Μετάβαση σε περιεχόμενο

αχ αυτά τα κιλά Νο2...


Recommended Posts

Μαρίνα, κοντεύω, κοντεύω...

Τώρα είμαι περίπου στα +10.

Τα χτεσινά μου:

Πρωινό: Ένα νες σκέτο χωρίς γάλα και μία φέτα ψωμί με βιτάμ και τυρί.

Δεκατιανό: Τίποτα.

Μεσημεριανό: Ένα πιάτο φασολάκια με πατάτες κοκκινιστά στο φούρνο + φέτα.

Απογευματινό: Ένα τεμάχιο γλυκό νεράντζι.

Ένα ρόδι.

Βραδινό: Ένα τοστ με χωριάτικο ψωμί, τυρί, λούντζα, μαρούλι, ρόκα.

Μια φέτα χωριάτικο ψωμί φρυγανισμένη με βιτάμ, μέλι και τυρί.

Ένα ποτήρι γάλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 598
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερα σε ολες!!!

moroudenia με τσακισες με την κρεπα και τα kinder!! πως να συνεχισω την ημερα μετα απο αυτο το πισωπλατο χτυπημα??!!!

αχ αννα μαρια μου για να μην τρωω εγω γλυκο πρεπει να ειναι πολυ πολυ χαλια!!τυλιχτο σοκολατακι υποτιθεται με κατι σιροπια μεσα ,,,,μπλιαχ!!! και ξανα μπλιαχ για την πετσα!!

σας ειπα οτι το αδελφακι μου μπηκε φανταρος???την δευτερα παρουσιαστηκε και ηδη ειναι στο κρεββατι αρρωστος!δεν τους δωσςν την 1 μερα τα ρουχα του στρατου , δεν ειχε παρει και sleeping-bag και την δαγκωσε!!!σνιφφφφφ....αχ εμεις η αγορομανες τι θα τραβηξουμε.....!!!!

σας αφηνω γιατι χτες με την γιορτη το ξενυχτησαμε λιγο και μας πηρε ο υπνος και ακομα μαγειρευω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

που ειστε ολες????ακομα τρωτε?? η μια σοκολατοπιτα η αλλη κεικ..ονοματα δεν λεμε ...οικογενειες δεν θιγουμε!!

να βρε ..καθαρος ουρανος αστραπες δεν φοβαται, τα δικα μου:

πρωι:καφε + 2φετες του τοστ με σπιτικι μαρμελαδα

μεσημερι:μαρουλοσαλατα+μακαρονια με κιμα

3 αποξηραμενα συκα (με την ευλογια της ΚΑ1!!)

απογευμα:καφε+τοστ

βραδυνο:λιγη χορτοσουπα

και ενα σας λεω..το απογευμα με εστειλε ο αντρας μου στο ψιλικατζιδικο και του πηρα μια σακουλα γλυκα, αλλα εγω κιουρια!!! τιποτις δεν εφαγα!!

σας γλυκοφιλω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε, βάλτον κι αυτόν σε δίαιτα! ΤΙ τον έχεις εκεί πέρα και σε βασανίζει; Πες του ότι τώρα που θα γίνεις μοντέλο, τον θέλεις κι αυτόν στιλάκι, αλλιώς θ' αρχίσεις να ξενοκοιτάς! :P :P :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε αν του πω κατι τετοιο θα με ταϊζει στον υπνο μου!!απαπαπα!!δεν ξερω τι να τον κανω,πιο πολυ για την υγεια του ανησυχω γιατι τα τελευταια 2 χρονια του βρηκαν ανεβασμενο το λιπος στο συκωτι.αλλα δεν ακουει κανεναν!!και το κακο ειναι οτι εκεινος ειναι πιο δυσκολα να μαζευτει γιατι ειναι επιρρεπης στα παντα...φαγητο απ εξω,αναψυκτικα, πατατακια κλπ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι ο δικός μου έτσι... Επιρρεπής σε όλα... Τι πατατάκια, τι αναψυκτικά, τι σουβλάκια κάθε τρεις και λίγο, τι γλυκά... Εγώ, ακόμα και τώρα που είμαι έγκυος, το βράδι θα βολευτώ μ' ένα τοστ, δε με νοιάζει. Αυτός, άμα δεν έχει φαγητό, γκρινιάζει. Μπορεί να τηγανίσει πατάτες και αβγά, μπορεί να πάρει πίτσα ή σουβλάκια ή γύρο. Χτες βράδι έφαγε φασολάκια που είχαν μείνει απ' το μεσημέρι, και μετά έφαγε κι ένα ολόκληρο κουτί πατατάκια!!! Σήμερα το βράδι έφαγε πιλάφι απ' το μεσημέρι και έφαγε και τοστ σε στρόγγυλο φραντζολάκι και μετά έφαγε και δυο κομματάρες κέικ.

