Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ!ΟΠΟΙΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΑΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ!!!


vanillaki

Recommended Posts

Κοριτσια καλημερα!Σημερα ειναι η 2η ημερα καθυστερησης σε κυκλο (οχι σταθερο) σχεδον 30 ημερων των τελευταιων 3 μηνων.Προηγουμενη περιοδος στις 17/5 λιγεσ σταγινες αιματος και κανονικη ροη στις 19/5.Αναμενομενη περιοδος 16/6?Μηπως μετραω λαθος?Η ανυπομονησια μου βαραει κοκκινο!Εκανα σημερα τα ξημερωματα τεστ κι εδειξε αρνητικο.Εφτασα σε σημειο να το κοιταω καλα-καλα για να δω μηπως φαινεται καμια αχνη γραμμουλα κι εγω δεν το εβλεπα...αλλα ΤΙΠΟΤΑ!Σε καθε περιοδο δεν εχω κανενα συμπτωμα,ουτε πονους στην κοιλιτσα,ουτε πριξιμο στηθους κλπ.Ερχεται χωρις να το καταλαβω κι αυτο μου κοβει τα φτερα..Μηπως δεν εσβησαν ολες μου οι ελπιδες?Σκεφτομαι να επαναλαβω την αλλη εβδομαδα,αν δεν ερθει εως τοτε..Εν τω μεταξυ νιωθω συχνοουρια και πονο στις γαμπες..Και εδω αρχιζω να αναρωτιεμαι...Μηπως αυτα που νιωθω ειναι κατα φαντασιαν συμπτωματα και τα δημιουργω μονη μου?Και το αρνητικο τεστ μηπως "ελεγε" αληθεια?Συγνωμη για το μακροσκελες μηνυμα μου και αν σας κουρασα,αλλα εχω αγχωθει αρκετα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα, καταρχας μην αγχωνεσαι!

μερικα τεστ δεν ανιχνευουν σωστα την ορμονη, κ εγω με 3 μερες καθυστερηση ειχα κανει τεστ κ ηταν αρνητικο, ξανα εκανα στις 7 (αν θυμαμαι καλα) κ βγηκε θετικο!

προσπαθησε να μην το σκεφτεσαι, κ εγω καθε μηνα ειχα συμπτωματα, εκτος απο το μηνα που ειχα μεινει εγκυος! ;)

οσο μπορεις να καθυστερησεις να κανεις το επομενο τεστ.. καντο!

θετικο αποτελεσμα ευχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ'ευχαριστω ειλικρινα για την αμεση απαντηση σου....Λες να εγινε καθυστερημενα η συλληψη(αν εγινε) και να μην εχει προλαβει ακομα να ανιχνευτει η ουσια?Να το επαναλαβω την αλλη εβδομαδα το 2ο τεστ?Θα μπορεσει να δειξει τοτε?Αν φυσικα δεν αδιαθετησω τελικα...Που ευχομαο να μην αδιαθετησω για τους επομενους 9 μηνες!Ειλικρινα θελω πολυ να χαρισω ενα παιδι στον αντρα μου......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οπως σου ειπε και η κουκλιτσα πριν,δεν πρεπει αρχικα να υπαρχει ανχος!!εγω εκανα τεστ στην 6η μερα καθυστερησης και μου εδειξε αρνητικο!μετα εκανα χοριακη!να προσπαθεις να εισαι ηρεμη και ολα καλα !!ευχομαι να εχεις το αποτελεσμα που θες!!φιλακια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοιτα αν δεν εκανες τεστ ωορηξιας δε μπορεις να εισαι εντελως σιγουρη για το ποτε εγινε η συλληψη..

μερικα τεστ δεν ειναι κ πολυ ευαισθητα, ετσι λενε.

εγω θα σου προτεινα οσο μπορεις να μην το σκεφτεσαι, κανε δευτερο τεστακι οσο αργοτερα μπορεις!

μη σου πω να κανεις κατευθειαν χωριακη!!

να μην αδιαθετησεις βρε για αλλους 9 μηνες!!

