Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο 13!! Γεννήστε Ελεύθερα!!!


Recommended Posts

Χριστινακι τι εννοεις για αλλο υπεριχο μετα?????Εννοειτε εμενα ο γιατρος μου ειπε μεχρι το τελος θα κανουμε υπεριχους...!!!!!!!!!!!Επισης μου ειπε οτι την επομενη φορα θα μου κανει και εναν κολπικο... :x:x:x για να δουμε τραχιλο πλακουντα καλυτερα κλπ...αλλα πολυ μου την δινει εκεινο το ματσουκι...πωωωωωωωωωωω :twisted::twisted::twisted::twisted:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 999
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εχετε δικιο για την καισαρικη κοριτσια.Απλα εγω δεν ειμαι καθολου συμφιλιωμενη με αυτη την ιδεα δυστυχως... :roll:

Και εμενα εχει λοξυγγα αρκετα συχνα η μπεμπα!

Σημερα τρωμε σνιτσελ στο τεφαλ με σαλτσα Honey and mustard και απο διπλα ρυζακι και μαρουλακι.

Χριστινα εχεις θεμα με τον λωρο και φοβασαι;Εμενα ειναι πολυ μακρυς και μου ειπε να παρακολουθω τις κινησεις της αλλα να μην ανησυχω.Την εχω συνεχεια το νου μου.

Ζυμη πιτσας φτιαχνω και εγω.Οχι να το παινευτω αλλα κανω τελεια πιτσα! :lol:

Βαζω για ενα μεγαλο ταψι 3 κουπες αλευρι μπλε,λιγο αλατι,λιγο μπεικιν παουντερ και μισο φακελακι μαγια διαλυμενη σε χλιαρο νερο.Λιγο ελαιολαδο και νερακι οσο σηκωσει για να πλαθεται.Την αφηνω να ξεκουραστει κανενα 20λεπτο.Βασικα ολα με το ματι τα βαζω,αν την θες πιο χοντρη,βαζεις λιγο παραπανω αλευρι.Εγω δεν την θελω πολυ χοντρη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραααα!απ' οτι διαβασα ολες καλα.

σημερα το μενου εχει πεννες με τονο για τον αντρα μου και μπριαμ χωρις πατατα ομως για την διαβητικη μανουλα.

απο περπατημα καλα τα καταφερνω αλλα με βοηθαει το οτι δεν εχω παρει ουτε 1 κιλο.προσπαθω μονο να βγαινω αφου πεσει ο ηλιος γιατι την ζεστη δεν την αντεχα ανεκαθεν, ποσο μαλλον τωρα.

κι εμεις εχουμε λοξυγγακι συχνα.πλακα εχει!

αληθεια,γνωριζει καμια αν μπορω να χρησιμοποιω αμυγδαλελαιο στη περιποιηση του μωρου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia geia sas...

perimenw apo to prwi na rthoun gia to plunthrio ..hrthan prin apo ligo telika epeidh einai polu stenos o xwros den mporesan na to baloun swsta...areeee ama den einai o antras mou na ta kanei swsta :twisted::twisted: ..k twra exw ena 7kg plunthrio sto spiti to opoio den mporw oute kan na kanw thn dokimastikh plush eleoooossss...

emeis shmera tha fame fasolakia k tha kanw k ena almuro keik

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

emena mou eipe na paw na kanw enan twra me to pou teleiwsei o 8 kai gia meta den kserw akome de m exei pei..apla na ko kserw...egw kolpiko kanw synexeia apo ton prwto mina sxedon kathe mina...gt eixa oureoplasma kai pairnw kati xapia.

tonia mou nai apo oso kserw kanei poli kalo to amygdalelaio..kai gioa sena kai gia to mwro..

efxaristw poli gia tin pizza koritsakia...tha tin kanw avrio i methavrio...

fasolakia?makari o antras mou na etrwge tetoia alla......oute ntomata oute frouta oute tipota mono araka apo afta...egw pali strin egkymosini idiaitera exw faei tosa laxanika kai frouta pou den yparxoun....efaga ena karpouzi se 3 meres moni moni mou......kai milame gia 10 kila karpouzi..anti gia fagito karpouzi

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαιρη μου και εγω θελω αλμυρο κε'ι'κ...τι το ειπες τωρα!!!Και το θεμα ειναι οτι δεν μπορω να φαω κιολας...

