Μετάβαση σε περιεχόμενο

καφενε "ομορφη μερα"


Recommended Posts

ευχαριστω πολυ αννα μαρια μου!!!!τι κανετε κοριτσια μου??ειναι καμια εδω?ή μιλαω μονη μου???ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΗΗΗΗΗΗΗΗ!!!!!!!!!!!!υπαρχει πιο ωραια μερα?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 964
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κάλη μου καλημέρα είμαι εγώ εδώ!!!!

Αχ άντε μακάρι να μην έρθει η ακατανόμαστη και να έχουμε ανακοινώσεις για θετικό τεστάκι!!!!! %%-%%-%%- Περιμένουμε νέα σύντομα!!!

Άννα Μαρία μου πιστεύω ότι του ξάδερφου του αξίζουν 2 εικόνες όχι απλά μία με τόσα λεφτά που θα γλιτώσεις!!!!! :lol::lol::lol: Εμένα του γιού μου το δωμάτιο το πλήρωσαν οι δικοί μου και το διαλέξαμε εγώ κι ο αντρούλης μου!!! Είχαν φαγωθεί να τα πληρώσουν ε κι εγώ δε μπορούσα να τους χαλάσω χατήρι....

Κατερινάκι άσε μαζεύω μαζεύω και τον αμάζευτο έχει αυτό το σπίτι.... :lol::lol: Έχω βάλει μέσα στη μέση και τις ντουλάπες με τα χειμωνιάτικα ΧΑΜΟΣ :shock::o Δεν έχουν τελειώσει και οι μπογιαντζήδες ακόμη κι αν δε φύγουν όλοι μέσα από το σπίτι δε μπορείς να κάνεις δουλειά.... :roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αθανασια μου σε ευχαριστω πολυ!απο το στομα σας και στου θεου το αυτι γιατι δεν αντεχω αλλο!εχω κουραστει πολυ με αυτην την κατασταση!!!!!αν και δεν ειμαι και πολυ αισιοδοξη,συνεχιζω να ελπιζω ομως!!!!!!καλη ευκολια με τις δουλειες σου κοριτσακι μου!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια...επιτελους φθινοπωριασε κι εδω!

Αννα Μαρια καλά η πεθερα δεν παιζεται!!Με γεια οι αγορες σας!

Καγκουρακι και δινω δικο μου γαλα και ξενο...εχει μειωθει ομως πολυ το γαλα μου κ μαλλον θα σταματησω.

Αθανασια τελειωσες με τις δουλειές?Υπομονη!!

Καλι μου με το καλο να ΜΗΝ σου ερθει περιοδος!!Αντε να μας πεις ευχαριστα!

Κατερινάκι πες καμια καλη συνταγη!!

Ανθη εισαι καλυτερα?

Ολια, Μαρια,Νασια κλπ φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και απο μένα

Επιτέλους Παρασκευή!!!

Κάλι μου ελπίζω να μην σου έρθει και να χαρίσεις ένα αδερφάκι στην κορούλα σου. Σου εύχομαι να έχεις ένα θετικότατο τεστάκι !!!!

Αθανασία χαράς στο κουράγιο σου να βγάλεις και τα χειμωνιάτικα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια!

Κάλη περιμένουμε να μας πεις ότι ΔΕΝ ήρθε περίοδος!!!

Αθανασία, κι εγώ πιστεύω ότι του αξίζει του ξάδελφου η εικόνα. Μάλλον θα την παραγγείλω.

Δε σας είπα και το καλύτερο: μετά το σαραντισμό, σκέφτεται να μου κατέβει η πεθερά. Είπα στον άντρα μου να τη στείλουμε να μένει στη μάνα μου, μια που εδώ θα πρέπει να κοιμάται στον καναπέ, και μου είπε ότι η μάνα του θα μείνει σπίτι του, κι όχι αλλού, και να την αφήσω κι αυτήν την κακομοίρα να συμμετεριστεί τη χαρά μας. Η οποία χαρά θα γίνει θλίψη και δυστυχία όταν έρθει αυτή. Ευτυχώς είναι για 4-5 μέρες, αλλά δεν ξέρω πώς θα είμαι εγώ τότε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια!!! Τι μου κάνετε?

Εγώ χθες τελείωσα με τις ντόυλάπες και τα χειμωνιάτικα (2 μαύρες σακούλες μόνο του μικρού για δώσιμο :shock: ) και σήμερα ξεκινάω να τακτοποιώ την κουζίνα μου μιας και χθες τελείωσαν επιτέλους κι οι μπογιατζήδες !!! :D

Άννα Μαρία μου έχετε κι δυο δίκιο.... :roll: Από τη μια κι ο αντρούλης σου είναι λογικό να σκέφτεται πως έχει δικαίωμα κι α μαμά του να συμμετεριστεί τη χαρά του παιδιού της... Από την άλλη φυσικά κι εγώ δε θα ήθελα με τίποτα την πεθερά μέσα στα πόδια μου, όχι για 4 μέρες αλλά ούτε για μια :shock::shock: Ενώ φυσικά η μαμά μου όταν γέννησα ήθελα να είναι συνέχεια δίπλα μου και δεν την άφηνα να πάει σπίτι της που είναι και ακριβώς πάνω από το δικό μου :lol::lol::lol:

Κατερινάκι είδες κουράγιο :) Είπα μιας κι είναι όλα άνω κάτω να μπουν όλα στη θέση τους να ξεμπερδεύω!!!

Μαράκι πως πάει ο μπουμπούκος, δε χορταίνω να βλέπω τη φωτο του!!!

Οι υπόλοιπες που χαθήκατε? Πολλά φιλάκια σε όλες!!! :-*:-*:-*:-*:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κουκλες

προχτες καναμε συναντηση στο νηπιαγωγειο και συνεχιζω να ειμαι και φετος στο συλλογο γονεων και κηδεμονων,και απο βδομαδα θα παμε στον αντιδημαρχο να διαμαρτυρηθουμε για το θεμα τις καθαριστριας,ακομα τα ιδια το νηπιαγωγειο παραμενει χωρις καθαριστρια και μετα απο τα ψαλτηρι που εκανα εκεινη τη μερα ανεφερα για την αδιαφορια των περισσοτερων μαμαδων,αποφασισαμε να πηγαινουν καθε μερα δυο μαμαδες να καθαριζουν μεχρι να επιλυθει το θεμα,αν ηθελαν ας κανανε κι αλλιως τα ειπα ομως και καμια δεν τολμησε να πει κατι...............

Αννα Μαρια εγω οταν γεννησα τον πρωτο δεν ηθελα να εχω καμια μεσα στα ποδια μου ουτε την πεθερα μου αλλα ουτε και τη μανα μου ηθελα την ηρεμια μου και να πραξω οπως νομιζα εγω σωστο και οχι να μπλεκονται μεσα στα ποδια μου,η μια ελεγε το ενα και η αλλη το αλλο και με νευριαζαν τον αντρουλη μου μονο και κανεναν αλλο......μεγεια τα καινουρια σας πραματακια καλοφορετα,οσο για τα δωρα της πεθερας σου no comment!!!!!

