Μετάβαση σε περιεχόμενο

καφενε "ομορφη μερα"


Recommended Posts

Koριτσια μου γεια σας και απο μενα..Χαθηκα λιγο αλλα αρρωστησαμε με το Νικολακη ..Εγω παρασκευη σαββατο ημουν πολυ χαλια στο κρεβατι και ο Νικολακης μυξες και βηχα..Ευτυχως τον πηγα στη γιατρο και ξεκινησαμε μασκες και ειναι πολυ καλυτερα..Εγω παλι πηρα αντιβιωση και συνηλθα λιγο ..

Ανθη πολυ ωραια η φωτο με τον Πανουλη ..

Αννα Μαρια ξαναγυρισες δουλεια?Καλα και η πεθερα και η μαμα πολυ συντηρητικες ..Ετσιειναι και η μαμα μου .Εγω στη γεννα παντως ειχα βοηθεια μονο απο τον αντρα μου..Στην κλινικη ειχα δικλινο αλλα μονο μια μερα ειχε ερθει μια κοπελα τις υπολοιπες ημουν μονη μου και με βοηθουσε ο αντρας μου.

Δεν ηθελα κανεναν αλλο..

Καλη τι ωραια νεα ακουω..Εκανες τεστακι?

Κατερινακι μην τον ζοριζεις τον μικρο αν δεν θελει ολοημερο..Ειναι κουραστικο για τα παιδακια..Η αδερφη μου ειναι νηπιαγωγος και μου λεει οτι τα παιδακια στο ολοημερο κουραζονται πολυ...

Αθανασια τελειωσες με το σπιτι???

Κανγκουρακι φιλια στη μικρη σου..Ευχομαι γρηγορα να της χαρισεις ενα αδερφακι...

Αυτα φιλια καλο βραδυ!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 964
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Όλια, όχι δεν ξαναγύρισα δουλειά! Απλά κάνουμε απεργία ως εκπαιδευτικοί. Εγώ δεν απεργώ, αφού δε δουλεύω! Δεν ξέρω αν με πιάνει η απεργία και θα μου κόψουν την ημέρα απ' το μισθό μου, αλλά αν το κάνουν θα πρέπει να μου προσθέσουν μια μέρα στην άδεια, αφού θα κόψουν και από την αντικαταστάτρια. Και πάλι, όμως, ζημιωμένη θα βγω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα στη πιο γλυκιά παρεούλα!!!!!

Κορίτσια μου επιτέλους ΤΕΛΕΙΩΣΑ!!!!!!!!! :D:D:D:D:D Το σπιτάκι μου ξαναέγινε ζεστό,καθαρό και φιλόξενο!!!! Φυσικά τώρα είναι ομορφότερο από πριν, :D απίστευτο μου φαίνεται αφού μπαίνω στην κουζίνα και νομίζω ότι θα την δω όπως ήταν πριν και μετά κάθομαι και χαζεύω!!!! :lol::lol::lol::lol: Τι όμορφη απόλαυση όμως μετά να τα βλέπεις όλα να αστράφτουν, νομίζω ότι μόνο που τα κοιτάς ξεκουράζεσαι :ymdaydream: Εσείς τι κάνετε? :D

Άννα Μαρία μου πολύ συντηρητικοί οι δικοί σου, με το δίκιο σου να μην τους αντέχεις για πολύ :roll: , όπως και να χει εσύ μη χαλιέσαι μακρυά απ' όλους κι αγαπημένη με όλους ;) ! Όσο για την καλαθούνα αν πραγματικά ήθελε η φίλη σου θα την είχε φέρει, σιγά μη τη παρακαλέσεις κιόλας..... :-?? Ωραία το γλυκό σταφύλλι και πολύ εύκολη η συνταγή ;) Βάλε καμιά φωνούλα [smilie=director.gif] στον αντρούλη σου και μην αγχώνεσαι, θέλει κι εκείνος λίγο σπρώξιμο όπως όλοι άντρες :lol: Υπομονή....... Η ζωγραφιά από την περιγραφή σου θα είναι πολύ όμορφη, άσχετα εάν τώρα φαντάζει διαστημική!!!

Κατερινάκι(kangaroo) μου άνοιξες την όρεξη με τον κορμό! Άντε βάλτε μπρος για δεύτερο και μη σκέφτεσαι τίποτα, όλα θα σας έρθουν βολικά, ο Θεούλης ξέρει πότε θα το στείλει!!!! ;) Εγώ αν δεν έκανα θεραπεία ίσως και να ήμουν ήδη έγκυος, τουλάχιστον ελπίζω όταν την τελειώσω με το καλό, να μη παιδευτώ και να μείνω αμέσως :ympray: ......

Κάλλη μου τι έγινε ακόμα έχεις το φούσκωμα? Η ακατανόμαστη άφαντη ακόμη? Περιμένουμε νέα σου!!!!

