Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ειμαι εγκυος???


Recommended Posts

Καλημερα και καλο μηνα :D

Θα ηθελα την βοηθεια σας γιατι δεν ξερω τι μου συμβαινει!

Εχω καθυστερηση 2 εβδομαδες (15 μερες για την ακριβεια) και ενω εχω ολα τα συμπτωματα

για περιοδο(πονο στην κοιλια κ.λ.π.), δεν μου εχει ερθει!

Οταν κανουμε ερωτα με τον αντρα μου, στην "κρισιμη στιγμη" τραβιεται οποτε μου φαινεται

λιγο απιθανο να ειμαι εγγυος.

Τι μπορει να συμβαινει?

Σας ευχαριστω εκ των προτερων :mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Σοφία!!!

Ένα θα σου πω...Πέρσυ τέτοια εποχή,όταν κάναμε έρωτα με τον άντρα μου (τότε δεν ήταν ακόμα αντρας μου),τραβιόταν και όταν περίμενα περίοδο και είχα όλα τα συμπτώματα,δεν μου ήρθε ποτέ!!Αντιθέτως μετά από 9 μήνες μου ήρθε το μπουμπουκάκι μου!!! :D:D:D Κάνε ένα τεστάκι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφάκι καλημέρα καλή εβδομάδα και καλό μήνα!!

Θα μπορούσες να είσαι έγκυος από "τα υγρά" που λέμε τα αρχικά. Οπότε κάνε ένα τεστάκι και γιατί όχι καλύτερα, για να σαι πιο σίγουρη μια χοριακή;;;

Θέλεις να είσαι;;; Θα ναι πολύ όμορφο από κει που δεν το περιμένετε!!!!!! ;);););)

Αισιοδοξία!! Θα περιμένουμε νέα σου.

Φιλιά!!

Καλημερα και καλο μηνα :D

Θα ηθελα την βοηθεια σας γιατι δεν ξερω τι μου συμβαινει!

Εχω καθυστερηση 2 εβδομαδες (15 μερες για την ακριβεια) και ενω εχω ολα τα συμπτωματα

για περιοδο(πονο στην κοιλια κ.λ.π.), δεν μου εχει ερθει!

Οταν κανουμε ερωτα με τον αντρα μου, στην "κρισιμη στιγμη" τραβιεται οποτε μου φαινεται

λιγο απιθανο να ειμαι εγγυος.

Τι μπορει να συμβαινει?

Σας ευχαριστω εκ των προτερων :mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξερω βρε κοριτσια αν θελω να ειμαι να σας πω την αληθεια.

Δεν ειχε ερθει στις σκεψεις μου.

Βεβαια αν υπαρχει μωρακι τοτε καλως να ερθει και θα το λατρευουμε και θα το αγαπαμε οσο δεν παει!!! :mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφία καλημέρα κι από μένα...

θα σε συμβούλευα να κάνεις ένα τεστ...εγώ έχω ένα κοριτσάκι 16 μηνών και τώρα είμαι έγκυος στο δεύτερο, και τα δύο "πιάστηκαν" με αυτόν τον τρόπο που περιγράφεις οπότε δεν μου φαίνεται καθόλου απίθανο να έχεις μπεμπάκι στην κοιλίτσα! 15 μέρες καθυστέρησης είναι πολλές και καλύτερα είναι να μάθεις...

Φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sofaki

Τότε όλα καλά παιδάκι!! Θα πας να κάνεις την χοριακή σου και θα ξέρεις σε λίγες ώρες!! Όλα καλά, εγώ πιστεύω ότι θα σαι!!! χαχαχαχαχαχχα και θα ναι πολυ όμορφα και θα ναι και πολύ ωραία έκπληξη για τον αντρούλη σου!!!!

Άντε θα περιμένουμε!! Δεν πας ςςςςςςςςςςςςςςςςςςς να την κάνεις;;;

Δεν ξερω βρε κοριτσια αν θελω να ειμαι να σας πω την αληθεια.

Δεν ειχε ερθει στις σκεψεις μου.

Βεβαια αν υπαρχει μωρακι τοτε καλως να ερθει και θα το λατρευουμε και θα το αγαπαμε οσο δεν παει!!! :mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Auth h "methodos antisilipshs" dld. na mhn ekspermatonei o antras mesa ston kolpo ths gunnekas einai poluuuuuuu anaksiopisth. An den kanw lathos exei mono 65% epituxia kai oloklira 35% ta afineis sta xeria tou theouli, eeee apofasise lipon o theoulhs na sas xarisei ena paidaki :lol::lol::lol:

Polu geneodwro ton vrisko einai to kalitero dwraki tou kozmou [smilie=occasion1.gif].

