Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανουλες που θα γεννησουν τον Αυγουστο


Recommended Posts

Γειά σας κορίτσια. Είμαι η Άννα και σχετικά καινούρια στο forum. Είμαι 27 εβδομαδών και περιμένω αγοράκι :lol::lol::lol: !!!!! Η ΠΗΤ είναι στις 5 Αυγούστου. Προετοιμάζομαι για αύριο που θα κάνω καμπύλη ζαχάρου. 'Εχω πολύ άγχος!!!! Ήδη η γιατρός μου μου έχει κόψει το αλάτι, οπότε καταλαβαίνετε τι θα πάθω αν μου κόψει και τη ζάχαρη... :o Έχει κάνει καμιά σας καμπύλη ζαχάρου; Σε πόσες μέρες βγαίνουν οι απαντήσεις;

καλημέρα kalogeanna κι εμένα η ΠΗΤ μου είναι μέχρι 5/8 .φοβάμαι πάρα πάρα πολύ δνε ξέρω πως θα πάω να γεννήσω .είμαι στην 28η βδμάδα και έχω μια πάρα πολύ καλή εγκυμοσύνη .με το καλό να μας έρθουν τα μωράκια μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 50
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

kalimera koritsia kai ego genao aygoysto sygkekrimena mexri tis 23 aygoystoy moy exei dosei dioria.re koritsia na sas kano mia erotisi sto ipsos toy ofaloy sklirainei ekei poly i koilia moy kai kamia fora ponao einai san krampa o ponos.to exete kai eseis.eimai stin 25 ebdomada kiisis kai perimeno agoraki.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα elli21 και loyloyka!!! Elli21 χαίρομαι που έχεις καλή εγκυμοσύνη γιατί η δικιά μου στις αρχές με δυσκόλεψε. Είχα 2 αποκολλήσεις και όπως καταλαβαίνεις ήμουν ένα τρίμηνο στο κρεβάτι. Τώρα βέβαια στην 28η εβδομάδα όλα είναι τέλεια!!!Κι εγώ φοβάμαι πολύ !!! Αλήθεια έχεις ετοιμάσει τίποτα για το μωρό ή για το μαιευτήριο; Loyloyka είναι φυσιολογική η σκληράδα και η κραμπίτσα. Κι εγώ τα είχα πριν ένα μήνα περίπου και μου είπε η γιατρός μου να μην ανησυχώ!!! Κορίτσια, με το καλό να έρθουν τα μπεμπίνια μας :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalogeanna μου έχω αρχίσει και ετοιμάζω το δωμάτιο (βάψιμο , ντουλάπες ,κλπ) και στο τέλος του μήνα θα παραλάβω τα έπιπλα και το καρότσι .σε ποιο μαιευτήριο θα γεννήσεις με το καλό ? τι είναι το μωράκι σας ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τη κανουν τα κοριτσια??

Αννα τη εγινε η καμπιλι...το καταφερεσ σιμερα???..για ποτε τα αποτελεσματα??

αχχ..και εγο ιχα μια αποκολισι στην 14 εβδομαδα...και λογο ιστορικο..ανανγαστικα με βαλανε κλινικι..και εμενα εκι για ενα μινα...αλα το ξεπερασαμε και τορα ινε ολα καλα...απλοσ ιμε σινεχια ξαπλομενι...

καλοσοριζο και τα καινουρια κοριτσια...Κοριτσια να εχετε μια τελιομενι εγκιμοσινι..με υγιεστατα μορακια...

λουλουκα...και εγο τα εχο αφτεσ τησ κραμπεσ..και ινε σισπασισ..αλα ινε φιζιλογικεσ..σιγα σιγα τα τα νιοθισ πιο ενδονα..αν ομοσ βλεπισ αλαγι..διλαδι με σινδιασμο με πονο..η γινουντε πιο σιχνεσ..καλα ινε να επικινονισισ με το γιατρο σου...αλα σου ξαναλεο ινε φιζιολογικεσ για τησ εβδομαδεσ που ισε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εεεεεεπ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σας τσάκωσα κοκόνες!!!!!!!!!!!!!!!

Κι εγώ Αυγουστιάτικη μανούλα είμαι καλέέέ.........

Ως 14 Αυγούστου έχω διορία...... ίδωμεν!!!!!!!!!!!!!!!!

