Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΜΕ ΑΠΡΙΛΙΟ-ΜΑΪΟ 2011!!Νο 7&ΠΟΛΛΕΣ ΓΕΝΝΕΣ!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 981
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Se euxaristw poli!!! :)

Stin Kipro an den kanw la8os iparxoun 3 kartes,me tin mia plirwneis kanonika me tin alli ena mikro poso k me tin alli ka8olou e3artate poia karta exeis..I roz pou exw egw den plirwnw tipota gia tin diamoni mou, tin genna, ta farmaka k.o.k..An pigena k me 3egennouse opoios mou dinane den 8a plirwna apolitws tipota alla epeidi 8elw ton sigkekrimenwo prepei na dwsw to poso pou anafera san ladwma (mavra)..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κ απο μενα...ειμαι τοσο κουρασμενη,ελεγα να κοιμη8ω λιγο αλλα μεχρι να χαλαρωσω ξυπναει η μικρη για φαγητο...ετσι ειναι αυτα..Αυριο κλεινουμε 1 μηνα!!!Σε 8 μερες 8α την παω για την ευχη κ 8α ειναι η πρωτη μας βολτα!!!

Παντως να σας πω την γνωμη μου,δεν με χαλασε κα8ολου η καισαρικη,αν με βαζατε να επιλεξω ,και 8α την επελεγα κ παλι...δεν καταλαβαινω γτ 8εωρειτε τοσο τραγικο ,αλλες κλεινουν ραντεβου εξαρχης κ μου εκανε εντυπωση οταν ημουν εγκυος που με ρωταγαν πως 8α γεννησω...τωρα καταλαβαινω...οκ 2 μερες ποναγα πολυ,τωρα πεταω κ το προτιμω που απο κα8ομαι ανετα κτλ.Σημαδι τιποτα,η πλαστικη κ το σημειο ειναι παρα πολυ μικρο κ χαμηλα,δεν φαινεται καν.

Οσο για τους γιατρους ειναι κα8ικια ολοι τους,ντροπη που ζητανε χρηματα κ το χειροτερο απολα εχουμε μπει στο δικο τους συστημα κ κανουμε οτι μας πουν...γιατι λεμε ,οκ το μωρο μας 8α φερει κ οχι μονο,για οτιδηποτε αλλο σε 8εματα υγειας...μας πουλανε κ μας αγοραζουν,μεγαλα κοροιδα ειμαστε τελικα...Ευτυχως για μενα ο γιατρος μου δεν ζητησε φραγκο...εμεις του δωσαμε 800 ευρω γτ μπορουσαμε κ 8εωρησαμε οτι αξιζε.Βεβαια αν μας ζητουσε απο την αρχη 8α διναμε κ παλι εφοσον ειχαμε καλες συστασεις.Ηταν κ το δημοσιο που πληρωσαμε πολυ λιγα λογω καισαρικης 225 ευρω,μονοκλινο...οποτε μια η αλλη μας ηρθε.

Εγω ρωτησα τον γιατρο για το τσαι κ ειπε,στατιστικα δεν εχει αποδειχτει οτι εχει αποτελεσματα στους κολικους κτλ κ δεν περιεχει μεσα τιποτα ουσιωδες,σκετο νεο ειναι...τωρα αν 8ελει η μητερα να δωσει εως 30γραμμ. μονο...οκ.Μπορει 2 παιδια στα 1000 να νοιωσουν καλυτερα,ειναι τυχαιο γεγονος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου, τι κάνετε?

Δύσκολη η σημερινή μέρα.. Πήγαμε στο ιασώ για το nst. Όλα καλά με την εξέταση. Μία σύσπαση κατέγραψε όλη κι όλη. Οπότε έχουμε δρόμο ακόμη... Τώρα πόσο ακόμη δεν ξέρω γιατί 39 weeks σήμερα... 7 days to go!! Να βλέπετε εμένα οι υπόλοιπες που αγχώνεστε!!

