Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΜΕ ΑΠΡΙΛΙΟ-ΜΑΪΟ 2011!!Νο 7&ΠΟΛΛΕΣ ΓΕΝΝΕΣ!!


Recommended Posts

Για να δουμε..μου εκανε εντυπωση γιατι ηταν ακριβως στο υψος του κόλπου.... αχ λετε να αποφασισε η μπεμπα μου να βγει μονη της>!?? Τα πονακια περιόδου ομως ειναι σχεδον συνεχομενα αν κ απαλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 981
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γεια σας ομορφες...

εγω εχω εφημερια σημερα... κανονικα ως αυριο το πρωι αλλα εγω φευγω το βραδακι ο μπαμπας μου το κραταει και θα φυγω και σε λιγο για περπατημα, αλλα ξενερωμα πρωτομαγιατικα...

κι εγω νιωθω κατι σα μουδιασματα περιοδου...

ειδομεν

σουλα με χαροποιεις που λιωνεις σιγα σιγα θελω κι εγωωωωω... δηλωνω παντα μεγαλη σου φαν ;)

γιωργιαννα μια χαρα προλαβαινεις κι εσυ να ξεκουραστεις.

ειρηνακι η βλεννη μου ειπε ο γιατρος οτι ειναι πολυ παχυρρευστη και μακρια... ετσι ηταν;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sas koritsakia mou!!

Ir8a stin mama mou twra :)..Ola pigane mia xara eutixws den me evlepan para3ena oute k e3onixistika itane poli evgenikes k diakritikes :)..Pearasame kala!!! Argise na ginei to fagito k etsi argisame k emeis na figoume, kourastika poli i zouzouna olo e3ogkwne to kefalaki tis k ta podarakia tis, ponisa apisteuta ta kokkala mou talaipwri8ika alla kata ta alla mia xara!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το γλυτωσες λοιπόν το σκανάρισμα!!! Αντε τυχερούλα... τις πιο πολλες θα μας σκαναρουν τα σογια στο μαιευτηριο...δε τα γλυτωνουμε με τιποτα τελικά..

Οι πονοι περιοδου μου ακομα εδω σταθεροι... ποπο θελω τη μπεμπα μου!! ελεγα της αφρος ποσο τη θελω... ειχαμε παει για καφε το πρωι που σας ειπα κ ηταν κ μια μπεμπουλα μαζι 6 μηνων..κ χαιδευε την κοιλια μου λες κ καταλαβαινε οτι ειχε μωρουδελι μεσα!! αχ ανυπομονουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειρηνακι λες να εισαι η επομενη???αντε ζουζουνες γεννηστε κ εσεις σας περιμενουμε!!!!

αφρο μου ολη μερα στο φαρμακειο εισαι βρε θηριο???φανταζεσε να σου σπασουν τα νερα εκει :lol::lol::lol:

αχ το κοριτσακι μου αρχισε να κανει εμετο συχνα κοντευω να σκασω,μεσα στην στεναχωρια ειμαι...αντε να παμε αυριο στην παιδιατρο μπας κ με ηρεμηση λιγο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λές σουλάκι; Χμ δε ξερω με επιασε ανυπομονησια... διαβασα οτι αν ειναι η ταπα του τραχηλου αυτη τοτε μπορει να κανει απο 24 ωρες να αρχισει ο πόνος μέχρι 1 βδομαδα!!! Ουφ ουφ...κι αν δεν ηταν ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το γλυτωσες λοιπόν το σκανάρισμα!!! Αντε τυχερούλα... τις πιο πολλες θα μας σκαναρουν τα σογια στο μαιευτηριο...δε τα γλυτωνουμε με τιποτα τελικά..

Οι πονοι περιοδου μου ακομα εδω σταθεροι... ποπο θελω τη μπεμπα μου!! ελεγα της αφρος ποσο τη θελω... ειχαμε παει για καφε το πρωι που σας ειπα κ ηταν κ μια μπεμπουλα μαζι 6 μηνων..κ χαιδευε την κοιλια μου λες κ καταλαβαινε οτι ειχε μωρουδελι μεσα!! αχ ανυπομονουμε!!!