Twra mporei na se fovizei h idea enos mwrou alla ftanei na tou rikseis mia matia ston proto uperixo kai tha eisai idi manoula, gia na mhn pw ti tha ginei me thn proth klotsia 8-}8-}8-}

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΟ ΤΡΑΒΗΓΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Κ ΠΟΛΥ ΣΙΓΟΥΡΟ ΚΑΠΟΙΑ ΕΠΙΚΥΝΔΙΝΑ ΥΓΡΑ ΒΓΑΙΝΟΥΝ Κ ΠΡΙΝ ;);) ΚΑΝΕ ΕΝΑ ΤΕΣΤΑΚΙ ΓΙΑΤΙ Κ ΕΓΩ ΕΝΩ ΗΜΟΥΝ ΕΓΓΥΟΣ ΕΙΧΑ ΟΛΑ ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΠΕΡΙΟΔΟΥ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εμένα τραβιόταν πάντα γλυκιά μου, αλλά, όπως βλέπεις στο τικεράκι μου, δεν έπιασε το τράβηγμα, έπιασε κάτι άλλο!

Αφού έχεις δύο εβδομάδες καθυστέρηση, και τεστ να κάνεις και χοριακή, σίγουρα θα δείξουν! Τα συμπτώματα της εγκυμοσύνης είναι ίδια με της περιόδου.

Αν είσαι έγκυος μη φρικάρεις (πολύ). Κι εγώ όπως εσένα ήμουν, όλο και ανέβαλλα τις προσπάθειες, έλεγα "άλλο ένα μήνα, μετά το Πάσχα" και τέτοια, και τελικά μας πρόλαβε το μπεμπάκι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ουφ καλημέρα σας, όλο αυτο που διαβασα με αγχωσε καπως....ειχα την τελευταια μ περιοδο 23/3/2011 σημερα 2/5/2011 ακομα να δω περιοδο. Εχω φουσκωμενη κοιλια πειναω πολυ κ χθες κ σημερα εχω καφε υγρα οχι συνεχεια αλλα τα εχω σχεδον δεν λερωνω καθολου. Πριν ενα μηνα ειχα κανει τις συνηθισμενες ορμονολογικες μ εξετασεις κ ολα ηταν καλα. Κ οσο για το τραβηγμα κι εμεις το ιδιο καναμε.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Antripa, γειά σου και καλωσόρισες στο φόρουμ! Από την Κύπρο είσαι;

Κοίτα, πιθανότητα εγκυμοσύνης υπάρχει πάντα. Εμείς πάντως, για αρκετά χρόνια εφαρμόζαμε το τράβηγμα και δεν έμεινα έγκυος. Μετά, για έξι μήνες περίπου συνολικά, κάναμε ελεύθερα, και πάλι δεν έμεινα. Μετά έμεινα έγκυος με μία ελεύθερη επαφή (συνήθως μία χρειάζεται :P), το έχασα και τώρα ξαναέμεινα με τον κρίνο που λένε, χε χε.

Κάνε ένα τεστ ή μια χοριακή για να δεις τι γίνεται. Πόσες μέρες ακριβώς έχεις καθυστέρηση; Όλα αυτά που περιγράφεις είναι συμπτώματα περίοδου και εγκυμοσύνης, οπότε, χωρίς τεστ ή αναλύσεις, δεν μπορείς να ξέρεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κανονικά είχα δει στις 23/03 δλδ εχω καθυστερηση 10 ημερων! ! ! Ναι απο Κυπρο ειμαι Καλως σας βρήκα. Θα παω να παρω σημερα ή αυριο ενα τεστ για να δουμε, υπαρχει πιθανοντητα να ειμαι και να μην δειξει το τεστ? Οχι μαλλον ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι, υπάρχει. Πάρε συσκευασία των δύο, για να έχεις μεγαλύτερη κάλυψη :P. Φυσικά, πιο αξιόπιστη είναι η χοριακή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α τόσο καλά.... οκ θα πάω να πάρω... Αυτα τα καφέ υγρά εγω δεν τα ξανα είχα σε περιοδο μ τι ειναι? ξερουμε? Πολλα ρωταω μαλλον..Κ απο πεινα δεν πολυ τωω κιολας απλα τωρα ανοιξε η ορεξη μ κ αυτο με αγχωνει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ είχα καφέ την πέμπτη μέρα της καθυστέρησης. Συνήθως είναι της εμφύτευσης. Επίσης, μπορεί να είναι εγκυμοσύνη με κάποιο προβληματάκι και να χρειάζεται στήριξη, οπότε μην το καθυστερείς.

