Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο 9! Για πιο δυνατές κλωτσιές!!!


Recommended Posts

Καλημέρα κοριτσάκια!!!!

Πρίν σχολιάσω οτιδήποτε.....

ΖΑΧΑΡΕΝΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ!!!!!!! ΠΑΝΤΑ ΓΕΡΟ ΚΑΙ ΤΥΧΕΡΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΓΟΡΑΚΙ ΣΟΥ!!!!

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΕΤΕ ΣΠΙΤΙ!!!! ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ ΠΟΣΟ ΧΑΡΗΚΑ!!! ΚΑΙ ΕΣΥ ΚΑΛΗ ΛΟΧΕΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ!!! ΣΑΣ ΦΙΛΩ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα κοριτσακια!!!

Μαρακι μου πολυ στενοχωρηθηκα για τη μαμα σου,ειμαι κ παθων με την απολυση κ συγχυστηκα κιολας!!Ελεος πια με αυτους τους εργοδοτες!!Κ του πατερα σου Μαχη επισης απαραδεκτος!

Αννα εγω πλεον απλους υπερηχους κανω στο νοσοκ. να παρακολουθουμε αναπτυξη.Πηγαινα κι εγω σε εξωτερικο αλλα μετα την Β'επιπεδου τον εκοψα.Δε χρειαζοταν να δινω 150αρια καθε μηνα...Προτιμω να τα δινω στον γιατρο μου που θα με ξεγεννησει κιολας..

Μιχαελα μου χαλαρωσε λιγο με τις δουλειες,σημερα ευελπιστω οντως να καθεσαι κ να δινεις οδηγιες κ να μη κανεις τιποτε αλλο....

Καλημερα Γιεληζ μου!!Ολα καλα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααα...εδω και εγω σημερα πρωι κιολας...δεν πηγα μαγαζι εκανα κοπανα..χιχιχ..με ποναει λιγο η κοιλια μου απο τη νυχτα και πρεπει να ειναι επειδη αλλαζω μηνα γιατι δεν ποναω οπως οταν ειχα συσπασεις..Μαρακι ολα καλα??Εγω με ταχυκαριδα εχω ενα θεμα..την Τριτη εχω Βεπιπεδου και θα το πω αν και νομιζω οτι θα μου πει οτι ειναι φυσιολογικο λογω εγκυμοσυνης...να φανταστειτε..ειχα 8 με 4 πιεση και 109 παλμους το βραδυ..απο πιεση μια χαρα στα φυσιολογικα μου ειμαι...τωρα τρωω και ενα παγωτακι να στανιαρω...χιχιχ..εφαγα αυγο με ψωμι στο ποτηρι και πειναγα και αλλο αλλα δεν ειχα ιδεα τι να φαω και ειδα το παγωτο και μου ηρθε ορεξη..χιχιχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα κοριτσαρες μου!Τι κανετε;

