Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο 10! Στην τελική ευθεία!


Recommended Posts

Λες να στειλω τον αντρα μου να μου φερει βαφλα; :roll: Μωρε την λιγουρευτηκα! :lol: Ας την φαω και ας μην βγω εξω,θα συμβιβαστω με το μπαλκονι μου. :lol: Ευτυχως που εχω και εσας και με συνετιζετε γιατι ειμαι πολυ "χωριογυρα" που λεμε και εδω. :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σκορδο εε?Δεν ειναι καθολου κακο.... :lol::lol::lol: Οσο για το περπατημα συμφωνω απολυτα,ειναι το πιο σημαντικο.Κ να το θυμομαστε ολες,οσο πιο γρηγορα σηκωθουμε,τοσο καλυτερη κ γρηγοροτερη αναρρωση θα εχουμε!!

Νικη μου καλη χωνεψη!!!Εμεις ακομη να φαμε.Ηρθε βεβαια πριν λιγο ο καλος μου απο τη δουλεια αλλα δεν πολυπειναω κ θα το καθυστερησουμε..Κ ναι να στειλεις τον αντρα σου να σου φερει ο,τι θελεις κ να κατσεις στα αυγα σου!!!!Τουλαχιστον μεχρι αυριο!

Συμπεθερα ακομη μοναχουλα ή γυρισε ο αντρουλης σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα ντε,μην βαρατε! :lol: Θα κατσω σπιτι αλλα την βαφλα θα την χτυπησω. :lol:

Πιστευω πως την ωρα της καισαρικης θα εχετε τοσο πολυ το νου σας να ειναι καλα το μωρακι και τοσο μεγαλη αγωνια να το δειτε που δεν θα προλαβετε να ανεβασετε πιεση. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να τον στείλεις, γιατί όχι? Αφού την λιγουρεύτηκες.... :D:D Και συμφωνώ με την συμπεθέρα μου, εσύ να κάτσεις στα αυγά σου!!! :lol::lol:

Συμπεθέρα ο άντρας μου θα γυρίσει το βραδάκι κατα τις 8-9...

Και εγώ δεν έφαγα ακόμα... και δεν πεινάω... είναι και τελείως ανάλατα τα φαγητά... :roll::roll: ψημένα λαχανικά ρύζι και γιαούρτι... και ανάλατο ψωμί!

Μέχρι τώρα έβαζα και λίγο αλατάκι... αυτό το τελείως ανάλατο δεν μου κάνει αίσθηση!! :lol::lol:

Αυτό που λές είναι πολύ σωστό!! Όσο πιο γρήγορα σηκωθούμε τόσο πιο καλά...αρχίζουν και λιετουργούν και τα έντερα πιο γρήγορα έτσι και σου δίνουν να φάς... Και το πιο βασικό (για μένα που δεν μπορώ ούτε τη σκέψη του) σου βγάζουν τον καθετήρααα!!!! Εγώ είχα σηκωθεί τόσο σύντομα μόνο και μόνο για να μου βγάλουν τον καθετήρα... μιλάμε δεν τον άντεχα με τίποτα!!!! Κολλήματα!!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι αυτο με τον καθετηρα ειναι οντως δραμα..Θυμαμαι περισυ που ειχα χειρουργηθει,τους ζητησα το ιδιο βραδυ να μου τον βγαλουν..Ο,τι χειροτερο..

Σαν να αρχισα λιγο να πειναω κ θα σας αφησω να ετοιμασω σιγα σιγα τραπεζι κ μετα να ριξω τον διωρο καθιερωμενο μεσημεριανο μου υπνο ;)

Τα λεμε παλι το απογευμα κοριτσακια μου!Φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άσε συμπεθέρα δεν με ένοιαζε τόσο η τομή όσο ο καθετήρας!! :lol::lol::lol::lol: Όντως ότι χειρότερο!

Καλή όρεξη και καλή ξεκούραση!

Πάω και εγώ να φάω τα ανάλατα!! :D:D:D

Τα λέμε μετά!! Φιλάκια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι ελεγα οτι εγω ειμαι η χουζουρα αλλα απ'οτι βλεπω καμια σας δε μπηκε τωρα το απογευμα!

