Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΜΕ ΑΠΡΙΛΙΟ-ΜΑΪΟ 2011!!Νο 7&ΠΟΛΛΕΣ ΓΕΝΝΕΣ!!


Recommended Posts

Ηλιοδωρα ακομα εδω εισαι παλι καλά!! Η μπουμπου σου βλέπω μαχητική..το εχει βαλει πεισμα να γυρισει..ελπζω να τα καταφέρει ;)

Κοριτσια ? Τι πανες αγοράσατε; Τι νουμερο?

Εμας μας πηραν κατι παμπερς νουμερο 2 .. για μωρά κιλα 3-6..αλλα μου ειπε μια λλη μανουλα να παρω το νουμερο 1 τα newborn..εσεις τι λετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 981
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

George mou sas euxomai na pane ola teleia k na parete ton giokaro sas agkalia geroooooo..Einai logiko na niw8ei mia agwnia, einai kati agnwsto..

Sto kratiko nosokomeio den kanoun pleon oliki narkwsi stis kaisarikes mou eipe mou enas giatros, protimoune me episkliridio giati logw olikis epireazete k to mwraki k vgenei zalismeno k den antidra opws 8a i8elan..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντε με το καλό!!! Τι καλουλης θα στειλεις κ μπαλόνια :) Αληθεια θα πάρεις κανενα δώρο στο Μαριαννάκι για εκλπηξη;; Τοσο ρομαντικός μπαμπας σιγουρα κατι θα εχεις προβλέψει!!! Με το καλό περιμενουμε νεα σας :)

Για τις πάνες δεν βλέπω καμια απαντηση........................................ αστε με να προβληματιζομαι!!!χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aa den to pistevw egra4a to minima k den dimosieutike :evil::evil:

Pali apo tin arxi :evil:

George mou den 3erw alla etsi mou eipane fisika protimw giati 8elw na eimai i 1i pou 8a dw tin korasa mou (mallon 2i giati o giatros 8a einai o 1os :D)..Oso gia to dwro egw eipa tou androuli mou an exei skopo na dia8esei tosa xrimata (70,00-80,00 evro pou akousa pws stoixizoun oi mpalonokataskeves) tote na mou ferei kati se kosmima p.x skoularikia, stavro, roloi ee na einai kati pou 8a mou meinei san en8imio,ta mpalonia sintoma 8a pane sto kado :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειρηνη μου να παρεις το Νο 1 πρωτα και μετα το Νο2. Στο μαιευτηριο μου βαζανε το Νο2 και του ηταν μεγαλες οι πανες. Τωρα στο σπιτι του εχω Pampers και Nannys Νο1 , kai Libero ειχα παρει Νο2. Θελω να δω ποια πανα του κανει.

Ελενα και Χοανιτα σας ευχομαι γρηγορα να παρετε τα μωρα στην αγκαλια σας. Και σε σενα Στεισυ!!!

Σουλα μου και η μπουμπου σου ειναι μια γλυκα!!! Ελπιζω αυριο να παρεις την μικρη. Εμενα μου ειπε ο παιδιατρος να παρω 2ασβεστια την ημερα επειδη δεν πινω γαλα, αλλιως 1. Πολλα υγρα!!!!

ερχομαι αργοτερα θελει ο μπεμπης το βυζακι της μανουλας, και δεν μπορω να του χαλασω χατιρι!!! χα χα χα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεωργιαννα μοηυ σε ευχαριστώ πολυ !! Να πάρω οποτε κ νο\ημερο ενα παμπερς για να ειμαι σιγουρη οτι θα της κανουν ;)

ναι Αντρια εχεις δικιο....κατι να μεινει ειναι πιο ωραιο..να εχεις να το βλεπεις κ να λες : αυτο μου το πηρε ο αντρας μου την μερα που γέννησα!!!

