Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο 11! Τα πρώτα γεννητούρια!!!


Recommended Posts

Συμπεθερα εδω ειμαι και εγω!Ξαπλωσα λιγακι αλλα μολις πηγε να με παρει ο υπνος,βγηκε η γειτονισσα και φωναζε και παει ο υπνος... :evil: Και ετσι σηκωθηκα.Εφαγα παγωτακι και εφτιαξα και εναν καφε να πιω τωρα.Αν και φοβαμαι μην με πιασει ταχυπαλμια αλλα δεν την παλευω χωρις καφε.Το πρωι δεν ηπια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 997
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σου συμπεθέρα!!! Κι εσύ μοναχούλα ε? Τι έπαθε η γειτόνισσα και φώναζε μεσημεριάτικα??? :lol:

Πάλι καλά έχουμε ησυχία εμείς εδώ..και κατα ένα περίεργο τρόπο σήμερα δεν χτυπούσαν τα τηλέφωνα!! ΤΙς περισσότερες φορές όταν πάω να κοιμηθώ με παίρνουν όλοι τηλ και δεν είναι να μην απαντήσω γιατί νομίζουν ότι κάτι έπαθα :evil::lol:

Εγώ αν και δεν πίνω καφε...θα ήθελα να πιω ένα φραπουτσίνο!!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εδω ησυχια εχουμε γενικα,αλλα βγηκε με το εγγονακι της στην αυλη και μιλουσαν και πανω που με επαιρνε ο υπνος. :evil: Μοναχουλα και εγω.Θα πιασω σιγα σιγα να ξεσκονισω,να περασει και η ωρα... :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαλαρά Νικη μου, μην κουραστείς!

Κι εγώ θα δω λίγη τηλεόραση μέχρι να έρθει ο άντρας μου...

Αντε σε αφήνω...ΘΑ τα πούμε αύριο!

ΦΙλάκια σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλλωπιστικα,εφαγα,κοιμηθηκα κ μολις ξυπνησα!!!!Μονο να φτιαξω μαλλια μου εμεινε αλλα αργοτερα..

Επιασε ξαφνικα μια απιστευτη μπορα,απορω που το βρισκει τοσο νερο :o:o

Συμπεθερα με το καλο η ''κορδελα''.Μπες μετα να μας πεις τα νεα σου,θα περιμενουμε ;)

Πηνελοπιτσα κ μενα το ποσο μου τη δινει το σοι που θα μαζευτει δε λεγεται..Νωριτερα το μεσημερι περασε μια θεια του αντρα μου να μου πει οτι θα ερθει αυριο κ πριν λιγο με πηρε η μητερα μου να μου πει οτι θα ερθει κ αλλη μια δικη μου θεια.Ελεος!!Βαλε γονεις,πεθερικα κ εννοειται ο αδερφουλης μου,θα γελαει ο κοσμος μαζι μας.Αφηστε που εχω κ την πεθερα μου που νομιζει οτι μονο εμεις γενναμε κ εχει κανει ενα σωρο βλακειες που εμενα πολυ με εκνευριζουν.Καλαθακια με γλυκακια να μοιρασει λεει στο μαιευτηριο κ στις νοσοκομες της κλινικης.Κ οσες φορες κ αν της ειπα οτι εμενα δε μου αρεσουν αυτα,αυτη εκει....το βιολι της :evil::evil::evil:

Αναστασια μου σε ευχαριστουμε πολυ για τις ευχες!Κ οπως προειπαν τα κοριτσακια,καθολου τσοντα,ισα ισα!

Τονια καλως μας ηρθες κ με το καλο το μωρακι σου!

Χρυσα μου κι εδω πολυ βροχη.Αχ,κι εγω εφαγα μια σοκολατιτσα ;)

Ελισαβετ μου μια χαρα τα νεα σας απο τον γιατρο,μεγαλωσατε.Υπομονη αλλη μια εβδομαδα,αλλα που ξερεις μπορει μεχρι τοτε να αλλαξει γνωμη κ να θελει να βγει :D:D:D:D:D

Κοριτσακια μου δεν εχω λογια να σας ευχαριστησω ολες για τις ευχες σας.Με συγκινησατε παλι!!!Υποσχομαι οτι αυριο κιολας θα σας ενημερωσω για οοολες τις εξελιξεις κ αν μπορεσω θα σας στειλω κ φωτο τις ζουζουνιτσες μου!

