Μετάβαση σε περιεχόμενο

πειραιωτισσες μανουλες


Recommended Posts

καλως σας βρηκα κοριτσια!!!!ευχαριστω πολυ για τις ευχες σας...ειναι πολυ ησυχος ο βρωμιτσας μου αλλα οταν ερχεται η ωρα να φαμε ειναι ετοιμος με την στοματαρα που ανοιγει για να ουρλιαξει να φαει και εμενα...κατα τα αλλα ειναι πολυ καλος...τις 3 πρωτες μερες εφαγα φρικη γιατι τσιριζε με τρελα και επαθα ενα σοκ αλλα ευτυχως ο αντρουλης μου μας ηρεμουσε αρκετα...ειναι πολυ σημαντικο τελικα να εχεις στηριξη ψυχολογικη απο τον αντρα σου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια γλυκια καλημερα κι απο εμενα.....Καλως σας βρηκα.....Αντε βρε κοριτσια ειμαστε η μονη ομαδα που δεν υπαρχει κινητικοτητα.....Μα γιατι?Ειναι τοσο ομορφο να συνομιλας με μανουλες και να ανταλλασετε ιδεες και αποψεις....Να σας συστηθω!!!Με λενε Γιουλη,ειμαι 26 και μενω Δραπετσωνα τα τελευταια 6 χρονια και εχω ενα αγορακι 9 μηνων,τον Αλεξη....Ευακι δεν νομιζω να με ξερεις δεν ειμαι απο εδω αλλα απο επαρχια κ εδω στη περιοχη ξερω ελαχιστα ατομα....Να χαιρεστε ολες τα ζουζουνια σας να ειναι παντα υγιη τα παιδακια μας και οι υπολοιπες οτι επιθυμειτε να το παθετε και να εχετε καλη χρονια.....

Πηρα φορα,ε???Να μπαινετε να τα λεμε...οκ??

θα τα πουμε αργοτερα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου βρε τζουλι !!!!!για αντε να βλεπω κινηση......ΘΕΛΩ ΒΟΛΤΑ!!!!!!!!!!!τι σκατοκαιρος ειναι αυτος βρε κοριτσια θελω να παω μια βολτιτσα να μαζεψω ηλιο να το χαρουν και τα παιδια αλλα δεν βλεπω φως στο τουνελ :lol: για να δουμε την πεμπτη φτιαχνει λιγο ακουσα....αληθεια τι μαγειρευουν αυριο?/ριξτε καμμια ιδεα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια!!!mammys love λες να καταφερετε να βγειτε την πεμπτη???παντως εχει πολυ κρυο για εξω...βγηκα το πρωι να παω φαρμακειο...(ειναι το στεκι μας)και παγωσα!!!οσο για το αυριανο φαγητο...κοτοπουλο κοκκινιστο με ρυζι????το φαγαμε σημερα εμεις και την βρηκα προχειρη την ιδεα!!! ;) λοιπον ας συστηθω και εγω μετα το κοκκινιστο...με λενε ευη ειμαι 31 χρονων...μενω δραπετσωνα απο τοτε που γεννηθηκα εκτος απο ενα χρονο που εμεινα καλογρεζα με τον αντρα μου.εμενε μονος του εκει και πηγα και τον εφερα!!! ;);) παω για υπνο ομως τωρα αφου ο βρωμερος τυπακος μου κοιμηθηκε γιατι σε κανενα 3 ωρακι θα εχουμε ξυπνητουρια...αντε κοριτσια καληνυχτα και φιλια στα μπουμπουκακια σας!!!! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΟΥΔΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!!!!αντε να δω θα δουμε και μεις ασπρη μερα τελικα απο δω.......το λατρευω το χιονι...............σημερα θα φτιαξω μπιφτεκακια με πατατες στο φουρνο και μπροκολο στον ατμο που λατρεουμε οικογενειακος....οσο για το φαρμακειο εβακι και μας το στεκι μας ειναι κα γενικοτερα σε ολες οσες εχουν μικρα παιδια νομιζω.τωρα πινω εναν ζεστο καφεδακο πριν ξεκινησω της δουλειτσες του σπιτιου....αφηστε που χορτασα και υπνο στης 9 ξυπνησαν τα μπουμπουκακια μου :x:x:x:x:x:x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κι απο εμενα...Πως ειστε?

