Μετάβαση σε περιεχόμενο

Οκτωβριανη Μωροεπανασταση 2009 παπουτσι Νο23


Recommended Posts

καλημέρα κοριτσάρες!

ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ!ΚΑΛΗ ΕΡΓΑΤΙΚΗ ΠΡΩΤΟΜΑΓΙΑ!!!

ΚΑΤΑΡΑΜΕΝΟ ΔΝΤ!

ΜαριαΖ καλε τι ωραια τικερακια ειναι αυτα;μπραβο μπραβο...

αμα εγραφες και τα ονοματακια τους θα τα θυμομουν καλυτερα :oops:

παιρνετε τιποτα ρε παιδια;ιμοντιουμ για διαρροια;πριμπεραν για εμετο;κατι για να ανακουφιστειτε;

ακομα κραταει ε;

μπιφτεκια με πατατες που ειχατε χτες δε με καλουσατε;ειναι απο τα αγαπημενα μου!

αν και χτες θα ζηλευατε οι περισσοτερες.Ηθελα η γκαστρωμενη μουσακα και τον φτιαξαμε οι 3 μας, εγω μαμα μπαμπας.Φωναξαμε και τον αδερφο και τη νυφη και παει το ταψι...δε περισσεψε τιποτα για το βραδυ! :(

Ο Βασιλακης εκανε τον δυσκολο, εφαγε μισο, το αλλο το αφησα για το βραδυ μπας και αλλα δεν...οπότε του λεω, κριμα φιλε, θα το φαει ο αλλος σου αδερφος! :lol:

Νανουκα εχεις ακομα πυρετο;πηρες και δουλεια για το σπιτι;σου γκρινιαζε κιολας αντι να σε περιποιειται;αυτα ειναι τα ωραια...

καλα αυτο με τα κουμπακια το λεει κι ο δικος μου και το λεει και η πεθερα μου, αλλα τους γραφω.

Αν σε εκνευριζει αυτο εγω τι να πω που απο τοτε που γεννηθηκε το παιδι καθε φορα

΄΄προσεχε θα του βγαλεις το χερι!, γρηγορα κρυωνει το παιδι!, φτανει με την πανα, ανοιξε κλεισε ολη την ωρα, καλα ειναι κλεισμενη, δε βλεπεις βαρεθηκε το παιδι!, το φανελακι ειναι στενο, ως ποτε θα του τα φορας αυτα;!΄΄κι αλλα ωραια...

Σωσω σφου εφτιαξες κολοκυθοκεφτεδες και κολοκυθια γεμιστα γιατι δεν εφτιαχνες και κολοκυθοπιτα και γλυκο κολοκυθακι;

Καλως τα δεχτηκες!

Σχετικα με τα ποδηλατα, η παιδιατρος μου ειχε προτεινει να του αγορασω και μου ειπε για ενα που εχει απο πισω κατι να τον σερνω χωρις να σκυβω...Τζουλ ειναι αυτο που ελεγες;

Ρε συ Τζουλια μην τον βαζεις στο μπαλκονι με το παρκο, ανατριχιασα οταν το διαβασα.

Ρε συ τι τις θες τις πιστωτικες;παρε του μετρητα και ψωνισε ο,τι θες.Κριμα ειναι να ψωνιζεις κατι σε τιμη ευκαιριας και να το πληρωνεις πολυ περισσοτερο ουσιαστικα λογω τοκου.

Γνωμη μου ε; μην παρεξηγεισαι!Απλς ποτέ δε χωνεψα τις πιστωτικες...τους νταβατζηδες τις τραπεζες...

Μαρακι δεν το ηξερα για την πιπα!

:lol:

Ακουγα Φιλιππα συνεχεια απο τους δικους μας εδω και τωρα το εμαθα απο σας!

Ναι σιγα μην τη λυπηθω!Δεν ειδες που οταν εφευγαν απο το μπαλκονι γυρισε το κεφαλι της μια τελευταια φορα να απολαυσει το πληθος;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 954
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα Κυριακη!

Με το καλο να ερθει ο μπομπιρας!

Ολα αυτα τα ωραια ακους? Εγω θα ειχα παρει τα βουνα.... χαχχα

Η τζουλ τον βαζει μπροστα στη μπαλκονοπορτα και κοιταει. Οχι εξω στο μπαλκονι. Αλλα καμια φορα τον βαζει στο σπιτακι του σκυλου... χαχαχχαχαα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια κι από μας!

