Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΣΤΗΝ ΚΡΗΤΗ!


Recommended Posts

σου εστειλα μηνυμα λια μου.. ;) ειναι πολυ καλος ο μακρυγιαννακης.Εχουν γραψει και αλλου στο φορουμ γι αυτον http://www.mammyland.com/forum/21/16015 ισως και πιο παλια να χει κι αλλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lia μου,πραγματικα λυπαμαι για το αποτελεσμα...τα λογια ισως ειναι περιττα,αλλα πρεπει να εχουμε δυναμη να προχωρησουμε.... Η επομενη φορα ελπιζω να ειναι η τυχερη!!

μια μεγαλη αγκαλια απο μενα!! :YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eγω θα ελεγα οτι ειναι ο χειροτερος γιατρος που εχω επισκευτει !!!

Και πιστεψε με εχω γυρισει πολλους..

Αν θες αναλυτικα μπορω να σου στειλω π.μ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κι εγω θα ηθελα να ξερω γιατι το λες...ετσι ε;χμμμμμμμμμ...εμενα μου φανηκε συμπαθητικος αλλα εγω δεν εκανα τιποτα μαζι του ειναι η αληθεια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα Λια μου και λυπαμαι για το κακο αποτελεσμα.Μου αρεσει ομως που δειχνεις δυναμη και δεν το βαζεις κατω αλλα αντιθετως ανυπομονεις για την επομενη φορα.Οσων αφορα το γιατρο που λες(Μακρυγιαννακης Αντωνης στο πεπαγνη για εξωσωματικες)θα πρεπει να κλεισεις ραντεβου απο τωρα για να πας σε κανενα διμηνο (για ραντεβου μονο και συζητηση) και κανενα διμηνο μετα ξεκινας.Στο λεω αυτο γιατι τοσο διαστημα θα εχεις ωστε να προσπαθησεις ξανα(οι γιατροι λενε κανενα τριμηνο και μετα μπορεις να επαναλαβεις την προσπαθεια).Οποτε μην αφηνεις το χρονο σου να περνα αδικα.Τωρα θα σου πωγ ια εμενα.Την πρωτη αναγνωριστικη μου προσπαθεια την εκανα στην Αθηνα,δεν ξερω εσυ που πηγες αλλα ηταν μια αποτυχια και μιση και απο οτι καταλαβα και κοροιδια μεγαλη!!Την δευτερη και τυχερη πηγα εδω στο Ηρακλειο στον κ.Αντωνη και τωρα ειμαι εγκυος σε ενα κοριτσακι που μας τρελαινει ακομα δεν βγηκε χαχαχα.Τελος ,οταν τον γνωρισεις θα δεις οτι ειναι σοβαρος επιστηομονας και σε καταλαβαινει απολυτως(εξαλλου και ο ιδιος εχει 2 παιδια απο εξωσωματικη).Αν χρειαστεις κατι στειλε μου πμ.Καλη επιτυχια ευχομαι και αυτη να ηταν η τελευταια ατυχη σου προσπαθεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα... Μετά από καιρό εμφανίστηκα και πάλι. Θα σας πω τα νέα μου όσο πιο σύντομα μπορώ.

Βρήκα σχετικά εύκολα τον Μακρυγιαννάκη. Κλασικό 1ο ραντεβού ένα ελαφρύ ιστορικό και 3 σελίδες εξετάσεις. 1ο σοκ για μένα γιατί με βουλωμένη σάλπιγγα και 6 χρόνια με τον άντρα μου χωρις προσοχη και χωρίς παιδί, σήμαιναν δύσκολία για φυσιολογική σύλληψη. (άλλο να το υποθέτεις και άλλο να το ακούς από ένα επιστήμονα)

Ξεκινήσαμε εξετάσεις τέλος Φλεβάρη και επόμενο ραντεβού στον Μακρυγιαννάκη 16 Μαϊου. 15 Απριλίου με 3 μέρες καθυστέρηση, πρησμένο στίθος και νεύρα στο κόκκινο μας βγαίνει το τεστ θετικό (ξεχασα να σας πω ότι απο τη φρίκη μου, κάναμε ..... ΜΟΝΟ 1 φορά. Την τυχερή φορά)

Τελικά στην 7η βδομάδα απέβαλα.

Πήγα κανονικά Μακρυγιαννάκη, του έδωσα όλο το ιστορικο και μου είπε "Κάθίστε φρόνιμοι 2-3 μήνες και μετά ξεκινήστε. Αν μέχρι το Δεκέμβριο δεν είσαι έγκυος έλα και είναι το μόνο εύκολο για μένα. Αφού είχες 1 εγκυμοσύνη είναι όλα καλα".

