Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΜΕ ΑΠΡΙΛΙΟ-ΜΑΪΟ 2011!!Νο 7&ΠΟΛΛΕΣ ΓΕΝΝΕΣ!!


Recommended Posts

καλημεραααα!!!!!!!!!!!!!!!!1

αφρο μου εσυ που δουλευεις σε φαρμακειο ξερεις αν υπαρχει κατι για να βοηθηση το γαλα να κατεβει????στο νοσοκομειο μου εδωσαν μισο χαπι για να αποσυμφοριστη το στηθος κ να πεσει ο πυρετος κ μου εχει ελλατωθει αρκετα πηρα ενα θηλαστρο τις κικκο χειροκινητο πολυ μαπα δεν βγαζει σταγονα κ τωρα το βγαζω με το χερι μου δεν εχω κ το μωρο να το βαζω κ φοβαμε μην σταματηση.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 981
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ειρηνακι μου ναι δικιο ειχε η γιατρος αλλα θα δεις οταν βγει η μπεμπουλα για τα παντα θα στεναχωριεσε γιατι δεν τρωει γιατι δεν κανει κακακια γιατι το ενα γιατι το αλλο ασε τρελα γλυκεια τρελα ομως!!!μην στεναχωριεσε καθολου για τα κιλα φευγω παω τωρα φαρμακειο να ζυγιστω κ θα σου πω!!!

γιωργο μου ποτε κανετε εισαγωγη????ποσο πολυ χαιρομε για σενα ειναι υπεροχο ολο αυτο που σε περιμενει!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σουλιτσα μου δεν θυμαμε να μας ειπαν οι μαιες πως να κρατησουμε την ροη του γαλακτος..

ομως νομζιω μποερις να απευθυνθεις σε καποιον ειδικο συμβουλο θηλασμου

για δες εδω : http://www.homeopathy.gr/homeopathy/la_ ... reece.html

εχει τα τηλεφωνα που μπροεις να παιρνεις κ να ρωτας αν θελεις κάτι..θυμαμε οι μαιες μας το ειχαν προτεινει. Παραθέτω τα στεοιχεια μηπως μπορουν εκει να σε βοηθησουν :

Ο Σύνδεσμος Θηλασμού La Leche League εκπροσωπείται στην Ελλάδα από το Σύνδεσμο Θηλασμού Ελλάδος (La Leche League Greece).

Για περισσότερες πληροφορίες, επικοινωνήστε στα τηλέφωνα: 210-6003249, 210-6747330, 210-6033287 & 0296-63222.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σουλιτσα εμενα η συμβουλος θηλασμου μου ειπε... πολυ πολυ στο βυζι... για να αυξηθει η παραγωγη και το τσαι θηλασμου της βελεντα, συν πολλα πολλα υγρα , σουπες , νερο κλπ και μαγια μπυρας... αυτα ξερω... ;)

και μια φιλη που εχω μου εδωσε ενα φυλλαδιο απο τη δικια της συμβουλο και λεει σποροι γλυκανισου για ροφημα, μαραθου, γαιδουραγκαθο και τριγωνελλα αρκετα απο αυτα βεβαια περιεχονται και στο τσαι της βελεντα... ΟΧΙ φασκομηλο και μεντα...

και μετα προτεινομενες συνταγες για σουπα γαλουχιας, ειναι να εχει μαιντανο, μπροκολο, τζιντζερ, κουακερ και σουπα η πιτα με καροτο κρεμμυδι και τσουκνιδα, αναφορικα με τις τροφες απλα ειναι πλουσιες με σιδηρο παντως δοκιμασε να βρεις το τσαι θηλασμου και τη μαγια μπυρας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω εχω ακουσει πολυ καλα λογια για το ηλεκτρικο θηλαστρο της μεντελα... δουλεψε στηθος πολυ, χλιαρα ντουζ και βρες μια συμβουλο απο τα τηλ που εδωσε η ειρηνη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KALIMEROUDIA!!!XRONIA POLLA KORITSAKIA MOU!xronia polla kai se olous tous eortazomenous!!!

soulitsa na sas zizei i korakla!!!kouklara!!!ftou ftou!!!kali loxeia na exeis kai kali upomoni me to thilasmo..giati aksizei!!!

gewrgianna poluxroni kai na sas zisei o paidaros!!!pwpw!!Kouklaki zwgrafisto...!!!kali loxeia!!

andriaki teleia i koilitsa!!kai polu wraio to foremataki...

iliodwraki mou kontozugwnei i wra koritsaki mou...!euxomai na gurisei kai i bebona!!!