Εμεις κοιμηθηκαμε,ξυπνησαμε,καναμε κ το μπανακι μας κ τωρα χουζουρευουμε στον καναπε.Αυριο πρωι εχουμε παλι γιατρο κ αγωνιω,θα μας πει αραγε ημερομηνια ή θα με παει απο μερα σε μερα κ απο nst σε nst?Απ'οσο τον ξερω μαλλον το δευτερο :(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σου συμπεθέρα!

Με το καλό αύριο ο γιατρός! Και εγώ νομίζω ότι δεν θα σου πεί ακριβώς ημερομηνία... απότι κατάλαβα το τραβάνε όσο μπορούν... και εγώ που τον είχα ρωτήσει τον δικό μου (του νοσοκομείου) μου είχε πεί κανα 2 μέρες μετά που θα κλείσεις την 38η εβδ. τελευταία φορά που πήγαμε όμως μου το άλλαξε μου είπε να πάω στην 36η για nst και βλέπουμε...και ότι θα μου πεί ακριβώς το πότε καμιά εβδομάδα πρίν... :roll::roll::roll:

Ίσως το κάνουν για να μην μας αγχώσουν απο τώρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπορει αλλα επειδη γενικοτερα εγω ειμαι της οργανωσης θα αγχωνομουν λιγοτερο αν ηξερα ακριβη ημερομηνια.Βεβαια στην εγκυμοσυνη αυτο δε γινεται αλλα οσο πλησιαζει ο καιρος κατι με πιανει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λογικό είναι να σε πιάνει κάτι... δεν είναι και κάτι μικρό...γέννα θα κάνεις. Εγώ ξέρω ότι θα είμαι αγχωμένη ξέρω δεν ξέρω ημερομηνία οπότε προσπθώ να μην το σκέφτομαι... :lol::lol::lol::lol: Απλά ξέρω ότι 21/06 κλείνω 38 εβδ. και απο εκεί και πέρα όλα είναι πιθανά.. :D:D:D:D αν όχι και νωρίτερα...

Άσχετο... υπνόσακο για το καλοκαίρι θα πάρετε-πήρατε? Θα βολεύουν με τις ζέστες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Hello girls!!!!!!!ti mou kanete??? emena me ponaei to stomaxi mou kai h pepsh mou einai se megala xalia!!!!

simera pigame gia kafedaki me ton antrouli mou kai meta pigame gia fagito stous koumparous mas..:)

Htan polu wraia mera kai euxaristithika thn volta...twra na doume ti tha kanw pou kathomai me thn lemonada sto xeri..:(

Aurio exw kai thn kampulh zaxarou...kai me agxwnoun ta aimata..pwwwwwww!!!!!!!!!!!!! Kata ta alla ola kala...o mpempoulis varaei sinexeia...kai genika einai entono paidaki..!!!!!!!!!Kanonisate kati gia to trihmero tou agiou pneumatos...???????egw parakalaw na eimai kala mpas kai pame pouthena gt 5 mines twra sinexeia spiti ta exw peksei!!!!!!!!!!!Asopsetai o kouklos mouuuuuuuu!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιεληζ μου υπνοσακο δεν πηρα κ ουτε εχω σκοπο να παρω.Βεβαια δεν εχω κ εμπειρια για να ξερω κατα ποσο βολευουν..

Μαρουλιτα μου ουτε καν ξερω ποτε ειναι το τριημερο του Α.Πνευματος.Λογικα ή θα εχω γεννησει ή θα γενναω καπου εκει οποτε αυτο που θα κανουμε θα ειναι ή να περιμενουμε ή να εχουμε υποδεχτει τις ζουζουνες μας!!!!!!!!!! Αληθεια ποτε ειναι?Κατσε να δω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ax....nai mwre!!!!!!!!!esena plisiazei o kairos sou!!!!!!!!TELEIAAAA!!!!!!!!!!!Me to kalo sofaki mou!!!!!!! egw makari na eimai kala gia na pame kapou..gt meta telos tha exei kai polles zestes arxes augoustou mpainw kai ston mina mou kai etsi oute ston ogdoo tha mporw na paw pouthena oute meta...opote makari na eimai kala kai na pame kapou konta men alla ligo ektos spitiou!!!!!!!!!!!

re koritsia upoferei kamia sas apo thn papsh???an nai ti kanete???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια σας αφήνω... με πετάει συνέχεια... δεν ξέρω τι έχει πάθει...