ούτε εμείς έχουμε πιστωτικές.

μόνο μία κάρτα για το ίντερνετ.

είμαστε πολύ προσεκτικοί με αυτά.

Ντομ, μόνο Τετ και Πέμπτη μέχρι το πρωί είχα πυρετό.

μετά είχα μόνο τα λαιμά μου.

έχουμε πολύ δουλειά αυτόν τον καιρό και δεν ήθελα να αγχωθώ όταν θα επιστρέψω...

καλόμαθα, όμως, τόσες μέρες.

σήμερα έφτιαξα παστίτσιο.

η πεθερά πήγε σε ένα μνημόσυνο.

έφτιαξα 2ταψάκια.

το ένα θα το φυλάξω στην κατάψυξη.

μου έκανε κάτι αγάπες σήμερα!!!!!!!!

ά ναι... καλή πρωτομαγιά!

κανονικά δεν έπρεπε να την μεταφέρουν τη Δευτέρα;

ρε ζζζζζζζ πόσες μέρες αυτή η γαστρεντερίτιδα πια;

τζουλ;

στο γυναίκες στην Κρήτη, συμπεριλαμβάνεται και το κομμάτι;

χαχαχα!!!

κι εμένα μου έλειψε ο αδερφούλης μου...

πού να 'ρθει όμως;

πολλά τα έξοδα!

τι έλεγε η Ντομ για το δντ;

χαχαχα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι ρε ντομ, κι εγώ το ρώτησα αυτό στην τζουλ.

αναρωτήθηκα... η τζουλ που έχει για γιο τον ντένη τον τρομερό;

αποκλείεται... κάτι δε θα κατάλαβα σωστά... αλλά επειδή είναι και λίγο τρελένγκο είπα να διερευνίσω...

χαχαχα!

το απόγευμα θα πάμε στην κουνιάδα για τα γενέθλια των μωρών.

μεταξύ μας θα είμαστε.

πίτσες θα παραγγείλει.

εγώ έφτιαξα προφιτερόλ για να πάω.

ε να μην πάω και με άδεια χέρια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι ρε κορίτσια καλό μήνα!!!!

Εμείς αρρωσταίνουμε με βάρδιες Μεγ. Σαββατο ξεκίνησε ο μικρός με γαστρεντερίτιδα και πατέρας και κόρη συνάχι μέχρι προχθές ο γιος οπου και ξεκίνησε μαζί με το συνάχι και η γαστρεντερίτιδα της κόρης και μετά απο μια μέρα του πατέρα εγώ παρόλο που έχω όλα τα συμπτώματα απο το άγχος μου να τους περιποιηθώ δεν με έχει ρίξει!!!!

Ντομ η Τζουλ δεν έχει το πάρκο έξω στο μπαλκόνι αλλά μέσα στο σπίτι στην κλειστή μπαλκονόπορτα! (αα τώρα είδα οτι το έγραψε και το Μαράκι .. με γεια τα μάτια Τον γιο μου τον φωνάζουμε Ντένις αλλά τον βαφτίσαμε Παναγιώτη( καταλάβατε τώρα εσείς)

Η κόρη μου είναι η Θεοδοσία (σπάνιο κι ο ωραίο της πεθεράς) Οι άντρες μας κάποια συγγένεια πρέπει να έχουν ..... σαν να ακούω τον δικό μου στα σχόλια :lol::lol::lol::lol: Σε ησυχία δεν μας αφήνει .... την λέει ακόμα και στην μεγάλη πια......

Νάνα καλά να περάσετε!!!! Πίτσα ε? Ατιμη γαστρεντερίτιδα ...δεν ξέρω γιατί αλλά απο αλμυρά (που τρελαινομαι) δεν μπορώ να φάω πολύ .... με πιάνει στομάχι...όμως τα γλυκά τα δέχεται το βρωμοστομάχι μου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και απομας..1μαγια για τουσ δημ υπαλληλους..

οχι για μας...και γινρεται της κακομοιρας..

φυσαει του πουστη εδω...

να δω αν θα φυγει αυριο με το πλοιο...

προς το παρον εχει την μικρη..

ντομ αφιερωσεςκαι παλι..

να ι αυτα ταποδηλατακια λεω και γω αλλα καποιοι απο εδω ειπαν με λαστιχενιες ροδες..αλλα δεν υπαρχουν..

καλε πειτε και σεις..

πιστωτικη και μεις εχουμε για τα εισητ...

