Μετάβαση σε περιεχόμενο

καφενε "ομορφη μερα"


Recommended Posts

Γεια σας και απο μενα κουκλιτσες!!!Ο Νικολακης ευτυχως ειναι καλυτερα με την αμυγδαλιτιδα...Παιρνει ακομη αντιβιωση...

Εγω αυτες τις μερες εκανα μια ψιλογενικη .Επλυνα καποιες κουρτινες και καθαρισα ντουλαπες αλλα εχω πολλα ακομη σιγα σιγα ομως γιατι μετη δουλεια και το Νικολακη δεν προλαβαινω και πολλα .Το σιδερο το εχω σε μονιμη βαση στο δωματιο και σιδερωνω οποτε μπορω με αποτελεσμα να μαζευονται συνεχεια..

Το απογευμα περιμενω στο σπιτι την κομμωτρια να ερθει να μου κανει ανταυγιες και να κουρεψει και το Νικολακη ..Ευτυχως ερχεται σπιτι γιατι η αλλη που πηγαινα επρεπε να παρω το αυτοκινητο και ηταν ενα μισαωρο μακρια και επρεπε να παω στο κομμωτηριο..

Αννα Μαρια αστα τα σεμιναρια και κοιτα να ξεκουραζεσαι ....Μετα τη γεννα ποσο καιρο θα καθησεις?

Αθανασια 500 ευρω για παιδικο μου φαινονται πολλα..Κρατα τον καλυτερα σπιτι και οπως λες και συ του χρονου προνηπια..

Ανθη πως μπορεις 10 τμηματα εκθεση?Φανταζομαι πως θα σαι στο τελος της ημερας ...

Κατερινακι απαραδεκτες οι μητερες των παιδιων ..Μονο δυο ηρθαν ?Κατα τη διαρκεια της χρονιας τι θα γινει?Ποιος θα καθαριζει?

Αυτα κουκλιτσες τα νεα μου..Παω να ξαπλωσω λιγο τωρα που ο Νικολακης κοιμηθηκε ..

φιλια πολλα !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 964
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα κούκλες

Είμαι στη δουλεια :evil: και συναχομένη :evil: και θέλω καφεδάκι μάλλον ζεστο...

Εσείς τι κάνετε?

Εγώ πέρασα πολύ ωραία με τη μικρή μου την προηγούμενη βρομάδα που είμασταν όλη μέρα μαζί.

Φιλια για την ώρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες τις κουκλίτσες!!!

Όλια αχ αυτές οι δουλειές, τώρα που είπες γενική μου ήρθε ένας κόμπος στο λαιμό :lol::lol::lol:

Κατερινάκι συναχομένη και στη δουλειά διπλό το χτύπημα :lol::lol::lol: Άντε περαστικούλια και πρόσεχε μη κολλήσεις το κοριτσάκι σου.... :|:|;)

Κορίτσια ακούστε τι δουλειές έχω ανοίξει εγώ και τρέχω και δε φτάνω.... Στην κουζίνα μου η οποία βρίσκεται στον κάτω όροφο του σπιτιού μου και κοιτάει μπροστά στο δρόμο, έχω 2 παράθυρα και στη μέση μια πόρτα που βγάζει στην αυλή μου, το φως όμως είναι αρκετά περιορισμένο. Είχα λοιπόν τη φαεινή ιδέα να τα κατεβάσω κάτω και να βάλω στη θέση τους μια μεγάλη τζαμαρία και στην άκρη αριστερά την πόρτα.... Το Σαββάτο λοιπόν θα ρθούν να μου γκρεμίσουν τον τοίχο να βγάλουν πόρτα/παράθυρα κτλ. Οπότε σήμερα εγώ πρέπει να αδειάσω όλα τα ντουλάπια μου και γενικώς να αρχίσω να προετοιμάζομαι για τη μεγάλη μέρα.... Χαμός :shock: Από τη μια χαίρομαι και ανυπομονώ κι από την άλλη όταν σκέφτομαι τι με περιμένει με πιάνει τρέλλα :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!

Δουλειές με φούντες βλέπω όλες!

Εμείς εδώ χαλαρά από δουλειές, τα πιο πολλά τα κάνει ο άντρας μου.

Αρχίσαμε και τα ψώνια και προβληματίζομαι για το καρότσι. Πήγαμε τις προάλλες σ' ένα μαγαζί και μας έδειξαν ένα καρότσι μάρκας Chipolino. Μας άρεσε, ήταν και σχετικά καλή η τιμή του, και το σκεφτόμαστε. Αλλά με προβληματίζει πολύ το ότι κανείς δεν ξέρει αυτή τη μάρκα και ότι μία κοπέλα που βρήκα και ρώτησα δε μου είπε και τόσο καλά λόγια. Το ξέρει καμία από εσάς; Έβαλα και σχετικό ποστ, αλλά φαίνεται είναι εντελώς άγνωστη η μάρκα, κι αυτό δεν είναι και καλό.