Κατερίνα μου(ΚΑ1) τι κάνει ο Γιωργάκης, το τακτοποίησες το θέμα με το κλασσικό? Κι εγώ είμαι της γνώμης πως σε τέτοιες περιπτώσεις δε χρειάζεται πίεση, μόνο συζήτηση και κατανόηση.... Αφού δε θελει άστον, ίσως να θέλει να περνάει περισσότερες ώρες με σένα και τ' αδέλφια του, μη του στερείς το δικαίωμα να αποφασίζει για κάποια πράγματα μόνος του, πάντα σε λογικά πλαίσια εννοείται ;)

Όλια μου τι όμορφη που είστε εσύ κι ο μπουμπούκος σου!!! Κουκλιά και νομίζω ότι ο μικρός πρέπει να μοιάζει σε σένα, απ' ότι βλέπω.... Μωρέ όλες οι όμορφες σ'αυτό το ποστάκι μαζευτήκαμε πια :lol:=))=))=)):lol: Πως πάτε συνήλθατε από τη γρίπη? Ο Νικολάκης είναι καλύτερα? Περαστικούλια σας κοπέλα μου....

Δε θυμάμαι άλλα, άντε που είστε? Μόνη μου μιλάω? 8-}:)):)):))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!

Το πρωί ήρθαν η μάνα μου με τον αδελφό μου και συνεχίσαμε τη ζωγραφιά. Πάει να γίνει πάρα πολύ ωραία!!!!! Ο αδελφός μου έκανε έναν φανταστικό πορτοκαλί ήλιο!!!!!!

Κατά τα άλλα μου έσπασε τα νεύρα η μάνα μου με τις υστερίες της. Γκρίνιαζε που δε βάλαμε τα καλύμματα στις καρέκλες της κουζίνας που μας έπλυνε και μας έφερε προχτές, και τα έβαζε αυτή. Της είπα ότι σπίτι μου ό,τι θέλω κάνω, αν θέλω τα βάζω στις καρέκλες, αν θέλω τα πετάω. Και μου λέει "γιατί μου συμπεριφέρεσαι έτσι;". Έλα ντε...

Μετά, μου κουβαλάει δυο σακούλες πράγματα. Κοιτάω, ένα σωρό μωρουδιακά, δικά μας!!!!!!! Οκ, κάτι πλεκτές κουβερτούλες, κάτι πλεκτά ζακετάκια και πλεκτά καλτσάκια θα τα κρατήσω. Αλλά μου κουβάλησε κάτι μάλλινα φορμάκια δικά μας (!!!!) και ένα μαξιλαράκι, για να στολίζω την κούνια!!!!! Δηλαδή, κάθε φορά που θα θέλω να κοιμίσω το μωρό, θα πρέπει να βγάζω το μαξιλαράκι!!!!!!! Άλλη δουλειά δε θα κάνω. Εν τω μεταξύ, όλα αυτά τα έπλυνε, είμαι σίγουρη με κανονικό και όχι ειδικό απορρυπαντικό... Εννοείται ότι ετοίμασα μια σακούλα με όλα όσα θα της επιστρέψω.

Αμάν πια, μ' έχει σκάσει...

Κάλη, τι έγινε; Περιμένουμε το θετικό τεστάκι!

Καγκουράκι, κι εγώ και τις δύο φορές που έμεινα έγκυος ήταν κατά τύχη. Το είχα βγάλει τελείως απ' το μυαλό μου και ήταν το τελευταίο πράγμα που περίμενα!

Αύριο έχω το ντόπλερ στη Λευκωσία, και με την ευκαιρία θα περάσουμε κι απ' το ΙΚΕΑ να πάρουμε 2-3 πραγματάκια, αν αντέξω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου τι κάνετε???Σας διάβασα αλλά δεν θυμάμαι τίποτα!!!! :oops::oops:

Θα ευχηθω μονο περαστικα στην Ολια κ στο μωρακι της!

Δοξα το Θεο που εχω τοσο καλη κ διακριτικη μανουλα!! :D

Φιλιά σε ολες απο μένα κ το ζουμπουρλιδικο κουκλάκι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι κανετε κοριτσακια.χαθηκα.

θελω να γινω μαμα 4000 παιρνετε στην κυπρο οι καθηγητες;θα ερθω εκει μου φαινεται;ειναι ευκολο να διοριστεις εκει;για πες καμια πληροφορια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία, βιαστική ε;

Ντόλφιν, φυσικά και δεν παίρνουμε τόσα! Οι διευθυντές σχολείων παίρνουν κάπου τόσα. Ο πρώτος μισθός είναι 1800 ευρώ περίπου. Κάθε χρόνο έχουμε νομίζω γύρω στα 100 ευρώ αύξηση, αλλά τώρα θα αρχίσουν να μας κόβουν ένα ποσοστό απ' το μισθό μας κάθε μήνα για "ενίσχυση" της οικονομίας!!! Όχι πολλά φαντάζομαι. Αυτό το μήνα θα μάθουμε!

