Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΜΕ ΑΠΡΙΛΙΟ-ΜΑΪΟ 2011!!Νο 7&ΠΟΛΛΕΣ ΓΕΝΝΕΣ!!


Recommended Posts

γεωργιαννα μου θα παω να την δω το απογευμα δεν ξερω αν θα μας την δωσουν...δεν μπορω αλλο συναισθηματικα νοιωθω κομματια θελω το μωρο μου επιτελους...μου λειπει δεν αντεχω τρελενομε!!!προσπαθω να ειμαι χαρουμενη αλλα δεν μπορω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 981
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα! [smilie=hello.gif]

Ιωάννα μου, να σου ζήσει ο μπεμπάκος! [smilie=binkybaby.gif] Πολύ γλυκό εκ μέρους του άντρα σου να μας γράψει!!!

Τι ωραία! Έρχονται τα μπεμπάκια ένα-ένα!!!

Η Έλενα που να είναι? Λέτε να την κράτησαν και αυτήν μέσα για να γεννήσει?

AFRODITH, ελπίζω τα ταυράκια να είναι και ήσυχα σαν μωράκια γιατί θα έχουμε πολλά στην παρέα :lol::lol:

Καλά, Georgi θα μας τρελάνεις! Έχεις αντοχές να φτιάξεις και τούρτα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Iwanna mou na sas zisei o giokaros sas, na einai panta geros kalotixos k igiestatos..Kali loxeia!!!

Gewrgianna mou i perigrafi sou itan poli omorfi, me piran ta zoumia :cry: mpika stin 8esi sou k skefika tin diki mou magiki stigmi pou 8a dw tin korasa mou k me epiase i sigkinisi..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ιωαννα να σας ζησει!!!!!!!!!!!!!!

ποπο κοριτσακια μου τι συγκινησεις παλι... :):):):):)

γιωργιανναααααα εισαι θεαααααααααααα.... θα φτιαξεις και τουρτα τι αντοχες ντουρασελ ειναι αυτες! ευγε, σε χαιρεται η ψυχη μου!!!!!! η ιστορια σου ειναι υπεροχη και ολα πηγαν καλα, σε σκεφτομασταν πολυ οσο ησουν στο μαιευτηριο... μια χαρουλα ομως φτου φτου

σουλιτσα μου

πολυ με ηρεμησεςπου ειπες οτι ξεπρηζεσαι και οτι με το μπεμπακι δε θα παθω καμια καταθλιψη με τα κιλα μου εφτιαξεες το κεφι :P:P

θα την παρεις σημερα τη μικρη θα δεις λιγοο υπομονη ακομη το ξερω οτι ειναι δυσκολο!!

σαμαρκανδη μου τι κανεις???????

αχ κοριτσακια ποια λετε να ειναι η επομενη, ειπα να κανουμε προβλεψεις...

ελενα που εισαι? δεν πιστευω να γεννας

γιωργοαυριο ειναι η μεγαλη μερα... ερχεται ο χρυσοβαλαντης γιουπι!!!!!!!!! καλη καλη επιτυχια στο μαριαννακι και υπομονη και σε σενα ειμαστε σιγουρες θα γινεις ο καλυτερος μπαμπας του κοσμου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστω ολες σας για τα καλα τα λογια!!!!! Και εγω σας σκεφτομουνα οσο ημουνα στο νοσοκομειο.

Αφρο μου φτιαχνω μια πολυ ευκολη συνταγη

Παντισπανι για ενα ταψι στρογγυλο 24εκ. βαζω γυρω στα 5-6 αυγα

οσα αυγα βαζεις τοσες κουταλιες ζαχαρη και αλευρι βαζεις.

Χτυπας τα ασπραδια μαζι με την ζαχαρη μαραγκα, μετα με το κουταλι σιγα σιγα προσθετεις τους κροκους και το αλευρι. Παντα η φορα του κουταλιου απο κατω προς τα πανω για να μην ξεφουσκωσει η μαρεγκα. Εαν θελεις βαλε και 1 κουταλακι μπεικιν.

