Μετάβαση σε περιεχόμενο

"ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΠΟΙΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΠΑΡΕΟΥΛΑ Νο 12 !!!"


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Tι γινεται βρε παιδι μου με τις glexan??

Kι εγω με το ζόρι έβρισκα...πριν λίγες εβδομαδες...

Δυστυχώς δεν εχω .

Κατερινα μου...'εφτασε ο καιρός!!! Σε λίγο θα εχουμε νινακι!!! :):):)

Οποτε θα αλλάξεις και foto μετα...θα αντικατασταθεί με το μωρακι σου :):)

Twiggy απο την Παρασκευη και μετα θα ξε-αγχωθείς και θα μας φυσάς για τα καλλά!!!!!!!!

Ελπίζω κοριτσάκια μου να ειναι γουρλής ο γιατρός....γιατι....αντιθετα με οτι λέει ο Πρωθυπουργος....ΧΡΗΜΑΤΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αλεξα μου υπομονη! ειναι καλο που εισαι χαλαρη, ευχομαι καλα αποτελεσματα!

λαγονησακι καλα να περασεις, να ξεκουραστεις πολυ και να γυρισεις με πολυ θετικη διαθεση!

κατερινακι ευχαριστω για τις συμβουλες, με το καλο το μωρακι σου!

φιλια σε ολες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσακια μου!τι κανετε???

αλεξα μου σου ευχομαι τη δευτερα να ακουσεις τα πιο ευχαριστα νεα!!!εδω θα ειμαστε να το χαρουμε μαζι σου!!!

κατερινουλα μου εφτασε η ωρα ε???σε 12 μερουλες???τελεια κοριτσακι μου!!θα γεννησεις φυσιολογικα η καισαρικη???μετα θελω να με προετοιμασεις!!!!

τουιγκακι μου ολα καλα θα πανε!προσπαθησε να μην αγχωνεσαι!!!

λαγονησακι ευχομαι ο νεος γιατρος σου να σου βγει γουρλης!

εγψ ξαναπαω για υπερηχο την τριτη!

πολλα φιλακια σε λαμπρινουλα vango lia kon21 λολλιλοπ και σε οποια αλλη ξεχναω !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα ομορφες!!!

:x:x:x:x:x:x:x:x

Πως πανε τα κεφια; ;;)

Twiggy μου δεν θελω να σε τρομαξω αλλα οι αγωνιες και το αγχος ηταν να μην αρχισουν!!!! Δεν θα εχουν τελειωμο απο δω και περα!

Τωρα ειναι οι ρημαδες οι χοριακες....μετα το 1ο υπεροχο-γραφημα (ξερεις...τικ τακ τικ τακ)...μετα η αυχενικη...μετα η β επιπεδου..μετα ο τοκετος...μετα το-α μωρο-α..και παει λεγοντας....

Κοιτα να το συνηθισεις και να το χαρεις!!!! Τα καλυτερα ειν αι μπροστα και για σενα και για ολα τα κοριτσια!

...κατερινα...με το καλο κοριτσαρα μου! Εφτασε ο καιρος!!!

Φιλια σε οοοοοοοοολες σας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια! εχω ξυπνησει απο χαραματα σημερα.. ελεος!!

λολλιποπακι το υποψιαζομαι βεβαιως βεβαιως οτι ετσι θα ειναι τωρα!! ολο αγωνιες αλλα και χαρες, ελπιζω.. απλα τωρα ειναι πολυ αρχη.. καταλαβαινεις!

dreams μου φιλακια στην κοιλιτσα..

φιλια σε ολες, καλη δυναμη.. τα καλυτερα ερχονται!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάκια μου γλυκά γεια σας!!!!!!!!!!!!τι κάνετε?ζεστούλα έχει σήμερα!!!!τελικά αδιαθέτησα σήμερα,ουφ!!βέβαια σε σας δεν μπορώ να κρύψω ότι ενώ μέσα μου ήξερα ότι είναι μια επιπλοκή από την ντόπα που παίρνουνε,άφηνα και μια μικρή προσδοκία μήπως είχε γίνει κανένα θαύμα και δεν έρχοταν για άλλο λόγο!όνειρα θερινής νυκτός που λένε,αυτά έκανα εγώ......twiggaki μου όλα καλά θα πάνε,αυτές είναι γλυκιές αγωνίες.katerinaki τι ωραία!!!!!έφτασε η ώρα,με το καλό να κρατήσεις το αγγελούδι σου!!!!!!!!φιλάκια πόλλα σε όλες!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια τι κανετε???πραγματι ΤΩΡΑ ειμαι πολυ πολυ καλα και πολυ ευτυχισμενη!!!

