Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΟΥΡΛΙΑΖΕΙ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΤΟΥ! ΤΙ ΕΧΕΙ;;;;


Recommended Posts

Μανούλες τα φώτα σας!

Ο μπεμπούλης μου είναι 3,5 μηνών.

Απο εχθές κοιμάται κανένα 15-20λεπτο και ξαφνικά βάζει κάτι ουρλιαχτά που φεύγει η ψυχή, η καρδιά μου ... όλα μου.

Τον παίρνω αγκαλιά και με το ζόρι τον παρηγορώ.

Κατα την διάρκεια της νύχτας που νυστάζει τον κοιμίζω σχετικά εύκολα.

Μετά όμως από το 15-20λεπτο ... πάλι τα ίδια.

Μίλησα με τον γιατρό μου γιατί γενικά είναι ανήσυχος, δε θέλει να θηλάσει, τα κακάκια του είναι πράσινα και αραια, αλλά αυτό το κακό με τα ουρλιαχτά με ανησύχισε ακόμα πιο πολύ.

Ο γιατρός μου είπε αν συνεχίσει την Δευτέρα να του κάνω εξετάσεις ούρων.

Μήπως όμως έχει κάτι και μέχρι την Δευτέρα χάνουμε χρόνο;

Εχει καμιά σας ιδέα τι μπορεί να έχει;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα..

εμένα κλαίει στον ύπνο του επειδή βλέπει όνειρα..πολλές φορές δεν ξυπνάει και συνεχίζει τον ύπνο του κανονικά!! Τρέχω και εγώ πανικόβλητη αλλά ο κύριος ρίχνει ύπνους απίστευτους...

Στην δική σου περίπτωση όμως δεν μπορώ να σου πω τι φταίει..καλύτερα να μιλήσεις ξανά με τον παιδίατρο σου αν το συνεχίσει...και κυρίως γιατί έχει και άλλα συμπτώματα από ότι μας γράφεις. Εύχομαι να μην έχει απολύτως τίποτα και να είναι λίγη γκρίνια λόγω ούλων....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα..κ εμενα η μικρη μου μου το εκανε αυτο οταν ηαν 2-3 μηνων..ξαφνικα ενω κοιμοταν εβγαζε μια κραυγη λες κ την μαχαιρωναν...κ μετα συνεχιζε να κοιμοταν..μερικες φορες ειχα τρομοκρατηθει παρα πολυ γιατι ετυχε να την εχω κ αγκαλια μου..τωρα ειναι 4+ κ δεν το εχει ξανα κανει..οσο για τον υπνο πονεμενη ιστορια...κοιμαται το πρωι γιατι εχει μπερδεψει την μερα με την νυχτα..στις αρχες ειδικα να ουρλιαζει κ ολη την νυχτα στο ποδι,ειχε κ πονακια κ οπως καταλαβαινεις ημασταν στην τσιτα...το μωρακι πιστευω μονο του θα βγαλει το προγραμμα..φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Μακάρι να είναι έτσι κοριτσάκια μου και απλά να βλέπει κάτι στον ύπνο του...

Μετά τις 2 δε το ξαναέκανε και ξύπνησε στις 6 για να φάει χωρις πανικους και ουρλιαχτα.

Για να δούμε ... σημερα πως θα πάει η μέρα ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Την υπόλοιπη μέρα πως είναι?

Γιατί αν κάτι τον πονάει ή τον ενοχλεί σίγουρα δεν θα είναι μόνο την νύχτα

Τα κακά έχουν και βλέννες? θηλάζεις αποκλειστικά? μέχρι τώρα πως ήταν τα κακά του?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

O παιδιατρος εξετασε αυτια, κοιλιτσα;;;...

πως τον βλεπεις οταν κανει τσισακια..κανει αρκετα;;;, κλαιει κατα τη διαρκεια της ημερας....

τα πρασινα αραια κακα μπορει να ειναι ενδειξη υπερπαραγωγης εαν θηλαζει η ενδειξη σε αλλεργια στην πρωτεινη του αγελαδινου γαλακτος..αλλα αυτο θα σου το εμφανιζε και νωρητερα, επισης δινεις χαμομιλι στο μωρο και εαν ναι ποσο...