Μετά πήγα τον άντρα μου στο νοσοκομείο γτ ήταν χάλια. Περίμενα στο αυτοκίνητο για να μην έρθω σε επαφή με πολλούς αρρώστους. Ε! δύο ώρες τον είχαν και περίμενε.. (χωρίς να έχουν πολλά περιστατικά) ανέβασε 38,8 πυρετό.. Με έπαιρνε τηλ και μου τα έλεγε κι εγώ κόντευα να μπουκάρω μέσα.. δεν ξέρω κι εγω τι θα έκανα..

Κι εγώ σε νοσοκομείο δουλεύω αλλά δεν κάνουμε έτσι.. εμείς σκιζόμαστε για τους ασθενείς μας..

Τελικά τον είδαν, του πήραν αίμα κ του βάλαν και αντιπυρετικό. 1 ώρα ήθελε να βγει η εξέταση... (σημείωση: επειδή ξέρω, αν θες βγαίνει σε 10 λεπτα η γεν. αίματος) αλλά ο κοσμάκης πρέπει να ταλαιπωρείται.... έτσι είναι το εθνικό σύστημα υγείας..

Πάλι καλά που η ΩΡΛ που τον είδε μετά ήταν καλή (τον εξέτασε σωστά κ του έδωσε καλά φάρμακα και όχι φασόν). Η afro24 καταλαβαίνει τι εννοώ!

Το αποτέλεσμα: οξεία πυώδη αμυγδαλίτιδα (με 14.000 λευκά)... που μπορεί και να μεταδωθεί...

Ευχομαι η παναγίτσα που τόσους μήνες φυλάει τη μικρή μου, να την προστατέψει και τώρα γτ μόνο ο θεός βοηθός μπορώ να πω... για να μην κολήσω!

Sorry που σας τα πρηξα αλλά πάω να σκάσω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sorry, που έγραψα μόνο γι'αυτα που πέρασα σήμερα!

Να ξέρετε ότι κάθε τι που γράφει η καθεμιά σας είναι εξίσου σημαντικό! Πάω να διαβάσω τα νέα σας απ'το πρωί και τα ξαναλέμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγω μου για το τσαι το ιδο μου ειπε και ο γιατρος μου οτι μπορει να μην το πιανει, αλλα μπορει να τον ανακουφισει λιγακι. Το καλυτερο ειναι μασαζ στην κοιλιτσα του για να βγωουν τα αερια.

Αναστασια μου περαστικα σας!!!!!!! Ευχομαι να πανε ολα καλα και γρηγορη αναρωση στον ανδρα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στειση ευχομε να περασει πολυ γρηγορα ο πυρετος του αντρας σου τα περαστηκα μου!!!

γωγω μου εγω συμφωνω με ολα,ητε καισαρικη ητε φυσιολογικος αρκει το παιδι να ειναι καλα!!!αληθεια ζωνη φορας???εγω ξεκηνησα απο σημερα...

ειρηνακι μαλλον δεν εχεις δει την τριλογια ο αρχοντας των δαχτυλιδιων :lol: χομπιτ ειναι κατι καλα μικρα ανθρωπακια :lol::lol::lol:

καλα θα κανεις ειρηνακι να συμφιλιωθεις κ λιγο με την ιδεα της καισαρικης τομης γιατι αν λεμε τωρα αν κατι δεν παει οπως θα επρεπε κ χρειαστει να κανεις ετσι οπως σκεφτεσε τωρα θα σε παρει πολυ απο κατω κ δεν ειναι καλο...εχετο στο μυαλο σου τουλαχιστον σαν ενδεχομενο..

ασε ελενα χαζομαμα δεν λες τιποτα!!!!αφου το μεσημερι την κραταει ο αντρας μου για να κοιμηθω λιγο κ εγω δεν μπορω γιατι την σκεφτομε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στειση ευχομε να περασει πολυ γρηγορα ο πυρετος του αντρας σου τα περαστηκα μου!!!