περνανε οι μερες μεχρι να παω στο γιατρο ....

lagonisi ευχομε ο καινουργιος γιατρος να ειναι και τυχερος να σου χαρισει ενα μωρακι ....

κατερινακι με το καλο να γεννηθει το μωρακι σου να το παρεις αγκαλιτσα!!!!

dreams πως εισαι το μωρακι σου τι κανει???

twiggy αυριο μεγαλη μερα ε????μην αγχωνεσε ολα θα πανε καλα θα δεις την χοριακη και θα τρομαξεις (εγω την επαναλαμβανα καθε 2 μερες γιατι σου ειπε 10?)

vago να περασεις καλα τωρα στις διακοπες να γεμισεις ενεργεια και με το καλο να ξεκινησεις...

alexa και κατια λιγες εμειναν ακομα ...υπομονη... οι ρημαδες δεν περνανε με τιποτα

lollipop τα lollipopakia σου ειναι κουκλια να τα χερεσε .....

laprinip τι κανεις???? τι κανει η μικρουλα σου μια κουκλα ειναι να την χερεσε ???

(συγνωμη αν ξεχασα καμια ) πολλα πολλα φιλια σε ολες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα! Αύριο φέυγω για διακοπές θα χαρώ την μικρή μου στη θάλασσα και θα ξεχαστω λίγο ελπίζω μετά να έχω γυρίσει με άγριες διαθέσεις και να έχω πείσει τον ανδρα μου να βάλουμε τα κατεψυγμένα μήπως επηρεάζει που τα έχω αφήσει 3 χρόνια ή δεν έχει σχέση ξέρει καμία;

Lolipop μου έχεις δώσει πολύ πίστη στα μπεμπακια που εχω αφήσει πράγματι νόμιζα ότι είνα πολύ σπάνιο να πιάσουν αλλα είδες εσύ έχεις δύο υπέροχα μωράκια να σου ζήσουν.

Twiggy πλάκα κάνω για το κοριτσάκι και τα δίδυμα απλα προσπαθώ να σε βάλω να απασχολείς το μυαλό σου με ευχάριστε σκέψεις ανάλαφρες κι οχι χοριακές νούμερα και τσεκ απ. Ολα θα πανε τέλεια αφου στο εχω πει απ την αρχή εσύ απλά απόλαυσε το κάθε επίσκεψη στο γιατρό θα είναι και μια μεγάλη χαρα. Μακάρι να κάνω κι αλλο ενα κοριτσάκι άλλα κι αγόρι δεν θα έλεγα όχι ας κάτσει κι ας διαλέξει ο θεός, αρκεί να κάτσει.

Κατερινακι η μεγάλη στιγμή ΕΕΕΕΕΡΧΕΤΑΙ!!! ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ!!!

Lagonisi εχεις δίκιο για τα λεφτα ακριβό σπορ η εξωσωματική εγώ την επόμενη θα πω στο γιατρό να μου κάνει έκπτωση στις 3 να μου κάνει την μία δώρο!!! (χα χα).

Dreams πως αισθάνεσαι όσο περνάει ο καιρός και καλήτερα ε?

Lia εχεις πολλα φιλια απο την μικρή μου κι εσύ και όλα τα κορίτσια είναι πολύ καλό παιδάκι και πανέμορφο ξέρεις χαζομαμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω λαμπρινακο , να εισαι καλα! σου ευχομαι να περασετε τελεια, να ξεκουραστειτε, να κολυμπησετε, να μαυρισετε και να χαμογελασετε πολυ!! ειπαμε τα καλυτερα ερχονται!!...