εχει μηξες η εχει κανει μηξουλες προσφατα;;;

υπαρχει μια πολυ μικρη πιθανωτητα εκτος απο ουρολοιμωξη- που θα παρατηρουσες και ολας και απο αλλα συμπτωματα...πχ δεν θα ετρωγε, θα εκλεγε καθε φορα που θα προσπαθουσε να κανει τσισακια.και εν τελη εαν αυτο σηνεχιζει για καιρο θα εκανε και πηρετο...

υπαρχει και η αλλη περιπτωση να εχει παθεις καποιας ελαφρας μορφης ωτιτιδα- η οποια ομως ποναει απιστευτα και μονο οταν περασα εγω η ιδια προσφατα καταλαβα ποσο πολυ ποναει..

συζητησε το με το γιατρο σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κι από μένα..

Μήπως το μωράκι σου έχει κολικούς?? Αν τον βλέπεις να κλαίει και να διπλώνει τα ποδαράκια του πάνω στη κοιλίτσα του, πιθανόν να έχει κολικούς..

Ωστόσο ο πλέον αρμόδιος για να σου πει είναι ο παιδίατρος (ζήτησέ του να τον εξετάσει ενδελεχώς!)

Εύχομαι να μην είναι τίποτα και να ηρεμήσει το μωράκι σου :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Την υπόλοιπη μέρα πως είναι?

Γιατί αν κάτι τον πονάει ή τον ενοχλεί σίγουρα δεν θα είναι μόνο την νύχτα

Τα κακά έχουν και βλέννες? θηλάζεις αποκλειστικά? μέχρι τώρα πως ήταν τα κακά του?

Ναι τον θηλάζω αποκλειστικά.

Τα κακά είναι τις τελευταίες μέρες αρκετα αραιά και πράσινα.

Δυστυχώς και τώρα που ξύπνησε έχει πολύ γρκινια και κλάμα.

Κατάφερε λίγο να κοιμηθεί τώρα.

Σκεφτομαι μήπως έχει καμία ουρολοίμοξη και ζορίζεται να κατουρίσει και για αυτό κλαίει.

Αν μέχρι το μεσημέρι συνεχισει θα τον πάω στον γιατρό.

Γιατί μεσολαβεί και ΣΚ και αν έχει κάτι γιατί να βασανίζεται το καημένο ...

Cesilia, στον παιδίατρο δεν τον πήγα ακόμα... Τωρα που το λες και απο την ώρα που υποψιάστηκα για ουρολοίμοξη, νομίζω πως τα τσισάκια του δεν είναι τόσα πολλά.

Ναι κλάιει κατά την διάρκεια της ημέρας.

Εχει κάνει ξανά στο παρελθόν πράσινα κακάκια ... ειδικά όταν περνούσε τους κολικούς.

Ιδιαίτερες μίξες ... όχι.

Χαμομίλι του έδωσα σύνολο 100μλ όλη μέρα εχθές και 30 ή 50 (δε θυμαμαι καλά) προχθές.

kyriaki78 ... ναι τα σφίγει τα ποδαράκια του όταν έχει αυτές τις κρίσεις.

Για να δούμε όταν θα ξυπνήσει ... τι συμπεριφορα θα έχει ...

Πάντος μέχρι τώρα δεν έχει πεταχτεί ουρλιάζοντας ... ευτυχώς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοψε εντλως το χαμομιλη...προκαλει ευκοιλια σε παιδακια που δεν εχουν προβλημα με τις κενωσεις...και δεν χρειαζετε καθολου σε μωρα που θηλαζουν αποκλειστικα...

μη δινεις καθολου, ουτε ενα μλ..

οσο για το εαν υποψιαζεσαι ουρολοιμοξη πηγενε αμεσα στον παιδιατρο για να τον εξετασει και να κανετε καλλιεργεια..σε αυτες τις περιπτωσεις οσο πιο νωρις το διαγνωσει τοσο πιο καλα..αμα αρχισει να ανει πηρετο κλπ θα εχει ηδη κανει ζημια..δε στο λεω

για να σε τρομαξω απλα ποναει πολυ η ουρολοιμοξη και ειναι κριμα να υποφερει

Αν σφυγγει τα ποδαρακι ατου ειναι παλη κολικοι..το καημενουλι...πηγενε σε γιατρο μην το καθιστερεις καθολου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ θα σου πρότεινα να τον πας παιδίατρο αφού μεσολαβεί ΣΚ

Χαμομήλι γιατί του δίνεις? είναι περιττό

Επειδή τα πράσινα κακά μπορεί να είναι και υπερπαραγωγή γράψε μας λίγο πως θηλάζεις.

