Μετάβαση σε περιεχόμενο

"ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΠΟΙΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΠΑΡΕΟΥΛΑ Νο 12 !!!"


Recommended Posts

κοριτσια εμενα ο γιατρος μου μου ειχε πει οτι η εγκυμοσυνη μετραει απο την πρωτη μερα περιοδου!!!! αντε με το καλο να ακουσετε καρδουλα αυτον τον ηχο δεν θα τον ξεχασετε ποτε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

KOUKLITSES MOU THELW TA NEA SAS!!! EGW HMOUNA STO KREVATI GIATI EINAI XAMILA POLU O PLAKOUNTAS KAI EIXA SYSPASEIS ALLA TWRA OLA KALA!!! LIGO DOULEIA LIGO STO KREVATI KAI PROXWRAME!!! GINAME 700 GRAMMARIA PALLIKARI TWRA KAI PROSEFXOMASTE O ZWHROULLHS MAS NA MEGALWSEI KI ALLO NA GINEI ANTRAKI :)

PAIDIA H ANNA H KATERINA H GIRL H BARCELONITA H EYEORE TI KANOUN?????LOLLIPOP NIKOL SOFITSA VASSO ZAXARENIA??????????????????????? KAPOIOS NA ME ENHMERWSEI PLEASEEEEEEE

FILOUTHKIA POLLA

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καρδουλα μουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ τι κανεις;εγω πολυ καλα.σε 2 βδομαδες γενναω τις πασχαλιτσες μου κ ανυπομονωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω

εσυ ολα καλα;

μη κουραζεσαι πολυ ε;

γιωργο μεγαλωσε το αγορι σου.να σας ζησει

28 ιουλιου γενναω.σημαδιακο;

κοριτσια συμφωνω με το γιωργο.ολα γινονται πλεον.οσες ειστε ακομα στη προσπαθεια να εχετε πιστη κ υπομονη

καλες επιτυχιες να εχετε με πολλα πολλα μωρακια

φιλιααααααααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου TRELO DADDY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Το μονο που θαθελα να σου πω είναι συγχαρητήρια για το μωράκι σας !! Συγχαρητήρια για την υπομονή και την πίστη σας και ειλικρινά Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ για την δύναμη που μου έδωσες, σήμερα, που διάβασα το μήνυμα σου!! Σ'ευχαριστώ πολύ!! Έυχομαι να μας έχουν πάει καλά τα πράγματα και την Τρίτη να γίνουμε πιο πολλοί εδώ στο φόρουμ!!

Φιλια πολλά στα κοριτσάκια που είναι φρεσκο εγκυούλες!! Και πολλά φιλιά σε μας που περιμένουμε την χοριακούλα!!!

Η αλήθεια είναι ότι πότε είμαι πολυ χαλαρή και πότε είμαι πιεσμένη, περιμένοντας να περάσουν οι μέρες.. Όλα καλα! Όπως είπες και εσύ για κάποιο λόγο γίνονται ολα. Αυτό που κάνω ειναί ότι προσέχω τον εαυτό μου και προσεύχομαι.

Φιλιά παιδάκια μην σας κουράζω!!

Κοριτσια καλησπερα σας ,τι κανετε τι κανουν οι φρεσκογκαστρουλλες?

τα υπολοιπα κοριτσια?

..........σημερα το γλυκο μας αγορακι ειναι 2 μηνων , 2 εβδομάδων και 2 ημερών !!!! ΝΑ ΜΑΣ ΖΗΣΕΙ ΝΑ ΤΟ ΧΑΙΡΟΜΑΣΤΕ !!!!! :):)8-}8-}:ymparty::ymparty::ymparty:

.........πλησιάζει η γιορτη μας οπου και να ειστε 28 Ιουλίου ειναι της Αγιας Ειρηνης Χρυσοβαλαντου Δοξαζω την Χαρη Της !!!...ειχαμε μαθει για το προβλημα μου αζωοσπερμια εκ γενετης , μετα απο βιοψια ορχεων 0% σπερματοζωαρια ,ουτε 1 δεν βρηκαμε, εχασα την γη κατω απο τα ποδια μου .....1 χρονος περασε πολυ βασανιστικα ......