γωγω μου εγω συμφωνω με ολα,ητε καισαρικη ητε φυσιολογικος αρκει το παιδι να ειναι καλα!!!αληθεια ζωνη φορας???εγω ξεκηνησα απο σημερα...

Εγω πηρα κορσε που πιανει απο τον μηρο εως πανω απο την μεση,στην αρχη τον φοραγα συνεχεια,αλλα τωρα τελευταια τον ξεχναω...ομως πρεπει για να πεσει η κοιλιτσα κ κανει καλο για την μεση.Το βραδυ στον υπνο τον βγαζεις ετσι?Εγω η χαζη τις πρωτες μερες το φοραγα κ στον υπνο,ποντια δεν ειμαι αλλα φερνω λιγο.... :D

-ΑΣΧΕΤΟ-

Το μεσημερι που κραταει ο μπαμπας το μωρο του δινει συμπληρωμα εαν πεινασει???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω για τις ευχές σας! Ελπίζω να πιάσουν...

Είμαι πολύ κουρασμένη αλλά δεν μπορώ να κοιμηθώ... "Ολα του γάμου δύσκολα και η νύφη γκαστρωμένη" δε λέει η παροιμία? Ε, κάπως έτσι!!! :-s

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γυρισα κι εγω..

ευχαριστω για την πληροφοριση..καταλαβα ποια ειναι τα χόμπιτ..χαχαχ

Στεισι μια συσπαση ολη κι ολη? σε ποση ωρα; αυτο μαλλον ειναι καλο γιατι θα εχχεις χρονο με χρι να αναρρωσει ο αντρουλης ε?> οσο για το εθνικο συστημα υγειας χαιρω πολυ... εγω το πιο κορυφαιο που εχω ζησει σε δημοσιο νοσοκομειο : πηγα μετα απο τρακαρισμα γιατι ειχχα τρομερο πονοκέφαλο κ ζητησα αξονική ... ο τυπος επεμενε να μου κανει ακτινογραφια κ στο τελος μου ειπε " Αξονικη μονο σε ξαπλωτους ασθενεις " ΝΤΟΙΝΓΚ!!! ελλας το μεγαλειο σου!!

αντριανακι μεγεια το μαλλι...περιμενουμε κ φωτογραφια ναι?

τζωρτζι μου το κασερι κ το γιαουρτι εχουν εξισου ασβέστιο ..τωρα δεν ιθυμαμε κ τις αναλογιες .

Γωγώ κουράγιο με την ξεκούραση!!

Σουλα μου εχεις δικιο πρεπει να συμφιλιωθώ με την ιδεα της καισαρικής..το κακο ειναι οτι απο την αρχη ημουν αρνητική κ σιγουρα θα με παρει απο κατω γιατι δν ηθελα με τπτ να κάνω :( Οπως κ την προκληση δεν την ηθελα με τιποτα κ για αυτο λιγο με πειραξε...Θα δουμε.. περπάτησα σημερα παλι .. μια ωρα περπατημα νομιζω καλά ειναι... νοιωθω κάτι τσιμπηματακια κατω στο πιπι μου !! Λέτε να ειναι σημάδι; Παντως υγρά δεν εχω ....

Αυριο τι θα κάνετε Πρωτομαγιά? Εγω θελω τοσο να παμε καμμια βολτουλα προς θάλασσα μερια..ελπιζω κ ο αντρας μου να θελει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στεισι μια συσπαση ολη κι ολη? σε ποση ωρα; αυτο μαλλον ειναι καλο γιατι θα εχχεις χρονο με χρι να αναρρωσει ο αντρουλης ε?> οσο για το εθνικο συστημα υγειας χαιρω πολυ... εγω το πιο κορυφαιο που εχω ζησει σε δημοσιο νοσοκομειο : πηγα μετα απο τρακαρισμα γιατι ειχχα τρομερο πονοκέφαλο κ ζητησα αξονική ... ο τυπος επεμενε να μου κανει ακτινογραφια κ στο τελος μου ειπε " Αξονικη μονο σε ξαπλωτους ασθενεις " ΝΤΟΙΝΓΚ!!! ελλας το μεγαλειο σου!!