elenaki pws pas???stin anamoni ee???me to kalo to mikraki sas!oso gia ta kila esu pou eisai adunatoula..xaneis arketa otan vgaineis apo to maieutirio kai ta upoloipa tsoukou tsoukou xanontai me to treksimo!!!min anusixeis!!!

afro mou ola kala?min anusuxeite vre gia ta kilakia...ola tha paroun to dromo tous..siga siga..!oso gia tin koilitsa tha einai peripou opws otan eisai 5 minwn alla ligo zarwmeni kai siga siga tha epanelthei..

eirinaki ti kaneis?den peirazei gia ta tsourekakia..thumise mou se kapoia fasi na sou dwsw mia paneukoli suntagi pou tha sou petixei opwsdipote!!!kai min ksexnas oti tou xronou tha exeis tin korakla sou na se voithaei!!xaxa!me to kalo!

sweety kaoures e??ki egw mia apo ta idia..exw kai mpoukwma(kruwsa) kai einai mia wraia atmosfaira opws katalavaineis!!poso einai to 1o sou paidaki?

geov poluxroni koritsaki mou!!!prwto pasxa me tin korakla ee???ax ti wraia...tha anoiksei kai o kairos tha arxiseete kai tis voltes..mia xara!!

giowrgoxronia sou polla k me to kalo to marianaki ...konteuete..ti emeine e???ax tha trelatheis!!!xexe!!

katerinaki na sas zisei to bebonaki!!!

filakia se oles alla kai stis samqrcande,samantha,jule,steicy,xoanita kai opoia ksexasa!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα μανουλίτσες,κοιλουμπίτσες κ μπαμπάκα!! Γεωργιάννα μου τι φατσούλα όμορφη είναι αυτή;;Δίκιο είχαν που σου έλεγαν απο τους υπέρηχους οτι θα είναι όμορφος!!Κ τα μαγουλίνια του για τσίμπημα είναι!!Πώς είσαι σήμερα;Σε τραβάνε τα ράμματα;Ο Αλεξανδρούλης τον είδε τον μπέμπη;;

Συμπεθερούλα μου έχεις ένα υγιέστατο μωράκι κ αυτό έχει σημασία!! Λίγο ίκτερο κάνουν τα περισσότερα νινάκια!Εύχομαι σήμερα να είναι φυσιολογικές οι τιμές κ να την πάρεις την κουκλίτσα σου!! Εσύ απο πονάκια πώς πάς;Σε τσούζει ακόμα;

Αντριάκι μου είσαι ΜΟΝΤΕΛΟ κορμάρα!!!Τέλειο το μπλουζοφόρεμα,σου πάει πολύ κ το χρώμα! ;) Βρε που είναι τα κιλά που έβαλες;;Άν δεν είχες τη κοιλίτσα δεν θα φαινόσουν έγκυος!!Φτού φτού!!

Αfro μου μια χαρά η μπεμπούλα!θα εμπεδωθεί κ είσαι στην τελική ευθεία κ εσύ!!

Άσχετο,πόσο κοστίζει το ηλεκτρικό θήλαστρο της μεντέλα;στα φαρμακεία το πουλάτε;

Steicy μάλλον έχουμε καουρομαγνήτη!Δεν εξηγείται αλλιώς..τί ώρα παίρνεις το τελευταίο γεύμα;

Samarcande μου σαν καινούρια η καλαθούνα σου!Πολύ όμορφο που θα κοιμηθεί στην ίδια ο Αρούλης!

Ειρηνάκι μου για να δούμε θα την "παλέψουμε" με τον θηλασμό..μακάρι μωρέ..εκτός απο όλα τα καλά που προσφέρει στο παιδί μη ξεχνάμε οτι βοηθάει να επαναφέρουμε στο αρχικό στάδιο τη σιλουέτα μας!!χιχι :D

Γιώργο μου βλέπω τα έχετε όλα έτοιμα!!2 μέρες έμειναν κ θα τον δείς τον γιόκα σου!!!Όλα να πάνε καλά!!!

Χοανιτάκι που είσαι;Πήγες στο γιατρό;;

Η Ηλιοδώρα μας όντως που είναι;Θυμάμαι είχε κ εκείνη σήμερα γιατρό!