νανα κανε ειδητ του αδερφου σου...χαχαχα

θεοδωσια την φωναζουν;;παπαπαπ..μακαροναι εγω ..οι υπολοιποι κολοκυθο...

de maresoyn ta kolokyuakia..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα ρε Σωσω δε σου αρεσουν τα κολοκυθακια αλλα εφτιαξες ενα καρο δημιουργιες με αυτα!

Πηγαιναν να σου χαλασουν και ειπες να τα ξεφορτωθεις ετσι;

Τζουλια σορυ λαθος καταλαβα!

ΜαριαΖ ωραιο ονομα το Θεοδοσια!Το Παναγιωτης ειναι απο τον μπαμπα σου;

Μαρακι με ποιον πηγες για ποτο χτες;με φιλες ή με τον αντρα;

Νανουκα πώς σκατα προλαβες να φτιαξεις και παστιτσιο και προφιτερολ σημερα;

Χρυσουλα μη μου στεναχωριεσαι!Η επανασταση πλησιαζει!!!Εμπρος αδερφια με τα γαρυφαλλα στα πετα!

Παιδια ο δευτεροτοκος απο κει που αγχωνομουν στα πρωτα φτερουγισματα οτι δεν κουνιεται πολυ, κουνιεται πολυ περισσοτερο απο τον Βασιλακη!

Αν ισχυει αυτο που λενε ζωηρος στην κοιλια, ζωηρος εξω απο την κοιλια...την εβαψα!

Θα κανω παρεα με Φροσω, Μαρκερ να παιζουμε ολοι μαζι ψαρομαχιες και να ψαχνουμε το Μητσο το χταποδι!

Μαρκατ εσυ μου πεφτεις μακρια, καλωσηρθες παλι προτυπο μας!

Ενταξει εσυ εισαι πολυ μπροστα!Δε σε φτανω σε υπομονη και δυναμη με τιποτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παιδια εσεις ολες εκτος απο τη Μαρκερ που εχει κατεβασει τα καγκελα, εχετε ακομα τα παιδια στην κλασσικη κουνια ή αγορασε καμια σας παιδικο κρεββατακι;

Αν ναι, δωστε καμια περιγραφη, καμια ασφαλη μαρκα, ο,τιδηποτε, γιατι αποφασισαμε να μην παρουμε την κουνια της ξαδερφης μου, να του παρουμε κρεββατακι του Βασιλη.

Και δεν ξερω και τιποτα απο προστατευτικα κλπ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nτομ οχι το Παναγιώτης είναι του πεθερού...... τι να κάνω που βγήκαν τα παιδιά μου με λάθος σειρά και πήρε το μονοπώλιο ο άντρας μου :lol::lol::lol::lol::lol: Δεν είχα πρόβλημα ούτε εγώ ούτε οι γονείς μου!!!

Εγώ έχω ακόμη κούνια και θα την έχω για άλλο ενάμιση χρόνο μετά θα πάρουμε κουκέτα και ο μικρός κάτω (ασε που θα γίνεται σφαγή για τον επάνω όροφο...το βλέπω εγώ!!!!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω δεν εχω κατεβασει καγκελα...αληθεια; μαερκερ πως παει αυτο;;και να σε ρωτησω..γιατι κατεβσες καγκελα;;εχει κανεν;α νοημα;;

εδω γυσαει..ντομ αφιερωνεις..αν μαγειρευα ντομ ολα τα φαγητα που ετρωγα , οαντρας μου και το παιδι μου θα πεινουσαν ..

και κρεας δε τρωω αλλα δε σημαινει οτι δε το μαγειρευω..

ζζζ εσυ δε σκεφτεσαι για αλλο;;και θελεις και κουκετα...χαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εσύ ρε Σωσώ ούτε τα γλυκά τρως!!!

χαχαχα!!!

το προφιτερόλ το έφτιαξα από χθες.

σήμερα ήταν πολύ καλό παιδάκι.

και ξαναλέω... μου έκανε κάτι αγκαλιές!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

κάναμε και επίδειξη στον μπαμπά μας!!!

ε μια φορά κι ο Άρης!!!

Σωσώκα δεν έχω πρόβλημα να τους κάνω τα εισιτήρια, αλλά είναι περίεργες οι δουλειές τους.

η νύφη μου είναι συνάδελφός σου!

έχει λίγους μήνες που ξεκίνησε και καταταλαβαίνεις τι χώσιμο τη βάζουν οι παλιές...