Σε κάθε γεύμα δίνεις ένα στήθος ή δύο?

Μπορεί βέβαια να είναι και ένα απλό κρυωματάκι

Πόσες μέρες κάνει πράσινα κακά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Cesilia φαντάσου οτι ο γιατρός μου είπε να του δίνο χαμομήλι γιατί υποψιάζεται επείδη αρνήται να θηλάσει πως ίσως το γάλα δε του επαρκει.

Μου είπε μαλιστα να του δώσω και συμπλήρωμα αλλά εγώ δε του έδωσα.

Αφού έχω γάλα.

Αυτός δε προσπαθεί καν ... με τον που τον βάζω στο στίθος ουρλιάζει.

Οχι όμως όλες τις φορές.

Στις 6 το πρωί έφαγε κανονικότατα.

Και εχθές το ίδιο.

Από το απόγευμα και μετά μου τα χαλα αλλά είναι ακόμα μόνο 2 ημέρες η ιστορία αυτή και δε μπορώ να βγαλω συμπεράσματα.

Εν το μεταξύ έχει πέσει σε λίθαργο .... ακόμα να ξυπνήσει.

Δε κοιμόταν καλά την νύχτα. Ολο κουνιώταν και βαριαναστέναζε...

natasoula θηλάζω και από τα 2 κάθε φορα. Συνήθως ανα 3ωρο εκτός το βράδυ που μπορεί να μου κάνει και 8ωρο. Επίσης στην διάρκεια της ημέρας εαν τον πάρει κανένας βαθύς ύπνος μπορεί να κάνει και 4ωρο. Τα πράσινα κακάκια είναι 1,5 μερα τωρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπν παρε του κουτι με το χαμομιλη και πετα το τωρα...ειλικρινα δε σου χρειαζετε...

ποσες πανες βρεχει;;;

απο βαρος πως παει;;;;

Πηγενε να το δει και κανε καλλιεργεια ουρων..ενδεχομενος κατι να γινετε λαθος με τον θηλασμο αλλα απεκλεισε πρωτα το θεμα να μην εχει ουρολοιμωξη η να εχει παθει μερικης μορφης αφυδατωση- αποτελεσμα της ελαυριας δοιαρροιας και μειομενης προσληψης τροφης

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όπως σου είπε και η σεσίλια πρώτα απόλα πέτα το χαμομήλι

Αν έτσι θήλαζες από την αρχή και τα πράσινα κακά τα έιδες τώρα πρώτη φορά δεν νομίζω να είναι θέμα υπερπαραγωγής. Πάντως είναι καλύτερα να δίνεις στήθος και γεύμα.

Αν παίρνει ικανοποιητικό βάρος και βρέχει αρκετές πάνες σίγουρα δεν υπάρχει πρόβλημα με το γάλα σου.

Σήμερα ξαναμίλησες με τον παιδίατρο?

Πόσες ώρες κοιμάται τώρα? Αν είναι πάνω από 3 καλύτερα να τον ξυπνήσεις και να τον θηλάσεις. Μην τον αφήνεις πολλές ώρες χωρίς φαγητό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν ξυπνησε, θήλασε κανονικά, τσισάκια είχε αρκετα, που σημαίνει πως εφόσον δεν τσίριξε στον ύπνο του δε πονούσε, μετά έκανε και τα κακάκια του αλλά πολύ πρασινα και νερουλα...

Παίξαμε, κουβεντιάσαμε αλλά μετά άρχισε πάλι ένα επισόδειο.

Μπορώ να πω του πέρασε αρκετά εύκολα.

Τώρα ξανά κοιμήθηκε.

Η αλήθεια είναι πως και εγώ με τα στομαχιακά μου δε τα πάω πολύ καλά τις τελευταίες μέρες και εχω και ανακατοσούρες.