Ειχα διαβάσει στο παρεντς νομιζω , μια κοπελα ο αντρας της ( χωρις να το ζητησει η ιδια) της πηρε δωρο ενα πολυοργανο γυμναστικης δωρο για τον τοκετο !! ΤΕΟΝ :lol::lol::lol::lol: Σαν να της ειπε " ευχαριστω αγαπη μου που εφερες στον κοσμο το παιδι μας , τωρα κοιτα να γινεις παλι σαν την γυναικα που παντρευτηκα" :lol::lol::lol: Θυμαμε που διαβαζα που ελεγε η κοπελα οτι ειχε σρτεναχωρηθει με αυτο το δωρο !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσιααα γνώρισα τη μαία μου και είμαι πολύ πολύ χαρούμενη!!! Ευχάριστη, κεφάτη, χαλαρή, αναλυτική, φανατική του θηλασμού και με πολλές γνώσεις, μιλάγαμε δυο ώρες, είπαμε πάρα πολλά! Πολύ το ευχαριστήθηκα και θα τη δω πάλι τη Δευτέρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σαμακαρδε μπραβο που τα πατε πολυ καλα με την μαια σου!! αν υπαρχει χημεια θα πάει πολυ καλά ο τοκετος κ η λοχεια οπως κ ο θηλασμος..εγω πρεπει να θυμηθω να παρω καποια στιγμη στην κλινικη τηλεφωνο για κατι δωρεαν μαθηματα που κανουν..πιο πολυ για να δω κ τι παιζει απο μαιες εκει...αλλα το ξεχναω.... πρεπει να παρω πρωι....καποιος πρεπει να μου το θυμιζει γιατι το αλζχαιμερ της εκγυμοσυνης ειναι το κάτι αλλο!!!Αν το θυμηθει καμια σας αυριο ας μου το πει!χαχαα

Αντρια κ εγω στην αρχη γελασα...κ τωρα που εχω γινει σα βαρελακι την σκεφτομαι κ στεναχωριεμαι... ειδικά οταν βλεπω τον δικο μου αντρα να με τονωνει με ταλογια του κ σκεφτομαι οτι εκεινη την εριξε με τον χειροερο τροπο τρελαινομαι!! Τι αντρες?!χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σαμαρκαδε η μαια θα ειναι μαζι σου στον τοκετο;

Εμενα ο ανδρουλης μου μου πηρε δαχτυλιδι και για το λαιμο σετ μ'ενα μαργαριταρι επανω. πολυ ωραιο και ιδιαιτερο, μου το εδωσε μολις γεννησα.

Δεν εχω ξεχασει να σας γραψω την εμπειρια μου αλλα δεν προλαβαινω. Με την πρωτη ευκαιρια.

Ζυγιστηκα και απο 17κιλα που πηρα εχω ακομη τα 10. Αλλα ακομη ειμαι πρισμενη, ημουνα παρα πολυ μετα το τοκετο, η βερα ακομη δεν μου μπαινει!!! Αλλα τρωω οπως και πριν, αρκετα.

Τα ραμματα απο κατω με εχουν πεθανει στον πονο, εκανα αρκετα. Τωρα στο σπιτι πρεπει να κανω και δουλειες και ετσι δεν μπορω να καθομαι ολη την ωρα ξαπλωμενη οπως θελουν αυτα!!!!

Ο Αλεξανδρος ειναι ευτυχισμενος, τον χαιδευει και που και που του μιλαει. Εγω πιστευω οτι νιωθει ακομη καπως, και δεν ξερει τι να κανει. Ειναι πολυ μικρος και δεν μπορει να παιξει μαζι του!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ti kala χαιρομαι που τα πάνε τοσο καλά ο Αλεξανδρος με τον μικρό!! Τι καλά :)

Ωραιο δωρακι σου εκανε ο αντρουλης σου!! Εμένα ο αντρουλης μου δεν ειναι πολυ των δώρων κ των αγορών αλλα πιστεω οτι θα μου κάνει κάτι ρομαντικό ;) Αυτο που του ζηγτησα ειναι οταν γυρισω σπιτι να εχει λουλουδάκια !!! Μου αρεσει γενικα να εχω λουλουδια στο σπιτι!

Γεωργιαννα δεν εχεις την πολυτελεια τς πρωτομανουλας ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κάτι άλλο που θέλω τη γνώμη σας..Όπως έχω ξαναπεί έχω τάξει τον μπεμπάκο μου στη Παναγιά της Τήνου΄(γι'αυτό κ το Μάριος) κ έχω πεί οτι μόλις σαραντισουμε θα τον πάω να ανάψουμε τη λαμπάδα μας κ να μας διαβάσει ο πατερ εκεί.. Ο άντρας μου λέει οτι θα είναι νωρίς να ταξιδέψει το μωρό αλλα εγώ λέω άν μας δώσει το OK o παιδίατρος να πάμε.Τι θα κάνατε εσείς;

