Μετάβαση σε περιεχόμενο

"ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΠΟΙΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΠΑΡΕΟΥΛΑ Νο 12 !!!"


Recommended Posts

καλημερα κοριτσακια...κατια μου μαζι θα κανουμε τη χοριακη μας....κι εγω 11/7 :? εγω αυτη τη φορα (ειναι η 2η) ειπα να λειτουργησω φυσιολογικα και να κανω και καμια δουλιτσα..για να μην τρελλαθω 8-) και εκτος απο λιγο πρισμενο στηθος και λιγα πονακια οταν σικωνομαι δεν εχω συμπτωματα...κατια ευχομαι να τα καταφερεις με την πρωτη, ολα γινοντε :)

twiggakiiiiiiiii πως νιωθεις κουκλιτσα μου? :D:D

σκορπινα βγαλε οτι εχεις απο μεσα σου..θα ανακουφιστεις...αλλα !!!! προσπαθησε να παρεις γρηγορα θετικη ενεργια ...κοριτσακι η ψυχικη σου υγεια ειναι σημαντικη!!!

φιλακια πολλα και καλο σκ σε ολες μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σας κοριτσακια τι κανετε??

Σας ΄παραθετω μια μαρτυρια μιας κοπελας απο αλλο φορουμ που χτες πηρε τα καλυτερα νεα..

''Κατ' αρχήν, δεν ξέρω σε ποιά κατηγορία να πρωτογράψω!..

Διότι με δανεικά ωάρια, μια μεγαλοκοπέλα 45 ετών, μετά από πρόωρη εμμηνόπαυση στα 40 λόγω χημειοθεραπείας για αιματολογική κακοήθεια, μετά την πρώτη αποτυχημένη προσπάθεια πριν τρεις μήνες (χοριακή μηδέν), μετέφερε δύο κατεψυγμένα έμβρυα στη μονόκερω μήτρα της και σήμερα, 11η μέρα, πήρε το ασύλληπτο 418 στη χοριακή της!

Συγχωρέστε με που επέλεξα να μένω "αόρατη" κατά τη διάρκεια των δυο προσπαθειών μου. Ήθελα να φέρω στην παρέα σας μόνο την ελπίδα, μόνο το θετικό, μόνο την αισιοδοξία μου. Δεν άντεχα να σας απογοητεύσω! Μπορεί να είναι λάθος αλλά ίσως δεν άντεχα τη δική μου απογοήτευση να τη δω πολλαπλασιασμένη. Έτσι, την πρώτη προσπάθεια τη γνώριζαν εφτά φίλοι, τη δεύτερη μόνο δύο και, αν χρειαζόταν τρίτη, ίσως κανένας εκτός από μένα!

Είμαι συγκρατημένα αισιόδοξη για τη συνέχεια αλλά επειδή αύριο κάποια άλλη θα είναι στη θέση μου, νιώθω την ανάγκη να σας ευχαριστήσω για κάθε κουβέντα ενθαρρυντική, για κάθε θετικό παράδειγμα, για κάθε εμπειρία που μοιραστήκατε και με έκανε να πιστέψω όχι στα θαύματα αλλά στη θέλησή μου.

Γιαυτό, το θετικό αυτό είναι δικό μας. Ανήκει σε όσες το πήραν ήδη και βάζουν τις φατσούλες των μωρών τους να μας μαγνητίζουν και ανήκει σε όσες ακόμα το κυνηγούν και το ονειρεύονται!''

Σας ευχαριστώ για όλα!

Για αυτο σας λεω...οτι ολες θα τα καταφερετε..λιγη υπομονη χρειαζεσται κ πολυ πιστη!!!

Φιλακιααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Twiggy μου γλυκια πολλά πολλά συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου!!!!! Εύχομαι από καρδιάς να εχεις μια υπέροχη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη και να μας φέρεις γούρι μιας και εγκαινίασες τον μήνα με τα καλύτερα νέα!!!

Όσα κορίτσια λοιπόν αναμένουν αποτελέσματα χοριακών μέσα στον Ιούλιο, πρέπει να είστε σίγουρες ότι θα τα έχετε καταφέρει....

