Μετάβαση σε περιεχόμενο

αχ αυτά τα κιλά Νο2...


Recommended Posts

Αννα Μαρια ελα ρε μη μου θυμωνεις [-( σε παρακαλω :ympray::-p:-p:lol:

και εμενα μου αρεσουν τα κολοκυθακια αλλα τα παιδια δεν τρελενονται με το ζορι τα τρωνε,την κολοκυθοπιτα που ειχα κανει δεν την ακουμπησαν και ειχε γινει πολυ νοστιμη,ο μονος τροπος για να τα φανε ειναι μια μακαροναδα που κανω με κολοκυθακι και καροτο και τα κοβω σε μπαστουνακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 598
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κι εγώ κάνω μια παρόμοια μακαρονάδα με κολοκυθάκι και πιπεριά. Τα βάζω και σε πίτα με κιμά και μελιτζάνα. Κόβω τα λαχανικά τόσο μικρά που λιώνουν και δε φαίνονται! Και τη μελιτζάνα, επίσης, που δεν την τρώει ο άντρας μου, την τρίβω και τη βάζω στη σάλτσα για μακαρόνια, και βγαίνει σα σάλτσα με κιμά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ama blepete na xanomai shmainei oti troo...

alla shmera ta phga kala

gala me fitness

tipota

melitzanes me patates (katsarola) k 1 f psomi mavro

tsai prasino

gala me fitness.

aa phra kai bromh proth fora oraio einai

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Βαρβάρα, μια χαρά τα πήγες χτες. Προσπάθησε να τηρείς κάθε μέρα το πρόγραμμά σου!

Η Μαρίνα φαντάζομαι θα έχει φασαρίες με τη μετακόμιση και γι' αυτό χάθηκε.

Τα χτεσινά μου:

Πρωινό: Ένα νες σκέτο χωρίς γάλα και ένα τοστ με μαύρο ψωμί και τυρί.

Δεκατιανό: Ένα πουράκι Caprice Παπαδοπούλου.

Μεσημεριανό: Μισό κολοκυθάκι γεμιστό αβγολέμονο + λίγη εξτρά γέμιση + ένα κομμάτι κολοκυθόπιτα + ντοματοσαλάτα με φέτα.

Απογευματινό: Σταφύλι.

Βραδινό: Ενάμιση κομμάτι κολοκυθόπιτα.

Ένα κομμάτι γλυκό με κρέμα, σαβαγιάρ και ροδάκινα κομπόστο.

Ένα ποτήρι γάλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βαρβαρουλα ποσο θα ηθελα μερικες φορες να πλακωθω στο φαγητο και ειδικα στα γλυκα αλλα κρατιεμαι,γιατι να μην μπορουμε να φαμε οτι θελουμε και οσο θελουμε :evil::evil: τα παλιοκιλα..........

Αννα Μαρια πολυ κολοκυθακι ομως εεε!!!!μια χαρα η διατροφη σου μπραβο,που να εγραφα τα δικα μου οταν ημουν εγκυος θα τρομαζατε :lol::lol: ωραια θα ειναι τα μακαρονια με τη μελιτζανα αλλα που να φανε τα παιδια θα με φαει η γκρινια........αυριο θα κανω μια συνταγη που βρηκα κριθαρακι με μελιτζανες και κεφαλοτυρι μιαααμμμμ,μου φαινεται πολυ νοστιμο θα σου πω...

και τι εφαγα σημερα:

πρωι:γαλα με δημητριακα(κλασικα),καφες

δεκατιανο:ενα μικρο κομματι γλυκο μωσαικο(κορμος)

μεσημερι:μια μικρη μεριδα φακες,μια φετα ψωμι,αγγουροντοματα,λιγες ελιες

απογευμα:σταφυλι και λιγο μωσαικο παλι,καφες

βραδυ:γιαουρτι με δημητριακα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

anna maria pos kraththikes kai efages mono 1 poyraki tis proalles tsakisa 5 kai eipa pali kala..

katerina ta phges kala xthes teleia..

ego otan troo soyblakia kai tetoia meta ektos apo typseis den mporo na po oti xairomai kiolas niotho bodi eno palia eniotha teleia otan etroga apekso..

to kalo einai oti mporo xoris psomi kai xoris anpsyktika ayta isos ta kopso k meta th diaita leme tora..

to problhma m einai otan bgaino apo to spiti den mporo na sygkratitho me tipota

ax pote tha teleiono me th diaita????

extes

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βαρβάρα, το ένα πουράκι ήταν προχτές! Χτες έφαγα κι εγώ τέσσερα-πέντε!!!