Ο περισσότερος κόσμος, όμως, πιστεύει ότι παίρνουμε όλοι μας τέσσερα χιλιάρικα και καθόμαστε.

Για διορισμό, εξαρτάται από την ειδικότητα. Οι καθηγήτριες οικιακής οικονομίας, π.χ., διορίζονται αμέσως. Οι οικονομολόγοι διορίζονται μετά από τριάντα χρόνια (δεν υπερβάλλω!). Οι φιλόλογοι, όπως έγινε τώρα η επετηρίδα, δε διορίζονται καθόλου. Το ίδιο και οι μαθηματικοί. Γενικά, οι περισσότερες ειδικότητες αργούν να διοριστούν. Εγώ έτυχε να διοριστώ σχετικά νωρίς, γιατί τότε οι φιλόλογοι διορίζονταν πιο εύκολα. Νομίζω ένα χρόνο μετά από μας σκάλωσε η λίστα και δε διορίζεται κανείς...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια :D:D:D !

Είστε όλες καλά;;

Κατερίνα μου κατ' αρχάς σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια για τη φωτό :D !Όσο γι 'αυτό που ρωτάς νομίζω ότι είναι καλύτερο να μην τον πηγαίνεις στο ολοήμερο. Κρίμα είναι να πάρει το σχολείο με στραβό μάτι..Αργότερα βλέπεις πώς θα είναι τα πράγματα και το ξανασυζητάτε!

Μαράκι μου σ' ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια! Μου μοιάζει λες ο μικρός;;; Μπαααααα. Οι περισσότεροι μου λένε ότι μοιάζει στον άντρα μου και ελάχιστα στοιχεία έχει από μένα (πχ μέτωπο και βλέμμα). Μάλλον φιλική συμμετοχή είχα..χαχαχαχα :lol::lol::lol: Πώς τα πήγατε με το εμβόλιο;; Έκλαψε ο Στεφανάκος σου;;

Κάλλη μου σου εύχομαι να μη δεις αιματάκι για τους επόμενους 9 μήνες! Μακάρι να είσαι εγκυούλα και να μας πεις ευχάριστα νέα! Γενικά έχεις σταθερό κύκλο;; Τελικά το παιδί αυτό το πήρα γιατί μου τηλεφώνησε η μαμά του και κάναμε μια μεγάλη κουβέντα και δεν μου πήγε η καρδιά να το αφήσω...Κουράζομαι βέβαια γιατί η Γ Λυκείου έχει φοβερή προετοιμασία αλλά δεν το μετάνιωσα. Μακάρι να πάει καλά για να μην πάει χαμένος ο κόπος μου....

Κατερινάκι τι κάνει η Αγγελικούλα σου;; Να της δώσεις ένα γλυκό φιλάκι από εμένα!

Άννα Μαρία άσε τον κόσμο να λέει ό,τι θέλει. Η δουλειά του εκπαιδευτικού είναι πάρα πολύ δύσκολη και πάρα πολύ σημαντική..Μη δίνεις σημασία..Γέλασα με τη φάση που περιέγραψες στην εκκλησία :lol::lol::lol: ..Όλοι οι γονείς έχουν τα ελαττώματά τους τελικά..Όσο για την καλαθούνα έχεις δίκιο που στράβωσες. Πάρε δικιά σου για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο. 1800 ευρώ πρώτος μισθός;;;;Έρχομαι Κύπρο τώωωωωωρα!!!!Α ρε Ελλάδα αθάνατη. Του πεταματού μας έχουν το κέρατό τους μέσα...

Αθανασία μου τελειώσατε με τις δουλειές;; Έγινε τέλειο το σπίτι;; Άντε και από Οκτώβρη θα το απολαύσεις με την ψυχή σου ;););)

Όλια μου περαστικούλια σας!!!!Αχ αυτές οι ιώσεις..Αδιάβαστους μας στέλνουν..Σε ευχαριστώ πολύ για τη φωτο μας! Και η δικιά σας φωτό είναι ΦΟΒΕΡΗ! Κούκλα η μαμά, κούκλος και ο γιος! Το μήλο κάτω από τη μηλιά θα πέσει! Μοιάζετε πολύ ή μου φαίνεται;;;

Κορίτσια σήμερα έχω πολύ καλύτερη διάθεση. Γύρισα σπίτι στις 21.30 και έπαιξα με τον Πανούλη μου μέχρι τις 12 που τον κοίμισα.Το τι φιλάκια μου έδωσε και του έδωσα..δε λέγεται!

Όσο για τη σχέση με τις μαμάδες που λέτε, εγώ είμαι κολλημένη με τη μάνα μου. Είμαστε πολύ κοντά και με βοηθάει πάρα πολύ. Πολλές φορές βέβαια με εκνευρίζει αλλά το ξεπερνάω. Κάνει πάρα πολλά και για μένα και για την αδερφή μου. Ειδικά όταν γέννησα την ήθελα συνέχεια κοντά μου.

Αυτά τα νέα μου!