Για μένα αυτός ο γιατρός είναι Άνθρωπος και σωστός επιστήμονας. Δεν κοιτάει να σου φάει χρήματα όπως αρκετοί άλλοι. Τον συννιστώ ανεπιφύλακτα σε όσες έχουν πρόβλημα. Και σου εμπνέει εμπιστοσύνη.

Αυτά. συγνώμη αν σας κούρασα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια καιρό να μπω μέσα και να δω τα νεα σας γιατι λίγο το θέμα άρχισε να με αγχώνει και το άφησα...οσο αφορά τον Μακρυγιαννάκη, εγώ έχω καταφέρει να τον δώ μονο 2 φορες μέσα σε 8 μήνες...τα ραντεβού όντως ειναι χάλια, αλλα νομίζω οτι είναι ενας απο τους καλυτερους και πιο καταρτισμένους γιατρούς που έχω πάει...και πιστέψε με έχω πάει σε πολλούς...

..νομίζω οτι αξίζει η προσπάθεια να τον ψάχνεις και να τον περιμένεις...απλά θέλει γερό στομάχι και νεύρα....

καλη επιτυχία σε όλες μας.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια σας ευχαριστω πολυ για την βοηθεια!!!! πηγα και μιλησαμε μα τον κυριο ΜΑΚΡΥΓΙΑΝΝΑΚΗ παραγματι ειναι πολυ καλος !!!!μου εφυγε ενα τεραστιο βαρος....ξεκιναω τον αυγουστο μακρι να εχουμε ολες θετικα αποτελεσματα!!!εχω πολυ υπομονη!!!κοριτσια και μια φιλη μου εκλεισε ραντεβου για την 2 εξωσωματικη και μισο μηνα πριν ξεκινησει μενει εγκυος!!!!ειναι τυχερο!!!!φιλακια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lia θετική σκέψη θέλει. Αυτό κατάλαβα εγώ. Σε πόλλες από εμάς είναι θέμα ψυχολογίας. Εγώ έμεινα έγκυος μόλις ξεκίνησα εξετάσεις για την εξωσωματική. Τυχαίο? Δε νομίζω..... ότι θές στείλε μου μνμ να μιλήσουμε και τηλεφωνικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα LIa. Προσπαθούμε σχεδόν 5 χρόνια και έμεινα έγκυος αφού συναντήσαμε το γιατρό (και ηρέμησα γιατί όπως και να έχει παιδί θα κάνω. έστω και με βοήθεια). Τελικά απέβαλα αλλά δεν πτοούμε. Ξέρω πλέον ότι μπορούμε να κάνουμε παιδί. Απλά δεν θέλει αγχος. απο Ιεράαπετρα είμαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια σας ευχαριστω πολυ για την βοηθεια!!!! πηγα και μιλησαμε μα τον κυριο ΜΑΚΡΥΓΙΑΝΝΑΚΗ παραγματι ειναι πολυ καλος !!!!μου εφυγε ενα τεραστιο βαρος....ξεκιναω τον αυγουστο μακρι να εχουμε ολες θετικα αποτελεσματα!!!εχω πολυ υπομονη!!!κοριτσια και μια φιλη μου εκλεισε ραντεβου για την 2 εξωσωματικη και μισο μηνα πριν ξεκινησει μενει εγκυος!!!!ειναι τυχερο!!!!φιλακια!!!

