Μετάβαση σε περιεχόμενο

Υπαρχει περιπτωση εγκυμοσυνης???


Recommended Posts

κοριτσακια μου..ολες ξερετε λιγο πολυ οτι εδω και 2 μηνες παιρνω αντισυλληπτικα χαπια τα yasmin...

ειχα πρηξιματα στο στηθος,λεω ειναι απο τα χαπια,μετα ειχα ζαλαδες αυτες τις μερες λεω ειναι απο τα χαπια.

αλλα χθες το βραδυ μετα απο 2 ωρες που ξαπλωσα μου ηρθε τρομερη αναγουλα,και εκανα εμετο.δεν μπορουσα να ησυχασω,,,, :shock::shock::shock::shock:

λεω τωρα αν καποια κοπελα της εχει συμβει να ηταν εγκυος ενω επαιρνε αντισυλληπτικα...ειναι πολυ μικρη η πιθανοτητα αλλα κοντευω να τρελλαθω :shock:

ευχαριστω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δε το εχω ακουσει ποτε. Λες να εισαι τοσο ατυχη;;; Εγω που οταν θελαμε να κανουμε παιδι εμενα εγκυος με τη μια, με τα αντισυλληπτικα δεν μου ειχε συμβει.

Ισως να ειναι καμια ιωσουλα ή γαντρεντεριτιδα. Αλλα γιατι δε κανεις κανενα τεστ ή β χοριακη να σου φυγει η ιδεα; Περιοδο ποτε περιμενες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βασικα το θελω το μωρο... :D:D:D

λογω κυστης τα παιρνω...το δευτερο κουτι τελειωνει σε 1 εβδομαδα και αφοτου τα κοψεις ερχεται περιοδος...καποια χαπια δεν τα εχω παρει ακριβως στην ωρα τους αλλα τα επαιρνα καθε μερα...

απλα ρωταω αν υπαρχει τετοια περιπτωση ή να συνεχισω τα χαπια??

θα ρωτησω βεβαια και τον γυναικολογο μου αλλα λεω μηπως εχει ακουσει καμια κοπελα παρομοια ιστορια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μωρουδενια μου δεν ξερω δεν εχω ακουσει ποτε κατι παρομοιο αλλα επειδη ξερω ποσο πολυ λαχταρας ενα μωρακι ευχομε ολοψυχα να καταφερε ενα σπορακι κ να τρυπωσε στην κοιλιτσα σου!!!γιατι οχι αλλωστε τοσα ακουμε καθε μερα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μωρουδενια μου δεν ξερω δεν εχω ακουσει ποτε κατι παρομοιο αλλα επειδη ξερω ποσο πολυ λαχταρας ενα μωρακι ευχομε ολοψυχα να καταφερε ενα σπορακι κ να τρυπωσε στην κοιλιτσα σου!!!γιατι οχι αλλωστε τοσα ακουμε καθε μερα!!!

:D:D λες?

δεν ξερω...τι να πω?

βασικα εχουν αποτελεσματικοτητα 99% ,τωρα να ειμαι στο 1% λιγο απιθανο...αλλα θα δειξει...

ημουν ετοιμη να κανω β χοριακη αλλα λεω ας ρωτησω πρωτα και εδω και τον γιατρο μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μωρουδενια μου εγω οταν επαιρνα τα γιασμιν ειχα σχεδον καθε απογευμα ταση για εμετο.πολλες φορες εκανα κιολας.δεν θελω να σε απογοητευσω,αλλα νομιζω πως ειναι παρενεργεια των χαπιων.

σου ευχομαι βεβαια να διαψευστω κ να εχεις ενα μικρο σπορακι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μωρουδενια μου εγω οταν επαιρνα τα γιασμιν ειχα σχεδον καθε απογευμα ταση για εμετο.πολλες φορες εκανα κιολας.δεν θελω να σε απογοητευσω,αλλα νομιζω πως ειναι παρενεργεια των χαπιων.

