Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο 9! Για πιο δυνατές κλωτσιές!!!


Recommended Posts

νικη δεν ειναι ολες οι μοναδες μπαχαλο

εγω στο πανεπιστημιακο των ιωαννινων θα γεννησω.κ απο οτι εχω δει βαζουν ξεχωριστα τους αθιγγανους απο τις υπολοιπες γυναικες.κ τα περισσοτερα δωματια ειναι δικλινα.κ πεντακαθαρα.απο οτι εχω δει ως τωρα ετσι;τις προαλλες γεννησε κ μια ξαδερφη μου εκει κ ηταν παρα πολυ ικανοποιημενη(κ ειναι κ πολυ ψειρας σ αυτα)

κ επισης ο γιατρος μου δεν επιτρεπει στους φοιτητες να παριστανται σε γεννες του η σε εξεταση

ειχα ενδιαφερθει κ εγω για διωτικη(μια εχουμε)αλλα μολις μου ειπαν οτι σε περιπτωση επιπλοκων θα με πανε νοσοκομειο αλλαξα γνωμη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Επέστρεψα... Άννα το ίδιο μου είπαν και εμένα... ότι σε περίπτωση που κάτι πάει στραβά στο ιδιωτικό σε στέλνουν νοσοκομείο...

Και εγώ σε πανεπιστημιακό θα γεννήσω... και είναι πεντακάθαρα...

Κοριτσάκια πάω μια βόλτα στη μαμά μου, έχει πολύ ωραίο ήλιο έξω... λέω να το εκμεταλλευτώ... τώρα που άπλωνα τα ρούχα μάρεσε...

Τα λέμε μετά Φιλάκια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια δεν μιλαω για ολα τα νοσοκομεια της Ελλαδας αλλα για το Νοσοκομειο της Ροδου. ;) Το οποιο εχει τεραστια προβληματα ελλειψης προσωπικου... ;)Και εδω αν συμβει κατι σε στελνουν στο νοσοκομειο αλλα δεν παω με το σκεπτικο οτι κατι θα συμβει...Ουτε θα πηγαινα στο συγκεκριμενο νοσοκομειο να γεννησω γι'αυτο τον λογο.Βασικα δεν θα πηγαινα για κανενα λογο. :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

΄Σε εμας εδώ στην κλινική σχεδόν ποτέ δεν εχει ειδικευόμενους...αλλά οταν υπογράφεις σε ρωτάνε αν δεχεσαι να υπαρχει κάποιος μέσα...Αλλα αν κατι συμβει σοβαρο, ειδικά στο παιδι πηγαινει σε κρατικό!

Γιωργάκη φανταζομαστε την ευτυχία σας...απολαύστε το!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δε διαφωνω.υπαρχουν κ αθλια κ καλα νοσοκομεια.

αλλα πως να το κανουμε.οταν σου λενε οτι σε περιπτωση επιπλοκων παει στο νοσοσκομειο,ε!ειναι σα να σου λενε οτι ειναι ανημποροι να ανταπεξελθουν σε οτιδηποτε συμβει.

αρα πας κανοντας το σταυρο σου κ λες,παναγια μου μη μου τυχει εμενα!

κ αν το καλοσκεφτεις κ ενα κλασμα του δευτερολεπτου μμπορει να κανει τη διαφορα για τη ζωη ενος μωρου ποσο μαλλον το μισαωρο που μπορει να κανει το ασθενοφορο για να ρθει κ να μεταφερει ενα μωρο