Φτάνει όπου ναναι και ο αντρούλης μου...οπότε τα λέμε αύριο!! Καλο βράδυ να έχετε! Φιλάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακαρι λοιπον να κανει καλο καιρο κ να πατε την εκδρομουλα σας Μαρουλιτα μου!Κι εγω μεχρι πριν λιγο καιρο εστω μεχρι το χωριο μου πηγαινα για να ξεφυγω λιγο.Χρειαζεται...

Επειδη δεν καταλαβα,εννοεις στην πεψη αν εχουμε προβλημα?Αν ναι,εγω προσωπικα απο την αρχη της εγκυμοσυνης μεχρι κ τωρα εχω.Ο,τι κ να φαω δε μπορω να χωνεψω με τιποτα.Κ επειδη καποια στιγμη ετρωγα ελαχιστα αλλα ουτε κι ετσι γινεται,τρωω κανονικα,συγκεκριμενες ωρες,οχι τηγανιτα ομως κ σαλτσες κ οταν δυσκολευομαι πολυ μασαω τσιχλες!Δε μπορεις να φανταστεις ποσο βοηθανε ;);)

Καλως να τον δεχτεις Γιεληζ μου!Τα λεμε αυριο!Φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kai egw sofaki mou etsi eimai apo thn arxh san na exei stenepsei to stomaxi mou...mwre spania tha faw tetoia pragmata..alla mallon me peirakse simera pou efaga estw kai liges patates tiganites!!!!!!!

Kalo sou vradu gieliz mou ta leme aurio!!!!!!!!

Koritsia kai egw sas afinw gt etsi pws kathomai sto grafeio o mpempis mou paraponietai..ta leme aurio me nea apo thn kampulh!!!!!!!!!filakia polla!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι αφου σας καληνυχτησα ειπα να σας καλημερισω κιολας!!!!Καλημερα αγαπημενες μου!!!Ξυπνησα απο τις 5 κ εκτοτε δεν ξανακοιμηθηκα.Σηκωθηκα λοιπον,εβαλα ενα πλυντηριο,το απλωσα κιολας,εβαλα κ το φαγητο να γινεται κ τωρα πινω το γαλατακι μου(με λιγο καφε) κ χαζευω μεχρι να παει 8 κ να παω γιατρο.Σημερα επιτελους εχουμε καλο καιρο οποτε αν δεν ειμαι κουρασμενη ισως παω κ καμια βολτιτσα μετα αφου τα εχω ολα ετοιμα ;) Το μεσημερι ομως θα ισοπεδωθω!!! Κ παλι καλημεραααααααα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

[smilie=love7.gif][smilie=love4.gif][smilie=love7.gif][smilie=love4.gif][smilie=love7.gif]

τι κανετε κοριτσιαααααααααααααα;εγω περασα ενα ωραιο σαβ.κο.το σαββατο πηγα σινεμα.ειδαμε τους πειρατες της καραιβικης.ειμαστε φαν του σινεμα με τον αντρα μου κ πηαγινουμε τουλαχιστον 1 φορα στις 2 βδομαδες.αλλα τωρα τελευταια σα να μη με βολευουν πλεον τα καθισματα ρε γαμωτο.αλλα ευχαριστηθηκα ζαχαρωτα,γουρουνιασα παλι :@):@):@):@):@):@):@):@)

χτες πηγαμε για καφε κ μετα για φαγητο.κ χαρηκα πολυ γιατι πηγαμε σε ενα κτημα οπου διοργανωνουν κ γαμους κ βαφτισια.μιας κ του χρονου να μαστε καλα κ να πανε ολα καλα ειμαστε για θρησκευτικο γαμο κ για βαφτισια [smilie=occasion16.gif] [smilie=love1.gif]

σημερα ξυπνησα παρα πολυ καλα.με τρομερη διαθεση.εσεις πως ξυπνησατε;

να σας πω.εχετε βρει κανενα σαιτ μ αστεια μηνυματα για μπλουζακια για φτιαξω του αντρα μου;καποια θυμαμαι εφτιαξε απο δω μεσα.η κανω λαθος;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου..καλη εβδομάδα να έχουμε!! Τι κάνετε?

