Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΟ ΚΑΣΤΟΡΙΑ?


Recommended Posts

Καλησπέρα.

Επειδη προκειται να μετακομισουμε στην Καστορια θα ηθελα να γνωρισω μανουλες απο την ομορφη αυτη πολη :):):):):):):):):):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω ειμαι απο καστορια για την ακριβεια απ το αργος ορεστικο αλλα μενω στην ορεστιαδα του χρονου περιμενω μεταθεση.πως και πατε προς τα μερη μου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ δεν είμαι απο Καστοριά...αλλά την λατρεύω!! Οι κολλητοί μου είναι από εκεί αν και είμαι από Κύπρο...Εχω γνωρίσει όμως απίστευτους ανθρώπους εκέι και έχω περάσει τέλεια!!

Ανυπομονώ να παω ξανά με το παιδάκι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

Μολις μαθαμε οτι πηραμε μεταθεση στην ομορφη πολη σας.

Μπορειτε να με βοηθησετε στο να βρω σπιτι?

Εχετε καποιον γνωστο που να νοικιαζει καποιο σπιτι ή καποιον καλο μεσιτη?

Ενδιαφερομεστε για διαμερισμα ή μονοκατοικια με 2 ή 3 υπνοδωματια, οσο γινεται πιο καινουργιο, σε ησυχη περιοχη.

Προς τα που να ψαξουμε? Σε τι επιπεδα ειναι τα ενοικια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στη καστορια εχει διαφορες τιμες ωραια ειναι προς τα λυκεια και προς τη χλοη εκει μενει η γιαγια μου αλλα ειναι λιγο ακριβα μπορει να φτασει και το ενοικιο στα 500 ευρω...αλλα ειναι ολοκαινουργια...αλλα αλλου εχει φθηνα γενικα ειναι ησυχη πολη μετα ειναι και το αργος ορεστικο γυρω στα 10χιλ απο καστορια εκει ειναι πιο φθηνα ακομα και πιο πολλες πιθανοτητες να βρεις μονοκατοικια.πχ φιλη μου νοικιασε μονοκατοικια που την εφτιαξε με πυλωτη και παει λεγοντας 350 ευρω στο αργος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στη καστορια εχει διαφορες τιμες ωραια ειναι προς τα λυκεια και προς τη χλοη εκει μενει η γιαγια μου αλλα ειναι λιγο ακριβα μπορει να φτασει και το ενοικιο στα 500 ευρω...αλλα ειναι ολοκαινουργια...αλλα αλλου εχει φθηνα γενικα ειναι ησυχη πολη μετα ειναι και το αργος ορεστικο γυρω στα 10χιλ απο καστορια εκει ειναι πιο φθηνα ακομα και πιο πολλες πιθανοτητες να βρεις μονοκατοικια.πχ φιλη μου νοικιασε μονοκατοικια που την εφτιαξε με πυλωτη και παει λεγοντας 350 ευρω στο αργος

Καλημερα.

Μπορεις να μου κανεις μια εξυπηρετηση αν ειναι ευκολο....???? Απο το ιντερνετ βρηκα μονο 2 μεσιτες που να ειναι "εν ενεργεια", τον Χατζηλεοντιαδη και τον Διαμαντιδη. Υπαρχουν αλλοι μεσιτες εκτος απο αυτους? Ξερεις εσυ καποιον?

Επισης στο αργος δεν εχει πολυ θορυβο απο το αεροδρομιο?

Στην περιοχη "Μανιακοι" ειναι καλα να μεινουμε?

Η χλοη ειναι χωριο, περιοχη, συνοικισμός?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα ρωτησω τον μπαμπα μου και θα σου πω για μεσιτες..το μανιακι ειναι καλα ειναι χωριο ειναι ησυχα αλλα αν ειχα επιλογη θα διαλεγα το αργος απο το μανιακη.οσο για το αεροδρομιο οχι εγω μενω πολυ κοντα στο αεροδρομιο και δεν εχει καθολου φασαρια εξξαλου τα δρομολογια που κανει ειναι 2-3 τη βδομαδα

τωρα η χλοη ειναι στην ουσια συκοικισμος ας πουμε μολις τελειωνουν τα λυκεια της καστοριας ξεκιναει η χλοη απλα πλεον εχει μεγαλη ανακοδομοιση και σχεδον εχει ενωθει με την καστορια πατε κα βλεπετε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χθες ηρθα μια βολτα και πηρα μια πρωτη γευση....... Μου αρεσε η περιοχη οπως μπαινεις στην πολη, εκει που ειναι το LIDL και πηγαμε και μεχρι την χλοη.