Καλη μου σου ευχομαι ενα καλο θετικο αποτελεσμα να εχεις και ξουτττττ πεστης της κυριας!!!!!

Μαρακι τι συνταγη θελεις εδω ο τσελεμεντες!!!!φιλια στα πατουσακια τα στρουμπουλουδικα!!!!

Αθανασια μου εγω τις αφησα μισες τις ντουλαπες μια κρυο μια ζεστη εδω και μου την εχει δωσει δεν ξερω τι να μαζεψω και τι να αφησω,τα ρουχα δεν τα κρατας μηπως κανεις δευτερο αγορακι;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!

Σήμερα είναι τα γενέθλια του αδελφού μου. Σας είπα ότι ήρθε την Τρίτη και κάναμε έκπληξη στους γονείς μου; Πήγαμε και του πήραμε δώρο, μετά φάγαμε στη μάνα μου, το βράδι θα πάμε σε ταβέρνα και αύριο πάλι οικογενειακώς για φαγητό το μεσημέρι για τα γενέθλια...

Αθανασία, εγώ όπως την Κατερίνα είμαι. Ούτε τη μάνα μου θέλω να έχω μες στα πόδια μου. Τώρα τσακωνόμαστε συνέχεια. Το λέω αυτό στον άντρα μου, δηλαδή, αφού ούτε τη μάνα μου δεν αντέχω, πώς θα αντέξω τη μάνα σου, και τι μου λέει; "Ήθελα να στο πω, μη φωνάζεις συνέχεια στη μάνα σου και τσακώνεστε. Να της μιλάς καλύτερα". Τα νεύρα μουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Με τη μάνα του δε νομίζω να αντέξω ούτε για δέκα λεπτά. Πόσο θα καταφέρω να την αποφεύγω και να τη γράφω; Απ' την άλλη, είναι και δικό του σπίτι (άσχετο αν εγώ το πληρώνω κι εγώ έχω αγοράσει σχεδόν ό,τι υπάρχει μέσα), και δεν μπορώ να του απαγορεύσω να φιλοξενήσει τη μάνα του. Το θέμα είναι ότι θα είναι πολύ δύσκολη περίοδος... Μακάρι τελικά να αποφασίσει να μην έρθει!

Κατερίνα, ακόμα κάνεις την καθαρίστρια στο νηπιαγωγείο; Τρομερή οργάνωση. Και μετά σου λένε ανεργία. Καλά, εδώ ακόμα κάνουν διορισμούς καθηγητών, ενώ τα σχολεία έχουν ανοίξει από 1η Σεπτέμβρη...

Αθανασία, κι εμένα θα μου έδινε μια φίλη μου ολόκληρες σακούλες με ρούχα του γιού της, και τελικά... είπε ότι τα έδωσε αλλού... Μια άλλη φίλη μου, μου είπε ότι θα μου δώσει την καλαθούνα, αλλά ξενέρωσα τώρα... Σκέφτομαι να της πω ότι δεν τη θέλω και να πάω να αγοράσω καινούρια.

Όσο για τις αγορές, οι γονείς μου δε φαγώθηκαν να μου αγοράσουν οτιδήποτε, ούτε καν το πρότειναν, ούτε και τα πεθερικά βέβαια. Μόνο οι γονείς μου είπαν ότι θα δώσουν κάποια λεφτά για την κλινική, αλλά δε νομίζω να δεχτώ. Μας πήραν μόνο κάτι σεντονάκια, κάτι πετσετούλες και έραψε η μάνα μου τις υφασμάτινες πάνες και κάτι άλλα ψιλά. Η πεθερά έστειλε τα εκπληκτικά δώρα που σας είπα, και όταν γεννηθεί το παιδί είπε ότι θα το "ασημώσει". Ελπίζω να μην εννοεί ότι θα το τυλίξει με ασημόχαρτο (αλουμινόχαρτο), γιατί την έχω ικανή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Τι κάνετε;;

Χάθηκα λίγο γιατί πέρασα μία εβδομάδα με ψυχολογικές μεταπτώσεις και πολλή κούραση καθώς και πίεση..Γυρνούσα από τη δουλειά μου και έπρεπε να σχοληθώ με τη δουλειά μου. Δεν μπορούσα να χαρώ τίποτα και κυρίως το παιδί μου. Η χρονιά φέτος θα είναι δύσκολη. Από την Παρασκευή βέβαια νιώθω καλύτερα γιατί αποφάσισα να πάρω την κατάσταση στα χέρια μου. Έβγαλα αρκετή δουλίτσα την Κυριακή ώστε να είμαι πιο χαλαρή μέσα στην εβδομάδα και το Σάββατο βγήκαμε οικογενειακώς αλλά πήγα βόλτα και μόνο με τον αντρούλη μου. Πιστεύω πως θα βρω τους ρυθμούς μου και όλα θα κυλήσουν πιο ομαλά και πιο ανθρώπινα..

Για πεθερές μιλάτε ε;; Όταν γέννησα, λοιπόν, δεν ήθελα καθόλου την πεθερά μου. Έπιανε αγκαλιά τον Πάνο και νευρίαζα. Ήθελα ΜΟΝΟ τη μαμά μου. Ένιωθα ότι η πεθερά τον διεκδικεί από μένα :lol::lol::lol: .Τώρα πια τα πράγματα είναι τελείως διαφορετικά. Δεν έχω πρόβλημα να τον κρατάει και να με βοηθάει. Όταν πηγαίνω στη δουλειά, ο Πάνος μένει πότε με τη μία γιαγιά και πότε με την άλλη και περνά καλά και με τις 2. Το καλό είναι ότι με ακούν και σέβονται αυτά που θέλω για το παιδί μου. Δεν κάνουν του κεφαλιού τους. Τα πεθερικά μου τον λατρεύουν και είναι το μόνο τους εγγόνι και θα ήταν άδικο να τους το στερήσω. Αναθεώρησα λοιπόν. Είναι πάντως πολύ λογικό να έχει μια γυναίκα τις παραξενιές της όταν γεννάει ένα παιδί.

Άννα Μαρία έσκασα στα γέλια με το αλουμινόχαρτο :lol::lol::lol: Μη μασάς με την πεθερά.Τέσσερις μέρες είναι μόνο και θα περάσουν γρήγορα ;););) Να χαίρεσαι τον αδερφό σου!

Κάλλη μου εύχομαι να είσαι εγκυούλα και να μας πεις ευχάριστα νέα!

Μαράκι τι κάνει ο ΚΟΥΚΛΟΣ σου;;;

Κατερίνα (Kangaroo) είστε καλά;

Κατερίνα τι κάνουν τα τρία αντράκια σου;; Βασίλισσα σε έχουν ε;;

Αθανασία μου κάνε υπομονή και θα τα φτιάξεις όλα στο σπιτάκι σου!

Κορίτσια συγνώμη αν ξέχασα να σχολιάσω κάτι αλλά ένα μυαλό έχω (όπως όλοι βέβαια :lol::lol: ) και αυτό υπερφορτωμένο!!!

