Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο 10! Στην τελική ευθεία!


Recommended Posts

εγω κοριτσια την βδομαδα που μας ερχεται θα παω στο γιατρο.θα κανω κ εγω σιγουρα κορτιζονες.αλλα σε ποια βδομαδα λετε;επισης καρδιοτοκογραφο ποτε ξεκινουν να κανουν;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αννα μου κορτιζονες στη 32η κ καρδιοτοκογραφο στα διδυμα απο την 34η,σε κανονικη κυηση αφου μπεις στο μηνα σου κ μετα.Εκτος αν υπαρχει ιστορικο προωρου τοκετου ή συσπασεων.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsakia!!!!!!!!!!!!!!hrtha mia voltitsa kai apo edw na sas pw ena geia!!!!!!!!!

ola kylane hrema kai o mpempoulis megalwnei...thn epomenh paraskevh tha paw gia thn kampylh zaxarou...gia na doume..........

oriste kai h koilitsa mou shmera 24 evdomades kai 6 meres :D:D:D:D:D:D

post-11182-13873937076397_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sofitsa εσενα ο γιατρος σου μετρησε τις συσπασεις;εγω να πω την αληθεια δε ξερω ουτε να τις ξεχωρισω.προχτες που ειχε πετρωσει ο αφαλος μου κ πηρα το γιατρο μου πε οτι μαλλον ειναι μπραξτον χικς.κ οχι οι κανονικες συσπασεις που πετρωνουν ολη τη κοιλια.ουτε ξερω κ εγω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα μου εγω μεχρι στιγμης δεν εχω καθολου συσπασεις,ο καρδιοτοκογραφος τις μετραει.!-2 φορες ειχα μονο μετα απο πολυ κουραση ομως.Γενικοτερα δεν εχω κανενα θεμα μεχρι στιγμης,ευτυχως!

Γιωργο μου οντως δεν υπαρχει τιποτα καλυτερο!Να τον χαιρεστε τον μικρο σας!!

Τιτινα μου μια χαρα τα νεα σας κ η κοιλτσα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

2 κοριτσακια Τιτινα μου!!Λοιπον στην καμπυλη βλεπουν τηνν προδιαθεση του οργανισμου να κανει διαβητη κυησης.Αν μετα τις ληψεις το ζαχαρο βγει ανεβασμενο τοτε η εγκυος πρεπει να κανει ειδικη διατροφη για να μη κανει διαβητη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην αγχωνεσαι,γιατι να μη βγουν καλες?Ολα μια χαρα θα ειναι!

Καλε οι υπολοιπες που χαθηκατε?Αντε σας αφηνω τοτε κι εγω να ντυθω κ να παω στους γονεις μου!ΚΑλο βραδυ να εχουμε ολες!Τα λεμε αυριο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eδω ειμαι και εγω!Δεν ειμαι πολυ καλα σημερα... :? Πηρα την γιατρο μου να της πω για την ζαλαδα και της ειπα πως εξακολουθουν οι Μπραξτον Χικς και μαλιστα οταν με πιασουν ειναι 3-4 φορες απανωτες.Μπορει ομως μια μερα να μην με πιασει και καθολου.Μου ειπε να αρχισω παλι ουτροτζεσταν.Η αληθεια ειναι πως προβληματιστηκα λιγο και φοβαμαι,γιατι μου ειπε να προσεχω...Θα παω την Δευτερα να με δει. :roll:

Τιτινα ωραια κοιλιτσα!Που χαθηλες εσυ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φιλεναδες...τι κανετεε ολες καλαα?

-Γιελιζακι τι ωραια πραγματακια???Αχ ολα γλυκα ειναι..βρε συ και εμενα με ποναει το κοκαλο στο πιπι..και αμα αλλαζω πλευτο στον υπνο μου το αισθανομαι εντονα...

