Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο8! Και οι κλωτσιές συνεχίζονται!!


Recommended Posts

καλημερα κοριτσιααααααααααα

τι κανετε;ολα καλα;

εγω παλι δε κοιμηθηκα καλα ρε γαμωτο

τι αυπνιες ειναι αυτες;

τι κανετε εσεις;

λεω κ εγω σημερα να παω να παρω κατι για τα κοριτσακια μου

ετσι για το καλο.κανενα φορμακι

αλλα το σκεφτομαι κ παλι :?

θα δω.αν κ το θελω πολυ

μαχη αφου το χες μερες γιατι δε πηρες το ντοκτορε;αν κ δε πιστευω να ναι κατι,σιγουρα θα σε στειλει για καλλιεργεια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 995
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Να μην φοβάσαι καθόλου!! Δεν θα είναι τίποτα! Απλά εμείς είμαστε λίγο αγχωμένες με την όλη κατάσταση... είναι και οι ορμόνες... και όλο κακές σκέψεις κάνουμε!!! Εγώ χθές επειδή άργησε 10 λεπτά ο άντρας μου το βράδυ που ερχόταν απο Καβάλα έκανα 1000 σενάρια για το τι κακό μπορεί να έχει πάθει και ήμουν έτοιμη να βάλω τα κλάμματα! Και να φανταστείς ότι αυτό το δρομολόγιο το κάνει συνέχεια και ποτέ δεν ανησυχούσα τόσο πολύ!

Χρειάζεται υπομονή και ψυχραιμία... τίποτα άλλο! Όλα μια χαρά θα πάνε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!!!

Μάχη και ΄γω πάνω κάτω μια από τα ίδια είμαι, σήμερα δεν κοιμήθηκα καθόλου. Δεν βολεύομαι με τπτ, ούτε στο πλάι, ούτε ανάσκελα, μαρτύριο. Όσο για τα υγρά και ΄γω έχω αρκετά και μπορώ να πω πως έχουν και μια οσμή όχι ιδιαίτερα ευχάριστη :oops: . Αλλά πιστεύω ότι είναι η προετοιμασία της μήτρας για τον τοκετο.

Αφού έχεις αγχωθεί τόσο μην περιμένεις άλλο πάρε τον γιατρό, δεν νομίζω ότι έιναι ακατάλληλη η ώρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερααααααααα κ καλη εβδομαδα!!!να καλοσορισω κ εγω το νεο μελος του καλοκαιριου,την πιπιτσα κ με το καλο το μπεπε.διαβασα τις περιπετειες σου στις ανακοινωσεις.οι υπολοιπες βλεπω αφησατε το φαγητο κ πιασατε τις αγορες?κ καλυτερα να σας πω!!!αλλωστε οπως ειδα οι κοιλιες πλεον αρχιζουν κ μεγαλωνουν... :lol: τι ωραιες που ειναι!!!περασε μηνας απο την τελευταια φορα?κ εγω μετραω τις μερες μεχρι να ξεκινησω τα μωρουδιακα!!!

το σαβ/κο μπηκα κανα δυο φορες μονο για να σας διαβασω γιατι παλευα με τα ρουχα κ τις ντουλαπες.μαζεψα οτι χειμωνιατικο πλεον δεν φοραω κ φυσικα δεν μου κανει κ κατεβασα τα καλοκαιρινα που πιθανον να μου κανουν :lol::lol: ολη την μερα τακτοποιουσα ρουχα,μου βγηκε η ψυχη αλλα οι ντουλαπες τελος.ολα τα ρουχα στην θεση τους!!!μονο αυτα που φοραμε αφησα κ ευτυχως ειναι λιγα κ θα τα βολεψω μετα.κ πανω που εβγαλα τα καλοκαιρινα(εγω η βιαστικη :lol::lol: )τσουπ...χειμωνας μπροστα!!!κ εδω απο χθες αερας κ βροχη.α δεν σας ειπα.... πηρα απο αυτες τις σακουλες αποθηκευσης που ρουφας με την σκουπα τον αερα κ εξηκονομεις χωρο...μεγαλη μαγκια παντως κ ευκολια.εβαλα τις κουβερτες που δεν χρησιμοποιουμε σε δυο απο αυτες κ κατευθειαν ανοιξε ο χωρος στην ντουλαπα.κ σε αλλες δυο ολα τα δικα μου χειμωνιατικα.τις συνιστω με χιλια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Αννα..

