Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΜΕ ΑΠΡΙΛΙΟ-ΜΑΪΟ 2011!!Νο 7&ΠΟΛΛΕΣ ΓΕΝΝΕΣ!!


Recommended Posts

ελενακι μου ο γαμπρουλης μου χτυπιετε τσαντισμενος γιατι σε πολυ λιγο πρεπει να αφησει την ζεστη κοιλιτσα της μανουλας που τοσους μηνες τον κραταει ζεστουλικο κ χορτατο :lol::lol::lol:τωρα συμπεθερουλα μου εισαι ηδη στην 39 εβδομαδα νομιζω πως πλεον δεν υπαρχει λογος να κανεις προκληση λιγες μερουλες εμειναν τα κιλα του τα πηρε ο μπεμπης σκοπος νομιζω ηταν να μην παρει τοσα τωρα που εφτασες ομως ως εδω νομιζω τζαμπα ταλαιπωρια...

εμεις πηγαμε στην παιδιατρο εγκαινιασαμε κ το καροτσακι μας :lol: εχει ευτυχως τελεια μερα κ η παιδιατρος ειναι μονο τρια τετραγωνα μακρυα μια χαρα ειναι το αστερακι μου την κατουρησε κιολας την γιατρο =))=))=)) πανε τα σεντονια της :lol::lol::lol: σημερα μας εχει στο κατουρημα γενικα η μπεμπα γιατι το πρωι κατουρησε κ εμενα κ μολις ειχα κανει μπανιο κ εβαλα καθαρη νυχτικια το σκατουλι μου!!η παιδιατρος μου ειπε να την κανουμε καθε μερα μπανιο κ να μην την βαζω λαδακι μου εδωσε ενα γαλακτωμα της frezyderm γιατι το λαδακι την ερεθισε,μας καθαρισε κ τον αφαλο μας κ ειμαστε τζαμι τωρα!!!οσο για τα κακακια που δυσκολευετε να τα κανει μου εγραψε ενα βιολογικο γαλατακι να την βοηθηση...

στειση κ αντρια οι ορμονες φταινε!!!θα περασει πηγαινετε μια βολτιτσα να ξεσκασετε κ να χαλαρωσετε λιγουλακι..αντρια εγω ειχα παρει μια μεγαλη βαλιτσα κ μια μικρη τα χρειαστικα πραγματικα ολα οσα πηρα εστειλα κ ρουχακια για πλυσιμο γιατι δεν μου εφτασαν...τελικα καισαρικη θα κανεις???

γεωργιαννα ο αλεξανδρακος πω τα παει με τον μπεμπουλη???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 981
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Etsi skeftika na kanw k egw alla eutixws kataferame k tin kleisame..Twra an 3exasa kati k prepei na tin anoi3w den 3erw an 3ana kleisei =))..

Nai Soula mou pame gia kaisariki orisame imerominia 10/5 (se 8 meroules :o ) giati i tempela mas den girizei me tipota polles fores exei to kefali tis katw apo to stomaxi mou k to piezei, skefteite poso 4ila vgenei..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol::lol::lol::lol::lol: τέλειο μιλάμε το βιντεακι μας εφταιξες την διάθεση!!!

Οντως ειναι οι ορμονες μας !!! Εγω επιδωθηκα σε δουλειες σπιτιου..σιδερωσα κ τωρα θα παω να κανω μπιφτεκακια στο φουρνο με πατατες κ να φαω κ λιγο παγωτακι.... οχι οτι θελω να γουρουνιασω , απλώς ελιωσα στο σιδερο κ θελω να δροσιστω :lol::lol::lol::lol: ετοιμη η δικιολογια ε? :mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι ειρηνακι ντεμεκ ελιωσες στο σιδερο!! :lol::lol::lol: ξεχασα να σου πω το πιο σημαντικο φιλεναδα!!!στο φαρμακειο ξανα ζυγιστηκα κ ειμαι μειον 4 κιλα!!!τελειο???? :lol::lol::lol: οποτε κ εγω δικαιουμε να χλαπακιασω ενα γκουντις γκριλ τωρα :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σουλα μου ξεχασες να μας πεις κατι πιο σημαντικο: Ποσα κιλα πηγε η μικρη; Τελικα με το γαλα και το θηλασμο τι γινετε; Πηρε ποντους;

Εγω τσακωθηκα με την ζηγαρια μου και ετσι δεν ανεβαινω επανω γτ δεν με ενδιαφερει η αποψη της!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Σαμαρκαδε πολυ στεναχωριεμαι. Εχεις και εσυ τα τρεξιματα σου με μια κοιλια μεγαλη και αντι να σε βοηθαει σε στεναχωρει κιολας ο ανδρας σου. Μακαρι να αλλαξει μολις γεννηθει ο Αρης.