Χτες ήμασταν καλεσμένοι σε κάτι γενέθλια σ' ένα χωριό και τραβήξαμε των παθών μας τον τάραχο μέχρι να τα βρούμε. Οι οδηγίες που μας είχαν δώσει ήταν για τον αντίθετο δρόμο (άρα, όπου έλεγε στρίψε δεξιά, εννοούσε στρίψε αριστερά), αλλά και πάλι δεν ήταν σαφείς, αφού κι αυτοί που πήγαν απ' το δρόμο που εννοούσαν οι οδηγίες πάλι χάθηκαν. Πέσαμε και σε χωματόδρομους, σε κάτι δρόμους γεμάτους τρύπες, σε ορισμένα σημεία κατέβαινα απ' το αμάξι για να μην ταρακουνιέμαι. Τρομερή ταλαιπωρία και σήμερα πάλι σχολείο... :(

Όλια, η άδειά μου είναι 4 μήνες, δηλαδή 18 εβδομάδες. Απ' τη μία λέω ότι είναι ελάχιστη, απ' την άλλη πάλι, ίσως και να είναι καλύτερα απ' το να κλειστώ στο σπίτι ένα χρόνο με το μωρό και να πάθω και καμιά επιλόχειο...

Τι τρώτε σήμερα; Εμείς ένα απ' τα αγαπημένα μας: κολοκυθάκια γεμιστά αβγολέμονο!

Σας φιλώ όλες κορίτσια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Σήμερα ξεκίνησα δουλειά και χθες ήμουν χάλια ψυχολογικά. Τρεις μήνες τώρα καθόμουν με τον Πάνο μου όλη μέρα και τώρα πάλι τον αφήνω..Κάθε αρχή και δύσκολη. Εντωμεταξύ μου τη δίνει η γνωριμία με νέους μαθητές γιατί είναι όλοι ψαρωμένοι και μέχρι να ανοιχτούν λίγο σε κοιτούν λες και κατέβηκες από τον Άρη.Ήταν και όλα σε κλίμα διακοπών ακόμα και τους έκανα ένα κεφάλι καζάνι :lol::lol::lol: ..Τι να κάνω κι εγώ η δόλια;; Ο Πανούλης όταν με άκουσε να ανεβαίνω τα σκαλιά φώναζε μαμά μαμά και έτρεξε στην πόρτα να μου ανοίξει! Έπεσε στην αγκαλιά μου, μου πήρε την τσάντα για να τη βάλει μέσα και μετά δε με άφησε στιγμή! Το αγοράκι μου το καλό. Το μεσημέρι που έφυγα ήθελε να έρθει μαζί μου στη δουλειά.Ευτυχώς όμως προσαρμόζεται στις καταστάσεις και δεν έχουμε κλάματα και τέτοια!

Κατερίνα μου ούτε εγώ θα τον πάω παιδικό.Κατευθείαν προνήπιο.Δουλεύω από το μεσημέρι ως το βράδυ και τα πρωινά τον θέλω μαζί μου! Έχουμε ακόμα 2 χρόνια μέχρι το προνήπιο και δεν τα χαραμίζω με τον παιδικό.

Άννα Μαρία μακάρι να τα γλιτώσεις τα σεμινάρια.Όσο για το δωμάτιο του μπέμπη θα γίνει φανταστικό! Όταν το τελειώσετε βάλε μας καμιά φωτό να το δούμε!

Αθανασία 500 ευρώ ο παιδικός;;; Δεν πάνε καλά! Ούτε νοίκι να έδινες...Όσο για τις δουλειές που έβαλες στο κεφάλι σου..ΚΟΥΡΑΓΙΟ! Το αποτέλεσμα θα σε ανταμείψει ;) !

Όλια μου πριν λίγα χρόνια μετά το τέλος του μαθήματος δεν ήθελα να μιλήσω σε κανέναν. Μιλάω τόσες ώρες σερί που τα παίζω :shock::shock: .Τώρα το έχω συνηθίσει πια και δεν μου κάνει αίσθηση. Η διόρθωση όμως μου κάνει αίσθηση και μάλιστα μεγάλη..Δεν την αντέχω. Διορθώνω όοοολη την ώρα. Δουλειά χωρίς αμοιβή...Πολύ χάρηκα που ο Νικόλας σου είναι καλύτερα! Άντε να γίνει τελείως καλά το σκαθαράκι σου!