Δεν κινείται και πολύ, όλη μέρα μπροστά στον υπολογιστή... Δεν είναι χοντρός, αδύνατος είναι, αλλά φοβάμαι λίγο μ' αυτήν τη χάλια διατροφή που κάνει... Εδώ πρέπει να τον παρακαλάω να φάει ένα φρούτο. Πήγε και πήρε νεκταρίνια πριν δυο βδομάδες και μόνο δύο έφαγε εδώ και δύο εβδομάδες... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μια απο τα ιδια!!ασε που οχι μονο δεν τρωει φρουτα αλλα ουτε και νερο δεν πινει!δεν κινειται και αυτος καλη ωρα οποτε καταλαβαινεις, εχει πεταξει μια στομαχα...!!το κακο ειναι ομως οτι οταν πειναει δεν μου αδειαζει το ψυγειο οπως ο δικος σου να φυγουν τα φαγητα της πριηγουμενης μερας 'η τα μεσημεριανα αλλα ειναι σε αναζητηση νεας τροφης!!!

τεσπα οτι και να πω λιγο θα ναι!!παω να ξαπλωσω γιατι βαρυνα απ την χορτοσουπιτσα μου!!καληνυχτααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απαπα, Αλίνα, αυτούς που δεν μπορούν να φάνε τα φαΐ απ' το μεσημέρι ή απ' την προηγούμενη μέρα, δεν τους αντέχω... Όχι να πετάμε και το φαγητό...

Γράφω τα χτεσινά μου:

Πρωινό: Ένα νες σκέτο χωρίς γάλα και ένα τοστ με τυρί.

Δεκατιανό: Τίποτα.

Μεσημεριανό: Ένα μικρό σνίτσελ στο φούρνο + πιλάφι με ντομάτα και λαχανικά + σαλάτα μαρούλι-ρόκα.

Απογευματινό: Ένα μικρό κομμάτι κέικ (ρόδι ήθελα στην πραγματικότητα, αλλά δεν είχα κουράγιο να το καθαρίσω).

Βραδινό: Ένα πιάτο πιλάφι + γιαούρτι + σαλάτα μαρούλι-ρόκα.

Ένα ποτήρι γάλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Μόνη μου θα γράφω αυτές τις μέρες...

Οι χτεσινές ντροπές:

Πρωινό: Ένα νες σκέτο χωρίς γάλα και ένα τοστ σε στρόγγυλο φραντζολάκι με τυρί.

Δεκατιανό: Τίποτα.

Μεσημεριανό: Ένα πιάτο γίγαντες + φέτα.

Απογευματινό: Ένα κομμάτι κέικ.

Βραδινό: Μια κρέπα (πολύ λεπτή κι ελαφριά) με κοτόπουλο, τυρί, καλαμπόκι και πιπεριά (παρ' όλα αυτά, κάθισε στο στομάχι μου σαν τούβλο).

Ένα ποτήρι γάλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αννα μαρια μου.....xaxaxa!!μοναξιες ε????μαλλον γιατι οι υπολοιπες ειμαστε απορροφημενες στο να τρωμε!!!βλεπω ακομα να τελειωσει το κεκακι!!!!