Τονια μου πλακα κανεις οτι δεν πηρες ουτε ενα κιλο....το μωρο σου ποσο ζυγιζει????Τα υγρα σου που ειναι..ο πλακουντας σου???????????Πρωτη φορα το ακουω αυτο.... ;)

Χριστινα μου εγω εχω να κανω κολπικο απο τους πρωτους μηνες....αλλα τωρα δεν ξερω πως θα αντεξω... :-s

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τόνια΄ούτε ένα κιλό??????? :shock:

Χριστινα μου αγχωθηκα στην αρχη αλλά μετά που το έψαξα και μου εξηγησε κι ο γιατρος ότι σημασία υπάρχει στον τοκετο ηρέμησα... Γι'αυτο σας λεω μην φορτώνετε τον εαυτό σας άγχος ΄για όλα!

Γεια σου Μαίρη μου...παλεύεις με το πλυντήριο???

Νίκη μου κι εγώ θα κάνω σνίτσελ το βράδυ!!

Εγω εφτιαξε ζελε κεράσι κι εβαλα μέσα και κεράσια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστινα εμενα το ντοπλερ μου ειπε οτι θα το κανουμε μαλλον την επομενη φορα.Υπερηχο κανω καθε φορα που παω,δλδ θα κανω καθε 20 μερες απο εδω και περα.Δεν τους κανεις στον γιστρο σου τους υπερηχους;Κολπικο εκανα και εγω στην αρχη αλλα ηταν ολα καθαρα και δεν μου ξαναεκανε.Δεν ειναι τιποτα καλε,γιατι αγχωνεστε;Δεν ποναει.

Συμπεθερα με ρωτησες για τον μπογιατζη και ξεχασα να σου απαντησω. :oops: Σημερα δεν ηρθε,τον πηρα τηλ.και ειπε πηγε το αμαξι του στ ΚΤΕΟ. :evil: Αυριο θα ερθει ειπε.Παντως ειναι αφραγκος,οποτε δεν νομιζω να με αφησει στην μεση,θελει λεφτα...Πηρα δειγματα χθες για το δωματιο,απαλο ροζ και λιλα.Θα πω του αντρα μου να μου κανει ενα δειγμα στον τοιχο και αν ειναι να παμε να τα παρουμε για να βαλω αυριο τον μπογιατζη να μου αρχισει το παιδικο.Παντως στον κουβα μεσα δειχνουν πολυ ωραια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tonia oute kg????????????????????ouaaaaaaaaaaaaaououuuuuuuuuuuuuuuuuu pws to kanes auto???

karpouzi trww k egw polu!!!

maraki eilikrina an den hmoun egkuos tha to trabaga..se anamena karbouna kathomai :twisted::twisted: k h plaka einai oti phgan na bgaloun to kalorifer gia na xwresoun to plunthrio k den to koumposan swsta k trexei nera oxi polla alla trexei :twisted::twisted::twisted::twisted: k to thema einai oti me ligo muallo mpainei kanonika to plunthrio k poios tha trabhksei to maniki pali?????o antras mouo kahmenos pou xei k thn mesh tou

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδω ειμαι και παλι...καλε ποσα γραψατε απο το πρωι??Σημερα καπως ειμαι ρε κοριτισα...μετρησα πιεση αλλα μια χαρα...απο την αλλη σαν ζαλαδα ενα πραγμα σαν λιγοθυμια...ελεος...παω να μαγειρεψω τωρα κεφτεδακια και πιτουλες και κανα ρυζακι που μου αρεσει εμενα...και πειναωωωω...μα τι ειναι αυτο με την πεινα πια...ελεος...εγω για τη γεννα μονο για καισαρικη ανησυχω...αμα χρειαστει τι να κανουμε αλλααααα φοβαμαι πολυ...αρχες Ιουλιου παω για απλο υπερηχο και μετα στις 22 παω για ΝΤΟΠΛΕΡ μετα θα μου πει η γιατρος ,ο παλιος μου γιατρος μετα με παρακολουθουσε καθε βδομαδα τωρα αυτη η γιατρος δεν ξερω ακομα...ααα ετοιμαζω και βαλιτσα..εμ τι να ειναι ολα ετοιμα δεν ξερεις ποτε...να μην τρεχω...ετσι και στο γιο μου απο τον 7ο ειχα την βαλιτσα ετοιμη..κατι ψιλοπραγματα θελω ακομα και θα ξαναρωτησω τον Ιουλιο που θα επισκεπτω το νοσοκομειο να μου πουν να μην ξεχασω τιποτα...και οπως καταλαβαινεται...διπλα στην πορτα ειναι...Νικη μου στα ποδια εχω το λαπιτοπι...δεν μπορω στο τραπεζει εχω και εγω τετοιο που λες αλλα ουτε καν να φαω μπορω πιεζομαι και καθομαι καπως ξαπλωκαθηστη...παω να ξεκινησω τα κεφτεδακια και θα ριχνω κλεφτες ματιες στο τι γραφετε..χιχιχι...αχχχ αυτος ο κολπικοςςςς τον συχαινομαι......καθε φορα σφιγγομαι τοσο που ποναω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εκανες και ζελε ρε Μαρακι...ΜΠΡΑΒΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Εγω τωρα θα πιω τον χυμουλι μου και ειμαι οκ...εφαγα και καμια 20 κερασια μια χαρα!!!!!!

