Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΝΕΒΑΣΜΕΝΑ ΛΕΥΚΑ ΑΙΜΟΣΦΑΙΡΙΑ-ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ!!!


Recommended Posts

Κοριτσια καλησπερα.Σημερα εκανα γενικες εξετασεις και τα λευκα μου αιμοσφαιρια εφτασαν 19.900!

Ετυχε σε καμια σας?Απο το μικροβιολογικο μου ειπαν οτι με τετοιο αριθμο θα επρεπε να ειμαι με 40 πυρετο ή βαρυα πνευμονια και κοντα σε αυτο μου συμπληρωσαν οτι μπορει να ειναι και απωλεια αμνιακου υγρου!! :shock:

Μιλησα με το γιατρο μου και μου ειπε να κανω την Δευτερα μια εξεταση την λεγομενη σερπε, καπως ετσι για να δουμε αν υπαρχει καποια λοιμωξη.Οι εγκυες φτανουν μεχρι 15 με 16 χιλιαδες δικαιολογημενα!Και οτι η μικροβιολογος ολο χαζα λεει χωρις να ξερει και αναστατωνει τον κοσμο!

Τα φωτα σας αν ετυχε σε καμια και τι εξέλιξη ειχε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μην αγχωνεσαι.σε πολλες εγγυες συμβαινει.στην αρχη τηε εγκυμοσυνης σε ολες μας ανεβαινουν κ μετα σιγα σιγα επανερχονται στο φυσιολογικο.κ εγω το επαθα κ φοβηθηκα στην αρχη.η μικροβ δε ξερει τι της γινεται.μηπως να την αλλαξεις;μονο το γιατρο σου να ακους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ στις εκυμοσύνες μου είχα σχεδόν πάντα ανεβασμένα τα λευκά

Το έχω ακούσει να συμβαίνει και σε άλλες.

Τώρα δεν θυμάμαι πόσο και δεν ξέρω ποιο είναι το όριο για τις έγκυες

αλλά θα σου έλεγα να ακολουθήσεις αυτό που λέει ο γιατρός σου.

Τι εξέταση είναι αυτή? δεν την ξέρω

Πάντως γνώμη μου είναι δεν είναι ανησυχητικό το αποτέλεσμα.Μην αγχώνεσαι.

Καλό υπόλοιπο ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ ΙΣΩΣ ΠΕΡΑΣΕΣ ΜΙΑ ΙΩΣΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΑΝΥΣΙΧΙΤΙΚΟ ΠΙΣΤΕΥΩ.....ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΟΤΙ ΣΤΙΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΑΝΕΒΑΙΝΟΥΝ ΤΑ ΛΕΥΚΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ.ΑΥΤΗ Η ΜΙΚΡΟΒΙΟΛΟΓΟΣ ΟΛΟ ΣΕ ΑΝΧΩΝΕΙ ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΣΥΖΗΤΣΕΙ Κ ΙΔΙΑΙΤΕΡΩΣ ΘΑ ΑΚΟΥΣ ΜΟΝΟ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ....ΑΥΤΙΝ ΤΙΝ ΕΞΕΤΑΣΗ ΔΕΝ ΤΙΝ ΕΧΩ ΞΑΝΑΚΟΥΣΕΙ.ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΤΕΛΕΙΑ ΣΤΟ ΕΥΧΟΜΑΙ!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα και με το καλό αναστασία μου το μωρακι :x

εγώ θα σου ελεγα να μη δινεις σημασία στις μικροβιολόγους !

με κατι τετοια ειχα παρασυρθεί και γω προοοοο εγκυμοσύνης (περι θυροειδή κλπ) και ειχα καθυστερήσει να επιμεληθώ του προβλήματος μου, το αντιστροφο απο οτι εσύ -- μου ειχε πει δηλαδή η δικια μου η μικροβιολογος οτι ΔΕΝ ειναι κατι σημαντικό κλπ και ετσι και γω το αμέλησα ... (καλα 50% - 50% θα ελεγα οτι φταίξαμε χιχιχι...)

εσύ με την γιατρό σου θα τα κανονίσεις και ασε τον καθενα να λεει οτι θελει...

αλλα απ οτι θυμάμαι και μενα σχεδόν παντα πιο ανεβασμενα απο το φυσιολογικο οριο ειναι παντα (ειτε σε εγκυμοσύνη ειτε οχι) ΝΟΜΙΖΩ οτι ειναι και μια απο τις ενδείξεις για αλλεργίες ;;;;

αστο... ΟΤΙ ΠΕΙ Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΟΥ !!!