Ennoeitai sto maieutirio 8a mas skanaroun kanonikotata!! =))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

[smilie=icon_flower.gif] [smilie=icon_flower.gif] Καλό μήνααα!!!! @};- @};- @};-

Με το καλό να ξεφουσκώσουμε και οι υπόλοιπες!!

Μπήκα επισήμως στο μήνα μου σήμερα, για να δούμε πόσο θα φάω...

Το Σαββατοκύριακο πέρασε με πρόβες (την άλλη Κυριακή είναι η παράσταση...) και φαγητάκι έξω με φίλους χθες το βράδυ. Τώρα ξεκουράζομαι σπίτι, ο άντρας μου έχει βγει.

Ελαφρώς μελαγχολική η διάθεσή μου, ποτέ δε μου άρεσαν οι Κυριακές!

Στέλνω σε όλες πολλά πολλά φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σουλα μου τι εννοεις σου εκανε εμετο η μικρη;

Λετε για διαιτες και εγω τρωω περισσοτερο απ'οτι στην εγκυμοσυνη. Δεν σκεφτομαι καθολου να το κλεισω μονο λιγο τα γλυκα προσπαθω μα κοψω.

Σημερα εβγαλα γαλα γυρω στα 70μλ. του τα εδωσα με το μπιμπερο, αλλα δεν χορτασε και τον εβαλα μετα απο μιση ωρα στο στηθος και εφαγε και αλλο. Τελικα ποσο γαλα πινει δεν ξερω ακριβως παντως πανω απο 100μλ. Η μπουμπου σου ποσο πινει Σουλα τωρα;

Ειρηνη αυτοι οι πονοι μπορει να κρατησουνε και μια εβδομαδα. Ποτε θα πας στο γιατρο σου; Θελω να δεις τα υγρα σου εαν συνεχισουν ετσι και να παρεις τηλ. το γιατρο σου. Μην ελλατωθουν και αλλο του μωρου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξανα ειχα υγρα.. κ αυτα τα υγρα ηταν παχυρευστα κ λευκά...ισως να ειχε κ μια ιδεα κιτρινου ... τωρα εχω ακομα πονους περιοδου λιγο πιο εντονους κ σαν να κοβονται τα ποδια μου... λετε να ειμαι η επομενη στη λιστα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τετάρτη θα πάμε... νοιωθω κ το μωρο μεσα να πιεζει... θα τον πάρω τηλ αυριο το πρωι να τον ρωτησω για αυτα που ειδα κ αν εχω ακομη πονους να του πω..ΑΑΑΑΑΝ ειμαστε ακομα σπιτι!!χεχε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερααααα!!!

αχ ειρηνακι μου λες να γεννησεις??????τι καλα!!!!μακαρι!!!!!!εχω αγωνια τωρα να μπαινεις να δινεις το παρον!!!!!

samarcante εισαι τρελοκομειο!!!μου αρεσει που εισαι ετοιμογεννη αλλα το σανιδι σανιδι ετσι :lol::lol::lol:

γεψργιαννα μου τρωει ο μπεμπης σου 100ml ε?μπραβο!!!εμενα τρωει 35 το πολυ 60ml σε καθε γευμα αν της δωσω περισσοτερο κανει εμετο με το ενα ματι ανοιχτο κοιμαμαι ασε!!!πως τον βαζεις τον μικρο για υπνο?ανασκελα η πλαγεια????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα..εδω ειμαι δε γεννησα...σορρυ που αργησα να μπω..πρωι πρωι κοψανε το ρεύμα εδω στη γειτωνια..οτι ειχα ανοιξει το λαπτοπ...ελεος δλδ!!! Ακομα εχω πονάκια περιοδου...το βραδυ ενοιωθα λιγο περιεργα.. τωρα την νοιωθω πολκυ χαμηλά να σπρώχνει....υγραδεν ξανα είδα...λιγο σστεαχωρηθηκε ο αντρουλης μου γιατι ηταν σιγουρος οτι εχθες το βραδυ δν θα κοιμομασταν :(

Αντε μπεμπουλινα μου ελα !!!