.....θυμαμε περσυ ετσι καιρο προσευχομασταν και παρακαλουσαμε με ολη μας την δυναμη να κανει το θαυμα Της και για εμας να μας στειλει το μωρακι μας ,νηστεψαμε 3 μερες , φαγαμε το ευλογημενο μηλο , εξομολογηθηκαμε, βαλαμε το λαδακι και με πολλη προσευχη μερα - νυχτα καθε μερα , με πιστη και εμπιστοσυνη αφεθηκαμε στην Χαρη Της , καναμε την τελευατια μας προσπαθεια (5η στην σειρα) την 15 Αυγουστου 2010 . μερα της Παναγιας , καναμε σπερματεγχυση και σε 15 μερες πηρα αποτελεσματα απο το χημειο , κρατουσα στα χερια μου ΕΝΑ ΘΕΤΙΚΟ TEST.! Η ΧΑΡΑ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΑΠΕΡΙΓΡΑΠΤΗ !!!!η ΧΑρη Της Αγιας μας βοηθησε και εκανε το θαυμα και σε εμας !!! Την Ευχαριστω και Την Ευγνωμονω απο τα βαθη της ψυχης μου ποπυ μας εστελε ενα υγιεστατο αγορσκι !!!! τον μικρο μας Χρυσοναλαντη !!!!!

θα μου επιτρέψετε να πω ορισμένα πράγματα που πιστεύω ακράδαντα και που μου εδωσαν απίστευτη δύναμη σε συγκεκριμένη φάση της ζωής μου. απλα θελω με τον δικο μου τροπο να μπορεσω να βοηθησω να δωσω δυναμη και κουραγιο σε καποια κοριτσια που προσπαθουν να αποκτησουν ενα μωρακι και δεν ερχετε.

Πιστεύω λοιπόν ότι όλα συμβαίνουν για κάποιο λόγο που εμείς δεν γνωρίζουμε, ίσως είναι δοκιμασίες που μας στέλνει ο Θεός για να μετρήσει την Πίστη μας στα δύσκολα. Και εμεις περασαμε τα δικα μας , οι περσισσοτερες τα γνωριζετε ....., αποδεχτηκαμε το προβλημα μας και σηκωσαμε το κεφαλι ψηλα , το παλεψαμε , κλαψαμε ,στενοχωρεθηκαμε , χασαμε την γη κατω απο τα ποδια μας αλλα με πιστη και προσευχη βρηκαμε το κουραγιο και σταθηκαμε τα ποδια μας , η Χαρη Της Αγιας Ειρηνης μας βοηθησε και εστειλε και σε εμας μετα απο πολλες προσπαθειες ενα υγιεστατο αγορακι !! Δοξαζω Την Χαρη Της ! Σε λιγες μερες 28 Ιουλιου 2011 ειναι η γιορτη Της ! πολλα θαματα γινοντε !

Απλά λόγω τις ανθρώπινης φύσης μας όταν μας στέλνει δυσκολίες, δεν μπορούμε να το κατανοήσουμε και να το αποδεχτούμε εύκολα. Σε κάθε περίπτωση, από αγάπη και μόνο ενεργεί!!! Ο Θεός δεν είναι τιμωρός, είναι η μεγαλύτερη πηγή αγάπης για τον άνθρωπο. Το όπλο μας στον αγώνα της ζωής, είναι η ΠΡΟΣΕΥΧΗ!Η προσευχή που βγαίνει από μέσα μας, με έντονο πόνο και κατάθεση ψυχής είναι που εισακούεται. Κι αν ακόμα ο Θεός αργήσει να απαντήσει στις προσευχές μας, δεν πειράζει. Η επίκληση του Θεού απορρέει από μια βαθύτερη εσωτερική ανάγκη, μια ανάγκη φυτεμένη ως φωνούλα συνείδησης και μπορεί να οδηγήσει στην ψυχική γαλήνη και ισορροπία. Αυτό και μόνο είναι πολύ σημαντικό.

Κλείνοντας θα ήθελα να πως, πως πιστεύω ακράδαντα στη φιλεύσπλαχνη γλυκιά μας Παναγία, σαν μανούλα που είναι, μπορεί να νιώσει τη λαχτάρα ολονων μας για ένα μωράκι, τον πόνο μας, το φόβο, την ανησυχία μας. Ακούει με στοργική συμπαράσταση την πονεμένη καρδιά, σκουπίζει τα δάκρυα και σκορπίζει παρηγοριά και ελπίδα.Το θαύμα θα γίνει κορίτσια, οπως εγινε και σε εμας και σε τοσους αλλους συναθρωπους μας με τη βοήθεια του Θεού , της Παναγιας , της Αγιας Ειρηνης και ολων Των Αγιων , φτάνει να το πιστέψουμε δυνατά!