Με το καλό να υποδεχθούμε τα νινάκια μας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Εμένα έρχεται ένας μικρούλης χορευταράς!!!!!!!!

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Elli21 το μωράκι μας είναι αγοράκι και θα γεννήσουμε στο Μητέρα. Εσείς; Κι εμείς μόλις βάψαμε το δωμάτιο. Τα επιπλάκια του θα τα πάρουμε τον άλλο μήνα, μόλις μπούμε στον 8ο. Nikulina μου τα κατάφερα :lol::lol::lol: !!! Την έκανα την καμπύλη!!! Με αρκετό λεμόνι βέβαια! Δεν γινόταν αλλιώς!!! Τη Δευτέρα θα πάρουμε τα αποτελέσματα!!! Εσύ πώς είσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλισπερα στα καλα κοριτσια...τη κανετε?..ολα καλα?

εμισ μια χαρα ιμαστε...και κλοτσαμε την μαμα... :lol::lol::lol::lol::lol:

Ανα μου..ποσ βγικανε τα αποτελεσματα??..

Ελλι..καλισπερα και σε σενα...

Πιπιτσα μου..ελα πεσμασ κανενα ΗΕΛΛΟΟΟΟΟ.... :lol::lol::lol::lol:

εγο κοριτσια..τα γενισο σε μια ιδιοτικι κλινικι στην κατερινι...και εχο ιδιοτικο γιατρο που με παρακολουτισε και περσι και φετοσ..και την εχο πολι εμπιστοσινι...δεν τα ιτελα να την αλαξο με τιποτα...

και ονδοσ Ελλι..εχισ δικιο..σιμασια εχι να ινε καλοσ..και να σε κιται σαν αντροπο και οχι σαν μια δουλεα που πρεπι να γινι...αφτην ινε η γνομι μου..

και πιστεψεμε ξερο παρα πολι καλα τη λεο...το περασα περσι σε στο κρατικο νοσοκομιο κατερινισ...που εκι με κιταξαν σαν ενα ζωο...επιδι ιμε ξενι.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nikulina μου καλησπέρα! Οι εξετάσεις μου ήταν super :lol::lol::lol::lol: !!!! Πριν τη γλυκόζη ήταν 79, 1 ώρα μετά 140, 2 ώρες μετά 109 και 3 ώρες μετά 85!!!! Πήρα και τη γιατρό μου και μου είπε ότι είναι άψογη!!! Σήμερα πήγαμε με τον αντρούλη μου και κοιτάγαμε επιπλάκια για τον μπεμπάκο μας. Κορίτσια, έχω τρελαθεί!!!!!!!!!!!! Δεν ξέρω τι να διαλέξω!!!!!!!!!!! Ελπίζω να ήσαστε όλες καλά!!!!!!!!!!!!! Πολλά φιλάκια σε σας και στα μπεμπάκια σας!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nikulina παντού τα ίδια είναι μην νομίζεις οτι επειδή πας σε ιδιωτικό μαιευτήριο θα σου κάνουν και τούμπες επειδή θα τους δώσεις ένα κάρο λεφτά .Ο ιατρός παίζει πολύ σημαντικό ρόλο πάντως καθώς να του έχεις και πολύ εμπιστοσύνη. Εγώ ναι μέν ξέρω οτι είναι καλός σαν ιατρός απλά δεν σου πολύ εξηγεί και δεν πολύ ασχολείται με την έγκυο , και αυτό με έχει χαλάσει αρκετά.

kalogenna1 συγχαρητήρια που πήγαν όλα καλά με την εξέταση σου .κι εγώ την έκανα πριν 2 βδομάδες και από ζάχαρο τίποτα ίσα ίσα που θα πρέπει να φάω και κανένα γλυκάκι .πόσα κιλά έχεις πάρει ?εγώ +8.5 έχω πάρει και μου φένονται αρκετα δεν πηράζει ας βγει καλά η πριγκιπισούλα μου και αυτά θα τα χάσω μετά.εμείς τα επιπλάκια τα έχουμε παραγγείλει από ένα μαγαζί στο Περιστέρι που έχει πολύ ωραία και καλά πράματα αν ενδιαφέρεσαι να σου στείλω το site να ρίξεις μια ματιά .Να προσέξετε τι μπογιές έχουν περάσει τα επιπλάκια να μην είναι τοξικά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τη κανουν τα κοριτσια τα καλα??? :lol::lol::lol:

ελλι...ονδοσ ινε δισκολο οταν δεν σου εξιγι τα πανδα...και σου δινι την ενδιποσι που βιαζετε...

