Μετάβαση σε περιεχόμενο

αχ αυτά τα κιλά Νο2...


Recommended Posts

simfwnw me tin thelw na ginw mama!!!!!!

egw emeina eggios se mina pou irthame se epafi me ton antra mou mono dio fores!!!!!

den to perimename me tipota!!!!!

einai poli diskolo alla kane mia prospatheia na to vgaleis apo to mialo sou.....giati kai egw kathe mina auto skeftomoun!

ola tha ginoun! ;)

2011.pngMake a pregnancy ticker

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 598
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μαρία, κι εμείς το ίδιο, μόνο δύο φορές το κάναμε!!! Άλλωστε, μία φορά χρειάζεται, απλά όσο περισσότερες φορές, τόσο πολύ αυξάνονται οι πιθανότητες. Πάντως όταν έμεινα έγκυος ήταν το τελευταίο πράγμα που περίμενα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ANNA-MARIA osous mines grafei to tikeraki..apla tous teleutaious 2 mines pio entatika ;)

koritsia apo th mia apogoiteutika alla apo thn allh kalytera giati exoume trexamata me metakomiseis

logw apolyshs tou antra mou...

pou tha paei ola tha ginoun mallon otan prepei,... :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κουκλες

Μαρινα σου το ξανα ειπα παρε ενα τεστ ωορηξιας δεν ειναι τιποτα σαν τεστ εκυμοσυνης ειναι απλα ανιχνευει τις γονιμες μερες γιατι να παιδευεστε;και μην μου πεις παλι χαλαρα γιατι σε βλεπω κατααγχωμενη και αυτο ειναι ενας πολυ αρνητικος παραγοντας,αυτη η μια φορα ειναι αλλα πρεπει να την τυχεις κιολας θελει και λιγο τυχη,εγω στον πρωτο εκανα τεστ ωορηξιας και εμεινα κατευθειαν,στον δευτερο δεν καταλαβα πως εμεινα εγκυος αφου εμεινα με τα πρωτα υγρα και δεν το πιστευαμε και στον τριτο ειπαμε να κανουμε τριτο και ηρθε αμεσως

Βαρβαρα πως τα πηγες αυτο το σαββατοκυριακο;;

Αννα Μαρια μια χαρα η διατροφη σου στα ποσα κιλα εισαι τωρα;;

και τα χθεσινα μου

πρωι:γαλα με δημητριακα,καφες

δεκατιανο:ενα μπισκοτο,χυμος

μεσημερι:ρυζι με κοτοπουλο,αγγουροντοματα,δυο μανιταρια με φιλαδελφεια

απογευμα:δυο σειρες σοκολατα,καφες

βραδυ:ενα κομματι κολοκυθοπιτα χωρις φυλλο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Κατερίνα, είμαι στα +6.

Μαρίνα, ελπίζω να πας σε διαιτολόγο αυτή τη φορά!

Τι έφαγα χτες:

Πρωινό: Ένα νες σκέτο χωρίς γάλα και μία φέτα ψωμί με προζύμι με βιτάμ και τυρί.

Δεκατιανό: Τίποτα.

Μεσημεριανό: Πατάτες φούρνου λεμονομουσταρδάτες και ένα κομμάτι πίτσα.

Απογευματινό: Ένα εκλαιράκι μπουκιά.

Σταφύλι.

Βραδινό: Ένα τοστ με μαύρο ψωμί, λούντζα, τυρί και ντομάτα και λίγες πατάτες.

Δύο εκλαιράκια.

Ένα ποτήρι γάλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas to sk xalia ta phga pali efaga alla oxi opos alla sk.

san na mhn ithela na kano diaita kai extes ta idia.shmera mexri stigmhs ta pao polu kala.

ksypnhsa to proi kai eniotha oti mporo.tis prohgoymenes den ekleina to stoma moy me tipota..

tha ta poyme avrio koritsia filia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas to sk xalia ta phga pali efaga alla oxi opos alla sk.

san na mhn ithela na kano diaita kai extes ta idia.shmera mexri stigmhs ta pao polu kala.

ksypnhsa to proi kai eniotha oti mporo.tis prohgoymenes den ekleina to stoma moy me tipota..

tha ta poyme avrio koritsia filia

eisai sta idia h' evales???

an den evales den peirazei...!!!