Κατερίνα μου κρίμα που συναχώθηκες....Περαστικά σου!

Αυτά τα νέα μου κορίτσια. Αν δεν τα καταφέρνω να μπαίνω καθημερινά θα είναι γιατί θα πρέπει να διορθώσω..........Ζητώ τη συμπαράστασή σας!

Φιλάκια πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθή, μεγάλο ζόρι τραβάς κι εσύ...

Εγώ τελικά όπως φαίνεται τα γλιτώνω τα σεμινάρια, γιατί με τα μέτρα που πήρε η κυβέρνηση για την οικονομία, και μας πλήττουν άμεσα (μη σας πω ότι μόνο εμάς πλήττουν), η συντεχνία μας ανακοίνωσε αντι-μέτρα, κι ένα από αυτά είναι αποχή από σεμινάρια που γίνονται εκτός έδρας και σε μη διδακτικό χρόνο και μας επιβαρύνουν οικονομικά. Οπότε, όπως δείχνουν τα πράγματα, τη γλιτώνω!

Πριν προλάβω να χαρώ, όμως, έρχεται στο σχολείο γράμμα, με το οποίο με καλούν να περάσω από ιατροσυμβούλιο. Δεν μπορούσε κανείς να καταλάβει το λόγο, τους παίρνω σήμερα το πρωί τηλέφωνο και μου λένε ότι πέρσι το Μάιο που πήρα άδεια, είχα ξεπεράσει την άδεια ασθενείας που δικαιούμαι. Οι εκπαιδευτικοί δικαιούνται 42 μέρες άδειας. Εγώ πέρσι ήμουν επί συμβάσει και δικαιούμουν 28 + επιπλέον 14=42. Πήρα 28+6=34 και τώρα έρχονται και μου λένε να περάσω από ιατροσυμβούλιο για να δουν αν δικαιούμαι τις επιπλέον έξι μέρες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Αν είναι δυνατόν, πώς θα μπορέσουν τώρα να καταλάβουν τι είχα πριν από πέντε μήνες; Αφού ό,τι κι αν ήταν, θα έχει περάσει!

Εν τω μεταξύ, το ιατροσυμβούλιο θα γίνει στο γενικό νοσοκομείο Αμμοχώστου στο Παραλίμνι, περίπου 45 λεπτά απ' τη Λάρνακα. Τους εξήγησα ότι είμαι εφτά μηνών έγκυος και δεν μπορώ να οδηγήσω και να πάω, και μου είπαν να μου γράψει ο γιατρός μου μια έκθεση, στην οποία θα εξηγεί τους λόγους της άδειας, και να λέει και ότι δεν μπορώ να οδηγήσω αυτήν την απόσταση.

Είμαι χάλια ψυχολογικά απ' αυτό το πράγμα. Άλλες μένουν έγκυες και δεν πάνε ούτε μια μέρα στο σχολείο, κάθονται εννιά μήνες, κι εμένα πάνε να μου δημιουργήσουν πρόβλημα για έξι μέρες... Απ' ό,τι μου είπε ένας συνάδελφος, ήταν και θέμα της περσινής διευθύντριας, η οποία θα μπορούσε να με καλύψει για να μην ταλαιπωρηθώ... Αλλά τι να περιμένει κανείς από αυτήν την στρίγγλα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες!

Ευτυχώς ειμαι λίγο καλύτερα σήμερα.

Αθανασία καλό κουράγιο με τις οικοδομικές εργασίες είναι δύσκολο να μένεις μέσα και να έχεις και τέτοια και το γκρεμισμα έχει πολλά μπαζα. Θα γίνει πολύ όμορφο και φωτεινό οπως το περιγραφεις.

Αννα Μαρία δεν τη γνωρίζω αυτή τη μάρκα καροτσιου και δεν μπορώ να σε βοηθήσω. Οσο για το ιατροσυμβούλιο τι να πω πολύ σε ταλαιπωρούν με αυτά τα πραγματα. Προσπάθησε να μη στεναχωριέσαι για τον μπεμπουλίνο σου, τουλάχιστον γλίτωσες απο τα σεμινάρια...

Ανθή καλή σχολική χρονια και σε σένα και καλή δύναμη με τις διορθώσεις, τυχερός ο Πανούλης που έχει τη μανούλα του μαζί τα πρωινά. :)

Οι υπόλοιπες που είστε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κοριτσάκια??

ΚΑτερίνα μου περαστικά σου!!

Όλια πώς είναι ο μικρός σου??

Αθανασία πώς πάει η ανακαίνηση??? :D:D:D

Ανθη σε καταλαβαίνω...εγώ απο τώρα στεναχωριεμαι που θα τον αφησω!!