Συγνωμη για το τεράστιο post, απλά ενιωσα την αναγκη να μοιραστώ μαζί σας κάποιες σκέψεις μου και κάποιες αλήθειες, μια άλλη οπτική των πραγμάτων που μπορεί πολλοι να βοηθηθουν να παρουν δυναμη και να μην το βαζουν κατω γιατι με πίστη, προσευχή και υπομονή , το ΘΑΥΜΑ να ερθει !

ευχομαι να βοηθησα , ευχαριστω πολυ @};-@};-:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιωργο εισαι φοβερος, μας δινεις παντα δυναμη και στηριζεις ολες εδω! Να χαιρεστε τον μικρο σας , που ειναικαι κουκλι!!! ;)

στρουμφακι υπομονη. το ξερω αυτες οι μερες ειδικα στο τελος δεν περνανε με τιποτα! σκεψου ομως θετικα οτι μπορει το σπορακι να εχει ηδη τρυπωσει!!

εμεις παιδια πριν λιγο ειδαμε πρωτη φορα το σπορακι μας και ακουσαμε και καρδουλα!!! :) Ηταν πολυ συγκινητικο, για την καρδια δεν το περιμενα νομιζα πως ειναι νωρις αλλα την ακουσαμε!! Το εμβρυο βεβαια ειναι πολυ μικρο ακομα και θα πρεπει να παω παλι την αλλη βδομαδα να το μετρησουμε. Ελπιζω ολα να πανε καλα, η αγωνια φυσικα συνεχιζεται αλλα... καπως αρχιζω να το πιστευω πια!!! Ευχομαι σε ολες να το νιωσετε συντομα..!!! φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

αννα με το καλο να ερθουν οι μπεμπες σου!!!καρδουλα, ολα καλα μπραβο..φιλια στην κοιλιτσα

καλο βραδυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια!!!!!!!!!!!!!

Φρεσκογκαστρουλα μου τελειος ο ηχος της καρδουλας ε????Κ που να δεις καθε φορα που α το βλεπειςνα μεγαλωνει!!!!Ειναι μαγικη η καθε στιγμη!!!!!!!!!!!!!!!!

Στρουμφακι μου σε θελω να χαμογελας κνα σαι θετικη!!!!Το μωρακι θα ρθει αυτο να το θυμασαι!!!!!!!!!!!

Καρδουλα περασες κιολα την μιση διαδρομη!!!!!!!!!!!!!!!!!χαλαρωσε μ ετην δουλεια κ απολασυε το θαυμα που μεγαλωνει μεσα σου!!!!!!

Παιδακια την Δευτερα γενναωωωωωωωωωωωωωωωωωω!!!!!!!!!!!!Θακρατησω το αντρακι μου αγκαλια !!!!!!!!!!!!

Και ναι ...ακομη δεν πιστευω οτι τα καταφεραμε!!!!!!!!!!!!!!!

Ομως ειναι αληθεια....σε λιγες ωρες απο τωρα θα μαστε γονεις!!!!!!!!!!

Παναγια μου κ Αγια Ειρηνη σας ευχαριστουμε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

katerinaκι μου με το καλο να το κρατησετε αγκαλια!!!! σημερα εγινα για 2 φορα θεια!!!!!!ανυπομωνω και εγω να ζησω αυτην την εμπειρια!!!!!!!κατια η χοριακη σου ειναι τρομερη και εγω διδυμακια μυριζω....

twiggy συγχαρητηρια .......και ναι πιστεψετο εισαι γκαστρουλα! κοριτσια καλη επιτυχια σε ολες... daddycool σε ευχαριστουμε πολυ για την βοηθεια και την συμπαρασταση .... πιστευω πολυ πολυ στην ΑΓΙΑ ΕΙΡΗΝΗ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ ΚΑΙ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

TWIGGAKI ΕΙΔΕΣ ΠΟΥ ΛΕΓΑΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΤΩΡΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΥΛΑ!!!!!!!

ΚΑΤΙΑ ΕΡΧΕΤΑΙ ΚΑΙ Η ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΣΕΙΡΑ ΝΑ ΑΚΟΥΣΕΙΣ ΚΑΡΔΟΥΛΑ!!!!!!!