Πολλά φιλάκια σε όλες σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κουκλίτσες και καλή εβδομάδα να έχουμε!!! :D

Αχ κορίτσια μου πόσο χαρούμενη είμαι επιτέλους η τελευταία εβδομάδα του Σεπτεμβρίου!!!! :ymapplause: Λίγες μέρες μείναν για να πάω σπιτάκι μου :D το οποίο σημειωτέον κοντεύω να καθαρίσω, αφού τρείς μέρες δύο γυναίκες κάναμε μόνο τον κάτω όροφο :shock: πολύ σκόνη ρε κορίτσια και είχε τρυπώσει παντού #:-s .... Σήμερα θα ξεκινήσουμε επάνω στις κρεβατοκάμαρες, βέβαια θα σκεφτείτε ότι πιάσαμε ανάποδα, αφού κανονικά εννοείται ότι συνήθως ξεκινάω από πάνω, αλλά κάτω ήταν που γινόταν ΧΑΜΟΣ κι έτσι σκέφτηκα ότι ''έπρεπε'' να ξεκινήσω ανάποδα :-??

Κατερινάκι μου τι έκανες με τα ρούχα? Κι εμάς εδώ τα ίδια αυτός ο καιρός μια κρύο μια ζέστη γι' αυτό κι εγώ έχω αφήσει κάτι λίγα καλοκαιρινά τα οποία θα φυλάξω όταν πια πιάσουν τα κρύα για τα καλά :lol: Κράτησα κάποια ρούχα, τα καλύτερα, για το ενδεχόμενο που και το επόμενό μου είναι ''αντράκι'' (αν και πολύ θα ήθελα κι ένα χαριτωμένο κοριτσάκι :x ) αλλά τα πρόχειρα τα έδωσα όλα.....

Άννα Μαρία μου να χαίρεσαι τον αδερφούλη σου!!! Κι εγώ όταν γέννησα τα ήθελα όλα καινούρια δεν πήρα τίποτα από κανέναν, αφού ένα φιλικό ζευγάρι μου έστειλε μια σακούλα με κάτι ρουχαλάκια χωρίς να με ρωτήσουν αν τα θέλω :shock: , τα έβαλα στο πατάρι για λίγο για να μην τους προσβάλλω και μετά από 2 περίπου μήνες τους τα ξαναέστειλα με τη δικαιολογία ότι δεν τα χρησιμοποίησα γιατί είχα ήδη πολλά από δώρα. πράγμα βέβαια που ήταν αλήθεια :roll: .....

Ανθούλα μου τι κάνεις? Καλά τι φώτο είναι αυτή κουκλιά και οι δυο! Καλά λένε το μήλο κάτω από τη μηλιά θα πέσει!!!! Όσο για τις πεθερές όπως λές κι εγώ είχα ένα θέμα όταν έπιανε το παιδί, εντωμεταξύ από πριν γεννήσω έλεγε, ότι θα πάρει πάρκο να το έχει στο σπίτι για να της πηγαίνω το παιδί :shock:... Και τι είναι το παιδί σακούλα να πας να την αφήσεις :twisted:????????????? Φυσικά δεν ήθελα και πολύ να πηγαίνει γιατί έχω ένα κουνιάδιο τελείως ηλίθιο και γενικά δεν καταλάβαίνουν ότι ενα παιδί έχει το πρόγραμμά του και τις συνήθειές του. Εγώ πάντα απαντούσα ότι ''δυστυχώς'' έχει μάθει να κοιμάται μόνο στο κρεβάτι του κι ότι και στη δουλειά που είμαι πάλι δεν αλλάζει κάτι, αφού η μαμά μου μένει από πάνω κι ο μικρός κοιμάται κανονικά στο σπίτι του ;)

Αυτά τα νεάκια μου και για σήμερα :D , τι πίνουμε λοιπόν? :x:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πού χαθήκατε καλέ όλο το σκ;

Ανθή, μια χαρά, όταν οργανωθείς θα δεις ότι θα τα προλαβαίνεις όλα!

Αθανασία, καλό καθάρισμα!!!

Εγώ δε θέλω ούτε τη μάνα μου, ούτε την πεθερά μου μες στα πόδια μου. Η μάνα μου επεμβαίνει συνέχεια και γκρινιάζει συνέχεια, και μετά με λέει ιδιότροπη. Έχει συντηρητικές και περίεργες αντιλήψεις, π.χ. θεωρεί μεγάλη ντροπή να μου χαϊδεύει ο άντρας μου την κοιλιά μου δημοσίως. Πώς να μη τσακωνόμαστε και να μου σπάει τα νεύρα; Η πεθερά πάλι, είναι λες και έχει πέσει στη γη κατευθείαν απ' το Μεσαίωνα. Είμαι σίγουρη ότι αν έρθει (μακάρι όχι), θα μας τη λέει που θα φωνάζουμε το παιδί με το όνομά του και όχι "μπέμπη", ενώ δε θα είναι ακόμα βαφτισμένο και "δεν κάνει" (δύο θεολόγοι, εγώ με διδακτορικό και δεν ξέρουμε ποιο είναι το σωστό σ' αυτό το θέμα, και ξέρει αυτή!), γιατί δεν του κρεμάμε ματόχαντρο και θα μας το ματιάξουν και τόσα ματόχαντρα μας έστειλε, γιατί βάζουμε υφασμάτινες πάνες, κ.λπ. Ήδη έχουν σπάσει τα νεύρα μου, μόνο που το σκέφτομαι!!!

Αθανασία, αυτό το "αφήνω το παιδί" μου θυμίζει το baby parking που έχει στο ΙΚΕΑ και άλλα πολυκαταστήματα και βγάζω σπυριά. Μα είναι δυνατόν; Δεν μπορούσαν να το πουν πιο κομψά; Χώρος δημιουργικής απασχόλησης παιδιών, ή κάπως έτσι;

Οι υπόλοιπες πού χαθήκατε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κούκλες τι κάνετε?

Ανθή τι ωραία φωτογραφία και τι κουκλί που είναι ο Πανούλης σου! Οσο για τους ρυθμούς θα τους βρεις σιγά σιγά είναι αρχή ακόμα.

Αθανασία άντε θα χαλαρώσεις και εσύ σιγά σιγά, φαντάζομαι απο Οκτώβριο θα έχει λιγότερο κόσμο. Να απολαύσεις και το σπιτάκι σου :D

Αννα Μαρία καταρχήν να χαίρεσαι τον αδερφό σου. Νομίζω επίσης οτι θέλουν όλοι να βοηθήσουν εκείνες τις μέρες αλλά δεν καταλαβαίνουν πόσο σημαντικές και διαφορετικές είναι εκείνες οι πρώτες στιγμές για το ζευγάρι με το μωρό τους.