Αννα Μαρία κι εμένα με κάλεσαν σε ιατροσυμβουλιο τον Ιουνη οταν ειχα μπει στο μηνα μου για αδεια που ειχα παρει τον Μαρτη...οι περισσοτερες εγκυες δεν πάνε μην ανησυχεις...ΒΑσικα δυο λεπτα κάνεις,και παντα σου εγκρινουν την αδεια οταν εισαι εγκυος..Κι εμενα για 9 μέρες με ειχαν καλεσει!!

Μια αλλη κοπελα που ξερω την καλεσαν αφου ειχε γεννησει :lol::lol::lol::lol::lol: καταλαβες!!!

Οι υπολοιπες τι κανετε??Οι εγκυούλες μας??

Εμεις καναμε το πρωτο μας εμβολιο χθες και ειχαμε πολύ γκρινια, σημερα ειμαστε καλυτερα ευτυχως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία, με καθησυχάζεις!!!!! Το θέμα είναι ότι μου είναι τρομερά δύσκολο να πάω στο Παραλίμνι, στις 9 το πρωί... Πέρα απ' το ότι θα είμαι χάλια, γιατί το πρωί ζαλίζομαι, ειδικά αν ξυπνήσω νωρίς, θα πρέπει να πάρω και απαλλαγή απ' το σχολείο το απόγευμα, γιατί δεν υπάρχει περίπτωση να τα καταφέρω.

Τι να πω, άλλοι έχουν εικονικές θέσεις και παίρνουν δέκα χιλιάδες ευρώ το μήνα, κι εμάς με δύο χιλιάδες ευρώ μεικτά και μας τρέχουν...

Ήρθαν και τα σλινγκ μας πριν από λίγο!!!!! Είναι τέλειααα!!!!!!

Φιλάκια σε όλα τα κοριτσάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα στείλω έκθεση από το γιατρό, η οποία θα λέει και ότι δεν μπορώ να οδηγήσω και να πάω μέχρι το Παραλίμνι. Αν θέλουν ντε και καλά να πάει κάποιος, θα στείλω τον άντρα μου, δεν ήξερα ότι γίνεται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γινεται, μου το ειχε πει κι ο γιατρος μου που μου εκανε την εκθεση.Τελικά ειχα παει εγω κ πηρα το χαρτι απο το γιατρο κι ουτε σημασια δεν μου εδωσαν..με ρωτησαν τι προβλημα ειχα κ μετα εφυγα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χεχε!! Κατάλαβα. Για τα μάτια του κόσμου σε καλούν. Ευτυχώς, γιατί είχα αγχωθεί πάρα πολύ και με ξεάγχωσες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια να μαι κι εγω,καλη σχολικη χρονια σε ολους μας μαθητες και δασκαλες μιας και εχουμε αρκετες στο ποστ μας

αρχισαν και τα σχολεια μας χωρις βιβλια βεβαια και δεν ξερω που θα φτασει αυτη η κατασταση,τελοσπαντων ο μεγαλος μου παει δευτερα δημοτικου φετος και εχουν δασκαλο και μου ηρθε καπως περιεργα γιατι περιμενα να εχουν δασκαλα παλι,θα αρχισουμε και αγγλικα και εχει ενθουσιαστει

[quote="Θέλω να γίνω μαμά!

Κατερίνα, καλά, μέχρι πού θα πάει αυτό, να κάνετε και τις καθαρίστριες στο σχολείο; Οι δασκάλες δεν κάνουν κάτι; Η δουλειά τους είναι σίγουρα πάρα πολύ κουραστική, αλλά κανονικά πρέπει κι αυτές να βοηθήσουν. Στο κάτω-κάτω, εσείς πληρώνετε κι αυτές πληρώνονται. Εγώ θα αισθανόμουν πάρα πολύ άσχημα να έχω τις μανάδες των παιδιών να καθαρίζουν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και απο μενα..Εγω σημερα ειχα ρεπο με τον αντρα μου και πηραμε ξυλα για το τζακι για το χειμωνα..Κουραστηκαμε πολυ μεχρι να τα τακτοποιησουμε..Ειχαμε και τον Νικολακη να παιζει με την πορτα και να μην μας αφηνει να μπουμε μεσα ...Τελικα τα τακτοποιησαμε..

Αθανασια καλο κουραγιο με τις δουλειες..Δυσκολο να μενεις στο σπιτι και να κανεις και τετοιες δουλειες.

Κατερινακι καλη αρχη στο σχολειο ...