τα χτεσινα μου λοιπον για να μην παραπονιεσαι..ορεξη και χρονο να χεις να διαβαζεις!!!

πρωι:καφε + ψωμι με σπιτικη μαρμελαδιτσα

δεκατιανο¨μιση μπανανα

προ-μεσημεριανου:λιγη γραβιερα με ενα παξιμαδι

μεσημεριανο¨:φασολαδα + φετα + 2 δακτυλα αναψυκτικο

απογευματινο: μινι γκοφρετα με μαυρη τσικουλατα

απογευματινο 2:τσαι

βραδυνο 1:λιγη μαρουλοσαλατα

βραδυνο 2: χορτοσουπα + φετα + παξιμαδι + κρασακι

πωπωπωωωωω καλε και εκθεση να εγραφα θα κοβομουν απο τις λεξεις!!

κοριτσια τι να πω,,,,,αντι να κλεινει το στομαχακι μαλλον ανοιγει.στο πα κατερινα δεν ειμαι εγω για ενδιαμεσα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχα, βρε, είπαμε να τρως ενδιάμεσα, αλλά όχι κι έτσι! Πάντως, δεν έφαγες και κάτι το υπερβολικό, απ' όσο διαβάζω!

Πάντως, κατ' εμένα, όταν θέλεις να χάσεις πολλά κιλά, ο καλύτερος τρόπος είναι να πας σε διαιτολόγο. Αλλιώς μόνη σου ξεφεύγεις συνέχεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε θηριο τα διαβασες ολα?????χαρα στα κουραγια σου!!εχεις δικιο , δεν ξερω τι μ επιασε.σημερα τα παω καλητερα!!οσο για διαιτολογο χαμενα λεφτα ... ο αντρας μου δεν μ αφηνε σε χλωρο κλαρι!!!ασε που αυτη την στιγμη δεν υπαρχουν κι ολας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ότι τα διάβασα όλα!!! :lol::lol::lol::lol:

Δίκιο έχεις, άμα δε σε στηρίζει ο άντρας σου, τι να τα δίνεις τα λεφτά στη διαιτολόγο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι εγινε μονες μας μιλαμε??καλε που εξαφανιστηκατε ολες??? 5

τεσπα εγω συνεχιζω!!

πρωι¨καφε +ψωμι με μαρμελαδιτσα

δεκατιανο:παξιμαδι με γραβιερα

μεσημεριανο:φασολαδα +φετα+παξιμαδι

απογευματινο:συκα αποξηραμενα5

τσαι

βραδυνο:λιγα κολοκυθακια βραστα και ενα δειγμα φετα..πειναω ακομα αλλα νυσταζω κι ολας

σας καληνυχτιζω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλίνα, μια χαρά ήσουν χτες!!!!

Ναι, δεν το ξέρεις ότι τα σαββατοκύριακα εξαφανίζονται όλες;

Γράφω τα δικά μου:

Πρωινό: Ένα νες σκέτο χωρίς γάλα και ένα τοστ σε φραντζολάκι με τυρί.

Δεκατιανό: Τίποτα.

Μεσημεριανό: Ομελέτα φούρνου + σαλάτα μαρούλι-ρόκα.

Απογευματινό: Ένα ρόδι.

Ένα ποτήρι φυσικό χυμό μπανάνα.

Βραδινό: Ένα τοστ σε χωριάτικο ψωμί και τυρί.

Σαλάτα μαρούλι-ρόκα.

Ένα μικρό κομμάτι κέικ.

Ένα ποτήρι γάλα.

Δεν μπορείτε να πείτε; Άψογη χτες, αν εξαιρέσουμε το κέικ, που από καθαρή λαιμαργία το έφαγα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια κοριτσια εγω παλι τρωω

εσεισ καλα τα πατε..