Έλενα, για την Τήνο που λες, η γνώμη μου είναι να πάτε εφόσον σας δώσει το οκ ο παιδίατρος. Εγώ πέρσι τέτοιες μέρες είχα πάει στην παναγία στην πάρο. Ένιωσα περίεργα (ότι πρέπει να ξαναπάω..) και στο μυαλό μου ήρθε μία εικόνα... "εγώ κ ο άντρας μου με ένα καροτσάκι και ένα μωρό, να μπαίνουμε στην εκκλησία χαμογελαστοι" Πάγωσα.. Αυτή η εικόνα ήρθε στο μυαλό μου απ'το πουθενα... Και να που φέτος τις ίδιες μέρες (με τη βοήθειά της) θα έχω ένα κοριτσάκι στην αγκαλιά μου!!! Σκεφτόμαστε να σαραντήσουμε εκεί στην πάρο. Αν μας δώσει το οκ οπαιδίατρος θα πάμε χωρίς δεύτερη σκέψη... Και εκείνη η εικόνα θα γίνει πραγματικότητα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Tι γλυκιά εικόνα...καπως ετσι ενοιωσα κι εγω οταν πηγαμε στην Αιγινα στον Αγιο Νεκτάριο...οτι θα ξαναπαμε με το μωρο μας... Τυχερες ειστε που ειστε αθηνα κ εισαστε κοντά....εμεις για να απμε απο θεσ/νικη - αιγινα θελουμε 2 μερες !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Irinaki mou k emeis eipame an me to kalo meinw egkios 8a pame me tin zouzouna stin Agia Eirini Xrisovalantw stin A8ina k ka8e xrono 8a kanw tin giorti Tis..Ena zevgari pou prospa8ouse xronia gia mwraki ekane me dika tis e3oda ena ekklisaki tis Agia Eirinis Xrisovalantw edw stin Kipro (20 lepta pame me to autokinito) k pigame 2-3 fores ekei k persi ton Ioulio pou itan k i giorti Tis tin ekana alla den einai to idio me to na paw A8ina..Alla fetos ton Ioulio me tin zouzouna mikri den nomizw na ta kataferoume na ta3ide4oume aeroporikws..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γκαστρούλες μου, που είστε?

Εγώ έφτιαξα γλυκάκι (μωσαικό σοκολάτας) γτ αυριο θα έχουμε παρεούλα το απόγευμα, πήγαμε και σούπερ μάρκετ και τώρα πείνασα και τρώω τσουρεκάκι!!!

Έλενα που είσαι? Γύρισες από το γιατρό? Περιμένουμε νέα!

Χοανίτα και εσύ είχες ραντεβού με το γιατρό το απόγευμα! Τι έγινε?

Ειρήνη, τέλειος ο μάρσιπος! Εγώ δε θα πάρω γτ η μέση μου δεν το αντέχει! Όσο για τις πάνες, εγώ πήρα 2-3 μικρές συσκευασίες νο1 newborn και μετά το νο2. Καλό θα ήταν να πάρεις και νο1. Θα της κάνουν σίγουρα και δεν θα σου μείνουν γτ τα νινάκια κάνουν πολλα κακάκια στην αρχή! Ιδιαίτερα αν θηλάζουν!

Happy, δε σε ρώτησα! Η μέση σου πως είναι? Εχω λίγο άγχος γτ εγώ θα πάω για φυσιολογικό τοκετό. Μόνο αν ζορίσουν τα πράγματα θα πάμε για κτ.

Ηλιοδώρα, ελπίζω να γυρίσει η μπέμπα σου! Η πητ σου είναι 3/5? Γιατί βλέπω στο τικεράκι σου ότι είσαι 37weeks :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απόψε στις τρεις και δέκα , η Ιωάννα μου χάρισε ένα πανέμορφο αγοράκι βάρους δυο κιλά και εννιακόσια τριάντα γραμμάρια. Είχε έναν εύκολο φυσιολογικό τοκετό περίπου τριών ωρών. Θα σας πει περισσότερα όταν μπορέσει η ιδία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ ο αντρας της Χοανιτας μας !! Να σας Ζήσει το μωρακι σας :) Να ειναι γερό , καλότυχο κ οτι καλυτερο!!