βεβαια δε λεω.υπαρχουν κ κλινικες στην αθηνα που φυσανε

στην επαρχια ομως,δε ξερω.απλα δε τις εμπιστευομαι

τελος παντων.ας μην αναφερω δυσαρεστα

απλα το σκεφτομουν τις προαλλες που ειχα παει να δω τη ξεδερφη μου στο νοσοκομειο κ ειδα ενα ασθενοφορο να μεταφερει σε θερμοκοιτιδα 2 μωρακια(δε ξερω αν ηταν διδυμακια η οχι),αλλα να ειδα που ελεγαν οι συγγενεις γρηγορα-γρηγορα κ η αληθεια ειναι οτι ενισχυθηκε η αποφαση μου να γεννησω σε νοσοσκομειο με νεογνολογικη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eτσι και αλλιως εδω στο νοσοκομειο αν συμβει κατι ειναι ανημποροι να το αντιμετωπισουν...Οποτε ετσι και αλλιως κανεις τον σταυρο σου!Πιο πιθανο ειναι να βρεθει η λυση στην κλινικη παρα στο αθλιο νοσοκομειο μας...Μεγαλυτερη ασφαλεια νοιωθω εκει,ξεροντας μαλιστα πως εχουν εξειδικευμενους αναισθησιολογους για επισκληριδιο,ενω στο νοσοκομειο την αποφευγουν γιατι δεν εχουν καποιον που να ξερει να την κανει...Εδω δεν υπαρχει μοναδα νεογνων στο νοσοκομειο,μην το ψαχνεις.Ειναι να μην σου τυχει!Το κοριτσακι μιας φιλης μου 4ων χρονων με σοβαρα προβληματα υγειας πεθανε μεσα στο συγκεκριμενο νοσοκομειο απο λαθος των γιατρων που μαλιστα αρνηθηκαν να το αφησουν να μεταφερθει στην Αθηνα.

Ισα ισα που τα νοσοκομεια στην Αθηνα ειναι καλυτερα απο τις κλινικες,ενω στην επαρχια ειναι καλυτερες οι κλινικες απο τα νοσοκομεια.Αυτο τουλαχιστον ισχυει για εδω.Βεβαια εξαρταται απο την κλινικη.Η συγκεκριμενη που θα γεννησω ειναι παρα πολυ καλη.Εχει και θερμοκοιτιδες και τα παντα.Και οταν τεθηκε σοβαρο θεμα υγειας νεογνου,το εστειλαν απευθειας Αθηνα και οχι στο νοσοκομειο στους ασχετους...Φυσικα το μωρακι ειναι μια χαρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πηγα τη βολτιτσα μου,ηπια το καφεδακι μου,εφαγα κ το φαγητακι μου κι εκατσα λιγο να σας διαβασω πριν κοιμηθω!!

Γιεληζ ναι τελικα εκανα κ τη βαλιτσα!!!Λιγα πραγματα μου εμειναν να βαλω τα οποια απο εβδομαδα θα ψωνισω κ θα ειμαι πανετοιμη!!

Για νοσοκομεια κ γιατρους που λετε εγω ειμαι ποοολυ ευχαριστημενη απο τον γιατρο μου στο νοσοκομειο γι αυτο κ μετα τη β'επιπεδου δε ξαναπηγα εξω.Κ επειδη εχω διδυμα με προσεχει κ με εξεταζει καθε φορα λεπτομερως.Βεβαια η αληθεια ειναι οτι κι εγω δεν αγχωνομαι ιδιαιτερα οποτε ....

Για τα σκουλαρικια που λεγατε ουτε εμενα μου αρεσουν,ας μεγαλωσουν κ ας κανουν μονες τους αν θελουν.

Γιωργο μου για αλλη μια φορα να σας ζησει το αγγελουδι σας!!!!

Σας αφηνω,παω να ξεκουραστω,εκανα κ αρκετες δουλιτσες το πρωι κ ειμαι πτωμα τωρα.Αφηστε που το απογευμα θα ερθει κ μια θεια μου με την ξαδερφη μου για καφε κ πως βαριεμαι δε λεγεται.. :(:(:( Τελοσπαντων,σας χαιρετω προς το παρον!Φιλια αγαπημενες μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μου.