εγω αυριο χοριακη ..αφησα μια βδομαδα να περασει, ετσι μου ειπε ο γιατρος για να μην αγχωνομαι λεει (καλα τωρα!) :)

βανγκο αντε να περασει η παλιοπεριοδος να αρχισεις τις βουτιες και τις αγαπουλες!! ;)

φιλια σε ολες, το καλοκαιρι μας δινει δυναμη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ουφφφ σαν να εχει λιγη ζεστη.... [smilie=blob8.gif][smilie=blob8.gif][smilie=blob8.gif][smilie=blob8.gif]

ΛΑΜΠΡΙΝΗΠ μου δεν ειναι σπανιο να <πιασουν> τα παγωτινια..Ενταξη ενδεχεται να υπαρξουν αλλοιωσεις κατα την αποψυξη αλλα συνηθως ειναι μια χαρα! Αν θυμαμαι καλα το χαρτι που ειχα υπογραψει για να καταψυξω ελεγε οτι μπορουν να μεινουν στην <καταψυξη> 5 χρονια (δεν ειμαι σιγουρη..κατι τετοι θυμαμαι.. :-?:-?:-? )

Αληθεια που θα πατε διακοπουλες; Οπου και να πατε ευχομαι να περασετε τελεια κ να γεμισετε τις μπαταριες σας!

TWIGGY αιματακι αυριο; Αντε ρε χαζο μην αγχωνεσαι ολα μια χαρα θα ειναι ;;);;);;)

lia25 μια χαρα ειναι τα σκουλικακια μου σε ευχαριστουν για τα καλα σου λογια και σου στελνουν φιλακια :-*:-*:-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπον κορίτσια μου......πηγα σήμερα στον νεό γιατρό....ο οποίος ελπίζω να ειναι και ...γουρλής...

Τεράστια η διαφορά με το άλλο κεντρο εξωσωματικής στο οποίο εκανα την προσπάθεια μου πριν 20 μέρες!!

Στο προηγούμενο κέντρο....ανεφερα τις αποβολές που ειχα...και δεν έδωσαν καμια σημασία...δεν μου έδωσαν να κανω καμια εξτρα εξέταση....δεν ειδαν καν το σπερμοδιάγραμμα....αν δεν τους πιεζα εγω δεν θα μου εκαναν ουτε υπέρηχο.

Βέβαια επειδή ηταν το πρώτο κέντρο που επισκέφτηκα.....μου φανηκαν λίγο περίεργα κάποια πραγματα...αλλά δεν ειχα μετρο σύγκρισης.. και με σκλαβωσε πανω απο ολα η ευγένεια και το απιστευτα φιλικό περιβάλλον.

Στο νεο κεντρο εξωσωματικής που πηγα.....εξετασανε λεπτομεριακά τα πάντα.... μου εδωσαν πολλές εξτρα εξετασεις και φυσικά μου κανανε υπέρηχο!

ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ!!!

Βεβαια στα μεγαλα κεντρα το περιβάλλον , ο Γιατρός, οι κοπέλες ειναι σαφώς πιο απρόσωπες....εφοσον υπαρχει πλήθος κόσμου που περιμενει να εξυπηρετηθεί.

Και στο φινάλε όπως ειπε μια 'ΝΕΑ ΦΙΛΗ" στην ζωη μου δημιοργώ φιλικές σχεσεις....με άλλους ανθρωπους ...με φιλους...με τον άνθρωπο μου κ.λπ

Στην παρούσα στιγμή με ενδιαφέρει η σοβαρότητα του κέντρου!

Οποτε τον Σεπτεμβριο με το καλό........παμε για την επομενη προσπαθεια..... :)

lamprini kai Lia και σε ολα τα υπόλοιπα κορίτσια να περασειτε πολύ πολύ όμορφα...βλέπω ανεβασμενη διάθεση.... :D

twiggy αυριο περιμένουμε τα ωραια νέα σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω πολυ πολυ για τα φιλια των ζουζουνιων του mammy !!!! labrinip διακοπες ε???και εγω θελω μακαρι να μπορουσα να παω καπου εστω και για λιγο.........

lagonisi ειναι θετικο οτι εδωσαν βαση στο θεμα σου....αντε να ερθει ο Σεπτεμβριος να ξεκινησουμε.

twiggy μην μας ξεχασεις απο την χαρα σου αυριο χαχα!!!!!!