Μαρακι λυπηθηκα πολυ για την μανουλα σου... :(

Αννα,δεν ειναι απολυτο επειδη η καμπυλη ηταν υψηλη οτι θα εχεις παντα ζαχαρο.Εμενα ειναι συνηθως γυρω στο 90-100,μετα απο μια ωρα φαγωμενη.Ομως αν ξεφυγω και φαω παραπανω αμυλο ή γλυκα,ανεβαινει και πανω απο 140.Προσοχη λοιπον,μεχρι να βρεις τι στο ανεβαζει!Κανε δοκιμες. ;) Μην ξεχνας οτι για την καμπυλη ηπιαμε τοση γλυκοζη,πραγμα που σημαινει οτι πρεπει να φαμε καμια παστα ή καμια μεγαλη μακαροναδα για να ανεβει το ιδιο.Με λιγη προσοχη μπορεις να το ελεγξεις.Οι μετρησεις σου,οπως και οι δικες μου δεν φανερωνουν διαβητη κυησης αλλα απλα θελει λιγη προσοχη. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ασχετο,αλλα θα το πω γιατι μονο εσεις θα με καταλαβετε!Οποτε ποσταρω και βλεπω την φατσουλα της μπεμπουλας μου στο αβαταρ,συγκινουμαι βρε κοριτσια! :oops: Ιδια ο μπαμπας της ειναι η κουκλαρα μου!(δεν ειναι τοσο μακρυ το προσωπακι της,απλα ετσι βγηκε στην συγκεκριμενη φωτο! :lol: ).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειναι να μην συκγινηθεις...το μωρακι σου ειναι...εγω βλεπω μωρακια αλλα και κλαιω..εβλεπα στο youtube βιντεακια με κοριτσακια μωρα που εβαζαν σκουλαρικι στα αυτια και εκλαιγα...σημερα εβλεπα με το γιο μου το ΜΠΑΜΠΟΥΛΑΣ ΑΕ και παλι εριξα κλαμα...ελεος ετσι??Αληθεια τι γνωμη εχετε για τα σκουλαρικια??Εγω λεω κατα τους 6 μηνες να της τα τρυπησω...ετσι εκανε η μανα μου σε εμενα...ενω στην αδερφη μου..πηγαινε δημοτικο και τρυπησαμε το 1 και μετα δεν ηθελε το αλλο..στην Αμερικη ειδα παντος οτι κανουνε και τα 2 ταυτοχρονα και ειναι σουπερ γιατι το κανεις μια και εξω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άννα μου πολύ ωραία τα πραγματάκια που αγόρασες!!! Με το καλό να τα χαρείτε!! Όσο γιαυτό που ρωτάς, αν πρέπει να ξαναπάς για πιο εξειδικευμένο υπέρηχο εγώ θα έλεγα να πάς... δεν χάνεις και τίποτα.... Όταν είπα σε αυτήν που μου έκανε τον Β επιπέδου τώρα για αυτό που έγινε πέρσι με τα δίδυμα μου είπε ότι τα δίδυμα απο την 16η εβδομάδα και μετά πρέπει να τα παρακολουθεί εξειδικευμένος γιατρός... (αυτοί δηλαδή που κάνουν την Β επιπέδου...) και ότι κακώς η γιατρός μου τότε δεν μου το είπε... Εγώ σου προτείνω να πάς....

Μαράκι καλή γενική σήμερα!!! Το σαλόνι σου πρέπει να έγινε τέλειο!!! Τα χρώματα που έβαλε ο καλός σου πολύ ωραία... περιμένουμε φωτό!!!!

Όσο για τη μαμά σου λυπάμαι πολύ... Αλλά τα έχουμε ξαναπεί όλοι οι εργοδότες κοιτάνε τη πάρτυ τους... δεν σκέφτονται τον εργαζόμενο :twisted:

Συμπεθέρα μου ναναι καλά η μανούλα μου που ασχολείται με αυτά και έμαθα και εγώ πώς γίνεται το σπαθόλαδο, επίσης επειδή ζώ σε χωριό όλα αυτά τα χόρτα τα ξέρω απο μικρή... γιατί μικρή συνέχεια μέσα στα χωράφια έπαιζα!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Χρύσα μου τι έπαθες βρε κοπέλα μου και εσύ!!! Πώ πώ μεγάλη λαχτάρα!!!! Τελικά πρέπει να είμαστε πολύ προνοητικοί όταν έχουμε παιδιά μέσα στο σπίτι... Όσο διάβαζα αυτά που έγραψες με έπιασε άγχος!! Ευτυχώς τέλος καλό όλα καλά!!!! Για τιμωρία δάγκωσε του τα μπουτάκια!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Νίκη αυτό που μετράνε τη τροφοδοσία του μωρού είναι το ντόπλερ, ναι. Μια χαρά είναι ο αιματοκρίτης σου...

Κισκα κουράγιο....

Πιπίτσα καλό διάβασμα! Στο ντόπλερ δεν κοιτάνε τον τράχηλο εκτός και αν το ζητήσεις... Εγώ σε Πανεπιστημιακό που γέννησα περνούσαν οι καθηγητές με τους ειδικευόμενους αλλά δεν έβαζαν χέρι... Επίσης και την καισαρική τομή ειδικευόμενος μου την έκανε (εννοείται με επίβλεψη) αλλά έχω να λέω τα καλύτερα...Είμαι πολύ ευχαριστημένη... Οι φοιτητές το μόνο που κάνανε ήταν να μου παίρνουν αίμα...για να μάθουν... άσε που αυτοί ήταν πιο αγχωμένοι έτρεμαν τα χέρια τους και με ρωτούσαν συνέχεια αν πονάω!! :lol::lol::lol::lol: Εγώ επειδή γενικά είμαι πολύ ψύχραιμη και να πονούσα λίγο δεν το έλεγα...Τους έλεγα ότι ο γιατρός με πόνεσε περισσότερο όταν μου έπαιρνε αίμα!!! Για να πάρουν θάρρος! Αν δεν μάθουν και αυτοί πώς θα γίνουν γιατροί?? Οπότε χαλάλι τους!! ! :lol::lol::lol::lol:

Μιχαέλα άντε τελειώσατε και εσείς με τα βαψίματα!!!! Καλή καθαριότητα τώρα και προσοχή με τη μέση!!! Περαστικά σου!!!