κ οχι γχος!! αν εισαι εγκυος δεν αλλαζει οοοοτι κ να κανεις1 ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ ΤΑ ΣΥΜΤΩΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΑ ΜΕ ΤΙΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΕΓΩ ΤΟ ΜΟΝΟ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΗΤΑΝ Ο ΠΟΝΟΣ ΣΤΙΣ ΘΗΛΕΣ Κ Η ΚΡΑΜΠΕΣ ΣΤΑ ΔΑΧΤΥΛΑ ΑΛΛΑ ΤΑ ΣΥΜΤΩΜΑΤΑ ΔΙΑΦΕΡΟΥΝ ΑΠΟ ΤΙΝ ΜΙΑ ΣΤΙΝ ΑΛΛΗ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΤΕΣΤ Κ ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ Κ ΗΤΑΝ ΑΡΝΗΤΙΚΟ Κ ΤΕΛΙΚΑ ΕΚΑΝΑ ΧΩΡΙΑΚΗ Κ ΗΤΑΝ ΘΕΤΙΚΗ!!!!!ΛΟΙΠΟΝ ΣΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΧΩΡΙΑΚΗ ΕΙΝΑΙ ΠΟΙΟ ΑΞΙΟΠΙΣΤΗ ΕΞΕΤΑΣΗ.....ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΤΙΚΗ Η ΧΩΡΙΑΚΗ ΣΟΥ Κ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΕΝΑ ΣΠΟΡΑΚΙ ΣΤΙΝ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΣΟΥ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια σας ευχαριστω πααααααααρα πολυ για τις απαντησεις σας.Αργησα λιγο να δω τις απαντησεις σας αλλα σας ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες σας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σημερα με 5 μερες καθυστερησης ΕΥΤΥΧΩΣ δεν ηρθε ακομα.Υπαρχει περιπτωση το τεστ να μην ειχε ανιχνευσει ακομα την ουσια κι εδειξε αρνητικο,η εδειξε σωστο αποτελεσμα...να κανω το 2ο το οποιο περιειχε η συσκευασια?ειπα να το κανω σημερα αλλα ο συζ λεει πως και παλι δεν θα δειξει τιποτα!Oσο για χωριακη λεω να μην κανω ακομα,να κανω πρωτα το 2ο τεστ κι αν δειξει θετικο να προχωρησω...Δεν εχω κατι τα λεγομενα τεστακια ωορηξιας κι ετσι δεν ξερω ποτε ειχα γονιμες μερες και αν εχει πραγματοποιηθει τελικα συλληψη.Το θεμα ειναι οτι ειχαμε μερα παρα μερα επαφες με τον γλυκο μου,ολο τον μηνα!Τι να κανω βρε muriam..Και θελω να προσεχω αν τελικα ειμαι,γτ δν θελω να κανω κακο στο μωρο μου...! Σ'ευχαριστω ομως για το ενδιαφερον σου...Πρεπει να εισαι πολυ καλος ανθρωπος!Με στηριζεις εστω κι ετσι,ειλικρινα σου μιλαω... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΥΧΟΜΑΙ Κ Η 2ΣΑΣ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ!!!!!!!!!ΒΑΝΙΛΑΚΙ ΜΟΥ ΚΑΝΕ ΤΟ ΤΕΣΤ ΑΛΛΙΩΣ ΧΩΡΙΑΚΗ ΕΙΝΑΙ ΠΟΙΟ ΑΞΙΟΠΙΣΤΗ Κ ΚΟΣΤΙΖΕΙ 20 ΕΥΡΩ.ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera ki apo mena... dustuxws apo ta koina simprwmata den mporoume na katalavoume kai polla.. kai to kako einai oti enthousiazomate toso polu kai meta prosgeiwnomaste anwmala.. opote kane to testaki sou i tin xoriaki sou na eisai kai pio sigouri.. einai iperarketes oi imeres kathisterisis... mera me ti mera auksanetai i oromoni.. egw to ekana tin 1h imera kathisterisis kai bgike arnitiko kai tin epomeni thetiko... den pisteua sta matia mou... na eisai iremi pantws..kserw oti den einai eukolo auto pou lew alla prospathise.. to agxos einai kakos simvoulos kai distixws oxi mono de voithaei alla apotrepei.. isixa isixa loipon kane tin proseuxi sou kai meta to testaki sou... filia kai sou euxomai sintoma dipli!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δυστυχως η... κοκκινοσκουφιτσα εκανε την εμφανιση της και αυτον τον μηνα!Και πανω που πηγα να χαρω...Μα γιατι να γινετε σε ολες μας το ιδιο?Να εχουμε καθυστερηση και μολις το συζηταμε..τσουπ!Να ερχεται η ατιμη!Δεν πειραζει...Σκεφτηκα να το αφησω για λιγο καιρο,να προσεξω λιγο τον εαυτο μου γτ εχω επαναπαυτει και εχω παρει μερικα κιλακια κι οποτε ειναι να ερθει ας ερθει!!!Αλλωστε για ολους "εχει" ο ΘΕΟΣ...Ετσι δεν ειναι βρε κοριτσια?Να ειστε καλα για την προσοχη που μου δωσατε...Ευχομαι σε ολες τις εγκυουλες του φορουμ μια υπεροχη τελειομηνη εγκυμοσυνη και σε οσες προσπαθουν συντομα με ενα μωρακι στην κοιλιτσα μας!!!Κι οπως ειχα διαβασει καπου,θα σας αναφερω κατι που μου αρεσε....Το μωρακι ειναι ψηλα και διαλεγει σε ποια κοιλιτσα θα μπει....!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...