Σουλα μας μεταφερεις τις αγωνιες της μαμάς!! εςλπιζω να σταματησουν οι εμετοι..σημερα εχεις παιδιατρο ε? Να μας ενημερώσεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!

Σημερα ξεκινησαν και τα σχολεια!! Παλι θα χτυπαει το ρολοι στις 7, αλλα δεν τον πηγαινω εγω το μικρο και ετσι θα κοιμαμαι μετα.

Εχθες αναγκαστικα παλι να βγαλω και να πεταξω λιγο γαλα επειδη απο το αριστερο μαστο ετρεχε μονο του. Δοξα το Θεο που εχω γαλα για να χορταινει το μαναρι μου!!!!

Ποσο μεγαλος μου φαινεται ο Αλεξανδρος σε σχεση με τον Διονυση!! τους κοιταγα εχθες που κοιμοντουσαν και δεν πιστευα οτι και ο Αλεξανδρος ειναι δικος μου. Περιεργο;;; Πως μεγαλωνουν ετσι.

Σουλα μου τον βαζω πλαγια και μου γυρναει αργοτερα ανασκελα. Οταν κοιμαται ανα διαστηματα μου κανει διαφορους θορυβους σαν να σφιγεται και μετα κοιμαται ξανα.

Ειρηνη ολα καλα θα πανε ειμαι σιγουρη, μην βιαζεσαι μονο.

Που εισαστε οι υπολοιπες; Ελενα που χαθηκες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Δύσκολη νύχτα πέρασα με εντάσεις που συνεχίστηκαν τώρα το πρωί, νιώθω πως ο άντρας μου είναι αλλού τελείως, σα να έχει διαγράψει το θέμα της γέννας από το μυαλό του, δε ξέρω τι περίεργη άμυνα είναι αυτή αλλά μου έχει σπάσει τα νεύρα! Τέλος πάντων φεύγω κουρασμένη για το Ιασώ να κάνω μια ένεση (και να σκάσω 75 ευρώ...) και μετά έχω ραντεβού με τη μαία μου στο Χαλάνδρι. Θα σας δω το απόγευμα.

Τουρίστρια μην ανησυχείς, όπου να'ναι θα τη κάνει την εμφάνισή της η μικρή, η φύση είναι σοφή, ξέρει πότε είναι καλύτερα να βγει! Να μας ενημερώνεις!

Happy όσο κι αν κουράζομαι κάποιες φορές, δε μετανιώνω που ασχολούμαι με την παράσταση, βλέπω κόσμο, γελάμε, λέμε διάφορα, μου κάνει καλό! Και να πω την αλήθεια δεν αισθάνομαι πολύ βαριά ακόμα, περνάω και μεγάλος μέρος του έργου καθιστή, οπότε όλα καλά. Φιλάκι στη μπουμπού σου!

Γεωργιάννα μπράβο, μακάρι κι εμείς να έχουμε τόσο γαλατάκι και να τρώνε καλά τα ζουζούνια μας! Ο χρόνος τρέχει, βλέπω κι εγώ παιδάκια φίλων γύρω μου και μου φαίνεται απίστευτο πόσο έχουν μεγαλώσει. Να μου φιλήσεις και τα δυο σου αγοράκια!

Καλημέρα και σε όλα τ' άλλα κοριτσάκια! Πολλά φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νομιζω οτι ολοι περασαμε η θα περασουμε ενα σταδιο αρνησης... ισως χρειαζεται να το συζητησετε λιγο..οσο να πεις εχουν κ οι αντρες μας αγχη οπως εχουμε κιεμεις κ πρεπει να μοιραζομαστε τις σκέψεις μας μεσα απο συζητηση για να λυνονται ολα κ να μην μαζευονται... ευχομαι να το ξεπερασετε..

Η παράσταση θα πρεπει να ειν ια οσυπερ.. ολοι θα ρωτανε " ειναι στ ααληθεια εγκυος?" χεχε Παντως κι εγω λεω μπράβο που αντεχεις κ κανεςι τετοιες δραστηριοτητες!!

