Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΓΟΡΑ ΚΑΡΟΤΣΙΟΥ!!!!


Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΘΑ ΗΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ΕΝΑ ΚΑΡΟΤΣΙ(ΟΧΙ ΤΡΙΟ ΚΑΤΑ ΠΡΟΤΗΜΗΣΗ) ΠΟΥ ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΑΖΩ ΤΟ ΜΩΡΟ ΑΠΟ ΝΕΟΓΕΝΗΤΟ ΜΕΣΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ!!!!!ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!!!!!!!!!!! :D:D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστινα μου αυτο που ειχα βρει σε τριο αλλα οικονομικο δεν σου αρεσε?Μετα παει και αυτο της chicco που λεω να παρω εγω και επισεις βρικα και ενα στην Πατρα που μεχρι τελος Ιουνιου το εχει σε προσφορα και ειναι τυπου peg perego με ποδοσακο και εχει και σε λαχανι στα 230 ευρω αμα θες να σου δωσω τηλ να τους παρεις γιατι στελνουν και με πρακτορειο απο οσο ξερω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειναι που εχουν το καροτσι σηκωμενο μεχρι τελος και φαινεται ετσι αμα ειναι ξαπλωτο δεν φαινεται ετσι,παντως απο σκετα καροτσια σε μαρκες οι τιμες πανε απο 350 και πανω...αλλα υπαρχουν και ενα σωρο αλλα φτηνα για μπες στο http://www.babynet.gr/ να ριξεις μια ματια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το μπλε το καροτσι το εχω εγω σε πορτοκαλι δεν ξερω αν ειναι και το λαιτ γουαι ειναι παναλαφρο...δεν εχει πολυ μεγαλο ποδοσακο παντως στον κωνσταντινο μου το χρησιμοποιω ακομα 2χρ και τον ποδοσακο σε λιγο καιρο θα ερεθει η μπεμπα και θα την βαζω εκεινη μετα.εμεινα καταευχαριστημενη και λεω πολυ καλη αγορα καλα εκανα και δεν πηρα τα αλλα που ειναι βαρια και ακριβα αυτο μου στοιχισε γυρω στα 140 ευρω και υποψην δεν χρειαστηκα να παρω 2 γιατι ως συνηθως ολες οι μαμαδες παιρνουν τα βαρια και μετα το 8 μηνο παιρνουν κατι ελαφρυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τωρα διαβασα και τα προηγουμενα εγω το πηρα απο τη μωρουπολη-ποδηλατουπολη στην αλεξανδρουπολη αλλα ειδα ενα σχεδον ιδιο μικρη εως ελαχιστη διαφορα και στα τζαμπο τις κικο παλι οι τιμες 10 με 15 ευρω διαφορα και απο περιεργεια θα παω παλι σε λιγες μερες και θα δω αν υπαρχει ακομα το μοντελο αυτο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου φιλη μου. Αν 8ες να παρεις ενα καλο και γερο καροτσι να κρατησει τοτε υπολογισε απο 300 ευρο και πανω.

Εγω φετος πηρα το καροτσι της cam 340 ευρο απο το καταστημα ΛΗΤΩ.

Δεν ειναι τριο , βγαινει σε τρια χρωματα εχει ποδοσακο και το κα8ισμα του ερχετε και μπρος και πισω.

Σου το στελνω και φωτογραφια !!

Ακουσε με , καροτσι 8α παρεις μια φορα ..γιαυτο παρε ενα καλο. Το αγγελουδι σου το αξιζει.

Φιλακια :D

post-14128-13873937109895_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν επιμενω για το θεμα του καροτσιου αλλα το μπλε που λεω τις κικο το εχω 2 χρονια και ειναι σαν καινουργιο και παει τωρα για 2 παιδακι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

PENNY MOU SE EYXARISTW POLY GIA THN APANTHSH!!!!OMORFO TO KAROTSAKI SAS..EXEIS DIKIO PREPEI NA PARW KATI KALO..OUTOS H ALLWS THA PAEI KAI STO DEYTERO PAIDAKI SIGOURA!!!!!