σου ευχομαι βεβαια να διαψευστω κ να εχεις ενα μικρο σπορακι!!

a nai???wx katalava...ara mporei kai emena twra na mou fernoun kai auth thn pranergeia :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μωρουδενια μακαρι να εγινε.. λαθος! και να μην ειναι παρενεργειες απο τα χαπια. Εγω ξερω πως υπαρχει περιπτωση να μεινεις εγκυος αν ξεχασεις μια μερα το χαπι..καλη τυχη σου ευχομαι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μωρουδένια μου, μου είχε τύχει κι εμένα με τα yasmin, τα έπαιρνα για κάποιο διάστημα και μου προκαλούσαν όλα αυτά που είπες, ζαλάδα, ανακατωσούρα κι εμετό, ήταν μάλιστα την περίοδο που ετοιμαζόμουν να παντρευτώ και νόμιζα ότι ήταν κι απ' το άγχος της όλης προετοιμασίας... Εύχομαι όμως στην περίπτωσή σου να κάνεις την έκπληξη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mwroudenia μου πιθανότητα υπάρχει και συμβαίνει συχνά... τα από του στόματος αντισυλληπτικά είανι μεν 99% αποτελεσματικά αλλά αν μία μέρα είχες εμετούς ή διάρροια ή πήρες μαζί κάποιο άλλο φάρμακο χάνουν την αποτελεσματικότητά τους... εγώ με τα γιασμινέλ είχα κανονικά ωορηξίες κάθε μήνα και τα σταμάτησα γιατί μάλλον δεν με κάλυπταν... πάρε τηλέφωνο τον γιατρό σου αν και αφού σου έχει μείνει 1 εβδομάδα χαπιών ακόμα και αφού είχες αδιαθετήσει κανονικά τον προηγούμενο μήνα λίγο δύσκολο να έχεις τόσο νωρίς συμπτώματα τόσο έντονα... κανονικά η ωορηξία σου θα ήταν λίγες μέρες πριν, στην μέση της καρτέλας των χαπιών άρα, χωρίς να θέλω να σε απογοητεύσω, δεν νομίζω να είναι συμπτώματα εγκυμοσύνης... τα χάπια φέρνουν πρήξιμο στο στήθος και ιδιαίτερα τις μέρες που και καλά θα είχες ωορηξία... μακάρι να κάνω λάθος όμως και να είσαι εγκυούλα κοριτσάκι μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρίνα, με αντισυλληπτικά νομίζω υπάρχουν 3% πιθανότητες να μείνεις έγκυος. Δεν είμαι και τελείως σίγουρη, κοίτα και στο ενημερωτικό φυλλάδιο που έχει μέσα το κουτί, είναι τεράστιο σαν εφημερίδα!

Πάντως, όπως μου έλεγε πάντα ο γιατρός μου, τον πρώτο μήνα η αντισυλληπτική δράση των χαπιών είναι πολύ μικρή, γι' αυτό τον πρώτο μήνα λήψης πρέπει να προσέχουμε.

Σε ποια ημέρα του κύκλου είσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οπότε φαντάζομαι ότι μετά από το πρώτο κουτί χαπιών, σου ήρθε κανονικά η περίοδος. Είναι λίγο δύσκολο αυτά που λες να είναι συμπτώματα εγκυμοσύνης, γιατί είναι πάρα πολύ νωρίς! Εμένα τα γιασμίν μου έφερναν δυσφορία και αναγούλα, στους πρώτους δυο-τρεις μήνες, αλλά μόνο τις πρώτες μέρες που τα έπαιρνα. Μετά περνούσαν. Παρόμοια συμπτώματα είχα και όταν τα σταμάτησα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οπότε φαντάζομαι ότι μετά από το πρώτο κουτί χαπιών, σου ήρθε κανονικά η περίοδος. Είναι λίγο δύσκολο αυτά που λες να είναι συμπτώματα εγκυμοσύνης, γιατί είναι πάρα πολύ νωρίς! Εμένα τα γιασμίν μου έφερναν δυσφορία και αναγούλα, στους πρώτους δυο-τρεις μήνες, αλλά μόνο τις πρώτες μέρες που τα έπαιρνα. Μετά περνούσαν. Παρόμοια συμπτώματα είχα και όταν τα σταμάτησα.

opote ta sinexizw ligo akoma.... :(:(:(

alla 7 koloxapa!!! :twisted::twisted::twisted:

afou kai twra trww kai me erxetai anagoula :twisted::twisted:

to kouti grafei pws an den sou erthei periodos tote mallon eisai egkyos...opote ekei tha deiksei ....