Μάχη εμένα δεν μου έδωσαν λίστα απο το νοσοκομείο... αλλά ρώτησα εγώ και έμαθα ότι πάμπερς μας δίνουν, έχουν αποστειρωτές... απο πέρσι ξέρω ότι έχουν αίθουσα θηλασμού με όλα τα απαραίτητα....θήλαστρα, επιθέματα στήθους κτλ...επίσης βαμβάκι και οινόπνευμα έχουν και δίνουν σίγουρα γιατί είχαμε ζητήσει πέρσι.... Α έσπασες το φράγμα των 50!!! ΤΕΛΕΙΑ!!! Με το καλό να σπάσεις και των 30 τώρα!!!!! Πώ πώ πλησιάζουν οι μέρες!!!!

Εμείς χθές τελειώσαμε, ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!! Τώρα έχω βάλει πλυντήριο με δικά μας ρούχα και μόλις τελειώσει θα βάλω να πλυθούν τα πραγματάκια του μωρού για τη βαλίτσα και πυτζάμες δικές μου... έχει και τέλειο ήλιο σήμερα οπότε πιστεύω θα στεγνώσουν γρήγορα για να τα σιδερώσω και να τα βάλω και μέσα στη βαλίτσα!!! Ανυπομονώ!!!!

Καλημέρα Σοφία μου, όλα καλά ετοιμάζομαι να φτιάξω βαλίτσα... Εσύ τι κάνεις, τα ζουζούνια σου? Θα την φτιάξεις τελικά σήμερα τη βαλίτσα που έλεγες?

Καλημέρα Κισκα με το καλό η Β επιπέδου!!

Καλημέρα Νίκη!! Είναι δυνατόν να μην συγκινείσαι?? Εδώ εμένα με κλωτσάει και είμαι έτοιμη να βάλω τα κλάμματα!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου...σας ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια...Να σας πω από τη μια είμαι σίγουρη ότι ανακουφίστηκε που έφυγε από αυτή τη δουλειά γιατι ταλαιπωρήθηκε πολύ..απλά σίγουρα θα πρεπει να βρει αλλη κι αυτο ειναι ένα αγχος..Ειναι μικρούλα η μαμα μου, μόλις έκλεισε τα 49..κι ο μεγάλος μου αδερφος ειναι ήδη 30 και εχει ήδη 3 εγγονές...και ερχεται τώρα και ο εγγονός ;):D

Σήμερα δεν νιωθω καλά...δεν ξέρω μια δυσφορία...Κίσκα μου κι εμένα με πιάνει ταχυκαρδία πιο έντονα αυτες τις μερες και πολλές εξαψεις...ειναι στιγμες που νιώθω ότι καίγομαι :?:oops:

Θα στειλω τώρα τον άντρα μου να πάρει τα ρούχα του μικρού...να δούμε τι θα φέρει!! Αν και ομολογώ εχει γουστο (ε για να με παντρευτεί) :lol::lol::lol: Εχουμε και τα πρώτα γενέθλια της κόρης ενός φίλου σήμερα αλλα δεν ξέρω αν θα πάω να κάτσω εκει κανενα μισάωρο...Και η μαμά της έχει μπει στον 8ο μήνα!!Κατευθειαν έκαναν το δεύτερο :D:D

Τι κάνετε υπόλοιπες? Δουλίτσες?? Εμένα ήρθε η κοπέλα και τα κάνει αλλά ακομα επικρατεί ένας χαμός και με εχει πιάσει ένα ανεξήγητο αγχος...Θα ερθει κ η μανούλα μου μετά... :roll:

Συμπεθέρα οπως λεει κι η Γιελιζ με τις κλωτσιες και συγκινούμαστε...ποσο μάλλον με τις φωτογραφίες!

Γιελιζ...τις πυτζάμες μας πρέπει να τις πλύνουμε κι αυτες με το βρεφικό???