Ομως ειλικρινά προσέχω παρα πολύ τι τρώω για να μη τον πειράζει.

Cesilia αφυδάτωση απο τις διαροιες ... λες; πάντως τρώει κανονικά σε γενικές γραμμές. Αν δε φάει την μια φορά πολύ, την επόμενη συνήθος, αν είναι ήρεμος θα φάει κανονικά και με το παραπάνω οπότε σαν να αναπληρώνει.

natasoula τα πράσινα κακάκια τα έχουμε δει πολλες φορες. Περάσαμε πολύ δυσκολα με τους κολικούς. Ο γιατρός είπε όσο θηλάζω αποκλειστικά να μη τα φοβάμαι.

Το ξέρω αυτό με το στήθος και γεύμα αλλά ξέρεις τι γίνεται. Τα βράδυα που δε μου κάνει 3ωρα αλλά κοιμάται παραπάνω, το καημένο το στήθος που θα μείνει μέχρι το πρωί ... την έβαψε!

Τα κιλά του είναι καλά.

Μολις μπήκε στον 4ο ήταν 6 κιλά και 60 πόντους.

Καλά δεν είναι;

Ωχ τώρα το είδα αυτό με το 3ωρο, δηλαδή να τον ξυπνάω στο 3ωρο; Ακόμα και την νύχτα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοιτα..δεν ειναι ευκολο να κανει αφυδατωση απο διαρροιες..απλα προσεχε τα τσισακια του αμα δεις οτι μειωνετε η ποσοτητα, εινι κιτρινα πολυ κλπ..τοτε να ανισυχησεις..

μη του δινεις χαμομιλη, πραγματικα σε παιδια που θηλαζουν αποκλειστηκα και δεν εχουν προβλημα με καινωσεις δεν χρειαζετε και μπορει να κανει κακο..ενδεχετε να προκαλει ορισμενα επεισοδια σαν τα δικα σας..

εαν ντε και καλα θελεις να του δινεις προτιμησε το κιντερτε..αν και ολοι αναιξερετως θα συμφωνισουν οτι παιδια που θηλαζουν αποκλειστηκα δεν χρειαζονται απολυτως κανενα αλλο υγρο.

Τη νυχτα στην ηλικια σας μη το ξυπνας εαν δεν ξυπναει μονο του..ας το να κοιμηθει οσο θελει και θηλαζε οποτε το επιθυμει . Αυτο φυσικα εαν παιρνει κανονικα βαρος και βρεχει 6-8 πανες με τσισακια καθε μερα..

ξυπναμε τα παιδια τις πρωτες 20-40 ημερες οχι παραπανω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φυσικά και δεν χρειάζεται να τον ξυπνάς για να θηλάσει και ειδικά το βράδυ. Είναι αρκετά μεγάλος.

Το έγραψα για την συγκεκριμένη στιγμή επειδή είχες πεί ότι δεν έκανε πολλά τσισάκια και ήταν σε λίθαργο.

Τα πράσινα κακά πάντως δεν είναι φυσιολογκά σε παιδί που θηλάζει. Τα κακά πρέπει να είναι μουσταρδί με σποράκια.

Μαζί με τα πράσινα κακά έχεις δεί ποτέ και βλέννες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν του είχα ξαναδώσει χαμομιλι ... για αυτον ακριβός τον λόγο.

Αφου μου είπε ο γιατρος ... του έδωσα και εγώ.

Το κιντερτεν του εδωσα ... ναι.

Ευτυχώς που δε χρειάζεται ακόμα να τον ξυπνάω...

Τραβίξαμε πολλά μέχρι και τις αρχές του 4ου μήνα.

Εγώ και αυτός δηλαδή ... μη νομίζεται πως ο πληθυντικός είναι για τον μπαμπά...

Άυτός κοιμάται χωριστα ... και με κλειστή την πόρτα!

Τέλος πάντων...

Οι πάνες του είναι σίγουρα τόσες.

Βλένες δεν έχω δει ευτυχός!

Παρα μόνο στους εμετούλιδες καμιά φορά.

Τα κακάκια όμως πολύ συχνά παλιότερα ήταν πρασινα.