Νίκη, Σοφία, Χρυσταλλένη καλό γιατρό!!! Περιμένουμε νέα σας!!

Μαρουλίτα με το καλό η καμπύλη και μην αγχώνεσαι...Πού θυμήθηκες καλέ το Σ/κ του Αγ. Πνεύματος?Από τώρα δυσκολεύομαι να περπατήσω πόσο μάλλον να πάω και εκδρομούλα!!! θα είμαστε σε αναμονή οι περισσότερες...Κανε βολτες και για μας!! :D

Το Σάββατο τελικά η κοπέλα έφυγε στις 5:30 και υπήρχαν πολλές ατέλειες στις δουλειές και νευρίασα!! :evil::evil: Τεσπα...

Χθες ήρθαν κάτι ξαδέρφια για φαγητο αλλά εγώ δεν έκανα τίποτα :D μονο έφαγα! :lol: Αργα το απόγευμα πήγαμε σε κάτι φίλους για καφέ να ξεσκάσω λίγο..Δεν αντεχω την ζέστη και τις εξάψεις βρε κοριτσια...κοντεύω να σκασω...Χθες είχα απελπιστεί!! :?

Άννα μου κι εγώ έκανα μπλούζα στον αντρα μου αλλά δεν θυμάμαι καθόλου σαιτ να σου πω.. :roll:

Οι άλλες πού είστε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδιαααααααα αννα!!!η σοφη μαλλον θα εφυγε........οι υπολοιπες που βρισκονται?

εγω σημερα βαρια βαρια στην δουλεια....χθες ειχαμε βαφτιση (την ανηψια μου) κ η αληθεια κουραστικα γιατι ειμασταν πολλες ωρες εξω κ ορθια.το απογευμα που γυρισαμε οριζοντιωθηκα κ δν μπορουσα να σηκωθω παλι.κ φυσικα η μεση μου παλι με πεθαινει.

κ τι ζεστη ηταν αυτη χθες?στο αυτοκινητο (στον ηλιο) ελεγε 35!!! :shock::shock::shock:

καποτε πηγαιναμε κ εμεις συχνα σινεμα...αλλα τωρα εχουμε καιρο να παμε.αννα κ εγω χθες η αληθεια το παραεκανα με το φαγητο....εφαγα την μεριδα μου(κοτοπουλο φιλετο)κ παραπανω απο το μισο μπιφτεκι της μικρης μου :shock::shock::shock: κ συνεχιζα να πιναω.....αααα κ εννοειται οτι εφαγα κ τρια γλυκακια(προφιτερολ) της βαφτισης!!!κ ζαχαρωτα που ειχε για τα παιδακια :D:D:D κ το βραδυ αργα χτυπησα κ ενα φουντουνι :D:D:D οποτε λεω σημερα να ειμαι λιγο συγκρατημενη :D:D !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρακι μου λιγος καιρος εμεινε.ασε τη κοπελα να κανει οτι μπορει κ μετα αναλαμβανεις εσυ.οσον αφορα τα ταξιδια εννοειται οτι για φετος κ εγω τα χω ξεχασει.παντρευεται αρχες ιουλιου μια ξαδερφη μου στη πρεβεζα(καμια ωρα απο δω)αλλα κ παλι το σκεφτομαι να μη παω.φοβαμαι να μαι μακρια απο το νοσοκομειο.