Μια σύσπαση σε περίπου μισή ώρα! Εγώ νομίζω ότι αισθάνθηκα τρεις αλλά η μαία μου είπε ότι ήταν μία.

Όντως, πάλι καλά για να προλάβει να συνέλθει και ο καλός μου! Μετά θα είχα άγχος μην κολήσει την μπέμπα! Άσε που δε θα τον είχα κοντά μου στον τοκετό.. Καλύτερα που έτυχε τώρα!

Όσο για το ΕΣΥ, πες του "τύπου" αν τον ξαναδείς να ανοίξει κανα βιβλίο.. η αξονική έχει διαγνωστική αξία σε τέτοιες καταστάσεις και όχι η ακτινογραφία!!! Μου τι δίνει που νομίζουν ότι απευθύνονται σε χαζούς! Εγώ γτ εξηγούσα τα πάντα στους ασθενείς μου? Από άλλο πλανήτη είμαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια ομορφα δεν εχω προλαβει να τα διαβασω ολα...

εχω πολλα υγρα, διαφανα βρεχεται το βρακακι μου αλλα οχι ανεξελεγκτα αρα δε μου εχουν σπασει τα νερα... και ποναω απο κατω σα σουβλιες.αυτα...

σημερα τελειωσα τελειως και το παιδικο και τη βαλιτσα με βοηθησαν πεθερα και μαμα, μου φυγε το αγχος τωρα ειναι ολα ετοιμα...σας φιλω ολες θα ξαναμοω αργοτερα εχετε κι εσεις υγρα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όσον αφορά τα "λαδώματα" στους χώρους υγείας, εγώ θα σας πω για το υπόλοιπο προσωπικό (για τους γιατρούς με καλύψατε). Τι να πω δηλαδη? Οι περισσότεροι απλά με αηδιάζουν.. και τους ξέρω και από μέσα...

Μην καλομαθαίνετε τραυματιοφορείς, μαίες και νοσηλευτές σε λεφτά. Ακόμη και σε ευχάριστες καταστάσεις όπως είναι τα γεννητούρια, εμείς φταίμε που τους μαθαίνουμε έτσι.. Πολλοί από αυτούς κάνουν την περισσότερη δουλειά (ο γιατρός πάντα έρχεται τελευταίος) αλλά υπάρχουν κι άλλοι τρόποι να πεις ευχαριστώ!

Εμας εκεί που δουλευω, η χαρά μας ήταν πιο μεγάλη να μας φέρουν κανένα γλυκάκι να φάμε (σαν πεινασμένοι πέφταμε πάνω στα κουτιά,γιατροι κ νοσηλευτές, λες και δεν είχαμε ξαναφάει) παρά να μας βάλουν το 5ευρο ή 10ευρο στην τσέπη...

Στο ιασώ, γνωστός μου έδωσε σε μαία λεφτά γτ λέει δεν του έδωσε δεύτερο γαλατάκι για το μωρό. Και μόλις της τα έδωσε (δεν τα ζήτησε, αυτός μόνος του της τα έδωσε) του έφερε το γαλατάκι.. Πείτε μου ποίος φταίει? Εγώ του τα σουρα! Επρεπε να πάει στην προισταμένη να το πάρει με το έτσι θέλω! Τι σημαίνει δε σου δίνει? Δε μιλάμε για κάτι περιτό, για γάλα μιλάμε! Και εκεί, το πληρώνεις και αδρά.. Αυτή η χαζή θα το ξανακάνει αφού βρέθηκε κάποιος να τη λαδώσει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Afro, κι εγώ έχω υγρά! Πότε διάφανα και πότε άσπρα (πιο πολύ άσπρα) και βρέχω το εσώρουχο. Απλά αλλάζω πολύ συχνά εσώρουχο. Εχω βαρεθεί να πλένω και να σιδερώνω τα δικά μου! Χι,χι!

Μην ανησυχείς. Είναι φυσιολογικό! Αν σπάσουν τα νερά, πίστεψέ με θα το καταλάβουμε!!!