Μη φανταστείς καταπράσινα, αλλά όχι το κίτρινο μουσταρδί που θα έπρεπε.

Τώρα ηταν πάλι πρασινα.

Εφαγε πάλι κανονικά χωρίς κλάματα και υστερίες...

Λέτε να του πέρασε;;;

Αχ μακάρι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κι από εμένα. Να σε ρωτήσω κάτι: μήπως έχει κάνει εμβόλιο την τελευταία εβδομάδα με 10 μέρες; γιατί το κλάμα μπορεί να οφείλεται εκεί, η δικιά μου όταν κάνει εμβολιάκι γίνεται άλλο παιδί, κλαίει στον ύπνο της ή ουρλιάζει στον ξύπνιο της χωρίς λόγο κλπ. Βέβαια τα πράσινα κακάκια είναι άσχετα με το εμβόλιο, ίσως για αυτό να φταίει κάτι που έφαγες το έχει πάθει και η μπέμπα μου και πέρασε.

Νatasoula επειδή ρώτησες για τις βλένες και το μωράκι μου έχει εδώ και μέρες στα κακάκια της, για να το λες σου έχει τύχει κι εσένα; από τι ήταν; ο παιδίατρος μου είπε ότι ίσως να φταίει το συμπλήρωμα που της δίνω και μου είπε αν συνεχιστούν θα μου δώσει υποαλλεργικό. Από τι άλλο θα μπορούσε να είναι; Συγνώμη για την άσχετη ερώτηση σε αυτό το θεματάκι, είδα αυτό που ανέφερες και βρήκα ευκαιρία να ρωτήσω! εγώ γαλακτοκομικά δεν έτρωγα, την τελευταια εβδομάδα τα προσθέτω σιγά σιγά στη διατροφή μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

IreneValadia ta koριτσια σου τα ειοαν μια χαρα!

ελπιζω να πεταξες το κιντερτρε!

επησις η διατροφη σου πως ειναι?

ενδεχεται το μωρακι σου να εχει αερια!

τα κακακι πως ειανι τωρα?

πανες ποσες?

συμπληρωμα δινεις?

αν ποσο?

κατεγραψε τις ωρες που το κανει !

enina η βλενη στα κακα και αιματακι ειναι αλλεργια στα αγελαδνο η και την πρωτεινη

θηλαζεις?

δινεις συπμληρωμα?

οταν λες δεν τρως γαλακτοκομικα....τι ενοεις?

κρυμενο αγελαδινο-πρωτεινη υπαρχε σε πραγματα που δεν φανατζεσαι...πχ ψωμι του τοστ

δηλ. τι ετρωγες?

αν εδινες συμπληρωμα ποσο και γιατι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

IreneValadia αν βλέπεις συχνά πράσινα κακάκια πιθανόν να είναι υπερπαραγωγή, προσπάθησε να κάνεις γεύμα και στήθος. Το βράδυ που είπες ότι το ένα μπορεί να μείνει πολλές ώρες χωρίς να φάει από εκεί το μωρό, βγάλε λίγο με το χέρι αν σε ενοχλεί για να ανακουφιστείς.

enina για την βλέννη σου απάντησε η pebii το πιο πιθανόν είναι να υπάρχει αλλεργία

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KAΛΗΣΠΕΡΑ!

ΘΑ ΣΟΥ ΕΛΕΓΑ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΛΙΓΟ Κ ΤΑ ΑΥΤΑΚΙΑ!ΕΜΕΝΑ Η ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΤΣΙΡΙΖΕ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΤΗΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΣΤΑ ΑΥΤΙΑ!

ΕΠΙΣΗΣ ΤΟ ΧΑΜΟΜΗΛΙ ΦΕΡΝΕΙ ΚΑΚΑΚΙΑ ΔΛΔ ΒΟΗΘΑΕΙ ΤΑ ΔΥΣΚΟΙΛΙΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ!

ΜΗΠΩΣ ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΕΔΙΝΕΣ ΤΟ ΧΑΜΟΜΗΛΙ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ?