Μαράκι λυπάμαι πολύ για τη μαμά σου. Πόσος κόσμος έχει χάσει τη δουλειά του τώρα τελευταία; Απίστευτο. Είναι πολύ μικρούλα η μαμά σου. By the way τέλειο το φωτιστικό :)

Πιπίτσα μου καλό διάβασμα και καλή υπομονή :)

Αννα μου δεν χάνεις τίποτα να πας.

Διόσα θέλω τα φώτα σου πάλι. Όταν το FL είναι 7O mm πώς υπολογίζουμε το προβλεπόμενο ύψος;; :?

Σήμερα πήγαμε και είδαμε το μωρό μας. Από τώρα και στο εξής ο ιδιώτης θέλει να πηγαίνουμε κάθε εβδομάδα και στο νοσοκομείο θέλουν κάθε δύο εβδομάδες άρα θα το βλέπω συνέχεια. Που λέτε, θυμάστε που σας έλεγα ότι οι προβλέψεις έδειχναν μικρό μωράκι. Άλλαξαν. Ο μικρός μεγάλωσε ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ. Είμαι στις 34+ και το ύψος του είναι για 36 εβδομάδες και το κεφαλάκι του για 37+. Χεχεχε. Είναι αδρό μωρό και θα ξεπεράσουμε τα 3κιλάκια. Ο πλακούντας δείχνει τα πρώτα αμυδρά σημάδια ωρίμανσης.Μπαινουμε στην τελική ευθεία. Είμαι πάρα πολύ χαρούμενη. Από κιλά είμαστε στα +11. Χαλαρά όμως, δεν με νοιάζει. Ο Ανδρέας μου να ναι καλά.

χχχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mπραβο Κρυσταλλενη!Πολυ ευχαριστα τα νεα σας!

Τι θα κανετε αποψε κοριτσια;Ο αντρας μου ειναι νυχτερινος και δεν θα κανουμε τιποτα,θα ειμαι μοναχουλα. :( Βαριεμαι....Θα καθισω να δω το Greek Idol.

Μολις εκανα και μια μεγαλη γουρουνια. :lol: Εφαγα σοκολατοπιτα με παγωτο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλησπερααααααα...βλεπω σημερα θεμα συζητησης τα νσοκομεια...κ σε εμας αν συμβει κατι στη μανα ή στο παιδι σε τρεχουν στο νοσοκομειο...κ να εισαι τυχερη να φτασεις εγκαιρα γιατι κατα καιρους εχουμε ακουσει πολλα...θεος να φυλαει!νικη για την β επιπεδου που ρωτησες...ειχα παει μετα το πασχα στο κεντρο μανας κ παιδιου για να παρω χαρτι οπως κ στην αυχενικη κ μου ειπαν οτι δεν δικαιολογει το ικα τετοιον υπερηχο.το συστημα τους λεει δεν εχει ειδικο κωδικο αλλα το βγαζει ως απλο υπερηχο καπου δηλ. στα 6Ε.οποτε πληρωσα κανονικα τα 150Ε χωρις να παρω πισω τιποτα.ειπαμε ικα ειναι αυτο.προχθες εβαλα κ την μικρη μου στο δικο μου βιβλιαριο(την ειχε ο αντρας μου στο τεβε)ωστε οταν με το καλο γεννησω μαζι με το μωρο προστατευομενο μελος να παρω ενα 20% επιπλεον.γιατι να τα χαρισω?τουλαχιστον θα βγαλω τα σπασμενα των εξετασεων ;);)