Ηρθε το ring sling μας!!! Πως χάρηκα !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα!Εδώ είμαι τώρα Γεωργιάννα μου,έλειπα το Σ/Κ στο εξοχικό μου κ γύρισα χθές απόγευμα αλλα το έριξα στις δουλειές κ δεν πρόλαβα να μπώ. Μια χαρά ο μπεμπάκος σου τρώει το γαλατάκι του Γεωργιάννα μου!Γι'αυτό είναι ήσυχος κ κοιμάται..είναι χορτάτος! Σούλα μου ελπίζω να σταματήσει να κάνει εμετούλι το μπουμπούκι σου,τί τραβάνε κ αυτά τα μικρούλια μωρέ..είναι τόσο ευαισθητούλια!Να μας πείς τα νέα απο τη παιδίατρο!Τί ώρα θα έρθει;

Ειρηνάκι μου τί βλέπω;;Λές να έχουμε γεννητούρια;; Πάρε τήλ το γιατρό σου κ πές του τι νιώθεις μπάς κ σου πεί να πάς!Ενημέρωσε μας ότι κ αν γίνει! Samarcande μου πάλι τρέξιμο έχεις σήμερα..καλό ξεμπέρδεμα κοριτσάκι!

Εμένα πάλι τα νεύρα μου μ'έχουν πιάσει.Απο το βράδυ έχω μια δύσπνοια,μετά μιά ανεβαίνει η πίεση κ μόλις παίρνω το χάπι πέφτει πολύ κ αισθάνομαι οτι αργοπεθαίνω :shock: Δε ξέρω τί έχω πάθει. Ψυχολογία σκατά sorry κιόλας! Κ ο μπέμπης κοπανιέται στη κοιλιά μου ασταμάτητα σα να είναι τσαντισμένος :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενακι μου!!! ακομα ο γιατρος σου άρρωσστος; Ανυσηχω λιγο για σένα :) Να προσέχεις τον εαυτο σου !!!

το γιατρο μου δεν τον πηρα...γιατι δε θελω να μου πει ελα κ να με ψαχουλεψει παλι..αν ειναι να ερθει γεννα τοτε παλι καλα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsakia mou geia sas!!

Eimai stin mama k pali :lol:..Vlepw mia anastatwsi.. K egw den eimai sta kala mou simera niw8w poli kourasmeni parolo pou koimi8ika kala to vradaki,niw8w kommeni, den exw k poli ore3i den 8elw na milw se kanena!!

Teleiwse k i tsanta toketou!!! Ir8a stin mama mou gia na ftia3oume tin tsanta giati i valitsa pou eixa itan mikri k den ta xwrouse ola :? fisika parolo pou auti pou mou edwse i mama mou itan poli megaliteri pali me poli kopo tin kleisame :) pwpw poli rouxa milame k ta panakia k oi servietes epernan poli xwro..

Kali mera se oloussss!!!!!! xxxxxxxxxx

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Vlepw mia anastatwsi.. K egw den eimai sta kala mou simera niw8w poli kourasmeni parolo pou koimi8ika kala to vradaki,niw8w kommeni, den exw k poli ore3i den 8elw na milw se kanena!!