Σουβλιές είχα κι εγώ πριν από λίγο! Και αν και 39εβδ δεν αγχώνομαι!!! ;););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σε ολα τα κοριτσακια και οσα ειμαστε φουσκωμενα ακομη και περιμενουμε τα μαγιατικα μπεμπακια μας, ας ερθουν με το καλο!! Καλο μηνα!! Πολλα φιλακια!! :-*@};-@};-@};-;;):YMHUG:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα! ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ και Μ' ΕΝΑ ΠΟΝΟ στις γαστρουλες μας!!!

Εμεις κοιμηθηκαμε πολυ καλα ανα 4ωρο ξυπναμε την νυχτα και ετσι ξεκουραζετε και η μαμα αρκετα. Βεβαια το βιολογικο της μαμας πως ξυπναει ετσι; χωρις ρολοι ;; Για να καταλαβετε τι εννοω κοιμηθηκαμε στην 1 και επρεπε να ξυπνησω στις 4 για να τον ταισω, ξυπνησα στις 3 μιση μονη μου κοιμηθηκα λιγο ακομη και 4 η ωρα ξυπνησα και το μικρο. Τι ειμαστε εμεις οι μαναδες;;

Σουλα μου εισαι πραγματικα ΧΑΖΟΜΑΜΑ με ολη την σημασια της λεξης!!!! Αγαπουλα πρεπει και εσυ να ξεκουραζεσε οταν κοιματε η μικρη ή οταν στην κραταει ο ανδρας σου. Εαν εσυ δεν εισαι ξεκουραστη δεν θα αντεχεις μετα. Εμενα ο μικρος τον περισσοτερο καιρο κοιματε, η δικια σου δεν κοιματε; Το μεσιμερι εμενα κοιματε καπου 2-3 ωρες και ετσι κοιμαμαι και εγω 1 ωριτσα, βεβαια φροντιζω να εχω τελειωσει με το φαγητο.

Τι μου κανετε οι υπολοιπες; Βροχερη μερα σημεραμαλλον δεν θα πατε πολλες βολτες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Που είστε όλες? Μόνο η Ηλιοδώρα και η Γεωργιάννα ξύπνησε? Σας πλάκωσε το πάπλωμα ή πήγατε να πιάσετε το Μάη?

Εγώ ευτυχώς κοιμήθηκα σχετικά καλά το βράδυ και σήμερα νιώθω λίγο καλύτερα!

Καλό μήνα σε όλες!!! @};-@};-@};-

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera k kalo mina se oles!!!

Egw 3ipnisa evgala fridaki k moustakaki me to meli giati simera exoume trapezi stin pe8era mou :evil: i kouniada mou k i aderfi tis pe8eras mas exei na me doune apo to gamo mou 8 maiou diladi sxedon 1 olokliro xrono k 8a perasw sigoura apo elegxo, 8a me kanoune scanning opws to mixanima pou iparxei sta aerodromia =)) k etsi eipa na min tous dwsw trofi gia sxolia..Extes pou piga k eva4a ta mallakia mou tis eipa k mou ta ekana ena aplo xtenisma isia k apo katw girizoune ligo pros ta e3w..Ta pira ena wraio aplo kotso panw gia itan poli episima an ta afina katw k etsi eimai pio taktopoiimeni..Ax provlimata pou exoume :lol:..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κ καλο μηνα!!!!!

γωγω μου το βραδυ την βγαζω την ζωνη ποσο καιρο πρεπει να την φοραμε αραγε για να μαζευτει η κοιλιτσα???θα με πεις τωρα τι βιαζομε τωρα γεννησα :lol::lol::lol: ετσι κ αλλιως θαλασσα μου φαινεται θα την δω με το μακαρονι φετος :lol::lol::lol:

το μεσημερι που ξαπλωνω αν ξυπνηση το μωρο της δινει μονο συμπληρωμα αν κ δεν κοιμαμαι συνηθω προλαβαινω να δωσω κ βιζακι δεν βλεπω το γαλα μου ομως να αυξανετε κ στεναχωριεμε...δεν χορτενει το μωρο μονο απο μενα κριμα κ ξεκηνησα τοσο καλα...ειχα πολυ γαλα...δεν επρεπε να το πιω το χαπι που μου εδωσαν...