σισσυ δε πειραζει.μια φορα κ εμεις κανει να γουρουνιαζουμε.καθε μερα προσεχω τη διατροφη μου ε!μια φορα ας φαω κ εγω τα ζαχαρωτα μου.που παρεπιπτοντως παλια ουτε να τα δω

γενικα παντως βλεπω οτι μου ρχεται να φαω πραγματα που πριν δεν ετρωγα\

απο αυτη τη βδομαδα παντως λεω να κοψω τελειως το αλατι.πραγμα πολυ δυσκολο για μενα.αλλα τι να κανουμε.βεβαια απο πιεση ειμαι πολυ χαμηλα.5-6 η μικρη και 9 η μεγαλη.αλλα επειδη λογικα θα κανω κ εγω κορτιζονες καλο ειναι να μπω σε μια σειρα σπο τωρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Μιχαέλα μου...Ολες γουρουνιάσαμε βλέπω...Εγώ έφαγα πολλά παγωτα και ειπα αυτην την εβδομάδα να προσέξω λίγο... :? Να δούμε αν θα τα καταφέρω!!! :lol:

Αννα μου δεν κάνω τίποτα απλά μου την δίνει που σε ένα διαμέρισμα 2 υπνοδωμ. και που ακόμη δεν είναι πλήρως επιπλωμένο έκανε 5,5 ώρες να το καθαρίσει...και σκέψου ότι την κουζίνα την έκανα εγώ γιατί ειχα μαγειρεψει και τα έκανα...Τεσπα..θα έρθει η ώρα που θα κάνω μονη μου τις δουλίτσες μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερααααα!Τι κανουν τα κοριτσια μου;Πριν κανενα μισαωρο ξυπνησα,εκλεισα ενα δεκαωρο υπνου!Τελεια!

Χθες τελικα την χτυπησα την βαφλα με το παγωτο!Και ηταν ΤΕΕΡΑΣΤΙΑ!!! :lol:

Καλο γιατρο στα κοριτσακια που εχουν σημερα!Εχω και εγω.Αλλα νοιωθω πολυ καλυτερα,εχουν σχεδον εξαφανιστει οι συσπασεις απο χθες.

Αννουλα ριξε εδω μια ματια,εχει πολλα μπλουζακια και για μαμαδες και για μπαμπαδες:http://www.cafepress.co.uk/+funny+womens-maternity?page=1

Εγω ειχα φτιαξει μπλουζακι αλλα σε ενα μαγαζι εδω. ;)