Καλημέρα Ελις...Ελις μου οταν μυρίζουν τα υγρά ίσως να είναι μύκητες ή καποιο μικρόβιο..Εγώ μετά από καλλιεργεια που έκανα βρήκαμε οτι εχω ενα μικρόβιο το οποιο δεν επηρεάζει κάπου αλλά έχει μια μυρωδιά σαν ψαρίλα...

Μάχη μου να μην μου αγχώνεσαι...όλα καλά θα είναι...Συμφωνω με την Γιελιζ..ειναι οι ορμόνες και το άγχος μας να πάνε όλα καλά και που και το παραμικρό μας φαινεται βουνό!

Καλημέρα Μιχαέλα μου...αρχισες δουλίτσα? Κι εγώ λέω αυτή την βδομάδα να αρχίσω το συγύρισμα των ντουλαπιών.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Ελισάβετ και Μιχαέλα!!!

Μιχαέλα εσύ τελικά φταίς που χάλασε ο καιρός!!! Βιάστηκες να βγάλεις τα καλοκαιρινά!! :lol::lol::lol: Εμάς το βουνό έχει χιόνι και χιονίζει και τώρα που μιλάμε!! :shock::shock::shock::shock: Δεν πάμε καλά!!!

Αλήθεια αυτές τις σακούλες απο που τις πήρες? Εγώ έχω απο τις άλλες που δεν ρουφιούνται" και έχω βολευτεί πολύ, φαντάζομαι αυτές πόσο πιο βολικές θα είναι...."

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασικα το αγχος το μεγαλο με επιασε χτες το βραδυ οτι μπορει να ειναι αμνιακο υγρο. Τις προηγουμενες μερες δεν το ειχα σκεφτει καν οτι μπορει να ειναι κατι τετοιο. Θα παρω το γιατρο τηλ και ας γινω ενοχλητικη.....καλυτερα ενοχλητικη παρα να με φαει το αγχος.... Λοιπον σας αφηνω γιατι εχω δουλιτσα και θα μπω αργοτερα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου!!!

Μαχη μου μην αγχωνεσαι,πιθανοτατα δεν ειναι τιποτα!Εγω εχω υγρα απο την αρχη της εγκυμοσυνης,να καταλαβεις εχω αγορασει τα διπλα-τριπλα εσωρουχα απ'οτι ειχα κ παλι δε με φτανουν.Οταν ειχα ρωτησει τον γιατρο μου ειχε πει οτι ειναι απολυτως φυσιολογικο ;) Παντως παρ'τον ενα τηλ για να ηρεμησεις.

Μιχαελα μου αυτες οι σακουλες πρεπει να κανουν οντως θαυματα στην εξοικονομηση χωρου.Θα τις δοκιμασω οπωσδηποτε!!

Μαρακι μεγεια τα ψωνια,πολυ φθηνα τα πηρες.Ειναι κ Κυριακη ανοιχτα τα καταστηματα σε εσας?

Γιεληζ μου να πας στη μητερα σου γιατι αν ειναι οι μαστοροι εκει ολο κ κατι θα κανεις κ θα κουραστεις ;);)

Καλημερα Αννα κ Ελισαβετ.Οι αυπνιες ειναι στο προγραμμα,τι να κανουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να τον πάρεις Μάχη μου για να ηρεμήσεις! Καλή δουλίτσα, τα λέμε μετά....

Τώρα που συζητάμε για αμνιακό υγρό είχα διαβάσει κάπου ότι υπάρχουν σερβιέτες ειδικές που ανιχνεύουν το αμνιακό υγρό...