IFIGENIA MOU SE EYXARISTW POLY KAI ESENA ONTWS FENETE POLY KALO THS CHICO!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το μπλε το καροτσι το εχω εγω σε πορτοκαλι δεν ξερω αν ειναι και το λαιτ γουαι ειναι παναλαφρο...δεν εχει πολυ μεγαλο ποδοσακο παντως στον κωνσταντινο μου το χρησιμοποιω ακομα 2χρ και τον ποδοσακο σε λιγο καιρο θα ερεθει η μπεμπα και θα την βαζω εκεινη μετα.εμεινα καταευχαριστημενη και λεω πολυ καλη αγορα καλα εκανα και δεν πηρα τα αλλα που ειναι βαρια και ακριβα αυτο μου στοιχισε γυρω στα 140 ευρω και υποψην δεν χρειαστηκα να παρω 2 γιατι ως συνηθως ολες οι μαμαδες παιρνουν τα βαρια και μετα το 8 μηνο παιρνουν κατι ελαφρυ

απο την τιμη καταλαβαινω οτι πρεπει να ειναι το λαιτ εγω στο ιντερνετ το βρικα στα 140 και σε μαγαζι στα 130,αποφασισα αυτο να παρω εγω μιας και εχω τριο απο το γιο μου και μου φανηκε πολυ ωραιο και οικονομικο.Οπως λες με τα βαρια το 3ο που εχω ειναι βαρυ και το καλοκαιρι ειχα χρειαστει αλλο και ειχα παρει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχω παρει το Inglesina Zippy,ειναι παναλαφρο και ανοιγοκλεινει με το ενα χερι.Δεν το εχω χρησιμοποιησει ακομα αλλα φαινεται ευκολο στην οδηγηση. Ειναι τριο και το ειχε σε προσφορα στο e-baby.gr 400 ευρω.Με καθισμα αυτ/του,πορτ μπεμπε,ποδοσακο,αδιαβροχο και τσαντα.Πιστευω πως τα τριο συμφερουν περισσοτερο,μιας και ετσι και αλλιως θα παρουμε και καθισμα αυτοκινητου.Εκτος και αν ψαχνεις για καροτσι "καλοκαιρινο".Εκει ομως να ξερεις πως δεν μπορεις να βαλεις νεογεννητο.Ειναι απο καποιους μηνες και πανω. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nαι,μονο το μωβ ειχε σε πρσφορα 400 ευρω!Και ηταν το τελευτσιο κομματι αυτο που πηρα. ;) Ειναι τελειο!Το εχει σε αλλα χρωματα αλλα ειναι πιο ακριβα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το e-baby ειναι αψογο!Εκανε περιπου 10 μερες να ερθει το καροτσι αλλα μην ξεχνας πως ειμαι και σε νησι. ;) Οταν τους πηρα τηλ.να ρωτησω για την παραγγελια ηταν εξυπηρετικοτατοι!Πληρωσα με προπληρωμενη καρτα.Και τα μεταφορικα ηταν σχετικα φθηνα,αν σκεφτεις οτι το δεμα μου ηταν πανω απο 10-15 κιλα.Εδωσα 35 ευρω.Ολα συσκευασμενα αψογα και η αποδειξη μεσα στο δεμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια, επιτρέψτε μου σας γράψω μια γνώμη σχετικά με το θέμα.

Κατ'αρχάς, απο προσωπική εμπειρία, το ebaby είναι ένα πολύ καλό διαδικτυακό κατάστημα. πλήρωσα με πιστωτική, κανένα πρόβλημα, κ τα προϊόντα ήρθαν νωρίτερα απ' ό,τι προβλεπόταν, σε άριστη συσκευασία κ κατάσταση! παρήγειλλα 2 πράγματα κ έτσι τα μεταφορικά ήταν οικονομικότερα, δλδ κ για τα 2 ήταν περίπου 30€.