γεωργιαννα μου σουπερ προγραμμα εχει ο μπεμπης,ετσι οπως τα λες ειναι κ εγω πριν ερθει η ωρα της να φαει ξυπναω μονη μου λες κ με εχουν προγραμματηση :lol::lol::lol:

σημερα εφυγε η μανα μου εχει κ ο αντρας μου υπηρεσια πρωτη μερα μονες στο σπιτι :D

στειση για αυτο ειμαστε εδω βρε για να λεμε τα προβληματα μας τις χαρες μας τα παντα τοσους μηνες τα μοιραζομαστε ολα για αυτο μην στεναχωριεσε!!!εννοειτε οταν σε απασχολει κατι κ θες μας το λες!!!τι θα κανετε κοριτσια σημερα?εσεις που μπορειτε??? :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αφρο κ ειρηνη αρχισαν να φαινοντε τα ζυγωματικα μου τελειο??? :lol::lol::lol: αρχισα να λιωνω επιτελους φαινοντε οι φλεβες στα ποδια μου :lol::lol::lol: αντε γεννηστε να λιωνουμε παρεα!!εσας περιμενω να αρχισουμε χμμ διατροφη :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλο μηνα σε ολες σας!!!Χρονια πολλα!!!!Γεωργιαννα να σου ζησει το μωρακι σου και σε εσενα σουλα επισης!!!!Στεισι κοντευεις βρε αγαπη μου κι εσυ....Αντε με εναν πονο και ολα να πανε καλα σου ευχομαι...Πλ φιλια σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα & καλό μηνα!!!!

Ευχομαι ολες μας να κρατησουμε υγιεστατα μπεμπάκια στις αγγαλιες μας , με εναν πόνο !!

Διαβασα τα νεακια σας αλλαε πειδη εχουν ερθει τα ντελιβερι μου ο νους μου ειναι εκει :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

σουλα περιμενε μας να κανουμε διατροφή ολες μαζι!! Fun Club Ρούνας ! :lol::lol::lol:

Τι χαπι σου εδωσαν καλε κ σου ελατωθηκε το γάλα; Να ξερουμε να προσέξουμε εμεις !!

αντριανάκι να μας πεις πως πηγε η επιθεωρηση!!! Τρομερο δε σου φτανει η πεθερα να εχεις κ την κουνιαδα!! :lol::lol::lol::lol::lol: 4 ματια! :lol::lol::lol:

Κοριτσια...σημερα πηγαμε για περπατημα κ καφε στην παραλια...απο το πρωι εχωβ συνεχομενες ενοχλησεις σαν πονους περιόδου & τωρα που γυρήσαμε πηγα τουαλετα κ στο σερβιετακι ειδα μια λευκή βλεννη...κ οταν σκουπιστηκα επισης.... λετε να εφυγε η "ταπα" μου? :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια...σημερα πηγαμε για περπατημα κ καφε στην παραλια...απο το πρωι εχω συνεχομενες ενοχλησεις σαν πονους περιόδου & τωρα που γυρήσαμε πηγα τουαλετα κ στο σερβιετακι ειδα μια λευκή βλεννη...κ οταν σκουπιστηκα επισης.... λετε να εφυγε η "ταπα" μου? :D:D

:lol::lol::lol: Βρε Ειρήνη, πως τα λες έτσι!!!

Κοίτα, είναι πιθανό αυτό που λες. Βλέννη λένε ότι φράσει τον τράχηλο. Μη φοράς σερβιετάκι για κάποιες ώρες για να παρακολουθείς τα υγρά και αν συνεχίσουν τα πονάκια να είναι συστηματικά, χρονομέτρησέ τα!