Εγώ μπορώ να σου πω ότι όταν βγαίνω έξω μια χαρά συγκρατούμαι. Στο σπίτι και στο σχολείο έχω ένα μικρό πρόβλημα! Τώρα δηλαδή στο σχολείο δεν έχω πρόβλημα, γιατί δε φέρνει κανείς τίποτα, οπότε τρώω απλά το φρούτο που παίρνω μαζί μου!

Τα χτεσινά μου:

Πρωινό: Ένα νες σκέτο χωρίς γάλα και ένα τοστ με μαύρο ψωμί και τυρί.

Δεκατιανό: Τίποτα.

Μεσημεριανό: Πατάτες φούρνου + φέτα.

Απογευματινό: 4-5 πουράκια.

Ένα μιλκσέικ σοκολάτα δικής μου κατασκευής.

Σταφύλι.

Βραδινό: Πατάτες φούρνου+ένα αβγό βραστό+μία ντομάτα.

Ένα ποτήρι γάλα.

Το απογευματινό μου είχε ένα πρόβλημα τα άλλα καλά νομίζω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Τα χτεσινά μου:

Πρωινό: Ένα νες σκέτο χωρίς γάλα και ένα τοστ με μαύρο ψωμί και τυρί.

Δεκατιανό: Δύο πουράκια.

Μεσημεριανό: Ενάμιση σνίτσελ (δεν ήταν πολύ μεγάλα) + πιλάφι με λαχανικά (πιπεριά, καρότο, μελιτζάνα, κρεμμύδι, φρέσκια ντομάτα, μαϊντανός) + γιαούρτι.

Απογευματινό: Μια μικρή μπάλα παγωτό καϊμάκι.

Λίγο σταφύλι.

Βραδινό: Ένα πιάτο πιλάφι με γιαούρτι.

Λίγο γάλα (είχε τελειώσει).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και ναι, πάω για τρίτη συνεχόμενη δημοσίευση!

Πρωινό: Ένα νες σκέτο χωρίς γάλα και ένα σάντουιτς με μαύρο ψωμί και τυρί.

Δεκατιανό: Μια φέτα μαύρο ψωμί με νουτέλα.

Μεσημεριανό: Ένα πιάτο αρακά με πατάτες και λαχανικά στο φούρνο + γιαούρτι.

Απογευματινό: Λίγο παγωτό καϊμάκι.

Σταφύλι.

Βραδινό: Ένα τοστ με μαύρο ψωμί, τυρί και λούντζα.

Μισή τυρόπιτα.

Ένα ποτήρι γάλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

που ειστε καλε το κλεισαμε το μαγαζι;;;;

Αννα Μαρια χαθηκες κι εσυ βαρεθηκες να γραφεις μονη σου

η Μαρινα που χαθηκε;;;πολυ καιρο εχει να φανει,και εσυ Βαραβαρουλα παλι ατασταλιες εκανες;;;;

εγω τα ιδια αν και αυτες τις μερες ολο και κατι τραπεζια ειχαμε,ολο και φαγαμε κατι παραπανω,παντως και η συντηρηση ειναι πολυ δυσκολη ποσες φορες κραταω τον εαυτο μου να μην φαω αλλο,θελω να πλακωθω στο φαι και δεν μπορω το ξερω οτι θα το μετανιωσω μετα..................

και τα χθεσινα μου:

πρωι:γαλα με δημητριακα,καφες

δεκατιανο:μισο κομματι σπιτικη σπανακοπιτα

μεσημερι:πιλαφι με κοκκινιστο κοτοπουλο,σαλατα παντζαρι και αγγουροντοματα

απογευμα:λιγο σταφυλι,μια σειρα σοκολατα,καφες

βραδυ:γιαουρτι με δημητριακα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα, σταμάτησα κι εγώ να γράφω, γιατί ήταν λίγο χαζό να γράφω κάθε μέρα μόνη μου...

