Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Εμένα σπάσανε τα νερά μόλις έκλεισα τις 39 και μπήκα στην 40η αλλά γέννησα τα ξημερώματα οπότε 39εβδομάδες και 1 μέρα! :D Με το καλό!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννουλα το ιδιο κι εγω.. ΟΤΑΝ εκλεισα την 39η και μπηκα 40 +1 σπασανε τα νερα και γεννησα το απογευμα ..

Αras με το καλο να γεννησει η γυναικα σου..ακουσα πως ειναι 35η βδομαδα. Αρα κοντευει , την αλλη βδομαδα μπαινει στον μηνα της....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eγώ γέννησα με το που μπήκα στην 37η εβδομάδα αλλά ήμουν 2 μήνες ξάπλα γιατί το μωρό είχς πάρει θέση απο πολύ νωρίς οπότε μου είχε πει η γιατρός να μπούμε και στην 37η και μετά θα σε αφήσω να βγείς να περπατήσεις.. δε πρόλαβα! Πήγα να κάνουμε καρδιοτοκογράφημα και τη γνωστή εξέταση που σε κοιτάνε απο κάτω και μετά απο λίγες ώρες γέννησα.. Με το καλό..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!Εγώ γέννησα στις 40 εβδομάδες κ 1μέρα!

Τα νερά δεν έσπασαν,η μπουμπού δεν ήθελε να βγει,κάναμε πρόκληση τοκέτου κ πάλι τίποτα,τελικά κάναμε καισαρική!Τώρα πλησιάζει χρόν ος που γέννησα κ ακόμα δεν μπορώ να το πιστέψω κ γενικά είμαι πολύ συγκινημένη αυτόν τον καιρό!

Σου εύχομαι με το καλό να κρατήσεις το μπεμπάκι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

39εβδομαδων ημουν ο μπεμπης ειχε φτασει τα 4κιλα σχεδον ηταν ακομα πολυ ψηλα..εγω με τσιμπημενη πιεση και ο γιατρος για να μην εχουμε τιποτα παρατραγουδα μου βαζει τεχνητους πονους μπας και ξεκινησει ο τοκετος μπα που τετοια τυχη...ετσι καναμε καισαρικη και τωρα το αγγελουδι μου ειναι 7 μηνων...με το καλο και εσυ να φερεις το μωρακι σου στον κοσμο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

To proto mou paidaki (koritsi) 37+ 5 meres, eginan ola opos provlepete.Paraskevh 2meres prhn efige h tapa kai eixa roz vlenh Savvato vradi arxisan oi ponoi kai Kuriakh vradi gennhsa..

Sto deftero (agoraki) piga me proklish 40+ 2 meres, den eixa katholou sispasois mexri tote alla o toketos ekselixthike polu grigora kai gennhsa mesa se 7 wres....

Me to kalo na gennh8ei to mwraki sas :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στον κωνσταντινο μου γεννησα 39 εβδομαδες φυσιολογικα δεν ειχαν σπασει τα νερα απλα απο την προηγουμενη τρεχαν λιγο λιγο και ειχα συσπασεις και 3 διαστολη

τωρα στο δευτερο ελπιζω να γεννησω λιγο νωριτερα να μη παω τοσο τελος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα, καλό μήνα κ με το καλό το μωράκι σας! εγώ γέννησα 35+1, έσπασαν τα νερά. διαστολή δεν είχα κ ούτε το προσπάθησαν λόγω εβδομάδας. έτσι ο μπεμπούκος ήρθε με καισαρική, 2900kg. υπόψιν ότι 19/6/2010 είχα τελευταία περιοδο κ ακριβώς 19/2 γέννησα :shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμας η μπεμπα ηρθε ακριβως στις 38 εβδομαδες αλλα την περιμεναμε δεν μας εκανε κουκου τζα :lol::lol:

το εβλεπε ο γιατρος οτι ηθελε να βγει νωριτερα. 3050 κιλα κ 52 ποντους!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γέννησα 39+3ημερών με έπιασαν οι πόνοι κ τί πόνοι! :roll: Στη γιορτή της μητέρας ήρθε το αγγελούδι μου! :x Με το καλό κ το δικό σας μωράκι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!Κι εμεις παμε με προγραμματισμενη καισαρικη λογω διδυμων μεθαυριο,3-6!Θα ειμαστε 36+4.