Λία καλή επιτυχία και σε σένα και σε όλα τα κορίτσια που κάνουν το ξεκίνημά τους...Εγώ δόξα τω Θεώ βρίσκομαι στον τέταρτο μήνα της εγκυμοσύνης και όλα πολύ καλά χάρη στον κύριο Μακρυγιαννάκη, είναι εξαίρετος επιστήμονας και άνθρωπος...Να σε ρωτήσω, τον Αύγουστο που ξεκινάς είναι ανοιχτή η μονάδα; Σε ρωτώ γιατί εγώ παίρνω τις άδειες από κει και είναι ένα πρόβλημα αυτός ο μήνας, εσύ μήπως ξέρεις κάτι διαφορετικό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια την Δευτερα που πηγα στο μακρυγιαννακη μου ειπε να παω με ολες τις εξετασεις τον αυγουστο για να ξεκινησουμε ;;) τους επαιρνα ολη την ημερα τηλ αλλα δεν το σηκωνε κανεις!!!!glucophast εχει παρει καμια???ισως με εχουν πιασει οι παρενεργιες(ναυτιες-λιγη ζαλη-και δεν εχω ορεξη)ααα εβγαλα και σπυρακια στα χερια!!!!!εσας σας πειραξε????πιστευω οτι τελη αυγουστου θα με βαλει!!!!!!με το καλο να κρατησεις το μωρακι σου!!!!!!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Σπέρμα έχετε ελέγξει?  Πιστεύω πως το θέμα σας είναι είτε κακής ποιότητας ωαρίων, είτε σπέρματος.. Το λέω γιατί δεν είναι μόνο η δυσκολία σύλληψης αλλά και οι παλίνδρομες και η βιοχημική που υποδηλώνουν κάποιο θέμα... Εφόσον έχεις καλές ορμονολογικές, σταθερό κύκλο, κάνεις ωορρηξίαμ έκανες σαλπιγγογραφία, τότε συνήθως μιλάμε για θέμα στην ποιότητα στο σπέρμα ή στα ωάρια.  Τα ωάρια δεν μπορείς να τα ελέγξεις,  μόνο εκ του αποτελέσματος.. Αλλά το σπέρμα είναι εύκολο. Και με μερικές βιταμίνες μπορείς να λύσεις το πρόβλημα. ή επίσης αν πχ υπάρχει θέμα στην κινητικότητα τότε με μια απλή σπερματέγχυση το λύνεις γρήγορα.. Ξέρω πως δεν θέλεις να μπεις σε περαιτέρω διαδικασίες, αλλά γνώμη μου είναι, εφόσον είναι να το προσπαθείς κάνε ένα μπαμ δυνατά και γερά, προσπάθησε το και με διαφορετικό τρόπο και αν δεν κάτσει οκ το αφήνεις. Εφόσον το θέλεις τοσο πολύ δικαιούσαι να το προσπαθήσεις και πιο εντατικά.. Και ας είναι και για 3ο.. τι σημασία έχει εφόσον το θέλεις τοσο πολύ! Για  εξετάσεις σπέρματος (με κατακερματισμό μαζί) αν μένεις θεσσαλονίκη να πας στην Λυμπέρη (https://spermogene.com/team-member/στεφανία-λυμπέρη/ πραγματικά θα σε βοηθήσει και θα σου πει τι να κάνεις.. Επίσης να ξέρεις πως δεν χρειάζεται να έρθει και ο άντρας σου μαζί.. Μπορείς απλά να πας το σπέρμα από το σπίτι μέσα σε ουροσυλλέκτη  μέσα σε 45λεπτά με 1 ώρα..  (Εγώ έτσι είχα κάνει) Από εκεί θα ξεκινούσα στη θέση σου..  Καλή επιτυχία εύχομαι!  
    • Περιμένουμε να μας πεις! Τελική ευθεία νομίζω πως έχουμε μπει κορίτσια μου όλες!!! Καλημέρα και καλή εβδομάδα να έχουμε!
    • Καλημέρα κορίτσια!  Κι εγώ το νιώθω από πολύ νωρίς το μωρό, από αρχές της 16ης εβδομάδας! Είναι ανακουφιστικο, ειδικά άμα σε βάζει ο γιατρός μια φορά το μήνα για υπέρηχο. Στη πρώτη μου εγκυμοσύνη είχα κλείσει τις 22 εβδομάδες και δεν το είχα νιώσει καθόλου! Είχε να κάνει η θέση του πλακούντα πολύ που ήταν πρόσθιος. Τώρα είναι οπίσθιος και δεν απορροφάει τις κλωτσιές 😊
    • Καλημερα κορίτσια μου! Τελικα με πήρε τηλ κ θα παω 12:40. Ναι θα σας ενημερώσω!    εγω αρρώστησα κιολας! Κρύωσα, με πονούσε κατω απο το στήθος, ο λαιμός.. δεν κοιμήθηκα καλα.. σημερα ειμαι Κάπως καλυτερα.  Εγω αντι λίκνο πήρα καλαθουνα με την βάση της γιατι είναι πανω κατω το σπιτι και θελω να την εχω κατω να μην ανεβοκατεβαίνω και στην αρχή λεω να την εχω εκεί αντι στην κούνια, αν και πήρα κ εγω φωλιά. Είναι το πρώτο μας παιδί ίσως να κανουμε κ υπερβολές.. θα δείξει..  @Elkκοριτσι μου αναμένουμε και τα δικά σου νέα! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...