-Μαιρη μου μετα δεν ποναει τοοσο οσο νομιζεις εγω θυμαμαι για κανα 3 μερε ενιωθα ενα τραβηγμα οταν ηθελα να σηκωθω και να περπατησω και περπαταγα αργα αλλα μεχρι να φυγω απο το νοσοκομειο ειχε ηδη περασει..πραγματικα τιποτα σου λεω..και να φανταστεις επειδη μου ειχε βαλει βεντουζα με ειχε κοψει πολυ μεχρι πισω...αλλα ολα μια χαρα..

-Αννα μου εγω με τη γεννα δεν εχω θεμα..και την πρωτη φορα δεν ειχα προβλημα μονο ανυπομονεσια..το μονο που σκεφτομαι ειναι οτι επειδη δεν το ξερω το νοσοκομειο που παω..αν και εχω ακουσει τα καλυτερα..σκεφτομαι αν θα μου κανουν καλα την επισκληριδιο να μην πονεσω..στο γιο μου μου εκαναν τοπικες ενεσεις και μετα την εβαλαν στακ μπαμ και δεν την καταλαβα..μονο αυτο..Εμενα απο ποιστοποιητικα μου ειπαν μονο οικογενειακη κατασταση και 2 ταυτοτητες αν και επειδη θελουμε να δηλωσουμε και το ονομα γιατι θελουμε να παμε μετα εξωτερικο και πρεπει να εχει ονομα για να βγαλει διαβατηριο μας ειπαν η να ειμαστε και οι 2 γονεις εκει η να κανω μια υπευθηνη δηλωση που να ειναι επικυρωμενη σε ΚΕΠ η αστυνομια..εντωμεταξυ οταν ειχα γεννησει το γιο μου το ληξηαρχειο ηταν μεσα στο νοσοκομειο και τωρα ειναι απλα στο δημαρχειο...μου κακοφανηκε να σας πω..αντε να το βρεις..ειμαστε και ασχετοι απο την πολη..

-Μαρακι πολυ ωραια τα πραγματακι..εγω δωματιο δεν σας βαζω ακομα γιατι γινεται χαμος..ειναι του γιου μου με κουνια μεσα και η κουνια ειναι ακομα στα μπλε...νομιζω θα αργισει να φτιαχτει γιατι απο τη μια ναι μεν οπου να ειναι θα το βαψουμε αλλα απο την αλλη θα ρθει η πεθερα μου η για ενα μηνα η για δυο...οποτε το δωματιο δεν θα ειναι φτιαγμενο παιδικο..νομιζω οταν κοντευω να γεννησω θα φτιαχτει..

-Πηνελοπη και Νικη σας εκανα και accept και τωρα ειμαστε και facebookofiles..xaxax

-Ρε κοριτσια βρακακια μιας χρησης και σερβιετες για μετα τη γεννα απο που αγοραζουμε/??

-Γιωργοο μου δεν υπαρχει τιποτα καλυτερο απο αυτοοο να τον χαιρεσε καθε μερα τον κουκλο

-Ολα μια χαρα θα ειναι μωρε Νικη μου το παθαινω και εγω αυτο με τη ζαλαδα αλλα γενικα εχω πολυ χαμηλη πιεση καπου στο 7.5...

εγω σημερα μια απο τα ιδια μαγαζι και δουλεια γιατι εχουμε βαπτιση αυριο..κουραστικα αρκετα αν και καθομουνα...με πιανουν καθε βραδυ κατι καουρες...τα εχω ταραξει τα παγακια..ευτυχως που δεν παχαινουν..χιχι..ΣΚ κλασικα δεν θα μπω..απο τη μια οι βαπτισεις απο την αλλη ο γιος..απο Δευτερα θα μπω να μαθω τα νεακια σας..καλα να περασετε και να χαιροσαστε οσους γιορταζουν αυριο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κορτσουδιααααααααα....περιμενω ποτε θα φιλοτημηθει η κορη μου να μαζευτει απο την γειτονια :lol::lol::lol: κ λεω δεν μπαινω να διαβασω την απογευματινη εφημερις :lol::lol::lol:

με επιασε παλι η μεση μου κ δυστυχως κ οι καουρες :evil::evil::evil: το μεσημερι φαγαμε τηγανιτα(η αληθεια το καταευχαριστηθηκα)αλλα απο εκεινη την ωρα καιγομαι!!!πηρα ενα λιτρο γαλα κ γιαουρτια γιατι δεν βλεπω να την βγαζω την νυχτα.