Oι υπόλοιπες γκαστρούλες κ μανούλες που είστε;;

Σήμερα κορίτσια μου δεν είμαι στα καλά μου..μ'έχει πιάσει μια απογοήτευση με αυτή τη σκατοπίεση.Πάλι 14 με 9 είχα το βράδυ κ τώρα το πρωί 13,5 με 9. Το αλάτι το έχω κόψει αλλα δε πέφτει η ρουφιάνα κ αγχώνομαι. Για να δώ τι θα μου πεί ο γιατρός το βράδυ που θα πάμε. Έχουμε κ το "σκάλισμα-άνοιγμα" του τραχηλου σήμερα..μπάς κ με πιάσουν οι πόνοι μετα απο αυτό αλλιώς άν θα με βάλει αύριο ή μεθαύριο με πρόκληση..Ούφ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Joanaki μου μακάρι να είμαι σαν κ εσένα κ να γίνω κορμάρα σχετικά γρήγορα!! :D:D Κ εσύ πλέον με δυο παιδιά μανουλομάνουλο θα είσαι!!! :D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιωργο αυριο μπαινετε για καισαρικη? Αντε με το καλό..νομιζα λλη μερα μπαινετε κ ειχα μπερδευτει.. Ελενακι καλο ανοιγμα του τουνελ :lol::lol::lol::lol:

Τζοανακι την θελω οπωσδηποτε την συνταγη, να ριξω ακομα μια στρωση πριν γεννησω!χαχα

Αφρο κι εγω εχω ακουσει πολυ καλά λογια για αηυτο το θηλαστρο..μς το εδειξαν κ οι μαιες στα σεμινάρια..πολυ καλή δουλεια εδειχνε να κανει .. αλλα ακριβο ρε κοριτσια 160 ευρω?! :o:o:o:o:o

Κοριτσια η μεση σας πονάει καθολου;; Εγω εχω πονους πισω αριστερα μεση/νεφρο δε μπορω να προσδιορίσω κ τακτικους πονους περιοδου..........Περιμενω την Παρασκευη να τα πω στο γιατρο μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

eirinaki pes mou pote kai sto grafw..an kai m auta pou les kalutera na katseis sta auga sou giati vlepw i beba na kanei efodo!!!

giwrgaki ante na ton deis ton kouklo sou...pwpw i mariana tha xreiastei kai gia sena panes mou fainetai!!!

elenaki s euxaristw polu...alla tha me thumitheis!!!stin arxi i koilitsa tha sou fainetai ligo kapws..stous 2 p minesto polu tha epanelthei teleiws (mporei kai nwritera) k tha sou xoune meinei 3-4 kilakia to polu..!fantsasou oti vgika apo to maieutirio kai eixa xasei 9 kila!kai o xaris molis 3150 gennithike!tha eisai i MANOULA!!!!!edw eimaste kai tha ta leme...xaxa..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τί συμπτώματα είναι αυτά Ειρηνάκι μου;;Κάνει δυναμική προετοιμασία η μπέμπα σου!!

Κ μένα με πονάει πότε αριστερά πότε δεξιά..λές να με προλάβεις;; :D

Πανάκριβο το θήλαστρο γμτ :roll: Τουλάχιστον να κάνει δουλειά μη πάνε τοσα λεφτά χαμένα

Μακάρι joanaki μου..μακάρι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λετε αυτοι οι πονοι της μεσης / νεφρου να ειναι προειδοποιητικά σημαδια; :o:o:o

Η κοιλια μας λογικα δε θα ξεφουσκώσει αμεσως...εγω παντως που ημουν παχουλη κ πριν δε ξερω αν θα φαξνει διαφορά :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα βρε Ειρήνη μην ακούω βλακείες!Μια χαρά θα σου φανούν όσα χάσεις!Θα έχουμε τις αγκαλιές,αρχίσουμε κ τις καροτσάδες τώρα που καλοκαιριάζει, ε..που θα πάει σπρώξε σπρώξε το καρότσι μη σου πώ θα κάνουμε κ κοιλιακούς! :lol::lol:

Αντριάκι άστα αυτά στους κώλους δε με περνάς οτι κ να λες!! :lol::lol: Αδύνατη ξε-αδύνατη ο πωπός μου τούρλα ήταν πάντα! :lol: Τώρα χρησιμεύει κ για καναπεδάκι έτσι όπως φούσκωσε!!χαχαχα :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμεις πηραμε μαρσιπο αγκαλιας για τις βολτες μας για οταν θα ειμαι μονη μου για να μην αναγκαζομαι να καθομαι συνέχεια αν θελει αγκαλιτσα..

να σας το δειξω?

1109_ring_sling.JPG

ειναι το κάτω δεξια με την νεραιδουλα :) Ομορφο? ελπιζω να μας βολεψει !!! αλλα φυσικα κ οι καροτσάδες δεν θα λειψοθν...νομιζω θα ειναι το πιο τέλειο καλοκαίρι!!