ο αδερφός για να μπορέσει να βγει εξωτερικό θέλει ειδικές άδειες...

κάθε φορά μου λένε: "αν είμαστε καλά, το επόμενο Πάσχα/ Χριστούγεννα/ καλοκαίρι τα έρθουμε Κύπρο."

δόξα τω Θεώ καλά είναι, αλλά δεν έρχονται... χαχαχα!!!

ευτυχώς που έχουμε το σκάιπ.

ο ανιψιός μου συνεχίζει να μην αγαπάει τον γιο μου... χαχαχα!!!

ακούει το όνομα του και βγάζει σπυριά!!!

εδώ έχουν πιο δίκαιη συνήθεια με τα ονόματα.

αν κάνω κορίτσι (κι ας είναι το πρώτο) θα πάρει το όνομα της μαμάς μου.

αν κάνω αγόρι θα πάρει το όνομα του πεθερού μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aman καλε Dom ... :roll: γκαστρω8ηκες κ χάζεψες (μπα μπα σε κόλλησα ? :lol: )

μονο το μαρακι78 με καταλαβαινει κ η Νανουκα (κατα το ήμιση ...) :mrgreen:

Σιγά να μην τον άβγαζα κ στα κάγκελα να τον τινάζω σαν βελέντζα ! :lol::lol::lol:

Κάρτα έχουμε γιατί πχ αν δεν έχει μπει το ενοικιο άκομα , όπως προχτές , αγοράζω με κάρτα (σε 2-3 ατοκες δόσεις) κ μολις παρω φραγκα τα βάζω Κατευ8είαν ! (φαντασου ότι ηταν μηδενισμένη η κάρτα , 8α βάλω τα φράγκα άυριο όποτε ... πάτσι ;) )

έχω κ για το ιντερνετ η όποια έχει μεσα 100Ε , αν βρω κάτι σε πρόσφορα , το αγοράζω κ μια χαρα δεν χρωσταω ... ειμαι συνειδητοποιημένη γιατι 1 φορα την ειχα πατησει στα 20 μου που δουλευα κ εκανα μηνες να την ξεχρεωσω , οποτε οι λαλακιες 1 φορα γινονται...

Να ρωτησω κάτι ??? (η ΖΖΖ- Βεφα να μην απαντήσει) ειναι μέρες - βδομάδα που με πιάνει να μαγειρευω 2 φαγητα κα8ε μέρα κ κάποιες που δεν έχω διά8εση ουτε αυγό να βράσω ... ΜΟΝΟ ΕΓΩ ΤΟ ΠΑ8ΑΙΝΩ ??? :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλο μηνα δεν ειπα η γαιδάρα !!! (να με προτιμάτε , έχω 8ρεπτικο γάλα σαν ζώο) :lol::lol::lol:

Κοριτσια σημερα ΩΣ ΔΙΑ ΜΑΓΕΙΑΣ ο Θάνος όταν τον φωνάζω με συγκεκριμένη χροια φωνής -Θάαανοοο

κά8εται σούζα , με κοιτάει με αμήχανο βλέμα φέυγει απο το απαγορευμένο σημείο κ έρχεται κ μου αγκαλιάζει τα πόδια (γλυψιμο κ καλά) ΚΟΥΦΑ8ΗΚΑ , κά8ε μέρα του το έκανα σήμερα 8α πηρε μπρός φαινεται ... :lol::lol::lol: για να δούμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kale poy eiste olewqqq;;;;;

ολα καλα;;;να σε ιεχα μπροστα μου να εβλεπα πως φωναζεις το θανο!!!

αυριο πρωι φευγει η αδερφη..

φαγαμε απεξω..στη δουλεια..νανα καλα ναειναι τα παιδια και να μην ερθουν ποτε..

το καλοκαιρι θα ερθει μαλλον η θουλη οικογενειακως./....σουπερ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραααα....

και αργησα να σας γραψω...

ειμαστε ξυπνιοι απο τις 4.30 :mrgreen::mrgreen:

ειπα θα πιει το γαλα και θα κοιμηθει ως συνηθως...αλλα.....ειχε αλλα σχεδια...

ειναι ακμαιοτατος και εμεις κουρελι..χωρις κλαμα χωρις γκρινια τιποτα..απλως ειχε ορεξη γα παραμυθακι στις 5 το πρωι..τι πιο φυσιολογικο??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρες!!!

Εμείς σαν να είμαστε καλύτερα (δόξα τον Θεό ) αλλά σχολείο δεν θα την στείλω την μεγάλη!