Μάχη μου πλησιάζεις καλέ....τι ωραία....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Γιελιζζζ...συμφωνω μαζι σου για τον υπερηχοοο..μια κοπελα με την οποια παμε στην ιδια γιατρο παει και κανει στο νοσοκομειο ολους τους υπερηχους και Α και Β επιπεδου και μου ειπε οτι σημασια δεν της δινουν και να πω και την κακια μου ρε κοριτσια στην αρχη λεω οκ η κοπελα δεν θα εχει λευτα και εγω αμα δεν ειχα δεν θα πηγαινα να δινω 170 τη μια και τωρα 160 θα πηγαινα νοσοκομειο..εντωμεταξυ τη γιατρο την πληρωνουμε μονο 20 ευρω τον υπερηχο και οχι παντα η γυναικα δεν μας αφηνει μιας και θα μας ξεγεννησει και τη βλεπω τη κοπελα αυτη που λετε στο σχολειο γιατι τα παιδια μας πανε μαζι ...με μια αμαξαρα που μου εφυγε το στομα...ντυμενη με πανακριβα ρουχα και μενω..και μου λεει ο αντρας μου ο καθε ενας εχει δικες του πρωτερεοτητες.,.αυτη προτιμαει τα ρουχα και αυτα απο τις εξετασεις..και λεω μα η ιδια μου εκανε παραπονα για το νοσοκομειο οτι δεν της δινουν σημασια..να φανταστητε ουτε το φυλλο δεν ειχε μαθει γιατι δεν το προσεχαν καν και τις ελεγαν δεν φαινεται..και αναρωτιεμαι..αμα δεν κοιταγανε καν το φυλλο που απο ενα σημειο και μετα κανει μπαμ...τοτε τα αλλα τα κοιτανε οντως??

Ρε κοριτσια...να σας πω τωρα εχω καιρο να κουραστω γιατι προσεχω πολυ αλλα ακομα με ποναει το πιπι..νομιζω βασικα οτι με ποναει το κοκαλο στο πιπι δεν ξερω..το αισθανεστε και εσεις??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμπεθερα τι επαθες;Γιατι εχεις δυσφορια;Μηπως ειναι καλυτερα να μην πας στο παρτυ;Ξεκουρασου.

Ντιοσακι πως εισαι;

Κισκα με το καλο η β επιπεδου!Γι'αυτο που λες για το τρυπημα των αυτιων,δεν συμφωνω καθολου... :roll: Δεν μου αρεσει να βλεπω μωρακια με τρυπημενα αυτια,οπως εκαναν παλια...Αμα θελει μεγαλωνοντας θα μου ζητησει μονη της να τα τρυπησει αν θελει... ;)

Η δικη μου γιατρος παιρνει 40 ευρω την επισκεψη.Για αυχενικη διαφανεια και β επιπεδου δεν πηρε παραπανω.Μονο στον αλλον που πηγα για β επιπεδου πληρωσα 120 ευρω.Η δικια μου μπηκε τωρα στο ΙΚΑ αλλα δεν μου παει να κλεινω ραντεβου απο το ΙΚΑ για να μην πληρωνω...Παω με ραντεβου κανονικο,οπως εκανα ως τωρα.Τα φαρμακα και τις εξετασεις μου τα γραφει και ετσι δεν ταλαιπωρουμαι να πηγαινω αλλου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Μαράκι!! Μην σε πιάνει καθόλου άγχος...μπορεί να επικρατεί χάος τώρα αλλά σκέψου ότι όταν τελειώσει θα είναι όλα καθαρά και τακτοποιημένα. (για να παίρνεις κουράγιο :lol::lol::lol::lol: εγώ έτσι έκανα) Όσο για την δυσφορία το παιθαίνω και εγώ που και που... μάλλον είναι που μεγαλώνει το μωράκι σου! ;);)

Εγώ λέω να πλύνω και τις πυτζάμες με το βρεφικό... αφού θα ακουμπάει το μωρό πάνω... έτσι το σκέφτηκα....

Κίσκα μου έχεις δίκιο σε αυτά που λές... στο νοσοκομείο εμένα πέρσι όχι να δούν το φύλλο... αλλά δεν μπορούσαν να δούν το 2ο μωρό!!! :shock::shock::shock::shock::shock: και μου λέγανε μ δεν έχει δίδυμα, ένα είναι το μωρό... και να φανταστείς ότι μία μέρα πρίν είχα πάει σε ιδιώτη γιατρό και μας είχε δώσει και DVD που φαίνονταν και τα 2 μωρά!!!! Έπρεπε να το είχα μαζί μου!!!! :lol::lol::lol::lol:

Όσο για τον πόνο στο πιπί.... δεν ξέρω να σου πώ.... δεν με έχει πονέσει εκεί μέχρι τώρα....