εγω ακομα δεν εχω κανει καμπυλη....λογικα στις 30 που θα παω θα μου πει να κανω.

προς το παρον σας χαιρετω!!!φιλιααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κούκλες...

Μπήκα για λίγο να δώ τι κάνετε...

Νίκη μου μην φοβάσαι καλή μου, αν ήταν κάτι σοβαρό θα σου έλεγε να πάς τώρα και όχι τη Δευτέρα.

Αλήθεια μαγνήσιο δεν σου έχει δώσει?

Κατερινάκι καλή αρχή με την διατροφή και εύχομαι να έχει τα καύτερα αποτελέσματα! ;)

Γιώργο όντως δεν πρέπει να υπάρχει πιο ωραίο πράγμα!! Να τον χαίρεστε!

Μαράκι μοναχούλα απόψε? Άντε έλα να τα πούμε.

Τιτίνα πολύ κομψή η κοιλίτσα.

Συμπεθέρα καλά να περάσεις στους γονείς σου, τα λέμε αύριο!

Γειά σου κισκα μου ευχαριστώ πολύ!!

Ήεθε η μαμά μου σας αφήνω για λίγο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κι από μένα...Τι κάνετε?

Τιτινα μου με το καλό η καμπύλη...πολύ όμορφη η κοιλιτσα σου!!

Σοφάκι μου καλά κάνεις και πας στους γονείς σου...να νιώθεις και περισσότερη ασφάλεια...

Γιελιζ κι εσύ μοναχούλα??Τουλάχιστον έχεις κοντά την μανούλα!!

Συμπεθέρα κάτσε φρόνιμα!! Κάνε ότι σου λέει ο γιατρος και μην αγχώνεσαι...οπως λεει και η Γιελιζ να ηταν κάτι σοβαρό θα σου έλεγε να πας άμεσα...Ισως να χρειάζεσαι κάποιο συμπλήρωμα...ξεκουράσου!

Πάντως βρε κορίτσια με έχει πιάσει μια αγωνία για διάφορα..Δηλαδη κάποιες στιγμές με πιάνεις πόνος στην κοιλιά, και ειναι σκληρή αλλά δεν μπορώ να καταλάβω αν είναι το μωρο ή αν έχω σύσπαση...Πώς να το ξεχωρίσω????

Μετά σκέφτομαι διάφορα...είναι καλά? Ο λωρός μήπως τον ενοχλεί? Δεν ξέρω με έχει πιασει μια αγωνία άλλο πράγμα...Ισως επειδη οι κινήσεις του ειναι πιο αργες τώρα αφου είναι στριμωγμένος...και η κοιλιά μου φαίνεται πολύ χαμηλά΄...

Σας έπρηξα ε? Σορρυ αλλά μόνο εσείς μπορείτε να καταλάβετε τις αγωνίες μου... :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλό βράδυ Μιχαέλα!

