Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΕΡΙΜΕΝΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΧΟΡΙΑΚΗ......


Recommended Posts

κορίτσια επειδή πολλες είστε πιο παλιές απο μένα στην διαδικασία της εξωσωματικής........εως την πρωτη χοριακή....υπάρχουν κάποια συγκεκριμένα συμπτώματα που υποδηλώνουν οτι αν τα έχεις......προυποθέτουν και μια θετική εξέλιξη???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα συμφωνησω με την φίλη μου την dolfin.

μην αναζητας συμπτώματα- πολυ απλα γιατι ειναι ίδια με αυτα της περιοδου- κ γιαυτο τον λογο τζαμπα θα αγχωθεις.

σε καταλαβαινω βεβαια- κ εγω ακριβως ετσι αισθανόμουν -ειχα αγωνια κ ψαχνομουν.

ολα θα πανε καλα!!

καλη χοριακη σου ευχομαι- 3ψηφια :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λαγονι μου μην ψαχνεις συμπταματα καθολου..εγω στην αποτυχημενη προσπαθεια ειχα οοοοοολα τα συμπτωματα με 0 χοριακη!!

Σε αυτη ην προσπαθεια ουτε ενα συμπτωμα..αφου κ το ελαχιστα πρησμενο στηθος μια μερα πριντη χοριακη ξεπρηστηκε..

Μην δινεις καμια σημασια..μονο να σκεφτεσαι θετικα!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην αγχωνεσαι, το αγχος ειναι κακος συμβουλος. Μπορει και να μην εχεις συμπτωματα, αλλα αν εχεις μοιαζουν με αυτα της περιοδου(εγω ειχα και λιγο αιμα μια μερα πριν τη χοριακη). Ευχομαι να πανε ολα καλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

με το καλο να ειναι!!!!!σου ευχομαι την μεγαλυτερη χοριακη!!!!

μην μπενεις στο τρυπακι με τα συμπτωματα.....ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ.....εγω και στις 3 εξωσωματικες ειχα διαφορετικα συμπτωματα!!!κατσε στο κρεβατι σου και απολαυσε το!!!!!το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να ΧΑΜΟΓΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΣΣΣΣΣΣ!!!!!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια .............

Απο οτι κατάλαβα η καθεμιά είχε και εντελώς διαφορετικά συμπτώματα.........

Καταλαβένετε μωρέ...........σίγουρα όλες κάνατε αυτές τις σκέψεις που κάνω κι εγώ..........

Οσο άγχος και να μην έχεις....κάποια ερωτήματα γεμίζουν το μυαλό σου!

Προς το παρόν βέβαια δίνω μόνο θετικές σκέψεις στο εμβρυάκι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lagonisi είμαι και εγώ στη φάση της αναμονής και μέχρι την άλλη Παρασκευή κάνω υπομονή. Υπάρχουν στιγμές που ψάχνω και εγώ συμπτώματα, και άλλες που λέω "ότι είναι να γίνει, θα γίνει".

Σου εύχομαι καλή επιτυχία, και να έχεις μία μεγάλη χοριακή!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αααα kiss μου....ομοιοπαθείς ε?? :)

Εγω σε γενικές είμαι αρκετά ήρεμη( δεν το περίμενα......)αλλά κακά τα ψέματα κάποιες στιγμές αναρωτιέσαι......για το τι ένιωθαν οι κοπέλες που είχαν θετική χοριακή και τι οι κοπέλες που είχαν αρνητική.

Τελικά είναι τόσο μπερδεμένα τα συμπτώματα.........που καλύτερα όντως να μην τα ψάχνουμε παραπάνω.

Εσύ θα μάθεις πιο γρήγορα απο μένα......

Σου εύχομαι ολόψυχα καλή επιτυχία και μην ξεχάσεις να μας ενημερώσεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εφτασε ο καιρος και ηρθα κι εγω θεση σας!!! Kiss δεν εχω μαθει νεα σου!ολα καλα?

λαγονησι 2 μερες εμειναν??!!! ευχομαι μια τεραστια χοριακη...

ρε σεις κοριτσια μηπως αυτα τα ουτρο φερνουν λιγο καταθλιψουλα? γιατι ενω μια βδομαδα τωρα ειμαι καλα και αισιοδοξη απο εχθες εχω πεσει φοβερα μεσα στις μαυρες σκεψεις μου!! :oops:

αρχικα σκεφτομουν οτι ο καιρος περναει και η χοριακη πλησιαζει αλλα ολο και πιο δυσκολο μου ειναι... δεν αισθανομαι κατι ιδιαιτερο (ξερω ειπαμε δεν κοιταμε για συμπτωματα αλλα...) που και που εχω πονους σαν περιοδου, εχω δεκατα και ζεσταινομαι και απο χθες βαζω τα κλαματα συνεχεια!!Επισης νομιζα οτι μπορει να δω ισως λιγο αιμα εμφυτευσης αλλα μπα... και φοβαμαι οτι δεν εχει γινει τιποτα. :cry: συγνωμη σας επρηξα παλι, ελπιζω να συνελθω γιατι ειναι 6 μερες ακομα και δεν παλευονται ετσι! ευτυχως απο Δευτερα επιστρεφω στο γραφειο, μπας και ξεχαστω λιγακι...

φιλιαααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lagonisi m, koritsaki m simptwmata egw tha s pw oti den uparxoun!

i ki an uparxoun einai omoia me auta tis periodou!

min agxwnesai katholou!na sai iremi!

na xeis pisti Sto Theo kai Stin Panagitsa kai na xereis pws tha voithisoun gia to kalitero!

egw tha s euxithw na xeis ta pio thetika apotelesmata kai ta pio euxarista nea p eixes pote sti zwi s!

perimenoume nea s!x x x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Σπέρμα έχετε ελέγξει?  Πιστεύω πως το θέμα σας είναι είτε κακής ποιότητας ωαρίων, είτε σπέρματος.. Το λέω γιατί δεν είναι μόνο η δυσκολία σύλληψης αλλά και οι παλίνδρομες και η βιοχημική που υποδηλώνουν κάποιο θέμα... Εφόσον έχεις καλές ορμονολογικές, σταθερό κύκλο, κάνεις ωορρηξίαμ έκανες σαλπιγγογραφία, τότε συνήθως μιλάμε για θέμα στην ποιότητα στο σπέρμα ή στα ωάρια.  Τα ωάρια δεν μπορείς να τα ελέγξεις,  μόνο εκ του αποτελέσματος.. Αλλά το σπέρμα είναι εύκολο. Και με μερικές βιταμίνες μπορείς να λύσεις το πρόβλημα. ή επίσης αν πχ υπάρχει θέμα στην κινητικότητα τότε με μια απλή σπερματέγχυση το λύνεις γρήγορα.. Ξέρω πως δεν θέλεις να μπεις σε περαιτέρω διαδικασίες, αλλά γνώμη μου είναι, εφόσον είναι να το προσπαθείς κάνε ένα μπαμ δυνατά και γερά, προσπάθησε το και με διαφορετικό τρόπο και αν δεν κάτσει οκ το αφήνεις. Εφόσον το θέλεις τοσο πολύ δικαιούσαι να το προσπαθήσεις και πιο εντατικά.. Και ας είναι και για 3ο.. τι σημασία έχει εφόσον το θέλεις τοσο πολύ! Για  εξετάσεις σπέρματος (με κατακερματισμό μαζί) αν μένεις θεσσαλονίκη να πας στην Λυμπέρη (https://spermogene.com/team-member/στεφανία-λυμπέρη/ πραγματικά θα σε βοηθήσει και θα σου πει τι να κάνεις.. Επίσης να ξέρεις πως δεν χρειάζεται να έρθει και ο άντρας σου μαζί.. Μπορείς απλά να πας το σπέρμα από το σπίτι μέσα σε ουροσυλλέκτη  μέσα σε 45λεπτά με 1 ώρα..  (Εγώ έτσι είχα κάνει) Από εκεί θα ξεκινούσα στη θέση σου..  Καλή επιτυχία εύχομαι!  
    • Περιμένουμε να μας πεις! Τελική ευθεία νομίζω πως έχουμε μπει κορίτσια μου όλες!!! Καλημέρα και καλή εβδομάδα να έχουμε!
    • Καλημέρα κορίτσια!  Κι εγώ το νιώθω από πολύ νωρίς το μωρό, από αρχές της 16ης εβδομάδας! Είναι ανακουφιστικο, ειδικά άμα σε βάζει ο γιατρός μια φορά το μήνα για υπέρηχο. Στη πρώτη μου εγκυμοσύνη είχα κλείσει τις 22 εβδομάδες και δεν το είχα νιώσει καθόλου! Είχε να κάνει η θέση του πλακούντα πολύ που ήταν πρόσθιος. Τώρα είναι οπίσθιος και δεν απορροφάει τις κλωτσιές 😊
    • Καλημερα κορίτσια μου! Τελικα με πήρε τηλ κ θα παω 12:40. Ναι θα σας ενημερώσω!    εγω αρρώστησα κιολας! Κρύωσα, με πονούσε κατω απο το στήθος, ο λαιμός.. δεν κοιμήθηκα καλα.. σημερα ειμαι Κάπως καλυτερα.  Εγω αντι λίκνο πήρα καλαθουνα με την βάση της γιατι είναι πανω κατω το σπιτι και θελω να την εχω κατω να μην ανεβοκατεβαίνω και στην αρχή λεω να την εχω εκεί αντι στην κούνια, αν και πήρα κ εγω φωλιά. Είναι το πρώτο μας παιδί ίσως να κανουμε κ υπερβολές.. θα δείξει..  @Elkκοριτσι μου αναμένουμε και τα δικά σου νέα! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...