Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΜΕ ΑΠΡΙΛΙΟ-ΜΑΪΟ 2011!!Νο 7&ΠΟΛΛΕΣ ΓΕΝΝΕΣ!!


Recommended Posts

Ειρηνη μου γτ φοβασαι; Δεν εχω παθει τπτ μετα απο 2 γεννες που με σκισανε προς τα πισω!!!!

Την ωρα που εβγαινε καταλαβαινα οτι με εκοβε για να βγει ο μπεμπης. Οταν με εραβε μου εκανε ενεση ξυλοκαινης και μετα μου εβαλε καποια υποθετα.

Δεν θα αλλαζα με τπτ στον κοσμο τον φυσιολογικο τοκετο, και ας ποναω τωρα!!!!!

Γωγω μου και εμενα ερχεται αυριο ο παιδιατρος εχω αγωνια εαν τρεφεται σωστα ο μπεμπακος!

Ανδρια πολυ καλη η μπουμου, τωρα θα παιρνει 200γρ την εβδομαδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 981
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αντρια ωραια !!! Μεγαλωνει η μπουμπου σας !!!

Εμεις αυριο εχουμε γιατρο λετε να εφτασε εμας τα 3 κιλά? Αχ ανυπομονω να ερθει το αυριο βραδι..

θελω να απ μια βολτα σε μια φιλη μου αυριο το πρωι αλλα φοβάμαι...φοβαμαι μη σπασουν τα νερα μου ειμαι εξω ...αλλα απο την αλλη βαριεμαι κ στο σπιτι !! Ουφ!! προβληματαπου εχει ο κοσμος ε? εσεις κοριτσια βγαιεντε μονες σας τωρα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!!!!!!!!!!!!

επιτελους αλλαξα τικεράκι :D:D:D:D

τι κανετε?

απο οτι ειδα και στο facebook, οι μαμαδες-κουκλαρες αυτου του θεματος ειναι αμετρητες!!!!! :lol::lol::lol::lol:

κοριτσια ειστε κουκλες!! περιμενω συναντηση!!!!!!!!!!!!!!!!

ελενακι κατι πηρε το ματι μου οτι εχεις πιεση....προσεχε κοριτσι μου, μην το αφηνεις, να πιεσεις τον γιατρο σου!!! περαστικα σου ;)

γραφω με το αριστερο κ δυσκολευομαι!!!

με το αλλο κραταω το ζουζουνι :D:D:D

ΣΑΣ ΦΙΛΩ ΟΛΕΣ!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera prwini-prwini simera :D..

Den koimi8ika sxedon ka8olou, eniw8a mia anisixia, mia agwnia k den 3erw giati, eixa liga ponakia apo katw i zouzouna ekane voltes stin koilitsa mou :) mia kriwna, mia zestainomoun, mia sikonomoun gia tsisa, itan mia nixta pou itan poli para3eni den 3erw k egw pws na sas perigra4w pws eniw8a ws i wra 5 k kati pou eixa dei gia teleutaia fora to roloi eimoun 3ipnia den 3erw pote katafera na koimi8w gia ligo k tsoup i wra 7 to mati garida ee k eipa den sikwnese afou apo tin poli piesi na koimi8w me epiase o ponokefalos..

Auta!!! Perimenw k nea apo ton giwrgo mas (daddycool) twra na doume pote 8a exoume :D...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!

Εκανα χάλια υπνο απόψε... οσο περνανε οι μερες θα χειροτερευει λογικά.. Μεσα στη νυχτα ενοιωσα εναν παρα πολυ δυαντο πονο οπως κ την αλλη φορά...κατω αριστερα σουβλιες που με χτυπουσαν πισω ...κ σαν να ποναγε κ η λεκάνη μου!! Τοσος πονοςπου αρχισα κ φωναζα κ δακρυζα :(

Δεν εχω ιδεα τι ηταν....με παρηγορησε ο αντρουλης μου κ κατα τις 6 κ κατι κοιμηθηκα!! Ελπίζω να περάσει γρηγορα η ωρα κ να παμε στο γιατρο το απογευμα κ να μας πει κατι καλό!!