Γειά σου Μαράκι... εγώ σήμερα δεν είμαι μοναχούλα, ο άντρας μου λείπει συνήθως τις Κυριακές και καμιά φορά και Σάββατο και Κυριακή... Όσο για τις αγωνίες που λές ότι έχεις σε καταλαβαίνω, τα ίδια σκέφτομαι και εγώ!! Ειδικά αυτό με τον ομφάλιο λώρο το έχω σκεφτεί άπειρες φορές! Και καλά κάνεις και μας τα λές γιατί όλες τα ίδια σκεφτόμαστε (πάνω - κάτω) και καταλαβαινόμαστε! ;);)

Για τις συσπάσεις η μαία χθές μου είπε ότι οι "επικίνδυνες" (δηλαδή η όχι προπαρασκευαστικές - braxton hicks-) είναι διαφορετικές απο τις απλές... με τις braxton hicks μπορεί να πετρώσει κάποιο σημείο της κοιλιάς για ελάχιστα δευτερόλεπτα με η χωρίς πόνο... ενώ οι άλλες (του τοκετού) πετρώνει ολόκληρη η κοιλιά και σκλυραίνει σαν το εξωτερικό της παλάμης...

Η μαμά μου μου έφερε τα σεντονάκια με λάστιχο που μου έραψε και έφυγε...Έχουν γίνει τέλεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φιλεναδες...τι κανετεε ολες καλαα?

-Γιελιζακι τι ωραια πραγματακια???Αχ ολα γλυκα ειναι..βρε συ και εμενα με ποναει το κοκαλο στο πιπι..και αμα αλλαζω πλευτο στον υπνο μου το αισθανομαι εντονα...

Και εγώ όταν αλλάζω πλευρό το νιώθω πιο έντονα!! :shock::shock::shock::shock::shock::shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιελιζ μου καταρχήν με γεια τα σεντονάκια κι ευχαριστώ για την κατανόηση :D

Αχ βρε Γιελιζ και πάλι νομίζω πως δεν την ξεχωρίζω...πριν ας πούμε που ξάπλωνα ένιωσα ένα πόνο κάτω χαμηλά και άγγιξα την κοιλιά μου ήταν σκληρή...άπό την κοιλιά δεν καταλαβα αν είναι το μωρο...το πονάκι πάντως κράτησε 2-3 λεπτά...Αυτο το πράγμα με έχει ξαναπιάσει..Απλά αγχώνομαι γιατι αν όντως έχω σύσπαση πρέπει να πάρω και δεύτερο γιουτοπαρ...ουφ...τα λεω σε εσάς και ξεδίνω :)

Κισκα μου κι εγώ όταν αλλαζω πλευρό το νιώθω περισσότερο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KORITSAKIA SAS EYXARISTW GIA TA KALA SAS LOGIA!!!!!!!!!

EGW EDW EVALA NA VRASW MERIKES PATOULES NA KANW PATATOSALATA NA FAW....EXE KAI MIA PSILOKAOURA....XALIA... :?:?:?:?

KORITSAKIA OPOIA THELEI AS ME PROSTHESEI KAI STO FACEBOOK...XRISTINA DEMIRTZOGLOU EIMAI!!!!!

O MPEMPIS ARXISE TIS KLOTSIES PALI TWRA....MA POTE KOIMATE AYO TO PAIDAKI DEN MPORW NA KATALAVW!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστινάκι σε πρόσθεσα στο facebook....

Κι εμένα ο μικρούλης μου άρχισε τις κλωτσιες...σου λεει να μην με εχει να γκρινιάζω όλη μέρα και να ανησυχώ :D:lol:

Κοριτσια είχα νέα από την Μαριλου... Ειναι καλά...απλά από την 30η εβδ εχει συσπάσεις και ξαπλώνει..Τώρα εφτασε 34 εβδ και 9/6 πρώτα ο Θεός θα την γεννησει..Δεν εχει λαπτοπ και δεν μπορει να μας γραψει...Μου ειπε να σας δωσω πολλα φιλια και να σας πω οτι μας σκεφτεται..αυτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι θα σου πώ απο δική μου εμπειρία... αυτά τα πονάκια χαμηλά μάλλον δεν είναι συσπάσεις... πιο πολύ για κράμπες τα κόβω εγώ... γιατί κρατάνε αρκετά... ενώ η σύσπαση κρατάει για δευτερόλεπτα...

