Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΜΕ ΑΠΡΙΛΙΟ-ΜΑΪΟ 2011!!Νο 7&ΠΟΛΛΕΣ ΓΕΝΝΕΣ!!


Recommended Posts

καλημερα!!!!!!!!

Ηλιοδωρα μου θα συμφωνησω μαζι σου για την προκληση.Εαν δεν υπαρχει λογος υγειας δεν χρειαζεται πιο νωρις. Η φυση πρεπει να κανει την δουλεια της. Αφηστε που τελικα ισχυει οτι οι πονοι ειναι πιο δυνατοι απ' οτι οταν δεν το προκαλουμε εμεις. Εσυ που θα γεννησεις; Δεν θυμαμαι. Μακαρι να γυρισει τελειως η μπεμπα σου.

Ανδρια γτ θελεις οπωσδηποτε 10.05; Εμεις δωσαμε 1000ε στο γιατρο. Μην τσαντιζεσε ετσι ειναι το φακελακι.

Ειρηνη το περπατημα βοηθαει αρκετα στο τοκετο συνεχισε και κατι θα δουμε την αλλη εβδομαδα. Αλλα σκεψου για την προκληση. Τα υγρα πως ειναι τι σου ειπε;

Ελενα μου μακαρι να βγει μονο του ο Γιωργακης και να μην σε παιδευει στο τοκετο.

Αφρο να χαιρεσαι τον μπαμπα σου. Στην κρεμα μπορεις να βαζεις και οποιο αρωμα θελεις, αυτος κανονικα βαζει κλωναρακι βανιλιας αλλα εχουν 6ε τα δυο!

Εμεις ειμαστε καλα ξυπναμε ανα 4ωρο την νυχτα και την ημερα ανα 3 -4 ωρο αναλογα. Μου αρεσει Ηλιοδωρα που ρωτας τι θα κανουμε σημερα και γελαω πια καθε φορα. Σπιτι εμεις, αφηστε που εχει και το πανηγυρι εδω στην Ν. Φιλαδελφεια και δεν τολμαμε να κουνισουμε τα αυτοκι. μας. Το βραδυ ομως εχουμε παρτυ στην αυλη και θα παει και ο μικρος να διασκεδασει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 981
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τζωρτζι μου κ τα αμνυακα εχουν ελαττωθει αρκετά... ισως για αυτο να θελει να με βάλει ποιος ξέρει... Θα παω τωρΑ ΓΙΑ περπατημα σε λίγο...ελπιζω να βγει μονη της η μικρη μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενα τι εχουμε πει;;; Οχι ΑΓΧΟΣ!!!!!!!!!! Μη βιαζεσε θα ερθει και η ωρα σου σε λιγο καιρο. Εαν στεναχωριεσαι θα ανεβαινει η πιεση σου. Να θυμασαι κατι οτι το καθε τι που γινετε υπαρχει καποιος σκοπος που δεν το γνωριζουμε απο την αρχη. Ο γιατρος σου αρρωστησε τωρα ισως να υπαρχει καποιος λογος, π.χ. να παρει και αλλο βαρος ο μικρος.

Γιωργο κουκλος ο μικρος! Να σας ζησει!!!!!!

Ειρηνη η μικρη ειναι μια χαρα απο κιλα για να γεννησεις φυσιολογικα, αλλα τα υγρα ειναι μαλλον που θελει ο γιατρος σου να σε ξεγεννησει.