φιλάκιαααααααααααααααα :x:x:x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αναστασια σου απαντησα κ στο θεμα μας

τη crp την κανουν για να δουν αν υπαρχει καποια λοιμωξη στον οργανισμο σε εξελιξη

αν βγει θετικη το πιο πιθανο ειναι να σου πει να την επαναλαβεις για να δει αν ανεβαινει η κατεβαινει

το οριο για τις εγκυες ειναι 15 να ξερεις

εχω διαβασει οτι πολλες εγκυες εχουν ανεβασμενα λευκα, προφανως λογω οργανισμου.

λευκα μπορει να ανεβουν στην εγκυμοσυνη λογω καποιας οποιασδηποτε μολυνσης, οπως εκεινο το μπουκωμα που σε ταλαιπωρουσε τοσο καιρο! να ξερεις οτι τα λευκα μετα απο μολυνση μπορει να κανουν κ 6 μηνες να επανερθουν!

μην ανησυχεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακι τα λευκα οντως αυξανουν εως 15000 στην εγκυμοσυνη,αλλα και και η CRP ενδεχεται να ειναι αυξημενη στην κυηση

η γνωμη μου ειναι οτι πρεπει να επαναλαβεις μια καλλιεργεια ουρων και να κανεις καλλιεργεια αιματος

καλη επιτυχια ολα θα πανε καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια να ειστε καλα για τις απαντησεις σας.Το σιγουρο ειναι οτι το μικροβιολογικο θα το αλλαξω, κι αν την πετυχω θα την χαστουκισω! :evil: Ο γιατρος μου ηταν ηρεμος παντως και λεω να ακανω κι εγω το ιδιο να μην κανω κακο στο μωρακι μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ όταν ξεκίνησα τις εξετάσεις στην εγκυμοσύνη είχα πάθει σοκ με τα λευκά. Συνήθως ήταν γύρω στις 15.500 τα δικά μου. Όμως όπως και ο δικός σου γιατρός έτσι και ο δικός μου με καθησύχασε και μου είπε ό,τι δεν υπάρχει πρόβλημα.

Εμένα πάλι ο δικός μου μικροβιολόγος με είχε βγάλει διαβητική μετά τα αποτελέσματα της καμπύλης ζαχάρου :lol::lol: Δεν ίσχυε. Τελικά πάντα κάτι βρίσκουν.

Καλή συνέχεια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αναστασακι μου το πιο πιθανο ειναι να εχεις καποιο μικροβιο...αν οντως ειναι ανεβασμενη και η crp τοτε σιγουρα εχεις μικροβιο...μπορει μια ουρολοιμωξη....μην τρελενεσαι...το πολυ πολυ να παρεις μια αντιβιωση ;)

πολλα φιλιααααα :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλλιεργεια και γενικη ουρων ειναι ολοκαθαρα, φανταζομαι καποια ιωση που περασα, ενα μικροβιο οπως ειπατε και νομιζω κι εγω με αντιβιωση ολα οκ!!Αχ να περασει κι αυτο Θεε μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία μου όλα θα είναι μια χαρά, μην ανησυχείς! Ο γιατρός, που βρίσκεται πάνω απ'όλα, είναι ήρεμος, άρα να μείνεις κ εσύ ήρεμη κ φυσικά το [smilie=love7.gif] μπεμπουλάκι [smilie=love7.gif]

πρεμπιπτόντως, η αδερφή μου είχε ανεβασμένα λευκά απο το δόντι της :shock: ...

φιλάκια!

υ.γ.δώσε κ ένα χαστούκι κ απο μένα στη μικροβιολόγο :x:lol::x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπεραααααα!!!!Να σας ενημερωσω λοιπον για τα νεα αποτελεσματα που εκανα σημερα.Παρακαλω πολυ 14600,καμια σχεση με του ικα τα οποια απο οτι φαινεται ισως να μην ηταν και δικα μου, γιατι τετοια πτωση σε 2 ημερες δεν δικαιολογειται.Η crp ηταν 2 και κατι, που δειχνει και καλα κατι αλλα τιποτα το ιδιαιτερο!

Τερμα λοιπον το ικα, πληρωνουμε εξω και ειμαστε ησυχοι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

anastasaki m, axxxxx auto to dimosio trelous tha mas kanei!

kalitera stous idiwtes kai as plirwnoume kai na xoume to kefali mas isixo,e?

poli xarika p ola einai kala!

kali sinexeia koritsaki m!

filakia!

O THEOS KAI H PANAGIA MAZI SOU!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...