Σας αφηνω να φτιαξω μαλλι κ μετα να παω για ενα τελευταιο καφεδακι με το μεγαλο μου μωρο ;););) Αργοτερα ομως θα τα ξαναπουμε οπως και δηποτε!!!Φιλακια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μολις ξυπνησα κ γω...

απο το πρωι συνεχεια με πεταει...εχω γραψει ποσες φορες και ολο τα ιδια...

Τελικα φυγαμε κατα τις 12 πηγαμε στην καθιερωμενη μας μηνιαα βολτα...στις τραπεζες...και μετα γι καφεδακι στην παραλια ...ειχε κοσμο αρκετο κ αι κανανε κ μπανακι!!!!Καλα ηταν.

Γυρισαμε φαγαμε ιμαμ,μπαιλντι..καλο το χα κανει γιαπρωτη φορα αν κ αναλατο...και μετα ξεραθηκα..

Τσακισα κ ενα παγωτακι τωρα..

Αυριοο εχουμε γιατροοοοοο!!!!!!!!!!!!!!

Εγω παντως κοριτσακια θα ηθελα να χα μια βοηθειααααααα...οαο κ να μ βοηθαει ο καλος μου δεν προλαβαινει να κανει κ πολλα..δουλευει βραδυ οποτε το πρωι θελει κ αυτοςνα κοιμηθει...

Σοφακι μου γλυκο λογικο το αγχος σου..χαλαρωσε οσο μπορεις αποψε...

Αυριο τετοια ωρα θα χεις ξεχασει τα παντα αντικρυζοντας τις κορουλες σου!!!Τα δικα σου μωρα!!!!!

Πιστεψε το ειναι αληθεια...αυριο θα σαι μανουλα δυο υπεροχων πλασματων!!!!!!!!!

Με το καλοοοοοοοοο γλυκεια μου!!!Περιμενουμε νεακια σου!!!!

Αυριο εχουμε κ μεις γιατρο!!!!!!!!!!!!!!!!!

Φιλακιααα σε ολες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου!!!

Γυρίσαμε και εμείς!!

Κάναμε την "κορδέλα", συσπάσεις 0... έχει βολευτεί μια χαρά ο μικρός, δεν έχει σκοπό ακόμα να βγεί... :lol::lol::lol: Μας έκανε και υπέρηχο, πιπιλούσε το δάχτυλο :lol::lol::lol: το αμνιακό υγρό μια χαρά ο πλακούντας μια χαρά... και έχουμε γίνει 2700γρ.

Τώρα πάλι σε μία εβδομάδα...

Αναστασία μου αν σου έλειψε η κοιλίτσα γιατί δεν κάνεις κάτι γιαυτό??? ;);););););):lol::lol::lol::lol:

Συμπεθέρα μια χαρά σε βρίσκω!! Πανέτοιμη να υποδεχτείς τις ζουζούνες σου!! Όλα να πάνε τέλεια αύριο...εμείς εδώ θα σε σκεφτόμαστε όπως είπε και το Μαράκι!!!

Όσο για τη πεθερά μη δίνεις σημασία... άμα σου πώ όσα ΝΟΜΙΖΕΙ οτι θα κάνει η δικιά μου όταν γεννήσω θα σου πέσουν τα μαλλιά!!! :lol::lol::lol::lol:

Μαράκι πάλι χωρίς παγωτό??? Αααα θα τον μαλώσω τον άντρα σου!! :lol::lol::lol:

Νίκη μου άσε το ξεσκόνισμα βρέ... μην κουράζεσαι...

Ελισάβετ μου βολεύτηκε και η δικιά σου ε? Καλό σημάδι που μαλάκωσε ο τράχηλος...

Κατερινάκι καλό γιατρό αύριο... θα περιμένουμε νέα σας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εδω ειμαστε κ εμεις..........γυρισαμε απο την απογευματινη μας βολτα.σημερα δεν ειχαμε πλατεια γιατι πολυ μαυριλα ειχε κ λεω ασε μην μας πιασει καμια μπορα.ετσι πηγαμε σε μια φιλη κ παιξανε τα κοριτσακια.