κοριτσια και εγω στο χαρτι διαβασα μεχρι 5 χρονια η καταψυξη! φιλια :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια μου!!!

Σας ευχαριστω για τις ευχες σας!!!!!

Με καισαρικη θα γεννησω dream μου..το μωρο ειναι με το κεφαλι πανω πιο πανω δεν γινεται...

Λαμπρινη να περασεις τελειαααααααααα να χαλαρωσεις κ τα φετακια σε περιμενουν!!!και μενα ενα κατεψυγμενο μωρο ειναι!!!!!

Λαγονισακι πολυ καλα τα νεα σου..μπραβο γλυκεια ολα θα πανε καλα την επομενη φορα...θα δεις!!!

Γκαστρουλα καλη επαναληπτικη αυριο!!!!!!!!!!!!

Λιακι μου ολα καλα θα πανε!!!θετικη σκεψη να χεις!!!

Φιλακιαααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινα μου....επιτελους εφτασε η στιγμή!!!

Να σου πω καλύτερα μωρε η καισαρική..........κι αυτός ο πονος της γέννας απο οτι λένε.....α πα πα!!

Ολα καλά να πανε κοριτσι μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΙΜΑΙ Η ΦΩΤΕΙΝΗ ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΑΡΚΕΤΟ ΚΑΙΡΟ ΕΓΡΑΦΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΤΗΛΗ ΟΤΑΝ ΤΗΝ ΕΙΧΑΜΕ ΠΡΩΤΟΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕΙ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΙΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΜΟΥ !!!! ΤΩΡΑ ΕΧΩ ΕΝΑ ΑΓΟΡΑΚΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ 12,5 ΜΗΝΩΝ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΟΨΥΧΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΓΡΗΓΟΡΑ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΗΝ ΤΟ ΒΑΖΕΤΕ ΚΑΤΩΩΩΩΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑΑΑΑΑΑ ΘΕΛΕΙ ΥΠΟΜΟΝΗ ΜΗΝ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΕΣΤΑΙ ΣΑΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΣΤΟ ΤΙ ΠΕΡΝΑΤΕ Η ΠΑΝΑΓΙΑ ΔΕΝ ΞΕΧΝΑΕΙ ΚΑΜΙΑ ΑΠΟ ΣΑΣ!!!!!!! ;) ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΣΕ ΕΝΑ ΚΕΝΤΡΟ ΠΟΛΥ ΓΝΩΣΤΟ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΑΛΛΑΞΑ ΕΜΕΙΝΑ ΑΜΕΣΩΣ ΚΑΙ ΜΕ ΦΥΣΙΚΟ ΚΥΚΛΟ!!!!!! ΣΑΣ ΣΤΕΛΝΩ ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ !!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μια χαρα! χοριακη 1500.. ο γιατρος μου ειπε οτι ειναι καλη, την αλλη βδομαδα παω να δουμε το σπορακι!!! :)

ουφ, τι να σας πω το πιστευετε οτι ειχα πιο πολυ αγωνια απ' οτι στην πρωτη χοριακη? αχ.. αντε ηρεμια τωρα και χαδακια στην κοιλιτσα!! αλεξα και κατια αναμενουμε τα δικα σας ευχαριστα τη Δευτερα!!!

στις υπολοιπες πολλα φιλια, κατερινακι με το καλο το μπεμπε!!! :ymparty:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

twiggy πολλά πολλά συγχαρητήρια κοπέλα μου !!!

μπήκα να δω τα νέα σας και πραγματικά χάρηκα πολύ κοπέλα μου που τα κατάφερες !!