ston prohgoumeno kyklo eixa aima alla poly ligo...stagones...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κανονικά έχεις πολύ αίμα; Εγώ έπαιρνα τα αντισυλληπτικά ακριβώς γι' αυτόν το λόγο, για να μειωθεί η ροή, γιατί ήταν πάρα πολύ αυξημένη και όντως είχε μειωθεί αισθητά. Όχι σταγόνες, αλλά όχι και καταρράκτες που έχω κανονικά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΩΡΟΥΔΕΝΙΑ ΜΟΥ!!!!!!ΠΡΗΞΙΜΑΤΑ ΚΛΠ.ΠΡΟΚΑΛΟΥΝ ΤΑ ΑΝΥΣΙΛΙΠΤΙΚΑ ΕΠΑΙΡΝΑ ΧΡΟΝΙΑ ΚΜ ΞΕΡΩ.ΑΝ ΞΕΧΑΣΕΣ ΚΑΠΟΙΟ ΧΑΠΙ ΚΛΠ.ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΤΟ ΛΕΕΙ Κ ΣΤΙΣ ΟΔΗΓΙΕΣ.....ΠΕΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΕΑ ΣΟΥ!!!!!!ΦΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τα αντισυλληπτικα τα περνεις καθε μερα την ιδια ωρα...αν τωρα ξεχνας και τα περνεις διαφορετικες ωρες καθε μερα μειωνεται το ποσοστο αποτελεσματικοτης τους....

εγω δεν ειχα ποτε παρενεργειες με αυτα τα χαπια....

επισης οταν τελειωσεις τη καρτελα περιμενεις μεχρι 7 μερες να αδιαθετησεις...αυτα....

φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ax muriam eyxaristwwwwwwwwwww :D:D:D nai ta ksexnaw sinithws kai ta pernw diaforetikes wres :lol::lol:

bourique oxi 7 imeres mesa se 3-5 imeres erxetai periodos...twra an den erthei meta leei yparxei periptwsh egkymosunhs........ :?:? ante na doume....

to na kanw test den tha deiksei apolytws tipota...opote perimenw...

simera exw ponous periodou...kiolas!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ax muriam eyxaristwwwwwwwwwww :D:D:D nai ta ksexnaw sinithws kai ta pernw diaforetikes wres :lol::lol:

bourique oxi 7 imeres mesa se 3-5 imeres erxetai periodos...twra an den erthei meta leei yparxei periptwsh egkymosunhs........ :?:? ante na doume....

to na kanw test den tha deiksei apolytws tipota...opote perimenw...

simera exw ponous periodou...kiolas!

μωρουδενια η περιοδος ερχεται μεσα σε 7 μερες απο τη στιγμη που παρεις το τελευταιο χαπι...στο λεω 100% σιγουρα....επερνα χρονια τα χαπια αυτα και παντα εκανε τουλαχιστον 5 μερες να μου ερθει και ειχα ρωτησει αρκετους γυναικολογους γι αυτο το θεμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα πάντως μου ερχόταν την τρίτη μέρα που τα σταματούσα.

Μαρίνα, ίσως γι' αυτό να έχεις και τις παρενέργειες, επειδή δεν τα παίρνεις σωστά. Αλλά καλύτερα να ρωτήσεις το γιατρό σου.

Φρόντισε να βάζεις μια υπενθύμιση στο κινητό σου ή να τα έχεις πάντα σε συγκεκριμένο σημείο, να τα έχεις πάντα στη τσάντα σου, ας πούμε, έτσι ώστε, σε περίπτωση που δεν είσαι σπίτι, να μην αργήσεις να τα πάρεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα πάντως μου ερχόταν την τρίτη μέρα που τα σταματούσα.

Μαρίνα, ίσως γι' αυτό να έχεις και τις παρενέργειες, επειδή δεν τα παίρνεις σωστά. Αλλά καλύτερα να ρωτήσεις το γιατρό σου.

Φρόντισε να βάζεις μια υπενθύμιση στο κινητό σου ή να τα έχεις πάντα σε συγκεκριμένο σημείο, να τα έχεις πάντα στη τσάντα σου, ας πούμε, έτσι ώστε, σε περίπτωση που δεν είσαι σπίτι, να μην αργήσεις να τα πάρεις.

απλα σου λενε οτι μεχρι και 7 μερες ειναι λογικο να σου ερθει...απο κει και περα ψαχνεσαι...αν και ειναι υπερβολικα δυσκολο να μεινεις εγκυος με αυτα τα χαπια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μωρουδενια μου δεν ξερω τι μπορει να γινεται κοπελα μου γλυκια,ποτε δεν εχω παρει αντισυλιπτικα κ δεν εχω ιδεα για το τι γινεται!!!!!!!!