Τωρα ντυθηκα θα παω στο ταχυδρομίο να πάρω επιτελους το δεμα με τα καλλυντικα που παρειγιλα για την μπεμπα κ μετα θα παω στον Αγιο Νεκταριο μια εκκλησια εδω κοντα να αναψω ενα κεράκι :)

Αντρια προσπαθησε να κοιμηθεις τωρα το πρωι αν τα καταφέρεις... κ εγω μολις γυρισω αυτο θα κανω...τον χρειαζομαστε τον υπνο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Irinaki mou pira svarna ola ta tils apo tis ais8itikous pou 3erw gia na me vole4oune gia apotrixwsi simera giati eimai pi8ikaki giati fovi8ika mipws gennisw giati xtes to vradaki eixa ponous k eipa mipws ginei tipota to savvatokiriako..Ekeini pou paw ka8e fora k me xrewnei mono 20,00evro k kanw ta panta (xeria,podia,bikini,koilia k mesi) den mporei k oses eixane dia8esimo rantevou itan akrives 40,00-55,00 :evil: k eimaste ligo oikonomika xalia..Twra perimenw ena til apo mia alli pou pigena pio palia k mou eipe 30,00 alla 8a dei ti mporei na kanei me ta rantevou tis na me vole4ei k 8a me parei pisw epomenws den mporw na paw gia ipno eimai stand by :D...Antrepome pou rwtaw k times alla eimaste ligo strimwgmenoi oikonomika autes tis meres k etsi prospa8w k egw na kanw oso mporw oikonomia..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα!!!

Μαλλον για πολλες απο μας ηταν δυσκολη νυχτα!

Εμενα απο τις 12 μεχρι τις 4 ο μικρος ηθελε συνεχεια να θηλαζει. Με το που τον επαιρνε ο υπνος τον εβαζα στην καλαθουνα και μετα απο 10-20 λεπτα παλι ξυπναγε.Τελεικα κοιμηθηκαμε απο τις 4 μεχρι τις 6 και μετα απο τις 6.30 μεχρι 8.30 που ξυπνησα εγω. Ο μπεμπης ξυπνησε τωρα 9.15.

Το ενα στηθος το ειχε αδειασει απο γαλα την νυχτα!

Σουλα η σκεψη μου ειναι σε σενα! Θετικη ενεργεια σου στελνω και ευχομαι να παρεις την μπουμπου σου.

Παω να τον ταισω! μετα θα ερθει και ο παιδιατρος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Molis milisa me ton giwrgo mas GENNISE I MARIANNA pigane ola mia xara einai ena omorfo, gliko agoraki 2,800 gr,exei k mallakia :D..Tin marianna tin afisane na koimi8ei ligo (kanena misawro) giati itan ligo anastatwmeni k akomi den efere teleiws tis ais8iseis tis k meta 8a tis dwsoun ton mpompiraki agkalia..

Itan polli xaroumenos o george mas akougotan to xamogelo tou apo to til :)) mou eipe pws eklaige o mikros k molis ton pire agkalia stamatise..O mpompiras moiazei tis Mariannas hehe..Molis ta kataferei 8a mas enimerwsei pio analitika..

Me sigkinise para poli etsi opws mou ta perigrafe..Etre3an ligo ta matakia mou :cry:

George mou na sas zisei to 8aumataki sas..Panta gero, kalotixo k igiiestato..Na sas kanei tous pio xaroumenous k perifanous goneis tou kosmou..Na ton xereste!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια να σας ενημερωσω.Η γυναικα του DaddyCool γεννησε σημερα το πρωι στις 9.00 η ωρα τον μικρο Χρυσοβαλαντη.Γεννηθηκε 2.800gr & εχει μαλλακια. Γιωργο Καλορίζικος ο γιός. Να σας ζήσει. Γερο & Τυχερο σε ολη του τη ζωη.

http://budhasflower.com/resized/pg2285-350.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!Ομορφη μερα κ για τον daddycool !!!Συγχαρητηρια στην γυναικουλα σου ,καλοτυχο γερο κ δυνατο το ζουζουνακι σας!!!Με το καλο να μα8ουμε νεα σας!!!

Κοριτσια 8ελω κ εγω να γινουμε φιλες στο facebook,στειλτε μου pm .

Εχτες παντως ξυπναγα ανα 2,5 με 3 ωρες περιπου, τρεις φορες την νυχτα την 8ηλαζα κ μετα συμπληρωμα,ουτε κλαμα ουτε τιποτα....σω8ηκαμε κ πανω απολα 8α παρει γραμμαρια!!!

Φιλια τα λεμε μετα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!

Γιώργο και Μαριάννα, να σας ζήσει ο μπέμπης σας! Γερός και τυχερός! Να τον μεγαλώσετε με αγάπη!