αποφασισα να σασ λεο τι τρωω ακομα και οταν τρωω

λοιπον εχτεσ

γαλα με ημητριακα

μεσιμερι κολοκυθοκεφτεβεσ κ φαβα κ παντζαρια

βραβυ μακαρονια εχτρα παχυντικα απο εξω (βιλιακα)κοκα κολα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας...τα χθεσινα χαλια μου

πρωινο μαυρο ψωμι,τυρι,γαλα

ενδιαμεσο τιποτα

μεσημεριανο ψαρι σαλατα ψωμι

ενδιαμεσο λιγο αρακα με πατατες

βραδινο μπουριτος με σως και αλλαντικα κτλ,εξτρα σαλαμι, κασερι αλοιφες,ψωμι και.....τουλουμπακι,μισο καταιφακι,2 πιρουνιες σοκολατινα

και μετα γυρισα σπιτι και ανακατευομουν και τα επεστρεψα ολα!!!μπλιαχ....με πειραζει η σοκολατα θα σαλταρω!! :twisted:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω πω, Αναστασία, εγώ μόνο που διάβασα το βραδινό σου ανακατεύτηκα. Τι έξτρα σος και σαλάμια και τουλουμπάκια, μπλιάααααααααααααααααχ...... Κι εγώ χτες βράδι ένιωθα κάθε λίγο το φαγητό να μου ξανανεβαίνει στο στόμα... Πολύ απαίσια αίσθηση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν το εχω κανει ποτε, μαλλον απο την εγκυμοσυνη ειναι αυτη η παρανοια και το μπερδεμα των γευσεων....αλλα σημερα ουτε που να τα μυρισω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Τι έφαγα χτες:

Πρωινό: Ένα αντίδωρο.

Ένα νες σκέτο χωρίς γάλα και μισή γλυκιά μπουγάτσα.

Μεσημεριανό: Ένα μικρό κομμάτι αρνί ψητό + 2-3 πατάτες + λίγο πληγούρι + γιαούρτι + σαλάτα μαρούλι-ρόκα.

Απογευματινό: Η υπόλοιπη μπουγάτσα.

Βραδινό: Δύο πατάτες + σαλάτα.

Ένα ποτήρι γάλα.

Αυτές τις μέρες νιώθω στουμπωμένη και συνέχεια αισθάνομαι το φαγητό να μου ανεβαίνει στο στόμα... :( Μου πιέζει το στομάχι ο Ανδρέας, μάλλον.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σασ κοριτσια