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΚΑΙ ΘΕΤΙΚΗ ΣΚΕΨΗ ΣΕ ΟΣΕΣ ΕΧΟΥΝ ΧΟΡΙΑΚΗ!!!!!!!

ΑΝΝΑ ΚΑΙ ΚΑΤΕΡΙΝΑΚΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΤΑΙ ΤΑ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙΑ ΣΑΣ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ!!!!!

DADDYCOOL TA ΛΟΓΙΑ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΑ Η ΑΓΙΑ ΕΙΡΗΝΗ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΘΑΥΜΑΤΟΥΡΓΗ ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΣΥΝΤΟΜΑ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!!!!!!!!!!

ΣΑΣ ΣΤΕΛΝΩ ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ βρε κοριτσια ναι.. ειναι φοβερο!Να βλεπεις το σπορακι και να το ακους!! Πολυ εντονη εμπειρια.. Εμεις εδω και με την ταλαιπωρια και τις εξωσωματικες κλπ ισως το βιωνουμε και πιο εντονα δεν ξερω, ειχαμε μαθει και στα ασχημα, να πεφτουμε συνεχως και να σηκωνομαστε παλι... που πραγματικα θελει χρονο να χωνεψεις οτι ειναι αληθεια, οτι εγινε!!

φωτεινη και κατερινα σας ευχαριστω! Κατερινακι εφτασε η μεγαλη ωρα?!!! :ymparty::ymparty::ymparty: ααααααα!!! με το καλο κοριτσακι να παρεις αγκαλια το μωρακι σου!!! να πανε ολα καλα...

λια συγχαρητηρια για το ανηψι!! θα σου φερει γουρι ξερεις, ετοιμασου για το μωρακι σου... ερχεται!!!

φιλια σε ολες. καλο σουκου

Κατια ολα καλα? στρουμφακι περνανε οι μερες...! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ααααααχχχχχ twiggy μου συγκινηθηκα!!ολα καλα θα πανε τωρα θα δεις!!εγω στην αναμονη :?:? ειμαι ακριβως 6 μερες μετα απο σενα οποτε περιμενω!!μακαρι να ακουσω κι εγω καρδουλα,εχω πολυ αγχος :oops: σημερα ξυπνησα λιγο ασχημα και σκεφτομουν διαφορα αλλα μου εφτιαξες τη μερα! :) κανα συμπτωμα εχεις?εγω τιποτα ακομα..

daddy φοραω κι εγω την ζωνη της Αγιας Ειρηνης απο τη μερα της εμβρυομεταφορας..μακαρι να μας βοηθησει να πανε ολα καλα!

anna ειχαμε μιλησει και πιο παλια,στον ιδιο γιατρο πετυχαμε τις εγκυμοσυνες..εγω με την πρωτη.ειχες δικιο!ειναι φοβερος ο ζηκ.. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου κατια μου! αντε με το καλο να το δεις κι εσυ το σπορακι!! ασε πολυ αγωνια κι εγω, ο γιατρος μου ειπε οτι το πρωτο τριμηνο ουσιαστικα ειναι το πιο δυσκολο! Ολα καλα να πανε και θα αντεξουμε!!! Απο συμπτωματα σχεδον τιποτα! Μονο λιγο αυξημενη κουραση+ υπνηλια, πολυ δυνατη οσφρηση και που και που λιγα τσιμπηματακια στο στηθος..Αλλα γενικα ειμαι μια χαρα, αφου τον ρωτησα..μηπως επρεπε να αισθανομαι κατι γιατρε? :P Υποθετω ειναι νωρις και να σου πω μακαρι να τη γλιτωσουμε, πολλες υποφερουν με τις ναυτιες.. πολλα φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλημερα και παλι!! Ειμαι στην ενατη μερα εμβρυομεταφορας και δεν νοιωθω απολυτως τιποτα. Κατι πονακια περιοδου κατα διαστηματα και κυριως οταν ξυπναω το πρωι. Κανα δυο βραδυα ειχα πολυ αρνητικη ψυχολογια και αγχος. Αυτο δε συνεχιστηκε πολυ, προσπαθω να ξεχνιεμαι με αλλα πραγματα αλλα και αυτη η ζεστη με εχει λιωσει! Ουτε μπανακια στη θαλασσα ουτ τιποτα. Πηγα χτες μια βολτα στη θαλασσα να ξεσκασω και μονο την εβλεπα!! Χαλαλι ομως!! Παντως δε εχω κανενα συμπτωμα μονο δυσκοιλιοτητα, κατι μικροπονακια περιοδου κατα διαστηματα και αγωνια να περασουν οι μερες. Θελει πολυ δυναμη και κουραγιο!!