Η ευχη μου για ολες σας ειναι να εχετε το γαλα που εχω εγω αυτες τις μερες για οσο κρατησει γτ ειναι και χορταστικο και μπολικο. Αλλα δεν σας κρυβω οτι με αγχωνει το θεμα για ποσες μερες θα ειναι μακαρι για πολλεεεεεεςςςςςςςς. Ευτυχως μολις το αδειασει μετα απο 2 ωρες ειναι και παλι γεματο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειρηνούλα μου δε γίνεται ν'αλλάξω τώρα γιατρό γιατί αυτός είναι ο "μεγάλος" ας πούμε του νοσοκομείο κ δε θα με πάρει κανένας χωρίς να τον ρωτήσει.Απο αυτόν παίρνουν οδηγίες οι περισσότεροι οπότε κ σε άλλον να ζητήσω να με βάλει με πρόκληση σίγουρα θα ρωτήσει τον δικό μου.Τουλάχιστον απο τη στιγμή που μου έχει πεί οτι έπρεπε να γεννήσω μέχρι την Πέμπτη που μας πέρασε ας με έστελνε σε κάποιον δικό του..όχι να περιμένω κ να μη γλιτώσω τη καισαρική..μέχρι κ οι γιατροί χθές μου είπαν οτι θα έχω δύσκολη γέννα λόγω στενής λεκάνης κ μέγεθος εμβρύου..άρα σα να μου λένε κ εκείνοι οτι όσο περνάνε οι μέρες τόσο πιο κοντά στην καισαρική είμαι..αμάν πιά!Α!Μου συστήθηκε χθές απο μόνος του ο αναισθησιολόγος του γιατρού μου κ μου είπε οτι θα τα πούμε στην γέννα!Σαν προειδοποίηση μου ακούστηκε.. Τεσπα,Θα πάρω τηλ τη Δευτέρα το απόγευμα να του τα πώ να δούμε τι θα γίνει.Η υπομονή μου εξαντλείται..

Καλά κάνεις κ εσύ κοριτσάκι μου κ δεν θές να ξέρουν για την πρόκληση κ πότε ακριβώς θα γεννήσεις..δε φτάνει το άγχος που κυριεύει εκείνη τη στιγμή θα έχεις κ 100 άτομα να σε ζαλίζουν με ερωτήσεις!Απαπα!

Για τα αμνιακά τί σου είπε;Καταλάβαινες εσύ την απώλεια;

Γεωργιάννα μου μια χαρά πρόγραμμα φτιάχνει ο μπεμπάκος!Ας είναι κ τα δικά μας έτσι καλόβολα! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακάρι να έχεις δίκιο Γεωργιάννα μου..σίγουρα όλα για κάποιο λόγο γίνονται..ελπίζω να ισχύει κ με μένα κ ας πάρω όλο το μήνα αρκεί να γεννήσω φυσιολογικά!Αλλιώς δε βιάζομαι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αυτο το πραγμα με τις καισαρικες εχει ξεφυγει τελειως!!!!

χθες που ημουνα στο Ελενα το σχολιαζανε οι νοσοκομες και το κοροιδευανε οχι τις γυναικες αλλα τουσ γιατρους ....και καλο στο ποδι να εχεις σε βαζουν για καισαρικη ....η σου λενε ψεματα για την κατασταση σου για να σε "κανονισουν"

τουριστρια μου γιατι κοριτσακι μου να μην βγαινει το μωρο ? τι εισαι χομπιτ και εχεις γιγαντα μεσα σου ?

χθες ειδαμε οτι ειναι 3 κιλα και ο μεγαλος γεννηθικε 3750 ....ειμαι 1.66 και δεν μου εχει πει κατι για το βαρος του παιδιου ακομα και 4 να παει μια χαρα γενναω .

στον μεγαλο ειχα μια ευκολη γεννα σε 8 ωριτσες το ξεπεταξα και σχεδων χωρις ραμματα 3 μονο γιατι οπως εβγαινε με εσκισε με το χερακι του .το σωμμα τησ γυνακας ειναι φτιαγμενο για να ανταπεξερχεται .

ελανακι ο Χ θελει τοσα ? παλυ καλα ειχα ακουσει για 2000 !!!παντως στο Αττικο ειναι λιγο καβαλιμενα καλαμια με την ταριφα .....

ο προηγουμενοσ που ειχα και γεννησα εκει επιμελητης και ηθελα 1500....βρε ουστ ....τα εδωσα σαν πρωταρα αλλα μετα βρε ουστ ....