Σωσώ δεν αντέχω για άλλο παιδί ούτε το θέμα της εγκυμοσύνης-γέννας ούτε το μετά :mrgreen::mrgreen: Βεβαια αν προκύψει δεν θα το διώξω αλλά δεν το επιδιώκω με τίποτα

Αχ βρε Νάνα ξέρω πόσο θα χαιρόσουν να τους είχες εκεί μαζί σου για λίγο αλλά θα γίνει κι αυτό κάποια στιγμή!!!

Τζουλ (πρώτη πρώτη απαντώ είδες :P:P ) κι εγώ το παθαίνω αυτό και μάλιστα βρίσκομαι σε φάση που δεν θέλω να μαγειρεύω καθόλου!!!!

Σωκω καλή επιστροφή στην αδερφούλα!!!

Χρυσούλα πρωινό καψόνι? Αχ υπομονή θα περάσει κι αυτό!!

Και ο λόγος ξανά στο μαγείρεμα που δεν έχω ιδέα τι θα φτιάξω....θα ανοίξω το ψυγείο και θα μαγειρέψω οτι λαχανικά βρω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρια καλημερα...ευχαριστω για το αιτημα φιλιας..και εγω ηθελα να κανω σε σε να και στη Τζουλ που δε σας εχω αλλα ολο το αμελουσα...αν ξεχνω καμια συγγνωμη...

εγω σημερα δε μαγειρευω τιποτα...ο μικρος θα φαει ντολμαδακια πο χθες και εμεις σαλατα μαρουλι με τονο γιατι το ξεφτιλισαμε :twisted::twisted::twisted:

Σωσω καλο ταξιδι στην αδερφη σου!!!και εγω θελω Κρητη!!!!

σημερα εχω μαθημα 12-9..αλλα πριν θα παω βολτα στην αγορα...μου την εχει δωσει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα καλημερα και Χρονια πολλά σε όλα τα κοριτσακια!!!!!

Δεν εχω διαβασει τιποτα, ελπίζω να ειστε ολες καλα..

Επιστροφη στη δουλεια σημερα...

ευτυχως τις 3 τελευταιες μερες λυσσαξαμε..όλο εξω ειμαστε..

Φιλακια πολλά προς το παρον

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και απο μας..και διαβαζατε παραμυθαι στισ 5;;ε ρε γλεντια...

καλε που ειστε και επεσε ετσι το τιμ μας;;μαρακι;;

αντε παιδια ..ελατε κρητη φετος..αληθεια σας λεω..

ελατε..οσες θελετε..καποιες εχουν υποσχεθει αλλα αντε να δουμε..εφυγε η αδερφη μου..εγω κοιμηθηκα λιγο..αυτο κ δεν εχω ..το πηγε ο νατρας μου για σερβιε..αλλα ολο και καπου θα παμε..

ισμηνη μπραβο που ολα καλα..

και σε σας ζζ..

λεω να παω καποια στιγμη στα τζαμπ ονα της παρω σκηνη

εχει παρει καμια..;;

παιδια απο σας μαθαινω τι θα κανει το παιδι μου ...καθοτι μικροτερες κατα μηνα..απο το μεγαλυτερο..αρχιζει βγαζει καλτσες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!

Ισμηνη σου κανα αιτημα φιλιας τωρα που λετε γιαυτο.Χτες συνειδητοποιησα οτι δεν ειμαστε φιλες :D

Νομιζω τωρα θα ειμαι φιλη με ολες!

Νανουκα θα σου πω εγω πώς να κανεις αιτημα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα πας στο προφιλ αυτου που σε ενδιαφερει και θα σου βγαλει

10πχ Φιλοι Συνταξη Μηνυματος Προσθηκη στους φιλους

Πατας το ΄΄προσθηκη στους φιλους΄΄

και αμα θες γραφεις και καμια χαζομαρα πχ κοριτσακι θες να γινουμε φιλοι;

και αναμενεις την εγκριση της μανταμ ντε μπομπαντουρ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κουκλες.

Περαστικα σε ολες τις μαμαδες και τα παιδακια.

Η μικρη μια χαρα,εγω ειχα τις μαυρες μου,ελπιζω να ειστε ολες καλα.