Κορίτσια θα επανέρθω γιατι πρέπει να φύγω, έριξε το πρωί ο άντρας μου το κινητό του μέσα στον καφέ και πάμε να πάρει καινούριο :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσαρες μου!!!!!τι κανετε??????εγω δεν ειμαι και πολυ καλα σημερα!!!!!!με ποναει τρομερα η μεση μου,εκανα και τα ντουλαπια της κουζινας και αποτελειωθηκα!!!!!με ποναει και η κοιλια μου που και που,εμαθα και για μια κοπελα στην ηλικια μου που εχασε τον αντρα της,διαβασα πριν κι εδω μεσα για μια κοπελα κατι ασχημο και ολοκηρωθηκε το καρε!!!!!!απο την μια παρακαλαω να ειμαι εγκυος,απο την αλλη φοβαμαι και σκεφτομαι οτι δεν τα βγαλουμε με τιποτα περα,ουτε ξερω αν θελω ή δεν θελω!!!τα'χω παιξει γενικως!βεβαια πριν απο λιγο εμαθα για μια φιλη μου οτι ειναι εγκυος και κατι επαθα,πηγαν και η συνυφαδα μου να δουν το εμβρυακι τους στον γιατρο και καπως εγινα!!!!!!η καρδια μου το θελει με χιλια (και 2000 μην σας πω) αλλα η λογικη μου κανει πισω!!!!!!!!!!!βεβαια απο'τι φαινεται δεν εγινε τιποτα κι αυτον τον μηνα οποτε εχω αλλο εναν μηνα να το σκεφτω!!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol: α!!!ξεχασα να πω οτι μεσα σε ολα αυτα ξεκινησα και "διαιτα" σημερα (στην ουσια απλα ειπα να σταματησω να τρωω)!ποσα να αντεξω πια?????????

τελικα τωρα που το ξανασκευτομαι,ΝΑΙ θελω να ειμαι εγκυος αλλα δεν μου καθεται!!!!!!!!!!!

καλα μην δινετε σημασια σε οτι γραφω!!!!γενικα τα'χω παιξει και δεν μπορω να πω και σε κανεναν τον πονο μου!!!!!!!!γι αυτο τα τραβατε εσεις ολα αυτα!!!!!!

ανθη μου τι ομορφιες ειναι αυτες καλε??????κουκλια και οι δυο σας!!!φτου φτου!!!!!οσο για την δουλεια:ΥΠΟΜΟΝΗ!!!!!ειναι πολυ κλισε αλλα και το μονο που μπορεις να κανεις κοριτσακι μου!!!!!!ΔΥΣΤΥΧΩΣ!

αθανασια μου ξεκινα να μετρας μερες και να σβηνεις γραμμουλες σαν τους φανταρους!τον εφαγες τον γαιδαρο!η ουριτσα εμεινε,και μετα σπιτι με το μωρο σου!!!!!!!!!οοοοοολη μερα μαζι!!εχει να φαει ζουλιγμα!!!!!!!

αννα μαρια μου νομιζω πως τον πρωτο καιρο ειναι η πιο ακαταλληλη στιγμη για επισκεψεις απο την πεθερα,αλλα τι να κανεις?δεν μπορεις να κανεις και πολλα δυστυχως!!!!!!αφου δεν μπορεις να το αποφυγεις κατσε κι απολαυσε το!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

κατερινακι τι κανεις καλε?η αγγελικουλα σου??????πηρατε τελικα κινητο?ποιο?γιατι κι εγω ψαχνομαι αυτες τις μερες λογω της επιδοτησης που ηρθε!!!!!

μαρακι μου τι κανεις?ο στεφανακος σου?

κατερινα "τσελεμεντε" μου τι κανεις???????πως τα πατε με το σχολειο?ολα οκ?οσο για την ευχη:απο το στομα σου και στου θεου το αυτι!!!!!αντε γιατι εχω κουραστει πολυυυυυυυυυυυυυ!!!!!!!δεναντεχω αλλο αυτο το πραγμα καθε μηνα!!!!!!!!

αντε πολλα σας τα'πα και σημερα!παω να κοιμηθω μπας και σταματησω να γραφω!!!καλο βραδυ σε ολες!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!! Τι κάνετε;;;

Αθανασία, Κατερίνα και Κάλλη σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τα καλά σας λόγια για μένα και τον Πανούλη!!!!!Σκέφτηκα μια που μιλάμε τόσο καιρό να δείτε και τη φάτσα μου :lol::lol::lol::lol::lol:

Αθανασία μου ζηλεύωωωωω!!!!!! Από Οκτώβρη θα κάθεσαι στο όμορφο και ανακαινισμένο σπιτάκι σου μαζί με το γιόκα σου! Τέλεια!!!! Άντε να έρθει ο Ιούνιος του 2012 να ξανακάτσω κι εγώ :lol::lol::lol::lol:

Πάντως σχετικά με την πεθερά έχω χαλαρώσει γιατί σκέφτομαι ότι έχω κι εγώ γιο και δε θα ήθελα να με έχει στην απ' έξω :lol::lol::lol::lol: Όσον αφορά στα ρούχα από άλλους δεν ήθελα ούτε κι εγώ.Τα ήθελα ΟΛΑ καινούρια. Στην αρχή βέβαια αυτό γιατί τώρα του έχω βάλει και κάποια ρουχαλάκια που μου έχει δώσει η κουμπάρα μου από το γιο της..Δώρα πάλι από γονείς και πεθερικά δέχτηκα μετά χαράς.Αφού ήθελαν γιατί να τους χαλάσω το χατήρι;;;;; :lol::lol::lol::lol::lol:

Άννα Μαρία αφού δε θες κανέναν στα πόδια σου όταν γεννήσεις τότε να το κάνεις. Η λεχώνα πρέπει να έχει καλή ψυχολογία και να μην της σπάνε τα νεύρα..Ηρεμία χρειάζεται...Όσο για την πεθερά μη σκας. Είναι ΜΟΝΟ 4 μέρες. Ούτε που θα καταλάβεις για πότε θα περάσουν. Πάντως κουφάθηκα λιγάκι που η μαμά σου θεωρεί ντροπή να σου χαϊδεύει ο άντρας σου την κοιλιά δημισίως..Γιατί το θεωρεί ντροπή;; Υπάρχει τίποτα πιο γλυκό από αυτό;;

Κατερινάκι πήρατε κινητό;; Με γεια! Πάντως γκαντεμιά να πέσει το παλιό μέσα στον καφέ :roll::roll::roll:

Κάλλη μου σε καταλαβαίνω απόλυτα με το θέμα δεύτερου παιδιού. Κι εγώ θα ήθελα πάρα πολύ αλλά κολλάω λιγάκι όταν βάζω τη λογική μπροστά.Αφού λοιπόν εσύ το θες με τα χίλια τελικά, σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να μην αργήσει καθόλου να έρθει το νινάκι!

Σήμερα κορίτσια είμαι πιο χαλαρή αν και αύριο το πρωί πρέπει να πάω στη δουλειά για συνάντηση καθηγητών. Μετά θα γυρίσω και θα πρέπει να ξαναφύγω για μάθημα και τελικά θα επιστρέψω στις 10 το βράδυ. Ωραία ε;;; Μούρλια!

