Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σεξ μετά από αποκόλληση;


Recommended Posts

Το εμβρυο σιγουρα δεν θα κρατηθει απο μια κλωστη, αν ειναι να γινει η ζημια θα γινει

Ομως..μια μολυνση μπορει να σε κανει να γεννησεις προωρα (αν δεν την παρεις χαμπαρι εγκαιρα)

Στην 1η εγκυμοσυνη εκανα σεξ ενα μηνα μετα την αποκολληση επαθα κολπιτιδα πηρα αντιβιωση..ολα καλα αλλα.. στο καπακι επαθα ουρολοιμωξη Η αντιβιωση επισης προκαλλεσε μυκητες Μπαινεις σε μια κατασταση που το ενα φερνει το αλλο Να τονισω οτι γενικα δεν ειμαι της υπερβολης στη ζωη μου Γεννησα στην 27η εβδομαδα ισως επαιξαν ρολο και αλλοι λογοι ομως οι γιατροι συμφωνησαν στο οτι η κολπιτιδα και η ουρολοιμωξη βοηθησαν σε αυτο Εκει μπαινεις στη λογικη "αν επαιρνα λιγες μερες παραπανω το μωρο θα ηταν οΚ"

Εννοειται η ψυχολογια παιζει ρολο

Με το ιστορικο αυτο στην 2η εγκυμοσυνη ο γιατρος μου απαγορευσε το σεξ

Να πω επισης οτι ποτε στη ζωη μου δεν ειχα παθει κολπιτιδα και ουρολοιμωξη μεχρι τοτε (στην εγκυμοσυνη το ανοσοποιητικο ειναι χαλια )

Ευχομαι να εχεις καλη ψυχολογια και να κανεις αυτο που πιστευεις οτι ειναι καλυτερο για την περιπτωση σου ;)

Αν το κανεις καλο ειναι να χρησιμοποιησετε προφυλακτικο

Καρδουλα μου δε λεω οτι δεν εχεις δικιο, απλα αγχωνομαστε υπερβολικα καποιες φορες. Εσενα σου ετυχε αυτο, θα μπορουσε να σου τυχει και μετα απο μπανιο ή απο κατι αλλο. Ειναι θεμα τυχης/γκαντεμιας!!! Σου λεω οτι και εγω αγχωνομαι με ολα, προσεχω τα παντα, δε καπνιζω, δε πινω, περασαν 3 μηνες για να αποφασισω να πιω λιγες γουλιες κοκα κολα, εκανα διατροφη καλη απο πριν μεινω εγκυος και τελικα επαθα αποκολληση ενω ημουν ξαπλωμενη και εβλεπα τηλεοραση!!! Μιλαμε για τρελη γκαντεμια!!!! :cry: Και γνωστες μου κανουν ο,τι θελουν, δε προσεχουν καθολου και δε παθαινουν τιποτα!!! Γι αυτο το σκεφτομαι πλεον ετσι....

Για το ανοσοποιητικο το ηξερα, αλλα δεν ηξερα οτι εχει να κανει και με τα σεξουαλικα, νομιζα μονο με τις ιωσεις!!!

Τελοσπαντων, αλλωστε δε με αφησε ο γιατρος, παρολο που παντα ηταν ανετος με το θεμα αυτο, οποτε φανταζομαι οτι ειναι πολυ σοβαρο. Παλι καλα που παντα ρωταω πριν κανω κατι!!!!!

Μου λειπει ομως ο αντρουλης μου βρε φιλεναδιτσες μου :cry::cry::cry::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα περασουν καλε μην ανυσηχεις Σε καταλαβαινω Κι εγω..ηθελα να τον βαλω κατω :oops::oops:

Καποιες γυναικες κανουν τα παντα και δεν παθαινουν τιποτα ενω καποιες αλλες προσεχουν και με το παραμικρο την παθαινουν Οσα ειπα παραπανω στα εγραψα απο προσωπικη εμπειρια και εχοντας στο μυαλο μου οτι εχεις πονεσει πολυ για να πετυχεις αυτην την εγκυμοσυνη

Ακουμε απο γιαγιαδες μαμαδες οτι μετα τον 4ο 5ο μηνα το μωρο "δεθηκε" Αυτα ειναι μπουρδες οι αποβολες β και γ τριμηνου πρεπει να μας προβληματιζουν ιδιως οταν δεν ειχαμε τις πιο ανεμελες εμπειριες στο θεμα της εγκυμοσυσυνης

Καλη συνεχεια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το οτι επαθες αποκολληση ξαπλα (οπως κι εγω στη 2η εγκυμοσυνη) δειχνει οτι για εμας οι εγκυμοσυνες δεν ειναι η πιο ευκολη υποθεση Ειμαστε σε κατηγορια μεγαλυτερου κινδυνου απ οτι ο μεσος ορος

Ποτε στη ζωη μου δεν προσεξα οσο στη 2η εγκυμοσυνη μου (και ουτε τωρα προσεχω) Ειναι δυσκολο και πρωτογνωρο αλλα μετα επαρχεσαι κανονικα στις παλιες σου συνηθειες!!!! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειναι δυσκολο και πρωτογνωρο αλλα μετα επαρχεσαι κανονικα στις παλιες σου συνηθειες!!!! :P

χαχαχα...αντε...αλλες 200 μερες κουραγιο!!! Χα χα χα :-p

Ασε,εχω σταματησει και τη δουλεια και εχω λαλησει!!! Το εχω ριξει στα Τουρκικα!!! Χα χα χα (καταλαβαινεις τι ονειρα θα εχω το βραδυ με τον Εζελ!!! Χαχαχα :lol: )