Με το καλο να ερθει το μωρακι σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και καλό μήνα!!! Εγώ γέννησα 1 μέρα πριν κλείσω τις 40 εβδομάδες! Είχε βολευτεί ο γλυκός μου και δεν του έκανε όρεξη να βγει!!! Είχαμε κλείσει ραντεβού για πρόκληση τοκετού Τρίτη πρωί, Δευτέρα βράδυ στις 10:00 όμως άρχισαν οι συσπάσεις χωρίς πόνους κι έτσι ο γιατρός μου μου έβαλε τεχνητούς, τελικά στις 06:30 το πρωί βγήκε το μπουμπούκι μου!!! 3300 κιλά και 51 πόντους! Με το καλό και το μωράκι σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου και απο εμενα...εγω το πρωτο μου παιδακι το γεννησα 39 βδομαδες και κατι μερες...δεν εσπασαν νερα απλα με ειχαν πιασει οι πονοι..πηγα νοσοκομειο οπου εκει μου εσπασαν τα νερα και μου βαλανε και τεχνητους πονους για να επισπευσουν τη διαδικασια..τελικα απο τις 7.30 το πρωι που πηγα γεννησα στις 14.02 φυσιολογικα με επισκληριδιο...λενε οτι το πρωτο παιδακι αργει να βγει...εμενα σχεδον ολο το μηνα πηρε...τωρα στο δευτερο θα δουμε μιας και απο νωρις ειχα συσπασεις και επρεπε να παρω φαρμακα...αντε με το καλο το δικο σας κοντευεται!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Egw gennisa 37+4 me programmatismeni kaisariki, i zouzouna itan girismeni me to kefalaki pros ta panw,den eixe girisei k tiligmeni me ton omfalio lwro 2 fores k telika eutixws pou gennisa pio nwris giati to mwrro itan san to kremasmeno stin koilia mou, o omfalios lwros egine san 8ilia k tin esfigge k etsi den mporouse na girisei na parei 8esi gia e3odo :) eutixws den egine tipota disaresto!! :cry:

Me to kalo to mwraki sas, me ena pono!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μου φαινετα πως ο γιος μου ηταν το πιο τεμπελικο μωρο.μπηκαμε με προκληση στις 41+1 εβδομαδες.οριακα,δεν ειχαμε αλλο περιθωριο..διαστολη μηδεν,ακομα και με την προκληση.με παιδεψε,αφου δεν εκανα ουτε επισκληριδιο,αλλα χαλαλι του,ειναι τελειος!

α,3500 κιλα και 53 ποντους!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γέννησα την κόρη μου στις 38 εβδομάδες με πρόκληση λόγω υψηλής πίεσης και ο γιατρός μου φοβήθηκε για προεκλαμψία.....γέννησα με φυσιολογικό τοκετό και επισκληρίδιο μέσα σε 5 ώρες! 3630 κιλά και 52 πόντοι!!!!

Με το καλό το μπεμπάκι σας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

την μικρουλα μου την εφερα στον κοσμο με προκληση τοκετου στις 37 εβδομαδες. αλλα κ προκληση να μην ειχαμε προγραμματισει εκεινη θα ερχοταν την ιδια εβδομαδα τελικα. γεννηθηκε 2790 κ 49εκ :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Την πρώτη μου κόρη τη γέννησα στις 38+3 με καισαρική έπειτα από αποτυχημένη πρόκληση!

Τη 2η κόρη μου τη γέννησα στις 41+4 φυσιολογικά.

Στη 2η σας τρώω όλες!!!Τί κερδίζω;;;; :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...