Νίκη συμφωνώ μαζί σου με τα σκουλαρίκια! Εμένα μου είχαν βάλει όταν ήμουν στο Δημοτικό, γιατί είχα δεί σε άλλα κοριτσάκια και ζητούσα και εγώ!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κισκα μου το ανεφερες το θεμα με το πονο στο πιπι στο γιατρο σου?? Εγω το εχω το θεμα αλλα εχω και ενα θεμα με τον τραχηλο...μπορει και να μην ειναι τιποτα ομως μην αγχωνεσαι...

Βρε κοριτσια εσεις στο σπιτι εχετε πιεσομετρο? Εγω δεν εχω και σκεφτομαι να παρω...ειδα και καποια φτηνα στο αμαζον..πειτε καμια ιδεα...

Συμπεθερα η δυσφορια ειναι που τα βλεπω όλα ετσι νομίζω :shock::lol: κάνω όμως υπομονη..γενικα εχω νευρα και με πιανει και μελαγχολια...ατιμες ορμονες!!

Γιελιζ δεν το ειχα σκεφτει και τις επλυνα με κανονικο απορρυπαντικο αλλα μαλλον θα τις ξανα πλύνω!! :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι,ολα θα γινουν μην αγχωνεσαι!Και εμενα χαλια ειναι το σπιτι,αν αυτο σε παρηγορει.Αλλα προς το παρον κανουμε μονο τα βασικα και το καλοκαιρι θα κανω μια γερη γενικη.

Την αλλη εβδομαδα θα μας φερουν και το κλιματιστικο του σαλονιου,εκει να δεις μερεμετι που θα τρυπανε. :? Πρεπει να παω να παραγγειλω και φωτιστικα,που ακομα δεν εχουμε και ειμαστε με τις λαμπες.Και επισης το σπιτι απ'εξω θελει ολο τριψιμο,στοκαρισμα και βαψιμο,γιατι σε καποια σημεια πεφτουν σοβαδες!

Σε παρηγορησα καθολου; :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι εγώ έχω πιεσόμετρο στο σπίτι....καλό είναι να πάρεις ένα... αλλά να το χρησιμοποιείς με μέτρο... :lol::lol::lol::lol: γιατί αν το παρακάνεις μετά ανεβαίνει η πίεση απο το άγχος!! :lol::lol: Το είχα πάθει πέρσι όταν βγήκα απο το νοσκομείο... και ήταν λίγο πρησμένα τα πόδια μου και μας είπε ο γιατρός να μετράω την πίεση μου... η οποία ήταν λίγο ανεβασμένη (13-14 με 7-8) και μετά ήταν όλοι πάνω απο το κεφάλι μου για να μου μετράνε την πίεση, ο μπαμπάς μου με έπαιρνε τηλ κάθε 1 ώρα να ρωτήσει αν την μέτρησα και αν δεν την είχα μετρήσει με έβαζε να την μετρήσω και να του πώ πόσο είναι... Ε πόσο να αντέξω και εγώ!!!! Ξαφνικά ανέβασα πίεση 18 και 10 :lol::lol::lol::lol::lol: απο τα νεύρα και την καταπίεση βέβαια!!!! Αμέσως πήρε ο άντρας μου τηλ τον γιατρό ο οποίος τον ξέχεσε και είπε να την μετράμε 1 φορά την ημέρα!!! Και μετά το βούλωσαν όλοι!!!

Νίκη βάλε πέτρα στο εξωτερικό του σπιτιού για να γλιτώσεις απόλα αυτά!!! Εμείς έτσι κάναμε και ησυχάσαμε!!! Με ένα καλό πλύσιμο γυαλίζουν!! Και ούτε μπογιές ούτε τριψίματα βαψίματα έχουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol::lol: Συμπεθερα κάτι έκανες!! Ουτε εμεις εχουμε φωτιστικά ακόμα...Βάλαμε μόνο στα μπάνια και σιγα σιγά λέμε να βάλουμε και στους υπολοιπους χωρους...ενα ενα ομως καθε φορά..για το παιδικό παραγγείλαμε αυτό....http://www.triadafillos.gr/el/childrenl ... =md5061-1a

Ευτυχως τα υπολοιπα που λες ειναι η δουλεια του αντρα μου και τα κάνει ο ίδιος...