ΔΕΣ ΒΕΒΑΙΑ ΠΡΩΤΑ ΤΗΝ ΟΥΡΟΛΟΙΜΩΞΗ, ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΚΟΠΕΛΑ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΓΡΑΨΕΙ ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΑ ΕΝΑ ΘΕΜΑ , ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΙΑΡΡΟΙΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΝ ΤΗΝ ΟΥΡΟΛΟΙΜΩΞΗ!

ΔΕΣ ΤΗΝ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΣΟΥ , ΜΗΠΩΣ ΕΦΑΓΕΣ ΚΑΤΙ ΑΛΛΕΡΓΙΟΓΟΝΟ?Η ΦΑΚΕΣ?Η ΚΑΤΙ ΠΡΑΣΙΝΟ-ΦΑΣΟΛΑΚΙΑ?ΑΡΑΚΑ?ΜΠΡΟΚΟΛΟ?

Κ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΠΕ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΠΙΟ ΠΑΝΩ, ΓΙΑ ΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ!!!ΕΧΟΥΝ ΠΟΛΛΕΣ ΑΝΤΕΔΕΙΞΕΙΣ!

ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΑΙΟ Κ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΜΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΙΚΑΣΙΕΣ!!!

ΠΕΡΑΣΤΙΚΟΥΛΙΑ Κ ΥΠΟΜΟΝΗ!!!

ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

enina η βλενη στα κακα και αιματακι ειναι αλλεργια στα αγελαδνο η και την πρωτεινη

θηλαζεις?

δινεις συπμληρωμα?

οταν λες δεν τρως γαλακτοκομικα....τι ενοεις?

κρυμενο αγελαδινο-πρωτεινη υπαρχε σε πραγματα που δεν φανατζεσαι...πχ ψωμι του τοστ

δηλ. τι ετρωγες?

αν εδινες συμπληρωμα ποσο και γιατι?

Σε ευχαριστώ για την απάντηση! Εχεις δίκιο ότι το γάλα κρύβεται σε πολλά πράγματα... όχι, δυστυχώς δεν έφτασα σε σημείο να μην τρώω ψωμί του τοστ, απλά έκοψα εντελώς το γάλα, τα τυριά, το γιαούρτι. Δεν είχα φανταστεί ότι ακόμα και μια τόσο μικρή ποσότητα όπως σε 2 φέτες ψωμάκι την ημέρα μπορούσαν να την πειράξουν.. αιματάκι δεν έχω δει μέχρι στιγμής.

Τρώει 4 γεύματα την ημέρα, τα 3 είναι δικό μου γαλατάκι και το 1 συμπλήρωμα,της δίνω το frisolac. Για διάφορους λόγους δεν θηλάζω εδώ και 3,5 μήνες, βγάζω το γάλα με το θήλαστρο για αυτό δεν μπορώ να καλύψω όλα της τα γεύματα δυστυχώς... Οπότε θα πω στο γιατρό να μου πει ποιό υποαλλεργικό γάλα να πάρω, θα κόψω κι εγώ πάλι ΟΛΑ τα γαλακτοκομικά αυτή τη φορά, για να δω αν θα σταματήσουν... Ελπίζω να φταίει το αγελαδινό και να μην έχει κάτι άλλο! Και πάλι ευχαριστώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κοριτσια μου ευτυχως συνήλθε!

Εχθές μου κοιμήθηκε μια χαρά και το πρωι ήταν αρκετα ευδιάθετος!

Σας ευχαριστώ πάρα πολυ!

Η συμπαράσταση σας ήταν πολύτιμη!

Τωρα το βραδάκι βέβαια φαίνεται παλι να τον πονα η κοιλίτσα του.

Μαλλον φταίει το φαγητό.

Και εγώ αισθάνομαι λίγο πρισμένη.

Και φανταστείτε μακαρόνια με σάλτσα φάγαμε.

Εβαλα κρεμμύδι και πιπεριά αλλά πολύ καλά αλεσμένα.

Αλλά μάλλον αυτά μας έκαναν την ζημιά.