Κρεμα ζαχαροπλαστικης του Παρλιαρου

350 γρ. Φρέσκο γάλα

150 γρ. Κρέμα γάλακτος

80 γρ. Ζάχαρη

1 Αυγό

3 Κρόκοι αυγών

40 γρ. Κορν φλάουερ

1 βανίλια

Σε μια κατσαρόλα βάζουμε το γάλα, την κρέμα γάλακτος και την βανίλια και τα τοποθετούμε στη φωτιά. Ανακατεύουμε τη ζάχαρη με το κορν φλάουερ και τα αυγά. Πριν βράσει το γάλα ρίχνουμε το 1/3 στο μείγμα των αυγών, ανακατεύουμε και το αδειάζουμε μέσα στο υπόλοιπο γάλα. Συνεχίζουμε το ανακάτεμα. Μόλις δέσει η κρέμα και αρχίσει να κοχλάζει κατεβάζουμε από τη φωτιά. Αδειάζουμε σ’ ένα καθαρό σκεύος και σκεπάζουμε με μεμβράνη έτσι ώστε να εφάπτει στην επιφάνεια της κρέμας για να μην πιάσει κρούστα.

Φτιαχνεις και ενα σιροπακι για το παντισπανι και ολα ετοιμα. Αντι βανιλια μπορεις να βαζεις οτι αρωματικο θελεις. Εχω κανει και σε μεγαλυτερο ταψι απλα βαζεις περισσοτερα αυγα. Μιλαμε ειναι πολυ ευκολα και πολυ ελαφρια σαν τουρτα.

εαν την φτιαξεις να μου πεις!! ΚΑλη επιτυχια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια να ξερετε η Ελενα θα εμεινε μεσα για γεννα....δε μπορει δεν εχει μπει μεσα να μας ενημερώσει !1! Λετε να εγινε μανουλα;

Αχ σουλάκι κι εγω αμ αχασω 8 κιλά μια χαρεα θα νοιωθω...εφαγα ενα σκατο μιλφει εχθες το βραδυ...τι το θελα..ολη μερα σημερ αγκρινιαζω!!! Είναι δυνατόν?!??! Εχουν αρχισει κ πονάνε οι κλειδώσεις μου στα γονατα κ φοβαμαι οτι ειναι απο το βάρος :(

Γεωργιαννα τι να σου πώ τωρα...... τι μας βαζεις τεοιες συνταγες ΚΟΛΑΣΗ!??! :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα!!! Ιωάννα κ σύζυγε Ιωάννας :D να σας ζήσει το αγοράκι σας!!!Γερό κ καλότυχο να είναι πάντα!!!Καλή λοχεία!!θα περιμένουμε νέα σου όταν μπορέσεις!Ευχαριστούμε που μας ενημέρωσες!΄

Γεωργιάννα μου τί συγκινητική η περιγραφή σου!!Μακάρι όλες να έχουμε σαν τη δική σου γέννα!Με το καλό κ το τρίτο να βγεί έτσι εύκολα!! :D:D

Σουλίτσα μου τί κάνει η μπεμπούλα σου;;Πώς είναι σήμερα;;

Ειρηνάκι κ Αναστασία μου το ρίξατε στα γλυκά;; Δε ξέρω τί απο τα δύο να διαλέξω!!

ΑναΗλιοδώρα μου υπομονή..τουλάχιστον να γυρίσει η μπουμπού κ χαλάλι όλα! ;)

Γιώργο μου τίποτα δεν έμεινε..αύριο γεννάτε!!!Σε φαντάζομαι με ένα χαμόγελο κάπως έτσι :D:D !!!Τα φιλιά μου στο Μαριανάκι κ όλα θα πάνε καλά!!

ΑΦΡΟΔΙΤΗ άν κ καθυστερημένα..χρόνια σου πολλά!!ότι επιθυμείς κ με το καλό το 2 μωράκι σου!!