Πολλά φιλάκια σε όλες σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσια! Τι κάνετε? Ενα φραππουτσινο για μένα!! :lol::lol::lol::lol:

Ο Στεφανάκος μου έκλαψε λιγο με το εμβολιο κι όλη μέρα γκρινιαζε κι ηθελε αγκαλιτσες αλλα τώρα είμαστε καλά!Ευτυχως εστρωσε και στον ύπνο κι είμαστε πολύ ευτυχισμένοι!!! :D:D

Δελφινάκι 4000 ευρω??/Τι καλά να πέρναμε τοσα!!Εγω οταν ξεκινησα επαιρνα 1700ε...καθε χρονο αυξάνονται οπως λεει κι η Αννα Μαρια...Μονο που όλοι μας κατηγορούν ότι δουλειά δεν κάνουμε και πληρωνόμαστε!! :twisted::twisted::twisted: Τωρα θα μας κάνουν περικοπές, δεν ξέρω ποσο..αλλα΄σιγουρα είμαστε καλυτερα απο Ελλάδα!

Ανθή μου μπράβο για την ωραία σου διάθεση!! :D Φιλάκια στο παιδάκι σου...Στο βλέμμα όντως μοιάζετε με τον μικρό!!

Αντε ξυπνηστε!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια!!!

Τι κάνετε? Εγώ μια χαρούλα, χθες πήγα κι έκανα και τα πρώτα μου ψώνια! Πήρα ένα τζινάκι, μια φουστίτσα, 2 μπλουζίτσες κι ένα μπουφανάκι! Πήρα και του ζουζούνου μου 4 σετάκια, σε στύλ φορμούλας αλλά στο πιο καλό, καλά ήταν γι' αρχή, γιατί εδώ ρε παιδί μου όλα είναι πολύ ακριβά, δεν έχουμε και πολλές επιλογές δυστυχώς.... :roll: Τεσπα, καλά ήταν ανέβηκε πάλι η ψυχολογία :D:D:D !!!

Μαράκι μου ξεκινήσατε εμβόλια ε, άντε με το καλό, υπομονή στο Στεφανάκο με τα μπιμπι από δω και πέρα που θα είναι κάθε μήνα :?

Ανθή μου χαίρομαι που είσαι καλύτερα, είδες συνηθίζεις ξανά και μπαίνουν όλα στη σειρά τους! Η σχέση σου με τη μανούλα σου μου θυμίζει πολύ τη δική μου με τη μανούλα μου, της έχω τρομερή αδυναμία :D !!!

Άννα Μαρία μου, τι κάνει το μωράκι το είδατε? Σας χαιρέτησε? :D Υπομονή με τη μανούλα μη τα παίρνεις όλα της μετρητής... ;)

Δελφινάκι φιλιά στα ζουζουνάκια σου!!!

Θέλω κι εγώ φραπουτσίνο!!!! ;):D:x:-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αθανασία με γεια τα ψώνια!! Κι εμένα μου έλειψε να κάνω βόλτες στα μαγαζια! Θέλω όμως να χάσω 4-5 κιλά ακόμα και μετα να ψωνίσω!

Προς το παρον πινω κρυο τσάι ροδάκινο!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ Μαράκι μου έχεις κιλάκια ακόμη ε? Δεν πειράζει λογικό είναι ;) κι εγώ περίπου στους 2,5 μήνες είχα πάει στα κιλά μου! Παρ'όλα αυτά είχα ανάγκη να ανεβώ λιγάκι, θυμάμαι μόλις σαράντησα πήρα ένα φορεματάκι το οποίο φυσικά μετά μου ήταν μεγάλο και όταν επανήλθα στα κιλάκια μου το έδωσα στην αδερφή μου που είναι λίγα κιλάκια πάνω από μένα! :D;)

Το τσαγάκι βοηθάει νομίζω :roll: !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια μου!!!!!τι κανετε?αθανασια με γεια τα ψωνια!!!!!!αχ ποσο θα'θελα να παω κι εγω για ψωνια!!!!!!

μαρακι μου πως πηγε το εμβολιο?εκλαψε ο στεφανακος?οσο για τα κιλα ευχομαι να φυγουν απο πανω σου χωρις να το παρεις χαμπαρι!!!!!

oliax τι κουκλια που εισαστε?εχει γεμισει το φορουμ μανεκεν!!!!!!!!!!

αννα μαρια μου θεικο αυτο με την εκκλησια!!!!!!λες να εχουμε το ιδιο φουσκωμα?τι καλα!!!!!

κατερινακι το τακτοποιησες το θεμα του γιωργακη τελικα?πω πω!με ταξι καθε μερα τα παιδια?δυσκολα!

ανθη μου απο το στομα και στου θεου το αυτι κοριτσακι μου!!!!!!!