Καλημέρα Σοφία μου!!! Και ο άντρας μου αυτό μου λέει αλλά στη μαμά μου δεν έχει ιντερνετ και θα βαρεθώ!! :lol::lol::lol: Οπότε με βλέπω να κλειστώ στην κρεβατοκάμαρα όσο αυτοί δουλεύουν στο σαλόνι... εκτός και αν κάνουν παααρα πολύ φασαρία και δεν αντέξω!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοριτσακια μου, καλή μεγάλη εβσομάδα απο εμένα κ τον μπέμπη......

δεν μπορώ να τα διαβάσω όλα γιατι σήμερα έχω τρελή αναγούλα....πω πω κ έλεγα τέλειωσα με αυτα.......κάποιες μέρες όμως έιμαι γκολλλλλλλλλλλ.........

μάκια στα μωράκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιεληζ εγω αρχικα τις ειχα δει σε κατι κατολογους το σουπερ σοπ.αλλα τοτε μου φαινοταν ακριβες.τωρα βρισκεις παντου.εχει κ στα τζαμπο κ στα πρακτικερ ειχα δει τις προαλλες.κ εγω μεχρι τωρα χρησιμοποιουσα τις απλες που ειναι σαν βαλιτσουλες υφασματινες αλλα αυτες ειναι πραγματικα απιστευτες.εγω τις πηρα απο ενα μαγαζι εδω στην χρυσουπολη που ειναι κατι σαν μικρο αλεξ πακ.τις μεγαλες που εναι για κουβερτες τις ειχε το κουτι(με δυο σακουλες μεσα) 5,30 κ τις λιγο πιο μικρες καπου στα 3,80 αν θυμαμαι καλα.οταν ρουφας τον αερα,συμπιεζοται η σακουλα,γινεται σαν πετρα κ μικραινει πολυ.εμενα μου θυμισε κατι ξηρους καρπους κ δαμασκηνα που ειναι αεροστεγως κλεισμενα :lol::lol: καπως ετσι.

μαχη μου οπως σου ειπαν κ τα κοριτσια σιγουρα δεν θα ειναι κατι ανυσηχυτικο...παρε τηλ κ θα περιμενουμε τα νεα σου...αλλα προπαντως ψυχραιμια!!!οσο για το αμνιακο υγρο,δεν ξερω αν ειναι το ιδιο πραγμα,αλλα κ μενα οταν σπασαν τα νερα μου ηταν καπως λιγο ροζουλια κ οσο περνουσαν οι ωρες γινοταν προς το κοκκινο.σιγουρα θα σε στειλει για εξετασεις κ θα δεις οτι ειναι κατι αντιμετωπισιμο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα νικολ....αμαν αυτες οι αναγουλες,ειναι οντως πολυ κουραστικο πραγμα.κ εγω να σου πω την αληθεια εδω κ μερες εχω ξεμπερδεψει αλλα περιμενω το τελος του μηνα γιατι τους δυο προυγουμενους καθε 27 με 30 εκανα εμετο.περιμενω κ τωρα να δω.ελπιζω να κανω λαθος!!!καλη υπομονη νικολ,σιγουρα θα ειναι για κανα δυο μερες μονο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιχαέλα μόλις βρήκα και στο αμαζον αλλά θα κοιτάξω και στα πρακτικερ... ευχαριστώ για τις πληροφορίες! Πολύ πετυχημένη η παρομοίωση με τα δαμάσκηνα! :lol::lol::lol::lol::lol:

Καλημέρα Χριστίνα... πές μου ΠΗΤ για να σε βάλω στη λίστα... ;)

Νικόλ μου και εγώ ντύθηκα σαν το κρεμμύδι σήμερα!!! :lol::lol::lol: Εκεί που λέγαμε να τα πετάξουμε τα χοντρά ρούχα τα ξαναβάλαμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maximammy μου μην ανησυχεις κι εγω βγαζω υγρα και ρωτησα τον γιατρο μου και μ ειπε οτι αν ειναι ασπρα μπορει να ειναι μυκητες η κατι τετοιο.οποτε θα σε βαλει μαλλον να κανεις καλλιεργεια.εκανα κι εγω.στην αρχη ειχα κατι απλο μ εδωσε ενα χαπι και ολα καλα τωρα που εκανα παλι...