σημερα το πρωι εννοιωθα καλυτερα την μεση μου κ ξεθαρεψα κ ολο κ κατι εκανα...κ τωρα εχω οριζοντιωθει :shock::shock: τελικαοταν κουραζομαι πολυ με πιανει.ευτυχως τελειωσαμε τα πολλα κ τα χοντρα.επλυνε κ η μανα μου μπαλκονια κ παραθυρα,μεταφεραμε κ τα πραγματα στο δωματιο της μπεμπας(καναπε κ κρεβατι).οποτε μονο να τακτοποιησω τα ψιλολογια,κουρτινες,στρωσιμο κ ντουλαπες(ξανα γιατι εγιναν ανω κατω παλι).κ ελπιχω απο βδομαδα να ξεκινησω το ξεκαθαρισμα με τα ρουχα της μπεμπα γιατι ολες οι κουτες κ οι βαλιτσες ειναι μεσα στα ποδια μας.αυτα κ τελειωσαμεεεεεεεεε.παντως οντως αλλη αισθηση οταν το σπιτι ειναι φρεσκοβαμενο κ καθαρο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου νικη....εγω μαλλον θα την πεσω απο νωρις για υπνο,ουτε το μισο δεν θα προλαβω να δω :lol::lol::lol: το πρωι εφτιαξα κ εγω ενα κεικ γιατι ολο κ ψαχνομαι κατιτις να τρωω...κ εκανα το εξης.ειχα ενα σοκολατενιο λαγο(γαλακτος) που ειχαν φερει στην μικρη.τον εκανα στο μπελντερ μικρα κομματακια κ τον εριξα στην μαση της ζυμης του κεικ.κ οταν εκοψα κομματι ηταν σαν υγρη σοκολατα μεσα κ πολυ μιαμ μιαμ!!!ενα παγωτακι δεν θα ηταν ασχημο...με πιασαν παλι οι καουρες κ θελω να δροσιστω :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιχαελα καλησπερα!Αντε,τελειωνουν οι δουλιτσες σου,εγω να δω ποτε θα αρχισουμε... :roll: Αφηνω την γενικη για το καλοκαιρι,πριν ερθει η μπεμπα.

Το κεικ σου ακουγεται λαχταριστο!

Ευχαριστω για τις πληροφοριες σχετικα με το ΙΚΑ.Απορω γιατι πληρωνουμε την ασφαλεια αφου δεν καλυπτει και πολλα...Ελληνικο κρατος...

Αν βαλω το μωρο στο βιβλιαριο μου για να παρω και εγω το 20% επιπλεον,ποσο πρεπει να το αφησω στο δικο μου βιβλιαριο;Γιατι απο ενα σημειο και μετα ισως να μην εχω δικη μου ασφαλεια,αφου δεν θα δουλευω.Μην μεινει και το μωρο ανασφαλιστο... :roll: Τι ειναι ακριβως αυτο το 20%;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ,καλησπέρα κοριτσαρες και φυσικά ΠΟΛΛΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ στο ζαχαρωτό μας και απο εδω.

Με το καλο να πάρετε κ το μωράκι σπίτι σας.

Καλο Σκ και καλά να περάσετε..................

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κανονικα ειναι 10% για καθε προστατευομενο μελος.εγω επειδη θα εχω δυο(την μικρη κ την μπεμπα)οταν θα παω να πληρωθω το βοηθημα τοκετου κ το επιδομα λοχειας θα παρω 10 κ 10 συνολο δηλαδη 20%επιπλεον χρηματα.αν ειναι να παρω πχ για τα επιδοματα 1000Ε θα παρω συν 200Ε.ασχημα ειναι?αλλα για να γινει αυτο θα πρεπει μολις γεννησεις να δηλωσεις το μωρο πρωτα ως προστατευομενο μελος κ μετα να καταθεσεις τα χρτια για τα επιδοματα που θα πληρωθεις.την μικρη μου την εβαλα τωρα να τελειωνουμε κ μολιε εννησω την μπεμπα.οσο για την ασφαλεια μπορεις μολις ληξει να την βαλεις στον αντρα σου.γινεται οποτε θες.εγω θα εχω ασφαλεια μεχρι τον φλεβαρη του 2012.μεσα στο 2011 επειδη δεν θα δουλευω δεν θα εχω ενσημα.επειδη ομως ειμαι στην ανεργια μου ειπαν απο το ικα οτι μετραει κ πως μπορω να το θεωρησω για την νεα χρονια.η ανεργια μετραει δηλ. σαν ενσημα για ασφαλεια.εσυ εισαι σε ανεργια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω πολυ πολυ για τις ευχες σας!!! Με το καλο γερα μωρακια κοριτσαρες μου!!!!