Ανδριάκι,Samarcande,Sweety,joanaki κ όλες οι υπόλοιπες τί κάνετε;

Λοιπόν να σας πώ κ γώ για χθές που είχα γιατρό..Πήγαμε στις 9 στο ραντεβού αλλα ο γιατρός έλειπε κ ούτε κάν μας ειδοποίησε!Είναι στο νοσοκομείο άρρωστος απο χθες πρωί κ μας είπε η γραμματέας του οτι δεν μπόρεσε να ειδοποιήσει κανέναν γιατί έχασαν την ατζέντα με τα τήλ(κ καλά..)!Τα νεύρα μου τσατάλια εκείνη την ώρα γιατί είναι η 2 φορά που το κάνει κ δεν ενημερώνει έστω τελευταία στιγμή! :twisted: Τεσπά,φεύγουμε κ στη διαδρομή μάλλον απο τα νέυρα μου κ την απογοήτευση που δεν γεννάω..με πιάνει μια ταχυκαρδία άλλο πράγμα κ το μωρό να κοπανιέται πίο δυνατά απο κάθε φορά.Τρομάξαμε κ πήγαμε κατευθείαν στο νοσοκομείο,με μετράνε 15 κ 10 πίεση!Σόκ!Με βάζουν στον καρδιοτοκογράφο να παρακολουθούν το μωρό που ευτυχώς ήταν καλά,μου βάζουν έναν ορό μαζί κ κάτι για να πέσει η πίεση.Συσπάσεις είχα αρκετές απο κάτω δε με κοίταξαν,μίλησαν στο τήλ με τον γιατρό μου κ τους είπε να μη μου κάνουν πρόκληση να γεννήσω γιατί δεν έκανε με τόση πίεση,μόνο καισαρική άν δεν έπεφτε η πίεση κ όλική νάρκωση...αλλα καλύτερα αφού έχω περιθώριο να την ρυθμίσουμε πρώτα κ να πάμε για ΦΤ την επόμενη εβδομάδα πρώτα ο Θεός. Επομένως περιμέναμε σε 3 ώρες είχε πέσει η πίεση στο 13 με 8,5 κ με έστειλαν σπίτι,απλά κάθε 3 ώρες πρέπει να μετριέμαι κ να παίρνω 3 χάπακια ημερισίως μέχρι την άλλη εβδομάδα "εκτός απροόπτου" που θα πάω επιτέλους να με δεί!Αυτά!Με συγχωρείετε για το κατεβατό αλλα ήθελα να σας τα πώ να ηρεμήσω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επίσης κορίτσια μου είπαν πάλι καλά που πήγα στο νοσοκομείο γιατί θα πάθαινα προεκλαμψία άν δεν έπεφτε!Παναγιά μου! Να σημειώσω οτι κανονικά είμαι υποτασική αλλα στην εγκυμοσύνη αυτά δε μετράνε. Δε θέλω να σας τρομάξω αλλα καλό είναι τώρα στο τέλος να μετράτε μέρα παρα μέρα τη πίεση σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ποπο ελενακι περιπέτεια.. κι εμεις λεμε θα γεννουσες .. Δεν πειραζει ασε τον μπέμπη σου να μεγαλώσει λιγο ακόμη δεν πειράζει :) Απολαυσε ακομα λιγο το κοιλιτσάκι σου !!!

Εγω τρομαξα κ τωρα ελενακι!!!

Μια φιλη μου που ειμαστε σχεδον ιδιες βδομάδες... ανεβασε 17 πιεση κ μπηκε στο νοσοκομείο... ποπο να προσέχουμε πρέπει :( Τι σημάδια εχει η υψηλή πιεση;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενα μου να προσεχεις με τα νευρα σου μην ανεβασεις παλι πιεση!!!

Ειπαμε παμε για φυσιολογικο!!!!!!!!!!!! Περαστικα σου!

Πιο κατεβατο κοπελα μου; τα δικα μου ηταν μεγαλυτερα! χαχχαχαα

Πως και σε αφησε για την αλλη εβδομαδα; Δεν θα μεγαλωσει πολυ τ μωρο;

Γιωργο το μωρακι σας ειναι φυσιολογικο στο βαρος και η Μαριαννα θα επρεπε να γεννησει φυσιολογικα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Elenaki mou apapa ti perases k esi, diskoli mera eixes alla twra eutixws ola teleiwsan k to simantiko aisiws..Kane oti sou eipane k ola 8a pane mia xara :)

Ontws george mou otan mas eleges pws o Xrisovalanti sas 8a itan megalo mwraki nomiza 8a itan konta sta 4 kg :lol: gi'auto sas evale apeu8eias kaisariki, o andras mou itan 4,200 gr k ton gennise i pe8era mou fisiologika (an 8imame kala) :shock::? hehe :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ άσε Ειρηνάκι μου,μεγάλη τρομάρα πήρα αλλα ευτυχώς όλα καλά!Ας παιδευτώ λιγάκι αρκεί να είναι γερός ο μπεμπούλης μου.