Αληθεια κορίτσια το μωρο θα το πατε για μπανιο στη θαλασσα φετος?!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και απο μένα κοριτσάκια και μπαμπά της παρέας.. Antria όντως μόνο μια μικρή όμορφη κοιλίτσα φαίνεται πάνω σου.. μπράβο είσαι μια κουκλίτσα! Γεωργιάννα μου ο μπεμπίνος σου είναι για τσίμπημα όπως και της Σουλίτσας η μπεμπίνα, αχχ.. τι γλυκούλια που είναι. Σουλίτσα θα συμφωνήσω με την Afro, αυτό το θήλαστρο έχω και εγώ σκοπό να αγοράσω αν και όταν το χρειαστώ και πάρε ένα τηλ. στην σύμβουλο θηλασμού, θα σε βοηθήσει πολύ, όσο για την περιγραφή σου πάλι συγκινήθηκα.. Afro μου εγώ ζυγίστικα σήμερα και ήμουν +16κιλά.. έπαθα ένα μικρό σοκ αλλά μετά σκέφτηκα, το μωράκι μου να είναι καλά και θα τα χάσω, τι στο καλό έρχεται και καλοκαίρι! Ειρήνη μου έχω και εγώ τα ίδια συμπτώματα με σένα, πόνους στη μέση, πόνους περιόδου αλλά όχι τόσο έντονους και συχνούς, άντε να δούμε!! Elenakos έχω ραντεβού με τη γιατρό 5:30 το απόγευμα σήμερα, θα κάνουμε καρδιοτοκογράφημα και θα μου βάλει πάλι χέρι απο κάτω, ουφφ! Γιώργο όντως θα χρειαστείς και εσύ πάνες.. χιχι, με το καλό να έρθει τα μωράκι σας στην αγκαλιά σας! Φιλάκια πολλά σε όλες τις υπόλοιπες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολύ όμορφο!!Άντε κ καλές βολτούλες! Το σκεφτόμουν να πάρω αλλα λέω μήπως επειδή καλοκαιριάζει ιδρώνει με το μάρσιπο; Δε ξέρω,΄πάντως σίγουρα θα βολέυει για τα ψώνια στο σούπερ μάρκετ κ τις δουλειές στο σπίτι!

εμείς θα πάμε για μπανάκι τον Αύγουστο πρώτα ο Θεός να είναι όλα καλά αλλα σε παραλίες που δεν έχουν κόσμο! Πάντα εξοπλισμένοι με ομπρελίτσα. Πέρυσι τον Ιούνιο γέννησε η κολλητή μου κ μόλις σαραντίσανε κάνανε μπανάκι!Μάλιστα θυμάμαι που της έλεγε η παιδίατρος:"Μη κλείσεις το παιδί μέσα,πήγαινε το να κάνει κανα μπανιο!" Μη φανταστείς τρελά πράγματα,λίγο τα ποδαράκια της έβαζε κ το πολύ μέχρι τις 12 το μεσημεράκι.

Κάτι άλλο που θέλω τη γνώμη σας..Όπως έχω ξαναπεί έχω τάξει τον μπεμπάκο μου στη Παναγιά της Τήνου΄(γι'αυτό κ το Μάριος) κ έχω πεί οτι μόλις σαραντισουμε θα τον πάω να ανάψουμε τη λαμπάδα μας κ να μας διαβάσει ο πατερ εκεί.. Ο άντρας μου λέει οτι θα είναι νωρίς να ταξιδέψει το μωρό αλλα εγώ λέω άν μας δώσει το OK o παιδίατρος να πάμε.Τι θα κάνατε εσείς;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καταλαβα δηλαδη αν μπω μια μερα κ δεν βρω καμμια σας εδω περα να ξερω πως γεννοβολατε ολες μαζι :lol::lol::lol::lol::lol:

κοριτσακια μου σας ευχαριστω πολυ για την βοηθεια κ τις συμβουλες θα παρω τηλεφωνο θελω να θηλασω οπωσδηποτε!!!

το μπεμπινι μου ειναι καλυτερα πηρα τηλ κ μου ειπαν πως επεσε στο 12 ο ικτερος μαλλον θα μεινει εκει κ αυριο για παρακολουθηση κ θα την παρουμε σπιτι μετα :D

τωρα οσο για την θαλασσα θελω κ εγω να την παρω αλλα δεν ξερω κανει?τον αυγουστο θα ειναι 4 μηνων..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειρηνακι πηγα ζυγηστικα στο φαρμακειο τελικα πρεπει να εβαλα παρα παρα πολλα κιλα στην εγκυμοσυνη...φοβαμαι να πω ποσα ειμαι...τρια ψηφια παντως...δεν πειραζει θα τα χασω ομως το εβαλα πεισμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σουλιτσα μου , σε εκινα τα τηλεφωνα ισως βρεις κ καμια μαια / γιατρο σμβουλο γαλουχιας που μπορει να ερθει σπιτι σου για βοηθεια εκει στην περιοχη που μένεις!! Σημαντικη βοηθεια αν θελεις να θηλάσεις!!