γεωργιαννα μου που γεννησες θυμησε μου .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι Αφροδίτη μου κ αυτά χάρη μας κάνει γιατί γνωρίζει τη θεία μου(εργάζεται στο Αττικό)αλλιώς 2000 είχα ακούσει οτι έπαιρνε!Μια περιουσία.. αλλα γίνεται να μην τα δώσεις;; Το σκέφτεται ο άντρας μου να του ζητήσει απόδειξη μετά την γέννα να δούμε τί θα πεί...κ άν μας δώσει μικρότερη απο το ποσό που ζητάει τότε τόσα θα πάρει κιόλας! Κοροϊδεία είναι σε δημόσιο να πληρώνεις τόσα! Στο ιατρείο πάντως ούτε μια φορά δε μας έχει κόψει απόδειξη μόνος του κ όταν τη ζητάμε αμέσως ξινίζει!

Αυτός που έχεις τώρα πόσα παίρνει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν μου εχει ζητησει και θα του κανω δωρο κανενα καλο ουισκι για το ευχαριστω γιατι ειναι παρα πολυ καλος .ρε συ απο το δημοσιο πληρωνονται οπως και εμεις εμας μας κοψανε κιολας.....γιατι να δεινουμε εχουμε και μας περισευουν ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα ετοιμογεννες φιλεναδουλες μου κ ηδη μανουλες!!!

πολλα γεννητουρια θα εχουμε κ χαιρομε απιστευτα!!!!!

οντως αυτο με τις καισαρικες εχει παραγινει,γεννουσα το ιδιο διαστημα με δυο γνωστες μου εγω ενταξει πηγα προγραμματισμενα οι γνωστες μου ομως ξεκινησαν με προκληση περασαν τους πονους κ τελικα γεννησαν με καισαρικη,σιγουρα ο φυσιολογικος τοκετος δεν συγκρινετε με την καισαρικη αλλα οταν δεν γινετε αλλιως τι να κανουμε απλα το δεχομαστε...

γιωργο μου τι ζουζουνακι ειναι αυτο???αχ για δαγκωμα ειναι!!!να τον χαιρεστε!!!!!

γεωργιαννα μου μια χαρα προγραμμα εχει το ζουζουνι σου!!!εγω την αφηνω πλεον μονη της να μου πει ποτε πειναει κ πειναει σχεδον καθε τρεις ωρες το γαλα μου δεν επανηλθε ακομη εχω λιγο την βαζω ομως πρωτα στηθος κ μετα δινω μπιμπερο μακαρι να κατεβει,ενδιαμεσα της δινω κ τσαγακι τοσες μερες στο νοσοκομειο δεν της εδιναν κ δεν μπορουσε να κανει τα κακακια της η καημενουλα εχθες την εδωσα πολυ τσαι κ σημερα μας καταεχεσε :lol::lol::lol: ευτυχως ηρεμησα!!!

τελικα ποτε ξανα δεν θα κοιμηθω ηρεμη παντα θα εχω κατι να ανησυχω νομιζω πως αν φυγει φοιτητρια θα παω κ εγω μαζι της :lol::lol::lol::lol: εχουμε κ τραγουδακι να σας το πω???....αλλο τωρα δεν μπορω πες μας λιαγκα τον καιρο :lol::lol::lol: ΤΕΟΝ =))=))=))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφροδιτη στο Ελενα γεννησα και εγω. Αλλα ο δικος μου ειναι κατα της καισαρικης και ας ειναι διευθυντης, δεν βιαστικε καθολου με αφησε με το πασο μου! Τωρα δεν προκειται να τον αλλαξω και ας μην μου κανει ο ιδιος τους υπερηχους.

Μεγαλα μωρα κανεις εσυ παντως! Σε τι δωματιο θα πας εσυ τελικα; Το μονοκλινο που ημουνα ηταν ολα τα λεφτα πολυ καθαρα.