Όσο για τα σημάδια,εγώ απλά τις τελευταίες μέρες παρατήρησα είχα συχνούς πονοκεφάλους κ άνοδο στην πίεση.Δηλαδή τον τελευταίο καιρό απο 11 με 7 ή 12 με 8 που είχα το περισσότερο ανέβηκε στο 13 με 8,5 μετά 13,5 με 10 κ 14 με 9 που είναι το υψηλή ναι μέν αλλα μέσα στα όρια.Απο πρήξιμο παρατήρησα ελαφρώς τα δάχτυλα των χεριών κ ποδιών.Καμιά φορά με πονούσε κ το στομάχι μου σαν να θέλω εμετό αλλα δεν είναι απαραίτητα σημάδι προεκλαμψίας,αυτό μπορεί να το παθαίνεις κ γιατί πιέζει το μωρό μην σε αγχώνει. Άλλα σημάδια που ξέρω αλλα δεν τα είχα είναι θολή όραση,ζαλάδες,έντονος πόνος στη πλάτη.

Το αλάτι το έχω κόψει έτσι κ αλλιώς απλά μου είπαν οτι πρέπει να περπατάω οπωσδήποτε μία ώρα/μέρα κ να πίνω πάνω απο 2,5 λίτρα νερό. Οι μπανάνες κ η πορτοκαλάδα κάνουν καλό στη πίεση κ ότι περιέχει μαγνήσιο κ ασβέστιο.

Γεωργιάννα μου σ'ευχαριστώ!Προσπαθώ να συγκρατώ τα νεύρα μου αλλα με δυσκολία..τα πάντα με εκνευρίζουν τελευταία με τις σκατο ορμόνες!

Λογικά θα έχει μεγαλώσει κ άλλο το τσουτσουνάκι μου αλλα θα βγεί θέλει δεν θέλει!χιχιν Να σου πώ την αλήθεια,μέσα στην αγωνία μου ξέχασα να το διευκρινήσω. Το πολύ πολύ να με σκίσουν μέχρι τον ποπό για να χωρέσει! :lol::lol: Μάλλον θα με δυσκολέψει πολύ αλλα δε πειράζει,θα το αντέξω! :D Παίρνω δύναμη απο εσένα!

Να σαι καλά Αντριάκι μου! :D

Γιώργο μου,όντως απο κιλά νομίζω τη παλεύει να γεννήσει φυσιολογικά το Μαριανάκι,γιατί θα κάνετε καισαρική;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστουμε για τις πληροφοριες καλη μου ελενα!!!

εγω το αλατι το ελατωσα δε το εκοψα..αν σκεφτεις οτι τα φαγητά τα πάστωνα δυσκολο να τα κόψω!!χαχα

Να προσέχεις.

Κι εγω πισφευω οτι το μωρακι τους ειναι μια χχαρά σε κιλά..αλλα ειπαμε..εμπιστευομαστε τους γιατρους μας ..

Αφπου επρηξα την Στεισι με τα ψυχολογικά μου , λεω να παω να μαγειρεψω..θα σχολάσει η μανουλιτσα μου κ δεν θα εχψ κανει φαγητο να φαμε!!

Φιλακιααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλενα, τέλος καλό όλα καλά!!! Να προσέχεις τώρα και να προσπαθεις να μη νευριάζεις πολύ! Ποιος μιλάει τώρα...εγώ που είμαι εντελώς νευρόσπασμα :lol::lol:

Πολλές φορές νομίζω ότι θα σκάσει το κεφάλι μου απ'τα νεύρα.. Με βάλατε σε σκέψεις τώρα και μετρήθηκα και εγω! 11,50 με 7. Άρα οκ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελενακι μου περασες μεγαλη ταλαιπωρια, ευτυχως ολα καλα κοριτσακι αντε κοντευεις να παρεις αγκαλια το παληκαρακι σου κι εσυ... υπομονη μεχρι να σε δει ο γιατρος... και ξεκουραση οχι νευρα μονο το περπατημα ολα θα πανε καλα...μη στεναχωριεσαι το θεμα ειναι οτι το προλαβατε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενα μου μακαρι να μην σε σκισει οπως εμενα. εκτος απο την γραμμη προς το ποπο που ειναι το φυσιολογικο, με εσκισε και προς την αριστερη μερια. να φανταστεις με τραβαει με το παραμικρο. ποναω ακομη πολυ και δυσκολευομαι ακομη και να παιρνω το μπεμπη οταν ειμαι ξαπλωμενη.

