Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο 9! Για πιο δυνατές κλωτσιές!!!


Recommended Posts

Και εγω γυαλινα λεω να παρω για τους πρωτους μηνες,με θηλες σιλικονης.Μαχη ποια πηρες;Εβλεπα τα ΝUK και μου αρεσαν αυτη η σειρα που ειναι με την μικρη θηλη,για να μην παθαινει συγχιση θηλων το μωρο αν θηλαζει κιολας.Και της Κικκο ειναι καλα αλλα αυτο που γερνει λιγο προς τα μπροστα δεν το βγαζουν πια σε γυαλινο!

Μαρακι δεν ξερω,εχω μια επιφυλαξη με τα πλαστικα,μπορει να κανω και λαθος.Αλλα λεω να ξεκινησω με γυαλινα και βλεπουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δεν ξερω μωρε κι εγω ημουν επιφυλακτικη στην αρχη αλλα μετα μου ειπαν απο παιδιατρο οτι σημασια εχει μονο να μην εχουν αυτη την ουσια και ετσι αλλαξα γνωμη...Αυτα που πηρα τα χρησιμοποιει και μια φιλη μου και ειναι πολύ ευχαριστημενη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσιααααααα!τι κανετε;συζητατε για τις αποστειρωσεις ε;

εγω καλα,με ανησυχο υπνο.ξυπνησα στις 1 κ ξανακοιμηθηκα 5.ξυπνησα 7.30 να παρω τα χαπια μου κ ξανακοιμηθηκα ως τις 9.

κατα τα αλλα καλα

τη πεμπτη εχω γιατρο

ντοπλερ λεγεται η εξεταση των 25 εβδομ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια εγώ ακόμα και τώρα μόνο γυάλινα χρησιμοποιώ, με θηλές σιλικόνης!!!Δεν τα πολυπάω τα πλαστικά!!! Έχω πάρει της chicco μπορεί να μην έχει πολλά σχέδια αλλά είναι πολύ καλά!!

Σίγουρα θα έχουν αποστειρωτή στην κλινική!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σας πω την αληθεια στο νοσοκομειο που γεννησα την μικρη μου δεν ειχα ρωτησει να μου πουν τι χρειαζεται.οτι ειχα ακουσει απο αλλες κοπελες.ετσι εκτος απο μια βαλιτσα με τα ρουχα ειχα παρει κ ενα σακο με τα συνεργα...αποστειρωτη,βραστηρα κ θερμος.ουτε διακοπες να πηγαιναμε.βεβαια μετα ειδα οτι ολες οι κοπελες στο θαλαμο τα ειχαν οποτε μαλλον το νοσοκομειο δεν παρειχε τιποτα.σε αυτο που θα παω τωρα νομιζω πως θα εχει γιατι στην παιδιατρικη που ειμασταν με την μικρη μου ειχε μια κουζινιτσα με αποστειρωτες,ματι κουζινας,μπλεντερ κ αλλα τετοια.οποτε φανταζομαι κ στην μαιευτικη θα εχουν κ τον αναλογο εξοπλισμο.

οσο για τα μπουκαλια καλυτερα τα γυαλινα.εγω ειχα παρει τις nuk μπουκαλια αλλα πιπιλες της μαμ.αυτο με την συγχηση το εμαθα αργοτερα αλλα ευτυχως η δικια μου μια χαρα τα ηθελε κ τα δυο.τωρα για τις πιπιλες εχω ακουσει κ απο παιδιατρο κ απο φαρμακοποιο οτι καλυτερα ειναι να εχουμε τις παλιες,τις καουτσουκ για τι ειναι φτιαγμενες απο φυσικο λατεξ κ αν αργοτερα με τα δοντακια δαγκωσει καποιο κομματι ο οργανισμος μπορει να το αφομειωσει.οι σιλικονες ειναι τεχνιτο λατεξ κ δεν μπορει ο οργανισμος να το κανει.βεβαια στην αρχη δεν τιθεται τετοιο θεμα αλλα μετα μπορει να μην μπορουν να συνηθησουν στην υφη κ γευση του λατεξ.κ εγω με σιλικονη ειχα ξεκινησει κ στην πορεια την αλλαξα κ ευτυχως δεν ειχαμε θεμα.τωρα ολα απο την αρχη καουτσουκ,γυαλινα κ μια μαρκα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Αννα μου...τι κάνεις?? Ντοπλερ απο οτι ξέρω σου κάνουν μετα τις 30 εβδ...μαλλον απλό υπέρηχο θα κάνεις...αντε με το καλό!

Τι θα φάτε σήμερα? Εγω μαλλον θα φτιαξω κρεας με αρακα...αν και το σκέφτομαι τώρα γιατι εχω λίγα πονάκια και αφου ειμαι μόνη το φοβαμαι λίγο...αλλα ΠΕΙΝΑΣΑ!!!