Ξεχασα πριν να σου πω Ελενα το ποσο σε καταλαβαινω οταν σου λενε ακομη δεν γεννησες; Θυμασαι που ειχα πολλα νευρα απο αυτο! Το ιδιο μου κανανε και εμενα, μεχρι που τους εβαλα χερι ακομη και στα πεθερικα μου και στον ανδρα μου και μετα δεν ξαναμιλησαν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΦΡΟΔΙΤΗ ψοφισα στο γελιο με το σχολιο στην ειρηνη χομπιτ που το σκεφτικες =))=))=))=))=))

οσο για τους γιατρους εμεις τους μαθαμε ετσι δυστιχως,εγω εδωσα 150ευρω μονο

αντρια δεν επρεπε να τον ρωτησεις ποσο θελει αυτο ειναι το λαθος που κανουν οι περισσοτεροι ας γεννουσες πρωτα κ μετα να του δινατε οσα θελατε ετσι κ αλλιως δεν ειστε υποχρεωμενοι τωρα ομως που εγινε δεν πειραζει στο επομενο θα ξερεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σουλα γτ της εδωσες τσαι; Στο ειπε ο παιδιατρος; Εμενα μου ειπε να του δωσω μονο μετα για τους κολικους εαν ποναει πολυ. Καλα κανεις και την βαζεις και στο στηθος, θα κατεβει σιγα σιγα, υγρα πολλααααα θελει. Ο παιδιατρος μου ειπε πως πρεπει να πινω τοσα πολλα ωστε να πηγαινω τουαλετα περισσοτερες φορες απ'οτι πηγαινα στον 9ο μηνα.

Η καισαρικη ειναι η ευκολη λυση, ακομη και για τις γυναικες. Αληθεια δεν πονανε τα ραμματα μετα; δεν δυσκολευεσαι μετα να συκωνεσε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α και σιγα μην σου δωσει αποδειξη ....με εκανες και γελασα :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

αλλα νομιζω οτι επιτρεπετε να εχει ιατριο αφου ειναι πανεπιστιμιακος ...γιατι ο δικος μου το ειχε στην ζουλα ....αν επιτρεπετε κατι θα σου κοψει αν ζητησεις αλλα μην φανταστεις ολο το ποσο ....και τοσες επισκεψεις χαμενες ....

σε μονοκλινο η σε λουχ αναλογα ,αν δεν υπαρχει μονοκλινο θα παω σε λουξ ....θελω να ειμαι μονη ...αυτα που περασα στην πρωτη γεννα με την καθε μια και το σοι της δεν θελω ουτε να τα σκευτομαι ....τον Γιαλελη ειχες ?

εγω εχω ενα νεο παλικαρι λεγετε παπαδης και εχει ξεγγενησει δυο γνωστες μου ...φυσιολογικα ....

οταν πρεπει η καισαρικη ναι σωζει ζωες ....αλλα σαν επιτοκες δεν μπορουμε να ξερουμε ποτε πρεπει και ειναι παρα πολοι αυτοι που για να "κανονιζουν" το προγραμμα τους λενε ψεματα ....μετα αφου γεννησουμε ακουμε πιο "καθαρα" και σκευτομαστε οτι μπορει να ηταν μουφα πριν φοβομαστε για το παιδι μας και κανουμε οτι μας πει ο γιατρος .

σουλα .....σιγα σιγα βαζε λιγοτερο ξενο γαλα και μετα αν πειναει ξανα θηλασε .

αν προχωρησεις ετσι δεν θα αυξηθει το δικο σου γαλα .

τσαι μην δινεις καλε ,δεν κανει κακα γιατι μπερδευοντε δυο γαλατα (δικο σου ξενο) αρχισε να θηλαζεισ περισσοτερο και θα κανει 2-3 φορες την μερα .

οτι θες ειμαι εδω στειλε και πμ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

την πρωτη μερα που σηκωθηκα τραβουσε λιγο,ραμματα δεν εχω μου εκιανε πλαστικη γενικα η καισαρικη δεν με ταλαιπωρησε οσο με ταλαιπωρησε ο πυρετος που ανεβασα...