εγω συνεχιζω να εχω καθηστερηση αλλα επειδη δεν ειναι η πρωτη φορα γιατι εχω αστατο κυκλο δεν μου λεει κατι αυτο!εχω απιστευτο φουσκωμα στην κοιλια,το στηθος μου τουμπανο,με ποναει και η κοιλια οταν θυμαται και χωρις να εχω κατι που να με ενθαρυνει απλα περιμενω!δεν ειναι η πρωτη φορα που τα εχω ολα αυτα οποτε τζιφος και παλι!ευχαριστω πολυ παντως για τις ευχουλες σας!μακαρι να ακουστουν!!

σας φιλω γιατι σε λιγο θα παω να παρω το κοριτσακι μου!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα όμορφες που λέει και η Αθανασία.

Κάλι που χάθηκες περιμένουμε τα νέα σου

Αθανασία καλοφόρετα τα καινούρια ρουχαλάκια, οι αγορές φτιάχνουν πάντα τη διάθεση.

Εγώ θα πάω σήμερα να βάψω μαλλιά έχω να τα φτιάξω πολυυυυυύ καιρό :roll: . Επίσης σκέφτομαι να τα κατσαρώσω και λίγο γιατι είναι πολλά και ίσια και έχω βαρεθεί να τα πιάνω συνέχεια πίσω. Για πείτε γνώμες δεν θέλω τίποτα πολύ σγουρό μια απαλή μπούκλα μόνο.

Ολια περαστικά και στους δύο σας. Είναι καλύτερα ο Νικόλας. Μ΄αρέσει και η φώτο έχετε τέλεια χαμόγελα.

Ανθή είδες όλα μπαίνουν σε σειρά και τα παιχνίδια με τον Πανούλη σου φτιάχνουν ακόμα περισσότερο την διάθεση. :D:D Αχ πως μας ξετρελαίνουν τα θηριάκια μας.

Μαράκι θα φύγουν τα κιλά μην ανησυχείς δεν είναι και πολλά αυτά που θέλες να χάσεις. Και εγώ στους 2-3 μήνες είχε επανέλθει στα προ εγκυμοσύνης βέβαια με το θηλασμό είχα χάσει άλλα 3 επιπλέον κιλά τα οποία οταν τον έκοψα τα ξαναπήρα και έτσι είμαι πάλι στα φυσιολογικά μου.

Η Νάσια που είναι βρε κορίτσια λέτε να γέννησε?

Κατερινάκι με ρώτησες για την δουλεια, απλά είμαι με οκτάμηνη σύμβαση στη ΔΕΗ τώρα η οποία λήγει τέλος του χρόνου. :(:(

Αννα Μαρία απο την περιγραφή η ζωγραφιαστο δωμάτιο του μπουμπούκου σου θα είναι απλά τέλεια και μοναδική. Οσο για τους γονείς σου πολύ συντηρητικοί βρε παιδί μου. Νομίζω πως οι περισσότεροι άμα περάσουν τα 60 κάτι παθαίνουν όλο παραξενιές και ιδιοτροπίες είναι, απορώ τι παθαίνουν ελπίζω να μην κάνουμε και εμείς τα ίδια στα παιδάκια μας.

Νομίζω οτι δεν ξέχασα καμία

Φιλιά σε όλες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Κάλι μου μακάρι να είσαι εγκυούλα

Θα μας φάει η αγωνία και μας μαζί σου!

Φιλάκια ....θέλουμε τα καλύτερα νεάκια να μας πεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια!

Σήμερα πήγαμε Λευκωσία για υπέρηχο και μετά στο ΙΚΕΑ. Όλα φυσιολογικά, ο Αντρεάκης μεγαλώνει, είναι 1800 γραμμάρια και κάτι, 42 εκατοστά, αλλά φατσούλα δεν είδαμε, γιατί είχε μπροστά τον ομφάλιο λώρο. Δεν υπάρχει περιτύλιξη, ευτυχώς, απλά ήταν ο λώρος μπροστά. Ένα μάτι είδαμε, κάτι είναι κι αυτό! Θα τον δούμε μια και καλή όταν γεννηθεί, μια που το μηχάνημα του γιατρού μου είναι προϊστορικό και μόνο για μετρήσεις κάνει.

Μετά στο ΙΚΕΑ πήραμε ένα σωρό μικροπράγματα, ύφασμα για κουρτίνες στο παιδικό, φωτιστικό για το παιδικό, κάτι μπιχλιμπίδια για το μωρό, και αμπαζούρ για τα κομοδίνα μας, μια που το βράδι εγώ διαβάζω και τώρα με το μωρό που θα ξυπνάμε συνέχεια θα χρειαστεί.

Ανθή, αφού είσαι φιλόλογος, μην κάνεις τον κόπο να έρθεις από δω! Οι φιλόλογοι πλέον διορίζονται σε καμιά τριανταριά χρόνια. Αν προλαβαίνεις, σπούδασε Οικιακή Οικονομία και πέρνα μια βόλτα! Θα διοριστείς εύκολα!

Μακάρι να μην το μετανιώσεις που πήρες το μαθητή, και κυρίως, να μην κουραστείς υπερβολικά.