Εσύ θες να είσαι έγκυος;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα αν ειμαι καλέ δεν υπάρχει προβλημα, τα μωρα ειναι υγεια και χαρα και φυσικα αν ειμαι καλος να ορισει θα ειμαι ευτυχισμενη απλα να μην ειναι κατι αλλο αυτο με αγχωνει... αχ κ ειμαι κ ασχετη βλεπω κατι ορους π χρησιμποιησατε κ δεν....τους καταλαβαινω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α, καλά, εμείς εδώ είμαστε ξεφτέρια.

Ποιος όρος σε αγχώνει; Η χοριακή; Είναι η ορμόνη της εγκυμοσύνης. Όταν πας για αναλύσεις (θα πεις ότι θέλεις ποσοτική ανάλυση), μετράνε την τιμή της ορμόνης για να δουν αν είσαι έγκυος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΜΑΣ.ΕΓΩ ΘΑ ΕΥΧΗΘΩ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΥΛΟΓΙΑ ΚΑΙ Η ΥΨΙΣΤΗ ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΗ.ΛΟΙΠΟΝ ΘΕΩΡΗΤΙΚΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΝΑ ΥΠΑΡΞΕΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΝΑΡΧΑΙΑ ΜΕΘΟΔΟ ΤΗΣ ΔΙΑΚΕΚΟΜΜΕΝΗΣ ΣΥΝΟΥΣΙΑΣ ΕΥΡΕΩΣ ΓΝΩΣΤΗ ΩΣ ΤΡΑΒΗΓΜΑ.ΕΠΙΣΗΣ ΑΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΚΥΣΤΗ ΠΟΥ ΚΑΘΥΣΤΕΡΕΙ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ Η' ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΗΝΑΣ ΠΟΥ ΑΛΛΑΖΕΙ Ο ΚΥΚΛΟΣ ΣΟΥ,ΑΥΤΟ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΣΕ ΠΟΛΛΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΚΙ ΕΧΟΥΝ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ,ΤΟΤΕ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΥΛΑ ΚΑΙ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΙΔΕΥΤΕΙΣ ΟΠΩΣ ΤΟΣΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ,ΜΑΖΙ ΚΙ ΕΓΩ.ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΟ ΚΑΙ ΞΑΦΝΙΚΟ ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ ΣΤΗ ΖΩΗ ΣΟΥ.

ΕΝΑ ΤΕΣΤ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟΥ ΘΑ ΣΟΥ ΠΕΙ ΑΜΕΣΑ ΑΝ ΕΙΣΑΙ Η΄ΟΧΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟΣΕΣ ΜΕΡΕΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ.

ΜΙΑ Β-ΧΟΡΙΑΚΗ ΘΑ ΣΤΟ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΕΙ 100% ΚΑΙ ΘΑ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙ ΚΑΙ ΠΟΣΩΝ ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ ΕΙΣΑΙ.

ΚΑΝΕ ΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ ΣΟΥ ΚΑΙ ΜΠΕΣ ΝΑ ΜΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙΣ.Ο,ΤΙ ΚΙ ΑΝ ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΚΑΛΟ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα δοκιμασω το clear blue αυριο το πρωι (μιας και εχω ακουσει οτι το πρωι ειναι το καλυτεορ για το τεστ)

και θα σας ενημερωσω.