Ειρήνη μου, μη φοβάσαι να βγεις έξω! Δεν μπορούμε να καθόμαστε μέσα συνέχεια με το φόβο μη σπάσουν τα νερά.. Εγώ σήμερα θα πάω στη λογίστρια για τη φορολ. δήλωση και μετά για καφέ με τους κουμπάρους μας! Ότι είναι να γίνει ας γίνει!

Samantha, επιτέλους καινούριο τικεράκι! Θα βλέπουμε πόσο μεγαλώνει το ζουζούνι σου!

Andria, τέτοιες νύχτες που περιγράφεις έχω περάσει πολλές! Ακριβώς όπως τα λες.. Να μη σηκώνεσαι το πρωί. Να προσπαθείς να κοιμηθείς λίγο γτ αν συνεχίσουν έτσι οι νύχτες σου, θα εξαντληθείς...

Γωγώ μου, κάνατε καλή αρχή χτες το βράδυ! Μακάρι να βρείτε το ρυθμό σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

SYNXARITIRIA STO GEORGE KAI THN MARIANNA POU KRATISAN EPITELOUS TO THAVMATAKI TOUS!!!!!!!!!!!!!!NA EINAI PANTA GERO KAI KALOTYXO SE OLH TOU THN ZWH!!!!!!!!!!

THA PERIMENOUME TA NEA SOU GEORGE OTAN ME TO KALO MPORESEIS!!!!!!!!

TA FILIA MOU KAI APO EMENA STHN EYTIXISMENH OIKOGENIA KAI TON MIKROULI XRYSOVALANTH!!!!!!!!!!!!! :D:D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιωργο μου το ονειρο σου εγινε επιτελους πραγματικοτητα,ευχομαι να σας ζησει να ειναι παντα γερος κ καλοτυχος κ στην μαριαννα σου καλη λοχεια!!!σας ευχομε παιδια καθε ευτυχεια!!!

γεωργιαννα μου γλυκεια σε ευχαριστω πολυ :x το πηρα το μωρακι μου εχθες το απογευμα :D ειμαι πολυ χαρουμενη νυσταζω πολυ βεβαια γιατι καθε τρεις ωρες ξυπναω για να την ταισω,στο νοσοκομειο μου ειπαν καθε δυο ωρες 60γρ αλλα δεν μπορει να τα φαει...τρωει ανα τρεις ωρες 35γρ κ στηθος οσες σταγονες εχω :lol: απορω στο νοσοκομειο πως καταφερναν κ της εδιναν 60γρ ανα δυο ωρες :?: γωγω εσενα ποσο τρωει η μπεμπα σου???

ειρηνακι μην ανχωνεσε οταν ερθει η ωρα της θα βγει ως τοτε μην κλεινεσε μεσα στο σπιτι!!!

συμπεθερουλα μου πως εισαι τωρα???

αφρο μου εσυ?εισαι καλα???

σας φιλω ολες!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιωργο να σου ζησει ο μπεμπακος σου, καλη λοχεια στην Μαριαννα!

Ηρθε και ο παιδιατρος και ο μπεμπακος εφθασε 3450γρ. πηρε πισω το βαρος του και χαρηκα πολυ. Ειναι υγιεστατο και απλα θα παρακολουθησουμε το οιδιμα στο κεφαλακι του. Του εδωσα και πιπιλα τωρα για να μην κοιματε με το στηθος μου στο στομα.

Σουλα μου καλα ειναι που ξυπναει ανα 2-3 ωρες, ο Αλεξανδρος ξυπναγε ανα 1 ωρα στην αρχη εκει να δεις κουραση. Πολυ χαρηκα που την πηρες!

Το κουφο ειναι οτι στο μαιευτηριο δεν ειχαν βιβλιαριο υγειας και θα πρεπει να παμε να το παρουμε απο την Νομαρχια, και εαν εχουν;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

hello koritsakia!!!ti kanete??

soulitsa kalo kouragio me to ninaki sas!!!polu xarika pou tin pirate epitelous ti boubou!!!

eirinaki vges eksw koritsaki mou..kai min agxwnesai..oti einai na ginei tha ginei..vges twra pou mporeis...

steicy pws pas koritsaki???

andrioula duskoli nuxta ee???asta..ki egw kapws etsi koimamai..mia magkwnei to podi mou,mia paw toualeta,mia to ena mia to allo!!!mia xara pantws boubou..beboba i viktwria..xaxa!!me to kalo!!!