μολις καταβροχθισα ενα μπωλ δρακουλινια,κρυφα απο την μικρη γιατι εκεινη τρωει μπωλ με κερασια!!!που κανταντησαμε...να τρωει η μανα κ του παιδιου να μην δινει. :lol::lol::lol:

γιεληζ μεχρι να γεννησεις βλεπω ο μπεμπης να παταει τα 3000 με 3200!!!φτου φτου σκορδα :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σου Μιχαέλα μου!!

Αφού καλέ το ταϊζω καλά!!! :lol::lol::lol::lol: και ο γιατρός αυτό μου λέει κάπου 3200-3300 ότι θα γεννηθεί... άντε να δούμε... μην πάνε χαμένα τόσα παγωτά!!! :lol::lol:

Καλά βρέ κακούργα τρώς δρακουλίνια και δεν δίνεις στο παιδί???? :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειδες η κακουργα μανα? :lol::lol::lol: της κανω υγιεινη διατροφη...ενω η μαμα.... :D:D:D:D

τα πηρα κρυφα στον υπολογιστη κ εκεινη την εβαλα στο τραπεζι να φαι για να μην σταξουν τα ζουμια κατω ;););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κάνεις και κόλπα στο παιδί!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: Α ρε όλα τα σκέφτονται οι μανάδες!!! Καλά κάνεις πάντως που δεν της δίνεις... εγώ μικρή έτρωγα σπάνια γαριδάκια... όταν μεγάλωσα έτρωγα πιο πολύ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η αληθεια ειναι οτι μεσα στο σπιτι οσο μπορω την περιοριζω(ακομα).στην πλατεια ομως που βγαινουμε βλεπει τα αλλα παιδακια...ε κ δεν μπορεις να μην του δωσεις.παιδακι ειναι....μην παμε κ στα εντελως ακρα.το καλο ειναι οτι ανοιγει το σακουλακι κ δεν τρωει ουτε το μισο....οποτε το υπολοιπο ποιος το τρωει ;);););)

η μαμα στα μουλοχτα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επεστρεψα κι εγω!!Ηπια το καφεδακι μου κ τωρα λεω να ετοιμασω κατι ελαφρυ για φαγητο.Οσο προλαβαινω δηλαδη γιατι μεχρι τις 10 μου ειπαν να φαω.Δεν πειναω βεβαια αλλα για να μη πεινασω αργοτερα ;);)

Γιεληζ μου μια χαρα τα νεα σας!Μεγαλωσατε κ αφου δεν ειχες κ συσπασεις τελεια!!!

Κατερινακι μου καλο γιατρο αυριο κ σε ευχαριστω για τις ευχες!

Μαιρη μου κι εσενα επισης!!

Μιχαελα δρακουλινια?????????Που τα θυμηθηκες?Μουρλια!!Κι εγω εφαγα λιγα πατατακια ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντε σοφακι φτανει η ωραααααααααα...κοιτα αποψε να κοιμηθεις(αν τα καταφερεις δηλ.) κ να ξεκουραστεις.....αυριο ειναι η μεγαλη μερα.περιπου τι ωρα υπολογιζεις να εχεις γεννησει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου cesilia!καλως σας βρηκα ολες!περιμενω τον μπεμπη μου πως και πως.την αλλη εβδομαδα εχω κι εγω ραντεβου με τον γιατρο για την επισκεψη του μηνα.εχω λιγο αγωνια για το βαρος του μωρου γιατι εχω διαβητη κυησης και οπως καταλαβαινετε.....εγω ευτυχως δεν εχω παρει ουτε ενα κιλο.πεφτει ομως πεινα!!! :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σου Τόνια...

Καλό βράδυ Μιχαέλα μου!! έφτασε κιόλας η ώρα για CSI??? ΑΑΑ δεν το κατάλαβα!! Πάω και εγώ να ξαπλώσω και να παρακολουθήσω.

Καλό βράδυ σε όλες!!!

Συμπεθέρα όπως είπαμε... θα σε σκεφτόμαστε!!! Καλή ξεκούραση απόψε!!! Φιλάκια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου και παλι σας ευχαριστω!!Ηρθε ο αδερφουλης κ εφυγα αποτομα...