egw molis girisa apo to gimnastirio !!!kourasthka alla niwthw yperoxa! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια.Τα χθεσινα μου

πρωινο...2 φετες μαυρο ψωμι,βιταμ, τυρι,1 φλυτζανι γαλα

δεκατιανο....1 φρουτο

μεσημεριανο....1 φλυτζανι σπανακορυζο,ντοματοαγγουροσαλατα,φετα τυρι,1 φετα ψωμι μαυρο

απογευματινο...1 φρουτο

βραδινο....1 1/2 φλυτζ σπανακορυζο,ντοματοαγγουροσαλατα,1 φετα ψωμι μαυρο

προ υπνου.....1 φλυτζανι γαλα,1 φετα μαυρο ψωμι

και η πεινα συνεχιζεται!!!!ουφ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsakia mou!!!

ta simerina mou.............

prwino:1 potiri gala 1,5%

progeuma:1 rodakino+5 apoksiramenes fraoules

mesimeriano:miso piato kritharaki+4 mikra kommatakia kokkinisto mosxari+1 feta tiri

vradino:1 giaourti fraoula 2% + karpouzi

epishs...

gymnastirio:30' diadromo +Βάρη..kai koiliakous-raxiaious!

auta!!!

:D:D

ksekinisa thn diatrofh pou eixa palia apo ton diaitologo mou ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bravo marina sygxarhthria!!!!

ego ekei sta 62 kollhmenh

etsi dose dynamh kai se mas

makari na mporoysa na pao k go gymnasthrio alla me to moro ligo xlomo

exthes

gala me fitness

3 syka

makaronia mavra me kima mish feta mavro psomi kai maroyli karoto

1 feta mvro psomi me merenta kai boytyro :oops::oops::oops:

gala me fitness

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!

Μια χαρά σας βλέπω, αν εξαιρέσουμε κάτι μερέντες!!!!

Τι έφαγα χτες:

Πρωινό: Ένα τοστ με μαύρο ψωμί και τυρί και ένα νες σκέτο χωρίς γάλα.

Δεκατιανό: Μία φέτα κέικ βανίλια με κομματάκια σοκολάτας.

Μεσημεριανό: Ένα πιάτο χοιρινό με αρακά και αρκετό γιαούρτι.

Απογευματινό: Σταφύλι.

Βραδινό: Ένα τοστ με λούντζα, τυρί και φέτα.

Ένα ποτήρι γάλα.

Ήθελα και γλυκό το βράδι, αλλά ευτυχώς τα κατάφερα και συγκρατήθηκα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera!!

epiteleoys katebhka liga grammaria ksekollhse h zygaria toylaxiston

anna maria exeis dikio alla ksana phra fora makari na synexiso

extes

gala me fitness

1 germa

ligo mpriam kai polu maroyli (pos to epatha ayto den ksero)

ligo peponi

gala me fitness.

kai eixe kai genethlia o antras moy kai den aggiksa oyte toyrta

filiaa

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!

Βαρβάρα, μια χαρά σε βλέπω!

Τα χτεσινά μου:

Πρωινό: Ένα νες σκέτο χωρίς γάλα και ένα τοστ με μαύρο ψωμί και τυρί.

Δεκατιανό: Δύο μικρά τετράγωνα κομματάκια πίτσα χωρίς αλλαντικά, μάλλον σπιτική ή από αρτοποιείο.

Μεσημεριανό: Ένα πιάτο μακαρόνια με κόκκινη σάλτσα και τριμμένο λαδοτύρι.

Απογευματινό: Ένα μιλκσέικ καραμέλα δικής μου κατασκευής.

Βραδινό: Το ίδιο με το μεσημεριανό, αλλά με φέτα αντί λαδοτύρι.

Σταφύλι.

Ένα ποτήρι γάλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsia!!!ANNA MARIA mpravooo!!!

egw koritsia vrika douleia!!!epitelous!!opote tha apasxoloumai kai den tha skeftomai to fai!

ta xthesina mou

prwino:1 potiri gala 1,5%

mesimeriano:1 piato kritharaki+1 feta tiri

apogeumatino: 1 mpanana,karpouzi+7 fraoules apoksiramenes

vradino:2 loukanika vrasta+1 feta pswmi

xthes den piga gimnastirio...zalizomouna(logw ths erxomenhs periodou:twisted: :twisted: )

alla simera piga.,..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρίνα, δεν είναι ανάγκη να πηγαίνεις κάθε μέρα γυμναστήριο. Μάλιστα, πολλοί γυμναστές λένε ότι είναι καλό να πηγαίνεις κάθε δεύτερη μέρα.