αλα βλεπισ εσι εγο τετιο προβλιμα δεν εχο...ισε ισε..επιμενι να με κιται πολι...επιδι περσι περασαμε πολα μαζι{με την γιατρινα μου}..φετοσ τα κιταμε με παραπανο...τα πρεπι να σου πο..ποσ περσι ιχα μια αποβολι στην 24 εβδομαδα...μια αποβολι που δεν τιν περιμενε κανενασ...εφοσον δεν ιχα καπιο σοβαρο προβλιμα,παρα μονο ιχα την πλακουντα χαμιλι...και πιο παραξενο ιταν που η αποβολι εγινε την ημερα που ιχα παι το προι για βεπιπεδου...που ολα ιταν μια χαρα...και απο την στιγμι που εφιγα απο εκι...σε λιγεσ ορεσ..γενισα....οπουσ καταλαβενισ το σοκ..ιταν τοσο μεγαλο..και για μενα αλα και για την γιατρινα μου...βεβεα το μορο μου ..δεν επεζισε....

φετοσ ολα ιταν καλα ..και με εβλεπε καφε εβδομαδα...μεχρι που εκανα την αυκενικι..και ιχαμε αποφασισι ποσ σε 4 μερεσ να κανουμε περιδισι για προλεπτικουσ λογουσ....αλα μετα απο 2 μερεσ...ξιπνισα με μια ορεεοταρι αιμοραγια..και μπικα στην κλινικι για ενα μινα...και σε αφτο το μινα που νοσιλεφτικα..γιατρινα μου ..ερχοταν καφε μερα να με δι...

τορα ιμε σπιτι..και ιμαστε καλα ..

οπουσ καταλαβενισ μετα απο αφτα που περασα δεν τα ιτελα να αλαξο την γιατρινα μου με τιποτα...φενετε που με νιαζετε..η τουλακιστον ετσι μου δινι την ενδιποσι...

οσο για τα λεφτα που περνουν η κλινικεσ...ονδοσ ινε τσουκτερεσ..αλα τουλακιστον σε προσεχου...αααα ολι η γενα +γιατρο+ανεστισιολογοσ+παιδιατροσ..φτανι στα 3000ευρο...αλου ακουσα και πιο πολα..ετσι δεν μου φενουντε και παρα πολα...βεβεα ..γιρο σε χιλιαρικο περνο πισο απο το ικα..ετσι γιρο σε 2000 τα δοσο μονο...αλα χαλαλι του..αν φτασο εγο να γενισο..και τα λεφτα τα τα δοσο με χαρα...

αννα μου μια χαρα τα αποτελεσματα...μπραβο...ιδεσ που δεν ιταν τιποτα που να σε στιναχορισι??? :lol::lol::lol::lol:

οσο για τα πραγματα για το δοματιο του μορου..εγο δεν πιρα τιποτα..και δεν προκετε να παρο μεχρι 32 εβδομαδεσ...περσι ιχα αρχιζι να παρο καπια πραγματακι...και μετα απο το δισαρεστο...ιταν πολι δισκολο να τα μαζεβο...ετσι φετοσ λεμε...να ιμαστε σιγουρα που αν τα με πιασουν παλι η πονι και τα γενισο...το μορο τα ζισι..και μετα τα ψονια...

οσο για τα κιλα... :lol::lol::lol::lol: πονεμενι ιστορια... :lol::lol::lol: εγο κοριτσια..μεχρι 18 εβδομαδεσ...ιχα χασι 6 κιλα..ναι ναι εχασα... :lol::lol::lol::lol: ...λογο μιασ διετα για το ζαχαρο που εκανα ..και λογοσ ενα μινα κλινικι..και στηναχορια...αλα μετα ομοσ εβαλα 5 κιλα σε ενα μινα... :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Εγώ μέχρι σήμερα που είμαι στην 29η εβδομάδα έχω πάρει 11 κιλά :x:x:x εκ των οποίων τα 6 ήταν στο 1ο τρίμηνο κι αυτό γιατί ήμουν στο κρεβάτι συνέχεια. Δεν πολυαγχώνομαι βέβαια γιατί μετά με το μωράκι, τα τρεχάματα και το άγχος πιστεύω ότι θα τα χάσω. Εμένα η γιατρός μου είναι λίγο έως πολύ αγχωτική... Ειδικά τον πρώτο καιρό με είχε τρελάνει και γύρναγα σπίτι με κλάματα... Βέβαια της έχω πολύ εμπιστοσύνη τώρα που την έμαθα.... Elli μου, εμείς μένουμε στο Περιστέρι οπότε μπορεί να έχουμε πάει αλλά στείλε μου το site γιατί μπορεί να μας έχει ξεφύγει.... Ευχαριστώ πολύ κορίτσια!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Αυγουστούλες!!!!!!!!!!!