1169889f18mud57hv.gif

Γιατι ημουν σίγουρη οτι σήμερα θα ειχαμε γεννητουρια?? ΑΠΟ Αλλού το περιμέναμε αλλου το β΄ρηκαμε!! Τι καλά!!

Ελενακο περιμενουμε να δουμε τι σας ειπε ο γιατρός!!

Γιωργο μου σημερ αειναι η τελευταια σας επίσκεψη...περιμενουμε νεα κι απο εσένα!

Στεισι κι εσυ γλθκάκι? Κι εγω εχθές εκανα μιλφει... σημερ ατο πρωι ομως ζυγιρστηκα κ το μετανοιωσα... τι το θελα?!?!? Αυριο θα απω στο γιατρο κ θα φωνάζει κ με το δικιο του ο ανθρωπος!!!! Πρεπει να χασω 2 κιλα μεχρι αυριο το απογευμα...προλαβαινω? :lol::lol::lol::lol::lol::lol: Μου θυμιζω τη σκηνη απο το εισαι το ταιρι μου που η αλλη ηθελε να χασει 20 κιλά μεχρι το γαμο κ την ρωτησαν ποτε ιεναι ο γαμος κ λεει σε 2 μερες! :lol::lol::lol::lol::lol:

Πίνω τον καφέ μου κ αναρωτιεμαι τι να κάνω σημερα για να περάσει η ωρα!!! Καμμια βολτα? Κι αν περπατωντας σπασουν τα νερα? Θα ντραπω :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστουμε πολυ για την ανακοινωση!!

Να σας ζησει, να ειναι καλοτυχος και να τον δειτε οπως επιθυμητε!!!

Ιωαννα καλη αναρρωση και γρηγορη. Σε περιμενουμε συντομα κοντα μας!

Πολλα Φιλακια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!!!!!!

Τωρα που ο μπεμπης κοιματε ειπα να σας γραψω και την δικια μου ιστορια του τοκετου.

Ξυπνησα την Μ. Παρασκευη πρωι πρωι και πηρα τηλ. τον γιατρο μου. Μου ειπε να παω στο νοσοκομειο λογω πετρωματων και υγρων που ειχα.

Φθασαμε με τον ανδρα μου στις 10 και κατι. Με ειδε ο γιατρος μου και μου ειπε οτι εχω μαλλον ρηξη υμενα, δηλ. χανω αμνιακα υγρα, και δεν μπορουμε να διακυνδινευσουμε αλλο και να μπω για τοκετο. Ηρθαν οι νοσοκομες με περιποιηθηκαν για τον τοκετο, ξυρισμα και κλισμα. Περιμενα να τελειωσει ο ανδρας μου με την εισαγωγη για να με μεταφερουν σε μια αιθουσα χειρουργειων.

Τον αποχαιρετησα αλλα ημουνα πολυ συγκινημενη και δεν μπορουσα να του δωσω ενα φιλι, με πιασανε τα κλαματα λιγακι, ευτυχως δεν φανηκε.

Αυτο ηταν κατα τις 11 και 10. Μου βαλανε 1 ορο 1000μλ με 2 μπουσκοπαν και 1 ορο 500μλ με 1 οκιτοκιτινη. Σιγα σιγα οι πονοι ερχοντουσαν, αλλα δεν ποναγα πολυ.

Αυτο που δεν αντεχα ηταν που στα διπλα δωματια ηταν 2 γυναικες που ουρλιαζανε, οι γιατροι να τις φωναζουν και να τις λενε να παιρνουν αναπνοες. Αυτο ειπα στον εαυτο μου δεν θα το κανεις, αλλα θα βοηθησεις τον γιατρο, ετσι και εγινε.

Η διαστολη μεγαλωνε σιγα σιγα. Η παρηγορια μου εκεινη την στιγμη ηταν να σας σκεφτομαι και να λεω τι θα σας γραψω, τπτ δεν θυμαμαι τωρα.

Μου εσπασε τα νερα, μπολικα ηταν. Κατα τις 14 εχουν αρχισει πιο δυνατοι πονοι και διαστολη 6. Με γυρναει μια μαια πλαγια δεξια και μετα απο 10 λεπτα διαστολη 7. Απο κει και περα ο πονος δυναμωνε και ηταν ανα 2-3λεπτα. Μου ειχαν κανει ηδη μια ακομη ενεση μπουσκοπαν και αλλη μια οκιτοκιτινη.