Ο γκαντέμης Ιούνιος έφυγε!!!!

Πολλά φιλιά σε όλη την τρελοπαρέα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κaterina αισιόδοξο το μήνυμα που μας μεταφέρεις....Ο ΘΕΟΣ ΜΕΓΑΛΟΣ ΕΙΝΑΙ......

alexa kai katia ιδια μερα χοριακή.....τέλεια.....Περιμένουμε........με αγωνία...

Πρόταση :Γιατι δεν πατε οι δυό σας να πιειτε ένα καφεδακι....να λέτε "τα της αναμονης"??? :):)

Scorpina μου.........το μήνυμα που έβαλε παρακάτω η Katerina...τα λεέι όλα.......Μην απογοητεύεσαι....όλες είμαστε εδω για να βοηθάει η μια την άλλη.........Οτι χρειαστείς...στην διάθεση σου :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατερινα πραγματικα φοβερο αυτο που μας μετεφερες.. ποση δυναμη ψυχης! ετσι να παρει λιγο τα πανω του το μικρο μας σκορπινακι που εχει ερθει πολυ κοντα στο ονειρο του αλλα ακομα θελει ετσι λιγο για να το πιασει!

daddycool σε ευχαριστω για τις ευχες, να χαιρεσαι το γιο σου, φοβερη η φωτο , τι παπουτσακια ειναι αυτα?!!! :) πεθαινω!!

λιζ μου καλη σου επιτυχια....

τα μωρακια ερχονται .. υπομονη!!! φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα κορίτσια!

Μόλις γύρισα απο μπανάκι στο εξοχικό Κιάτο χαλάρωσα ηρεμησα αν και με πηρε κανα δυο φορες απο κάτω αλλα η μικρή μου δεν με αφησε την κοίταγα κι αμέσω είχα κουράγιο κι ελπίδα εξ αλλου κι εκείνη δεν ήρθε με την πρώτη προσπάθεια.

Σκορπίνα μην απελπίζεσαι... το καλό πράγμα αργεί να γίνει.

Κατερίνα πολύ αισιόδοξο το μην. με εκανες να σκεφτώ πιο σοβαρα δύο κατεψυγμένα έμβρυα που έχω περιφρονήσει απο το 2007 που έκανα την πρώτη μου προσπάθεια ο γιατρός μου είχε πει ότι είναι λίγα τα 2 αλλα το Σεπτέμβρη θα τα βάλω ποιος ξέρει τελικά ίσως όλα να συμβαίνουν γιατί τα συγκεριμένα προηγούνται.

Με το Καλό Κάτια Κ Αλεξια άλλαξε ο μηνας αλλαξε και το γούρι.

Τwiggy με το καλο να ακούσετε καρδούλα και να δειτε και σακο απίστευτη εμπειρία. Εχω προαίσθημα πολύ πολύ καλό!!!

Φιλια σε όλες!

Η ζωή είναι ωραία χαμογελάστε της και θα μας χαμογελάσει κι αυτή εξ'αλλου το αξίζουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κουκλες καλημέρα και καλή εβδομάδα!!!!!!!!!τι κάνετε?ελπίζω να περάσατε ένα ωραίο σαββατοκύριακο με μπανάκι και βολτίτσες!!!!!!!!!!να σας ρωτήσω,μήπως μπορεί κάποια να μου πει αν μετα από μια αποτυχημένη εξωσωματική και ενώ η περίοδος στον επόμενο κύκλο έχει έρθει κανονικά και 2-3 μέρες πιο πριν,υπάρχει περίπτωση στον επόμενο κύκλο να επηρεαστεί και να καθυστερήσει?SOS!SOS!SOS!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera vago, kalhmera kouklitses,

emena sti 1h prospathia otan itan arnitikh....adia8etisa kanonika, afou stamatisa ta xapia tin epomenh mera...ton epomeno mhna adia8etisa kanonika meta apo 28 meres...alla !!! sto 3 kyklo..eixa 18 meres ka8ysterish...pou egw pote den exw provlimata ka8ysterishs..kanonika kai pio nwris 8a adia8etisw....o giatros, tote mou eipe oti einai ormoniko na mhn anhsyxw.

filakia polla

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!

