Μετάβαση σε περιεχόμενο

thesi embryou


Recommended Posts

Εμένα πάντως πήρε θέση τελευταία στιγμή. 3 ημέρες πριν που είχα κάνει την τελευταία εξέταση ήταν με τα πόδια προς τα κάτω. Και είχα πει ωραία θα γεννήσω με καισαρική :lol::lol: .

Ο γιατρός μου φώναζε δεν ήθελε καισαρική και τελικά γέννησα φυσιολογικά και τώρα καταλαβαίνω πόσο δίκιο είχε ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα

και τα τρια μου παιδια ειχαν παρει θεση στον εβδομο μηνα,αλλα εχω ακουσει πολλα περιστατικα που το μωρο γυρναει την τελευταια στιγμη,απλα στο τελος δεν εχουν πολυ χωρο για να κινηθουν και ειναι πιο δυσκολο αλλα οχι απιθανο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα πηρε θεση στη πρωτη εγκυμοσυνη απ τηναρχη σχεδον ηταν ολο με το κεφαλι κατω και ετσι εμεινε τωρα στη δευτερη γυρω στις 20 εβδομαδες αλλα οι γιατροι λενε στη δευτερ =η γεννα γυρναει και κατα την διαρκεια του τοκετου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!Εμενα ειχε παρει θεση απο τον 6ο αλλα καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη,μπορει να γυρισει και λιγο πριν τη γεννα,απλα οπωα ειπε και η KA1 στο τελος ειναι πιο δυσκολο λογω χωρου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!εμενα η κορη μου ειχε παρει θεση απο τον ογδοο μηνα.ο γιος μου ομως ειχε παρει μεν θεση αλλα μεσα σε μια βδομαδα οταν ηταν να γεννησω γυρισε αναποδα,δηλαδη με τα ποδια προς τα κατω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σου!!!!!!!!!

Στον 7ο μήνα γύρισε ο μικρός μου! Συνήθως στις πρωτοτοκες το εμβρυο παίρνει θέση μέχρι την 30η εβδομάδα. Οχι όμως οτι δεν γίνεται πιο μετά.

Σε μανούλα που έχει γεννησει ξανά υπάρχει περίπτωση να γυρίσει και οταν μπει στον μήνα της.

Με το καλό σου εύχομαι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aras εμένα πήρε θέση γύρω στην 31-32η εβδομάδα κ γεννήθηκε τέλος της 35ης. Δλδ περίπου ένα μήνα προτού γεννηθεί. Ωστόσο ποικίλλει αυτή η απάντηση, γιατί όπως κατάλαβες, πολλά μωράκια αλλάζουν μέχρι τελευταία στιγμή κ κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική! Από βάρος νομίζω στις 27/1(32η εβδ.) ήμασταν κοντά στα 2 κιλά, στις 17/2 πήγαμε 2500γρ, αλλά η αποκλιση ήταν μεγάλη γιατί όταν τελικά γεννήθηκε ξαφνικά ο μπέμπης μετά απο 2 μέρες (19/2) ήταν 2900γρ. :shock:

Με το καλό να υποδεχτείτε κ τον 2ο (αν θυμαμαι καλά) μπέμπη σας! %%-

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στον κωνσταντινο μου θυμαμαι οτι οταν εκλεισα στον 7 ηταν 2 κιλα οταν εκλεισα τον 8 ηταν 2800 και οταν γεννησα 39 εβδομαδες μου λεγανε 3600 αλλα βγηκε 3100 ειχε αποκλιση μεγαλη τωρα η μπεμπα οπως την βγαζουν στα ιδια βγαινει μεχρι να μπω στο 7 θα ειναι 1 κιλο και ισως λιγο παραπνω καιουτω καθεξης οπως στα παραπανω που εγραψα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

εγώ κορίτσια είμαι στιν 28η βδομάδα και έχει γυρίσει είναι φισιολογικο απο τοσο νωρίς ?υπάρχει περίπτωση δηλαδή να ξανά γυρίσει .είναι το πρώτο μοθ και δεν πολύ ξέρω .Βέβαια τις απορίες μου θα τις ρωτήσω την Δευτέρα και στον ιατρό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα η μπουμπου μου μεχρι την 39η εβδομαδα οπου και γεννηθηκε με καισαρικη ηταν καθετα με το κεφαλι επανω και τυλιγμενη με τον λωρο!!!Η λεκανη λογο αυτου δεν ειχε ανοιξει σχεδον καθολου !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...