Σημερα εχει τελεια μερα για περιπατο...Βγηκα το πρωι να παω πειραια...Ηταν τελεια!!!

Σημερα θα φαω σαλατουλα δεν μαγειρεψα μιας κ ο συζυγος θα λειπει ολη μερα...

Παντως εαν θελετε να κανονισουμε καμια συναντησουλα ολες οι πειραιωτισσες μανουλες...

Επισης θελω να σας ρωτησω??Πηγαινετε καποιο απ τα παιδακια σε βρεφικο σταθμο η σε παιδικο????εαν ναι σε ποιον?ποσο σας στοιχιζει και εαν εχετε μεινει ευχαριστημενες???

Επισης οσες εχετε φεις να γινουμε φιλοι...εαν θελετε βεβαια...σας φιλω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σας!τζουλι εγω παω σε παιδικο τον γιο μου αλλα δημοσιο οχι ιδιωτικο ειναι πολυ καλος βεβαια ,δουλευουν πολυ με τα παιδια,ειναι στο κερατσινι στην χαραυγη....για ιδιωτικοεχω ακουσει εναν πολυ καλο και οικονομικο στην αμφιαλη αν θες ονομα να ψαξω και να στο γραψω.....εχω φεις σου στελνω με μην το ονομα μου..που ειστε οι αλλες βρε κοριτσια??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου μαμυ...Σε ποιον δημοσιο τον πηγαινεις??με ενδιαφερει??το κερατσινι-δραπετσωνα ανηκουν στον ιδιο δημο οποτε μπορει να μου τον παρουν σ αυτον που πας το γιο σου....εχεις τα τηλεφωνα του σταθμου????επισης αν μπορεις σε παρακαλω ρωτα κ για τον ιδιωτικο στη χαραυγη....ευχαριστω εκ των προτερων...Μα γτ αυτη η ομαδα δεν εχει κινηση???Οπειραιας ειναι πολυ μεγαλη περιοχη κ σιγουρα θα υπαρχουν μανουλες αρκετες...Ελατε βρε κοριτσια να δημιουργησουμε τη δικη μας παρεουλα...Να ανταλλασουμε ιδεες κ αποψεις για τα μικρα μας και για διαφορα θεμματα που αφορουν τη περιοχη,οπως να προτεινουμε η μια στην αλλη καταστηματα της περιοχης με καλες τιμες...Επισης οταν θα αρχισει να ανοιγει κ ο καιρος να βρεθουμε κ απο κοντα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τζουλι το τηλ ειναι 4007003 ειναι προυσης η διευθυνση ,δεν ξερω αν σε βολευει σιγουρα θα εχει και πιο κοντα σου δημοσιο παιδικο σταθμο,οσο για τον ιδιωτικο που σου λεω λεγεται ηλιαχτιδα και ειναι αμφιαλη αλλα ερχονται αυτοι και το παιρνουν και στο φερνουν επισης...για συναντηση συμφωνω ελπιζω να μαζευτουμε κιαλλες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια...τωρα καταφερα να μπω ...λιγο το ενα λιγο το αλλο...μαλλον ξεκινησαμε και κολοικους :cry::cry::cry::cry::cry: και ξενυχταμε ...λιγο ζορικα ειμαστε...αλλα ολα καλα,ειμαστε αντρακια εμεις και θα το ξεπερασουμε ;););););) .βρε κοριτσια ειχε κανενα κολοικους απο τα δικα σας να μου πειτε καμια λυση τουλαχιστον να μην βασανιζετε τοσο πολυ το αγαπουλι μου???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα γεια σου εβακι!η λυση εινα χαμομηλι πολυ χαμομηλι εμενα ετσι το ξεπερασαν και τα δυο μου παιδακια...τι κανετε?που ειστε οι υπολοιπες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και απο εμενα! Εγω μενω Κερατσινι.

Υπαρχει ενας πολυ ωραιος παιδοτοπος στην Πειραϊκη, playland λεγεται νομιζω, που εχει θεα θαλασσα και χωρο ξεχωριστο εξω που ειναι κλεισμενος με τζαμαρια για οσους γονεις καπνιζουν. Ειναι πολυ ωραια εκει!