giowrgo na sas zisei o paidaros!!!!me to kalo na gurisete spitaki sas!!!

elenaki mou ti kaneis?atimo pragma i piesi..alla telos kalo ola kala!!!upomoni...ligo emeine!!!gia na doume..mallon mmazi tha gennisoume!!!

xoanitaki na sas zisei to neo melos!!!me to kalo na gurisete spitaki sas!!!

geov euxomai na parei to varos pou xreiazetai i mikroula sas!!!

filakia se ola ta koritsakia!!!samantha,sweety,iliodwra,jule,georgi,katerina kai elpizw na min ksexasa kapoia!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

K NAI ta katafera!! Vrika mia ais8itiko k me vole4e i wra 2:00 k molis ir8a spiti..Www niw8w teleia twra xwris trixes..Fisika travisa apisteuto pono sto bikini fovi8ika apo to sfi3imo na min me piasoun oi sispaseis k gennisw ekei :) idrwna k 3e-idrwna apo tin aganaktisi (mou ir8e na tis dwsw mia klwtsia) =)) ..

Anastasia mou tis perissoteres fores koimame meta aplws simera me epiase o ponokefalos, i8ela na vrw k ais8itiko na me kanei apotrixwsi perimena k nea apo ton george k etsi anagkastika sikwstika..

Joanaki mou nai einai kali i Victotia den to perimena hehe :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να με κι εγω!!!΅

Γιωργο μου να σας ζησει ο μπέμπης :) Καλή λοχεία για το μαριανάκι κ με το καλό να πάτε σπιτι σας ;) Ακομα ενα μωρακι ηρθε στον κόσμο τι καλα!!!

Στεισι μου εχεις δίκιο... δν πρέπει να κλειστουμε..γβια αυτο κ βγηκα χεχε

γωγωμ μου εγω στο fb ειμαι irini exadaktilou :)

Σαμάνθα μεγια το τικεράκι !!! Να βλεπουμε τη μπουμπουκα σου πως μεγαλωνει!!

Σουλάκι τι καλά που πηρες τη μπέμπα σου σπιτι ;) Απολαυση ε??

Αντριανακι καλα κανεις κ ρωτάς... εννοειτε οτι πρεπει ολες να ρωταμε τιμες χωρις να ντρεπομαστε...στο κατω κατω ειναι παροχή υπηρεσιων κ πρεπει να ξεροηυμε απο πριν τι θα πληρωσουμε.. Κι εγω θελω να κανω αποτριχωση τα χερια μου κ περιμενω ποτε θα μπορεσει η αδερφουλα μου ( αισθητικος) .. αλλου πονάω !!!

Εγω τελικά έφυγα πηγα στο ταχυδρομιο , πηρα τα καλλυντικάκια μας weleda κ μετά πηγαμε στην εκκλησια αλλά ειχε κλείσει :( επεσα στην μέρα !! ΚΡίμα..τέλοσπαντων...μετά πηγαμε με τη μαμά μου κάπου κ μετα περπατησαμε καμια ωριτσα ενα γυρω εκει !! Μετά πηγα πηρα κατι δικα μου καλληυντικάκια ,& τωρα γυρισα σπιτι να ξεκουραστω γιατι ενοιωσα παλι πονάκια!!!

Κατα τις 8 θα παμε στο γιατρουλη μας να δουμε τι θα μας πει!! Τι αγχος :)