Μιχαελα μου νωριτερα με πηρε η μαια κ μου ειπε οτι ειμαι 2η στη σειρα οποτε το αργοτερο μεχρι τις 11 θα εχω γεννησει!!!Λοιπον σας αφηνω κι εγω..Υποσχομαι να σας ενημερωσω αυριο το συντομοτερο δυνατο και απο Τριτη παλι στο μαμμυ,οσο βεβαια θα προλαβαινω τοτε!!Κ αν προκυψουν κι αλλα γεννητουρια στο μεταξυ μη ξεχασετε να με ενημερωσετε κι εμενα ;);););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sofaki mouuuuuuuuuuuuuuuu eftase h megalh mera!!!!!!!!!!ayrio tha exeis aggalitsa ta koritsakia sou!!!!!!!!!!!!!ti wraiaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!ax poso glykia einai ayth h agwnia?????eyxomai ola na pane teleia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!tha perimenoume me agwnia ta nea sou!!!!!!!!!!!kai pali me to kalo na tis pareis sthn aggalitsa su!!!!!!!!!!!!! [smilie=wav.gif][smilie=wav.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφάκι ο Θεος μαζί σας αυριο!!! Με το καλο να αγκαλιάσεις τις κοράκλες σου!!! Πότε περασε ο καιρός...

Τι κανετε κοριτσια;

Εμεις επιστρέψαμε σημερα σπιτάκι μας!!! Ο γιατρος ηθελε να με βαλει μεσα προληπτικά για μια εβδομαδα ωστε να παρακολουθήσει την μητρα μου στην τομή, αλλα για προληπτικους λογους εγω δεν αφήνω την Μαρινα μου για μια εβδομάδα!!! Δυστηχως πηρα 6 κιλα σχεδον μεσα σε 3 εβδομάδες, οποτε τωρα εφτασα τα 12 και τα ακουσα κανονικοτατα μιας και δεν εχω χασει ολα τα κιλα της προηγουμενης εγκυμοσυνης μου!!! Ο πλακουντας ειναι ακομα αρκετα χαμηλά και αυτο προκαλει εξτρα ανησυχία στον γιατρο!! Εκανα δυο δόσεις κορτιζόνης με διαφορα 24ων ωρών, εσβησα την τουρτα των 32 γενεθλίων μου με την Μαρινα μου αγκαλια και την μικρη μου να με κλωτσοπανάει απο μέσα!!!! Τι αλλο να ζητήσω;Τα κορίτσια μου κ ο ανδρας μου να ειναι γεροι και ευτυχισμένοι, και η οικογένεια μου και οι φιλοι μου!! Και απο εκει και περα ολα τα αλλα θα τα βρουμε, οσο ασχημα κι αν ειναι τα πραγματα, αν ειναι καλα η οικογένεια μου εχω τα παντα!!!! Του χρόνου θα τις εχω και τις δυο τις κοράκλες μου αγκαλίτσα!!!!!! Η μικρή μου ειναι 1530 γρμ στις 31 εβδομάδες και 5 ημέρες!! Το ντομπλερ και το ΝST βγήκαν μια χαρα!! Για την τομή φοβόμαστε, αλλα φτάσαμε μεχρι εδω!! Οποτε ελπιζω πως ολα θα πανε καλα!!! Στην τελική 35 μέρες εμειναν μεχρι την καισαρική μου!!!!

Ελπίζουμε πως μεχρι το τελος της αλλης εβδομάδας θα μαθουμε για την μετάθεση!! Αραγε σε δυο μηνες θα ειμαστε σε νεο σπιτι στην Ευβοια ή στην Ορεστιάδα; Εχουμε και αυτο το αγχος!!!

Πως ειστε εσεις; Τα μπεμπακια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραααααααααααααα!!!Ετοιμαζομαι!!!Εχθες το βραδυ κοιμηθηκα σαν πουλακι,αν κ δεν το περιμενα για να ειμαι ειλικρινης :? Τωρα θα κανω το ντουζακι μου κ κατα τις 7 θα φυγω.Εμαθα οτι ειμαι κ 2η στη σειρα(μηπως σας το ξαναειπα?) οποτε νωρις νωρις θα κρατησουμε τις ζουζουνιτσες μας!Δεν το πιστευω!!!

Μαρια μου σε ευχαριστω πολυ για τις ευχες.Ευχομαι κ σε σενα το καλυτερα.Ενας μηνας εμεινε,ολα καλα να σου πανε κοριτσακι μου ;);)

Φιλακια πολλα πολλα σε ολες κ στις κοιλιτσες!Ησασταν η καλυτερη παρεα ολους αυτους τους μηνες!!Κ θα συνεχισετε φυσικα να ειστε ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...