Αννα Μαρια μην στενοχωριεσαι με την αδεια Στειλε τον ανδρα σου να παει..Οσο για το καροτσι και γω δεν την ξερω αυτη την μαρκα...

Ανθη καλη αρχη στη δουλεια ..Και γω οταν γυρναω στο σπιτι ο Νικολακης με περιμενει στις σκαλες και μου δινει φιλακι !!!!!

Κανγκουρακι περαστικα ελπιζω να σαι καλυτερα σημερα !!!!!!!

φιλια πολλα καλο βραδυ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!!

Δεύτερη μέρα δουλειάς σήμερα και αρχίζω να συνηθίζω ;) .Συνειδητοποίησα για τα καλά ότι οι διακοπές έλαβαν τέλος και προσαρμόστηκα στη νέα κατάσταση. Αύριο δε δουλεύω ;) .Έγινε ένα μπέρδεμα με το πρόγραμμα και θα κάνω έκτακτο μάθημα το Σάββατο αντί για αύριο.Αχ τι καλά! Ξανά με τον Πανούλη όλη μέρα!

Άννα Μαρία τελικά υπάρχει παντού γραφειοκρατία :lol::lol::lol: Ευτυχώς δε θα χρειαστεί να τρέξεις ;) .Μην αγχώνεσαι για τέτοιες βλακείες!

Κατερίνα μου (kangaroo) χαίρομαι που τον έχω μαζί μου τα πρωινά! Να δω τι θα κάνω όταν θα πάει σχολείο..Πότε θα τον βλέπω;;;Ας μην τα σκέφτομαι από τώρα..

Μαράκι ο γιος σου είναι ΚΟΥΚΛΟΣ!!! Φατσούλα απίστευτη! Τον έχω ερωτευτεί λέμεεεεεεεεεεε :lol::lol::lol:

Κατερίνα έβαλαν άντρα στη Β Δημοτικού;; Συνήθως οι άντρες παίρνουν μεγαλύτερες τάξεις..Δεν πειράζει.Μαζί του θα είναι και πιο ήσυχα τα παιδιά :lol::lol::lol::lol::lol::lol: Καλή σχολική χρονιά να έχετε!

Όλια πήρατε ξύλα για το τζάκι;; Μας έβαλες σε χειμερινό κλίμα και ακόμα έχει ζέστη :lol::lol::lol: .Εγώ η σπαστικιά δε θέλω να το ανάβω γιατί μου τη δίνει που μαυρίζει και που πρέπει να μαζεύω στάχτες...Ο άντρας μου στην αρχή έφριξε αλλά τώρα συνήθισε :lol::lol::lol::lol::lol: Παρόλ' αυτά τρελαίνομαι για αναμμένο τζάκι (των άλλων πάντα :lol::lol::lol::lol: )

Αυτά τα νέα μου!

Φιλάκια πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια...πολυ ζεστη κ σημερα!!

Ολια εσεις μπηκατε εντελως σε χειμερινο κλιμα...κι εγω τρελλαινομαι για τζακι!

Κατερινα οντως περιεργο που εβαλαν δασκαλο σε β'ταξη!

Ανθη μου σε ευχαριστω!!Εγω να δεις ερωτα που επαθα...αντε να χαρεις αυριο τον Πανουλη σου!

Φιλια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα καλημέρα!!!!! Αχ τι ωραία τζάκι διαβάζω!!!! Χειμώνας εν όψι :ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause: Τρελαίνομαι για το χειμώνα και ιδιαίτερα για τζάκι αναμμένο!!!! Θα συμφωνήσω όμως με την Ανθή μας ότι βαριέμαι αφόρρητα να μαζεύω στάχτες και όλη τη βρωμιά που βγάζει το τζάκι, ιδιαίτερα όταν βρίσκεται στο σαλόνι όπως το δικό μου :twisted:

Ανθή μου θα χαρείς τον Πανούλη αύριο τι καλά!!! Να περάσετε τέλεια ;) !!!

Μαράκι μου άστα γίνεται ένας χαμός, το Σαββάτο θα ρθούν να τα κατεβάσουν κάτω... :shock: Όσο μεγαλώνει ο μπουμπούκος σου γίνεται ακόμη πιο κουκλάκι!!! Δώσ' του ένα ζουμερό φιλάκι στα μπουτάκια του :-*:x

Άννα Μαρία μου μην αγχώνεσαι με τι χαζομάρες τους... Για τη φετινή αναρρωτική που θα πάρεις, αν τη πάρεις τελικά, θα σε φωνάξουν αφού γεννηθεί το παιδί, :lol::lol: καλά λέει το Μαράκι :lol::lol:

Κατερινάκι σούζα τα βλέπω τα μικρά με τον δάσκαλο :lol::lol: Καλά θα ήθελα πολύ να είμαι στην πρώτη συνάντηση γονέων και κηδεμόνων για να δω που θα βρούν να κρυφτούν οι αναίσθητες... :twisted: Ούτε ψύλλος στον κόρφο τους =))=))=))

Όλιαξ όντως είναι πολύ δύσκολο να κάνεις τέτοιες δουλειές και να μένεις μέσα στο ίδιο σπίτι... Δε θα έπαιρνα την απόφαση να το κάνω εάν δε μου έλεγαν ότι σε 2 μέρες θα είναι όλα έτοιμα και θα μείνει μόνο τα βάψιμο μόλις στεγνώσει ο τοίχος...

Παρ' όλα αυτά κορίστια μου εγώ ανυπομονώ να ρθεί αυτή η μέρα!!!! :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες

για τζάκι και χειμώνα ακούω αλλά έχει πολύ ζέστη βρε κορίτσια ακόμα, το μεσημέρι μπαίνω στο αυτοκίνητο και ψήνομαι. Πάντως εμείς επειδη το σπίτι δεν είχε τζάκι οταν το ανακαινήσαμε βάλαμε ενεργειακό :lol::lol::lol: οπότε δεν μαζεύω στάχτες :lol::lol:

Κατερίνα ποιες οι εντυπώσεις απο τα μαθητούδια σου?

Μαράκι μεγαλώνει γρήγορα ο Στεφανάκος σου και είναι όντως κουκλί.

Ανθή έχεις κάθε απόγευμα μαθήματα?

Εμείς έχουμε σήμερα επέτειο με τον άντρα μου (οχι γάμου) αλλά κλείνουμε 11 ολόκληρα χρόνια μαζί δε μου φαίνεται πάντως οτι έχει περάσει τόσος πολύς καιρός :):)

Φιλάκια κούκλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!

Σήμερα πέθανα απ' τους πόνους. Πονούσε η πλάτη μου, τα πλευρά μου και η μέση μου και μετά με έπιασε πόνος ψηλά στην κοιλιά, σαν κάψιμο. Ο πόνος στην κοιλιά πρέπει να ήταν καούρα, οι υπόλοιποι πόνοι ίσως να ήταν απ' το αυτοκίνητο χτες βράδι, που στριμωχτήκαμε κάπως. Σήμερα δεν πάω σχολείο.

Κι εγώ στη β΄δημοτικού δάσκαλο είχα. Ήταν ένας ψυχοπαθής, αν αυτός ο άνθρωπος δίδασκε σήμερα θα τον είχαν διώξει κατευθείαν, μη σας πω θα τον είχαν βάλει και φυλακή ή στο τρελάδικο. Ήταν μεγάλος σαδιστής, έφερνε βέργες στο σχολείο και έδερνε και αγόρια και κορίτσια, και μάλιστα, ήταν τόσο πονηρός, που πολλές φορές το ξύλο το έκανε να μοιάζει με παιχνίδι, όσο απίστευτο κι αν ακούγεται αυτό, έτσι ώστε να μην παραπονιούνται τα παιδιά. Έκανε κι άλλα τελείως ανισόρροπα, π.χ. περνούσε από δίπλα μας κι άρχιζε να μας γαργαλά αναπάντεχα ή έκλεινε τα μαλλιά των κοριτσιών μέσα στο παράθυρο και μετά έβγαινε απ' έξω και τα έδενε μεταξύ τους. Μιλάμε για μεγάλο ψυχάκια, αλλά ποιος να τον καταγγείλει, όταν πήγαιναν οι ίδιοι οι γονείς και του λέγανε "δέρνε τον να βάλει μυαλό"; Εννοείται ότι τα παιδιά αυτά, που είχε το ελεύθερο να τα δέρνει, τραβούσαν των παθών τους τον τάραχο. Όχι μόνο τα έδερνε με την παραμικρή ευκαιρία, αλλά τα ξεφτίλιζε μπροστά σ' όλη την τάξη και τα ανάγκαζε να του ζητάνε συγγνώμη κλαίγοντας. Και το χειρότερο ήταν ότι αυτός ο άνθρωπος έχαιρε της εκτίμησης γονιών και δασκάλων και πολλοί μαθητές ήθελαν να πάνε στην τάξη του. Ίσως επειδή ήταν πολύ πρόσχαρος και δεν μπορούσαν τα παιδιά να καταλάβουν τι κρυβόταν πίσω από το χαμόγελο και τα αστεία του... Ήταν και άλλες εποχές τότε, οι περισσότεροι γονείς πίστευαν ότι το ξύλο είναι η πιο σωστή μέθοδος διαπαιδαγώγησης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ κοριτσιαα μου τι κανετε?με οοοοοολααυτα που διαβασα θα πρεπει να σχολιαζω 2 βδομαδες!!!!!καλε τι πολλα νεα που εχετε ολες!!!!!!!!!