Πολλά φιλάκια σε όλες σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοπελαρες μου

εδω και λιγες μερες ο δευτερος μου γιος ο Γιωργος γκρινιαζει με το σχολειο,τον ειχα γραμμενο στο ολοημερο και μια μερα ξαφνικα αρχισε να κλαιει και να λεει οτι δεν θελει να παει σχολειο,το συζητησαμε και τελικα καταλαξημε οτι δεν θελει στο ολοημερο κουραζεται λεει και θελει να ερχεται νωριτερα στο σπιτι,βλεπει και τα αλλα παιδακια που ειναι στο κλασικο και φευγουν νωριτερα και μαλλον καπως του φανηκε,και τελικα θα τον αλλαξω θα τον βαλω στο κλασικο η νηπιαγωγος βεβαια επιμενει μηπως τον μεταπισω αλλα δεν τον ζοριζω αλλο συμφωνειτε;;;;αυτα τα δικα μας λιγο συναχακι και βηχα περασανε και τα τρια μου κατα τα αλλα καλα ειμαστε

Ανθη σου εκανα και σχολιο στη φωτο σου,δυο κουκλακια μαμα και γιος εισαστε!!!απολαυσε σημερα το παιδακι σου και μη σκεφτεσαι το αυριο ολα θα γινουν!!!!

Καλη θα σε μαλωσω τι πεσμενο ηθικο ειναι αυτο ;;;;;;για ανεβα λιγο και σκεψου θετικα,το μωρακι θα ερθει συντομα θα δεις και αφου το θελεις τοσο να μην σκεφτεσαι πως θα τα βγαζετε περα,εγω τι να πω με τρια παιδια,ενα μισθο που ολο μειωνεται και δανεια για το σπιτι;;απο που να φουνταρω οεοοοο!!!!!!

Κατερινακι το δικο μου κινητο ειχε πεσει μεσα στη λεκανη της τουαλετας μπλιαχχχ αναγκαστικα εβαλα το χερι και το εβγαλα,το στεγνωσα αμεσως με σεσουαρ το αφησα ανοιχτο ολη νυχτα και το κινητακι μου ειναι μια χαρα σωο και αβλαβη τωρα πως εγινε αυτο δεν ξερω

Αθανασια μου αντε να συμαζευτητε να χαρεις το σπιτακι σου και ειμαστε και μακρια δυστηχως να ρθουμε για καφεδακι να απολαυσουμε την ωραια θεα !!!οσο για τις ντουλαπες μου μαζεψα τα πολυ καλοκαιρινα σορτς και αμανικα κτλ και αφησα μερικα κοντομανικα και λεπτα ρουχα δεν ξερω τι να τους φορεσω στο σχολειο μια ζεστη μια κρυο βαρεθηκα

η κουνιαδα μου και η συνηφαδα μου εχουν μεγαλυτερα αγορια και μου δινουν τα ρουχα που διασωζονται και παπουτσια ακομα,επειδη μενουμε σε χωριο χρειαζομαι και παλια ρουχα και παπουτσια γιατι τα παιδια μου βγαινουν εξω με και ανακατευονται με χωματα και λασπες και οτι αλλο μπορειται να φανταστειται μια μερα πχ πηγαν στον κηπο στο χωμα ανοιξανε το λαστιχο και κανανε λασπολουτρο οταν τους ειδα ημουν για γελια και κλαματα μαζι κατευθειαν στην μπανιερα ,δεν μπορω να τους βαζω καλα ρουχα συνεχεια καταλαβενεται τι γινεται,αλλα και καποια ρουχα που ειναι καλυτερα μια χαρα τα χρησιμοποιω τρια παιδια δεν μπορω να αγοραζω συνεχεια καινουργια με τιποτα

Αννα Μαρια 4 μερες ειναι θα περασουν υπομονη να κανεις,σιγουρα οι πρωτες μερες ωσπου να προσαρμοστειτε με το μωρο ειναι οι πιο δυσκολες,στον πρωτο μου θυμαμαι ημουν μεσα στα νευρα ολα μου φταιγανε δεν ηθελα καμια ουτε την πεθερα μου αλλα ουτε και την μανα μου

το Μαρακι μας τι κανει;;καλα ειναι ο μπουμπουκακος;;;

πολλα φιλακια σε ολες πω!!!πω!! τι εγραψα παλι..................

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσια!!

ΚΑ1 καλά έκανες και δεν το ζορισες το παιδί...αφου δεν θελει μην τον πιέσεις, γιατι μετά θα έιναι χειρότερα...Ο μπουμπούκος μόυ καλά είναι, όλο χάδια και αγκαλιές θέλει!!!Ναζιάρης μου βγήκε...αλλά μου αρεσει!!! :D:D:D:D:D:D

Αννα Μαρία το σπιτι είναι και των δυο σας...ξέρω πόσο ζόρικο είναι...ούτε εγω θα αντεχα με την πεθερά..αλλά θα κάνεις λιγη υπομονη...εξαλλου δεν έρχεται και συχνά! :D

Ανθή πολύ ωραία η φωτο σας! Κουκλάκια και τα δυο σας ειστε...σου μοιάζει ή μου φαίνεται??

Κάλλι μου ρίξε ένα χαμόγελο για μένα και άσε τις άσχημες σκέψεις...θα έρθει το 2ο μωράκι, σου αξιζει άλλωστε και με την αγάπη σου θα τα καταφέρετε!

Αθανασία λίγες ΄μέρες έμειναν και μετά ξεκούραση!!Υπομονή!@

Δεν προλαβαίνω να σχολιάσω άλλα...κλαιει ο παιδαρός μου...θα πάμε για εμβολιο σε λιγο!! Φιλιά σε όλες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερααααααααααααααα!!!!!!!!!!τι κανετε?εγω ειμαι ψυχολογικα καλυτερα αλλα σωματικο...μ'επιασε πριν απο λιγο ενας πονος σαν κολικος αλλα χαμηλα στην κοιλια!!!!!ουτε ανασα δεν μπορουσα καλα καλα να παρω!!!!!περιοδος δεν μου'ρθε ακομα αλλα περιμενω καρτερικα με μια πολυ μικρη ελπιδα (μετα απο ενα αρνητικο τεστακι),οτι ισως και να με ξεχασει!!!!! :lol::lol::lol::lol:

μαρακι μου τωρα ετσι πως εβλεπα τον στεφανακο σου και χωρις φυσικα να ξερω τον αντρα σου αλλα νομιζω πως σου μοιαζει πολυ βρε!!!!!τι κολπα εκανες????

κατερινακι μου γλυκο τι κανεις?κι εγω ειμαι της αποψης να μην τον ζορισεις τον γιωργακη σου!!!!οσο για τα ρουχα που λες κι εγω που εχω ενα παιδακι μονο παλι δεχομαι να μου δινουν καποια καλα ρουχαλακια για την μικρη μου γιατι αλλιως δυστυχως ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΟΥΜΕ!!!!ειναι μια γνωστη μας που η κορη της εχει ακριβως τον ιδιο σωματοτυπο με την κωνσταντινα κι ενα χρονο διαφορα,κι ολο αγοραζει ακριβα ρουχα και φιρματα στην κορη μας,οπότε,όποτε μας δινει τα χρησιμοποιω χωρις δευτερη σκεψη!!!!!σαν καινουργια ειναι!και κανουμε και το κομματι μας με τις φιρμες!!χα χα χα!!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

ανθη μου υπομονη κοριτσακι μου!!!!!το παιδι που ελεγες για ιδιαιτερα το πηρες τελικα?ή του ειπες οχι?δωσε ενα φιλακι στον πανουλη σου!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσαρες τι καφεδάκι να βάλουμε εγώ έφτιαξα και αυτό το γλυκό με τα μπισκότα σαλάμι, μωσαικό, κορμό πως το λέτε, είμαι αρχάρια βλέπετε :lol::lol::lol::lol: θέλω πολύ δουλεια για να σας φτάσω.