Η Μαρίνα ανακοίνωσε ότι είναι έγκυος, οπότε φαντάζομαι δε θα μπαίνει να γράφει εδώ, η Βαρβάρα κι εσύ χαθήκατε, οπότε, σταματώ κι εγώ, κι ο Θεός βοηθός...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

soru p xathika alla eixa to moro m me pyretoyli kai den eixa oreksi na mpaino..

h marina einai egkuos???/ti kala marina an to deis pote soy eyxomai kalh teleiomhnh egkymosynh k me to kalo na gennhseis to aggeloydi soy..

extes

gala me fitness

1 froyto

2 piperies florinhs me feta mesa pshtes k maroylosalata

1 kritsini kai ligo xymo portokali

gala me fitness..

katerina k marina filakiaaa

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geiaaa eipa na mpo na grapso giati den me blepo kala teleytaia..

exthes

proino gala me fitness

mesimeriano patatosalata k 1 feta psomi mavro me meli

apogevma gluko stafuli 5 koytalies

vrady gala me fitness kai ksana stafyli 3 koytalies

kai na fantasteite oti exthes den efaga polla prepei na mpo ppali ston isio dromo

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βαρβάρα, αν ξανάρχισες να γράφεις τακτικά, θα γράφω κι εγώ! Γιατί για ένα διάστημα έγραφα ολομόναχη!

Λοιπόν, τα χτεσινά μου:

Πρωινό: Ένα νες σκέτο χωρίς γάλα και ένα τοστ με μαύρο ψωμί και τυρί.

Δεκατιανό: Ένα μπισκότο γεμιστό με σοκολάτα.

Μεσημεριανό: Ένα πιάτο γίγαντες με φέτα.

Απογευματινό: Σταφύλι.

Βραδινό: Ένα τοστ με χωριάτικο ψωμί, τυρί και φέτα, και μια φέτα ψωμί με βιτάμ και τυρί.

Ένα ποτήρι γάλα.

Αυτά νομίζω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

gia soy anna maria

ti vlepo phges kiola 32 vdomadon??

e re pos perase o kairos

agoraki den einai??

h marina gt den mpainei les na troei??

katerina filia kormara!!

extes

proi gala me fitness

mesimeri snitsel kotopoylo kai kolokythi

apogeyma portokali

vrady gala me fitness

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!!! Βλεπω εχετε προγραμμα στην διατροφη σας, μπραβο κοριτσια!!!Εγω ακομα και τα 7 κιλα που εχασα με τη γεννα τα πηρα και δεν φευγουν με τιποτα. και να ηταν μονο αυτα!!!18 συνολικα απ την εγκυμοσυνη και αλλα 10 πριν...να μην τα αρθροισω και παθω τιποτα!!απο 52...80!!το κακο ειναι οτι εχω θεμα με τα γλυκα.εθισμενη θα ελεγα και εγω και ο αντρας μου και δεν βαζουμε μυαλο!!!!εχω χαρισει ολα τα ρουχα μου και δεν την παλευω αλλο!!με παρασυρει και κεινος...δεν θελω και πολυ και εγω ...καταλαβαινεται τωρα!!!αντε δωστε το καλο παραδειγμα μηπως και!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Βαρβάρα, μια χαρά τα πας! Η Μαρίνα είναι έγκυος, το ανακοίνωσε με ποστ. Δεν ξέρω αν μπαίνει στο μάμμυ γενικώς, αλλά σίγουρα δεν κάνει δίαιτα πλέον!

Ευτυχισμένη μανούλα, καλώς όρισες! Το ονοματάκι σου; Για να μη γράφω κάθε φορά όλο αυτό το σιδηρόδρομο! Αν θες, έλα στο ποστ μας να γράφεις κάθε μέρα τι έχεις φάει. Πίστεψέ με, βοηθά!!!

Γράφω τα χτεσινά μου, που ήταν λίγο χάλια:

Πρωινό: Ένα νες σκέτο χωρίς γάλα και ένα τοστ με μαύρο ψωμί και τυρί.

Μεσημεριανό: Μία μερίδα φιλέτο μπακαλιάρου, μάλλον στο φούρνο και μπρόκολο βραστό με λαδολέμονο (στο ΙΚΕΑ).

Ένα μικρό πιατάκι με λίγες πατάτες από λεμονάτο κατσαρόλας με πατάτες και λίγους γίγαντες (μετά το ΙΚΕΑ).

Απογευματινό: Λίιιιιιιιιγο γλυκό σταφύλι.

Σταφύλι.

Βραδινό: Λεμονάτο κοτόπουλο κατσαρόλας με πατάτες και μία φέτα χωριάτικο ψωμί με βιτάμ και τυρί.

Ένα ποτήρι γάλα.