Αφηστε ο μικρος θελει να κοιμαται με το βυζακι της μαμας στο στομα και μετα να τον βαλω στο λικνο!!!!

Περαστικα μου!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι γλυκό :) Βέβαια δεν ξέρω το κατα πόσο εινα ιβολικό για την μαμά αλλα μου μοιαζει τοσο γλυκια εικόνα!!!

ΠΟνάνε τα ραματα; Ειναι αυτο που με τρομάζει πολυ !!! Κυριως αυτο πο\υ λένε οτι μποει να σκιστεις μεχρι πισω πισω κ να γινει ζημια...

εσυ που δεν εκανες επισκληρηδιο δεν πονεσες οταν σε εκοψε;?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsakia mou kalispera!!

Simera stis 7:30 exw rantevou ston idiwti giatro mou epomenws to vradaki 8a sas exw nea :) Itan avrio alla to metefera gia simera giati avrio exw rantevou me ton dieu8inti tis maieutikis tou kratikou nosokomeiou..

Pio palia an 8imaste sas eipa pws mia gnwsti mou gnwrise ton dieu8inti tis maieutikis tou kratikou nosokomeiou k tis eipe pws mporei na 3egennisei tin kori tis me ena mikro poso :oops: (100-200 evro) k mou eixe dwsei k tote to til tou alla egw den ekana tipota alla simera meta apo polles ske4eis k meta apo ena tilefwnima pou eixa me mia maia pou itan pio palia stin tmima tis maieutikis (tin pira na mou pei tin gnwmi tis gia tous giatrous tou kratikou) mou eipe pws o sigkekrimenos einai o kaliteros k mou anafere k i idia pws 8a 8elei kapoio ladwma k tis eipa pws to 3erw k 3erw k to poso pou zitaei k mou eipe an ontws mono tosa liga 8a 8elei na ton protimisw giati einai o kaliteros k etsi ton pira til k mou ekleise rantevou sto iatreio tou avrio gia na poume ta peraiterw..Axxxx makari na ta vroume k na mou orisei k mia imerominia na 3erw k egw giati arxisa na agxwnoume me auti tin anamoni :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κουκλίτσες μου, τι κάνετε? Βρήκα ένα ωραίο άρθρο στο newagemama που μιλάει για τους μπαμπάδες! Διαβάστε το στους άντρες σας! Θα χαρούν πολύ! Ειναι όμορφο και συγκινητικό!

-Το πιο σημαντικό έργο που ένας πατέρας μπορεί να κάνει για τα παιδιά του είναι ν΄ αγαπάει τη μάνα τους – Theodore M. Hesburgh

-Υποτίθεται πως κάθε άντρας μπορεί να γίνει πατέρας. Χρειάζεται όμως κάτι παραπάνω για να γίνει ”μπαμπάς” – Ανώνυμος

-Πραγματικά πλούσιος είναι ο άντρας που έχει παιδιά που τρέχουν να χωθούν στην αγκαλιά του, ακόμα κι όταν τα χέρια του είναι άδεια- Ανώνυμος

-Δεν έχει τόση σημασία ποιος ήταν αληθινά ο πατέρας μου, αλλά ποιος θυμάμαι εγώ πώς ήταν – Anne Sexton

-Οι καλοί μπαμπάδες δίνουν στα παιδιά τους ρίζες και φτερά. Ρίζες για να νιώθουν πού είναι το σπίτι τους και φτερά για να πετάξουν μακριά ελεύθερα – Jonas Salk