Ο Αλεξανδρος καλα τα παει με τον μικρο, περιμενει ποτε θα ξυπνησει για να του μιλησει ή να τον φιλησει.

Ελενα τα δικα μας λεγαμε οτι βιαζοντουσαν να βγουν γρηγορα τελικα της Ιωαννας εσκασε μυτη πιο γρηγορα. Τελικα τωρα τι θα κανεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τελικα δεν το εφαγα το παγωτό...Αντε με φαγατε!!χαχα

Σουλακι -4 ! Ουαου !!! τετοια να ακουω να παιρνω τα πάνω μου!! Αντε να γεννησω κι εγω να τα χανουμε παρέα!! Οντως δν μας είπες για την ανάπτυξη της μπουμπουκας σου!!

Εγω μαγειρεψα αλλα με επιασε ταχυπαλμία...ειχα 120 παλμους / λεπτό...κακο μαλλον αυτό αλλά δεν ειχα πίεση!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

που χαθηκατε; μαλλον ξεκουραζεστε!

Σημερα σταματησαν καπως λιγο να πονανε τα ραμματα και ετσι ξεκινησα δουλειες μες στο σπιτι. Δεν τελειωνουν ποτε ομως και εγω τα' παιξα ηδη!

ευτυχως ο μικρος ξανακοιμηθηκε τωρα και ετσι μπορω να κανω με την ησυχια μου τις δουλειες. Μου εχουν σπασει τα νευρα οι πανες παλι λερωθηκε ο μικρος απο τσισα. Ολες τις εχω δοκιμασει και το ιδιο ειναι ολες εαν ειναι να φυγουν θα φυγουν.

Καλα Σουλα εμας μας εχεσε μια φορα, το κατουριμα ειναι σε καθημερινη βαση. Τα σελτεδακια δεν τα προλαβαινω πια, πρεπει να παω να παρω και αλλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!!!happy δεν ξερω για ποσο πρεπει να το φοραμε τον κορσε-ζωνη,παντως 8ελει βοη8εια κ απο μερους μας,πραγμα δυσκολο γτ μεσα στο σπιτι οταν βρισκουμε χρονο μονο την διαιτα δεν 8α σκεφτουμε,ειδικα εγω μετα απο τοσα που στερηθηκα.

Γεωργιαννα ειχα το ιδιο προβλημα με τις πανες,με τι babyllino σω8ηκα!!!!!

Οσο για το μωρο οσο κ να την 8ηλασω παλι πειναει,οποτε οταν κανω περιπου 14 γευματα στο 24ωρο τα 8 συνη8ως ειναι συμπληρωμα.Ειδικα την νυχτα γτ αλλιως δεν κοιμαται τουλαχιστον 2,5 ωριτσες.

Εν τω μεταξυ μας καλεσαν σε βαπτισια στις 11-6 ,το μωρο 8α ειναι 2 μηνων,το καλο ειναι οτι η εκλησσια κ το τραπεζι ειναι κατω απο το σπιτι μας....να το παρουμε λετε το μωρο μαζι στο πορτ-μπεμπε η ειναι ακομα πολυ μωρο κ δεν κανει???φιλιααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι βρε ξεχασα :lol::lol::lol: λοιπον γεννηθηκε 3.800 στο νοσοκομειο εχασε μας ειπαν μονο 70 γραμμαρια κ τωρα ειναι 3880 η παιδιατρος μας λεει πως λαθος την μετρησαν στο νοσοκομειο κ το υψος της σημερα ηταν 53 στο νοσοκομειο εγραψαν οτι γεννηθηκε 47...τωρα τα συμπερασματα δικα σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας... γυρισα απο το φαρμακειο γυρω στις 3 κι επεσα για υπνο κ ξεραθηκα εχω πολλααααα υγρα ηταν ασπρα η ελαφρως κιτρινωπα και πονους περιοδου... βαρεθηκα θελωωωωωω να γεννησω αλλα δνε ξερω αυριο απογευμα εχω γιατρο...