ετοιμαστειτε να φριξετε

εχτες

πρωι γαλα με φιτνες

εκατιανο ενα πιατο πατατακια κ ενα τοςτ με ντοματα φετα τυρι μαρουλι ελια

μεςιμερι μακαρονια με λαχανικα και ςαλτςα

απογευμα μερεντα με βουτυρο και βιταμ κ ψωμι

βραυ μπιςκοτα γυρο τα τεςςερα απο τα μαχ περρυ με επικαλυψηη ςοκολατας

πιο μετα μακαρονια με λαχανικα κ φετα

απορο που τα εβαλα ολα αυτα ουτε εγκυο να ημουνα

αννα μαρια βιλιακα ειναι η ονομαςια της ςυγκεκριμενης μακαροναβας οπως λεμε ναπολιτανα η μπολονεζ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Αυτό πολύ φοβάμαι ότι θα γίνει και θα γελάσουμε!! Θα γίνουν ξεκαθάρισματα 😀   Τραγικό που δεν κάθεται κάποιος να επιβλέπει και να βοηθήσει.. αχ σε νιώθω..κι εμένα έτσι μου παρατάνε τα ανίψια.. έρχονται επίσκεψη και ξαφνικά 'να πεταχτώ λίγο θυμήθηκα μια δουλειά' και επιστρέφουν όταν είναι να φύγουν 😀 πες ξεκάθαρα ότι θέλεις να στα κρατήσω και αν μπορώ πολύ ευχαρίστως!!
    • Καλησπέρα κορίτσια. Μόλις γυρίσαμε σπίτι από απογευματινό μπανιο με την μικρή και είδα στο εσώρουχο μου καφέ αίμα. Όχι όπως τις προηγούμενες ημέρες που ήταν ένα σκούρο μπεζ σε απειροελάχιστη ποσότητα. Τώρα ήταν σαν αίμα περιόδου. Εννοείται με έπιασαν τα κλάματα. Είπα στον άντρα μου ότι αν χάσω το μωρό, δεν θα το συγχωρήσω ποτέ στους γονείς του για την κούραση που τράβηξα 1 εβδομάδα τώρα. Ίσως να μην φταίνε αυτοί αλλά αυτή η κακή τους ενέργεια και η αδιαφορία τους είναι σαν να επιδείνωσαν την κατάσταση. Τους ανέφερα ότι ο γιατρός είπε να μην σηκώνω το μωρό όσο γίνεται, και η απάντηση τους (όχι σε εμένα απευθείας, αλλά στον άντρα μου), ήταν ότι η μάνα του έκανε μετακόμιση έγκυος. Εμένα αυτό μόνο κακία μου βγάζει. Ίσως είμαι απλά ταραγμένη και ψάχνω κάπου να αποδώσω ευθύνες.. ίσως μιλάει ο φόβος μου... Αλλά ειλικρινά έχω πανικοβληθεί και ταυτόχρονα έχω θυμώσει τόσο πολυ. Δεν ξέρω πως θα περιμένω μέχρι την Τρίτη που έχω την αυχενική. 
    • Κοίτα έχεις όλα τα δίκια του κόσμου όταν βλέπεις ομως ότι ο αλλος δεν καταλαβαίνει την κατάσταση σου με ωραίο τρόπο εξήγησε τους πως δε μπορείς πλέον...εν τω μεταξύ ζω κάτι αντίστοιχο..έχω έναν γείτονα Μ ένα κοριτσάκι κι αυτό θέλει συνέχεια να έρχεται να παίζει με τον δικό μου..ε το αφήνουν το παιδί και φεύγουν..δεν κάθονται ..κι εγώ αναγκάζομαι κάνω το διαιτητή μαζεύω το χάος μετά παιχνίδια δωμάτιο..άσε που πρέπει να έχω συνέχεια το νου μου μην πέσει κάπου μη χτυπήσει ...τελοσπαντων απ' τη μια δεν τους ήθελα και μέσ' τα πόδια μου γιατί τι να πεις και συνέχεια πρέπει να κάτσεις κι εκεί μαζί τους  ενώ τώρα κάνω και καμιά δουλειά η κάθομαι ...αλλά τώρα δε μπορώ να τρέχω πίσω να μαζεύω η να γίνει τίποτα και να βρω κάνα μπελα
    • Σ'ευχαριστώ πολύ! Άρα μέχρι τη Πέμπτη περιμένω κανονικά και βλέπουμε..
    • Προσπάθησε να βάλεις λίγο τα όρια σου από εδώ και πέρα γιατί όταν θα γεννήσεις και θα θες μια βοήθεια κατά 90% θα είναι άφαντοι 😕 Και σκέψου αν για εσενα όταν θα θες να αφήσεις κάπου το μωρο για να πας με τον αντρα σου για ενα φαγητό, θα έκαναν κάτι αντίστοιχο ;🤷‍♀️ ειναι ωραία να προσφέρεις βοήθεια αλλά αν είναι μονόπλευρο τότε θα πρέπει να κοιτάξεις και εσυ τον εαυτό σου ειδικά από εδώ και πέρα που θα έχεις και ένα μωρο  εγω το βλέπω με της κουμπαράς μου το παιδί κανονίζουμε όλοι το πρόγραμμα μας ανάλογα με το δικό της το παιδί ποτε  τρώει ποτε κοιμάται, να πάμε εμείς στο σπίτι τους να μην αλλάξει περιβάλλον η μικρή και γενικα ότι βολεύει σε εκείνους λες και εγω δεν έχω παιδί.. που αντικειμενικά έχω πιο δύσκολο παιδί εγω από το δικό της… θα δεις πολλά μετά την γεννά και από ανθρώπους που δεν το περιμένεις 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...