όσο για το καρότσι κ τα συστηματα τριο, επειδή κ εγώ αρχικά είχα σκεφτεί ως ιδανικότερη λύση το σύστημα 3-1 της perego, έχω να πω το εξής: με προβλημάτισε αρκετά κ τελικά το απέφυγα, γιατί τα πορτ-μπεμπέ των συστημάτων αυτών είναι πολύ βαριά :| κ δύσκολα στη μετακίνηση, ακόμη κ εντός σπιτιού (εμείς έχουμε κ σκάλες, οπότε θα μας έπεφτε η μέση...), ενώ συν τοις άλλοις, μου φάνηκε τρομερά ασφυκτικό, πολύ κλειστό, χωρίς δυνατότητα να πάρει το μωρό αέρα απο το πλάι (κ συνυπολογίστε ότι γέννησα κ χειμώνα). οπότε, αντ'αυτού, προτίμησα να αγοράσω καλαθούνα με βάση (πολύ καλό αυτό κ πρακτικό), την οποία μετέφερα ακόμη κι εγώ έπειτα απο κάποιες μέρες όταν συνήλθα απο την καισαρική, μέσα στο σπίτι. αν είχα πάρει το πορτ μπεμπέ του τρίο δεν θα μπορούσα ούτε άδειο να το σηκώσω :?

σε ό,τι αφορά το κάθισμα αυτ/του, δεν έχω χρησιμοποιήσει αυτό του συστήματος τριο, απλώς παρακινήθηκα απο τη διαπίστωση της νονάς του γιου μου: αυτό το κάθισμα είναι απο 0-13kg κ τα μωράκια δεν φτάνουν καν στο χρόνο με το συγκεκριμένο... οπότε σκεφτείτε καλά: θα κάνετε πολλές μετακινήσεις με το αυτ/το απο τη στιγμή που θα γεννηθεί το μωράκι σας κ μέχρι να πάει κάποιων μηνών? εμένα είναι 3,5 μηνών κ ήδη σχεδόν 7 κιλά! δεν ξέρω πραγματικά για πόσο θα ένιωθε άνετα σ'αυτόν τον τύπο καθίσματος... προτιμήσαμε να του πάρουμε κάθισμα αυτ/του απο 0-18kg, για να προλάβει να έχει μια πρακτική χρησιμότητα. βεβαια της chicco που πήρα δεν με ικανοποίησε... έπρεπε να επιλεξω άλλη μάρκα κ το ebaby είχε όντως κ άλλες... τα είχα δει απο κοντά στο Λητώ κ τότε αυτό της chicco φαινόταν καλό :roll:

επίσης, επειδή το βλέπω στην πράξη, θα σας το προτείνω. είναι καλό έτσι όπως το βλέπω, να έχει το καρότσι χερούλι που μετακινείται, για να επιλέγετε να βλέπετε το μωράκι σας όταν πρέπει ή όταν θέλετε.

αυτά με τις δικές μου διαπιστώσεις. καλές αγορές κ με το καλό τα νινάκια σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ντεμι,δεν ξερω γισ ποιο πορτ μπεμπε μιλας,παντως αυτο που πηρα εγω,της Inglesina ειναι παναλαφρο!Και αρκετα ευρυχωρο.Το ιδιο πραγμα ειναι η καλαθουνα,τις ιδιες διαστασεις εχει...Οσο για το αν ειναι κλειστο στο πλαι,ειναι ακριβως το ιδιο με μια καλαθουνα...Ισα ισα που στο πορτ μπεμπε το σκεπαστρο βγαινει εντελως ενω στην καλαθουνα δεν ξερω κατα ποσο γινεται αυτο.Και μπαινει και στο καροτσι για να μεταφερεις το μωρο τους πρωτους μηνες. ;) Η βαση του πωλειται ξεχωριστα,αν θελουμε να το χρησιμοποιησουμε σαν κρεβατακι τον πρωτο καιρο.