Εγώ χτες το βράδυ κατά τις 4πμ ένιωσα 3 πιο δυνατά πονάκια που κράτησαν κάπως, και λέω "πλάκα μου κάνεις μπέμπα, κάτσε λίγο ακόμη γτ ο μπαμπάς ψήνεται στον πυρετό και δεν μπορεί να μας πάει στο μαιευτήριο". Μάλλον μ'άκουσε η ζουζούνα και δεν επαναληφθήκαν! :-p:-p

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Όχι η αλήθεια είναι ο γιατρός δεν είπε κάτι αλλά η μαία που μου το είπε δουλεύει μαζί με την γιατρό μου όποτε λίγο πολύ έχει δει και άλλες περιπτώσεις παροιμία με την δίκη μου και ξέρει περίπου πως κινητέ ο γιατρός σε αυτές τις περιπτώσεις μου για αυτό μου το είπε η κοπέλα είναι και γνωστή του αντρα μου..  Έλα πήρες και το οκ για θάλασσα καλά μπανακια να το ευχαριστηθείς 😊
    • Καλημέρα κι από μένα....όταν εγώ έχω συσπάσεις η πετρώνει η μισή κοιλιά(η δεξιά μεριά) η το κατω μέρος της κοιλιάς ..πάντα έτσι γίνεται σε μένα ...και δεν έχω καταλάβει ποτέ που είναι το κεφάλι και που τα πόδια😅😅😅... Όσον αφορά το κρεβατάκι εγώ στο πρώτο είχα πάρει μια κλασική κούνια όπου απλά κατέβαινε λίγο το κάγκελο...κι ευτυχώς δηλαδή που δεν την πήραμε κρεβατι γιατί ο γιος μου βγήκε πολύ ψηλός και μετά τα 2 δε χοραγε καθόλου στην κούνια και πήραμε κρεβάτι μονό κανονικό... Εν τω μεταξύ και μένα ο γιατρός μου Χε πει ότι το παιδί μπορεί να γυρίζει μέχρι το τέλος..απλά θα δυσκολεύεται γιατί είναι μεγάλο όχι ότι δε γίνεται όμως..γιατι κι εγώ όλο ρωταγα σε τι θέση είναι και μου λέει μην αγχώνεσαι από τώρα για αυτο @Katiana1987άντε ευχαριστησου τωρα τη θάλασσα χωρίς τύψεις...!!!μια χαρά προλαβαίνεις!!
    • Συγχαρητήρια κορίτσι μου. Κι εις ανώτερα!!! Μακάρι να μην ξανά χρειαστείς ημερολόγια και τεστάκια μέχρι να αποφασίσεις να ξανά δοκιμάσεις!
    • Καλημέρα κορίτσια. Έχουμε φτάσει αισίως στις 7 εβδομάδες και δόξα τον θεό όλα πηγαίνουν καλά!!!! Ωστόσο, το πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι πως έχει φουσκώσει πολύ η κοιλιά μου και έχω συνεχώς το αίσθημα της πληρότητας (χωρίς πόνο). Αν είχα και άλλες εγκυμοσύνες στο ενεργητικό μου θα μπορούσα να εξηγήσω το τόσο απότομο φούσκωμα της κοιλιάς, αλλά τώρα??? Πραγματικά δεν είναι δυνατόν να φαίνεται η εγκυμοσύνη από τώρα. Έτσι δεν είναι??? Πείτε μου σας παρακαλώ, σας έχει τύχει??
    • Καλημέρα κοριτσάρες μου! Πως είμαστε σήμερα;;; Εγώ εχθές μίλησα και με τους 2 γιατρούς και μου έδωσαν το οκ να μπω στη θάλασσα υπό προυποθέσεις φυσικά... Αλλά θα εκμεταλλευτώ τις τελευταιές μέρες εδώ όσο πιο πολύ μπορώ!!! Έκλεισα και ραντεβού με τη γιατρό στο Έλενα στις 10 Ιουλίου για να δει τις αιματολογικές και το doppler!  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...