τσαγακι μου ειπε η παιδιατρος να της δινω καπου καπου βλεπω οτι την βοηθαει ομως πολυ την δευτερα θα παμε για την πρωτη μας επισκεψη στην παιδιατρο που θα την παρακολουθει εσυ ποτε θα πας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι ειναι χόμπιτ;;;; Εκανα γκουγκλινγκ αλλαδεν κατάλαβα..

Ενταξει ισως το λέει επειδη ειμαι τοσο αρνητικη με την καισαρική..ελπιζω η μπεμπουλα μου να καταλαβει κ να βγει πριν το σαββατο!!! Βεβαια ισως ειναι προβλημα κ τα ελαχιστα αμνυακα...

Ελενακι μου οχι δεν καταλαβα καποια απωλεια..ομως νομιζω εκανα βλακεια που φορουσα σερβιετακι αποροφυτικό...μπορει να εχανα κ να μη το καταλαβαινα επειδη φοραγα σερβιετάκι... βεβαια δε θυμαμε να ειδα κατι υποκιτρινο οπως μας ειχαν πει στα σεμιναρια ..αλλα κ παλι δεξερω.. σγταματησα να φπορά ω για να μπορέσω να καταλαβαινω απο το εσωρουχο μου

Συγνωμη δεν καταλαβα..τι 2.000 ευρω? Για γεννα? Αμοιβη? Εμενα ο ιδιωτης γιατρος μου παιρνει 1.000 ευρω...... πολλα μου φαινονται αλλα εχω ακουσει κ χειροτερα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έτσι είναι αλλα παρόλα αυτά έχουν το θράσσος τα ζητάνε οι περισσότεροι! Μια χαρά ο δικός σου που δεν ζήτησε.Έτσι κ η τωρινή γιατρός μιας φίλης,όταν τη ρώτησε τί θέλει για τη γέννα της,η γιατρός της απάντησε: "Κ τίποτα να μη μου δώσεις δεν πειράζει αλλα άν θές να δώσεις τότε ότι θές,δεν ζητάω εξάλλου μεταξύ μας ΜΑΥΡΑ ΕΙΝΑΙ!" Φυσικά κ δεν είμαστε υποχρεωμένοι να δώσουμε,ούτε έχουμε ούτε μας περισσεύουν! Κ απο το ΙΚΑ μόνο για το νοσοκομείο έχουμε επιστροφή όχι για τον γιατρό! Μια χαρά τους πληρώνουμε ούτως ή άλλως απο τις κρατήσεις που μας κάνουν. Άραγε άμα δε δώσουμε έχουν το δικαίωμα να μας κάνουν τίποτα;; Η έστω άν δώσουμε κάτι "συμβολικό" γιατί έτσι θέλουμε κ όχι όσα ζητάνε;; Λές να μας βάλουν black list? κ να μη με αναλαμβάνει κανένας κ ποτε ξανά?? :lol:

Πάντως άν τελικά δεν είνα ο δικός μου την ώρα της γέννα σιγά μη πληρώσω τον αντικαταστάση!Συγνώμη κιόλας αλλα χέστηκα!

Σουλίτσα μου ερωτευμένη είσαι με την κοράκλα σου!!Σε βλέπω να βγαίνει όταν μεγαλώσει κ να την κατασκοπεύεις μη βρεί κανέναν κ σου φύγει!!χαχα :lol::lol: Πώς είναι η τομή σου;σε τσούζει στο μπάνιο;

Γεωργιάννα μου άσε,δεν τους αντέχω..πεθερικά,κουνιάδα,γείτονες,γνωστοί όλοι καραμέλα το έχουν κάνει!Έχω φτάσει σε σημείο να μη σηκώνω το τήλ γιατί ξέρω οτι θα με ρωτήσουν ακόμα δεν γέννησες ε! κ σίγουρα θα μαλώσω με κανέναν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

