Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΜΕ ΑΠΡΙΛΙΟ-ΜΑΪΟ 2011!!Νο 7&ΠΟΛΛΕΣ ΓΕΝΝΕΣ!!


Recommended Posts

να ευχηθω στις αναστασιες στις γεωργιες κ στον γιωργο μας χρονια πολλα!!!οτι επυθυμητε παιδια ο θεος να σας εχει παντα καλα!!!

σημερα η μερα μου ηταν χαλια...ειμαι πολυ στεναχωρημενη..πηγαμε το πρωι στο νοσοκομειο να μετρηση η παιδιατρος το ικτερο του μωρου μου το πρωτο σοκ ηταν οτι την πηραν αιμα απο τον αγκωνα οπως παιρνουν απο εμας τους μεγαλους κ την τρυπησαν κ δυο φορες :(:evil: μια σταλια μωρακι ειναι :( πονεσε η ψυχη μου ετσι μου ηρθε να της χωσω μπουκετο την νοσοκομας :evil: το δευτερο σοκ ηταν οτι βρηκαν το ικτερο πολυ ανεβασμενο κ μας εστειλαν αρον αρον στην αλεξανδρουπολη στα επειγοντα για φωτοθεραπεια :(:(:( σε ολο τον δρομο εκλαιγα...ολη μερα κλαιω δεν μπορω να ηρεμησω...εκει μας ξανα εκαναν εξετασεις ευτυχως απο φτερνα κ οι τιμες ηταν πιο κατεβασμενες αλλα μου την κρατησαν προληπτικα τωρα ειμαι σπιτι μονη μου περμενω να ξημερωσει να παω να την παρω τρελενομαι που ειναι 100χιλιομετρα μακρυα μου που δεν την εχω αγκαλια...

ευχομαι ολα τα μωρακια να ειναι γερα κ υγειεστατα μεσα απο την καρδια μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 981
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

σε ευχαριστω πολυ αντρια μου κ εσυ με το καλο να κρατησεις την μπεμπουλα σου!!!!

σημερα δεν γιορταζει κ ο αντρα σου?να τον χαιρεσε!!!!τι θα κανετε αποψε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Soula mou mono me tin idea sparazei i kardoula mou, ipomoni k stelnw tin 8etiki mou energeia stin mpempoula sou k sena..Agapoula mou den 8a kanoume tipota giati eipa xilies dio fores na min trww keima giati me enoxla para poli, exw kaoures k me ponaei to stomaxi mou k pali ekana tin amartia k twra paidevome :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπέρα!!Γιώργο μου,Γωγούλα κ Γεωργιάννα μου Χρόνια σας Πολλά!!!Γιώργο μου με το καλό να γεννηθεί ο Χρυσοβαλάντης σας γερός!!Γωγούλα μου να χαίρεσαι τη κοράκλα σου κ να την δείς όπως επιθυμείς!Γεωργιάννα μου να χαίρεσαι κ να σε χαίρονται κ οι 3 άντρες σου!!Να είστε ευτυχισμένοι πάντα!!!

Σουλίτσα μου συμπεθερούλα μου τί κορίτσαρος είναι αυτός;;;;Παναγιά μου μια κουκλάρα!!!Είναι για δάγκωμα η νυφούλα μου!!!Φτού φτού ψυχούλα μου να είναι γερή πάντα!! Εσύ προσπάθησε να ηρεμήσεις λιγάκι..φαντάζομαι πώς νιώθεις μακρυά της αλλα είναι για καλό κ για λίγο!Να μου πείς κ το λεπτό αιώνας θα φαίνεται αλλα σκέψου οτι αύριο θα την πάρεις κ για μια ζωή θα την έχεις δίπλα σου να την καμαρώνεις!Θα περιμένω νέα σας κοριτσάκι μου.

Με συγχωρείτε αλλα δε πρόλαβα να διαβάσω όλα τα μηνύματα γιατί είμαι στη μαμά μου,γιορτάζει ο μπαμπάκας μου κ έχει κόσμο.Μετά έχω πεθερά-βαφτισιμιά να πάω!Θα μπώ πιό αργά να σας διαβάσω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ ρε σουλάκι..πρεπει να ειναι τγρομερο αυτο ποηυ νοιωθεις..ελπιζω οι ωρες να περασουν πολυ γρήγορα κ να την σφιξεις ξανα στην αγκαλίτσα σου!!!