λαμπρινη μου σε ευχαριστω πολυ , και χαιρομαι που πηρες τα πανω σου!!! ετσι σε θελουμε..

εγω ολα καλα, ακομα προσπαθω να το πιστεψω, την Παρασκευη παω για επαναληπτικη χοριακη να δω πως παμε και σε 10 μερες με το καλο θα παμε να δουμε σακο!! αχ αντε η αγωνια δεν φευγει, ειναι που δεν αισθανομαι και πολυ διαφορετικα, κατι τραβηγματακια που και που και.. τρελη οσφρηση μονο!!! ευχομαι σε ολες τα καλυτερα και καλη βδομαδα!!!!

φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου,μια ερωτηση εχω!!αβολη :oops::oops::oops:

παιρνω τα ουτροτζεσταν οπως ολες μας απλα μου ειπε να τα βαζω ολα κολπικα..το "προβλημα" μου ειναι οτι βρισκω συνεχεια στο εσωρουχο ιχνη απο τα ουτρο και πολλες φορες αρκετα,ειναι δηλαδη σαν να βγαινει ολο το χαπακι και δεν παει εκει που πρεπει.. ;) ενω οταν τα βαζω δεν σηκωνομαι για λιγη ωρα κτλ.λετε να ειναι τοσο κακο??να μην γινεται καλη δουλεια?? :roll::roll:

κατα τα αλλα δεν νιωθω απολυτως τιποτα εκτος το πρησμενο στηθος,κακο ειναι αυτο??

σορρυ,σας ζαλισα!! :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα! Twigy στην αρχη πραγματι δεν νιώθεις κάτι μόνο αυτα τα πονάκια περιόδου υπνηλία και πολύ καλή όσφρηση. Εγώ πέρασα μια υπέροχη εγκυμοσύνη και σου εύχομαι κι εσενα το ίδιο δεν έιχα τίποτα αρνητικό να θυμηθώ. Katia τα utrogestan κι εμενα μου εβγεναν λίγο αλλα μην ανησυχείς ότι χρειάζεται πηγαίνει στο μωρό πάντως είναι καλήτερα απο κάτω εχω ακούσει απο πολλούς γιατρούς εγώ τα έβαζα μέχρι που πήγε 4 μηνών το εμβρυο, με το καλό να έχεις μια θετικότατη χοριακή!

Vango κι εγω κανονικά αδιαθετόυσα σε κάθε εξωσωματική δεν είχα ποτέ θεμα κύκλου αλλα το εχω ακούσει να συμβαίνει γιατί επηρεαζονται οι ορμόνες μετα το ντοπάρισμα που κάνουμε για τα ωάρια.

Φιλια σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλή εβδομάδα σε όλη τηνν παρέα!!

Labrini καλά εκανες και χαλάρωσες.....και καλή επίτυχία σε οτι απόφαση κι αν πάρεις για την επόμενη φορά...

Twiggy εγω θυμάμαι πονάκια περιοδου....και υπηλία.... :):) Αντε με το καλό να μας πεις και το επόμενο νούμερο χοριακής..

Katia κι εγω αυτην απορία είχα.....ως που μια φορά ,

σε μια ώρα θυμάμαι ειχα ξαναβαλει υποθετο ...γιατι νομιζα μετα την τουαλέτα που ειχα παει οτι ειχε φυγει ολο!