Κάλι τι νέα έχεις να μας πεις πότε περιμένεις? Εύχομαι να είσαι εγκυούλα γιατι καταλαβαίνω οτι το θέλεις παααααάρα πολύ!!!!Κι αν δεν έρθει τώρα ας έρθει τον άλλο μήνα. Θέλω και εγώ πάρα πολύ δεύτερο παιδάκι, πέρασε και το τρίμηνο που έπρεπε απο την αποβολή και το σκέφτομαι συνέχεια. Σκέφτομαι βέβαια οτι σε τρεις μήνες δεν θα έχω δουλεια και έχω αρχίσει το ψάξιμο και τα βιογραφικά και αναρωτιέμαι αν μου έρθουν και τα δυο μαζί τι θα κάνω :roll::roll::roll::roll: βέβαια ο άντρας μου με προσγειώνει λέγοντας οτι αυτή τη στιγμή δεν μου έχει τύχει ούτε μπεμπε ούτε νέα δουλεια και να μη βασανίζω το μυαλό μου με τέτοιες σκέψεις...

Κατερινάκι καλύτερα μην τον πιέσεις ίσως στο ολοήμερο του φαίνονται πολλές οι ώρες, μπορεί να θέλει και περισσότερες ώρες να περνάει με τον μικρούλη. Ο μεγάλος σου τι ώρα γυρνάει είναι και το δημοτικό ολοήμερο ή είναι κανονικό. Οσο για το κινητό του έπεσε την ώρα που οδηγούσε και μέχρι να πάει στη δουλειά πέρασε κάνα μισάωρο το άνοιξε το στέγνωσε μετά όμως ή δεν άκουγε ή άκουγε πολύ μακριά και όπως το έφτιαχνε κάτι πρέπει να έσπασε στο μεγάφωνο ή στο μικρόφωνο οπότε πάει

Μαράκι φιλια στον μικρό σου ναζιάρη απόλαυσε όσο μπορείς αυτές τις αγκαλιές τώρα που είναι τόσο μικρούλης!

Σας φιλώ κοριτσάκια

είστε πολύ γλυκιά παρέα :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!

Εμείς το πρωί πήγαμε με τον αδελφό μου για αναλύσεις και μετά πήγαμε στη μάνα μου και φάγαμε. Μετά ήρθε ο αδελφός μου από δω και συνεχίσαμε τη ζωγραφιά στον τοίχο του παιδικού! Ελπίζω να την τελειώσουμε σύντομα για να μπορέσουμε να τακτοποιήσουμε το δωμάτιο.

Ανθή, οι γονείς μου είναι μεγάλοι και συντηρητικοί. Γενικά είναι της άποψης ότι δεν πρέπει να κάνουμε τίποτα που θα κάνει τους άλλους να μας σχολιάσουν. Π.χ. προχτές ήμασταν στο σπίτι μου κι εγώ έκανα το γέλιο του νονού μου που είναι πολύ αστείο, σαν κράξιμο. Φυσικά είχαμε λυθεί στα γέλια, και μου κάνει η μάνα μου "σσσστ, ακούγεσαι". Εννοείται ότι δεν ήταν ώρα κοινής ησυχίας και ήμασταν μέσα στο σπίτι μου!!! Όσο περνάει ο καιρός τόσο πιο παράξενοι γίνονται οι γονείς μου. Π.χ. όποτε κάνω το λάθος να πάω στην ίδια εκκλησία μ' αυτούς, γυρνάει η μάνα μου, και μου κάνει νοήματα πότε να σηκωθώ, πότε να σκύψω, πότε να κάνω το σταυρό μου, λες και είμαι πέντε χρονών!

Κατερίνα, καλύτερα μην τον ζορίσεις τον μικρό. Καλύτερα στο κλασικό σχολείο, να έρχεται και σπίτι να παίζει με τα αδελφάκια του περισσότερες ώρες. Στο ολοήμερο τι κάνουν; Κάτι περισσότερο ή από κάποια φάση και μετά απλά τα απασχολούν;

Κάλη, σου έφυγε το ψυχολογικό και σ' έπιασαν οι κολικοί; Πότε περίμενες περίοδο; Άντε, μακάρι να είσαι τελικά!!!

Καγκουράκι, εμένα ο άντρας μου τώρα που πήγε Μυτιλήνη, γύρισε με τα πλαϊνά ροδάκια της βαλίτσας σπασμένα, και θέλει να την πετάξει και να πάρει άλλη! Ολόγερη βαλίτσα. Δεν τον άφησα, γιατί το έχει παρακάνει με τα έξοδα. Μία κινητό, μία μαθήματα αυτοάμυνας (οκ, αυτά είναι 50 ευρώ το χρόνο), μία το ένα, μία το άλλο...

Σήμερα έχουμε απεργία οι καθηγητές μέσης εκπαίδευσης και δίωρη απεργία οι δάσκαλοι. Τα έχω πάρει τρομερά που βγαίνουν διάφοροι και λένε ότι είμαστε το πιο προνομιούχο κομμάτι της κυπριακής κοινωνίας, ότι είμαστε ανεύθυνοι, ότι όλη μέρα καθόμαστε, ότι καθόμαστε το καλοκαίρι, ότι δε δουλεύουμε, ότι δεν κάνουμε και κανένα σημαντικό έργο. Και στο facebook και στην τηλεόραση και επίσημα πρόσωπα κιόλας. Οι περισσότεροι νομίζουν ότι πηγαίνουμε στο σχολείο εφτάμιση και φεύγουμε μιάμιση και στο ενδιάμεσο καθόμαστε και πίνουμε καφέ. Ότι δε μαθαίνουμε τίποτα στα παιδιά, ότι το απόγευμα κωλοβαράμε, ότι γενικά πληρωνόμαστε για να καθόμαστε. Κι αυτά πιστεύει το μεγαλύτερο μέρος της κοινωνίας. Αφού εμένα έρχονται κάτι κάφροι μαθητές και μου λένε "ξέρεις, εμείς πρέπει και να δουλέψουμε για να βγάλουμε λεφτά, δεν είμαστε σαν εσάς που κάθεστε και παίρνετε τέσσερα χιλιάρικα το μήνα". Κι όχι μόνο μαθητές, γενικώς. Εκνευρίστηκα τώρα...