εν το μεταξυ ειναι μια πανεμορφη μπεμπουλα!!!! Οσο τη βλεπω ανυπομονώ να δω κακι την δικη μου μπεμπουλινα!!

πως εισαι κατα τα αλλα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σουλίτσα μου, μη στενωχωριέσαι! Προληπτικά την κρατήσανε! Δεν μπορούν να το διακινδυνέψουν σε τόσο μικρό μωράκι, γι'αυτό το έκαναν! Ο ίκτερος είναι το λιγότερο. Σκέψου ότι αν ήσουν Αθήνα δε θα την κρατούσανε γτ έχουν πιο σοβαρά περιστατικά. Άρα είναι εντάξει η ψυχούλα σου!! Απλά σου λείπει πολύ.... Είναι το πιο φυσιολογικό συναίσθημα!!! Δε σου λέω να κάνεις υπομονή μέχρι αύριο γτ ούτε εγώ θα μπορούσα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σουλίτσα η κορούλα σου είναι σκέτη τρέλα, κουκλάρα! Να τη χαίρεσαι, κάνε υπομονή και θα περάσει, αύριο θα την έχεις και πάλι κοντά σου!! Elenakos να χαίρεσαι το μπαμπά σου και όποιον άλλον έχεις και εσύ.. Άντρια ελπίζω να νιώθεις καλύτερα και εσύ με το στομάχι σου.. φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΩΓΩ ΓΙΩΡΓΟ ΓΙΩΡΓΙΑΝΝΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!

ΣΟΥΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ τι μωρο ειναι αυτο ομορφο!!!!!!!!!!

σε σκεφτομασταν κι εμεις πολυ μη στεναχωριεσαι γλυκεια μου προληπτικα το κρατησανε ολα θα πανε καλα δεν ειναι τιποτα επικινδυνο, ηρεμησε και το πρωι θα την εχεις αγκαλιτσα αχ πολυ χαρηκα που μπηκες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσαρες μου!!!!

σας ευχαριστω πολυ πολυ πολυ για την στηριξη!ειστε μοναδικες :x:x:x

το μπεμπινι μου ειναι καλυτερα :D τρωει ανα δυο ωρες 60γρ,τελικα εκανα πολυ μεγαλο λαθος που την αφηνα να τρωει οποτε θελει αυτη,η παιδιατρος ειπε πως οπωσδηποτε το μωρο πρεπει να το ξυπναμε μονο αυτο βοηθα στον ικτερο,κ οχι ο ηλιος ;) αχ δοξα το θεο ολα καλα τρομαξα πολυ,οταν εμαθα τις επιπτωσεις του υψηλου ικτερου,σημερα στις 12 μιση θα παμε να την παρουμε :D

αφρο μου αφου ξερεις δεν μπορω χωρις εσας!!!!τοσους μηνες παρεουλα γινετε τωρα χωρις εσας???να μην μαθαινω νεα σας?μπα με τιποτα!!!

χοανιτακι μου εσυ πως εισαι κοριτσαρα μου???αρχισες να σηκωνεσε???

αχ ασε στεησι υπομονη μηδεν!!!αναγκαστικα εφυγα απο εκει γιατι απαγορευετε να μενουν οι γονεις ειμαι σιγουρη αν ειχα αντισκηνο θα στηνομουν απο εξω :lol::lol::lol:

ειρηνακι μου μια χαρουλα ειμαι με τραβαει λιγο η τομη απο την μια μερια αλλα σε γενικες γραμμες ειμαι καλα!!!σημερα θα κανω κ μπανιο να ξεμπιχλιασω :lol::lol::lol: ααα κ οσο για την βαλιτσα του μαιευτηριου ηθελα να σας πω πως τα ρουχακια τελικα κ λιγα μου ηταν εστειλα κ δυο φορες για πλυσιμο κ μου τα ξανα εφεραν το ιδιο κ οι πυτζαμες θα μου πεις εμεινα 5 μερες μεσα,τα μωρα λερωνοντε με το παραμικρο :lol:

συμπεθερουλα μου πολυ τρεξιμο με τις γιορτες!!!!προσεξε μην βγει ο γαμπρουλης μου στον δρομο!!!! :lol::lol: πως τα περασες???να χαιρεσε τους δικους σου!!!