Το οτι πηγαν ολα καλα σε μας ειναι ενα θαυμα και παντα θα λεω οτι αυτο το παιδι ειναι κυριολεκτικα ΔΩΡΟ του Θεου και της Παναγιας!

Σαν εμπειρια θα σας τα πω οταν γεννησετε μην σας τρομαξω!!! :lol: Πλακα κανω....σαν γεννα δεν την λες δυσκολη γιατι ηταν πολυ μικρο το μωρο απλα πονουσα πολλες ωρες, γυρω στις 12 με συσπασεις πολυ πολυ συχνες. Δνε μπορουσα να κανω επισκληριδιο γιατι εκανα καποιες ενεσεις και επρεπε να περασουν 24 ωρες απο την τελευταια δοση....το φελεκι μου μεσα!!!! :shock::o

Δεν θυμαμαι τι ελεγα στην γεννα και ειδικα μετα στα ραμματα σταυροβελονια, παντως μιλουσα συνεχεια, φωναζα, τους ελεγα οτι δεν ξανα κανω αλλο παιδι και θα υιοθετησω, οτι εσεις οι αντρες δεν τραβατε τιποτα κλπ χαζομαρες!!! :lol::lol: Γελουσαν αυτοι εκλαιγα εγω!!!! Ας μην το κανω θεμα!!! :lol:

Δεν το αγκαλιασα, δεν το χαιδεψα, δεν το ακουσα να κλαιει...λογω του οτι ετρεξαν να το διασωληνωσουν...

Η Στιγμη ομως (μου το ειχε ταξει) που μου εφερε η παιδιατρος το μωρο πριν το παρει το ΕΚΑΒ ηταν ΣΥΓΚΛΟΝΙΣΤΙΚΗ!!! ΤΡΕΛΑΘΗΚΑ!!!! τοσο μικρουλι αλλα τοσο ομορφο...και το πιο σημαντικο το ΔΙΚΟ μου το μωρο!!!! Σκεφτομουν, αυτο ειναι το μωρο που με τρελαινε στις κλωτσιες και στα κουνηματα και καθομουν με τις ωρες να ακινητη και το απολαμβανα.. .αυτο το μωρο αυτο μου το χαρισε η Παναγια...που μου εκανε την τιμη να απαντησει στις προσευχες μου και να μου στειλει ενα σημαδι συγκλονηστικο ....

Ας ελπισουμε να πανε ολα καλα και να βγουμε συντομα απο το νοσοκομειο γεροι και δυνατοι αντρες!!!! :D

ΑΑΑΑ και οσες εχουν κοριτσια προσοχη γιατι μπορει να μας λειπει μποι αλλα εχουμε ενα τσουτσουνι ΝΑΑΑΑ!!!! :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Zαχαρενια μου,με συγκινησες! :( Η Παναγιτσα να τον εχει παντα καλα τον μικρουλη σου!Να ειναι γερος και καλοτυχος σε ολη του την ζωη.Αν δεν γινομαι αδιακριτη σε ποια εβδομαδα γεννησες;Πως παει ο μικρουλης;Ποσο θα μεινει ακομα στο νοσοκομειο;

Μιχαελα,τωρα κολλαω ενσημα,θεωρουμαι εργαζομενη.Θα βγω σε αδεια τον Ιουλιο αλλα δεν θα απολυθω φυσικα.Θα παρω και το 6μηνο επιδομα του ΟΑΕΔ και μετα βλεπουμε.Ισως κανω παραιτηση μετα το επιδομα.