Μετα εκανα το εξής.... τα έβαζα πριν ξαπλώσω το μεσημερι και το βραδυ...για να μην κυκλοφορώ πολύ πολύ.... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhspera koritsakia,

katia ki egw to idio provlima eixa :? kai apofasisa na to to pairnw apo to stoma...gia na eimai sigouri. an kai pisteuw oti o organismos 8a aporofisei oti xreiazetai kolpika ...emena mou eipe an 8elw na to pairnw kolpika gia na min exei toses parenergies..ypnilia kai atonia...ki egw auth ti fora mono ligo sti8os prismeno exw...kai kamia fora mono otan sikwnomai ligo travigma xamila...den sas krivw oti exw agxos..ante na perasoun oi meres....oufffffff

lamprini bravo glykia mou etsi na eisai aisiodwksh...twiggy koritsaki ola kala 8a pane kai mexri tin epomenh xoriakh..perimenoume nea :)

filakia polla

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω αλεξα μου! υπομονη , θα περασουν οι μερες και θα κανουμε παρτυ!!! :)

τα ουτρο κι εγω απο το στομα τα επαιρνα (και συνεχιζω) και οντως ειδικα στην αρχη κοιμομουν ορθια!! κολπικα βαζω τα κρινον...

φιλια σε ολες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια τι κανετε?????μου λειψατε!!!! δεν προλαβενω να μπω και πολυ... κοριτσια ξεκινησα διαιτα...πρεπει να χασω τα κιλα που πηρα μεχρι να ξεκινησω την 4 προσπαθεια...ειμαι πολυ χαρουμενη αρχισα την Δευτερα με διαιτολογο!!!εχω ανεβει πολυ ψυχολογικα....περναει ο καιρος και ερχετε και η σειρα μου!!!!!!!

vago στην 2 εξωσωματικη ειχα καθυστερηση 2 μηνες!!!!(αδιαθετησα οταν σταματησα τα φαρμακα και μετα στον επομενο κυκλο τιποτα)δεν το ειχα καταλαβει γιατι μετακομιζα στο νεο μου σπιτι ηταν και η απογοητευση της αποτυχια ....οταν το καταλαβα ειχαν περασει 2 μηνες μου εδωσε φαρμακα και μετα απο 10 μερες μου ηρθαν κανονικα ... φιλια πολλα σε ολες...

twiggy υπομονη ...σκεψου οτι στην κοιλιτσα σου εχεις την καλυτερη παρεεα!!!!

και στα αλλα κοριτσια που εινα για χοριακη καλη επιτυχια και θετικοτατα αποτελεσματα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lia μου σε βλέπω ανεβασμένη και χαίρομαι!!

Εγω παω αυριο στον καινουργιο γιατρο..να συζητησουμε και να δουμε ποτε θα προγραμματισουμε την επόμενη εξωσωματική....

twiggy ποτε πας για την επομενη χοριακή??

Alexa - Katia περιμενουμε εσας τώρα κοριτσακια να μας πειτε τα ευχαριστα....11/7 ε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα στην όμορφη παρέα.

Λία σε ακούω πολύ θετική μπράβο σου για το κουράγιο με το καλό να τα καταφέρεις.

Lagonisi ποιος είναι ο νέος γιατρός μακάρι να είναι γουρλής ξέρεις αλλάζει και η ψυχολογιά όταν αλλάζουμε γιατρό εγώ κάθε προσπάθεια την έκανα και σε ξεχωριστό γιατί όλο και κάτι με χαλαγε, σε αυτον που πέτυχα την κορούλα μου τον είχα δει στην τηλεόραση και όταν είχα πάει εκεί ήταν στην σειρά όλες έγκυες και περίμεναν θυμάμαι την στεναχώρια μου τότε ανέβηκα επάνω και η πρώτη κουβέντα που του είπα ήταν γιατρέ δεν αντέχω αλλο εχω κουραστεί αυτή την φορά πρέπει να μείνω οποσδήποτε εγκυος και μάλλον το ακουσε ο θεός και η Αγια Ειρήνη Χρυσοβαλάντου κι εμεινα.

Τώρα εχω ραντεβού μαζί του για να με δει και να μου πει την γνώμη του για την αποτυχία και τι μας συμβουλέυει.

Alexia & Katia υπομονη οτι είναι να γίνει εχει γίνει μακάρι να ακούσω χοριακούλες να χαρώ!

Τέλος γιατί σας ζάλισα ακουσα κι αλλη εγκυμοσύνη απο κατεψυγμένα λέτε τελικά να ειναι τα τυχερά μου.?