Μαρία, μια χαρά τον βλέπω το Στέφανο. Πολύ καλόβολο παιδάκι. Όσο για τα κιλά της εγκυμοσύνης, μια χαρά είσαι! Πολλές φίλες μου έκαναν χρόνια να συνέλθουν και να ξαναβρούν το σώμα τους!

Αθανασία, ψώνια ε; Το χειρότερό μου. Σήμερα που πήγαμε στο ΙΚΕΑ, επειδή πήγαμε κατά τη μία και κάτι, είπαμε να φάμε κάτι πρώτα, μην πέσουμε κάτω και μας μαζεύουν! Εκεί στο εστιατόριο κάθονταν δίπλα μας δύο γυναίκες μέσης ηλικίας και απ' ό,τι καταλάβαμε, είχαν έρθει στο ΙΚΕΑ απλά για βόλτα χωρίς να έχουν σκοπό να αγοράσουν κάτι. Αυτό το "βόλτα στα μαγαζιά" για μένα είναι εφιάλτης!!!

Κάλη, ακόμα να έρθει η περίοδος; Άντε, μακάρι να καθυστερήσει για εννιά μήνες τουλάχιστον!

Καγκουράκι, το δωμάτιο του μικρού γίνεται ωραίο, αν και λίγο "φωνακλάδικο". Βάλαμε πολλά έντονα χρώματα, δηλαδή δεν το λες "παραμυθένιο". Μ' αρέσει να βλέπω φωτογραφίες από κάτι "παραμυθένια", χαλαρωτικά παιδικά δωμάτια, μονόχρωμα, με απαλά χρώματα και συννεφάκια, αλλά δε θα έκανα τέτοιο δωμάτιο για το παιδί μου. Πρώτον γιατί αυτά τα δωμάτια είναι υπερβολικά τέλεια που ντρέπεσαι να μπεις μέσα (άρα και να ζήσεις σ' αυτά), και δεύτερον γιατί θέλω το παιδικό δωμάτιο να είναι ένας χώρος που να δίνει ερεθίσματα στο παιδί, να το γεμίζει ζωντάνια και χαρά, όχι να το κοιμίζει.

Αυτό που με προβληματίζει τώρα είναι τι χρώμα να κάνουμε το στόρι... Γιατί εκτός από το παράθυρο, έχουμε και μια πόρτα μακρόστενη, όπως αυτές που βάζουν στις κουζίνες εξωτερικά. Σ' αυτήν την πόρτα ταιριάζει να μπει στόρι, αλλά δεν ξέρω χρώμα... Οι τοίχοι είναι κίτρινοι, η ζωγραφιά έχει πράσινο, γαλάζιο, κόκκινο, πορτοκαλί και δεν ξέρω τι άλλο (δεν τελείωσε ακόμα), και το ύφασμα για κουρτίνα που πήραμε είναι άσπρο και έχει διακριτικά αυτοκινητάκια (όσο διακριτικά μπορούν να είναι!) με όλα τα προαναφερθέντα χρώματα. Τα έπιπλα είναι καφέ ανοιχτό, χαλί ακόμα δε βάζουμε γιατί μαζεύει σκόνη και δεν υπάρχει λόγος να βάλουμε. Λογικά το στόρι θα πρέπει να είναι σε ένα από τα χρώματα της ζωγραφιάς, αλλά ποιο είναι το λιγότερο κραυγαλέο;

Η Νάσια μπαίνει στις Εγκυούλες Μαρτίου, κ.λπ. Μέχρι προχτές δεν είχε γεννήσει!

Άντε, πολλά έγραψα!!!!!!!!!

Σας φιλώ όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα Μαρία με γεια τα ψώνια σας! Μεγάλωσε το παιδάκι σου...κι εμένα ετσι κρυβοταν στην εγκυμοσύνη...μου την έκανε την έκπληξη οταν γεννηθηκε!!

Κάλλι μου ευχομαι να έχεις ευχάριστα νέα!

Καγκουράκι τι θα κάνεις τελικά με τα μαλλιά??Κι εγώ τα βαρεθηκα τα δικά μου...ειναι πολυ μακρυα και ολο πάνω τα εχω τωρα με το μωρο!

Φιλιά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ, εγώ τα έχω σχετικά κοντά τα μαλλιά και τώρα προσπαθώ να τα μακρύνω, γιατί με το μωρό νομίζω θα είναι καλύτερα να τα δένω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα φιλεναδες!!!

πω!!πω!!τι γραψατε παλι ενα σωρο δεν σας προλαβαινω............