Πλακα πλακα ελπιζω να περασει γρηγορα ο καιρος γιατι δε μπορω αυτη την αγωνια για το μπεμπακι μου!!! Το βλεπω στους υπερηχους και θελω να το κανω αγκαλιτσα και να του κανω φιλακια πολλα πολλα!!!!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα περασουν καλε μην ανυσηχεις Σε καταλαβαινω Κι εγω..ηθελα να τον βαλω κατω :oops::oops:

Καποιες γυναικες κανουν τα παντα και δεν παθαινουν τιποτα ενω καποιες αλλες προσεχουν και με το παραμικρο την παθαινουν Οσα ειπα παραπανω στα εγραψα απο προσωπικη εμπειρια και εχοντας στο μυαλο μου οτι εχεις πονεσει πολυ για να πετυχεις αυτην την εγκυμοσυνη

Ακουμε απο γιαγιαδες μαμαδες οτι μετα τον 4ο 5ο μηνα το μωρο "δεθηκε" Αυτα ειναι μπουρδες οι αποβολες β και γ τριμηνου πρεπει να μας προβληματιζουν ιδιως οταν δεν ειχαμε τις πιο ανεμελες εμπειριες στο θεμα της εγκυμοσυσυνης

Καλη συνεχεια!!!

Δικιο εχεις καρδουλα μου!!Οι μαμαδες τα ξερουν και ολα :lol: !!!

Παντως για φαντασου να παθαινε κατι το μωρο στο β ή γ τριμηνο!! Μπρρρ, ουτε να το σκεφτομαι!!! Ευχομαι να μη το παθει ποτε καμια κοπελα ξανα!!! :cry:

Πλησιαζει και ο καιρος για β επιπεδου και εχω αγχος!!!!!!!!!!!!!!!!! Να το δω να κουναει τις πατουσιτσες του!!!! Α χουυυυυυυυυυυυυυυυ :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα etoile ,νομίζω πως όλες μας στο φόβο μήπως πάθει κάτι το μωράκι που κουβαλάμε βάζουμε στην άκρη την επιθυμία μας,οπότε καλό κουράγιο και υπομονή.Το ξέρω πως είναι δύσκολο να προσέχεις,πόσο μάλιστα όταν δεν "νιώθεις" άρρωστη.Όπως σου έγραψε και η apis εγκυμοσύνες σαν τις δικές μας που με το παραμικρό προκαλείται αποκόλληση δυστυχώς θεωρούνται υψηλού κινδύνου και το σεχ εννοείται πως απαγορεύεται συν χίλια δύο άλλα.Εμένα στο τέλος μου απαγόρευσε να ανεβοκατεβαίνω σκάλες (στο σπίτι μας δεν έχουμε ανελκυστήρα) με αποτέλεσμα για 2 μήνες να βγαίνω ελάχιστα έξω.Και παρόλο που πρόσεχα πολύ με πιάσανε οι πόνοι 32 εβδομάδα.Μετά όμως ,όταν γεννήθηκε ο μπομπιράκος μου , από την 7 μέρα είμαστε όλο στους δρόμους !!!!!!!Σου εύχομαι όλα να πάνε τέλεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

agaphth mou filh..epatha k egw apokollhsh stis arxes tis egkumosunhs mou..o giatros tote mas to eixe apagoreusei..kapou ston 4o mas tos ksanaepetrepse alla me polu polu prosoxh..rwta loipon kalutera ton giatro sou afou eixes k auto to sumban...

filakia k kalh egkumosunh sou euxomai

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα etoile ,νομίζω πως όλες μας στο φόβο μήπως πάθει κάτι το μωράκι που κουβαλάμε βάζουμε στην άκρη την επιθυμία μας,οπότε καλό κουράγιο και υπομονή.Το ξέρω πως είναι δύσκολο να προσέχεις,πόσο μάλιστα όταν δεν "νιώθεις" άρρωστη.Όπως σου έγραψε και η apis εγκυμοσύνες σαν τις δικές μας που με το παραμικρό προκαλείται αποκόλληση δυστυχώς θεωρούνται υψηλού κινδύνου και το σεχ εννοείται πως απαγορεύεται συν χίλια δύο άλλα.Εμένα στο τέλος μου απαγόρευσε να ανεβοκατεβαίνω σκάλες (στο σπίτι μας δεν έχουμε ανελκυστήρα) με αποτέλεσμα για 2 μήνες να βγαίνω ελάχιστα έξω.Και παρόλο που πρόσεχα πολύ με πιάσανε οι πόνοι 32 εβδομάδα.Μετά όμως ,όταν γεννήθηκε ο μπομπιράκος μου , από την 7 μέρα είμαστε όλο στους δρόμους !!!!!!!Σου εύχομαι όλα να πάνε τέλεια.

Αχ,μη μου λες τετοια!! Εχω και εγω σκαλες στο σπιτι και ηδη ζοριζομαι να τις ανεβω (γερονταματα :lol: ).

Η αληθεια βρε κοριτσια ειναι οτι δεν ειχα καταλαβει οτι ειναι τοσο επικινδυνο. Και οι 2 γυναικολογοι που παω (ο ενας ειναι που κανω τους μεγαλους υπερηχους) ηταν πολυ χαλαροι με την αποκολληση, γι αυτο και εγω το ειχα παρει τοσο χαλαρα. Αλλα μαλλον το εκαναν για να μην τρομαξω. Οχι τιποτα αλλο, κανω και δουλειες στο σπιτι, να αρχισω να προσεχω πιο πολυ (αχ,τι θα τραβηξει παλι ο αντρουλης μου!! Χρυσος ανθρωπος!!!!! :lol: )

Αντε να πανε ολα καλα.. επιασαν και οι ζεστες...μυρισε καλοκαιρακι!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...