Μπορεί να είναι και το μωρό που σπρώχνει το συγκεκριμένο σημείο με αποτέλεσμα να πονάς και γιαυτό να είναι και λίγο σκληρό... Πάντως όπως και να έχει αν είναι οι ακίνδυνες συσπάσεις δεν υπάρχει πρόβλημα... αρκεί να μην γίνονται σηυνεχόμενα.... εσύ που πρέπει να παίρνεις και χάπι συζήτησε το πάλι με τον γιατρό σου να σου το εξηγήσει καλύτερα... εμένα χθές η μαία με κατατόπισε αρκετά σε πράγματα που τη ρώτησα..

Τιτίνα καλή όρεξη με την πατατοσαλάτα!

Εγώ πουη έλειψα για λίγο τώρα έφαγα ένα Νιρβάνα με καραμελωμένα καρύδια!!! μιάααμ! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολύ χάρηκα για τη Μαριλού!! Με το καλό να γεννήσει η κοπέλα!!! 9/6 δεν θα γεννήσει και η Χρυσταλλενη?? Μαζί θα γεννήσουν!! :lol::lol::lol::lol:

Εμένα που ήταν εδώ πρίν η μαμά μου είχε ξεσαλώσει πάλι ο μικρός, τα έπαιξε η μαμά μου!! :lol::lol::lol: Πρώτη φορά τον πέτυχε τόσο κινητικό!!!

Καλό βράδυ Μαράκι και προσπάθησε να βάλεις το άγχος σε μία άκρη και να απολαύσεις τις στιγμές με την κοιλίτσα!! Μετά θα μας λείπει! Και εγώ έχω άγχος αλλά είδα ότι όταν χαλαρώνω απολαμβάνω καλύτερα τον μικρό! ;););) Φιλάκια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια μου!!!!!!!!!!

:):):):):):):):):):):):):)

Μπήκα απλώς για μία καλησπέρα...........

Η μέρα μου κύλησε ήσυχα, έκανα τις δουλειές μου με πολύ χαλαρούς ρυθμούς, το απογευματάκι πήγαμε με τον καλό μου στο S/M, ξεχάσαμε όμως να πάρουμε μπισκοτάκια για τον κορμό που θέλω να του φτιάξω για τη γιορτούλα του...... έτσι, αύριο, θα βγω νωρίς, να πάρω μπισκοτάκια & ψωμάκι, να περπατήσω κιόλας!!!!!!!!! Ελπίζω να μην έχει τη σημερινή "μουντρουφίτιδα"!!!!! :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

O μικρούλης εδώ κι αρκετή ωρίτσα με τραντάζει στις κλωτσίτσες.... αχ πώς μου αρέσει...... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Ο καλός μου έχει πάει για καφεδάκι με την παλιά του παρεούλα, τα συμφοιτητάκια του κι εγώ ετοιμάζομαι σιγά-σιγά για νανάκια!!!!! [smilie=sleepy2.gif][smilie=sleepy2.gif][smilie=sleepy2.gif]

Τιτίνα, θα σε κάνω add στο Facebook!!!!!!

Μαριλού..... με το καλό να γεννήσεις κοπέλα μου!!!!!!!! Έφτασες στο τέλος πια.......

Chrystalleni μου.... με το καλό κι εσύ να υποδεχθείς το νινάκι!!!!!!!!!!

Γιώργο...... μιλάς πολύ τρυφερά για το μπέμπη σου!!!!!! Μπράβο σου!!!!!!

Σας χαιρετώ κοριτσάκια μου!!!!!!!!

Δε θυμάμαι να σχολιάσω άλλα....... φιλαράκια μου........ sorry..... ήρθε ο 1ος..... ύπνος καλέέέ!!!!!!

Εύχομαι ένα υπέροχο ΣΚ σε όλες τις κοιλουμπίτσες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...