Νικη μου τελεια τα χρωματα...εμας το δικο μας ειναι ενα χρωμα του παγου σαν γαλαζιο με ασπρο δλδ..!!!!

Γι'αυτο λεω να παρω ασπρα επιπλακια!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τονια κ εγω την ιδια απορια εχω...ουτε κιλο...μα ειναι δυνατον? :shock::shock::shock:

κ εμεις απο γιατρο θα παμε τωρα σε 4 βδομαδες στο νοσοκομειο κ μετα καθε βδομαδα με 10 μερες.στο εξω εχω την δευτερα αλλα κ εκει κατι αναλογο φανταζομαι...κ μια κ το ανεφερατε να τον ρωτησω για το ντοπλερ.

εμενα το φαγακι μου ειναι ετοιμο κ περιμενω τον αδερφο μου για να φαμε....

ετοιμος κ ο κορμος...επλιζω να προλαβει να παγωσει ως της 6 :?:?:?:? αλλιως βλεπω να τον τρωμε εμεις :lol::lol::lol: μαρακι να σου στειλωωωω :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kiska mou vale me ki emena sti lista...gennaw ws 3 avgoustou tin bebeka mou...

sto giatro mou kanw tous yperixous alla tous megalous tous kanw se idiwtiko nosokomeio kai tous deixnw sto giatro mou.

variemai alla prepei na paw sti laiki..ouf....gt xwris frouta den tin palevw.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαι εγω ασπρο κρεβατακι θα παρω γιατι εχω ασπρη συρταριερα.

Μαιρη και εσυ με τους μαστορους εμπλεξες;Αχρηστοι ειναι ολοι τους! :evil: Σε καταλαβαινω και εγω ειμαι μεσα στα νευρα που δεν ηρθε σημερα. :evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κι ομως κοριτσακια δεν εχω παρει ουτε 1 κιλο και σε 2 μερες θα ειμαι 34 εβδ.ο μπεμπης τελευταια φορα στις 32εβδ. που εκανα υπερηχο ηταν 1790γρ.

εχω διαβητη κυησης κανω 2 φορες την ημερα ινσουλινη και αυστηρη διατροφη.οχι διαιτα,διατροφη.ξεκινησα απο πολλα κιλα και οι γιατροι μου,ηταν πολυ αυστηροι μαζι μου σε αυτο το θεμα.ημουν 98.800 (αλλα διευκρινιζω οτι δεν μου φαινονται) και τωρα ειμαι 97 περιπου.αυριο θα με ζυγισει ο ενδοκρινολογος μου και θα ξερω σιγουρα.εεεεε τωρα ας εχω παρει και κανα κιλο δεν πειραζει αμαν πια.