Τα καθισματακια αυτοκινητου ειναι οντως για ορισμενο χρονικο διαστημα,αφου ειναι μεχρι 13 κιλα.Ομως βολευει να μην κουβαλας ολοκληρο το καροτσι,αλλα μονο τον σκελετο και να εφαρμοζεις πανω το καθισματακι για να πας βολτα.Τα καθισματακια που ειναι απο 0-18,μπορει να λενε πως κανουν για νεογεννητα αλλα οταν τα ειδα,δεν μου φανηκαν καταλληλα για νεογεννητο. :roll: Μπορει να κανω και λαθος,αλλα αυτη την εντυπωση μου εδωσαν,ειχαν πολυ μεγαλη κλιση και δεν κανει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα!! Η μικρή μου είναι γενικά ενεργητικό και απαιτητικό παιδάκι σκέψου τώρα άρχισε να κοιμάται το βράδυ σερί αλλά μπορώ να συνεννοηθώ τέλεια μαζί της πια..η κούραση πάντα υπάρχει αλλά αλλάζει μορφή χαχα θέλει να χορεύουμε να τρέχουμε όλη μέρα και τα μεσημέρια δεν κοιμάται απλά μαφηνει λίγο στον καναπέ να κάθομαι και βλέπουμε λίγο παιδικά η διαβάζουμε κάτι..όταν αρχίσετε και μιλάτε και κάνετε συζήτηση θα περνάει αλλιώς ο χρόνος 🤪 νομίζω οι μαμάδες δεν ξεκουράζονται πότε χαχαχα ο μικρός μου με ταλαιπωρεί λίγο αλλά χαλάλι ξέρω θα περάσει αν δεν ξυπνάει πάω πάνω από την κούνια και τον κουνάω νομίζω κάτι έπαθε είμαι και εγώ..χαχαχα εσάς κάθεται καθόλου να απασχοληθεί με κανένα παιχνίδι;;
    • Αχ έτσι ακριβώς! Μετά που κοιμάται κ θέλω να πάω να την ξυπνήσω 😍 στην ηλικία που είναι το κοριτσάκι σου, είναι πιο εύκολα τα πράγματα από άποψη κούρασης; Ή όσο μεγαλώνουν δυσκολεύουν; Να ξέρω τι με περιμένει 🤣  Το γάλα δε το θέλει! Πίνει πολύ λιγότερο από ότι λένε οι οδηγίες για την ηλικία της…αλλά από κιλά πλέον πάμε καλά, οπότε αυτό είναι το σημαντικό.    Ελπίζω ο μικρός να ξανά κοιμάται εύκολα με τον θηλασμό κ να μην σε ταλαιπωρεί κ αυτό στις αφυπνίσεις. 
    • Τι καλα, τελεια τα πηγαινει το μωράκι σου! Εγώ βολεύομαι με τα μαξιλάρια τα κλασσικά που έχω ήδη, τα βρίσκω λίγο κ τζάμπα λεφτά όλα αυτά να σου πω την αλήθεια.  Βέβαια έχω ένα μαξιλάρι θηλασμού από την πρώτη εγκυμοσύνη αλλά ποιος ξέρει που το έχω καταχωνιασμενο κ αυτό??🤣🤣
    • Κ εδώ στην Ημαθια το ίδιο. Έχουν απεργία. Θα περιμένω μέχρι την άλλη εβδομάδα μήπως κ ανοίξουν αλλιώς θα δω μήπως πάω στο νοσοκομείο. Βέβαια στο νοσοκομείο δεν ξέρω αν κάνουν καμπύλη. Αλλιώς θα ρωτήσω τον γιατρό μου αν μπορώ να τις κάνω αργότερα. Τι να πω?
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...