ελενακο μου , οτι σου πει ο παιδιατρος...το τάμα ειναι τάμα...τωρα βεβαια αν δεν ειναι μετα απο 40 αλλα ειναι μετα πο 50 μερες δεν νομιζω να πειραζει.. Κι εγω ηθελα να παω το μωρο στην αιγινα αλλα σιγουρα θα ειναι ταλαιπρια για τοσο μικρο μωρουδελι οπότε θα το κάνουμε πιο μετά.

Χοανίτα Αντε λες να μας γεννησεις σημερα?? Παντως μεχρι τελος τη ς3εβδομαδας θα εχουμε κ νεες αφιξεις σιγουρα!!! Αντε να αδειαζει απο εδω το μέρος... πότε θα ανοιξετε τοπικ για τις νεες μανουλες?

το θεμα δεν ειναι ποσα εβαλες στην εγκυμοσυνη...το θεμα ειναι αν εχσες μετα τη γεννα!!χεχε

ΜΙα κουκλα εισαι παντως που σε ειδα με τη μπουμπου.παρολο το τριψηφιο...μη φανταστεις..κι εγω στο τριψηφιο ειμαι :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια μου!! Γεωργιαννα να σου ζησει ο κουκλος ο μπεμπης σου και καλη λοχεια να εχεις!! Σουλα μου ευχομαι να την εχεις παρει σημερα το αστερακι την μπεμπα σου!! Φιλακια! Joanaki μου σε ευχαριστω κοριτσακι μου γλυκο, χαιρομαι που εμαθα νεακια σου! Περαστικουλια με το κρυωματακι, να φυγει γρηγορα! Με τις καουρες κι εγω υποφερω. Πολλα φιλακια!! Ελενα μου κι εμενα ανεβαινει καπου καπου η πιεση, ο γιατρος μου ειχε πει αν φτασει 15 να τον παρω τηλ. Επειδη ειμαστε στο τελος της εγκυμοσυνης πια, λογικο ειναι να εχει ανεβει λιγο. Με το καλο αυριο στο γιατρο σου και περιμενουμε τα νεα σου!! Οπως νοιωθεις κανε με το θεμα των ταξιδιων κι ας ειναι μικρουλης ο μπεμπης. Το ενστικτο σου θα σε οδηγει! Πολλα φιλια! Ειρηνη μου ολες πια εχουμε καουρες, τι πραγμα κι αυτο? Ωραιος ο μαρσιπος καλοφορετος! Φιλια! Αντρια πραγματικα δεν φαινεται να εχεις παρει τιποτε, μονο κοιλιτσα!! Φτου φτου! Χοανιτα μου περιμενουμε κι απο σενα τα νεα απο τον γιατρο σου!! Ολα να ειναι τελεια ευχομαι! Samarcande, τελεια η καλαθουνα και τοσο συγκινητικο που ησουν εκει μωρακι κι εσυ!! Σαμανθα μου πως τα πας με την μπεμπουλα σου?? Ποτε θα αρχισετε βολτιτσες? Φιλακια! Γωγω περνατε τελεια μαμα και κορη μπραβο!! Afro24 ευχομαι να εμπεδωθει με το καλο το κοριτσακι σου, το περπατημα και οι ελαφριες δουλιτσες ειναι ο,τι πρεπει. Μαριτινα, Γιουλη γραψτε μας κατι, μη μας ξεχνατε!! Να ευχηθω με το καλο και στην Μαριαννα του Γιωργου, να αγκαλιασουν το αγορακι τους με υγεια! Συσπασεις κοριτσακια μου δεν εχω πολλες, αλλα το στομαχι μου το αισθανομαι συνεχεια βαρυ, οπως και την κοιλιτσα. Δεν μπορω να φαω φαγητο οπως πριν. Η μπεμπα μαλλον προσπαθει να γυρισει και εχει ερθει αρκετα πανω. Την Παρασκευη θα με δει η μαια μου και την Δευτερα ο γιατρος μας.

Σας στελνω τα φιλια μου, να ειστε ολες καλα!! :x:-*;;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...