Τωρα μου ξεχωρισε και όσα πραγματα εχω για το μωρο να τα συγυρισω με τη μαμα...θα την πω τωρα που δεν δουλευει να ερθει τη δευτερα να μου κάνει τα ντουλάπια και μετά θα ηρεμήσω!! :lol::lol:

Ποιος θα μου το έλεγε οτι θα στεναχωριόμουν που δεν μπορω να κάνω γενική μόνη μου :lol::lol::lol::lol::lol:

Γιελιζ μου εννοειται με μετρο...απλα θελω να δω πόσο πάει όταν παίρνω τα γιουτοπαρ και οταν με πιανει αυτη η δυσφορια...ποιο έχεις???ειδα κάποια στο αμαζον με πολύ καλή τιμή αλλά δεν ξέρω αν ειναι καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά Μαράκι το φωτιστικό δεν παίζεται!!!!! ΤΕΛΕΙΟ!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Εγώ έχω το απλό το κλασικό πιεσόμετρο, αυτό μου είπε ο γιατρός να πάρω... είναι λέει τα πιο καλά... τα άλλα τα ηλεκτρονικά η αυτά που μπαίνουν στον καρπό δεν κάνουν λέει σωστές μετρήσεις...Και ο γιατρός μου αυτό έχει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ντιοσακι καλη ιδεα η πετρα αλλα δεν νομιζω να μπορουμε να το κανουμε τωρα....Τα σπιτια ειναι κολλητα μεταξυ τους,ειναι διωροφο το δικο μας,ειναι σε στυλ πολυκατοικιας,δεν ξερω αν καταλαβες. :roll: Εχει τα λεγομενα εμφανη και μπαλκονια.Που να πρωτοβαλω την πετρα! :lol:

Πιεσομετρο δεν εχω κοριτσια,μετριεμαι οποτε παω στην πεθερα μου. :lol: Εκεινη εχει.Και μια φορα που πηγα στον ενδοκρινολογο.Δεν ξερω,δεν εχω αγχος με την πιεση,δεν τρωω αλατι γιατι δεν μου αρεσει.Παντα ειχα υποταση.Αλλα αν εχετε θεμα με το γιουτοπαρ,να την ελεγχετε την πιεση.Τα συμβατικα πιεσομετρα να ξερετε πως ειναι πιο αξιοπιστα.

Το ιδιο κοντεψα να παθω με εσενα Ντιοσακι,με το μηχανακι του ζαχαρου...Στην αρχη με ειχε πιασει κριση και μετριομουν 3 φορες την μερα!Τωρα 2-3 φορες την εβδομαδα,μονο αν φαω παραπανω.

Μαρακι,την γενικη μαλλον θα φερω γυναικα να την κανει,μαζι με τον αντρα μου που θα βγαλει τις κουρτινες.Αν και ποτε δεν εχω φερει και δεν μ'αρεσει να μου καθαριζουν αλλοι το σπιτι...Αλλα πως να πλυνω εγω αυλες και πατζουρια;Το απ'εξω με προβληματιζει γιατι θα πεσουν μπογιες και τσιμεντα αλλα και παλι δεν θα τα καθαρισω εγω. :?

Την αλλη εβδομαδα θα παω για τα φωτιστικα,θα τα παραγγειλω ολα να τελειωνω!

Πολυ ωραιο το δικο σας του παιδικου!Εγω ειδα ενα με την Hello kitty και μαλλον θα το παραγγειλω απο το ιντερνετ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τέτοιο έχω εγώ....

http://www.amazon.co.uk/eSecure-Aneroid-Sphygmomanometer-Pressure-Stethoscope/dp/B00441B2AS/ref=sr_1_17?ie=UTF8&qid=1304759435&sr=8-17