Το πρωί μόνο να τρως κάτι, όχι σκέτο γάλα. Μπορεί και γι' αυτό να ζαλίζεσαι!

Νόμιζα είχες δουλειά και έχασε ο άντρας σου τη δική του. Τώρα έχετε μετακομίσει στο χωριό; Εκεί βρήκες τη δουλειά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Τα χτεσινά μου:

Πρωινό: Ένα νες σκέτο χωρίς γάλα και ένα τοστ με μαύρο ψωμί και τυρί.

Δεκατιανό: Δύο εκλαιράκια μπουκιές.

Μεσημεριανό: Ομελέτα φούρνου με πατάτες, λαχανικά και φέτα + ντοματοσαλάτα.

Απογευματινό: Ένα σάντουιτς με μαύρο ψωμί, ντομάτα και διπλό τυρί.

Βραδινό: Ένα τοστ με μαύρο ψωμί, τυρί, λούντζα, φέτα, ντομάτα.

Μία μπανάνα.

Ένα ποτήρι γάλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Τα χτεσινά μου:

Πρωινό: Ένα νες σκέτο χωρίς γάλα και ένα τοστ με μαύρο ψωμί και τυρί.

Δεκατιανό: Τρία κουλουράκια γεμιστά.

Μεσημεριανό: Ένα πιάτο τουρλού με φέτα (η φέτα ψημένη με το φαγητό).

Απογευματινό: Ένα νεκταρίνι.

Βραδινό: Τουρλού, μικρότερη μερίδα απ' το μεσημέρι.

Μια μπανάνα.

Ένα ποτήρι γάλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas

yparxei periptosh to syko na fernei dyskiliothta?

gt exo parathrhsei oti emena den me paei to syko

extes

1 feta mavro psomi me marmelada syko

1germa

rizi me giaoyrti

1 f peponi

gala me fitness...

ante kai kalo sk na exoyme

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Βαρβάρα, δεν ξέρω καθόλου για το σύκο! Για το φραγκόσυκο ξέρω ότι φέρνει δυσκοιλιότητα.

Τι έφαγα χτες:

Πρωινό: Ένα νες σκέτο χωρίς γάλα και μία φέτα χωριάτικο ψωμί με βιτάμ και τυρί.

Δεκατιανό: Τίποτα.

Μεσημεριανό: Μια μερίδα κοτόπουλο ψητό με πατάτες φούρνου ολόκληρες + 1-2 φέτες ψωμί με ταχίνι + 1 μικρό κομματάκι χαλούμι σχάρας + μια μπουκιά λουκάνικο χωριάτικο (είχαμε βγει).

Απογευματινό: Δυο μπάλες παγωτό καραμέλα.

Βραδινό: Λίγο τουρλού.

Μια μπανάνα.

Ένα ποτήρι γάλα.

Ουφ... Πολλά ήταν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Όπως πάντα, το σκ παραδέρνω μόνη μου εδώ μέσα!

Μαρίνα, πού χάθηκες;

Τι έφαγα χτες:

Πρωινό: Ένα νες σκέτο χωρίς γάλα και δύο μικρά σαντουιτσάκια με χωριάτικο ψωμί και τυρί.

Δεκατιανό: Τίποτα.

Μεσημεριανό: Δύο μικρές φέτες μοσχάρι ρόστο φούρνου + 1-2 κουταλιές πατάτες πουρέ + 1-2 κουταλιές πληγούρι + γιαούρτι + σαλάτα ανάμεικτη.

Απογευματινό: Ένα νεκταρίνι.

Βραδινό: Διάφορα αλμυρά και λίγες κουταλιές από κρεμώδη γλυκά (πήγαμε σε γενέθλια).

Ένα ποτήρι γάλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλέ, πού χαθήκατε όλες; Ελπίζω να μπει καμία να γράψει, γιατί θα αναγκαστώ να σταματήσω κι εγώ...