Τwiggy φιλακια στην μπεμπα (χι χι).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα στην όμορφη παρέα!!!!!!τι κάνετε?εμένα μου έχουν σπάσει τα νεύρα,γιατί η περίοδος δεν έρχεται,και δεν ξέρω τι να κάνω,λέω αύριο να πάρω τηλ στο γιατρό να μου δώσει τίποτα να μου έρθει γιατί το άλλο σάββατο πάμε διακοπές και ιδίως αυτές τις διακοπές τις θέλω τόσο μα τόσο πολύ,και δεν θέλω να μου έρθει τότε.φαντάζεστε?τελος πάντων!!!!!!!εσείς οι υπόλοιπες τι κάνετε?liaki βλέπω είμαστε καλά ε?έτσι σε θέλω!!!!!!!alexa και katia πως είστε?έχουμε πολύ αγωνία και για σας,μακάρι να μας πείτε ευχάριστα!!μακάρι,η ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ ΜΑΖΙ ΣΑΣ!!!!!!!!!ΦΙΛΆΚΙΑ !!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

labrinip τον ίδιο χαιρετισμό γράψαμε,χαχαχα!!!!!!!!!!μακάρι να ακούσεις καλές προοπτικές για την επόμενη φορά και να μην τα παρατήσεις!lagonisi εύχομαι και εγώ να είναι γουρλής ο καινούριος γιατρός και να πάνε όλα καλά ή μάλλον καλύτερα από τις προηγούμενες!πάντως και εγώ αν δεν πετύχω με τη δεύτερη μάλλον θα δοκιμάσω και άλλο γιατρό,θα δούμε.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τέλος γιατί σας ζάλισα ακουσα κι αλλη εγκυμοσύνη απο κατεψυγμένα λέτε τελικά να ειναι τα τυχερά μου.?.

.....Οι μπεμπες μου παντως ηταν απο την <εποχη των παγετωνων>....

;;);;);;);;);;);;);;);;);;)

;););););););)

Twiggy φιλια στην κοιλιτσα και πολλα χαδακια!!!!

Lagonisi!!! Νεος γιατρος ε; Ευχομαι να ειναι και σουπερ τυχερος!!!

Πόλλα φιλακια σε ολες και μην μασατε ρε!!!! Ολες θα φουσκωσετε..! :x

Αφου ξερω οτι καταβαθος ολες εχετε μεγαλη δυναμη για να συνεχισετε!!!!!

[smilie=naka.gif][smilie=naka.gif][smilie=naka.gif][smilie=naka.gif][smilie=naka.gif][smilie=naka.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α ρε λιλλιποπ φοβερες οι φατσουλες σου!!!

λαγονησι ευχομαι ο νεος γιατρος να σε βοηθησει πολυ και να το τσακωσεις το νινι με τη νεα προσπαθεια! πες του οτι εμεις εδω δεν παιζουμε, να κανει ο,τι καλυτερο μπορει!! :)

λαμπρινη μου εχεις πλακα!! λες να ειναι κοριτσακι? μακαρι.. αντε απο την αρχη εσυ πεφτεις μεσα για να δουμε...λες και το αδερφακι της μπεμπας σου που περιμενει καρτερικα να σε συναντησει συντομα ...να ειναι κι αυτο κοριτσακι??! ;)

βανγκο ελπιζω να ερθει πια αυτη η περιοδος, αντε να κανετε τα μπανακια σας!! πρεπει να κανεις και βουτιες για μας φετος!!

εγω Παρασκευη παω για επαναληπτικη χοριακη.. τι να πω βρε κοριτσια, αυτη η αγωνια δεν φευγει με τιποτα. δεν εχω χαρει ακομα με την καρδια μου.. αλλα καθε αρχη και δυσκολη!! ευελπιστω οτι ολα θα συνεχιστουν καλα!!

φιλια σε ολες , καλη δυναμη...