Τι κάνετε??????

Εμείς εδώ........ καλά....... ο μικρός χορεύει πάλι!!!!!!!!!!!

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Ανυπομονώ για το Doppler, στις 30 του μηνός...... θα ξαναδούμε το "πεπονάκι" μας!!!!!!!!

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Πρέπει να έχει μεγαλώσει πολύ πια..... οι κλωτσιές είναι πολύ δυνατές, ώρες-ώρες τραντάζομαι σύγκορμη!!!!! Αλλά μου αρέσει............ :D:D:D:D:D:D

Από κιλάκια....... έχω αρκετές μέρες να ζυγιστώ, η αλήθεια, σε λίγο θα με βλέπει η ζυγαριά και θα βάζει τα κλάμματα :lol::lol::lol::lol: ή θα λέει "ένας-ένας ρε παιδιά"..... όπως με πειράζει ο αντρούλης μου!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Τελευταία φορά ήμουν στα +6, αλλά έχει περίπου 10 μέρες!!!!! Να μην έχω πατήσει τα 6,5..... 7?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σας !!!!! ειδα οτι τον τιτλο οτι γεννατε Αυγουστο και εμεις 25 αυγουστου γεννηθηκε το νεραιδακι μου και σε λιγο θα κανουμε φουυυυυυυυυυυυυ....τα 1α μας γενεθλια!!! σας διαβασα λιγο και θυμηθηκα τα δικα μου :) οολη αυτη η αγωνια, η ανυπομονησια για το επομενο ραντεβου, ερωτηματα ..πως θα ειναι η φατσουλα του??? τι χρωμα τα ματακια του?? θα θηλασει?? θα τα καταφερω??

Σας ευχομαι ολοψυχα να σας πανε ολα καλα και με ενα πονο που λεμε :) η πρωτη φορα που θα δειτε κ θα αγκαλιασετε το μωρο σας ειναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ!!!!! εγω "κολλησα" εσβησαν ολα γυρω μου και εβλεπα το κοριτσακι μου που με κοιτουσε με γουρλωμενα τα ματακια σαν χαμενο που βγηκε απο την ζεστη κοιλιτσα.....ειναι ολα μαγικα!!!!!!!!

καλη σας επιτυχια .....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστούμε πολύ Κατερινάκι!!!!!!!!!!

Να χαίρεσαι τη γοργονίτσα σου!!!!!!!!!!!!!!!!

Με το καλό....... το 1ο φουουουουουου!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλιμερα κοκλεσ μου...

πιπιτσαααα..τη κανισ κοριτσακι???....καλα σε κλοτσαι και δεν τον μαλονισ??? :lol::lol::lol::lol::lol:

κατερινα..να χαρεσε το μορακι σου... :P:P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 months later...

κοριτσια εγω γεννησα..

ηρθε ποιο γρηγορα το μπεμπε..

εσεις τι κανετε πως πατε...

εγω ειμαι ηδη σπιτι με την μπεμπα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κορίτσια εγώ μπαίνω την Τετάρτη για να γεννήσω και έχω φοβερό άγγχος και φόβο είμαι στην 39+2 ελπίζω να βγει γερήκαι υγιέστατη η μπουμπου που δεν λέει να βγει από μόνη της

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω πω!!!!!!!!!

Το είχα ξεχάσει αυτό το ποστάκι!!!!!!!!!!!!!

Πού μυαλό...... με αφήνει ο χορευτής μου??????????????

Κι εγώ αυτές τις μέρες είναι να γεννήσω......... ως τις 14/8 η ΠΗΤ μου!!!!!!!!!!!!!

Για να δούμε...........

Λογικά πιο νωρίς θα μας έρθει!!!!!!!!!!

Καλά γεννητούρια σε όλες τις Αυγουστούλες!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...