Γράφω (ίσως για τελευταία φορά) τι έφαγα χτες:

Πρωινό: Ένα νες σκέτο χωρίς γάλα και ένα μικρό σάντουιτς με χωριάτικο ψωμί και τυρί.

Δεκατιανό: Μια φέτα χωριάτικο ψωμί με φέτα.

Μεσημεριανό: Δύο κολοκυθάκια γεμιστά αβγολέμονο + λίγη εξτρά γέμιση.

Απογευματινό: Ένα νεκταρίνι.

Βραδινό: Το ίδιο με το μεσημεριανό.

Ένα ποτήρι γάλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα Μαρια εδω ειμαι κι εγω μη με παραξηγεις με τα παιδια δεν προλαβαινω ολη μερα σταματημο δεν εχουμε και δεν μπορω να μπαινω πολυ συχνα σας διαβαζω ομως παντα στα κλεφτα,μια χαρα τα πας με τη διατροφη σου εκανες και κολοκτυθακια αβγολεμονο βλεπω θυμαμαι που μου ειχες πει οτι ειναι απο τα αγαπημενα σου φαγητα

και τα χθεσινα μου

πρωι:γαλα με δημητριακα,καφες

δεκατιανο:μια γωνιτσα πιτσα

μεσημερι:πατατες στο φουρνο και ψαρονεφρι με θυμαρι-μελι-μουσταρδα,αγγουροντοματαμα,λιγο γιαουρτι

απογευμα:καφες,μια γωνιτσα απο σιροπιαστο γλυκο

βραδυ:γιαουρτι με βρωμη και καρυδια

Μαρινακι και Βαρβαρα πολλα φιλια και σας περιμενουμε παλι στο ποστ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα, πάει πια, σε παρεξήγησα και δε σου μιλάω...