Νίκη και εγώ δεν ήθελα να μου κάνουν άλλοι τις δουλειές αλλά στην ανάγκη.... άσε που αν είσαι πάνω απο το κεφάλι τους και δίνεις εντολές κάτι γίνεται!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι εχω και εγω πιεσομετρο ενα ΟΜΡΟΝ που ειναι αυτοματο γιατι ο αντρας μου εχει πιεσει και πρεπει να βλεπουμε,πινει χαπια βεβαια αλλα ελενχουμε να ξερουμε τι γινεται,τωρα για το πιπι δεν το εχω πει μιας και την Τριτη θα παω,,αισθανομαι στο κακαλο σαν πιεση αλλα σκεφτομαι οτι ειναι πολυ μικρο το παιδι για να πιεζει,Κοριτσια εγω εχω ενα θεμα με τα σκουλαρικια...μου αρεσουν πααααρα πολυ..,εχω ενα στον αφαλο ενα στη μυτη και φυσικα στα αυτια..πεθαινω να βλεπω μωρα με σκουλαρικια...χιχιχ..Εγω Γιελιζ την γιατρο την πληρωνω καθε 2η φορα μονο υπερηχο 20ευρω γιατι ειναι απο το ΤΕΒΕ και δεν πληρωνω επισκεψη,δεν ξερω ρε γαμωτο εμεις φταιμε..δεν μας δινουν σημασια και παμε σε ιδιωτη αλλα και τι να κανεις??Να το ρισκαρεις ??Εμεις τους μαθαμε ετσι δεν λεω αλλα να βλεπω εκει που παω για Βεπιπεδου με εξεταζει πχ στην αυχενικη καπου στο μισαωρο ημουνα μεσα και επειδη ο αντρας μου εχει θεμα με την καρδια,πεθανε ο πατερας του πολυ νεος απο καρδια και ο αντρας μου εχει και αυτος ενα συνδρομο και πινει χαπια και το κοιταγε πιο πολυ αυτο το θεμα και εξωνυχιστικα και ξανα και ξανα μεχρι να σιγουρευτει οτι δεν βλεπει κατι κακο και τετοια...πως να μην εμπιστευτω??Σου λεει θελω 170 αλλα εχω ευθυνη οποτε προσεχω ..ενω στο νοσοκομειο που ειχα παει στο παιδιατρικο το γιο μου το οποιο ειναι κορυφη και μαλιστα περισυ δεν ξερω για φετος ειχαν υπευθυνο τον Λιανο αδερφο του Γιωργου Λιανου ο οποιος πραγματικα δεν παιζεται και το παιδι μου νοσηλευτικε κιολας 2 φορες εμεινα ευχαριστημενη και απεναντι απο τα ιατρεια ειναι η γυναικολογικη..ποπο...ενας χαμος ολο με γυτους και βρωμα και οπως καταλαβαινεται κανεις δεν εδινε σημασια...και μιλαω για το ΡΙΟ το Πανεπιστημιακο νοσοκομειο..εκει λεω αμα μεινω εγκυος εδω δεν θα ερθω..ενω στο παιδιατρικο πηγαινα συνεχεια..ημασταν και καινουργιοι εδω και δεν ειχαμε παιδιατρο και τους εμπιστευτικα εκει πααρα πολυ..αλλα τα δωματια οκ...ηταν μαυρα χαλια...τουλαχιστον ηταν καθαρα και τους γυφτους τους ειχαν σε αλλα δωματια και ειχαν και ασφαλεια γιατι κλεβανε τα αλλα δωματια...αν και ημουνα με το ματι ανοιχτο μην μπει κανεις μεσα...εε δεν θελω να γεννησω και να μενω ξυπνια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κισκα και εδω μια απο τα ιδια το νοσοκομειο...Μπαχαλο!Σιγα μην παω να γεννησω με τις γυφτισες απο διπλα...Ασε που ειμαι τρελαμενη με την υγιεινη και την καθαριοτητα και εκει δεν ειναι και τοσο καθαρα.Προτιμω να τα σκασω αλλα να εχω τις μαιες να κανουν και υποκλισεις παρα να ειμαι στο ελεος του Θεου.Η γιατρος μου ετσι και αλλιως ειναι σε ιδιωτικο μαιευτηριο,οποτε εκει θα πηγαινα ετσι και αλλιως.Τον β επιπεδου και εμενα μου τον εκανε αναλυτικα,αυτο του ελειπε κιολας,120 πηρε. :evil: Φυσικα ζητησα και dvd και φωτος,γιατι δυστυχως η δικη μου γιατρος δεν βγαζει dvd.Tις εξετασεις μου παντα τις κανω εξω και οχι στο ΙΚΑ,απλα παω και παιρνω τα λεφτα που δικαιουμαι,οταν δικαιουμαι,οπως πχ για το Pap A.Kατα τ'αλλα καμια σχεση με το ΙΚΑ.Αφου το παλιοκρατος που ζουμε ειναι μπαχαλο,τι να κανω;