το αμυγδαλελαιο το βαζω στην κοιλια και στο στηθος για ραγαδες και δειχνει να εχει κανει δουλεια μεχρι τωρα.θα το χρησιμοποιω λοιπον και στο δερματακι του μπεμπη μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Εμείς μεγαλώσαμε φτάσαμε στα 2400!!!!! Είναι πανέμορφη, μαγουλού και έχει το ένα δαχτυλάκι στο στόμα και το πιπιλάει!! Ο πλακούντας αν και χαμηλός είναι οπίσθιος και δεν εχει γεράσει, ο λαιμός της είναι ελεύθερος, αιματώνεται σωστά, ο τράχηλος είναι αρκετα.. κλειστός!!! Και το κυριότερο η τομή μου παει πολύ καλά!!!! Από δυο χιλιοστά το πάχος εφτασε στα πέντε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Είναι λεπτή δεν εξαλείφετε ο κίνδυνος αλλα πώς να το κάνουμε άλλο 2 άλλο 5!!!!!!! Τα πράγματα είναι πολύ καλύτερα απ’ οσο πιστευαμε!!! Εχω καταενθουσιαστεί!!!!!!!!! Περιττό να σας πω πόσο εχω ηρεμήσει!!! Σκοπεύω από εδώ και πέρα να ευχαριστηθώ οσο μπορώ τις δυο εβδομάδες εγκυμοσύνης που μου μένουν γιατι μεχρι τώρα με τετοια αγωνία και φοβο που εχουμε περασει δεν την εχω ευχαριστηθεί καθόλου!!!!

Τιτινα το μόνο θέμα είναι η υπερηχογραφική ημερομηνία; Αυτό φαίνεται και με έναν απλό υπέρυχο γιατι να επαναλάβεις το ντομπλερ;

filos`ifigen κουράγιο, είναι δυσκολο το να εισαι εγκυος με τοσο μικρό παιδι!! Τουλάχιστον εχεις καλή εγκυμοσυνη;

Beboulino με το καλό, προσπαθησε να μην κουράζεσαι πολύ!!

Αχ.. πίτσα.. κορμό.. καρπουζι.. ζελέ.. κάνετε ζημιά κορίτσια!!!!!!!!!!

Τόνια για τον θηλασμό τι σου είπαν;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μariamg τέλεια τα νέα σας κορίτσι μου!! Αντε να ηρεμήσεις τώρα κι εσύ και απόλαυσε όσο σου έμεινε!! Μια χαρά η μπεμπούλα σου!

Μαιρη μου δεν θα έπρεπε να ερθουν οι τεχνικοί της εταιρείας να στο βάλουν?? Γιατι να παιδεύεται ο άντρας σου??

Μιχαέλα στείλε κι από δω κορμό!!!! :lol:

Συμπεθέρα μια χαρά ακούγονται τα χρώματα που επέλεξες...Εγώ πήρα καφέ κρεβατάκι λόγω των ντουλαπιών που ήταν ήδη μέσα...αλλιώς μου αρεσαν πολύ τα άσπρα επιπλάκια!

Τονια μπράβο σου!!!! Και να έβαλες και κανένα κιλό δεν χάθηκε κι ο κόσμος!

Χριστίνα για το υγρό που λες, εχω βγάλει 2 φορές υγρό από το στήθος αλλά είχε πιεστεί γι'αυτό.Τωρα στη θηλή παρατηρώ ότι έχω ασπρακια, σαν γάλα που έχει πήξει!!! :shock: Δεν εχει σημασία νομίζω αν βγαζεις υγρό από πριν με το αν θα εχεις γάλα...οποτε μην αγχώνεσαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστινακι εγω βγαζω υγρο εδω και ενα μηνα...και φοβομουν το αντιθετο με αυτο που λες...μηπως μου τελειωσει..χιχιχιχι...αλλα δεν παιζει ουτε αυτο που ρωτας εσυ ουτε αυτο που ελεγα εγω..αν εχουμε γαλα θα δειξει μολις γεννησουμε!!!!!!!!!!!!

Τονια μου τοτε οκ..και μια γνωστη μου που εχει διαβητη το ιδιο ηταν...επαιρνε το μωρο κιλα απο αυτην!!!!

Κοριτσια μου εγω σας αφηνω τωρα...καλο σας μεσημερι και καλη ορεξη!!!!!!!!!

Φιλακια πολλα φουσκουλιτσες!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κι εγω απο το στηθος δεν βγαζω καθολου υγρο.αυτο ομως να μην σε αγχωνει χριστινα.το αν θα εχεις γαλα για να θηλασεις θα φανει την 3η μερα μετα τον τοκετο.θα ηταν καλο να ξεκινησεις να θηλαζεις απο την 1η ωρα μετα τον τοκετο.ο θηλασμος στηριζεται στο νομο της ζητησης και της προσφορας.δηλαδη οσο πιο συχνα μπαινει το μωρο στο στηθος τοσο πιο πολυ γαλα θα κατεβασεις.στο μαιευτηριο που εργαζομουν το τηρουσαμε ευλαβικα αυτο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...