Ευχομαι ολες να εχετε επιτυχημενες χοριακες και εγκυμοσυνες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ααααααχχχχχ twiggy μου συγκινηθηκα!!ολα καλα θα πανε τωρα θα δεις!!εγω στην αναμονη :?:? ειμαι ακριβως 6 μερες μετα απο σενα οποτε περιμενω!!μακαρι να ακουσω κι εγω καρδουλα,εχω πολυ αγχος :oops: σημερα ξυπνησα λιγο ασχημα και σκεφτομουν διαφορα αλλα μου εφτιαξες τη μερα! :) κανα συμπτωμα εχεις?εγω τιποτα ακομα..

daddy φοραω κι εγω την ζωνη της Αγιας Ειρηνης απο τη μερα της εμβρυομεταφορας..μακαρι να μας βοηθησει να πανε ολα καλα!

anna ειχαμε μιλησει και πιο παλια,στον ιδιο γιατρο πετυχαμε τις εγκυμοσυνες..εγω με την πρωτη.ειχες δικιο!ειναι φοβερος ο ζηκ.. ;)

εγω το λεω κ θα το λεω.ο ανθρωπος εχει επιτυχιες δε παιζει.εμενα θα με ξεγεννησει κιολας σε 10 μερουλες :D:D:D .απλα εχει πολλη-πολλη-πολλη δουλεια κ φαινεται οτι ειναι καπως.αλλα να γραφεις οτι ερωτησεις εχεις κ να του τις κανεις,αν συνεχισεις σ αυτον.κ μην ανησυχειτε για συμπτωματα.δεν ειχα απολυτως τιποτα σ ολη την εγκυμοσυνη.κ με διδυμα παρακαλω.απολαυστε το κ μην αγχωνεστε.ολα καλα θα πανε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άννα μου να πανε όλα καλά. Και σε σενα κάτια καλά αποτελέσματα. Κι εγώ στον ιδιο γιατρο έκανα κ έπιασε με τη πρώτη. Απλά δεν ειχε ευτυχη κατάληξη η περίπτωση μου. Δε θέλω όμως να σας μαυρίζω.Έχω γράψει την ιστορία μου στο θέμα ΑΠΩΛΕΙΑ!Όλα να πάνε καλά σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αννα μου σ'αυτον θελω να συνεχισω!αν ολα πανε καλα βεβαια..θα τον δω την αλλη βδομαδα!με το καλο τα μωρακια σου!! :D:D

κικιτσα μου ειχα παρακολουθησει την ιστορια σου και δεν την περιμενα καθολου την κακη συνεχεια.. :(:(

διαβασα την ιστορια σου και πραγματικα λυπαμαι παρα πολυ..ο θεος να σε βοηθησει να προχωρησεις,κουραγιο αν και ο,τι να πω λιγο θα ειναι,το ξερω! :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κικιτσα μου το χα καταλαβει γιατι εξαφανιστηκες.δε το χα δει το θεμα που ανοιξες.αποφευγω να διαβαζω τα δυσαρεστα να μην επηρρεαζεται η ψυχολογια.θα τα καταφερεις την επομ φορα.ανασκουμπωσου κ ολα θα πανε καλα

κατια θυμησου τα λογια μου για αυχεν.διαφανεια-β επιππεδου αλλα κ ντοπλερ εγω πηγαινα να με δει ο τζιορας.εξωτερικος γιατρος απεναντι απο το ξενια.απλα φανταστικος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλημερα και παλι!! Ειμαι στην ενατη μερα εμβρυομεταφορας και δεν νοιωθω απολυτως τιποτα. Κατι πονακια περιοδου κατα διαστηματα και κυριως οταν ξυπναω το πρωι. Κανα δυο βραδυα ειχα πολυ αρνητικη ψυχολογια και αγχος. Αυτο δε συνεχιστηκε πολυ, προσπαθω να ξεχνιεμαι με αλλα πραγματα αλλα και αυτη η ζεστη με εχει λιωσει! Ουτε μπανακια στη θαλασσα ουτ τιποτα. Πηγα χτες μια βολτα στη θαλασσα να ξεσκασω και μονο την εβλεπα!! Χαλαλι ομως!! Παντως δε εχω κανενα συμπτωμα μονο δυσκοιλιοτητα, κατι μικροπονακια περιοδου κατα διαστηματα και αγωνια να περασουν οι μερες. Θελει πολυ δυναμη και κουραγιο!!