Σωσω σκηνη εχω παρει στην μικρη εδω και ενα διμηνο περιπου.Στην αρχη ξετρελαθηκε δεν εβγαινε απο μεσα,τωρα πλεον θα μπει οποτε θυμηθει.Παντως ανοιχτη την εχω και μπαινοβγαινει.Δεν μας εφταναν ολα τα παιχνιδια εχω και αυτη μεσα στην μεση.Κανονικος παιδοποτος γιναμε!

Α σημερα μου εκανε πυρετο 39 χωρις τιποτα αλλο.

πΑΩ γιατι εχει την γκρινια του ΑΙΩΝΑ σημερα.Ειμαι και αυπνη...γγρρρρ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • AX ναι βρε κορίτσια, να μπούμε 2ο τρίμηνο να ηρεμήσουμε! Βέβαια οκ, έχω ακούσει για περιπτώσεις που δεν πήγαν καλά και μετά το 1ο αλλά είναι πολύυυυ λιγότερες. Τώρα περνάμε το κρίσιμο στάδιο. Αυτό με το χαρτί κι εγώ, κάθε φορά, το ίδιο συναίσθημα. Πόσο ωραίο που καταλαβαίνουμε η μία την άλλη πάντως 🥰
    • Αχ κ εγω το ιδιο! Χτες το βράδυ, ξημερώματα και το πρωι κατά τις 6 που ξυπνούσα για τουαλέτα με κλωτσούσε συνέχεια. Ξύπνησα κατά τις 8 σημερα και ακομα να με κλωτσήσει. Ξερω; Μπορει να κουράστηκε απο το βράδυ 😊
    • Καλή μου Kiddo, καταλαβαίνω ότι έχεις περάσει πολλά και είναι λογικό να έχεις τόση αγωνία. Εγώ σκέψου ότι δεν ήθελα να ανοίξω το θέμα, ένιωθα κάπως..... Ήλπιζα ότι κάποια άλλη κοπέλα θα το ξεκινήσει για να γράφω κι εγώ, δεν ένιωθα ότι είμαι σε θέση να ξεκινήσω μια συζήτηση με αυτοπεποίθηση διότι έχω ταλαιπωρηθεί κι εγώ... Όμως οι κουβέντες που κάνουμε εδώ μας αποφορτίζουν και σίγουρα βρίσκουμε κατανόηση και αγάπη!❤️ Εσύ κορίτσι μου γιατί έχεις την αιμορραγία, σου έχει πει κάτι ο γιατρός σου?? Πάντως όταν βλέπεις αίμα, πώς να μην ανησυχείς??? Κι εγώ κάθε μα κάθε φορά που πάω τουαλέτα, κοιτάζω με ένα άγχος το χαρτάκι, και φαντάσου ότι δόξα το Θεό μέχρι τώρα δεν είχα κάποιο σημάδι. Αν όμως σου λέει ο γιατρός σου ότι είναι αισιόδοξος, προσπάθησε να τον ακούσεις και τον εμπιστευτείς. Σου στέλνω όλη μου τη θετική ενέργεια, αν πάνε όλα υπέροχα και να κυλήσει η εγκυμοσύνη σου ομαλά από εδώ και πέρα! Ένας μήνας έμεινε και μπαίνουμε στο 2ο τρίμηνο, θα τα καταφέρουμε όοοοοοολες!!!!! 🙏💪🌈
    • Τι ωραία νέα κορίτσι μου! Αφού άκουσες και το μωράκι σου φαντάζομαι σήμερα πετάς! Αχ, κουράγιο με τον εμετό, εύχομαι να γίνεται μια στο τόσο...!
    • Μπράβο ρε κορίτσι!!! Όλα πάνε καλά και εσύ τώρα θα ΧΑΛΑΡΩΣΕΙΣ!!!!!!!! Στην αυχενική θα έχεις μια πρώτη καλή εκτίμηση για το πόσο είσαι ακριβώς και στην Β επιπέδου θα είναι το οριστικό και για την ΠΗΤ.  Εμένα μόνο φιλικό και βιταμίνη D μου έχει δώσει και προγεστερόνη μέχρι 24 εβδομάδα και βλέπουμε αναλόγως το μήκος τραχήλου.  Και φυσικά με ζυγίζει και μετράει πίεση σε κάθε επίσκεψη....και φυσικά κατά τον 8 μήνα τρωγόμαστε για τα κιλά λόγω του διαβήτη...αλλά έχει κι αυτό την πλάκα του γιατί ξέρω ότι υπερβάλει κάπως γιατί ξέρει ότι τσιμπάω σε αυτά που λέει και με πειράζει!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...