σαμαρκανδη μου κουραγιο και ο τι σε ενοχλει να το λες χρειαζεσαι υποστηριξη αυτη την περιοδο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σουλα μπορει και να μην κανανε πολυ λαθος στο νοσοκομειο. Ο δικος μου 8 ημερων ηταν το βαρος που γεννηθηκε. ΚΑι ποντους συν, δηλ. 53.

Γωγω μου θα τα δοκιμασω και εγω τα Babyllino μου εστειλαν παλι κουπονια.

Αντε Αφρο και εσυ να γεννησεις να αρχισουμε να μιλαμε για μωρουδιακα πια!!!

Εμενα μου εκανε ενα χουνερι τωρα το βραδυ ο μπεμπης!! Του εκανα μπανιο και μετα τον φασκιωσα, και μετα απο 5λεπτα μας εχεσε. Παλι απο την αρχη, παλι καλα που εχω μολικα σεντονια για φασκιωμα. Ο ανδρας μου γελαγε και με κοροιδευε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειρήνη και Afro, μη βιάζεστε κορίτσια μου!

Ξέρω ότι οι τελευταίες βδομάδες είναι δύσκολες και όλοι μας πρήζουν για το πότε θα γεννήσουμε... Εγώ είμαι ακόμη πιο κοντά από εσάς.. 39w κ 2d! Τι να πώ?

Είναι καλύτερα να είστε προετοιμασμένες ότι μπορεί να φτάσετε μέχρι τέλους δηλ. 40εβδ γιατί αλλιώς η κάθε μέρα θα περνάει βασανιστικά και δε θα ευχαριστηθείτε τις τελευταίες μέρες με την κοιλίτσα σας. Σκεφτείτε ότι αυτό που ζούμε θα το περάσουμε άλλη μία ή το πολύ δύο φορές στη ζωή μας!!! Απολαυστε τις στιγμές! Μετά θα κοιτάμε τις εγκυούλες και θα ζηλεύουμε... Κάθε στιγμή είναι μοναδική!!! :x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια ευχαριστώ για την υποστήριξη! Είναι και οι ορμόνες που με κάνουν λίγο υπερβολική...

Μετά από μια κουραστική μέρα, χαλαρώνω και βλέπω τα πράγματα καλύτερα.

Στέισυ έριξα πολύ γέλιο με το βιντεάκι!

Καλή σας νύχτα, σας φιλώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και απο εμενα!!!!

τι κανετε? 2 μέρες η ζουζουνα ειχε κολικους 1-6 το πρωι :?:?:?:shock::shock::shock::shock: σημερα δεν την εχουν πιασει ακομα...της άλλαξα το γάλα καθώς το μητρικο όλο και ελαττώνεται και έπινε ολο και περισσότερο ξένο...αχ τι να κάνω που ούτε να φάω δεν προλαβαίνω... :(:(

εσείς βρε κορίτσια που θηλάζετε και αποκλειστικά και εσύ βρε Γεωργιάννα μου που έχεις και άλλο παιδάκι πώς τα προλαβαίνετε? πείτε μου και εμένα !!!!!!!!!!!

Αφου δε σου εγραψαν οτι εκαενς αγορι δοξα το θεο να λες :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

πέθανα στο γέλιο :lol::lol::lol::lol:

στα πολύ γρήγορα σας διάβασα και πάλι μια ματιά δηλαδή...βλέπω ότι όλα τα κορίτσια είναι καλά και η επόμενη είναι η Τουρίστρια (αλήθεια πρέπει να μας εξηγήσεις και το όνομά σου :lol::lol::lol: κάποια μέρα!!)

κορίτσια εσείς που γεννήσατε, ιδρώνετε συνέχεια? εγώ τώρα κοντεύω να σαραντίσω και ο ιδρώτας ποτάμι!!! και όχι τίποτα άλλο αλλά δεν πολυ-προλαβαίνω να κανω και 2-3 ντουζ την ημερα που χρειάζεται κανονικά...καλά αν πιάσουν και οι ζέστες πάει ΚΑΗΚΑ (κυριολεκτικά :lol::lol::lol::lol: )

εσείς που θηλάζετε πότε περιμένετε την επόμενη περίοδό σας? τουλάχιστον τότε θα σταματήσουμε να ιδρώνουμε ???(εάν ιδρώνετε και εσείς....),,,μου φαίνεται ότι είμαι σε μια κατάσταση ανάλογη με αυτή της εμμηνόπαυσης (από ότι έχω ρωτήσει & διαβάσει...) εσείς τι γνωρίζεται για αυτό?