βασικα κι εγω αγχωνομαι παρα πολυ γενικα....

βρε κοριτσια θελω να μοιρσατω κατι μαζι σας...χτες καναμε......οτι καναμε τελοσπαντων με τον αντρα μου..να σας πω κατι καποια στιγμη πονεσα στην κοιλια δεξια λιγο και σταματησα γτ αγχωθηκα ...βεβαια να σας πω νιωθω οτι δεν θελω να το κανω παλι...και ο αντρας μ μετα παρ οτι δεν του ειπα οτι πονεσα για να μην αγχωθει ηταν στενχωρημενος γτ φοβαται οταν το κανουμε αν και δεν το κανουμε συχνα γι αυτο το λογο...ευτυχως δεν εβγαλα αιμα η κατι τετοιο..υπαρχει περιπτωση να γινει κατι κακο χωρις να βγαλεις αιμα?το παιδι βεβαια το ακουω....ουφ...αγχος....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστίνα μπορεί να πόνεσες και μόνο απο το άγχος και το "σφίξιμο" μην ξεχνάς ότι η μήτρα μας είναι ένας μυς και αντιδράει ανάλογα... δεν θα ήταν τίποτα... μπορεί να ήταν μία κράμπα και πάει... Το μωρό είναι πολύ καλά προστατευμένο εκεί που είναι και δεν μπορεί να πάθει κάτι τόσο εύκολα ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παιδιά άρχισαν να σπανε τα πλακάκια!!! Τελικά δεν ακούγονται τόσο πολύ εδώ που είμαι οπότε θα μείνω στο σπιτάκι μου! :lol::lol::lol::lol: Σε λίγο θα σας βάλω φωτό απο χάος!!! :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειναι η τριτη φορα που γραφω σημερα κ με πεταει εξω :twisted::twisted::twisted:

λοιπον...χριστινακι μου θα σουπ ω εγω που εξασκω καπου καπου το αθλημα :lol::lol: γιατι για τις περισσοτερες εδω ειναι πονεμενη ιστορια :lol::lol::lol: μην ξυνουμε πληγες :lol::lol:

το αγχος παντα υπαρχει κ θα υπαρχει...οσο για την ευχαριστηση εγω να σου πω ελαχιστες φορες το ευχαριστιεμαι για υπαρχει ο φοβος κ το αγχος.γινεται για να γινει ενα πραγμα.δεν θελω να παραμελω τον αντρα μου αλλα ουτε κ να τον ακουω να γκρινιαζει :lol::lol: εχει κ τα δικια του...εφοσον δεν υπαρχει σοβαρος λογος αποχης.κσπου καπου με καταλαβαινει αλλα αγορακι ειναι κ αυτο...θελει το κατιτις τους ;);) οσο για το μωρο ειναι μια χαρα,τιποτα δεν παθαινει.κ πονος που ειχες ισως ειναι μυικος ή κατι σαν κραμπα.αν δεν εχεις αλλες ενοχλησεις κ ενδειξεις μην φοβασαι τιποτα....βουρ αλλα ησυχα!!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιχαέλα βρήκα αυτά στο αμαζον και λέει ότι πλένονται κιόλας!

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B003IP8GA0/ref=pd_luc_mri?ie=UTF8&m=A2QUVH8Z1EYSHY

Για τα μεγέθη δεν ξέρω... μήπως δεν τα χρειαστώ όλα... και θα ήταν καλύτερα να πάρω μεμονομένα μόνο συγκεκριμένα μεγάθη... :?:?:?:?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

diosa se efxaristw.

sissi mou emena o antroulis mou stenaxwrietai gt nomizei oti kanei kako sto paidi.mporei na me peirazei apo edw na ton vlepw oti de tin palevei alla stenaxwrietai mwre o kalos mou...oxi de niwthw kapoion allo pono apla fovithika gt meta apo afto to mwr gia kana tetarto den to akouga...den kserw re sy alla fovamai gia apokolliseis kai tetoia...ftou ftou thee mou makria apo emas.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...