Όσο για τα δεύτερο χέρι ρούχα, δεν έχω κανένα πρόβλημα να πάρω. Μια φίλη μου, μου είχε προτείνει να μου δώσει σακούλες ολόκληρες από τα ρούχα του μικρού της γιού και δέχτηκα. Μου το είπε δυο-τρεις φορές, τη διαβεβαίωσα ότι τα θέλω, κι όταν τη ρώτησα για να πάω να τα πάρω μου είπε ότι τα έδωσε! Το έχω ξαναγράψει αυτό, άλλωστε. Μετά, μου είπε μια άλλη ότι θα μου δώσει την καλαθούνα. Τόσο καιρό, δεν πέρασε μια μέρα να μου τη φέρει. Σε κάποια φάση την πήρα και της είπα ότι με πρήζει η μάνα μου να την πάρω, για να τη μετρήσει και να ράψει σεντονάκια, πράγμα που είναι αλήθεια. Μου είπε ότι σε δύο μέρες θα περάσει απ' τη μάνα μου να της αφήσει την καλαθούνα. Πέρασαν δύο εβδομάδες κι ακόμα... Γι' αυτό ξενέρωσα, δε θέλω να την πάρω τηλέφωνο να περάσω εγώ απ' το σπίτι της να την πάρω την καλαθούνα, και προτιμώ να αγοράσω δική μου. Ε, δε θα την παρακαλάω κιόλας. Αν δίνει μια υπόσχεση και δεν μπορεί να την τηρήσει, δε θα ξεφτιλίζομαι κιόλας, να περιμένω πότε θα αποφασίσει να μου φέρει μια καλαθούνα. Καλύτερα ν' αγοράσω, να μην υποχρεώνομαι σε κανένα.

Τώρα θα φτιάξουμε γλυκό σταφύλι, για να το πάρω δώρο στο γυναικολόγο, μια που εμείς έχουμε μισό βαζάκι από πέρσι!

Φιλάκια κοριτσάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια ευχαριστω παρα πολυ για τις ευχες σας!στις 23-24 περιμενα αλλα ακομα τιποτα!!!!!!εχω απιστευτο φουσκωμα στην κοιλια,σημερα μ'επιασε κι αυτο το πραγμα και δεν ξερω τι γινεται!τελος παντων!θα περιμενω!!!!!μακαρι να ειναι κατι καλο!!!!

αννα μαρια μου κι εγω θα σπαζομουνα με την καλαθουνα!!!!!και το πιθανοτερο ειναι οτι θα αγοραζα δικια μου γιατι ειπαμε να μας δινουν πραγματα,ειμαι υπερ,αλλα οχι να μας κανουν να νιωθουμε και γυφτοι!!!!να τους παρακαλαμε!!!!!!κατερινακι μου οσο περισσοτερο το σκεφτομαστε τοσο χειροτερο ειναι!πριν μεινω εγκυος στην κωνσταντινα μου ελεγε μια φιλη οτι ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙ Η ΚΑΤΑΛΛΗΛΗ ΣΤΙΓΜΗ!ΜΗΝ ΤΟ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΚΑΙ ΒΑΛΕ ΜΠΡΟΣ!ετσι κι εκανα κι αν δεν την ακουγα τοτε ,τωρα δεν θα ειχα το αστερακι μου!!!!!γιατι η ζωη μας ειναι ολο δυσκολιες!ποτε θα ερθει αυτη η στιγμη!αφου το ενα "διορθωνεται" και το αλλο "χαλαει"!!!!!!!!το συμπερασμα ειναι:ΒΑΛΤΕ ΜΠΡΟΣ ΤΙΣ ΜΗΧΑΝΕΣ ΟΣΟ ΕΙΝΑΙ ΝΩΡΙΣ!!!!αααααααα!!!!!!!!και μην ξεχνιομαστε!!θελω να μου στειλεις κορμο!!!!ακους?????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας τσούπρες!!!

Έχω τη γυναίκα εδώ κι επιτέλους τελειώνουμε, έτσι δε μπόρεσα να αντισταθώ στον πειρασμό να μπω να δω τι κάνετε :P μάλλον μου έχετε γίνει μια πολύ ευχάριστη εξάρτηση :D:D:D:D !!!!!! Τα διάβασα όλα αλλά όπως καταλαβαίνετε δε θυμάμαι ΤΙΠΟΤΑ :shock::shock::shock: Ααααααα το μόνο που θυμάμαι είναι να ευχηθώ στην Κάλλη να κάνει άλλο ένα τεστάκι και να βγεί ΘΕΤΙΚΟΟΟΟΟΟΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D:D:D:D

Οι υπόλοιπες συγχωρέστε με και φυσικά μη με παρεξηγήσετε...... ;) Σας αφήνω πάω να τελειώσουμε και τα λέμε αύριο με ησυχία :-*:-*:-*:-*:-*:x:x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κάλη, κι εγώ έχω ένα φούσκωμα στην κοιλιά, τι περίεργο πράγμα; Λες να έχουμε το ίδιο; :P

Αθανασία, άντε, τελειώνεις επιτέλους με τις δουλειές... Εγώ να δω πότε θα τακτοποιηθεί το παιδικό... Έχω και τον άντρα μου, όλο "αύριο" και "αύριο". Είχαμε εκεί κάτι κουτιά και μια βαλίτσα (αυτήν που ήθελε να πετάξει) και μετά από βδομάδες σήμερα φιλοτιμήθηκε κι έβαλε τη βαλίτσα στη ντουλάπα και τα κουτιά στο πατάρι... Αυτό που έχει προτεραιότητα τώρα, είναι να τελειώσει η ζωγραφιά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου σας ευχαριστω που μου απαντησατε αμμεσα,ο μεγαλος μου σχολαει στις 12μιση,θα σχολανε την ιδια ωρα δηλαδη,στο χωριο μας δεν υπαρχει σχολειο και πηγαινοερχονται με ταξι,στο ολοημερο κανουν πολλα πραγματα,κανουν καλη δουλεια και πολλες εργασιες ο μεγαλος μου πηγε δυο χρονια και ο Γιωργος περυσι χωρις προβλημα τωρα ζοριστηκε και παραπονιεται οτι κουραζεται,τελοπσντων δεν τον ζοριζω αλλο αυριο θα παρω τηλεφωνο στο νηπιαγωγειο να τον αλλαξω να τελειωνουμε,εντωμεταξυ η διευθηντρια απο οτι καταλαβα φοβαται μην χασει το τμημα του ολοημερου γιατι ηδη μειωθηκαν τα παδια σε συγκριση με περυσι γιαυτο και επειμενει,δεν θα σωσει το δικο μου το παιδι την κατασταση ομως ετσι δεν ειναι;

Κατερινακι μια χαρα το εγραψες και κορμος λεγεται και μωσαικο,σου πετυχε;;;γιατι δεν θα εχεις δουλεια σε τρεις μηνες;;;δεν θυμαμαι να μας ειχες πει κατι,οσο για το δευτερο παιδακι μην το προγραμματιζεις,καντε ελευθερα και θα ερθει χωρις αγχος

Καλη μου τι εχουμε ορεξεις κιολας;;; ;);):lol::lol: αντε μακαρι κοπελα μου να μας ανακοινωσεις τα ευχαριστα σε λιγες μερες