Ακριβώς έτσι νιώθω κι εγώ... τι με έχει πιάσει? :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Ωωω χαρηκα τοσο για την αυχενική σου!! Αν σου πω οτι ήμουν σίγουρη για το κοριτσάκι. Οπως και για την Θετις είμαι σίγουρη πως εχει κοριτσάκι!! Ολα καλα θα πανε. Κανένα άγχος εσεις να μην εχετε γιατί ολα ειναι καλα απο την αρχή. Ακομα και οι αιμορραγίες σου ειδες απ την αρχή πως δεν είναι τίποτα! Θα τον παρω αυριο και θα παω Δευτέρα. Ειμαι αποφασισμένη γι'αυτό. Αν τελικά παει καλα η εγκυμοσύνη (που δεν το πιστεύω) θα αλλαξω γιατρό. Ηδη έχω βρει 2 που μου ειπαν το οκ. Ο 2ος κιολας ειδικεύεται σε κυησεις υψηλού κινδύνου και μου ειπε πως με αναλαμβάνει . Απλα είναι νεαρός και λιγο αυτο με φοβίζει. Έρχεται ομως απο Γερμανία και εχει καλα μηχανηματα. Ο άλλος είναι παλια καραβανα και εχει ξεγεννησει την ανήψια του άντρα μου που ειχε 2 δυσκολες εγκυμοσύνες. Μάλιστα η 2η ηταν με διεισδυτικό πλακούντα και της έσωσε την μήτρα. Η κολλητή μου θελει να μιλήσει και στον δικο της που είναι σίγουρη πως και αυτος θα με αναλάβει. Δεν ξερω αν θέλω να παω μέχρι τη Δευτέρα σε αλλον. Φοβάμαι μην πάθω τα ιδια με την κορη μου και τελικα μπερδευτω χειρότερα. Κατα τα λεγόμενά του , εχει καλό μηχάνημα και εχει πολυ καλύτερη ευκρίνεια απ τα μηχανηματα του Ρέα . Να τον πιστέψω; Ξερω γω... Πριν 5χρ το εφερε οταν ηρθε απο την Αγγλία και εγκαταστάθηκε μονιμα εδω για να αναλάβει το ιατρείο του πατέρα του.
    • Όχι η αλήθεια είναι ο γιατρός δεν είπε κάτι αλλά η μαία που μου το είπε δουλεύει μαζί με την γιατρό μου όποτε λίγο πολύ έχει δει και άλλες περιπτώσεις παροιμία με την δίκη μου και ξέρει περίπου πως κινητέ ο γιατρός σε αυτές τις περιπτώσεις μου για αυτό μου το είπε η κοπέλα είναι και γνωστή του αντρα μου..  Έλα πήρες και το οκ για θάλασσα καλά μπανακια να το ευχαριστηθείς 😊
    • Καλημέρα κι από μένα....όταν εγώ έχω συσπάσεις η πετρώνει η μισή κοιλιά(η δεξιά μεριά) η το κατω μέρος της κοιλιάς ..πάντα έτσι γίνεται σε μένα ...και δεν έχω καταλάβει ποτέ που είναι το κεφάλι και που τα πόδια😅😅😅... Όσον αφορά το κρεβατάκι εγώ στο πρώτο είχα πάρει μια κλασική κούνια όπου απλά κατέβαινε λίγο το κάγκελο...κι ευτυχώς δηλαδή που δεν την πήραμε κρεβατι γιατί ο γιος μου βγήκε πολύ ψηλός και μετά τα 2 δε χοραγε καθόλου στην κούνια και πήραμε κρεβάτι μονό κανονικό... Εν τω μεταξύ και μένα ο γιατρός μου Χε πει ότι το παιδί μπορεί να γυρίζει μέχρι το τέλος..απλά θα δυσκολεύεται γιατί είναι μεγάλο όχι ότι δε γίνεται όμως..γιατι κι εγώ όλο ρωταγα σε τι θέση είναι και μου λέει μην αγχώνεσαι από τώρα για αυτο @Katiana1987άντε ευχαριστησου τωρα τη θάλασσα χωρίς τύψεις...!!!μια χαρά προλαβαίνεις!!
    • Συγχαρητήρια κορίτσι μου. Κι εις ανώτερα!!! Μακάρι να μην ξανά χρειαστείς ημερολόγια και τεστάκια μέχρι να αποφασίσεις να ξανά δοκιμάσεις!
    • Καλημέρα κορίτσια. Έχουμε φτάσει αισίως στις 7 εβδομάδες και δόξα τον θεό όλα πηγαίνουν καλά!!!! Ωστόσο, το πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι πως έχει φουσκώσει πολύ η κοιλιά μου και έχω συνεχώς το αίσθημα της πληρότητας (χωρίς πόνο). Αν είχα και άλλες εγκυμοσύνες στο ενεργητικό μου θα μπορούσα να εξηγήσω το τόσο απότομο φούσκωμα της κοιλιάς, αλλά τώρα??? Πραγματικά δεν είναι δυνατόν να φαίνεται η εγκυμοσύνη από τώρα. Έτσι δεν είναι??? Πείτε μου σας παρακαλώ, σας έχει τύχει??
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...