Ουφ, πολλά έφαγα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Βαρβάρα, μια χαρά τα πας! Η Μαρίνα είναι έγκυος, το ανακοίνωσε με ποστ. Δεν ξέρω αν μπαίνει στο μάμμυ γενικώς, αλλά σίγουρα δεν κάνει δίαιτα πλέον!

Ευτυχισμένη μανούλα, καλώς όρισες! Το ονοματάκι σου; Για να μη γράφω κάθε φορά όλο αυτό το σιδηρόδρομο! Αν θες, έλα στο ποστ μας να γράφεις κάθε μέρα τι έχεις φάει. Πίστεψέ με, βοηθά!!!

Γράφω τα χτεσινά μου, που ήταν λίγο χάλια:

Πρωινό: Ένα νες σκέτο χωρίς γάλα και ένα τοστ με μαύρο ψωμί και τυρί.

Μεσημεριανό: Μία μερίδα φιλέτο μπακαλιάρου, μάλλον στο φούρνο και μπρόκολο βραστό με λαδολέμονο (στο ΙΚΕΑ).

Ένα μικρό πιατάκι με λίγες πατάτες από λεμονάτο κατσαρόλας με πατάτες και λίγους γίγαντες (μετά το ΙΚΕΑ).

Απογευματινό: Λίιιιιιιιιγο γλυκό σταφύλι.

Σταφύλι.

Βραδινό: Λεμονάτο κοτόπουλο κατσαρόλας με πατάτες και μία φέτα χωριάτικο ψωμί με βιτάμ και τυρί.

Ένα ποτήρι γάλα.

Ουφ, πολλά έφαγα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xaaxa εισαι σιγουρη οτι θες να γραφω τι τρωω, γιατι θα βαρεθεις να διαβαζεις!!!το ονομα μου Αλινα για να μην σε κουραζω και στο γραψιμο!!αντε κομματια να γινει...αν ειναι να βοηθησει...θα σας γραψω αυριο τι περιδρομιασα σημερα!!!να ρωτησω ομως κατι???αυτο το σταφυλι βρε κοριτσι κανει??ακομα και στην εγκυμοσυνη μου το χαν απαγορευσει ως το πιο γλυκαντικο φρουτο.βεβαια δεν ξεραν τα υπολοιπα που ετρωγα, μεχρι που με προδωσε η εξεταση αιματος στον 7 μηνα!!εκει να δεις αποτοξινωση που επεσε.μια φορα την εβδομαδα την εβγαζα ολη μερα με 3 γιαουρτια και 3 μηλα.θυμαμαι εβλεπα τον αντρα μου να τρωει και εκλαιγα.ουφ παλια ξυνα σταφυλια!!πλακα πλακα βοηθησε ομως και φτασαμε στα φυσιολογικα επιπεδα το ζαχαρο.τεσπα μην σας πρηζω, τα λεμε αυριο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλίνα ε; Ωραίο όνομα! Από πού βγαίνει;

Ο γιατρός μου δε μου απαγόρευσε να τρώω κάποιο φρούτο τώρα στην εγκυμοσύνη. Πρόβλημα με το ζάχαρο δε φαίνεται να έχω, απλά φροντίζω να προσέχω. Δε θα καθίσω να φάω ένα ταψί γαλακτομπούρεκο ή τρεις σοκολατίνες. Τώρα το σταφυλάκι δε νομίζω να μην κάνει!

Τρία γιαούρτια και τρία μήλα ε; Κι εγώ θα έκλαιγα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να μαι κι εγω απο δω,αυτες τις μερες περιμενα περιοδο και το μυαλο μου συνεχεια στα γλυκα πολυ υπογλυκαιμια ομως,και εχουν τελειωσει και οι μπαταριες της ζυγαριας για να δω που βρισκομαι αν και πιστευω στα ιδια ειμαι

Βαρβαρουλα μια χαρα σε βλεπω δυναμικη,τι λεει εχασες κανενα κιλακι;;;σου στελνω κι εγω πολλα φιλια!!!