Ζητησα να μου κανει επισκληριδιο αλλα δεν ηθελε με τπτ. Μου εκανε μια παυσιπονη που μονο υπνηλια μου εφερε. Δεν επρεπε να σπρωξω ακομη επειδη δεν ειχε παει η διαστολη 9 -10,δεν ξερω.

Γυρω στις 15.10 με μεταφερανε στο διπλανο δωματιο που ηταν η αιθουσα τοκετου. Αναμεσα στις ωδινες δεν ποναγα καθολου σαν να μην γεννουσα εκεινη την στιγμη. Απο κει και περα με καθε ωδινη εσπρωχνα πολυ με ανακουφιζε αυτο. Ηρθε ενας γιατρος απο πανω μου και εσπρωχνε το μωρο ταυτοχρονα μαζι μου. Ηταν πολυ δυσκολα σαν να μην ηθελε να βγει. Στην δευτερη ωθηση πραγματικα τα ειδα ολα εσπρωχνα παρα πολυ αφου εβλεπα γκρι μπροστα μου.

Ενιωσα οτι βγηκε. Τι ωραια αισθηση, σαν να αδειαζεις εκεινη την στιγμη. Ο γιατροσ μου δεν εφυγε καθολου απο κοντα μου απο την αρχη του τοκετου μεχρι το τελος.

Εμαθα μετα οτι ημουνα τυχερη που ηταν το 2ο μου γτ ηρθε με οπισθια προβολη, δηλ.κοιταγε προς τα πανω και οχι προς τα κατω που ειναι φυσιολογικα, και γι'αυτο παυδευτηκα τοσο πολυ.

Ειναι τρελο αλλα πανω στο τοκετο του ειπα του γιατρου μου οτι στο τριτο θα μου κανει επισκληριδιο!!!

Τωρα ειμαι μια ευτυχισμενη μανουλα και πραγματικα σιγα τους πονους μπροστα στο μεγαλειο που βλεπω καθε μερα με τα δυο ομορφα ματακια να σε κοιτανε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πως τα γραφεις ετσι βρε γεωργιαννα μου .. μας συγκινησες πολυ .. Φυσικά σε παραδεχομαι που εκανες φυσιολογικό τοκετό χωρις επισκληριδιο...αν σκεφτω οτι πονεσα τοσο με το ψαχουλεμα του γιατρου φανταζομαι να βγαινει απο εκεινο το σημείο ολοκληρο μωρο!!! Μπράβο σου κ παλλι μπράβο σου :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπραβο κοριτσακι μου !!!!

ευκολο τοκετο ειχες δεν ταλαιπωριθηκες .

πολυ μαγουλακι το ζουζουνι σου ,να σου ζησει .

ηθελα να σου πω οτι γεννησες την ημερα που ειχα γεννεθλια !!! :D

ημαστε καλα παιδια τα ταυρακια !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ιωαννα μου να σας ζησει το κουκλι!!!γερο κ καλοτυχο!!!!μας την εσκασε πιο γρηγορα το ζουζουνακι ε!!!καλη λοχεια κοπελαρα μου σε περιμενουμε!!!!αχ συγκηνηθικα παλι....

γεωργιαννα μου πολυ ομορφη η ιστορια του τοκετου σου!!!!κ ο αλεξανδρακος τι γλυκο παιδι μια μαγαλη αγκαλια κ ενα τεραστιο φιλακι απο μενα δωσε του!!!

στειση μου η μεση μου ειναι σουπερ τωρα σαν να μην με πονουσε ποτε!!!πραγματικα νοιωθω σαν να μην ειχα προβλημα ποτε!!!γεννησα ομως με καισαρικη δεν ξερω πως θα ημουν με φυσιολογικο,μην ανυσηχεις ολα καλα θα πανε γλυκεια μου!!!!