Σας ευχαριστω! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα και καλο μηνα κουκλα!!πριν απο ενα χρονο περιπου (τελευταια περιοδο 28/5)και λεγαμε μπα δεν θα ειμαι εγκυος επειδη τραβιοταν.ξαφνικα περνουμε την αποφαση να γινουμε γονεις και λεμε απο εδω και περα θα τελειωνει μεσα...τελικα δεν επιασα απο την τελειωμενη επαφη αλλα απο τα υγρα τοτε που τραβιοταν ο αντρας μου...αρα ειναι πολυ πιθανο οπως σου λενε και οι υπολοιπες κοπελες...τωρα για τα τεστ , δεν τα πολυ εμπιστευομαι εγω προσωπικα...εκανα 2 με ενα μηνα καθυστερηση και βγηκαν αρνητικα ενω με μια χορισκη βγηκε οτι ειχα ενα θαυματακι μεσα μου...ευχομαι μεσα απο τα βαθη της καρδιας μου τα καλυτερα...περιμενουμε νεα σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Σπέρμα έχετε ελέγξει?  Πιστεύω πως το θέμα σας είναι είτε κακής ποιότητας ωαρίων, είτε σπέρματος.. Το λέω γιατί δεν είναι μόνο η δυσκολία σύλληψης αλλά και οι παλίνδρομες και η βιοχημική που υποδηλώνουν κάποιο θέμα... Εφόσον έχεις καλές ορμονολογικές, σταθερό κύκλο, κάνεις ωορρηξίαμ έκανες σαλπιγγογραφία, τότε συνήθως μιλάμε για θέμα στην ποιότητα στο σπέρμα ή στα ωάρια.  Τα ωάρια δεν μπορείς να τα ελέγξεις,  μόνο εκ του αποτελέσματος.. Αλλά το σπέρμα είναι εύκολο. Και με μερικές βιταμίνες μπορείς να λύσεις το πρόβλημα. ή επίσης αν πχ υπάρχει θέμα στην κινητικότητα τότε με μια απλή σπερματέγχυση το λύνεις γρήγορα.. Ξέρω πως δεν θέλεις να μπεις σε περαιτέρω διαδικασίες, αλλά γνώμη μου είναι, εφόσον είναι να το προσπαθείς κάνε ένα μπαμ δυνατά και γερά, προσπάθησε το και με διαφορετικό τρόπο και αν δεν κάτσει οκ το αφήνεις. Εφόσον το θέλεις τοσο πολύ δικαιούσαι να το προσπαθήσεις και πιο εντατικά.. Και ας είναι και για 3ο.. τι σημασία έχει εφόσον το θέλεις τοσο πολύ! Για  εξετάσεις σπέρματος (με κατακερματισμό μαζί) αν μένεις θεσσαλονίκη να πας στην Λυμπέρη (https://spermogene.com/team-member/στεφανία-λυμπέρη/ πραγματικά θα σε βοηθήσει και θα σου πει τι να κάνεις.. Επίσης να ξέρεις πως δεν χρειάζεται να έρθει και ο άντρας σου μαζί.. Μπορείς απλά να πας το σπέρμα από το σπίτι μέσα σε ουροσυλλέκτη  μέσα σε 45λεπτά με 1 ώρα..  (Εγώ έτσι είχα κάνει) Από εκεί θα ξεκινούσα στη θέση σου..  Καλή επιτυχία εύχομαι!  
    • Περιμένουμε να μας πεις! Τελική ευθεία νομίζω πως έχουμε μπει κορίτσια μου όλες!!! Καλημέρα και καλή εβδομάδα να έχουμε!
    • Καλημέρα κορίτσια!  Κι εγώ το νιώθω από πολύ νωρίς το μωρό, από αρχές της 16ης εβδομάδας! Είναι ανακουφιστικο, ειδικά άμα σε βάζει ο γιατρός μια φορά το μήνα για υπέρηχο. Στη πρώτη μου εγκυμοσύνη είχα κλείσει τις 22 εβδομάδες και δεν το είχα νιώσει καθόλου! Είχε να κάνει η θέση του πλακούντα πολύ που ήταν πρόσθιος. Τώρα είναι οπίσθιος και δεν απορροφάει τις κλωτσιές 😊
    • Καλημερα κορίτσια μου! Τελικα με πήρε τηλ κ θα παω 12:40. Ναι θα σας ενημερώσω!    εγω αρρώστησα κιολας! Κρύωσα, με πονούσε κατω απο το στήθος, ο λαιμός.. δεν κοιμήθηκα καλα.. σημερα ειμαι Κάπως καλυτερα.  Εγω αντι λίκνο πήρα καλαθουνα με την βάση της γιατι είναι πανω κατω το σπιτι και θελω να την εχω κατω να μην ανεβοκατεβαίνω και στην αρχή λεω να την εχω εκεί αντι στην κούνια, αν και πήρα κ εγω φωλιά. Είναι το πρώτο μας παιδί ίσως να κανουμε κ υπερβολές.. θα δείξει..  @Elkκοριτσι μου αναμένουμε και τα δικά σου νέα! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...