Αννα Μαρια σας διαβαζω μωρε αλλα δεν προλαβαινω να γραφω καθε μερα να ξερεις οτι δεν εισαι μονη οταν μπορω θα μπαινω κι εγω

Αλινα σε καλωσοριζω και εγω στην παρεουλα του μαμυ να χαιρεσαι το παιδακι σου,κακως χαρισες τα ρουχα σου,λιγη καλη θεληση και προσπαθεια χρειαζεται και χανονται τα κιλα,κι εγω στην τριτη εγκυμοσυνη μου ξεκινησα 54 και εφτασα 80 με 1,70 υψος,τωρα ειμαι 58 και τα εχασα εδω με τη βοηθεια και τη στηριξη των κοριτσιων,το παν ειναι να ρυθμιστει ο μεταβολισμος και να κλεισει το στομαχι μετα χανονται,κι εγω εχω αδυναμια στα γλυκα και σε ολες μου τις εγκυμοσυνες ετρωγα πολυ μιας και δεν ειχα κανεναν προβλημα ουτε ζαχαρο ουτε τιποτα, αλλα εβαζα πεισμα και τα εχανα μετα,και συνεχιζω να τρωω τις σοκολατιτσες μου αλλα με μετρο

και να γραψω κι εγω μια αναφορα

πρωι:μια φετουλα με ψωμι,βιταμ,μελι,ενα ποτηρι γαλα

δεκατιανο:καφες,ενα πεινιρλακι

μεσημερι:πουρε με ενα μπιφτεκι,σαλατα λαχανο-καροτο και λιγο παντζαρι

απογευμα:δυο σειρες σοκολατα,λιγο σταφυλι

βραδυ:ενα γιαουρτι με δημητριακα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπραβο σου ΚΑ1!!Μου φαινεται απιστευτο μετα απο 3 εγκυμοσυνες κι ολας που απανηλθες!!μωρε ας φτασω εγω στην 60αδα εστω και θα νιωθω τελεια!!!τα 51-52 δε προκειται να τα ξαναπιασω ειναι σιγουρο αλλα ας χασω κατιτης και χαλαλι τα ρουχα,ας φοραω και παλιορουχα!!Προς το παρον τα ρουχα μου τα φοραει μια φιλη μου απ τη σχολη 20αρα με ενα σωμα λαμπαδα και χαιρομαι!!ετσι ημουν κ εγω λεω πριν 2μιση χρονακια.αααααχ τι να πω...φταιει και ο μεταβολισμος μετα τα αντα ε???και για να δειτε τι καλο κοριτσι που ειμαι θα δειξω καλη διαγωγη και αυριο θα τα πω ολα!!δεν θα κρυψω τιποτα!!!καλο βραδυ απο μενα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • @Benar ΠΗΤ 1/8 Κοριτσάκι 🩷 @Demy93 ΠΗΤ 3/8 Αγοράκι 🩵 @Fighter ΠΗΤ 6/8 Κοριτσάκι 🩷 @Gioher ΠΗΤ 7/8 Αγοράκι🩵 Κοριτσάκι 🩷 @μαμά12345 ΠΗΤ 10/8 Αγοράκι 🩵 @Mommyel ΠΗΤ 12/8 Αγοράκι 🩵 @ΜΑΡΘΑΑ_61 ΠΗΤ 13/8 Αγοράκι 🩵 @nanouko ΠΗΤ 14/8 Αγοράκι 🩵 @Christine Pilates ΠΗΤ 20/8 Αγοράκι🩵 @Χρύσακι ΠΗΤ 22/8 Κοριτσάκι 🩷 @Katiana1987 ΠΗΤ 23/8 Κοριτσάκι 🩷 @Elk ΠΗΤ 23/8 Κοριτσάκι 🩷 @Barbiee ΠΗΤ 27/8 Αγοράκι 🩵 @katerinayia ΠΗΤ 28/8 Κοριτσάκι 🩷 @maroo8 ΠΗΤ 29/8 Αγοράκι 🩵 @Magda zi ΠΗΤ 31/8 Αγοράκι 🩵 @Christi.D. ΠΗΤ 31/8 Αγοράκι 🩵
    • Καλημέρα κορίτσια παιζουν πολλά που δεν γνωρίζουμε είναι η αληθεια μπορεί να είναι ρίσκο να μπουν στην διαδικασία να το γυρίσουν πάντως κορίτσι μου έχεις χρόνο μπροστά σου ώστε να πάρει θέση ακόμα ντουμπες κάνουν μέσα 😊 Θα το δείτε σιγά σιγά στην πορεία 
    • Λυπάμαι πολύ για την εξέλιξη κοριτσάκι μου. Ξέρω ότι τώρα ότι κ να σου πούμε δε θα βοηθήσει αλλά ο καιρός είναι γιατρός!! Δυστυχώς οι περισσότερες το έχουμε περάσει τουλάχιστον μια φορά. Προσωπικά θεωρώ πως δεν υπάρχει λόγος για εξετάσεις από τώρα. Οι γιατροί το θεωρούν τυχαίο γεγονός. Κρατα το σημαντικό ότι σύλληψη έγινε άρα είστε γόνιμοι κ πολύ απ ότι κατάλαβα αφού πιάσατε κατευθείαν κ όταν είσαι έτοιμη θα προσπαθήσετε ξανά κ θα έρθει το ουράνιο τόξο σας!!🙏🏻🙏🏻🌈🌈❤️❤️