Αννα Μαρια μου μην συγχηζεσαι εξω απο τον χορο πολλα τραγουδια λενε ετσι δεν ειναι;;;οσο για την καλαθουνα καλα εκανες δεν θα την παρακαλας κιολας,πως μου τη δινουν κατι τετοια ατομα.............για πες το γλυκο σταφυλι πως το κανετε;;;μολις γινει η ζωγραφια να μας βαλεις φωτογραφια να δουμε κι εμεις

Αθανασια μου δεν σε παρεξηγουμε σε περιμενουμε να πιουμε καφεδακι και να μας πεις τα νεα σου

Μαρακι απολαυσε τον τωρα που ειναι μικρουλης γιατι μετα θα σου φευγει και δεν θα θελει τετοια,καμια φορα χαιδευονται οι μεγαλοι μου και τους λεω οταν μεγαλωσετε ρε ζουζουνια θα κανετε αγκαλιτσα τη μαμα ή δεν θα με θελετε καθολου;;; :lol::lol: και μου λενε τι λες ρε μαμα παλι θα σου κανουμε φιλακια και θα σε αγκαλιαζουμε αντε να δουμε :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα, για το γλυκό σταφύλι έχω μια συνταγή από το περιοδικό Gourmet της Ελευθεροτυπίας. Βάζεις μισό κιλό ζάχαρη, 150 γραμμάρια νερό και ένα στικ βανίλιας χαραγμένο εγκάρσια στη μέση σε μέτρια φωτιά. Μόλις πάρει μια βράση το σιρόπι, ρίχνεις ένα κιλό λευκό σταφύλι πολύ καλά πλυμένο, στραγγισμένο και (εννοείται) χωρίς κλαδάκια, μόνο ρόγες. Το αφήνεις να βράσει μέχρι να δέσει ανακατεύοντας σταδιακά. Της πλάκας γλυκό δηλαδή, αλλά ο άλλος ακούει γλυκό του κουταλιού και ενθουσιάζεται, γιατί θεωρούνται δύσκολα και μπελαλίδικα! Μ' αυτή τη δοσολογία βγαίνει ένα μικρό βαζάκι.

Η ζωγραφιά όπως είναι τώρα είναι σαν εξωγήινο τοπίο, γιατί το σχέδιο είναι με απαλό μολύβι ή άσπρη κιμωλία, και έχουμε κάνει μόνο τα δέντρα με μπογιά, πράγμα που σημαίνει ότι φαίνονται κάτι πράσινα συννεφάκια ή κομμένα συννεφάκια, αφού κάποια δέντρα είναι κρυμμένα πίσω από τις στέγες, και δε φαίνεται καθόλου πώς θα μοιάζει όταν ολοκληρωθεί!

Όσο για το αγκάλιασμα και τις γλύκες, κι ο πατέρας μου έτσι μου έλεγε, να με αγκαλιάσει και να με φιλήσει όσο είμαι μικρή, γιατί μετά ούτε θα τον πλησιάζω, κι εγώ θύμωνα κι έλεγα "όχι, ποτέ", και τελικά όντως έτσι έγινε, ούτε ήθελα να τους βλέπω στην εφηβεία, και τώρα δεν είμαι και πολύ διαχυτική.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Και να την καμαρώνεις για μια ολόκληρη ζωή υγιή και ευτυχισμένη πάντα!!! Για την απόφαση του δεύτερου παιδιού είναι καθαρά δική σας επιλογή και απόφαση! Δεν χρειάζεται να δικαιολογήσεις τίποτα και δη σε εμάς!! Δεν το είπα για αυτό δηλαδή.. Παρόλα αυτά, με τις συνθήκες που περιγράφεις το καταλαβαίνω, θα ήταν δύσκολα τώρα στο νησί με ότι συνεπάγεται αυτό.. αν και δεν έχω ακόμα παιδάκι για να ξέρω από πρώτο χέρι τη γλυκιά κούραση που περιγράφεις γλαφυρά (🤣) αλλά έτσι όπως το έχω στο μυαλό μου τουλάχιστον, δεν ξέρω αν θα είχα την ενέργεια να τα ξαναπεράσω όλα τόσο σύντομα.. θα ήθελα να "ευχαριστηθω" λίγο το παιδί, να "απορροφησω" δηλαδή τη κάθε μαγική στιγμή του... τουλάχιστον μέχρι να ξεκινήσει δημοτικό.. μη σου πω να το τελειώσει κιόλας!! 🤣🤣🤣 Βλέπεις κουραστηκαμε τόσο πολύ για να έρθει η εγκυμοσύνη (κλεισμένα 6 κοντά σχεδόν 7 χρόνια προσπαθειών με εξωσωματική και ακόμα χωρίς να είμαστε σίγουροι ότι θα γεννηθεί υγιέστατο μωράκι στο τέλος αυτής) οπότε δεν βιάζομαι να το ξαναπεράσω όλο αυτό.. δεν σου κρύβω ότι πάντα ήθελα μεγάλη οικογένεια αλλά έτσι όπως ήρθαν τα πράγματα στη ζωή, θα είμαι ειλικρινά τρισευτυχισμένη και με ένα υγιές παιδάκι στην αγκαλιά μου...!
    • Νομίζω υπάρχει πάντα κάποιος εφημερεύον γιατρός! Εγώ είχα πάει σε αργία σκέψου…πάρε ένα τηλέφωνο κορίτσι μου κ δες αν συνεχίσεις να αγχώνεσαι, να πας για να σου φύγει!! 
    • Σ'ευχαριστώ! Εχω αλλα 3 παιδια και στα 3 ειχα τρελαθεί στις αναγουλες στους εμετούς κτλ. Απλα σε καποιες ξεκινησαν τα συμπτώματα απο τις 5+4 περιπου ενω σε αλλες μετα την 6+. Σημερα ειμαι 5+2. Ειναι καπως το στομάχι μου ειναι η αλήθεια αλλα οχι κάτι τρομερό. Πρέπει να σκέφτομαι θετικά. Το ξερω. Αργεί πολυ ο γιατρός ισως αυτο με εχει επηρεασει. 10/6 εχω το 1ο ραντεβού. Αλλα σίγουρα μια πιο ηρεμεί εγκυμοσύνη με 3 μικρα παιδια , θα ήταν προτιμότερο...
    • Κορίτσια μου σας χιλιοευχαριστω για τις απαντήσεις σας. @Rena92 δεν ήξερα ότι είχα την επιλογή να πάω σε αυτή την κλινική κ να ζητήσω στο άσχετο να μου κάνουν υπέρηχο!!! Αν αύριο ξανασηκωθω έτσι θα πάω εκεί.. σήμερα δυστυχώς πρέπει να φύγουμε εκτός Θεσσαλονίκης για μια υποχρέωση κ θα γυρίσουμε αργά το απόγευμα...μπορώ κ τότε να πάω?? Με εχει φάει η αγωνία αν κ βαθιά μέσα μου λέω ότι όλα είναι καλά... Όμως επειδή στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν είχα κανένα σύμπτωμα ούτε καν στήθος ,δεν μπορώ να συγκρίνω... Τώρα εκτός από το στήθος δεν έχω τίποτα άλλο. Τώρα που έχασα κ αυτό πανικοβλήθηκα
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...