-Τα στάδια στη ζωή ενός ανθρώπου: 4 ετών: Ο μπαμπάς μου μπορεί να κάνει τα πάντα! 7 ετών: Ο μπαμπάς ξέρει τόοοσα πολλά! 8 ετών: Ο μπαμπάς μου δεν ξέρει τελικά και τόσα πολλά. 12 ετών: Ο μπαμπάς μου δεν ξέρει τι του γίνεται. 14 ετών: Ο πατέρας μου? Ασε καλύτερα! 21 ετών: Ωχ πάλι αυτός μπροστά μου! 25 ετών: Κάτι ξέρει για το θέμα ο πατέρας μου αλλά όχι και πολλά πράγματα. 30 ετών: Θα πρέπει να μάθω τι ξέρει ο πατέρας μου για το θέμα. 35 ετών: Πριν αποφασίσουμε ας ζητήσουμε και τη γνώμη του μπαμπά. 50 ετών: Τι άραγε να πίστευε ο πατέρας γι΄ αυτό? 60 ετών: Τελικά ο πατέρας μου είχε τεράστια εμπειρία! 65+ετών: Α, ρε πατέρα! Μακάρι να ζούσες και να μιλούσαμε σήμερα οι δυο μας! – Ανώνυμος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!!!Συγχαρητηρια κ στην Χοανιτα μας!!!Γερο κ καλοτυχο!!!Ευχαριστουμε τον μπαμπα για την ενημερωση :D .happy μου μην στεναχωρεσαι,να εχεις στο νου σου οτι οταν παρεις το μωρο στα χερια σου ,αυτο ηταν,δεν 8α ξανασχολη8εις με τον ικτερο.Ηταν στο τσακ να αφησω κ εγω την μικρη κ ξερω πως ειναι το συναισθημα αυτο,το ρισκαρα ομως κ την πηρα σπιτι οπου κυνηγουσαμε το φως της ημερας,το απογευμα κ τα βραδυα κοιμομασταν με ανοιχτα φωτα,ασε αγωνια με το χρωμα,επεσε η δεν επεσε?Κα8ε μερα στο νοσοκομειο για μετρηση κτλ.Τουλαχιστον ξερεις οτι 8α ειναι σιγουρα καλα το μωρο σου...8ελει κουραγιο ομως.

Γεωργιαννα μου,με εκπλησεις με τις συνταγες σου!Ομορφη περιγραφη κ ενα μεγαλο μπραβο στον Αλεξανδρακο μας κ σε σενα που το εκανες να δεχτει το αδερφακι του με τοσο αγαπη κ στοργη...να συνεχιζεις να τον επιβραβευεις...

Στεισυ !!!Απλα ΕΓΡΑΨΕΣ!!!! Ετσι ειναι,ο ρολος του πατερα ειναι τοσο σημαντικος!!!

Λοιπον τα νεα μου...σημερα ηρ8ε ο παιδιατρος..εχει παρει μονο 400 γραμ. (2850 )που σημαινει οτι δεν τρεφεται πολυ καλα...8ελει παραπανω συμπληρωμα,το δικο μου γαλα δεν ειναι επαρκες κ πρεπει σε 2 εβδομαδες που 8α ξαναερ8ει να εχει παρει τουλαχιστον αλλα 600 γραμ.Ενω τα γευματα της ειναι πολλα,τα σημειωνω για να ξερω τι γινεται,τα ειδε κ ο γιατρος κ μου ειπε οντως ειναι αρκετα εως 14 σε ενα 24ωρο...

Ειχα την λογικη περισσοτερο 8ηλασμο κ λιγοτερο συμπληρωμα την νυχτα.

Επισης μας ειπε οτι οι πρωινες ωρες ειναι οι καλυτερες για 8ηλασμο γτ το απογευμα κ μετα επιβραδυνεται το γαλα μας...

Οποτε 8α την θηλαζω πρωτα οσο 8ελει κ μετα συμπληρωμα .Ισως γιαυτο να εκλαιγε την νυχτα,δεν την εφτανε το γαλα,τι να πω...ομως Ψηλωσε,φτασε τους 51 ποντους !!!

Τα δακρυα επισης δεν ειναι φυσιολογικο να βγαινουν απο τωρα...κ μας εβαλε να της κανουμε μασαζακι με μπατονετα η με το δαχτυλο αναμεσα στα ματια.Πρεπει να το παρακολου8ουμε για να μην χρειαστει χειρουργειο στον 7ο μηνα περιπου στα βλεφαρα.