    • Θα πάω σήμερα... δε ξέρω τι είναι καλύτερο.. να περιμένω να αδιαθετησω η να με καθαρίσει? Φοβάμαι γενικά αλλά δεν έχω άλλη επιλογή... επίσης πρέπει να σκεφτώ από δω κ πέρα τι να κάνουμε...να αρχίσουμε προληπτικά εξετάσεις? Να κάνουμε καρυοτυπο ζευγους να δούμε τι γίνεται??? Μπορεί να γίνεται αμέσως σύλληψη κι να μην προσπαθήσαμε καθόλου αλλά σημασία έχει να κρατηθεί κ όχι να υπάρχει αυτό το άγχος και η ταλαιπωρία....! 
    • Κοριτσάκι μου!!!! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ Τι χαρά είναι αυτή!!! Αχχ Μπράβο!!! Όχι να σου πω ότι στα έλεγα αλλά είδες ότι δεν πρέπει να χάνεις την πίστη στο σπορακι σου!;!;! Δεν ήθελα να επιμείνω τις προάλλες γιατί καμιά φορά και το ένστικτο είναι ισχυρό και εγώ στη θέση σου δεν θα άκουγα κανέναν.. Δεν σου λέω να χαρείς, λογικό να κρατάμε μικρό καλάθι, απλά σου λέω να έχεις πίστη στο σπορακι και να μην το καταδικάζεις, η φύση είναι απρόβλεπτη και θαυμαστή και όσο και να προσπαθούμε να την βάλουμε σε κουτάκια και σε βιβλιογραφίες και να προσπαθήσουμε να την εξηγήσουμε ακόμα και οι γιατροί παραδέχονται ότι δεν μπορούν να τα εξηγήσουν όλα!! Πέρσι στην εγκυμοσύνη είδα έμβρυο με χοριακη 500, άκουσα καρδούλα με χοριακη 900!!! Σκέψου ότι βάση βιβλιογραφίας συνήθως μεταξύ 5680-13660mIU/ml εμφανίζεται ο αμνιακος σάκκος και μεταξύ 11230-25640mIU/ml εμφανίζεται ο καρδιακός χτύπος..! Δεν υπήρχε καμία απολύτως λογική εξήγηση!! Και όμως αυτό μέχρι και τη 12η εβδομάδα αναπτυσσόταν κανονικά!! Άσχετα που μετά σταμάτησε η καρδούλα του για άλλο λόγο.. σε άλλες γυναίκες που διάβαζα τότε παρόμοιες περιπτώσεις είχαν κρατήσει τα μωράκια τους υγιέστατα! Κάποια πράγματα δεν μπορεί να τα εξηγήσει η επιστήμη και το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να μην χάνουμε τη πίστη μας και να κάνουμε υπομονή.. ότι είναι να γίνει θα γίνει άλλωστε και θα το αντιμετωπίσουμε όταν έρθει..! Μέχρι τότε συνέχισε να πιστεύεις στο θαύμα που συντελείται μέσα σου και μακάρι Παναγίτσα μου να πάνε όλα κατ'ευχήν!!! 🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏 Άντλησε δύναμη από τα παιδάκια σου και στείλε θετική σκέψη και ενέργεια στο μικρό σπορακι!! ❤️❤️❤️❤️ Καλά το σκέφτεσαι πάντως, δώστου λίγο χρόνο παραπάνω..! Το κάθε εμβρυακι έχει το δικό του ρυθμό ανάπτυξης..! Εγώ μαζί σου πάντως ότι και αν αποφασίσεις! 😘😘😘 Τα ultro να συνεχίσεις να τα παίρνεις!! Εννοείτε ότι έχει νόημα!! Αν ήταν το δικό του το μωρό θα σου έλεγα εγώ..!!! Πόσα σου δίνει;;; Να ρωτήσεις μήπως και έναν άλλον γιατρό;;
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...