Οταν θα γεννησω θα ειμαι ασφαλισμενη,απλα δεν ηξερα αν υπαρχει χρονικο οριο που πρεπει να εχω στο βιβλιαριο μου το μωρο.Γι'αυτο ρωτησα.Αν ειναι θα το βαλω και εγω πανω μου.Πρεπει μολις γεννηθει να το κανω αυτο;Σ'ευχαριστω και παλι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ζαχαρένια μου συγκινήθηκα. Τι συγκλονιστική εμπειρία. Να το χαίρεσαι το γλυκουλίνι σου.

Εμείς θα γεννήσουμε στο νοσοκομείο, αλλά σε συγκεκριμένο γιατρό (στον οποίο θα δώσουμε και το κατιτις που δεν θα ναι λίγα) και θα δει το μωράκι μας συγκεκριμένος παιδίατρος. Άρα νιώθω ασφάλεια. Το χα πει απ την αρχή του ιδιώτη γιατρού ότι υπήρχε πιθανότητα να γεννήσουμε στο νοσοκομείο και ήταν πολύ εντάξει. Του το ανακοίνωσα πριν μια εβδομάδα και μου πε ότι είναι δική μας απόφαση και δεν έχει πρόβλημα. Είναι πολύ καλός, απλά η κλινική εκεί είναι μικροσκοπική και δεν μας εμπνέει. Την είδα από μέσα όταν χρειάστηκε να κάνω την απόξεση πέρσι έτσι καιρό και δεν μας άρεσε καθόλου.

Δεν ξέρω΄πως είναι τα πράγματα στην Ελλάδα, στην Κύπρο δικαιούμαστε άδεια μητρότητας επιδοτούμενη για 18 εβδομάδες. Επίσης υπάρχει το βοήθημα τοκετού και επίδομα τέκνου. Μαράκι καλά τα λέω; :? Αυτό λέει και ο άνδρας μου πάντως αν χρειαστώ εγώ ή το μωρό κάτι στο νοσοκομείο θα καταλήξουμε.

Εμείς θα πάμε με τους κουμπάρους μας για καφεδάκι. Αύριο θα κοινωνήσουμε και θα φάμε απόψε τοστάκι με μαρμελάδα :lol::lol::lol:

Πήγαμε για εξομολόγηση πριν λίγες μέρες. Έχω να εξομολογηθώ απ το Λύκειο. :? Η αλήθεια είναι ότι ένιωσα καλύτερα :)

Αν πάτε πουθενά καλά να περάσετε αν μείνετε σπιτάκι καλή ξεκούραση.

χχχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νικη μου ετσι πρεπει...μολις γεννηθει κ το δηλωσεις,παιρνεις αντιγραφο της ληξιαρχικη πραξης γεννησης(παρε πολλα θα σο χρειαστουν) κ το δηλωνεις στο ικα ως προστατευομενο.μετα κανεις την απαραιτητη χαρτουρα για τα επιδοματα.ααααα κ οταν θα δινουν τα επιδοματα παιδιου απο τον οαεδ μπορεις κ απο εκει να παρεις.αν δεν κανω λαθος για ενα παιδι ειναι καπου 100Ε.καθε χρονο δινεται το επιδομα παιδιου απο τον οαεδ.απλα προυποθεση να μην στο δινει ο εργοδοτης στο μισθο σου.σου δινει σχετικη βεβαιωση κ τα καταθετεις στον οαεδ.στο οαεδ που ρωτησα τις προαλλες ακομα δεν ξεκινησε,μαλλον μεσα στο μαιο ξεκιναν κ ισχυει μεχρι τελος του χρονου.οποτε μολις γεννησω θα κανω τα χαρτια κ για τα δυο παιδια.

ζαχαρενια μου σε συγχαιρω γιατι παρολη την ταλαιπωρια κ την λαχταρα σου δεν χανεις το χιουμορ σου...θα εχουμε τα ματια μας 14 ως προς τα προσοντα του γιοκα σου :lol::lol::lol: αληθεια ποσο ακομα θα καθησετε στο νοσοκομειο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α!Ωραια!Δεν το ηξερα αυτο με το επιδομα παιδιου!Μολις γεννηθει η μπεμπα θα το κανω και αυτο!Πρεπει να εργαζεσαι για να το παρεις;Αν και τοτε ακομα θα θεωρουμαι εργαζομενη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κούκλες!!!!