αλεξα και κατια.... τα ωραια ερχονται!! αντε να συνεχιστει το παρτυ!! [smilie=occasion16.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsakia gluka kalhspera!

oufffffffffffff ...auth einai i dia8esh !!! pws pernane oi meres???? sigoura oti egine egine twra,,,,ta sporakia mas ti na ekanan arage? ti deutera 8a ma8oume.... simera phga kai gia mia kaliergeia ourwn...trexw san palavh...elpizw na min einai kati pou na epireazei to apotelesma...ta symptwmata anyparkta ektos apo sti8os..ti na pw..auth ti fora einai teleiws diaforetika apo ti prwth fora. isws ki egw na min eimai to idio agxomenh kai den dinw simasia toso polu,,,leitourgw pio fysiolgika kai den eimai ka8ilomenei sto krevati...sas euxaristw oles pou mas skefteste kai sas filw glyka ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsakia gluka kalhspera!

oufffffffffffff ...auth einai i dia8esh !!! pws pernane oi meres???? sigoura oti egine egine twra,,,,ta sporakia mas ti na ekanan arage? ti deutera 8a ma8oume.... simera phga kai gia mia kaliergeia ourwn...trexw san palavh...elpizw na min einai kati pou na epireazei to apotelesma...ta symptwmata anyparkta ektos apo sti8os..ti na pw..auth ti fora einai teleiws diaforetika apo ti prwth fora. isws ki egw na min eimai to idio agxomenh kai den dinw simasia toso polu,,,leitourgw pio fysiolgika kai den eimai ka8ilomenei sto krevati...sas euxaristw oles pou mas skefteste kai sas filw glyka ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια!!!!

Βλεπω θετικη ενεργεια κ χαιρομαι πολυ γεια εσας!!!!!!!

Αλεξα κ γω σε αυτη την προσπαθεια δεν ειχα κανενα συμπτωμα..σε 12 μερουλες θα χω τον γιο μου αγκαλια!!!!

Και μενα ειναι απο την εποχη των παγετωνων οπως της Λολλι!!!!!!!!!!!!!!

Twiggaki μεχρι να ακουσεις αυτο το τικ τακ τικ τακ η αγωνια δεν θα φυγει ουτε το αγχος..αλλα μχρι τοτε ..μετα δεν θα μπορεις να αγχωθεις..θα ανακατευεσαι...κ μετα θα κλωτσαει..οποτε θα σαι σουπερ!!!

Απλα υπομονηηηη!!!!!!!!!!