Μιχαέλα μου...εδω οι παιδίατροι ειναι κάθετοι σε αυτο...ολοι υποστηρίζουν σιλικόνη ειδικά στην αρχη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω πηρα και τις nuk και της chikko. Tωρα ισως βλακεια που πηρα 2 μαρκες διαφορετικες αλλά ειπαμε οποια μας κατσει.

Μιχαελλα εμενα ο γιατρος μου εδωσε λιστα με ολα οσα πρεπει να εχω μαζι μου. Εχει και πολλα πραγματα που θεωρουσα οτι θα τα εχει το νοσοκομειο οπως βαμβακι, οινοπνευμα, και αδιαβροχο επιστρωμα για το κρεββατι, παμπερς αλλά αποστειρωτη δεν γραφει. Λογικα θα εχει αλλά στην επομενη επισκεψη θα ξεκαθαρισω ακριβως καποια πραγματα και καποιες λεπτομερειες για να ειμαι 100% προετοιμασμενη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπιφτεκια σημερα μαρακι λογω πολυ χαμηλου αιματοκριτη.29 μου εφτασε

ρε κοριτσια εμενα ολες μου συνεστησαν θηλες απο καουτσουκ.μου ειπαν οτι μοιαζει περισσοτερο απο τη γυναικεια θηλη

κ επισης βρηακα εναν αποστειρωτη της κικο που αποστειρωνει απο μονος του ολο το 24ωρο.καθε φορα που βγαζεις το μπουκαλι κ εναν αλλο που επισης αποστειρωνει μονος του καθε 7 ωρες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαχη μπορεις να δοκιμασει κ τα δυο μπουκαλια κ οποιο σε βολεψει μετα μπορεις να αλλαξεις μονο τις θηλες κ να κρατησεις τα μπουκαλια.εμεις σημερα τρωμε κοκκινιστο μοσχαρι με ρυζι κ πατατες(απο χθες).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aννα αν μπορεις βαλε μας λινκ με τον αποστειρωτη που τα αποστειρωνει απο μονος του!Ψαχνω καιρο για εναν τετοιο και δεν βρισκω!Οι θηλες που μοιαζουν με το στηθος ειναι συγκεκριμενες,κατι μικρες,εχει διαφορες μαρκες.Αλλα δεν ξερω αν παιζει ρολο το υλικο...

Μιχαελα,το καουτσουκ δεν μυριζει ασχημα; :roll: Δεν εχω καταληξει ακομα αλλα κλινω προς την σιλικονη. :roll:

Σημερα δεν εχω μαγειρεμα,περισσεψε ρολο χοιρινο με πατατες απο χθες.Λεω ομως να σηκωθθω να ριξω ενα ξεσκονισμα...αν το αποφασισω ποτε... :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η αληθεια ειναι οτι μας μυριζει λιγο σε σχεση με την σιλικονατη που ειναι αοσμη.επισης φθειρεται πολυ πιο γρηγορα απο τις σιλικονατες(φαινεται οταν αρχιζει κ ασπριζει).αυτο με τον αυτοματο αποστειρωτη δεν το ηξερα...ειναι με χρονοδιακοπτη?παντως κ οι απλοι μια χαρα ειναι.αν εχεις αρκετα μπουκαλια(περιπου στα 8)τα αποστειρωνεις το βραδυ κ εισαι πληρης για τις επομενες ωρες.αλλωστε ειναι πολυ γρηγοροι..μονο 8λεπτα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

υπαρχουν καποιοι αποστηρωτες που ειναι απλοι καδοι κ χωρανε χυμα πολλα μπουκαλια.βολευουν παρα πολυ γιατι περνει ολες τις μαρκες κ αρκετα μπουκαλια.κ απο πανω εχει καπακι-θηκη για τις πιπιλες κ τις ρωγες.υπαρχουν κ καποιοι που για το καθε μπουκαλι εχει υποδοχη κ δεν χωρανε ετσι πολλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα κοριτσάκια, φτιάχνω απο το πρωι λίστα πραγμάτων και έχω :-o ζαλιστεί.

Θέλω να ξεκινήσω να παίρνω λίγα λίγα αλλα φοβάμαι ότι θα βιαστώ κ θα πάρω περιττά πράγματα..θα δούμε...........θα ξεκινήσω με τα απλά κ βλέπουμε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mιχαελλα πολυ καλη λυση αυτη!Ο απλος της Κικκο χωραει 7 μπουκαλια αλλα μια φιλη μου που τον εχει βαζει και αλλα πραγματα μαζι.Δεν ξερω αν εχει θηκες.Θα το ψαξω.Μωρε ειναι και για πολυ λιγο ο απιστειρωτης,μην δωσουμε μια περιουσια...Ποσο αποστειρωνουμε;Για 4 μηνες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αποστειρωνουμε για 6 μηνες. Εμενα θα μου δωσει μια φιλη μου τον δικο της αποστειρωτη και ετσι δεν θα αγορασω...