Ευχομαι ολες να εχετε επιτυχημενες χοριακες και εγκυμοσυνες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα γυρίσαμε απο διακοπούλες περάσαμε μια χαρα ξεχαστηκαμε και νιώθω πολύ ήρεμη και γεμάτη η μικρή Σταυρούλα - Χρυσοβαλαντου δεν μπήκε στην θαλασσα φοβοταν αλλα θα ξαναπροσπαθήσω τον Αυγουστο που θα εχει ζεστανει πιο πολύ η θαλασσα.

Twiggy τελεια τα νέα ΄φοβερή εμπειρία η καρδούλα ε; και που σαι ακόμη εχεις να ζήσεις συγκλονιστικές στιγμές. Με το καλό !

Daddy Cool τα είπες όλα πράγματι κι εγω νομιζω οτι ο θεός μας δοκιμάζει και ξέρει εκείνος για πιο λόγο συμβαίνουν όλα αυτα.

Newlife με το καλό εύχομαι μια θετικότατη χοριακή οι πόνοι περιόδου είναι καλό σημαδι!

Φιλια σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

twiggy mou bravo!!!!!!ola tha pane kala apo edw k pera!!!eimai sigouri!!! :D:D:D

newlife mi psaxneis symptwmta giati den yparxoun!!!!egw otan eixa den imoun!!!!ksekourasou twra k se liges meres tha matheis ti symbainei k efxomai na mas peis efxarista!!!

koritsia aftos o zik.... o giatros ston opoio anafereste einai ekswsomatistis??pou einai??steilte mou se minima ta stoixeia tou giati psaxnomai na brw enan kalo giatro stin ellada!!!etsi opws ta lete entypwsiastika!!!

labrini mou ti kala pou pigate diakopoules!!!pires ta panw sou ee????etsi etsi gia na anebainoume k emeis mesw apo esas!!!

filakia koritsia mou!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιωργο μου να εισαι καλά που μας εμψυχωνεις παντα!!

Twiggy μου ωραιο συναισθημα να ακους την καρδουλα ε??

Μολις διάβασα κάπου αλλού για την αποτυχία της 13ης εξωσωματικής μιας κοπέλας!!!

Αν ειναι δυνατόν!!

Επεσα πολύ απο την ώρα που το διαβασα......

Πως ειναι δυνατόν κάποιες γυναικες να βασανίζονται τόσο πολύ???

Ας μας βοηθησει όλες ο Θεός και η Αγία Ειρήνη...............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα παιδια και καλη βδομαδα!!

λαμπρινη μου καλως ηρθες παλι, ελπιζω να περασατε ωραια , βλεπω ανεβηκε η ψυχολογια.. μπραβο!!

newlife κουραγιο κοριτσακι, ειναι δυσκολο πολυ αλλα θα περασουν οι μερες. να σκεφτεσαι θετικα , ευχομαι μια τεραστια χοριακη!!! ποτε θα την κανεις ? κι εγω δεν ειχα συμπτωματα, μονο αυτα τα πονακια περιοδου 2 μερες πριν...

κικιτσα πραγματικα λυπαμαι και ευχομαι σιγα σιγα να καταφερεις να νιωσεις καλυτερα και γεματη δυναμη για τη συνεχεια...ειμαστε εδω για σενα...

φιλια, κουραγιο με τη ζεστη!

στρουμφακι??!!! ευχομαι μια +++++++++++++++ χοριακη αυριο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα!

Ευχομαι να εχουμε ολες μια ομορφη εβδομαδα, με πολλα χαρμοσυνα νεα! Αυριο για μενα ειναι η μεγαλη μερα. Μετα 2 χρονων προσπαθειων , 2 εξωσωματικων και ολων των συναφων, ειμαι στην τριτη μερα καθυστερησης , στην 13η απο την γονιμοποιηση των ωαριων, κ αυριο εχω ραντεβου στο κεντρο που εκανα την εξωσωματικη για χοριακη. Η αληθεια ειναι οτι δεν μπορω να καταλαβω εαν τα συμπτωματα ειναι απο τις ορμονες ή απο εγκυμοσυνη. Πρηστηκε το στηθος μου μια μερα μετα την εμβρυομεταφορα, εχω τρελλες εξαψεις, που κ που ενοχλησεις στην μητρα, και απιστευτη συχνοουρια!!!!