εμεις τα ιδια τελικα τον Γιωργο τον πηγα στο κλασικο τμημα και σταματησε η γκρινια,σημερα πηγα και στο δημοτικο να γνωρισω τον νεο μας δασκαλο μιας και δεν μας καλεσε ακομα,βεβαια ειπε οτι θα μας καλεσει απο βδομαδα για τα περαιτερω,μου ειπε καλα λογια για τον Νικο μου,ειναι πολυ καλος μου ειπε απο οσα ειδε μεχρι τωρα

Αννα Μαρια περιμενουμε να δουμε το δωματιο ετσι οπως το περιγραφεις μου ακουγεται τελειο,οσο για το στορι διαλεξε κατι απαλο αφου ειναι μεγαλη επιφανεια πχ,σιελ ή πρασινακι,εμενα παλι δωσε μου λεφτα και μαγαζια και ασε με τρελενομαι να γυρναω στα μαγαζια και να ψωνιζω ειδικα στα μεγαλοκαταστηματα που ειναι ολα μαζι ,μεγεια και τα καινουργια πραγματακια σας,μεχρι ποτε εχεις πητ;;

Αθανασια μεγεια τα ρουχαλακια σας καλοφορετα και εγω θελω καμια μπλουζιτσα και κανενα τζηνακι για τον μεγαλο οι αλλοι βολευονται προς το παρον,αν ψωνιζουμε ολοι δεν βγαινουμε με τιποτα

και εγω τα μαλλια μου συνεχεια μαζεμενα τα εχω στο σπιτι ειναι μακρια και με ενοχλουν κατω,ο μικρος μερικες φορες ερχεται και μου βγαζει το λαστιχακι και μου τα ανακατευει το ζιζανιο,

Κατερινιω αλλαξες χρωμα στο μαλλι;;

για κιλα βλεπω ανοιξατε συζητηση 2,3 κιλα ακουω μια χαρα ειναι να εχεις τοσα λιγα να χασεις στον Δημητρη ειχα βαλει 26 η γουρουνιτσα :lol::lol: τα εχασα βεβαια αλλα αλλο να εχεις να χασεις 2-3 και αλλο 26,οχι οτι στα αλλα δυο δεν πηρα 20 και 15 αλλα τα χανω σχετικα ευκολα ευτυχως και το καλο ειναι οτι δεν ανοιγω καθολου ραγαδες δεν εχω ευτυχως

Ολια τελεια φωτο στο προφιλ μανα και γιος κουκλακια εισται!!!!

Καλη κανενα ευχαριστο νεο;;;;πως παει η κορουλα σου στο σχολειο;;;οσο για το ταξι μια συνηθεια ειναι εκει που θα τους πηγαινα εγω καθε μερα τους παιρνει ταξι το βαζει η νομαρχια δεν το πληρωνουμε εμεις

Μαρακι πρωτο εμβολιο ο μπουμπουκος;;ο δικος μου ακομα χαλαει τον κοσμο στραβα το πηρε απο την αρχη,οι αλλοι δυο δεν εκλαιγαν καθολου στον γιατρο αυτος αλλο πραγμα απο την ωρα που θα μπει μεσα ωσπου να φυγουμε ουρλιαζει

πιστευω να μην ξεχασα καμια πολλα φιλια κουκλες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κοριτσια?? Αφησα λιγο το μικρο στη μαμά μου και πήγα να του αλλάξω κατι ρουχα και έπηξα στην κινηση :o

Κατερινα μου δεν ειναι το πρωτο μας εμβολιο...Βασικά επειδη πηγαίνω στα κρατικα το 1ο εμβολιο το βαζουν σε 2 δοσεις...βαζουν το 1ο και στις 15 μερες το επόμενο! Ευτυχως κλαιει πολυ λιγο και μολις τον παρω αγκαλιά ηρεμει...αλλά είναι πολύ ασχημο για μια μαμα να βλεπει το νινι της να πονάει :roll:

Μπράβο στο Νικο σου που είναι καλός μαθητης...ευχομαι να συνεχίσει ετσι..

Εγώ στην εγκυμοσύνη ειχα βάλει 12...εχασα τα 8,5 μεχρι στιγμης!

Κάλλι περιμένουμε νέα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω πω, Κατερίνα, είσαι το πρότυπό μου! Όλα τα προλαβαίνεις και φτιάχνεις και γλυκά!!!

Εμείς σήμερα τελειώσαμε τη ζωγραφιά, αλλά κάποια πράγματα δε μου άρεσαν και θα έρθει η μάνα μου τη Δευτέρα να τα ξαναφτιάξουμε... Ουφ, άντε, να τελειώνουμε και να τακτοποιήσουμε επιτέλους το δωμάτιο και να αρχίσουμε να πλένουμε τα ρούχα του μικρού...

Βάλαμε και το φωτιστικό (δηλαδή ο αδελφός μου το έβαλε),βάλαμε και κάτι καδράκια στο μπάνιο των ξένων, που τα είχα ετοιμάσει από τον Ιούλιο και δεν μπορούσαμε να τα βάλουμε στο πλακάκι, γιατί γλιστρούσαν. Τώρα αγόρασε ο αδελφός μου μια ειδική ταινία και κολλήσαμε τα γαντζάκια και κρεμάσαμε μια χαρά τα καδράκια! Νομίζω με έχει πιάσει η αίσθηση φωλιάσματος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κουκλιτσες γεια σας και απο μενα..