η γεωργιαννα μας λογικα σημερα πρεπει να βγαινει ε???μου εστειλε η κοπελα το τηλεφωνο της εγω το εγραψα σε ενα χαρτακι το εβαλα στην βαλιτσα κ μου το εχασαν :evil: αν ανακατευοντε τοσα ατομα σε μια βαλιτσα ετσι ειναι ασε που μου την εκαναν κ ανω κατω...

αχ σας φιλω καλες μου να ετοιμαζομε σιγα σιγα εχουμε τρεξιμο σημερα,θα τα πουμε οταν γυρισω ματς μουτς!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σουλιτσα αντε σε λιγο θα την εχεις κοντα σου!

οταν ευκαιρησεις πες καμια λεπτομερεια, ξεφουσκωσε καθολου η κοιλιτσα, θηλασες καθολου;

ολα καλα με τα ραμματακια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα...τι ωραιος υπνος ηταν αυτός απόψε..ουτε καούρες , ουτε σηκωθηκα πολλες φορές ουτε τίποτα..τωρα περιμενω να σηκωθει κ ο αντρουλης μου που εχει ρεπό να πιουμε καφεδάκι κ να παμε καμια βολτα..

Ειδα κ ωραιο ονειρο....πηγαλεει στο φεντικο μου κ μου εδωσε λεφτα :lol::lol::lol::lol::lol: μετα ξυπνησα κ ειδα οτι ηταν ο κ@λοσ μου ξεσκεπαστος για αυτο εβλεπα τετοιες βλακιες :lol::lol::lol::lol::lol:

Σουλάκι καλό τρέξιμο!!! Ειναι για καλό :) Περιμένουμε κι αλλα σου νεάκια οπως αυρτα που ρωτησε η Αφρο κ αλλα που καινε εμενα..χανεις κιλα βγαινοντας? :lol::lol::lol::lol::lol: Να ξερω θα χασω τουλαχιστον το τσουρέκι του Πάσχα?? η να σταματησω να τρωω? :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα ζουζουνίτσες.. Ειρήνη τι καλά που χόρτασες ύπνο, ξεκινάς τη μέρα σου με άλλη διάθεση! Σουλίτσα πολύ χαίρομαι που είναι όλα καλά με τη μπεμπίνα σου.. αλήθεια τη θήλασες καθόλου.. εγώ απο αυτά που έχω πληροφορηθεί για τον ίκτερο αυτό που βοηθάει είναι ο θηλασμός, ο ίκτερος υποχωρεί απο τα κακάκια του μωρού!! Εγώ καλύτερα είμαι, περιμένω πότε θα με πιάσουν οι πόνοι σύμφωνα με τα λεγόμενα της γιατρού, αλλιώς μου είπε να ξαναμιλήσουμε τη Τετάρτη, να με δει πάλι! Εντάξει μου επιτρέπει τώρα να σηκώνομαι απο το κρεβάτι μου, αρχίζω και κάνω κάτι μικροδουλίτσες μεσ' το σπίτι, όλα καλά προς το παρόν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τωρα οταν σηκωνεσαι τι νοιωθεις; Πονάς απο κάτω;

Εμεις εχουμε εξεταση την Παρασκευή....παλι θα τσιτσιδωθουμε..κ δε μπορώ καθολου :( :( :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα, τσούπρες! Τι κάνετε!

Σουλίτσα μου, με το καλό να πάρετε τη φατσούλα σας σπίτι! Να ξέρεις ότι εδώ είμαστε εμείς, για κάθε σου ανησυχία.. Όπως είπες, τόσο καιρό μαζί δεν κάνουμε η μία χωρίς την άλλη!!!