εγω δεν αγοραζω κατι αλλο απο δω και περα. Θα μας κανουνε και δωρα. Ηδη μερικοι στενοι φιλοι και τα αδερφια μας ρωτανε τι θελουμε γαι δωρο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα στην κλινικη μου ζητανε 1 κουτι πάνες, αφρολουτρο, σαμπουαν, ενα αντισηπτικο και ενα αλλο πραγμα που ειναι για τον οφαλο του μωρου, 2 μπιμπερο, 2 πιπίλες, 2 πετσετες με την κουκουλα, 2 σεντονάκια και μετά ρουχα του μωρου...

Εγω οπως σας ξαναειπα πήρα αυτον τον αποστειρωτη και παίρνει ολες τις μαρκες μπιμπερο http://www.amazon.co.uk/Tommee-Tippee-C ... 285&sr=1-8

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολυ καλα τον πηρες 30 ευρω....

Εφαγα τωρα και το κολατσιο μου, 1 μηλο και 1 ακτινιδιο. Υγειινη διατροφη τι να κανω :lol::lol: Αφου χτες εφαγα ψαρονεφρι στη στο τηγανι χωρις καθολου λαδι και σαλατουλα. Σημερα επισης εχω μπριζολες με ελαχιστο ελαιολαδο και με σαλατα. Πατατες μονο για τον αντρα μου εφτιαξα :roll::roll: Αστε που απο το Σαββατο μου εχει κολλησει να φαω παγωτο και το καταπολεμω για να μην κυλησω στα γλυκα παλι :(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάχη μου ενα παγωτο την ημέρα τον γιατρο τον κάνει πέρα!! :lol::lol: Αντε ενα την εβδομάδα, μην το παρακάνουμε...

Εγώ τελικά έκανα αρακά με κρέας και πατάτες κοκκινιστα...Να φαει κι ο αντρουλης μου το βραδυ που του αρέσει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγαπημενες μου τι κανετε?Ολο το Σκ ημουν στη μητερα μου γιατι ο καλος μου ελειπε κ μολις μπηκα.Δεν προλαβα να διαβασω νεα σας,ελπιζω να ειστε ολες καλα.Θα τα διαβασω ομως ολα σιγα σιγα.Τα δικα μας νεα τωρα...Πηγαμε γιατρο σημερα,καναμε υπερηχο κ το πρωτο μας nostress (nst), ολα τελεια!!Οι μπουμπουκες μου ειναι 2 κιλα η καθε μια περιπου,εχουν μεγαλωσει πολυ κ μαλλον 36η θα γεννησω,δηλαδη ουτε 3 εβδομαδες ακομη!!!Δε μπορω να το πιστεψω πως περασε ο καιρος.Βεβαια αν ολα πανε καλα κ δε στριμωχνονται πολυ θα προσπαθησουμε για 37η ειπε ο ντοκτορ.Μαλιστα η μια εχει ηδη παρει θεση κ με ρωτησε αν θελω να προσπαθησουμε για φυσιολογικο τοκετο.Εγω ομως του ειπα καισαρικη με επισκληριδιο κιολας κ ειπε οκ.Αυτα εν ολιγοις...ειμαι κατενθουσιασμενη!!!Παω να σας διαβασω κ επανερχομαι.

Α!για αποστειρωτη που λετε πηρα ενα της ΤΟΜΥ απο ενα μαγαζι που ειχε εκποιηση μονο 30 ευρω.Σε ενα αλλο με παιδικα τον βρηκα 60.Παντως για 6 μηνες που θα χρειαστει ειναι κριμα να δωσουμε πολλα λεφτα.Κ οντως συμφωνω με τη Μαχη,πρεπει να περιορισουμε τις αγορες γιατι κ εμεις το ιδιο παθαμε,με ρωτανε συγγενεις τι να μου παρουν κ εχω παρει τοσα που δεν ξερω τι να τους πω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασικα ειπα να τα κοψω τελειως τα γλυκα γιατι ή που με πιανει και τρωω καθε μερα ή που τα κοβω τελειως...

Αν και για να πω την αμαρτια μου με το που μπηκα στον 8ο εχει ανοιξει πολυ η ορεξη μου. Τα γλυκα τα ηθελα απο την αρχη της εγκυμοσυνης γι αυτο και τα κιλα αλλά τωρα θελω και φαγητο, και μολις φαω μετα απο λιγο θελω να ξαναφαω :oops::oops::roll::roll:

Σοφακι ωραι τα νεα σας!! Μεγαλωσαν οι ζουζουνες σου. Αντε σε 3, 4 βδομαδες το πολυ θα τις εχεις στην αγκαλια σου. :D:D Συγκινηθηκα τωρα :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...