παντως επειδη ξερω το ποσο πολυ θελεις ενα μωρακι σου το ευχομαι ολοψυχα να το εχεις ηδη!!!!!!!!!!!!!!!!!

η αν ακομα κ οχι πολυ πολυ συντομα να το εχεις στην κοιλιτσα σου , αφου κοντευεις πλεον να τελειωσεις την θεραπεια σου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Σπέρμα έχετε ελέγξει?  Πιστεύω πως το θέμα σας είναι είτε κακής ποιότητας ωαρίων, είτε σπέρματος.. Το λέω γιατί δεν είναι μόνο η δυσκολία σύλληψης αλλά και οι παλίνδρομες και η βιοχημική που υποδηλώνουν κάποιο θέμα... Εφόσον έχεις καλές ορμονολογικές, σταθερό κύκλο, κάνεις ωορρηξίαμ έκανες σαλπιγγογραφία, τότε συνήθως μιλάμε για θέμα στην ποιότητα στο σπέρμα ή στα ωάρια.  Τα ωάρια δεν μπορείς να τα ελέγξεις,  μόνο εκ του αποτελέσματος.. Αλλά το σπέρμα είναι εύκολο. Και με μερικές βιταμίνες μπορείς να λύσεις το πρόβλημα. ή επίσης αν πχ υπάρχει θέμα στην κινητικότητα τότε με μια απλή σπερματέγχυση το λύνεις γρήγορα.. Ξέρω πως δεν θέλεις να μπεις σε περαιτέρω διαδικασίες, αλλά γνώμη μου είναι, εφόσον είναι να το προσπαθείς κάνε ένα μπαμ δυνατά και γερά, προσπάθησε το και με διαφορετικό τρόπο και αν δεν κάτσει οκ το αφήνεις. Εφόσον το θέλεις τοσο πολύ δικαιούσαι να το προσπαθήσεις και πιο εντατικά.. Και ας είναι και για 3ο.. τι σημασία έχει εφόσον το θέλεις τοσο πολύ! Για  εξετάσεις σπέρματος (με κατακερματισμό μαζί) αν μένεις θεσσαλονίκη να πας στην Λυμπέρη (https://spermogene.com/team-member/στεφανία-λυμπέρη/ πραγματικά θα σε βοηθήσει και θα σου πει τι να κάνεις.. Επίσης να ξέρεις πως δεν χρειάζεται να έρθει και ο άντρας σου μαζί.. Μπορείς απλά να πας το σπέρμα από το σπίτι μέσα σε ουροσυλλέκτη  μέσα σε 45λεπτά με 1 ώρα..  (Εγώ έτσι είχα κάνει) Από εκεί θα ξεκινούσα στη θέση σου..  Καλή επιτυχία εύχομαι!  
    • Περιμένουμε να μας πεις! Τελική ευθεία νομίζω πως έχουμε μπει κορίτσια μου όλες!!! Καλημέρα και καλή εβδομάδα να έχουμε!
    • Καλημέρα κορίτσια!  Κι εγώ το νιώθω από πολύ νωρίς το μωρό, από αρχές της 16ης εβδομάδας! Είναι ανακουφιστικο, ειδικά άμα σε βάζει ο γιατρός μια φορά το μήνα για υπέρηχο. Στη πρώτη μου εγκυμοσύνη είχα κλείσει τις 22 εβδομάδες και δεν το είχα νιώσει καθόλου! Είχε να κάνει η θέση του πλακούντα πολύ που ήταν πρόσθιος. Τώρα είναι οπίσθιος και δεν απορροφάει τις κλωτσιές 😊
    • Καλημερα κορίτσια μου! Τελικα με πήρε τηλ κ θα παω 12:40. Ναι θα σας ενημερώσω!    εγω αρρώστησα κιολας! Κρύωσα, με πονούσε κατω απο το στήθος, ο λαιμός.. δεν κοιμήθηκα καλα.. σημερα ειμαι Κάπως καλυτερα.  Εγω αντι λίκνο πήρα καλαθουνα με την βάση της γιατι είναι πανω κατω το σπιτι και θελω να την εχω κατω να μην ανεβοκατεβαίνω και στην αρχή λεω να την εχω εκεί αντι στην κούνια, αν και πήρα κ εγω φωλιά. Είναι το πρώτο μας παιδί ίσως να κανουμε κ υπερβολές.. θα δείξει..  @Elkκοριτσι μου αναμένουμε και τα δικά σου νέα! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...