2000 μόνο ο γιατρός κ μαύρα! Χώρια πόσο θα κοστίσει το νοσοκομείο,αλλα αυτό εντάξει θα τα πάρουμε απο το ΙΚΑ. Μονόκλινο κορίτσια χίλιες φορές!Η κολλητή μου 4 μέρες δεν είχε κοιμηθεί!Είχε μια γεροντοπαράξενη σε 2κλινο που ροχάλιζε τρελά..αεριζόταν κ κόντευε να λιποθυμήσει απο την μπόχα..σύν οτι είχε 20 άτομα επισκεπτήριο κάθε μέρα μέσα στο δωμάτιο που είχαν κ τα μωρά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω τι να πω σε τετρακλινο και για περισσοτερες μερες ....να μου φερνουν τα χαραματα συγκατοικο που μολις γεννησε και να μαζευετε ολο το σοι και να καθονται απο πανω της να μιλανε ...στις 3-4 το πρωι !!!να κρυβονται αλοι στην τουαλετα για να μην τους βγαλουν .....ασε ασε να μην τα θυμαμαι ....

και που το πας αυτο που μετα την γεννα ...αεριζεσε πολυ ...μονο σου χορεψε και οσο θελεισ πηδα λεει η παροιμια :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αμάν!Στη θέση σου με την παραξενιά που έχω θα τσακωνόμουν σίγουρα.. Απορώ πώς την πάλευες εκει μέσα!Ήρωας Αφροδιτάκι! :lol: Φαντάζομαι όμως τα νεύρα σου τσατάλια.!

η παροιμία όλα τα λεφτά! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφροδιτη τον Δεσυπρη ειχα. Σε απλο μονοκλινο ημουνα στον 6ο οπως και η Γωγω.

Εμενα μου ειπε για τα λεφτα οσα ηθελα, νομιζε οτι μου ειχε πει γυρω στα 800, τελικα του εδωσα 1000ε επειδη το ηθελα εγω. Δεν μου περισσευουν αλλα ημουνα παρα πολυ ευχαριστημενη ειδικα μετα την περιπετεια με το τοκετο και οτι μπορουσε ανετα να μου κανει καισαρικη και δεν το εκανε.

Σουλα μου εμενα ηρθε εχθες στο σπιτι ο γιατρος και θα παμε μετα που θα σαραντησουμε.

Ελενα σιγα μη σου δωσει και αποδειξη ειναι γαιδουρια πολυ απο αυτους. Στην συνηφαδα μου μολις τελειωσε τον τοκετο βγηκε εξω και ζητησε απο τον ανδρα της τα λεφτα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειρηνη αυτο που ειπε για τα υγρα, εγω φορουσα σερβιετακι επειδη ειχα πολλα υγρα λευκα. εαν θυμασαι το ελεγα οτι το αλλαζα 2 φορες την ημερα μπορει και 3.

Αρα εαν εχεις υγρα πολλα θα το καταλαβεις απο το σερβιετακι.

Θελω την βοηθεια σας εαν γνωριζετε. Δεν πινω γαλα και δεν θελω να παιρνω 2 ασβεστια την ημερα. Εαν τρωω κασερι και γιουρτι καθε μερα λετε να τα αναπληρωσω; Ή δεν εχουν την ιδια απορροφησει με το γαλα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το γαλα εχει λιγοτερο ασβεστιο ,φαε γιαουρτακια και τυρι .

εγραφα πριν αλλα τον εβαλα για υπνο και μετα με πεταξε ...ευτυχως δεν τα εχασα.

σουλα μου αν το ηθελες εσυ ...καλα εκανες αφου το ενιωθες .

εγω δεν συμφωνω ...το ευχαριστω δεν το λες μονο με λεφτα και γιατι να στερηθουν τα παιδια μου και το σπιτι μου ιδικα αυτην την εποχη χρηματα αφου πληρωντονται!!!ειλικρινα δεν μου περισευουν

ενα δωρο και μια καρτα με το ποσο πολυ τον ευχαριστω και ποσο καλος γιατρος ειναι ειναι αρκετα .