Το ΙΚΑ δινει κατι πισω για τον β επιπεδου;Αν παω δλδ την αποδειξη;Ξερετε κατι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ beboulino τι να σου πω...εγω ΤΕΒΕ εχω δηλαδη ΚΛΕΒΕ...αφου στην αυχενικη με 1000ζορια μου ειπανε οτι απο τα 170 δικαιουμαι μονο 9 ευρω...και οτι ειναι πολυ καινουργια εξεταση...ναι μονο τα τελευταια 20 χρονια...και δεν την καλυπτουν..τη Β επιπεδου ουτε καν 9 ευρω δινουν και μου ειπαν αμα θελω να πληρωσω λιγοτερα να παω σε συμβεβλημενο γιατρο....τοοοσο ασχετοι...και λεω σε συμβεβλημενο παω αλλα δεν κανει αυτη την εξεταση και λεει τοτε να πας στο νοσοκομειο...τι να πεις...το 500αρικο ομως καθε 2μηνο εγω το δινω και ολο και αυξανεται...εγω στο ΜΗΤΕΡΑ που γεννησα οκ πληρωσαμε αλλα οπως λες διπλα μου οι μαιες και οι νοσοκομες δεν εχω παραπονω οτι ηθελα το ειχα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ηρθα κ παλι κοριτσια

γιελιζ εχεις δικιο.κ εμεις ετσι το σκεφτομαστε.τουλαχιστον ακομα αυτη τη φορα να παμε.ο γιατρος αυτος ειναι αψογος δε το συζητω.κ με ξεαγχωνει κιολας.βεβαια παιρνει γυρω στα 200 τη φορα αλλα αξιζουν το κοπο.αν κ τωρα ειμαστε αρκετα στριμωγμενοι λογω του οτι ολες οι αγορες ειναι χ2.αλλα δε το συζητω,οτι χρειαζεται για τα μωρακια μας.εντωμεταξυ στη β επιπεδου κατι μετρησεις στο va/h ,va/p ηταν λιγο χαμηλες κ μου χει κολλησει στο μυαλο να παω να το δω.(βεβαια ο γιατρος τονισε οτι σε αυτη τη μετρηση οσο πιο χαμηλα τοσο πιο καλα,αλλα εμενα μου κολλησε τωρα..............κ αμα μου κολλησε)

οποτε το πηρα αποφαση

ΘΑ ΠΑΩ

σοφιτσα συγνωμη για την αδιακρισια αλλα ποσο χρονων εισαι;ειχες κανει αμνιο;

εμενα ο γυναικολογος με ειχε στειλει σ αυτον τον εξειδικευμενο γιατρο για να την αποφυγουμε λογω διδυμων γιατι ειμαι 35 κ μισο

νικη το βραδυ αληθεια θα φαω κατι γλυκο να δω πως θα παει.αν κ η ενδοκρινολογος μου ειπε οτι το πρωι μια ωρα μετα το φαι δειχνει κυριως ο οργανισμος αν εχει ζαχαρο

κισκα κ εμενα πονουσε λιγο το πιπι μου οταν ημουν στην εβδομαδα σου.ε!δε πρεπει σιγα σιγα να ανοιξει λιγο κ αυτο για να χωρεσει το μωρακι;προσαρμοζεται ο οργανισμος

μαρακι γιατι αισθανεσαι δυσφορια;δε πιστευω να κουραζεσαι παλι;

οι υπολοιπες ολες οκ;

ζαχα περιμενουμε νεοτςρα κ λεπτομερειες ε;

φιλια σε ολες

μπριαμ σημερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν το συζητω,αν πηγαινα στο νοσοκομειο θα ειχα ενα επιπλεον αγχος!Το τι θα μου τυχει εκει μεσα!Τουλαχιστον τωρα ειμαι ηρεμη.Για τον β επιπεδου λες να μου πουν και εμενα τα ιδια;Δεν δινουν λεφτα,ε;

Σκεψου οτι υπαρχουν κοπελες που δεν εχουν την δυνατοτητα να πανε σε ιδιωτικο και αναγκαζονται να πηγαινουν στο μπαχαλο να γεννησουν!Κριμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμπεθέρα...στο ιντερνετ βρίσκεις πολύ πιο φτηνα...

Γιελιζ μου αυτο που έχεις δεν μου αρέσει γιατι το θέλω αυτοματο για να μπορώ να βγάλω άκρη χαχαχα!!

ΟΣο για τις δουλειες...ποτε δεν μου άρεσε να έχω άλλο μες στα πόδια μου...Αυτη που έφερα σήμερα φαίνεται καλή αλλά επειδη επικρατει χαμός, όλο με ρωτάει τώρα τι να κάνω και με ποια απορρυπαντικά θες??? :? Να δω στο σιδέρωμα τι θα κάνει που είμαι και ιδιοτροπη!!! :lol::lol:

Κίσκα μου ποιο ΟΜΡΟΝ εχετε?? Γιατι αυτά βρηκα στο άμαζον και εχει πολλά μοντέλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...