤣, όταν με το καλό γυρισω θα σκεφτώ και την μαιευτηριου🤣 Προς το παρόν έχω πλυνει μόνο τα πράγματα που είχα από την πρώτη, σίδερο μετά τις διακοπές κ αυτο😁
    • Σ' υπερευχαριστώ κορίτσι! Μακάρι! Θα σας ενημερώνω με τις εξελίξεις εάν έρθουν χαχαχα και σας διαβάζω καθημερινά!
    • Χαχαχαχαχα κι εμάς έβαζε το δάχτυλο στο στόμα κάτι που το έκανε κι ο σύντροφός μου μέχρι και που ήταν 5 χρόνων και είπαμε ότι ήδη ξέρουμε από πού πήρε το παιδί 🤣🤣🤣 Τι καλά που είδες κι εσύ το μωράκι σου καλή μου! Πότε είναι η αυχενική τώρα;  Εδώ που λες η οδηγία είναι να κάνουμε αυτές τις εξετάσεις στη 10η εβδομάδα. Βέβαια εγώ με βάση τον τελευταίο υπέρηχο πήγα με το νου μου 10+2 αλλά τελικά ήμουν 11+2 αφού αποδείχτηκε προχθές ότι το μωράκι είχε μεγαλώσει. Δε ξέρω, τι να σου πω, ίσως είναι διαφορετικά πρωτόκολλα από Ελλάδα. Πάντως και στο ξένο μαμαδογκρουπ όλες την ίδια οδηγία με μένα έχουν 😅
    • Κορίτσι μου καλημέρα! Αρχικά συγχαρητήρια για την προαγωγή...όσον αφορά στο ψυχολογικό κομμάτι, πάρε το χρόνο σου..καλοκαιράκι τώρα..βγείτε πιείτε τα ποτά σας,μπανάκια..χαμός..και που ξέρεις; Μπορεί τώρα χωρίς πρόγραμμα να έρθει από εκεί που δεν το περιμένεις..
    • Πετρώνει με τον ίδιο τρόπο κάθε φορά απ' ότι καταλαβαίνω! Όλη η μήτρα πετρώνει, όχι σε κάποια συγκεκριμένη μεριά, απλά από δεξιά φτάνει μέχρι πιο ψηλά λόγω σχήματος μήτρας!  Ελάχιστες φορές μπορεί να καταλάβαινα ότι έχει βάλει κεφάλι ή ποπό σε μια μεριά γιατί ήταν πιο φουσκωμένη η κοιλιά αλλά όχι την ώρα που κάνω σύσπαση,σε άσχετη στιγμή! Αλλά πλέον όσο μεγαλώνει το καταλαβαίνω λιγότερο γιατί πλέον πιάνει όλο τον χώρο οπότε όταν γυρνάει δεν ξέρω σε τι θέση ήταν και σε τι θέση βρέθηκε!  Μην το προδικαζεις πάντως! . Νομίζω και χθες διάβαζα που έλεγε ένα από τα κορίτσια ότι πήγε για Doppler και το μωρό ήταν με το κεφάλι κάτω αλλά ο γιατρός της είπε ότι δεν σημαίνει κάτι ακόμα γιατί μπορεί να αλλάξει θέση το μωρό.      
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...