Πηγα στον ενα απο τους 2 μεσιτες και ειδα βιντεοσκοπημενα 8 σπιτια, δεν ξετρελαθηκα αλλα δεν απογοητευτηκα..... Ειδα και 2 σπιτια απο κοντα το ενα ειναι τελειο απλα ο νοικαρης περιμενει αν θα παρει μεταθεση οποτε και θα το ξενοικιασει. το αλλο δεν μπορω να πω οτι θα το επελεγα.

Απλα λιγακι απογοητευτηκα απο τα ενοικια. Το πιο φθηνο 380 και το πιο ακριβο 500!!!!

Ισχυει αυτο που λενε οτι στο Δημαρχειο δινουν μια λιστα με σπιτια που ενοικιαζονται?

Τωρα ειμαστε σε φαση που ψαχνουμε απο ατομα που ξερουν καποιους απο τα μερη σας μπας και βγαλουμε ακρη και απο βδομαδα θα ερθω παλι, να παω και στον αλλο μεσιτη. ελπιζω να βρω συντομα, τι να πω...... πρεπει να γυρισω και στο νησι να ξεκινησω πακεταρισμα ολοκληρο σπιτι. και εχω και εναν μπεμπη χρονιαρη!!!!!

ΟΥΦ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σου ειπα τα ενοικια ειναι τσιμπημενα στη καστορια στο αργος κοιταξε...στη λεωφορο των κυκνων σου αρεσε ετσι λεγεται μολις μπαινεις στη πολη....θελει ψαξιμο δεν ξερω για το δημαρχειο τι να πω ξεχασα να ρωτησω και τον μπαμπα μου τωρα ειναι καλη περιοδος γιατι ξενοικιαζονται σπιτια και απο φοιτητες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελπιζω να "ξεκαθαρισει" συντομα το τοπιο και να βρω ενα σπιτακι ετσι οπως το φανταζομαι...... παντως ευχαριστω πολυ για την βοηθεια :):):):):):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 5 weeks later...

Καλημερα κοριτσια.

Βρηκα σπιτι και πολυ καλο μαλιστα!!!!! Στο Νταηλακι ολοκαινουργιο με θεα τη λιμνη. Ονειρο...... Και η πολη σκετη ομορφια!!!!

Μπορειτε να μου πειτε που να παω για να αγορασω τα χαλια μου?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ωραια στο νταηλακη μια χαρα να τακτοποιηθεις κιολας?τα βιαζεσαι?θελεις οπσωδηποτε απο μαγαζι?τλη σεπτεμβρη γυρω στις 22 με 27 σεπτεμβρη εχει πανηγυρι μεγαλο ειναι το 2(1 ειναι της χαλικδικης) σε ολη την ελλαδα και πουλανε και χαλια σε πολυ καλη τιμη θα δωσεις τα μισα χρηματα απο οτι σε μαγαζι και θα ντυσεις ολο το σπιτι σου αν παλι θες μαγαζι μπορω να σου πω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμαθα προσφατα για το πανηγυρι!!!!!! Σιγουρα θα παρω καποια πραγματα και απο εκει...

Τα χαλια τα βιαζομαι γιατι ο μικρος μου ειναι ολη την ωρα στα πατωματα και δεν θελω να ειναι το σπιτι ξεστρωτο......

Τι λες για τα εξης μαγαζια : χαχουλακου και νικολαου?????? τα βρηκα στο ινερνετ. εχουν καλα πραγματα? απο τιμες πως ειναι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα ρωτησω τη μαμα μου γιατι δεν ξερω παντως αν μπορεις να κανεις υπομονη με τα χαλια παρτα απο το πανηγυρι....εγω εβαζα τα μεγαλα παζλ στο πατωμα...παντως στη καστορια να ξερεις δεν θα ξεστρωνεις καθολου χαλια γιατι εχει κρυα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια γεια σας δεν ειμαι απο καστορια αλλα ειδα μια παλια μου γνωστη την ιφιγενεια που γραφει εδω.ιφιγενεια με θυμασαι?η εκτορ ειμαι.μιλαγαμε πριν 2 χρονια εδω παλι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω εχω ενα παιδακι την αναστασια και τον αλλο μηνα γινεται 2 χρονων.ειμαι απο πατρα.εσυ ποτε γεννησες?και ποσο ειναι τα παιδακια σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελενη μου ο κωνσταντινος μου ειναι 25μηνων και τη μπεμπα μου την γεννησα 7 ιολιου πριν ενα μηνα δηλ να σου ζησει η αναστασια....προσπαθω να θυμηθω σαν ονομα αλλα δεν αμνησια...θα θυμηθω που θα παει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι λες για τα εξης μαγαζια : χαχουλακου και νικολαου?????? τα βρηκα στο ινερνετ. εχουν καλα πραγματα? απο τιμες πως ειναι?

?????????????????????????????????????????????????? Κανενα σχολιο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...