Αννα Μαρια μεγεια τα καινουρια πραγματακια για το μωρο..Το δωματιο απο οτι περιγραφεις πρεπει να εγινε πολυ ωραιο..Τα χρωματα που εβαλες μου αρεσουν πολυ..

Αθανασια μεγεια η καινουρια κουζινα..Αξιζε τελικα τοση φασαρια και κουραση..

Καλη τι εγινε ?Εκανες τεστακι ?Αντε περιμενουμε.

Κατερινακι τελεια η μηλοπιτα..Εγω απο γλυκα δεν κανωγιατι δεν τα καταφερνω..

Κανγκουρακι μολις τελειωσει η συμβαση σου θα ψαξεις για δουλεια?

Ευχαριστω για τα καλα σας λογια για τη φωτο με το Νικολακη...Το αγορακι μου συνεχεια γελαει...

Εγω απο εβδομαδα εχω την τελευταια εβδομαδα αδεια για το 2011.δυστυχως την ειχα βαλει αρχες του μηνα και δεν το θυμομουνα !! Να στρωσω χειμωνιατικα χαλια ή ειναι νωρις?

Αυτα απο μας φιλια πολλα σε ολες...Συγνωμη αν ξεχασα καποια!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Μονο filicin παιρνεις και utrogestan; Αν θυμάμαι καλα απο τις προηγούμενες, το σίδηρο το ξεκίνησα λιγο πιο μετά. Πρωτα φιλισιν και λιγο αργότερα σιδηρο, d3 και ω3 .
    • Ζηλεύωωωωωωωωω 😀υπέροχα!!
    • Καλά μπανια κορίτσια (έστω και από εξω 😂)
    • Και δεν πηγαίνεις ιπποκράτειο ή Παπαγεωργιου ; Ότι εφημερεύει.. Βρες μια δικαιολογία κ θα σε δούνε..
    • Είναι ακριβώς αυτό όμως, όπως το περιγράφεις.. μακάρι να μπορούσα να κάνω κάτι, να ήταν δηλαδή στο χέρι μου το όποιο στάδιο της εγκυμοσύνης.. δυστυχώς όμως δεν είναι και το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να προσεύχομαι και να πιστεύω στο σπορακι και πως "κάποιος" θα φροντίσει και για εμάς να καταφέρουμε να το πάρουμε στην αγκαλιά μας τελειόμηνο και υγιές.. Άσε κοριτσάκι μου!!! Γίνομαι έξαλλη, πιάνω από 0-100 σε 1"..!!! Ή συγκινούμαι και πάνε να με πιάσουν τα κλάματα επίσης σε δευτερόλεπτα με το πιο άσχετο.. πχ χθες είδα μια ταινία οικογενειακή ιστορική για την ανθρωπιά και τη καλοσύνη και βουρκωνα/δακρυζα κάθε τρεις και λίγο.. που είμαι άνθρωπος σκληρός και δεν συγκινούμαι καθόλου εύκολα.. by the way η ταινία λέγεται white bird.. αξίζει να τη δείτε αν σας ενδιαφέρει.. Ήθελα να σε ρωτήσω εντωμεταξυ.. και όποια άλλη κοπέλα δηλαδή που μπορεί να απαντήσει, αλλά επειδή θυμάμαι διάβασα δικό σου σχόλιο για το συμπλήρωμα σιδήρου ρωτάω εσένα.. τι ακριβώς σου είπαν οι γιατροί σου σχετικά; Σε ρωτάω γιατί ο δικός μου το απογοήτευσε στο πρώτο τρίμηνο γιατί υπάρχουν έρευνες λέει που δείχνουν ότι ο σίδηρος συνδέεται με υψηλές πιθανότητες τερατογενεσεων στο έμβρυο και υπάρχει γενική οδηγία η λήψη του να γίνεται μετά το πρώτο τρίμηνο, το έψαξα και όντως το απαγορεύουν γενικά.. τώρα διάβαζα ξεκίνησαν (το 2013) στην Δανία να δίνουν ως γενική οδηγία την έναρξη του σιδήρου στην 10η εβδομάδα αλλά ακόμα δεν έχουν καταλήξει αν είναι ασφαλές και συστήνεται να αποφεύγεται.. το ίδιο μου είπε και η αιματολογος προχθές που ρώτησα για διασταύρωση.. σκέψου ότι έχω και στίγμα μεσογειακής αναιμίας με αιματοκρίτη πάντα χαμηλό και στην εγκυμοσύνη πέρσι είχε φτάσει 32 πριν χάσω το μωράκι.. και πάλι ο γιατρός λέει όχι.. είδα εσένα στο ξεκίνησαν πολύ νωρίς.. σου το αιτιολογησαν; Ήθελα να στο πω όταν σε διάβασα αλλά δεν ήμουν έτοιμη ακόμα να γράψω..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...