Σήμερα επισης περιμενω να ερθει ο μπαμπακουλης μου που ειχε φυγει ταξίδι στο εξωτερικο *( ναυτικος) κ επεστρεψε κ τελικα θα ειναι εδω οταν ερθει η εγγονη του!! ειμαι πολυ ευτυχισμένη !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Ωωω χαρηκα τοσο για την αυχενική σου!! Αν σου πω οτι ήμουν σίγουρη για το κοριτσάκι. Οπως και για την Θετις είμαι σίγουρη πως εχει κοριτσάκι!! Ολα καλα θα πανε. Κανένα άγχος εσεις να μην εχετε γιατί ολα ειναι καλα απο την αρχή. Ακομα και οι αιμορραγίες σου ειδες απ την αρχή πως δεν είναι τίποτα! Θα τον παρω αυριο και θα παω Δευτέρα. Ειμαι αποφασισμένη γι'αυτό. Αν τελικά παει καλα η εγκυμοσύνη (που δεν το πιστεύω) θα αλλαξω γιατρό. Ηδη έχω βρει 2 που μου ειπαν το οκ. Ο 2ος κιολας ειδικεύεται σε κυησεις υψηλού κινδύνου και μου ειπε πως με αναλαμβάνει . Απλα είναι νεαρός και λιγο αυτο με φοβίζει. Έρχεται ομως απο Γερμανία και εχει καλα μηχανηματα. Ο άλλος είναι παλια καραβανα και εχει ξεγεννησει την ανήψια του άντρα μου που ειχε 2 δυσκολες εγκυμοσύνες. Μάλιστα η 2η ηταν με διεισδυτικό πλακούντα και της έσωσε την μήτρα. Η κολλητή μου θελει να μιλήσει και στον δικο της που είναι σίγουρη πως και αυτος θα με αναλάβει. Δεν ξερω αν θέλω να παω μέχρι τη Δευτέρα σε αλλον. Φοβάμαι μην πάθω τα ιδια με την κορη μου και τελικα μπερδευτω χειρότερα. Κατα τα λεγόμενά του , εχει καλό μηχάνημα και εχει πολυ καλύτερη ευκρίνεια απ τα μηχανηματα του Ρέα . Να τον πιστέψω; Ξερω γω... Πριν 5χρ το εφερε οταν ηρθε απο την Αγγλία και εγκαταστάθηκε μονιμα εδω για να αναλάβει το ιατρείο του πατέρα του.
    • Όχι η αλήθεια είναι ο γιατρός δεν είπε κάτι αλλά η μαία που μου το είπε δουλεύει μαζί με την γιατρό μου όποτε λίγο πολύ έχει δει και άλλες περιπτώσεις παροιμία με την δίκη μου και ξέρει περίπου πως κινητέ ο γιατρός σε αυτές τις περιπτώσεις μου για αυτό μου το είπε η κοπέλα είναι και γνωστή του αντρα μου..  Έλα πήρες και το οκ για θάλασσα καλά μπανακια να το ευχαριστηθείς 😊
    • Καλημέρα κι από μένα....όταν εγώ έχω συσπάσεις η πετρώνει η μισή κοιλιά(η δεξιά μεριά) η το κατω μέρος της κοιλιάς ..πάντα έτσι γίνεται σε μένα ...και δεν έχω καταλάβει ποτέ που είναι το κεφάλι και που τα πόδια😅😅😅... Όσον αφορά το κρεβατάκι εγώ στο πρώτο είχα πάρει μια κλασική κούνια όπου απλά κατέβαινε λίγο το κάγκελο...κι ευτυχώς δηλαδή που δεν την πήραμε κρεβατι γιατί ο γιος μου βγήκε πολύ ψηλός και μετά τα 2 δε χοραγε καθόλου στην κούνια και πήραμε κρεβάτι μονό κανονικό... Εν τω μεταξύ και μένα ο γιατρός μου Χε πει ότι το παιδί μπορεί να γυρίζει μέχρι το τέλος..απλά θα δυσκολεύεται γιατί είναι μεγάλο όχι ότι δε γίνεται όμως..γιατι κι εγώ όλο ρωταγα σε τι θέση είναι και μου λέει μην αγχώνεσαι από τώρα για αυτο @Katiana1987άντε ευχαριστησου τωρα τη θάλασσα χωρίς τύψεις...!!!μια χαρά προλαβαίνεις!!
    • Συγχαρητήρια κορίτσι μου. Κι εις ανώτερα!!! Μακάρι να μην ξανά χρειαστείς ημερολόγια και τεστάκια μέχρι να αποφασίσεις να ξανά δοκιμάσεις!
    • Καλημέρα κορίτσια. Έχουμε φτάσει αισίως στις 7 εβδομάδες και δόξα τον θεό όλα πηγαίνουν καλά!!!! Ωστόσο, το πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι πως έχει φουσκώσει πολύ η κοιλιά μου και έχω συνεχώς το αίσθημα της πληρότητας (χωρίς πόνο). Αν είχα και άλλες εγκυμοσύνες στο ενεργητικό μου θα μπορούσα να εξηγήσω το τόσο απότομο φούσκωμα της κοιλιάς, αλλά τώρα??? Πραγματικά δεν είναι δυνατόν να φαίνεται η εγκυμοσύνη από τώρα. Έτσι δεν είναι??? Πείτε μου σας παρακαλώ, σας έχει τύχει??
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...