θέλω να επιστρέψω και στην δουλειά σύντομα και δεν μπορώ εάν υποφέρω έτσι....

επίσης, μήπως γνωρίζει καμια σας εάν η 1η περίοδος μετά τον τοκετό είναι επίπονη ? και αν τότε πραγματικά φεύγει και το τελευταίο πρήξιμο και τα τελευταία κιλά??? μου έχει μείνει 1.5 κιλό που δεν λέει να φύγει και είναι ΟΛΟ στην κοιλιά...και με εκνευρίζει....δεν έχω κουράγιο για δίαιτα και θέλω να φύγει απο μόνο του χαχαχαχα :lol::lol::lol::lol::lol::lol: για αυτο ρωτάω...

πολλα θέλω ε?????????????????????????????????????????

πολλά πολλά φιλιάαααααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!

Αυτο που ειπε η Στεισυ ισχυει, εγω τωρα που γεννησα ακομη δεν πιστευω οτι ειχα κοιλια και οτι με κλωτσαγε 9 μηνες. Απολαυσε την καθε μερα. Εγινε κατι που γεννησα στην 39 εβδο.; Ειναι μεγαλυτερος και πιο υγιης.

Σαμανθα μου εγω δεν ιδρωνω, μονο την νυχτα εαν κανει πολυ ζεστη. Οσο για την περιοδο δεν θυμαμαι εαν ποναει περισσοτερο , αυτο που ξερω ειναι οτι ερχεται μετα ή προς το τελος του θηλασμου.

Η μπουμπου δεν κοιμαται την ημερα; Εμενα προς το παρον κοιμαται πολλες ωρες και ετσι προλαβαινω. Εχθες την νυχτα μου ξυπνησε ανα 2 ωρες για να φαει. Τωρα που της δινεις συμπληρωμα δεν κοιματε περισσοτερη ωρα; Ποιο ειναι ακριβως το προγραμμα της;

Για τους κολικους τι κανεις;

Τι μου κανετε οι υπολοιπες; Τι θα μαγειρεψετε σημερα; Εγω δεν ξερω ακομη, αλλα εχω σιδερωμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια! Τι κάνετε?

Αχ κι εγώ λέω πως θα μου λείψει η κοιλίτσα μου και όλη αυτή η κινητικότητα εκεί μέσα! Κι αυτό το γλυκό ποδαράκι που με χτυπάει δεξιά!

Ούτε εγώ έχω αποφασίσει τι να μαγειρέψω σήμερα, το μόνο που ξέρω είναι ότι θα πάω να τακτοποιήσω στο γραφείο γιατί αύριο έχω λίγη δουλίτσα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σαμανθα η κοιλια μας και γενικα το σωμα μας επανερχετε μετα απο 9-12 μηνες. Αρα υπομονη με την κοιλιτσα θα σου φυγει, η μητρα ακομη δεν εχει ξεφουσκωσει τελειως. Σιγα τα κιλα που σου μεινανε, εγω τι να πω 9 ακομη; και τρωω συνεχεια γτ πειναω.

Σαμαρκαδε πως θα σταματησεις μετα που θα γεννησεις να τρεχεις ετσι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!! Τι κάνετε τσουπρες? Γεννησε καμμια ? Για να παρουμε παρουσιες..εγω ακομα εδω..κ οπως φαινετε αυτα τα πονακια θα κρατησουν χρονια!!!

Εχεις δικιο βρε στεισι αλλα ειναι κ η ανυπομονησια.. ποτε θα ερθει? ΠΟτε θα ερθει!! Ξέρεις !!!

φανταζεσε να γινοταν κ αυτο??? :lol::lol::lol::lol:

Στους κουμπάρους μας παντως που κανανε μια μπεμπουλα εγραψαν ΑΡΡΕΝ στο ΙΚΑ.......Ελλάς το μεγαλείο σου!!

Σαμάνθα το Τουριστρια ειναι απλο πως βγηκε..τελειωσα τουριστικων επιχειρησεων... αρα ειμαι τουριστρια...πως οταν καποιθος τελειωνει λογιστικά κ ειναι λογιστης? :lol::lol::lol::lol:

Για τα κιλά νομίζω εισαι σουπερ!!! τα εχασες σχεδον ολα κ απο οτι ειδα κ στο facebook εισαι μοντελακι μαμά!!!

Τζωρτζι μου εγω εχω γεμιστα που εφερε η μανουλα! Οποτε για σημερα ξενοιαζω με το φαγητό...