Δεν νομιζω να χρειαστει,ειναι συχνη περιπτωση μας ειπε κ συνη8ως θεραπευεται απο μονο του.

Αυτα τα νεα προς το παρον.Φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!!!Συγχαρητηρια κ στην Χοανιτα μας!!!Γερο κ καλοτυχο!!!Ευχαριστουμε τον μπαμπα για την ενημερωση :D .happy μου μην στεναχωρεσαι,να εχεις στο νου σου οτι οταν παρεις το μωρο στα χερια σου ,αυτο ηταν,δεν 8α ξανασχολη8εις με τον ικτερο.Ηταν στο τσακ να αφησω κ εγω την μικρη κ ξερω πως ειναι το συναισθημα αυτο,το ρισκαρα ομως κ την πηρα σπιτι οπου κυνηγoυσα το φως της ημερας,το απογευμα κ τα βραδυα κοιμομασταν με ανοιχτα φωτα,ασε αγωνια με το χρωμα,επεσε η δεν επεσε?Κα8ε μερα στο νοσοκομειο για μετρηση κτλ.Τουλαχιστον ξερεις οτι 8α ειναι σιγουρα καλα το μωρο σου...8ελει κουραγιο ομως.

Γεωργιαννα μου,με εκπλησεις με τις συνταγες σου!Ομορφη περιγραφη κ ενα μεγαλο μπραβο στον Αλεξανδρακο μας κ σε σενα που το εκανες να δεχτει το αδερφακι του με τοσο αγαπη κ στοργη...να συνεχιζεις να τον επιβραβευεις...

Στεισυ !!!Απλα ΕΓΡΑΨΕΣ!!!! Ετσι ειναι,ο ρολος του πατερα ειναι τοσο σημαντικος!!!

Λοιπον τα νεα μου...σημερα ηρ8ε ο παιδιατρος..εχει παρει μονο 400 γραμ. (2850 )που σημαινει οτι δεν τρεφεται πολυ καλα...8ελει παραπανω συμπληρωμα,το δικο μου γαλα δεν ειναι επαρκες κ πρεπει σε 2 εβδομαδες που 8α ξαναερ8ει να εχει παρει τουλαχιστον αλλα 600 γραμ.Ενω τα γευματα της ειναι πολλα,τα σημειωνω για να ξερω τι γινεται,τα ειδε κ ο γιατρος κ μου ειπε οντως ειναι αρκετα εως 14 σε ενα 24ωρο...

Ειχα την λογικη περισσοτερο 8ηλασμο κ λιγοτερο συμπληρωμα την νυχτα.

Επισης μας ειπε οτι οι πρωινες ωρες ειναι οι καλυτερες για 8ηλασμο γτ το απογευμα κ μετα επιβραδυνεται το γαλα μας...

Οποτε 8α την θηλαζω πρωτα οσο 8ελει κ μετα συμπληρωμα .Ισως γιαυτο να εκλαιγε την νυχτα,δεν την εφτανε το γαλα,τι να πω...ομως Ψηλωσε,φτασε τους 51 ποντους !!!

Τα δακρυα επισης δεν ειναι φυσιολογικο να βγαινουν απο τωρα...κ μας εβαλε να της κανουμε μασαζακι με μπατονετα η με το δαχτυλο αναμεσα στα ματια.Πρεπει να το παρακολου8ουμε για να μην χρειαστει χειρουργειο στον 7ο μηνα περιπου στα βλεφαρα.

Δεν νομιζω να χρειαστει,ειναι συχνη περιπτωση μας ειπε κ συνη8ως θεραπευεται απο μονο του.

Αυτα τα νεα προς το παρον.Φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ir8ame k emeis apo ton giatro i zouzouna mas egine 2786 gr evale mesa se 17 meres 616 gr (itan 2170) den to perimena giati emeina sta8eri sta kila mou k lew k tou george i korasa sou mallon mikroula 8a vgei k valame k stoixima prin pame ston giatro posa gr 8a einai simera egw elega 2500 gr to poli k o andras mou elege 2700-2800 gr k edwse panw hehe :)..Mas eipe pws 8a einai 4ilo mwraki :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...