στο κατω κατω διαλεξα νεο ιατρο για να μην εχω αυτο το "εχει τοση ταριφα γιατι ειναι μεγαλογιατρος" οι νεοι κανουν κρα για πελατεια και ειναι πολυ πιο προσεκτικοι με οσες αναλαμβανουν ....ειναι το ιδιο να εχεις 20 ραντευου την ημερα και το ιδιο να εχεισ 5 ?ο δικος μου κοιταει 3-4 φορες τις εξετασεις καθε φορα και δεν με ξεπεταει ενω βλεπω τους μεγαλογιατρους πως τις ξεπετανε μεσα σε 2-3 λεπτα .....η βαζουν τους νεους να τις δουνε .....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ir8a apo to kommwtirio..Piga se kainourgia kopela k mou alla3e teleiws to mallaki mou, mou ekane liges antaugeies platine-3an8es k ta ipoloipa mallia mou, mou ta eva4e kastano anoixto ena tono pio anoikto apo ta fisika mou (kastano skouro) k egina allos an8rwpos..Edw k 8 xronia k vale ekana antaugeies 3an8es k telika to malli mou egine olo3an8o me riza tin fisiki mou diladi nikouse to 3an8o para to fisiko mou..

Irinaki mou einai apo tous kaliterous giatrous k einai k dieu8intis k pernei ena poli xontro mis8o k 8elei k alla tosa? apo emas tous ftwxous, viopalaistes? Ti na pw?

Elenaki mou dimosio k 8a dwsete tosa? Eleos pia mazi tous :shock: ..Egw eutixws den 8a plirwsw apolitws tipota sto kratiko nosokomeio exw tin karta pou den dineis tipota..Eutixws glitwsame ap'ekei.

Gewrgianna mou 10/05 8elw giati einai ta gene8lia tou androuli mou k apo tin stigmi pou o giatros mas eipe pws to mwro 8a einai teleiwmeno k den diakindinevei kanena kindino tote orisame auti tin imerominia :)..Gewrgianna mou k esi se dimosio gennises?