να έχεις μια υπέροχη τελειόμηνη εγκυμοσύνη !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τελεια τουιγκακι μου!!!!πολυ καλη η χοριακη σουη!εισαι μανουλα λεμε!!!καλη εγκυμοσυνη να εχουμε!!!κι εγω την τριτη εχω υπερηχο να ξαναδω το σπορακι μου!μαζι θα φουσκωνουμε!!!να μη κουραζεσαι πολυ το πρωτο τριμηνο κοριτσακι μου!!! ;););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπραβοοοο γκαστρουλα!!!Τελεια η χοριακη σου!!Με το καλο να ακουσετε αυτον τον μαγικο ηχο της καρδουλας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Φωτεινη μου!!!!!!!!!!!Χρονισε κιολας ο μικρουλης ε??ποτε καναμε την προσπαθεια ποτε γεννησες..ουτε που καταλαβαμετελικα πως περασε ο καιρος!!Να σας ζησει γλυκεια μου παντα ευτυχισμενος!!!

Ρε Γιωργο τι μωρο ειναι αυτο??Τι χαμογελο κ μαγουλα!!Μια γλυκα σκετη!!Να τον χαιρεστε χαζομπαμπα κ φιλια στην μανουλα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tWIGGY ΜΟΥ ΜΠΡΑΒΟ!!!!!

Ειχα ενα άγχος ρε παιδί μου....γαιτι σε εβαλε ο γιατρός πολύ αργα να κανεις την χοριακή.......

Αντε τωρα μπορέις να φυσας ΔΥΝΑΤΑ πια!!!!!!!!!!!!

Να εχεις μια τελεια εγκυμοσύνη!

Καλά ρε χαζομπαμπά Γιώργο......τι μωρό ειναι αυτό???????????

Μας εχει παρει όλες τα μυαλά λεμε............ :):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω παιδακια να ειστε καλα!

γιωργο ο μπεμπης σκιζει!!!

κατερινακι ανυπομονουμε να δουμε το μωρακι σου κι εσενα!!θα ειναι κουκλι...

dreams προσπαθω να ειμαι ηρεμη, να φανταστεις εχω αλλαξει τελειως τον τροπο που περπαταω ηδη.. παω αργα αργα σαν τη χελωνα, ενω πριν αν με εβλεπες σαν την κυνηγημενη πηγαινα!! χαχα αντε θα εχουμε να λεμε πολλα παρειτσα..

λαγονησακι ακομα εδω εισαι? ευχομαι να περασεις τελεια στις διακοπουλες γιατι μετα κι εσυ στο σπιτι θα κλειστεις να προσεχεις το σπορακι!!!γλεντα οσο προλαβαινεις!! ;)