λοιπον ξεκιναω με το μαρακι για να την πω ποσο κουκλι ειναι ο γιος της!!!!!!κριμα που μενετε κυπρο!!!

αννα μαρια μου ευχομαι ολα να πανε καλα με την υποθεση της "παραπανισιας" αδειας!!!!!εισαι καλυτερα τωρα?ξεκουραστικες?πονας ακομα?καλε τι δασκαλος ηταν αυτος?εγω θυμαμαι παντως οτι ειχα δασκαλο στην γ΄ δημοτικου!!!!οσο για το καροτσακι η αληθεια ειναι οτι ουτε εγω την ξερω αυτην τη μαρκα!!

κατερινα μου εισαι καλα τωρα κοριτσακι μου?η αγγελικουλα σου??????

ολιαξ ξυλα ακουω και τρελαινομαι αλλα κρυο δεν βλεπω!!!!!!αντε να δουμε πως θα παει φετος!!!!μεχρι τα χριστουγεννα αραγε θα εχουμε ζεστη??

ανθη μου καλο κουραγιο!τα να πω!χαρα στην υπομονη σου!εγω κουραστικα και μονο που το διαβασα!!!!!ευχομαι αυτη η σχολικη χρονια να ειναι πιο ευκολη και ξεκουραστη!!!!!!!

αθανασια μου μπορει να κουραστεις λιγο αυτες τις μερες αλλα σκεψου το αποτελεσμαα!!!!!σιγουρα θα αξιζει τον κοπο!!!!!!!καλη ευκολια!!!!!!!!!

κατερινακι μου γλυκο ξεκινησαμε κι εμεις το σχολειο!!!!!!!!αν και γκρινιαζει λιγο το πρωι οταν την αφηνω μετα συνερχεται!!!!!!!εσεις δασκαλο ε?η αληθεια ειναι οτι αν τυχαινε δασκαλος στην κορη μου,τοσο ντροπαλη που ειναι και ειδικα με τους αντρες σιγουρα θα μου ζητουσε να το σταματησουμε!!!!!! :lol::lol::lol::lol: οσο για την τουρτα εγινε πολυ ομορφη(ψωνιο),που ουτε εγω δεν το πιστευα οτι την εφτιαξα εγω!περασαμε τελεια στο παρτυ και ειδικα τα παιδια!βεβαια περιμενα να περασει το σαββατο και να τελειωσουν ολα γιατι ξεπατωθηκα!!!!!!!!!!αλλα αξιζε τον κοπο!!!!!μονο για την χαρα που πηρε η κωνσταντινα μου,θα το ξανακανα!θα σου βαλω φωτο σε λιγο να δεις!επειδη ειχε γενεθλια και ο αδερφουλης μου τον εκανα κι αυτον μια με μπασκετες και το ονομα της ομαδας του που ειναι και προεδρος!!!θα σου την βαλω κι αυτην να θαυμασεις τα εργα μου!χα χα χα!!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol:

αυτα απο μενα!ευχομαι να μην ξεχασα καμια!!!!!!αλλα ενα μυαλο ειναι αυτο και μαλιστα λειψο!!!!!τι να κανω?παω να βρω τις φωτο για να σας της βαλω!!!!!!!!!πολλα πολλα πολλα πολλα φιλακια σε ολες!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλη μου τι υπεροχες δημιουργιες ειναι αυτες;;;τελειες και οι δυο :o:o:P μπραβο σου :ymapplause::ymapplause: ειχα δικιο που επεμενα να δοκιμασει ειδες;;εσυ παιδι μου εχεις ταλεντο και σε βοηθησα να το αναδειξεις,τελικα χρωματα απο που πηρες;;και πες μου λιγο με τι εκανες τα γραμματακια;;ειδικα της κορης σου ειναι φοβερη και οι λεπτομερειες φοβερες ξανα μπραβοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο!!!!