:P

Ναι, τα κολοκυθάκια αβγολέμονο είναι από τα αγαπημένα μας με τον άντρα μου και εννοείται ότι ενώσαμε τις δυνάμεις μας και τα φτιάξαμε μαζί! Σήμερα έφερε η μάνα μου κολοκυθόπιτα, είχαμε και ένα κολοκυθάκι από χτες, κολοκυθιάσαμε κανονικότατα αυτές τις μέρες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Λυπάμαι πολύ για την εξέλιξη κοριτσάκι μου. Ξέρω ότι τώρα ότι κ να σου πούμε δε θα βοηθήσει αλλά ο καιρός είναι γιατρός!! Δυστυχώς οι περισσότερες το έχουμε περάσει τουλάχιστον μια φορά. Προσωπικά θεωρώ πως δεν υπάρχει λόγος για εξετάσεις από τώρα. Οι γιατροί το θεωρούν τυχαίο γεγονός. Κρατα το σημαντικό ότι σύλληψη έγινε άρα είστε γόνιμοι κ πολύ απ ότι κατάλαβα αφού πιάσατε κατευθείαν κ όταν είσαι έτοιμη θα προσπαθήσετε ξανά κ θα έρθει το ουράνιο τόξο σας!!🙏🏻🙏🏻🌈🌈❤️❤️
    • Θα πάω σήμερα... δε ξέρω τι είναι καλύτερο.. να περιμένω να αδιαθετησω η να με καθαρίσει? Φοβάμαι γενικά αλλά δεν έχω άλλη επιλογή... επίσης πρέπει να σκεφτώ από δω κ πέρα τι να κάνουμε...να αρχίσουμε προληπτικά εξετάσεις? Να κάνουμε καρυοτυπο ζευγους να δούμε τι γίνεται??? Μπορεί να γίνεται αμέσως σύλληψη κι να μην προσπαθήσαμε καθόλου αλλά σημασία έχει να κρατηθεί κ όχι να υπάρχει αυτό το άγχος και η ταλαιπωρία....! 
    • Κοριτσάκι μου!!!! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ Τι χαρά είναι αυτή!!! Αχχ Μπράβο!!! Όχι να σου πω ότι στα έλεγα αλλά είδες ότι δεν πρέπει να χάνεις την πίστη στο σπορακι σου!;!;! Δεν ήθελα να επιμείνω τις προάλλες γιατί καμιά φορά και το ένστικτο είναι ισχυρό και εγώ στη θέση σου δεν θα άκουγα κανέναν.. Δεν σου λέω να χαρείς, λογικό να κρατάμε μικρό καλάθι, απλά σου λέω να έχεις πίστη στο σπορακι και να μην το καταδικάζεις, η φύση είναι απρόβλεπτη και θαυμαστή και όσο και να προσπαθούμε να την βάλουμε σε κουτάκια και σε βιβλιογραφίες και να προσπαθήσουμε να την εξηγήσουμε ακόμα και οι γιατροί παραδέχονται ότι δεν μπορούν να τα εξηγήσουν όλα!! Πέρσι στην εγκυμοσύνη είδα έμβρυο με χοριακη 500, άκουσα καρδούλα με χοριακη 900!!! Σκέψου ότι βάση βιβλιογραφίας συνήθως μεταξύ 5680-13660mIU/ml εμφανίζεται ο αμνιακος σάκκος και μεταξύ 11230-25640mIU/ml εμφανίζεται ο καρδιακός χτύπος..! Δεν υπήρχε καμία απολύτως λογική εξήγηση!! Και όμως αυτό μέχρι και τη 12η εβδομάδα αναπτυσσόταν κανονικά!! Άσχετα που μετά σταμάτησε η καρδούλα του για άλλο λόγο.. σε άλλες γυναίκες που διάβαζα τότε παρόμοιες περιπτώσεις είχαν κρατήσει τα μωράκια τους υγιέστατα! Κάποια πράγματα δεν μπορεί να τα εξηγήσει η επιστήμη και το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να μην χάνουμε τη πίστη μας και να κάνουμε υπομονή.. ότι είναι να γίνει θα γίνει άλλωστε και θα το αντιμετωπίσουμε όταν έρθει..! Μέχρι τότε συνέχισε να πιστεύεις στο θαύμα που συντελείται μέσα σου και μακάρι Παναγίτσα μου να πάνε όλα κατ'ευχήν!!! 🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏 Άντλησε δύναμη από τα παιδάκια σου και στείλε θετική σκέψη και ενέργεια στο μικρό σπορακι!! ❤️❤️❤️❤️ Καλά το σκέφτεσαι πάντως, δώστου λίγο χρόνο παραπάνω..! Το κάθε εμβρυακι έχει το δικό του ρυθμό ανάπτυξης..! Εγώ μαζί σου πάντως ότι και αν αποφασίσεις! 😘😘😘 Τα ultro να συνεχίσεις να τα παίρνεις!! Εννοείτε ότι έχει νόημα!! Αν ήταν το δικό του το μωρό θα σου έλεγα εγώ..!!! Πόσα σου δίνει;;; Να ρωτήσεις μήπως και έναν άλλον γιατρό;;
    • Καλημέρα κοριτσάκι μου!!! Τι ωραία το σπορακι γιγαντώνεται!!! 😍😍😍😍😍😍. Με το καλό υγιέστατο να είναι πάνω από όλα!!! 🙏🙏🙏🙏🙏🙏 Καλά έκανες και πήγες να το δείς! Ούτε εγώ θα άντεχα και για να είμαι απόλυτα ειλικρινής ήθελα να το γράψω κιόλας... Με τα άσχημα γεγονότα των προηγούμενων ημερών επιρρεαστηκα πολύ όσο και αν προσπάθησα να είμαι αισιόδοξη.. και την Παρασκευή που μας πέρασε δεν άντεξα και πήγα να το δω και εγώ μόνο που αυτή τη φορά ήταν ακίνητο και πέρασα αστραπιαία 2 μικρά εγκεφαλικά μέχρι να μου εξηγήσει ο γιατρός ότι το βλέπουμε να κοιμάται και μάλιστα με το δάχτυλο στο στόμα!!! 😅😅😅 Εκεί που είσαι δεν κάνουν την Papp-A μαζί με την αυχενική; Κανονικά λένε πρέπει να γίνεται ταυτόχρονα ή έστω 1-2 μέρες διαφορά για να συμβαδίζουν οι μετρήσεις χρονικά.. 
    • Δυστυχώς εδώ μου είπαν ότι είναι επικίνδυνο να το γυρίσει ο γιατρός.. για να δούμε σε δύο βδομάδες που θα πάμε πώς θα μάστε και θα ξαναρωτήσω..γτ κι εγώ αυτό έχω ακούσει! Ότι υπάρχει τρόπος..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...