Simfwnw me oles sas an 8elw na dwsw k osa 8elw k allo na mou "zitaei me tropo" auto einai diaforetiko..An niw8w pws 8elw na dwsw 1,000 evro to kanw giati egw to diale3a k oxi giati prepei..Piga konta tou giati einai apo tis kaliterous giatrous k epeidi akousa pws zitaei 100-200 evro k mena mou leei 400-500 evro ee den ntrepete? eleos :o..An ton kataggeilw paei mesa einai paranomo, afou plirwnete apo tin Kivernisi diladi apo tous forous pou plirwnw egw :twisted: telospantwn........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Soula mou exeis apolito dikaio meta pou to kaloskeftika katalava ti la8os kaname, eipa k tou andra mou pws emeis ftaime pou ton rwtisame posa 8elei k den valame osa 8elame k mporousame, eimaste xazoi :D alla epeidi mou eipe mia kopela 100-200 evro mallon tin 3erei proswpika i mas vrike emas avgaltous k apeirous k mas ekmetalleutike lew as rwtisw na sigoure4w to poso pou mou anafere ekeini i kopela alla distixws tin pa8ame :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Ωωω χαρηκα τοσο για την αυχενική σου!! Αν σου πω οτι ήμουν σίγουρη για το κοριτσάκι. Οπως και για την Θετις είμαι σίγουρη πως εχει κοριτσάκι!! Ολα καλα θα πανε. Κανένα άγχος εσεις να μην εχετε γιατί ολα ειναι καλα απο την αρχή. Ακομα και οι αιμορραγίες σου ειδες απ την αρχή πως δεν είναι τίποτα! Θα τον παρω αυριο και θα παω Δευτέρα. Ειμαι αποφασισμένη γι'αυτό. Αν τελικά παει καλα η εγκυμοσύνη (που δεν το πιστεύω) θα αλλαξω γιατρό. Ηδη έχω βρει 2 που μου ειπαν το οκ. Ο 2ος κιολας ειδικεύεται σε κυησεις υψηλού κινδύνου και μου ειπε πως με αναλαμβάνει . Απλα είναι νεαρός και λιγο αυτο με φοβίζει. Έρχεται ομως απο Γερμανία και εχει καλα μηχανηματα. Ο άλλος είναι παλια καραβανα και εχει ξεγεννησει την ανήψια του άντρα μου που ειχε 2 δυσκολες εγκυμοσύνες. Μάλιστα η 2η ηταν με διεισδυτικό πλακούντα και της έσωσε την μήτρα. Η κολλητή μου θελει να μιλήσει και στον δικο της που είναι σίγουρη πως και αυτος θα με αναλάβει. Δεν ξερω αν θέλω να παω μέχρι τη Δευτέρα σε αλλον. Φοβάμαι μην πάθω τα ιδια με την κορη μου και τελικα μπερδευτω χειρότερα. Κατα τα λεγόμενά του , εχει καλό μηχάνημα και εχει πολυ καλύτερη ευκρίνεια απ τα μηχανηματα του Ρέα . Να τον πιστέψω; Ξερω γω... Πριν 5χρ το εφερε οταν ηρθε απο την Αγγλία και εγκαταστάθηκε μονιμα εδω για να αναλάβει το ιατρείο του πατέρα του.
    • Όχι η αλήθεια είναι ο γιατρός δεν είπε κάτι αλλά η μαία που μου το είπε δουλεύει μαζί με την γιατρό μου όποτε λίγο πολύ έχει δει και άλλες περιπτώσεις παροιμία με την δίκη μου και ξέρει περίπου πως κινητέ ο γιατρός σε αυτές τις περιπτώσεις μου για αυτό μου το είπε η κοπέλα είναι και γνωστή του αντρα μου..  Έλα πήρες και το οκ για θάλασσα καλά μπανακια να το ευχαριστηθείς 😊
    • Καλημέρα κι από μένα....όταν εγώ έχω συσπάσεις η πετρώνει η μισή κοιλιά(η δεξιά μεριά) η το κατω μέρος της κοιλιάς ..πάντα έτσι γίνεται σε μένα ...και δεν έχω καταλάβει ποτέ που είναι το κεφάλι και που τα πόδια😅😅😅... Όσον αφορά το κρεβατάκι εγώ στο πρώτο είχα πάρει μια κλασική κούνια όπου απλά κατέβαινε λίγο το κάγκελο...κι ευτυχώς δηλαδή που δεν την πήραμε κρεβατι γιατί ο γιος μου βγήκε πολύ ψηλός και μετά τα 2 δε χοραγε καθόλου στην κούνια και πήραμε κρεβάτι μονό κανονικό... Εν τω μεταξύ και μένα ο γιατρός μου Χε πει ότι το παιδί μπορεί να γυρίζει μέχρι το τέλος..απλά θα δυσκολεύεται γιατί είναι μεγάλο όχι ότι δε γίνεται όμως..γιατι κι εγώ όλο ρωταγα σε τι θέση είναι και μου λέει μην αγχώνεσαι από τώρα για αυτο @Katiana1987άντε ευχαριστησου τωρα τη θάλασσα χωρίς τύψεις...!!!μια χαρά προλαβαίνεις!!
    • Συγχαρητήρια κορίτσι μου. Κι εις ανώτερα!!! Μακάρι να μην ξανά χρειαστείς ημερολόγια και τεστάκια μέχρι να αποφασίσεις να ξανά δοκιμάσεις!
    • Καλημέρα κορίτσια. Έχουμε φτάσει αισίως στις 7 εβδομάδες και δόξα τον θεό όλα πηγαίνουν καλά!!!! Ωστόσο, το πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι πως έχει φουσκώσει πολύ η κοιλιά μου και έχω συνεχώς το αίσθημα της πληρότητας (χωρίς πόνο). Αν είχα και άλλες εγκυμοσύνες στο ενεργητικό μου θα μπορούσα να εξηγήσω το τόσο απότομο φούσκωμα της κοιλιάς, αλλά τώρα??? Πραγματικά δεν είναι δυνατόν να φαίνεται η εγκυμοσύνη από τώρα. Έτσι δεν είναι??? Πείτε μου σας παρακαλώ, σας έχει τύχει??
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...