Εχω αγχωθει κ θελω εαν καποια σαςμπορει να μου πει εαν κατι απο τα συμπτωματα "μυριζουν" εγκυμοσυνη...

πολλα φιλια

Ελιζα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελιζα σου ευχομαι πραγματικα ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ και μια θετικη χοριακη αυριο!!! Εχω καταλαβει οτι δεν πρεπει να κοιταμε για συμπτωματα, καθε κοπελα εχει διαφορετικα και πολλα οφειλονται στα φαρμακα!! Υπομονη μια μερα εμεινε, θετικη σκεψη και αυριο θα μαθουμε!!! Αντε εχουμε και το στρουμφακι για χοριακη αυριο... τρελο παρτυ παλι!!!! φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ναι ναι...έχω κάτι μικρές ενοχλήσεις πολύ χαμηλά από το κεφαλάκι θεωρώ και πιο πάνω γίνεται πάρτυ με τα ποδαράκια να χτυπάνε όπου βρουν 😁😁🧿🧿
    • Μακάρι μακάρι μακάρι...αν κ δύσκολο!! Είχαμε δύο επαφές μόνο 😭 που να φανταστώ ότι αποφάσισε να κάνει στην ώρα του ωορρηξία 🤣🤣🤣 ήταν κ λίγο άκυρες!! Δλδ  φαντάσου 8η και 11η ημέρα κύκλου...πφφφφ
    • Ναι μακάρι γτ όντως είναι πολύ δύσκολο... Χμμμμμ δεν ξέρω κατά πόσο ήταν καλές οι επαφές γτ λόγω δουλειάς καταφέραμε μόνο δύο και ίσως άκυρες μέρες!! Με λίγη βοήθεια όμως 🙏🏼 και ελπίδα....αυτή πεθαίνει τελευταία δεν λένε;; Χαχα  Μου είπε η γυναικολόγος πως λογικά σε 10 με 12 ημέρες θα πρέπει να έρθω περίοδο αν όντως έγινε η ωορρηξία!!   Για να δούμε;;!!!!
    • Αγαπη μου καλη επιτυχια ευχομαι κ το μικρακι σας να φωλιασει στην κοιλιτσα σου για 9 μηνες!!! 🙏🙏 Εγω δν ειχα καθολου συμπτωματα... ισως μια καποια συχνοουρια αλλα δν ξερω αν ηταν απ την εμφυτευση ή λογω του νερου π επινα... λιγο τα φατμακα, λιγο υο οτι πινω αρκετο νερο κ με τοση ζεστη επινα τλχ 2-3 λιτρα νερο τη μερα. Κ νομιζω καπου ειχα διαβασει οτι συστηνεται μετα την ετ αρκετο νερο γ να ενυδατωνεται η μητρα... Αλλα ουτε στηθος, ουτε κτ αλλο... α! Κι 1-2 βραδια ειχα εξαψεις.. εκει κοντα στη χοριακη... αλλα ισως φταινε κ τα φαρμακα.. μ τοση προγεστερονη.. Κι εγω προτεινω ν μεινεις σπιτι ν ξεκουραστεις!! Κι εγω πηρα την αδεια ειδικου σκοπου κ ξρκουραστηκα!! Βεβαια ολο ξυπνητηρια ειχα το πρωι γ τα φαρμακα αλλα τλχ ημουν ηρεμη...
    • Κοίτα η μπανάνα μυρίζει και "περίεργα". Η δικιά μου τους πρώτους μήνες της σιχαινόταν 😅 Νομίζω το ψωμί και τα μπισκότα τα λατρεύουν. Τουλάχιστον η δικιά μου τρελένεται. Οπότε αν θες άσε της ένα κομμάτι ψωμί κόρα ή ένα μπισκότο και άσε να δεις αν θα το φάει. Επίσης φροντίσε να πεινάει λίγο όταν θα της τα δώσεις. Να δεις αν θες δείξει περισσότερο ενδιαφέρον ετσι.  Μπράβο για την υπομονή και την ψυχραιμία 💪💪💪 Έτσι θέλει! Το χεις μανούλα!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...