Ζαχαρένια μου και εσύ και το μωρό σου αξίζετε τα καλύτερα!!! Τόση ταλαιπωρία τραβήξατε και βγήκατε νικητές!!! Όσο σε διαβάζω σε χαίρομαι!!! Μπράβο κοπέλα μου! Απο τέτοια μάνα τι παιδί θα έγβαινε άλλωστε, αν όχι αγωνιστής? Εύχομαι να είναι πάντα γερό και να το πάρετε σύντομα στην αγκαλιά σας!! Όσο για το τσουτσούνι αν είχα κόρη θα στην έδινα νύφη χωρίς δεύτερη κουβέντα!!! :lol::lol::lol::lol: Σε φιλώ!!!

Οι υπόλοιπες τι κάνετε? Πιάσατε συζήτηση για το ΙΚΑ?

Εγώ έπλυνα όσα είχα να πλύνω κάποια στέγνωσαν κάποια όχι ακόμα... αύριο θα τα σιδερώσω και θα τα βάλω στη βαλίτσα!! Μια απλώστρα γέμισα!!! :lol::lol::lol: Μικρά μικρά που είναι μου έβγαλαν τη πίστη μέχρι να τα απλώσω!!! :lol::lol::lol: Στη μαμά μου που είχα πάει ράψαμε 4 πάνες αγκαλιάς απο 100% βαμβακερό ύφασμα πολύ μαλακό...βρήκε κάτι ωραία χρώματα(γαλάζια και βεράμαν) ρέλι η μαμά μου για το γύρω γύρω και πάνω στο άσπρο έκατσαν τέλεια!!! Επίσης ξέθαψε η μαμά μου κάτι πάνες αγκαλιάς δικές μου(σαν καινούριες είναι!!) που είχαν ρόζ γύρω γύρω και τα κάναμε και αυτά με γάλαζιο ρέλι και έγιναν σούπερ... Μετά πήγαμε και ξεθάψαμε και 2 κουβέρτες χειμωνιάτικες δικές μου που δεν τις είχε χρησιμοποιήσει καθόλου η μαμά μου... τις πήρα και αυτές να τις πλύνω και να τις έχω για τον χειμώνα... Είναι και σε ουδέτερα χρώματα...μια χαρά!! :lol::lol::lol:

Τη Τρίτη που θα πάω στον γιατρό θα πάω να πάρω και ύφασμα πικέ για να μας φτιάξει και κουβερτούλες καλοκαιρινές! Να έχουμε να σκεπαζόμαστε!!! Μην κρυώσει το τσουσούνι μας!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Καλό βράδυ Νίκη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΣΤΙΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣΣΣΣΣΣΣΣΣ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ ΜΕ ΤΑ ΜΩΡΑ ΕΞΩ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΤΣΑ!!! ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΜΑΜΑΔΕΣ ΜΑΣ!!!

ευχαριστω πολυ Ντιοσακι....με το καλο μαναρακι μου κι εσυ...ολα με το καλο!!!! Μου λειψατε!!!!

Εγω τωρα με τον προωρο τοκετο ελπιζω μην χασω τα επιδοματα και την αδεια...θα τους ξεχ....

θα παμε Ικα απο δευτερα να ιδουμε!!!!

φιλακια καλημερα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααα!Χρονια πολλα σε ολες τις μανουλες και τις μελλουσες μανουλες!Να χαιρεστε τα παιδακια σας οσες εχετε και σε οσες τα περιμενουμε,καλο υπολοιπο εγκυμοσυνης να εχουμε!

Χρονια πολλα και στις μανουλες μας!Που τα τραβανε ολα!Χιχιχι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...