Μετάβαση σε περιεχόμενο

1o εμβολιο κ πυρετος...


Recommended Posts

μανουλες τα φωτα σας!!!

σημερα καναμε στην μικρη μου το πρωτο της εμβολιο κ ανεβασε πυρετο 37,7 της εδωσα με την συριγγα σιροπακι ντεπον αλλα το φτυνει κ ετσι της το εβαλα μεσα στο γαλα την...εκανα καλα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Χαπι μου! Να σου ζησει η κουκλιτσα σου! Το 37,7 δεν ειναι καν πυρετος. Αν μετρας με ηλεκτρονικο θερμομετρο απο τον πωπο τοτε θα αφαιρεις παντα 5 μοναδες. Πανω απο 38.5 δινουμε ντεπονακι. Τωρα και με τις ζεστες ειναι λογικο η μικρουλα να εχει τετοια θερμοκρασια ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λενακι μου εχθες την μετρησα ετσι για να δω κ ειχε θερμοκρασια 35.5

η παιδιατρος μου ειπε αν παει πανω απο 37,5 να της δωσω με συριγγα 30

την μετραω την θερμοκρασια της απο την μασχαλη,αλλα κ που την ακουμπαω ζεματαει η καημενουλα στεναχωριεμε τωρα γιατι ανεβηκε στο 37,8 τωρα...

να χαιρεσε κ εσυ τα δυο υπεροχα μωρα σου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγώ ξέρω ότι πάνω απο 38 δίνουμε αντιπυρετικό .. αλλά ο παιδιατρός σου ξέρει καλύτερα !

αλλά δεν ξέρω άν πρέπει να το βάζεις μέσα στο γάλα το ντεπόν .. μου κάνει λίγο περίεργο . !

Μην ανησυχείς όμως θα περάσει .. είναι απο το εμβόλιο ! Τα ίδια έκανε και ο γιός μου στο 1ο του εμβόλιο .. μετα ήταν όλα μια χαρά . !

να σου ζήσει η μπεμπας σου .. είναι μια κουκλίτσα ... !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μανουλες τα φωτα σας!!!

σημερα καναμε στην μικρη μου το πρωτο της εμβολιο κ ανεβασε πυρετο 37,7 της εδωσα με την συριγγα σιροπακι ντεπον αλλα το φτυνει κ ετσι της το εβαλα μεσα στο γαλα την...εκανα καλα???

και η δικιά μου ανέβασε λίγο πυρετούλι όταν κάναμε το εμβόλιο...από ότι μας είπε ο παιδίατρος αυτό θα κρατούσε 24 ώρες και έτσι έγινε...το μέγιστο ήταν 37.5...δεν έδωσα κάτι απλώς την παρακολουθούσα στενά :lol::lol::lol: (όπως πάντα!! χαχα)

το καλύτερο είναι να κάνεις αυτό που σου λέει ο παιδίατρος....

για το μωρά το 37.5 είναι η αρχή από τα δέκατα...

περαστικά σας και μέχρι να κλείσει το 24ωρο θα είστε τέλεια!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σας ευχαριστω πολυ κουκλιτσες μου!!!

σοφια μου πως να την κανω να το πιει???δεν το καταπινει ειναι μουσιτσα το κραταει κ με την πρωτη ευκαιρια το φτυνει :? !!!

σαμανθα μου!!!μακαρι να περασει στο 24ωρο..δεν ειναι τιποτα το ξερω αλλα σαν καινουρια μαμα ενα ανχος το εχω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σου ζησει η μικρουλα σου,αφου σου ειπε η παιδιατρος να της δωσεις αυτος λογικα ξερει καλυτερα απο εμας,και εγω πανω απο 38 εδινα και δινω στα παιδια μου αντιπυρετικο,το ντεπονακι καλυτερα να το δινεις σε λιγο χλιαρο τσαγακι και γενικα ολα τα σιροπακια σε τοσο μωρο αν χρειαστει και οχι στο γαλα,μην πανικοβαλεσαι βαλτης και κομπρεσουλες στο μετωπακι της να δροσιστει και θα περασει συντομα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μανουλες τα φωτα σας!!!

σημερα καναμε στην μικρη μου το πρωτο της εμβολιο κ ανεβασε πυρετο 37,7 της εδωσα με την συριγγα σιροπακι ντεπον αλλα το φτυνει κ ετσι της το εβαλα μεσα στο γαλα την...εκανα καλα???

γεια σου happy και να σου ζησει το μωρακι σου!!!

εμας η παιδιατρος μας εχει πει οτι δινουμε αντιπυρετικο οταν εχουμε πανω απο 37,8..αλλα ποτε μετα το φαγητο, γιατι δικαιολογημενα θα εχει ανεβασμενη θερμοκρασια λογω...καυσεων!!και ποτε μεσα στο γαλα,γιατι υπαρχει περιπτωση μετα να σου κανει εμετο ή να σου σιχαθει το γαλα...και κατι τετοιο δε το θελουμε με τιποτα!!!!

θελει υπομονη η συριγγα,μπορει να σου παρει αρκετη ωρα και σε καταλαβαινω απολυτα...

μεσα στην μερα,δοκιμασε ενα χλιαρο μπανακι ή κομπρεσες στο μετωπο,χερακια και ποδαρακια..και απο το απογευμα και μετα βλεπεις και κρινεις αναλογα αν θα της δωσεις depon...

σε φιλω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα και να σου ζησει.απο 38 και μετα μου συστησε η παιδιατρος να δινω ντεπον.στα δεκατακια το καλυτερο ειναι να την αφησεις με το εσωρουχακι μην σου πω και με το παμπερακι αυτην την εποχη και να κανεις μπανακια το μωρο (τουλαχιστον 10 λεπτα στο νερο).και εμεις καναμε δεκατακια σε ολα μεχρι στιγμης τα εμβολια του εδωσα ντεπονακι οταν τα δεκατα επεμεναν για πολλες ωρες γιατι τον λυπομουν να ειναι ετσι.εμεις μαλιστα στο πρωτο εμβολιο καναμε δεκατα για 2 μερες, οποτε για να ησυχασει λιγο ο κακομοιρης του εδωσα ντεπον.αντε καλη ευκολια και μην αγχεσαι καθολου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...