Κοριτσακια χρειαζομαι κλεξαν 0,2 και υπαρχει ελλειψη..εχει καμια σας που δεν τις χρειαζεται??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Θα πάω σήμερα... δε ξέρω τι είναι καλύτερο.. να περιμένω να αδιαθετησω η να με καθαρίσει? Φοβάμαι γενικά αλλά δεν έχω άλλη επιλογή... επίσης πρέπει να σκεφτώ από δω κ πέρα τι να κάνουμε...να αρχίσουμε προληπτικά εξετάσεις? Να κάνουμε καρυοτυπο ζευγους να δούμε τι γίνεται??? Μπορεί να γίνεται αμέσως σύλληψη κι να μην προσπαθήσαμε καθόλου αλλά σημασία έχει να κρατηθεί κ όχι να υπάρχει αυτό το άγχος και η ταλαιπωρία....! 
    • Κοριτσάκι μου!!!! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ Τι χαρά είναι αυτή!!! Αχχ Μπράβο!!! Όχι να σου πω ότι στα έλεγα αλλά είδες ότι δεν πρέπει να χάνεις την πίστη στο σπορακι σου!;!;! Δεν ήθελα να επιμείνω τις προάλλες γιατί καμιά φορά και το ένστικτο είναι ισχυρό και εγώ στη θέση σου δεν θα άκουγα κανέναν.. Δεν σου λέω να χαρείς, λογικό να κρατάμε μικρό καλάθι, απλά σου λέω να έχεις πίστη στο σπορακι και να μην το καταδικάζεις, η φύση είναι απρόβλεπτη και θαυμαστή και όσο και να προσπαθούμε να την βάλουμε σε κουτάκια και σε βιβλιογραφίες και να προσπαθήσουμε να την εξηγήσουμε ακόμα και οι γιατροί παραδέχονται ότι δεν μπορούν να τα εξηγήσουν όλα!! Πέρσι στην εγκυμοσύνη είδα έμβρυο με χοριακη 500, άκουσα καρδούλα με χοριακη 900!!! Σκέψου ότι βάση βιβλιογραφίας συνήθως μεταξύ 5680-13660mIU/ml εμφανίζεται ο αμνιακος σάκκος και μεταξύ 11230-25640mIU/ml εμφανίζεται ο καρδιακός χτύπος..! Δεν υπήρχε καμία απολύτως λογική εξήγηση!! Και όμως αυτό μέχρι και τη 12η εβδομάδα αναπτυσσόταν κανονικά!! Άσχετα που μετά σταμάτησε η καρδούλα του για άλλο λόγο.. σε άλλες γυναίκες που διάβαζα τότε παρόμοιες περιπτώσεις είχαν κρατήσει τα μωράκια τους υγιέστατα! Κάποια πράγματα δεν μπορεί να τα εξηγήσει η επιστήμη και το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να μην χάνουμε τη πίστη μας και να κάνουμε υπομονή.. ότι είναι να γίνει θα γίνει άλλωστε και θα το αντιμετωπίσουμε όταν έρθει..! Μέχρι τότε συνέχισε να πιστεύεις στο θαύμα που συντελείται μέσα σου και μακάρι Παναγίτσα μου να πάνε όλα κατ'ευχήν!!! 🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏 Άντλησε δύναμη από τα παιδάκια σου και στείλε θετική σκέψη και ενέργεια στο μικρό σπορακι!! ❤️❤️❤️❤️ Καλά το σκέφτεσαι πάντως, δώστου λίγο χρόνο παραπάνω..! Το κάθε εμβρυακι έχει το δικό του ρυθμό ανάπτυξης..! Εγώ μαζί σου πάντως ότι και αν αποφασίσεις! 😘😘😘 Τα ultro να συνεχίσεις να τα παίρνεις!! Εννοείτε ότι έχει νόημα!! Αν ήταν το δικό του το μωρό θα σου έλεγα εγώ..!!! Πόσα σου δίνει;;; Να ρωτήσεις μήπως και έναν άλλον γιατρό;;
    • Καλημέρα κοριτσάκι μου!!! Τι ωραία το σπορακι γιγαντώνεται!!! 😍😍😍😍😍😍. Με το καλό υγιέστατο να είναι πάνω από όλα!!! 🙏🙏🙏🙏🙏🙏 Καλά έκανες και πήγες να το δείς! Ούτε εγώ θα άντεχα και για να είμαι απόλυτα ειλικρινής ήθελα να το γράψω κιόλας... Με τα άσχημα γεγονότα των προηγούμενων ημερών επιρρεαστηκα πολύ όσο και αν προσπάθησα να είμαι αισιόδοξη.. και την Παρασκευή που μας πέρασε δεν άντεξα και πήγα να το δω και εγώ μόνο που αυτή τη φορά ήταν ακίνητο και πέρασα αστραπιαία 2 μικρά εγκεφαλικά μέχρι να μου εξηγήσει ο γιατρός ότι το βλέπουμε να κοιμάται και μάλιστα με το δάχτυλο στο στόμα!!! 😅😅😅 Εκεί που είσαι δεν κάνουν την Papp-A μαζί με την αυχενική; Κανονικά λένε πρέπει να γίνεται ταυτόχρονα ή έστω 1-2 μέρες διαφορά για να συμβαδίζουν οι μετρήσεις χρονικά.. 
    • Δυστυχώς εδώ μου είπαν ότι είναι επικίνδυνο να το γυρίσει ο γιατρός.. για να δούμε σε δύο βδομάδες που θα πάμε πώς θα μάστε και θα ξαναρωτήσω..γτ κι εγώ αυτό έχω ακούσει! Ότι υπάρχει τρόπος..
    • Δλδ κι εσένα σε ένα σημείο πετρώνει δηλαδή στνήθως η κοιλιά σου ασχέτως με το πού είναι το μωρό; Με βοηθάς πολύ να καταλάβω!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...