Καλο θα ηταν να μιλαμε και γιατι οχι να γνωριστουμε και να παιζουν τα ζουζουνια μας, αλλα απο ανοιξη γιατι προς το παρον απο ιωσουλα σε ιωσουλα παμε. Ο γιος μου ειναι 11 μηνων και κατι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλωςηρθες χριστινα να σου ζησει το παιδακι σου,οσο για συναντηση μεσα ειμαι οταν θα ανοιξει λιγο ο καιρος βεβαια.καληνυχτα σας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsakia kalispera exo to nikola pou einai 20 minon menoume peiraia agia sofia kai emeis evaki9 diabasa oti talaiporiste me kolikous emena o nikolas eixe kolikous 2-3 meres kai mou sistise maratho o paidiatros stamatisan oi kolikoi maxeri me to tsai maratho tis miloupa pou mou to sistise o paidiatros kai to pira apo tofarmakeio piname 3-5 fores tin imera apo 100 gr kai stamatisan oi kolikoi toy paidiou katetheian to idio kai stis filenadas mou tin mpempa mou einai xroniara tora!! an theleis dokimase to

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!!!!!!!ΚΑΛΩςΗΡΘΕς ΘΑΛΙΑ!!!!!!οσο για μαραθο αυτο το εχω ακουσει και γω απλα δεν το πηρα γιατι ειδα αποτελεσματασ με το χαμομηλι της miloupa....φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

Εμενα ουτε χαμομηλι ηθελε ουτε μαραθο, επινε μερικες γουλιες και μετα εκλεινε το στομα και δεν το ανοιγε ουτε με τρυπανι! Μονο στο γαλα μεσα του εβαζα χαμομηλι και εκανε καλο και στους κολικους και στη δυσκοιλιοτητα. Για τον εντονο πονο η γιατρος μου ειχε πει ντεπον σιροπι το μισο του βαρους του. Ευτυχως ομως δεν πονουσε ολη μερα, μονο καποιες ωρες και το απεφευγα, του εκανα μασαζ στην κοιλιτσα, το εβαζα μπρουμυτα με την κοιλια στα γονατα μου και του ετριβα την πλατη. Επισης, πολυ αποτελεσματικο ηταν ενα κολπο που μου ηρθε εξ' Αμερικης. Τυλιγα το παιδι με μια πανουλα αρκετα σφικτα (περιπου σαν φασκιωμενο, αλλα οχι τοσο σφιχτα), το εβαζα σε εμβρυακη σταση με τα ποδαρακια του διπλωμενα, το επαιρνα σφιχτα αγκαλια και το κουναγα και του ψιθυριζα. Εν ολιγοις, δημιουργουσα περιπου συνθηκες μητρας και παραδοξως ηρεμουσε.

Αυτα, ελπιζω να σας φανουν χρησιμα.

Καλο ΣΚ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα φιλεναδες!!!μεσα στο νερο για το γαλα του βαζω τιλιο,χαμομηλι και γλυκανισο αλλα δεν βλεπω ιδιαιτερα αποτελεσματα που ισως αμα δεν του τα εδινα να το περναγε ακομη πιο ζορικα!!!μαλλον θα ξεκινησω τον μαραθο και ευχαριστω και παρα πολυ για τις τοσες απαντησεις σας!!!μου ειστε απαραιτητες ρε κοριτσια!!!!!!ελπιζω και εγω να φανω καπου χρησιμη!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω εδω ειμαι!!!!

Μηπως ξρεις να μου πεις πως φτιαχνω κι εγω αυτα τα τικερακια; Μπηκα στο λινκ και δεν καταλαβα Χριστο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 7 months later...

καλησπερα κοριτσια!!που ειστε γιατι ξεμειναμε ετσι?κριμα!!εγω πιστευα οτι θα μπω και θα εχω μεινει πολυ πισω αλλα το βλεπω πισω το θεμα μας!!!θελετε να ξαναμαζευτουμε??λοιπον αρχιζω εγω!ο μικρος μου μεγαλωσε και εγινε 8 μηνων ,βγαλαμε δοντακι και εχουμε και ονομα!Πετρος!εχει γινει ενα πολυ καλο αγορακι και πραγματικο αντρακι!εχει πολυ γελιο αλλα δυστυχως δεν τον πολυ ευχαριστιεμαι λογο δουλειας!!αυταααα!!!αντε ρε κοριτσια μαζευτειτε!!! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...