΅

Εδω εχει βροχερό καιρό κι ενω θελω να παω για περπάτημα σκεφτομαι μην πιασει καμια μπορα οπως το πρωι.... ασε που δεν εχω κ παρεουλα κ βαριέμαι μοναχουλα μου :(

Οι υπολοιπες τι εχει το πρόγραμμα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κουκλες!!!

σαμανθακι μου τι κανεις???ουτε εγω ιδρωνω μονο την νυχτα λιγο...καλα μην μιλας καθολου!!!ενα μιση κιλο σου εμεινε μονο κ παραπονιεσε???ουτε στου παπα μην το πεις!!!!

γεωργιαννα μου το υψος μου φαινετε υπερβολικο...σιγουρα την μετρησαν λαθος τι δηλαδη μεσα σε δυο εβδομαδες εβαλε 6 ποντους???για τα κιλα οκ!!!ο αντρας μου εχει τρελαθει η μικρη χεζετε μολις την αλλαζουμε την πανα ξανα ουτε να την κλεισουμε δεν προλαβαινουμε την καινουρια πολυ γελιο εχουν τα σκατουλια :lol::lol::lol: εχεσε κ την πετσετα της εχθες :lol::lol:

κοριτσια η ρουφιανα η ουρα εμεινε τελος τα ψεμματα σε λιγες μερες θα εχετε ολες τα μωρακια σας αγκαλια!!!απολαυστε αυτες τις στιγμες που μενουν,κ μενα μου ελειψε το ποδαρακι που εβγαινε θρασυτατο απο την κοιλια :lol: τωρα τα πιανω κ τα φιλαω ολη την ωρα τα πατουσακια!!!

σημερα εμεις θα φαμε σαρδελιτσα με σαλατα μαρουλι θα τα φτιαξει η πεθερα μου...