Ειρήνη, καλό το όνειρο :lol::lol: Όσο για το φαί, εγώ κόντεψα να σκάσω χτες..δεν μπορούσα να σταματήσω.. :roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα κουκλίτσες!! Σουλίτσα μου είδες που όλα είναι καλα;;Με το καλό να πάρεις τη ζουζούνα σου κ να μην την αποχωρηστείς ποτέ ξανα!!Σε μια ώρα θα την έχεις αγκαλίτσα! Πολύ σημαντικό αυτό που σου είπε η παιδίατρος,δεν το ήξερα. Θα περιμένουμε νέα σας!

Η Γεωργιάννα χθές που μιλήσαμε,μου είπε οτι θα βγεί σήμερα!Είναι μια χαρά,έχει βέβαια λίγα πονάκια απο κάτω αλλα είναι απο τα ράμματα.Ό μπεμπούλης της είναι πολύ ήσυχο μωράκι κ θηλάζει!!Τα υπόλοιπα θα μας τα πεί όταν μπορέσει!

Χοανιτάκι σ'ευχαριστώ πολύ κ εσύ άν είχες κα΄ποιον να τον χαίρεσαι! Απο πόνους κ πετρώματα πώς πάς; Τη Τετάρτη μαζί έχουμε γιατρό!Για να δούμε..

Ειρηνούλα μου τί κάνεις;;Η μπουμπού σε ταρακουνάει;; Για την απώλεια βάρους αμέσως μετά την γέννα έχω ακούσει άλλες να χάνουν 10!(ευτυχία!!) άλλες 5..κ άλλες 3-4... Μακάρι εμείς να είμαστε απο τις τυχερές που θα χάσουν τα 10 με την μία!Αλλιώς μας βλέπω με το μωρό αγκαλιά να τρέχουμε πάνω στο διάδρομο ατελείωτα μερόνυχτα! :lol::lol: Πλησιάζει κ καλοκαιράκι γμτ.. Για πείτε εσείς βρε μανούλες τί κάνατε!

Άφρο μου εσύ πώς είσαι;Πότε έχετε πάλι γιατρούλη;

Ηλιοδώρα,Στέισυ,Samarcande,Γιώργο,Γωγώ,Σαμάνθα,Γιούλη,joanaki,Αndria,Sweety,Αφροδίτες.. που είστε σήμερα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Elenanakos μια χαρά παω και από πετρώματα και απο πόνους απο κάτω.. χθες στον ύπνο μου είχα κάτι πόνους στη μέση μου, άστα να πάνε! Πρέπει να ήταν επειδή κουράστηκα λιγάκι χθες με δουλίτσες και πλυντήρια.. Και εσύ την Τετάρτη έχεις γιατρό ε;; Για να δούμε τι θα μας πούνε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια απο τα ίδια..σύν οτι χθές πρωί που σηκώθηκα απο το κρεβάτι ένιωσα απο κάτω βρεγμένη αρκετά..είχα κάτι διάφανα υγρά σαν της ωορηξίας(sorry για την περγραφή :oops: ) κ σήμερα που τον πήρα τηλ μου είπε οτι αυτό είναι σημάδι οτι "εξαλείφεται" ο τράχηλος αλλα με σίγουρα θα ξέρουμε αύριο που θα βάλει τη χερούκλα..:? Ελπίζω να είναι πάνω απ'όλα έτοιμα τα μωράκια μας κ γερά κ εμείς "κομπλέ" για τη γέννα Χοανιτάκι μου!Μια κ έξω χωρίς ταλαιπωρία! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Parousa :)):))

Kalimeroudia se olous!! :D

Ti mou kanete? Egw eimai edw sto spiti, o george mou einai e3w k kanei sampouan ta ka8ismata tou autokinitou tou 8eiou mou (palia o george eixe plintirio autokinitwn k 3erei apo auta) k simera exoume k gamo (enas sinaderfos tou george) vrike k autos mera na kanei ton gamo tou, Triti tou Pasxa? :? k to xeretisma einai 6:00-7:30 den ftanei na nixtwsei eleos :shock:

Aaa eida ena efialti pws piga me tin mama mou giatro k mas eipe pws to mwro pe8ane panw mou eri3a ena klama ston ipno mou itan toso ali8ino aste molis 3ipnisa to kefalaki tis itan e3ogkwmeno katw apo to stomaxi mou prepei logw tis agwnias oi palmoi mou na vgikan sta i4i k tin anastatwsa k ekeini :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε, Αντριανάκι τι όνειρο ήταν αυτό? Οι ορμόνες μας κάνουν πάρτυ!!!