ειρηνακι μου 8 κιλα εχασα στανταρ με την γεννα σκεψου πως μονο το μωρο ηταν 3.800 κ ακομη χανω,εχω ξεπριστη η κοιλια επεσε μονο ενα πατσοκοιλο μου εμεινε χαμηλα μαλλον λογο της καισαρικης,σκεφτομε να βαλω ζωνη σε καμμια εβδομαδα,μεχρι να σαραντισω θα εχουν πεσει κ αλλο τα κιλα δεν ανησυχω ουτε κ εσυ θα ανησυχεις μολις γεννησεις θα εχεις δυο ματια να σε κοιταν κ θα λιωνεις δεν θα εχεις μυαλο ουτε για φαει ουτε για κιλα :lol::lol::lol:οσο για τις πανες θα παρεις το νουμερο ενα!εμενα παρολο που ειναι μεγαλο μωρο τις ειναι κ λιγο μεγαλες οι πανες :lol:

γιωργο μου εφτασε η μεγαλη μερα καλε μου αυριο γινεστε γονεις!!!ερχετε η μεγαλυτερη αγαπη της ζωης σας!!!!οτι κ να σου πω ειναι λιγο δεν υπαρχουν λογια...πραγματικα δεν υπαρχουν λογια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφροδιτη Χρονια Πολλα για τα γενεθλια σου!! Δεν εχω παραπονο απο το Ταυρακι μου ειναι ησυχος και μακαρι να μεινει ετσι.

Ο τοκετος δεν ηταν και τοσο ευκολος λογω θεσης που κατεβηκε, θα μου εκανε καισαρικη ή θα μου το εβγαζε με βεντουζα εαν ηταν το 1ο μου.Απλα κρατησε λιγη ωρα σ'αυτο ημουνα τυχερη.

Σουλα μου θα πας να παρεις την μπεμπα σημερα;

Ειρηνη τελικα τι θα κανεις σημερα;

Εμεις περιμενουμε παρεα το βραδυ και σκεφτομαι να φτιαξω μια τουρτα απλη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!! Δυστυχώς πολλές έχουμε περάσει 1 ή και παραπάνω απώλειες. Σαφέστατα νιώθω υπερτυχερη που έχω την μικρούλα μου, ευχαριστώ συνεχώς την Παναγία που μου την έφερε στην αγκαλιά μου υγιέστατη!!  Για την απόφαση του δεύτερου παιδιού τόσο σύντομα, νομίζω δεν θα άντεχα να στρώσει και να μεγαλώσει η μπέμπα και μετά να ξαναμπώ σε όλη τη φάση του νεογέννητου... Ξενύχτια, θηλασμός, κολικοί, δόντια 😱😱😱. Και εκτός αυτού αν όλα πάνε καλά ο σύζυγος θα πάρει μετάθεση για νησί σε 1-2 χρόνια και εκεί δεν ξέρω πόσο εύκολο θα είναι να βρω καλό γυναικολόγο να με παρακολουθεί. Θα πρέπει να πηγαινοερχομαι Αθήνα και κυρίως για τον τοκετό. Και τρίτον δεν θέλω να στείλω την μικρούλα μου σχολείο από τώρα για να επιστρέψω στη δουλειά. Η εγκυμοσύνη αυτή (χωρίς να το έχω υπολογίσει ειλικρινά) έρχεται με άδεια κυοφορίας ακριβώς όταν τελειώσει το 9μηνο που βρίσκομαι τώρα. Αυτό θα με διευκολύνει πάρα πολύ να πω την αλήθεια. Αλλά ναι δόξα τω Θεώ συλλαμβάνουμε με την πρώτη προσπάθεια κάθε φορά 🙏🙏  
    • Εμένα ο ιδιώτης μου είπε ότι θα τον κάνουμε και αυτόν τον υπέρηχο. Θα δω τι θα μου πει μεθαύριο και η γιατρός του δημοσίου.  Επιτέλους θα την ξανά δω μετά απο 6 εβδομάδες τη μικρή μου!  Καλημέρα και καλό μήνα να έχουμε κορίτσια μου!!!
    • Εύχομαι ολα να πάνε καλά!! Και να περάσουν γρήγορα οι μέρες...  
    • Το Doppler το μετράει και ο γιατρός σε έναν απλό υπέρηχο βλέπει τα βασικά (όπως πχ μετράνε και την αυχενική σε απλό υπέρηχο ) ο εμβρυολογος που θα σε κάνει Doppler βλέπει πολύ πιο αναλυτικά τα πράγματα και παίρνει πιο ακριβές μετρησεις που είναι πιο αξιόπιστες ( όπως και στη αυχενική )  για αυτό λέω ότι κάποιοι γιατροί δεν την ζητάνε την Doppler γιατί έχουν εικόνα είδη από τον υπέρηχο που σου κάνουν αυτοί.. 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...