ο καιρος ειναι συννεφιασμενος μου την δινει!!!αντε ποτε θα καλοκαιριαση μαιο εχουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελα ντε..να καλοκαιριάσει λιγο..να ανοιξουμε , να μπαινει ηλιος , να νοιωσουμε εστω λιγο ανοιξη!!! Μαρεσει που στεναχωριομουν οτι δε θα βαλω στο μωρο ενα φορμακι βελουτε που πηρα... εδω θα αρχισω να αγχωνομαι σε λιγο για το καλοριφερ οπως πάμε!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Καλά τι κουλο ? ετσι κανουν τα μωρα; κανοηυν τα κακά τους αφου τα αλλάζεις?? Ποπο εξοδα!!!! :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Αχ σκυλάκια!!! Ποσο μα ποσο τα αγαπώ!!! Πριν την εγκυμοσύνη ονειρευόμουν τοσο πολυ ενα σκυλάκι. Αφου στον σύζυγο του το δήλωσα, μολις και το τελευταίο παιδι αρχίσει τις εξόδους με φίλους εγω θα πάρω σκύλο. Εκείνος τα αγαπάει μεν, αλλα δεν τα θελειες το σπίτι... Αλλα θα πατουσα ποδι. Και να σου πω, τι δεν θα εδινα να έχω ενα σκυλάκο τωρα στα δύσκολα. Μεγάλωσα με σκυλιά απο παιδι... Τα παιδια μου σαφως δεν μπορούν να καταλάβουν τι μου συμβαίνει ούτε τους έχω πει κατι. Μονο οτι ειμαι λίγο άρρωστη και θα συνέλθω. Εκανα και το λαθος μια μερα να ξεσπάσω σε κλάματα και ηρθαν ολα και με αγκάλιασαν και ρωτούσαν τι έχω... Τα ζουζουνια ειναι 9 , 4,5 και 2,5. Ταυρακι ζυγακι και παρθενακι αντίστοιχα! Να σας πω κατι κουλό;;; Πρίν 3 μηνες που ήταν έγκυος μια φίλη (που δυστυχώς παλινδρομησε) μου ειχε πει για ντομπλερακι. Της ειπα θα της δωσω το δικο μου. Γυρισα το σπίτι ανάποδα για να να το βρω. Και ορκίζομαι εδωσα τεράστια βάση, σε ένα συρτάρι που ήμουν σίγουρη οτι το ειχα εκει. Ομως δεν το βρηκα. Οποτε θεώρησα πως μαλλον θα το έδωσα στην αδερφή μου. Και καλε κορίτσια.... Χθες βράδυ, πηγα να παρω απο αυτο το συρτάρι ένα τετράδιο, το οποίο ειναι πανω πανω και τσουουουπ να σου το ντομπλερακι!!! Κουλο ε;;; Τα παιδιά αποκλείεται να το είχαν πάρει γιατί δεν το φτάνουν. Το εβαλα για πλακα στην κοιλιά. Ακουσα το εντερακι μου, ακουσα και τους χτύπους της καρδιάς μου. Οκ ζω. Αλλα μου φανηκε τοσο περίεργο.  Έκλεινα τα ματια και ονειρευόμουν τους χτύπους της καρδιάς του. Τι δεν θα έδινα να τους ακουσω... Θεε μου ποσο το θέλω. Ποσο το αγαπώ. Πόσο θα ήθελα σε 7 μήνες να το κρατησω στην αγκαλιά μου . Ποναω τόσο ποτ ξέρω πως δεν... Επίσης υπάρχει μια μικρή ελάττωση στο αιμα. Στην λεκάνη δεν βλέπω η βλέπω ελάχιστο όπου μέχρι εχθές ήταν κατακόκκινο το νερό  στην λεκάνη,στο χάρτη βέβαια βλέπω. Θεωρω ακράδαντα πως θα έπρεπε να παίρνω και ενεσης κορτιζόνης... Και μεγίστη δόση utrogestan  δεν ξερω ποια είναι. Ούτε ο σύζυγος που ειναι φαρμακοποιός.
    • @Mommyel κι εγώ ακόμα είμαι στις πρώτες ετοιμασίες αλλά έχω περίπου 5και βδομάδες μέχρι να μπω στον μήνα μου! Πιστεύω προλαβαίνω!  @nanouko  🤣🤣🤣Εννοείται αν μπορούσαμε όλα θα τα ρυθμιζαμε (υγεία ύψος εμφάνιση χαρακτήρα) !! Για μένα μπορώ να στο εγγυηθώ!😅😅 Θα προσπαθήσουμε για αυτά που περνάνε από το χέρι μας!! 😊😊😊 
    • Σευχαριστω πολύ για την ευχή σου!!! ❤️❤️❤️
    • Αχ Ιωάννα εγώ τη Δευτέρα που μας πέρασε αγοράσαμε τα πρώτα πράγματα του μπέμπη, χθες έκανα παραγγελία το μπανάκι του κ κάτι κάρτες παιχνίδια και στήσαμε το βρεφικό κρεβατάκι που το πήραμε από την αδερφή του άντρα μου κ την Παρασκευή θα πάμε να παραγγείλουμε το καρότσι του κ το στρώμα για το κρεβατάκι!!! Ακόμη κι εγώ δεν ξεκίνησα το πλύσιμο, είναι να ψωνίσω κάποια ρουχαλακια ακόμη, αλλά σκέφτομαι μετά τα μέσα Ιουλίου να τα κάνω, γιατι ξεκίνησα να ξεκαθαριζω πράγματα που χρειαζομαι ή όχι στο σπίτι για να έχω ελεύθερο χώρο. Σήμερα κλείνω την 28η εβδομάδα και αύριο ξεκινάω την 29η. Μήπως σου το πει στο επόμενο ραντεβού για το εμβόλιο, αλλά η αλήθεια είναι ότι δε το ζητάνε όλοι οι γυναικολόγοι. Επίσης το μωρό θα κάνει αυτό το εμβόλιο στο δεύτερο μήνα της ζωής του. Δες αν θα στο πει κι αν δεν αναφέρει κάτι ρώτησε τον τη γνώμη του.. έτσι κι αλλιώς μέχρι την 35η εβδομάδα μπορείς να το κάνεις! Παιδίατρο βρήκατε;; Εμείς τον ρωτήσαμε κ μας είπε να βρούμε κάποιον που να ειδικεύεται στη βρεφική ανάνηψη για να έχουμε μια ασφάλεια παραπάνω. Θέλει σιγά σιγά να πάρουμε να κλείσουμε ένα ραντεβού με τον παιδίατρο για να τον γνωρίσουμε, γιατί καλοκαίρι είναι κι επίσης μάλλον από βδομάδα θα πάμε να ρωτήσουμε στην κλινική. Επίσης, μας είπε κ για αναισθησιολογο ότι πρέπει να κλείσουμε στην κλινική, γενικά έχουμε πολλές εκκρεμότητες που πρέπει να τακτοποιηθούν!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...