Σε εμένα τον τελευταίο καιρό ευτυχώς σταμάτησαν τα περίεργα όνειρα..

Να χαίρεσαι και τον αντρούλη σου για χθες! :ymapplause:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντριάκι μου γίορταζε ο άντρούλης σου χθές!Να τον χαίρεσαι!! Ηρέμησε κουκλίτσα μου,ένα παλιο όνειρο ήταν,μια χαρά σου δίνει το παρόν η τσούπρα σου!! :D Αυτές οι σκατο ορμόνες θα μας τρελάνουν πάντως..αυτές κ οι καούρες δεν θα μας λείψουν καθόλου!

Καλά να περάσετε,αλλα έλα ντέ τέτοια μέρα κ τέτοια ώρα γάμος;; Τεσπα,να ζήσουν τα παιδιά!

Δε με λές,απο ρούχα "καλά" βρίσκεις ακόμα;;Ή σου κάνουν ακόμα τα προ-εγκυμοσύνης;;

Δεν μπορώ να δώ το τραγουδάκι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Elenaki mou 8a forisw ena kolan pou to exw gia etsi peristaseis einai ligo episimo den einai cotton alla gializei ligo k mia makria fanela style foustanaki gia na kali4ei tous kwlous mou!! :D

Vasika agorasa mono 2-3 kommatia ligo episima gia etsi periptwseis..8a vgalw photo k 8a sas valw..

Oso gia tis ipoloipes meres kammia formoula, kolan, agorasa k ena jean egkimosinis apo to prenatal k me vole4e poli giati k faneles na foresw apo tin pro-egkimosini mou k einai kontes i koiltsa den fenete logw tou lastixou tou jean..Eee 4euto pernaw :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κ απο μενα!!!Σας ευχαριστω πολυ για τις γλυκες ευχες σας κ να ευχη8ω απο μερους μου Χρονια πολλα κ στους εορταζοντες κ να χαιρεσται τα μωρακια σας κ να ειναι καλοτυχα για οσες τα εχουν πια στην αγκαλιτσα τους κ στις υπολοιπες με το καλο να αντικρυσουν το μωρο τους με υγεια κ με εναν πονο συντομο.

Εμεις πασχα καναμε σπιτι φυσικα ,ειχε ερ8ει κ η πε8ερα μου,ειχαμε καποια παρατραγουδα με τις παρατηρησεις της παλι,μαλωσαμε της τα ειπα κ υσηχασα.Ελπιζω να τα καταλαβε κ να μην συνεχισει το ιδιο τροπαριο.

Τεσπα δεν σας λεω λεπτομερειες γτ 8α συγχυστω.

Η μπεμπα ειναι καλα,μονο που τα βραδυα μας ταλαιπωρει...την ταιζω,την αλλαζω κ κλαιει παλι,μασαζακι στην κοιλιτσα μηπως ειναι κολικοι κ τα παντα της κανουμε...Παρατηρησα επισης οτι δεν πολυ 8ελει να την 8ηλαζω,πολυ φοβαμαι πως εμα8ε με το συμπληρωμα που της δινω 2 φορες την ημερα γτ αλλιως δεν χορταινει.Περιμενω τον παιδιατρο την Πεμπτη να τον ρωτησω τι πρεπει να κανω....

Ελενακο αντε με το καλο κ εσυ,αμεσα σε βλεπω.Τουριστρια το νου σου στο φαγητο βλεπω ε???

Παντως εγω εχασα μονο 4 κιλα γ τρωω οτι στερη8ηκα :?

μετα τα σαραντα βλεπουμε....φιλιαα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...