Βρε κοριτσια,εμενα γιατι δεν με εχουν πιασει εξαψεις;Ακομα κοιμαμαι με πουπουλενιο παπλωμα! :lol: Προχθες ακομα εβαλα καλοκαιρινα πυτζαμακια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Τα κάνεις στον ατμό δηλαδή;; Και το κρέας σε κομμάτια το δίνεις;; Επίσης απόγευμα το δίνετε εσείς κορίτσια;; Εμάς μας είπε κρέμα της hipp ή κατσικίσιο γιαούρτι..
    • Είδες μωρέ πώς μεγαλώνουν..🤗εμας έχει κόψει το παμπερς τελείως και μου φαίνεται τόσο παράξενο σαν απότομα να μεγάλωσε το μικρό μου..χθες το βράδυ ξύπνησε ζήτησε τουαλέτα και ξαναξοιμηθηκε με τον άντρα μου σοκ πάθαμε χαχα🤪
    • Όχι.. γενικότερα παίρνω πολλααααά!! Αλλά μη συγκρίνεις γιατί έρχομαι και από εξωσωματική με διάφορα θέματα.. Filicine παίρνω χρόνια και λόγω στίγματος αλλά όχι ολόκληρο το χάπι γιατί είναι υπερβολική δόση.. πριν την εγκυμοσύνη έπαιρνα 1/2 χάπι μέρα παρά μέρα και έλεγχα πάντα τα αποθέματα με εξετάσεις.. στην εγκυμοσύνη τώρα παίρνω 1/2 χάπι κάθε μέρα και ότι λίγο έχουν οι πολυβιταμινες μέσα.. τα 5mg συστήνονται σε γυναίκες με ιστορικό ελαττωμάτων του νευρικού σωλήνα σε προηγούμενη κύηση.. αν και ξέρω ότι πολλοί γιατροί τα δίνουν επικουρικά σε όλες χωρίς να χρειάζεται συνήθως.. και ο δικός μου δηλαδή το ίδιο αλλά μετά από συζήτηση κατέληξα να παίρνω μισό που πάλι το θεωρώ πολύ προσωπικά και σύμφωνα με τις εξετάσεις μου.. Από συμπληρώματα το ίδιο.. παίρνω διάφορα.. αλλά σίδηρο μου είπαν όχι..! 🤷 Αλήθεια και τα υπόλοιπα κορίτσια... Τι σας έχουν πει εσάς ότι μπορείτε να παίρνετε από συμπληρώματα;
    • Είμαι σίγουρη ότι με καταλαβαίνεις απόλυτα αγάπη.. αισθάνομαι βέβαια άσχημα για το μωράκι αυτό ότι το αδικώ.. αλλά μέχρι την αυχενική και να δω ότι είναι υγιές, δεν μπορώ να αφήσω τον εαυτό μου να δεθεί μαζί του.. που δεν έχω "αγγίξει" κάν όσα πέρασες εσύ κοριτσάκι μου και που δεν θα ευχομουν σε κανέναν άνθρωπο ποτέ να περάσει τόσες δυσκολίες γενικά για να φτάσει να κρατήσει το μωρό του αγκαλιά... Εμένα με έχουν πάρει "χαμπάρι" αρκετοί τρίτοι και με ρωτάνε, ίσως επειδή έχω πρηστεί παααάρα πολύ και έχω βάλει κάποια κιλά.. δεν ξέρω αν φταίει η κορτιζόνη που παίρνω ή και οι διεγέρσεις που προηγήθηκαν βέβαια και η κατακράτηση που προέκυψε εξαιτίας αυτών (έχω ξεκινήσει ήδη διατροφολόγο πρώτα για το θέμα ζαχάρου να είναι υπό έλεγχο και δεύτερον για να μην παρά ξεφύγω...) Αυτή τη φορά όμως γενικότερα το παραδέχομαι και το λέω λίγο πιο εύκολα όχι γιατί θέλω να το μοιραστώ αλλά γιατί επιλέγω να πιέσω τον εαυτό μου να είναι πιο αισιόδοξος για αυτή την εγκυμοσύνη και ότι όλα θα πάνε καλά μέχρι τέλους.. εύχομαι ολόψυχα να μην μου γυρίσει μπούμερανγκ...😕 Λες σε έναν χρόνο από τώρα να συζητάμε για τη διατροφή του παιδιού;;;; 😅😅😅 Αχχχ μακάρι Παναγίτσα μου!!!! 🙏🙏🙏🤞🤞🤞 Το συζητάω με μια φίλη μου που τώρα κάνει εισαγωγή στις στέρεες η οποία φοβάται πολύ ότι θα πνιγεί το μωρό αν δεν είναι αλεσμένα.. δεν δέχεται καθόλου ότι υπάρχει λογική στα κομμάτια.. εγώ βέβαια βλέπω το μωρό πάλι πνίγεται και βγάζει γουλιες.. οπότε δεν καταλαβαίνω τη διαφορά.. από τη μια έχει βάση ο φόβος της από την άλλη πιστεύω ότι είναι και θέμα παιδιάτρου να ξέρει.. τεσπα δεν το έχω ψάξει καθόλου ακόμα αλλά προς χάριν της συζήτησης τώρα.. Ξεκίνησε από τώρα ο μπαγασας τα σουρτα φέρτα έξω;;;; 😝🤣🤣🤣🤣 Στην εφηβεία ούτε που θα τον βλέπετε σπίτι!!! 🤣🤣🤣 Μπράβο το παιδί!! Τουλάχιστον ηρέμησε λίγο η ψυχούλα μου που ποναγε.. πόσα έχει βγάλει τώρα;
    • Μονο filicin παιρνεις και utrogestan; Αν θυμάμαι καλα απο τις προηγούμενες, το σίδηρο το ξεκίνησα λιγο πιο μετά. Πρωτα φιλισιν και λιγο αργότερα σιδηρο, d3 και ω3 .
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...