Τι να τρώω πια ... μόνο σούπες;

Με το παραμικρό έχουμε πρόβλημα ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειρηνουλα να σου ζησει ο Αντρακλας οταν ηρθε ο γιατρος για πρωτη φορα στο σπιτι για να δει την μικρη μας ειπε οτι τα παιδια και 4 λογους κλαινε η γιατι πεινανε η γιατι πονανε η γιατι ετσι θελουνη απο

κολικους.Η μικρη μας απο την δευτερα ξεκινησε κενωσεις νερουλες και πρασινες ειναι σαββατο και ακομα το στομαχακι της δεν εχει συνελθει καποια ιωσουλα ειναι με εμετο και διαρροιες μην φοβασαι θα περασει το 48 αρο και επειδη τρεφεται αποκλειστικα με γαλα θα κανει ποιο αργα να επανελθει στα φυσιολογικα του......απλα κραταω ενημερο τον γιατρο για την πορεια της εαν σου κανει 6-7 κενωσεις επανωτα η πανω απο 10 μεσα στην ημερα τοτε ειναι διαρροια....

Ενινα το αιμα στα κοπρανα δηλωνει αλλεργια εγω δυστυχως επειδη εκατσε η μικρη σε θερμοκοιτιδα μια εβδομαδα και μετα απο κακη ψυχολογικη κατασταση δικη μου με κλαμα δεν κατορθωσα να την θηλασω μου κοπηκε οταν μετα πηγαμε σπιτι και ενω δεν της εδιναν υποαλλεργικο ξεκινησαν οι βλεννες στα κοπρανα μεχρι που ειδα αιματακι καθαρο επανω στο παμπερς καναμε εξετασεις βγηκαν ολες καθαρες αλλα μας ειπε ο γιατρος να μην το λαβουμε υποψη μας το αποτελεσμα γιατι μπορει και να εχει και ξεκινησαμε μια διαδικασια με το να παιζουμε με τα υποαλλεργικα μεχρι που φτασαμε στο τελευταιο γαλα που υπαρχει στην αγορα για τα αλλεργικα παιδια που πινει ακομα και σημερα 10 μηνων πλεον εχει 57 ευρω τα 400γρ αλλα μας τα καλυπτει το ικα Τωρα που θα χρονισει θα κανουμε το πατσ τεστ να δουμε σε τι ειναι αλλεργικη εκτος απο το αγελαδινο που βασικα δεν ξερω και εαν τελικα ισχυει να ειναι..........

ξεχασα να πω καπου ακουσα για το χαμομηλι εμενα ο γιατρος μου το ειχε απαγορεψει μεχρι τον 4 νομιζω ομως εγω ακουσα τις γιαγιαδες και εβραζα χαμομηλι του βουνου καθαρο και εβαζα με το νερακι αυτο το γαλα της........ακομα και σημερα που ειμαστε στους 10 τρωμε μονο κατσικι και κοτοπουλο και επιλεκτικα λαχανικα φρουτο μηλο αχλαδι η μπανανα μας εκανε κολικους και δυσκοιλιοτητα καιοχι γιαουρτι οχι ρυζι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κοριτσια μου ευτυχως συνήλθε!

Εχθές μου κοιμήθηκε μια χαρά και το πρωι ήταν αρκετα ευδιάθετος!

Σας ευχαριστώ πάρα πολυ!

Η συμπαράσταση σας ήταν πολύτιμη!

Τωρα το βραδάκι βέβαια φαίνεται παλι να τον πονα η κοιλίτσα του.

Μαλλον φταίει το φαγητό.

Και εγώ αισθάνομαι λίγο πρισμένη.

Και φανταστείτε μακαρόνια με σάλτσα φάγαμε.

Εβαλα κρεμμύδι και πιπεριά αλλά πολύ καλά αλεσμένα.

Αλλά μάλλον αυτά μας έκαναν την ζημιά.

Τι να τρώω πια ... μόνο σούπες;

Με το παραμικρό έχουμε πρόβλημα ...

απαγορευεται το κρεμμυδι ρε σι ειρηνη κανει αερια πολλα απο οτι διαβαζα σε βιβλιο σε θηλαζουσα μητερα και μην ξεχνας εχει και κολικους ειναι μικρουλη εμας τωρα το ζουλαπι μου επειδη οταν ειναι αρρωστη την κοιμιζω στο δωματιο μας το βραδυ τσιριζει γιατι θελει να ξαναερθει στο δωματιο μου αυτο γινεται για μια εβδδομαδα ξεμαθαινει και παλι στην κουνια της

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...