φιλια σε ολους..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Θα πάω σήμερα... δε ξέρω τι είναι καλύτερο.. να περιμένω να αδιαθετησω η να με καθαρίσει? Φοβάμαι γενικά αλλά δεν έχω άλλη επιλογή... επίσης πρέπει να σκεφτώ από δω κ πέρα τι να κάνουμε...να αρχίσουμε προληπτικά εξετάσεις? Να κάνουμε καρυοτυπο ζευγους να δούμε τι γίνεται??? Μπορεί να γίνεται αμέσως σύλληψη κι να μην προσπαθήσαμε καθόλου αλλά σημασία έχει να κρατηθεί κ όχι να υπάρχει αυτό το άγχος και η ταλαιπωρία....! 
    • Κοριτσάκι μου!!!! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ Τι χαρά είναι αυτή!!! Αχχ Μπράβο!!! Όχι να σου πω ότι στα έλεγα αλλά είδες ότι δεν πρέπει να χάνεις την πίστη στο σπορακι σου!;!;! Δεν ήθελα να επιμείνω τις προάλλες γιατί καμιά φορά και το ένστικτο είναι ισχυρό και εγώ στη θέση σου δεν θα άκουγα κανέναν.. Δεν σου λέω να χαρείς, λογικό να κρατάμε μικρό καλάθι, απλά σου λέω να έχεις πίστη στο σπορακι και να μην το καταδικάζεις, η φύση είναι απρόβλεπτη και θαυμαστή και όσο και να προσπαθούμε να την βάλουμε σε κουτάκια και σε βιβλιογραφίες και να προσπαθήσουμε να την εξηγήσουμε ακόμα και οι γιατροί παραδέχονται ότι δεν μπορούν να τα εξηγήσουν όλα!! Πέρσι στην εγκυμοσύνη είδα έμβρυο με χοριακη 500, άκουσα καρδούλα με χοριακη 900!!! Σκέψου ότι βάση βιβλιογραφίας συνήθως μεταξύ 5680-13660mIU/ml εμφανίζεται ο αμνιακος σάκκος και μεταξύ 11230-25640mIU/ml εμφανίζεται ο καρδιακός χτύπος..! Δεν υπήρχε καμία απολύτως λογική εξήγηση!! Και όμως αυτό μέχρι και τη 12η εβδομάδα αναπτυσσόταν κανονικά!! Άσχετα που μετά σταμάτησε η καρδούλα του για άλλο λόγο.. σε άλλες γυναίκες που διάβαζα τότε παρόμοιες περιπτώσεις είχαν κρατήσει τα μωράκια τους υγιέστατα! Κάποια πράγματα δεν μπορεί να τα εξηγήσει η επιστήμη και το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να μην χάνουμε τη πίστη μας και να κάνουμε υπομονή.. ότι είναι να γίνει θα γίνει άλλωστε και θα το αντιμετωπίσουμε όταν έρθει..! Μέχρι τότε συνέχισε να πιστεύεις στο θαύμα που συντελείται μέσα σου και μακάρι Παναγίτσα μου να πάνε όλα κατ'ευχήν!!! 🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏 Άντλησε δύναμη από τα παιδάκια σου και στείλε θετική σκέψη και ενέργεια στο μικρό σπορακι!! ❤️❤️❤️❤️ Καλά το σκέφτεσαι πάντως, δώστου λίγο χρόνο παραπάνω..! Το κάθε εμβρυακι έχει το δικό του ρυθμό ανάπτυξης..! Εγώ μαζί σου πάντως ότι και αν αποφασίσεις! 😘😘😘 Τα ultro να συνεχίσεις να τα παίρνεις!! Εννοείτε ότι έχει νόημα!! Αν ήταν το δικό του το μωρό θα σου έλεγα εγώ..!!! Πόσα σου δίνει;;; Να ρωτήσεις μήπως και έναν άλλον γιατρό;;
    • Καλημέρα κοριτσάκι μου!!! Τι ωραία το σπορακι γιγαντώνεται!!! 😍😍😍😍😍😍. Με το καλό υγιέστατο να είναι πάνω από όλα!!! 🙏🙏🙏🙏🙏🙏 Καλά έκανες και πήγες να το δείς! Ούτε εγώ θα άντεχα και για να είμαι απόλυτα ειλικρινής ήθελα να το γράψω κιόλας... Με τα άσχημα γεγονότα των προηγούμενων ημερών επιρρεαστηκα πολύ όσο και αν προσπάθησα να είμαι αισιόδοξη.. και την Παρασκευή που μας πέρασε δεν άντεξα και πήγα να το δω και εγώ μόνο που αυτή τη φορά ήταν ακίνητο και πέρασα αστραπιαία 2 μικρά εγκεφαλικά μέχρι να μου εξηγήσει ο γιατρός ότι το βλέπουμε να κοιμάται και μάλιστα με το δάχτυλο στο στόμα!!! 😅😅😅 Εκεί που είσαι δεν κάνουν την Papp-A μαζί με την αυχενική; Κανονικά λένε πρέπει να γίνεται ταυτόχρονα ή έστω 1-2 μέρες διαφορά για να συμβαδίζουν οι μετρήσεις χρονικά.. 
    • Δυστυχώς εδώ μου είπαν ότι είναι επικίνδυνο να το γυρίσει ο γιατρός.. για να δούμε σε δύο βδομάδες που θα πάμε πώς θα μάστε και θα ξαναρωτήσω..γτ κι εγώ αυτό έχω ακούσει! Ότι υπάρχει τρόπος..
    • Δλδ κι εσένα σε ένα σημείο πετρώνει δηλαδή στνήθως η κοιλιά σου ασχέτως με το πού είναι το μωρό; Με βοηθάς πολύ να καταλάβω!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...