Ολια ξυλα για τζακι διαβαζω,κι εμεις ετοιμα τα εχουμε μιας και μολις αρχισει να κανει κρυο το δικο μας τζακι δεν σταματαει ολη μερα να καιει,οσο για τις σταχτες συνηθεια ειναι αν και τις περισσοτερες φορες αναλαμβανει ο αντρουλης μου ,δεν θελω να κανει κρυο ακομα μια χαρα ειναι η ζεστουλα μας το απολαμβανω

Αννα Μαρια καλα τι δασκαλος τερας ηταν αυτος,τα καημενουλια τι τραβηξατε........δεν μπορω να φανταστω να απλωσει χερι καποιος επανω στα παιδια μου ουτε και εγω δεν ξερω τι θα κανω,θα γινει χαμος.......ο γιος μου μεχρι στιγμης τον συμπαθησε αντε να δουμε τι πουλια θα πιασουμε

οι αλλες που ειστε παλι;;;Αθανασια πως πανε οι δουλειες;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Και να την καμαρώνεις για μια ολόκληρη ζωή υγιή και ευτυχισμένη πάντα!!! Για την απόφαση του δεύτερου παιδιού είναι καθαρά δική σας επιλογή και απόφαση! Δεν χρειάζεται να δικαιολογήσεις τίποτα και δη σε εμάς!! Δεν το είπα για αυτό δηλαδή.. Παρόλα αυτά, με τις συνθήκες που περιγράφεις το καταλαβαίνω, θα ήταν δύσκολα τώρα στο νησί με ότι συνεπάγεται αυτό.. αν και δεν έχω ακόμα παιδάκι για να ξέρω από πρώτο χέρι τη γλυκιά κούραση που περιγράφεις γλαφυρά (🤣) αλλά έτσι όπως το έχω στο μυαλό μου τουλάχιστον, δεν ξέρω αν θα είχα την ενέργεια να τα ξαναπεράσω όλα τόσο σύντομα.. θα ήθελα να "ευχαριστηθω" λίγο το παιδί, να "απορροφησω" δηλαδή τη κάθε μαγική στιγμή του... τουλάχιστον μέχρι να ξεκινήσει δημοτικό.. μη σου πω να το τελειώσει κιόλας!! 🤣🤣🤣 Βλέπεις κουραστηκαμε τόσο πολύ για να έρθει η εγκυμοσύνη (κλεισμένα 6 κοντά σχεδόν 7 χρόνια προσπαθειών με εξωσωματική και ακόμα χωρίς να είμαστε σίγουροι ότι θα γεννηθεί υγιέστατο μωράκι στο τέλος αυτής) οπότε δεν βιάζομαι να το ξαναπεράσω όλο αυτό.. δεν σου κρύβω ότι πάντα ήθελα μεγάλη οικογένεια αλλά έτσι όπως ήρθαν τα πράγματα στη ζωή, θα είμαι ειλικρινά τρισευτυχισμένη και με ένα υγιές παιδάκι στην αγκαλιά μου...!
    • Νομίζω υπάρχει πάντα κάποιος εφημερεύον γιατρός! Εγώ είχα πάει σε αργία σκέψου…πάρε ένα τηλέφωνο κορίτσι μου κ δες αν συνεχίσεις να αγχώνεσαι, να πας για να σου φύγει!! 
    • Σ'ευχαριστώ! Εχω αλλα 3 παιδια και στα 3 ειχα τρελαθεί στις αναγουλες στους εμετούς κτλ. Απλα σε καποιες ξεκινησαν τα συμπτώματα απο τις 5+4 περιπου ενω σε αλλες μετα την 6+. Σημερα ειμαι 5+2. Ειναι καπως το στομάχι μου ειναι η αλήθεια αλλα οχι κάτι τρομερό. Πρέπει να σκέφτομαι θετικά. Το ξερω. Αργεί πολυ ο γιατρός ισως αυτο με εχει επηρεασει. 10/6 εχω το 1ο ραντεβού. Αλλα σίγουρα μια πιο ηρεμεί εγκυμοσύνη με 3 μικρα παιδια , θα ήταν προτιμότερο...
    • Κορίτσια μου σας χιλιοευχαριστω για τις απαντήσεις σας. @Rena92 δεν ήξερα ότι είχα την επιλογή να πάω σε αυτή την κλινική κ να ζητήσω στο άσχετο να μου κάνουν υπέρηχο!!! Αν αύριο ξανασηκωθω έτσι θα πάω εκεί.. σήμερα δυστυχώς πρέπει να φύγουμε εκτός Θεσσαλονίκης για μια υποχρέωση κ θα γυρίσουμε αργά το απόγευμα...μπορώ κ τότε να πάω?? Με εχει φάει η αγωνία αν κ βαθιά μέσα μου λέω ότι όλα είναι καλά... Όμως επειδή στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν είχα κανένα σύμπτωμα ούτε καν στήθος ,δεν μπορώ να συγκρίνω... Τώρα εκτός από το στήθος δεν έχω τίποτα άλλο. Τώρα που έχασα κ αυτό πανικοβλήθηκα
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...